Personeelsstop provincie kan worden opgeheven Recreatie gebieden niet over Commissaris Van Aartsen op bezoek in gemeente Aardenburg belasten En als die dure reis nou eens Van Huitengeen uitspraak over kerncentrale „WIJ WILLEN HANDEL IN GEBRUIKTE AETO'S IN GOEDE BANEN LEIDEN" LEZING OVER TRANSCENDENTE MEDITATIE AUTOMATISCHE RAADGEVER VOOR HARTPATIËNTEN AANGEBODEN Westerterp ontmoet Souburgers na lunch JEUGD- SELECTIE SUNSEED DRAAIT IN BEUK tes Gravenpolder Middelburg Kruiningen bins van Oranje Uitkomst voor diverse diensten SPORT Zacht weer waterstanden In Middelburg Net op tijd GEDEPUTEERDE: MEER DAN 3000 M2 d M KLASSIEKE EN MODERNE - MEUBELEN UIT DE |i upi c 0t0SS§gS HELE WERELD MBÏSfi M" 111 Veel kandidaten voor Staten uit Reimerswaal BOVAG-reactie op rechtbankverslag tigbaan Burgemeester I wethouders van Goes heb. I besloten de aanleg van d9 l='baan-Oost te gunnen aan I fa. Aarts en Uytderwilligen I Steenbergen. De aanbeste- I; van dit project vond lits op 21 februari van dit 1. Met die uitvoering van de leg van de Ringbaan-Oost len bedrag gemoeid van f 800,- excl. b.t.w. De zaak It worden opgeleverd na 80 Tkbare werkdagen na het Utip van gunning. Met de fisering van de Ringbaan, komt een belangrijke kei tot stand in het kader de gehele ringbaan rond I; it slagen Degènen, die lang stellen in de verkie. Vsuitslagen van de gemeen. [Goes voor de Provinciale Iten, kunnen daarvoor te- ht op 27 maart om 19.30 1 in het Goese stadskantoor, Jdra de binnengekomen uit. Igen zijn verwerkt op de af. ling bevolking, zal die voor. htingsambtenaar J. Kan de felagen bekendmaken in de [te commissiekamer. Ook at er in deze comrnissieka- jr een televisietoestel, zodat J aanwezigen tevens de lan- lijke uitslagen kunnen vol- Planten In het plantsei- fen 1973-1974 is er door de peling beplantingen van de neente Goes het volgende blant: 960 bomen, 37.509 esters, 5700 rozen, 44.075 flen en 44.025 éénjarige nten. EHBO-vergaderlng De [ninklijke Nederlandse EK- afdeling 's Gravenpolder, fcld een dezeir dagen haar vergadering iin het groene gebouw, onder leiding |n de voorzitter de heer f.G. Heyboer. Na het huis- budelijk gedeelte, waarin evr. J.E. vam de Plasse-Son- en mej. C. Polderman wer- |n benoemd als leden van de sconitirole-commissie 1975, en bestuursverkiezing waarin heer M.C. van Daimme en |evr. J. Koopmain-Kainaar erden herkozen als bestuurs- 3, vertoornde de heer Chr, |[ol dia's van de brandweer- 30 oefening op 16 februari Ej Gebr. Mol BV te 's Gra- bnpolder. Vrijdag 22 maart 1974 Filmavond Zaterdag 23 [aart wordt er in De Beuk in Jliddelburg een heel specials [lm gedraaid. Sunseed, is een film die Is Jpgenomen tussen februari 970 on februari 1971 in ver- chillende landen: de Verenig- e Staten, India, Israël en Ne- al. De film is een ontdek- .ingstocht van mensen die op ijn 7 jn naar zichzelf en h;tr- >ij gebruik maken van yoga n gesprekken met leermees- ers. De film, die is georgani- leerd door Koster uit Amster- lam, begint om 20.30 uur. Oud-papier De laatste op iaat actie van het oud papier en behoeve van de muziek- 'ereniging EMM te Kruinin- «en heeft iets minder in ge richt opgeleverd dan de voor- aatste, namelijk ruiim 3000 kg. Iet ligt in de bedoeling in de oekomst met twee wagens het iorp rond te rijden. Het pa- >ier zal opgehaald worden op Ie laatste zaterdag van de naand tussen negen en eï mr. De volgende ophaalao'e :al plaatsvinden op zaterdag (0 maart. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op donderdag maart wordt er in de Fri® van Oranje te Goes een in»®}' dende lezing gehouden over de gevolgen van transcendent meditatie zoals geleerd "M- maharishi Mahesh Yogi-. De B' zing begint om 20,00 uur e wordt gegeven door de bei W.M. Schoots, leraar van wetenschap der creatieve telligentie en transcedente meditatie. De heer Schoots is te vens leider van het centr®® van de stichting Sims-Nedet' land, afdeling Tilburg. Transcendente meditatie het prakische a-spekt van wetenschap der creatieve bi' telligentie. Het is een natuur lijke en eenvoudige techniek die twee keer per dag beoej fend wordt gedurende 1® 20 minuten. Tijdens de bed' fening van deze techniek wor° een toestand van diepe rust 6 ontsoanmng bereikt. In G°.„ wordt deze techniek van At transcendente meditatie menteel door 19 personen oelena. Volgens een proefschrift VL dr. R.K. Wallace zou tijde"5 transcendente meditatie ®rr diepere rust optreden danJ£ dens de slaap, terwijl de beoe fenaar toch helder was* blijft. De laatste jaren is hef wetenschappelijk Snderz^ naar transcendente meditat overigens pas echt op Sa"° gekomen. De inleidende lezing op dou" derdag 28 maart wordt gevolgd door een tweede 'e zing on donderdag 4 aP1 eveneens in de Prins v* Oranje te Goes. (ADVERTENTIE) Jammer van uw vakantie, jammer van uw geld. Volgend jaar beter! Met een eigen caravan kan je gaan en staan waar je wilt. Genieten van eik vrij weekend, elke vakantie, met het hele gezin. Jaren-lang, want een goede caravan is 'n bezit vooi* jaren. Dat is de beste rente die u van uw vakantiegeld kunt krijgen. Er is een caravan voor ieders wens en beurs. Plus een fijn eigen plekje in de vrije natuur. Ga maar 'ns met uw caravandealer praten! Publikatie van RAI afd. caravans (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Zaterdag middag wordt in Kloetinge de jaarlijkse krachtmeting Zee land - Brabant gespeeld voor de jeugdplanelftallen. Bijna ieder jaar nog zijn de Zeeuw se jeugdselecties door de Bra bantse collega's uitgeschakeld, maar volgens trainer Jo Janse zijn de Zeeuwse elftallen dit seizoen bepaald niet kansloos. De B-selecties spelen (Wesse- loosportpark te Kloetinge) om 13.00 uur en de A-spelers ont moeten elkaar om half drie. De A-selectie wordt samenge steld uit de volgende spelers: Edu de Schepper (Vogelwaar de), Peter de Jonge (Middel burg), Dirk de Poorter en Wim de Kayser (Spui), Bou- dewijn Corijn (IJzendijke), Corany Boekhout (Sehoondij- ke), B. Pielaert (Hoofdplaat), Ad Joziasse (VCK), Peter van Campen (Graauw), Marnix van Rie (Aardenburg), P. Blu- ël (GPC), T. Hanny AZW), T. Slabbekoorn en Rene Rep- kes (Kloetinge), Ronny Van Hecke (Philippine) en K. van de Buuse (Vlissingen). Vooruitzichten voor zaterdag en zondag opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur. Vrij zacht weer met zonnige perioden, maar later enige re gen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: aantal uren zon 1 tot 8. Min. temp. om streeks 5 graden, max. temp. omstreeks 14 graden. Kaïns op een droge periode van min stens 12 uur 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal 60 procent. Voor zondag: Aantal uren zon 0 tot 6. Min. temp. om streeks 7 graden. Max. temp. omstreeks 14 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Konstanz 295 plus 3, Rhein- felden 242 -3, Straatsburg 246 Plus 2, Plittersdorf 432 -16, Maxau 97 -19, Plochiiigen 180 -10, Maninheim 353 plus 1 Steinbach 186 plus 6, Mainz 364 plus 13, Bingen 235 plus 19, Kaub 291 plus 27, Trier 640 plus 88, Koblenz 288 plus 57, Keulen 277 plus 88, Ruhr- ort 497 plus 87, Lobith 1080 plus 60, Pannerdense Kop 1042 plus 57, Nijmegen 858 Plus 53, IJsselkop 923 plus 4, Eefde IJssel 432 plus 13, De venter 309 plus 18, Monsin 5520 onv., Borgharen 4141 plus 12, Belfeld 1288 -32, Grave beneden de sluis 577 plus 6. hoogwater Morgen, zaterdag 23 maart. Bergen op Zoom 3.42 en 16.03 Hansweert 2.46 en 15.15 Terneuzen 2.06 en 14.35 Vlissingen 1.39 en 14.02 Wemeldinge 3.32 en 15.53. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG Tijdens een informele bijeenkomst in de bestuurskamer van het Middelburgse Gasthuis heeft de afdeling Middelburg van de „Vrienden van de Nederlandse Hartstichting" gisteren een „automatische raadgever" voor hartpatiënten aangeboden. Het apparaat, genaamd „pro grammed individual presenta tor" bevat een geluidsband en een ingebouwde dia-automaat De hartpatiënten kunnen d'it apparaat naast hun bed laten plaatsen. Na een druk op de startkimop stijgt er een kalme stem uit bet apparaat op, oin de patiënten te vertellen wat een hartziekte precies is, wel ke leefregels zij in acht moe ten nemen om met hum kwaal te kunnen leven en waar zij na hun ontslag uit het zieken huis speciaal op moeten letten. Kleurendia's zorgen op de juiste momenten voor de pas sende illustratie van de ge sproken tekst, die met een muziekje wordt omlijst. De automatische adviseur kan ook gebruikt worden voor instructie vain verpleegkunde gen. De afdeling Middelburg van de Vrienden van de Nedei- landse Hartstichting, waarvan een kleine delegatie gisteren aanwezig was, heeft door hun actie, waaraan de militairen van de KOAK veel hebben bijgedragen, de automatische adviseur kunnen aankopen. Het apparaat werd symbo lisch aan directie en staf van het ziekenhuis aangeboden. Het werd wel even vertoond en gedemonstreerd. Over en kele weken zal de automaat definitief worden geïnstalleerd in de afdeling interne genees kunde vain het Middelburgse ziekenhuis. De pips, zoals men de machines in de wandeling noemt, zijn n.l. op dit moment roet leverbaar, als gevolg van de stakingen in Engeland. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft de grootst mogelijke zekerheid verkregen dat de per soneelsstop, die was ingevoerd ten tijde van de oliecrisis per 1 april kan worden opgeheven. Aanvankelijk bestond er de vrees dat het rijk voor het jaar 1974 een lagere bijdrage uit het zogenaamde provincie fonds zou verlenen. Voor die vrees, bestaat momenteel geen grond meer, zo hebben G.S. aan de staten laten weten. De provincie krijgt momenteel voldoende middelen om nood zakelijke personeelsuitbreidin gen te realiseren. Verschillende uitbreidingen van provinciale diensten en instellingen waren sinds de oliecrisis bevroren. De wer ving van nieuw personeel, die per 1 april kan beginnen, moet uiteraard geschieden bonnen de ruimite die op de provlncia le begroting, of op de eigen begroting van de instellingen is gereserveerd. Daarmee rekening houdend kunnen op korte termijn zo wel op de provinciale griffie ■als bij de PPD, de provinciale waterstaat, de provinciale bi bliotheek en het provinciaal opbouworgaan Stichting Zee land mensen in diverse rangen worden aangesteld. Voor de Stichting Zeeland betekent de opheffing van de personeelsstop dat de langver beide derde functionaris voor de Zeeuwse Culturele Raad kan worden aangesteld. Te vens kan er een tweede func tionaris voor de Zeeuwse sport raad worden aangeworven. Bij de Provinciale Planologi sche Dienst worden de stoelen reeds gereed gezet voor twee academici, voor een ka-acht in een middelbare rang, en voor drie krachten in de lagere rangen. Bij provinciale water staat kan men thams twee middelbaar technische mede werkers aantrekken, alsmede een tijdelijke kracht m een lagere raing. De staf van de provinciale bibliotheek kan worden uitge breid miet een wetenschappe lijk ambtenaar, een biblio theekambtenaar voor 20 uur per week, en drie krachten in de lagere rangen. Op de pro- Inbraak In de nacht van dinsdag op woensdag is inge broken in het sticker- en re clamebureau van Delta Succes aan de Voorstad iin Goes. Men heeft zich toegang verschaft tot het pand door het open schuiven van een raam aan de achterzijde. Er wordt ech ter niets vermist. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De filmli ga De Beuk geeft zaterdaga vond een vrij exclusief film programma dat om halfnegen aanvangt. Het voorprogramma bestaat uit de Amerikaanse film The Moke Eater, een vrij recente film in kleur, die een half uur duurt. The Moke Eater is een ge deeltelijke weergave van een van de produkties vain The Playhouse of the Redieulous, een toneelgroep uit New York, die absurd theater speelt. Het stuk handelt over het geweld in de Amerikaanse samenle ving en alle scènes zijn sym bolisch voor wat er op het moment in de V.S. gebeurt. Als tegenwicht wordt na de pauze de hoofdfilm Sunseed gedraaid. Sunseed wordt door die Kosmos in Amsterdam in première gebracht in Europa. De Beuk is een van de eerste plaatsen waar deze film wordt vertoond. Sunseed is geheel gewijd aan allerlei vormen van gees telijke zelfontplooiing, zowel in oost als in west. De hoofd personen zijn Guru's (gidsen) op de vele paden die de geest onder bepaalde omstandighe den kan gaan. De boodschap die de film bevat is deze: iedereen zoekt op zijn eigen wijze naar God. vinciale griffie zelf is er bud- getaire ruimte gekomen voor de aanstelling van drie ambte n-aren in de lagere rangen. Bij de Provinciale Planolo gische Dienst heeft men de personeelsstop juist kunnen omzeilen toen het ging over de aanstelling van een ingenieur van milieuzaken. Precies twee dagen voor de personeelsstop werd ingevoerd waren de handtekeningen onder het con tract van de bewuste inge nieur geplaatst. Terwijl de personeelsstop liep, zijn bij de provinciale griffie en de ver schillende diensten en instel lingen alleen de ontstane vaca tures vervuld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Minister VVesterterp van Verkeer en Waterstaat zal dinsdag a.s. een bezoek aan Zeeland brengen. De bewindsman hoopt om streeks halfelf in het provin ciehuis te Middelburg te arri veren voor een bespreking met Provinciale Staten van Zeeland. Bij het gesprek zullen aam de o-rde komen: de stand van zaken bij de voorbereiding van de vaiste oeververbinding over de Westerschelde, de op heffing van de wet op de cala- miteuze polders van 1870, en de verlening vain een rijkssub sidie aan het vliegveld Mid- den-Zeel-aind. Na de lunch gaat het gezel schap, w-aa-rin de minister zich bevindt, n-aar het stadhuis van Vlissingen voor een bespre king met B. en W. van die gemeente. Daaraan vooraf gaand, om ongeveer kwart voor drie, zal minister Wester terp op het stadhuis een dele gatie ontvangen van inwoners van Souburg, die hun bezwa ren tegen het verdwijnen van de oude Souburgse brug zullen komen toelichten. Ditzelfde onderwerp za-1 ver volgens ter sprake komen in het onderhoud tussen de mi nister en B. en W. van Vlis singen. Bovendien komen in deze bespreking enkele pro blemen van waterstaatkundige aard, in verband met de ver hoging van de boulevards en de mogelijke verplaatsing van het oude stadhuis aan de or de. Via dit oude stadhuis rijdt de minister omstreeks vier uur n-a-ar het haven- en indus triegebied Vliissingen-Oost, dat hij vluchtig za-1 bezichtigen. Aan het slot van zijn bezoek aan Zeeland zal hij een ge sprek met de pers hebben. Welkom voor echtpaar Van Aartsen (Van onze correspondente) AARDENBURG Gisteren bracht de commissaris van de ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, zijn afscheidsbezoek aan de gemeente Aardenburg. De commissaris werd vergezeld door zijn echtgenote en zijn kabinetchef, mr. F. van der Heyden. Op het stadhuis werd de commissaris en zijn echtgenote verwelkomd door het ooilege van B. en W. van Aardenburg en mevrouw M. Loekefeer- Van den Du-ngein. De 7-jarige Eleaina Eynwachter bood me vrouw Van Aartsen bloemen aan. Na de begroeting volgde in de raadszaal een gesprek met de Aardenburgse gemeen teraad en voerde mevrouw Van Aartsen in de ambtswoning van de burgemeester een ge sprek met de pastores der on derscheidene Aardenburgse kerken o,rer het onderwerp: „Samenwerking kerken te Aardenburg". Het gesprek werd na afloop een goed en open onderhoud genoemd, en men prees de warme belangstelling van me vrouw Van Aartsen voor het maatschappelijk leven. Voor de commissaris was in het programma een bezoek aan de Aardenburgse steenfa briek opgenomen. Op het be drijf, het eniiige in zijn soort m de provincie, Zeeland, werd ;t door de J. Trapman- Risseeuw, alsmede door ir. W. ch leider van Na bezichti- bedrijf volgde langs het Aar- iplex, het West en het scholenplan Öude Burcht. In het plan West werd de commissaris een attentie aan geboden namens het aanne mersbedrijf Leenhouts uit Sluis, het bedrijf dat reeds veel in dit plan heeft verwe zenlijkt. Vergezeld door mevrouw Lockefeer maakte mevrouw Van Aartsen een rit naar het dorp St.-Kruis, waar de oude (ADVERTENTIE) nieuwe markt 9' roosendaal V hartje centrum dorpskerk werd bezichtigd, en dis. H. Valk uitleg verschafte. Te St.-Kruis voegden zich ook de dames van die wethouders Bonte en V. d. Bliek bij het gezelschap. De excursie werd voortgezet via diverse buurt schappen onder Eede. En de uiterste zuidwesthoek van West-Zfeeuwsch-Vlaanderen, nabij het Belgische dorp St.- Daurijns. Te Eede brachten de dames een bezoek aan het be drijf van Kingshirts, het over hemdenatelier aan het Dorps plein. Ook daar werd me vrouw Van A-artsen bloemen aangeboden en verzorgde be drijfsleider P, Rammeloo de rondleiding. (Van onze correspondent) REIMERSWAAL In de berichtgeving over de samen stelling van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen in Reimerswaal voor de Partij van de Arbeid werd abusievelijk niet vermeld dat de huidige fractievoorzitter de heer J.B., Korstanje uit Yerse- ke reeds vorig jaar heeft me degedeeld zich niet meer be schikbaar te stellen voor een nieuwe zittingsperiode. Hij heeft dus voor de nieu we lijst geen kandidatuur meer aanvaard. Voor de verkiezingen van de provinciale staten op 27 maart aanstaande zijn heel wat kan didaten uit Reimerswaal ge steld. Op lijst 1 van de Partij van de Arbeid komen vooi mevr. A. Vaas-van Oven en ae heer B J. Korstanje uit Yer- seke. Op lijst 5 van de WD vindt men de heer C. J. van der Meij den uit Yerseke en mevrouw N. G. Kamps-Vis-sei uit R;:iand. Verder op lijst 6 van de SGP de heer H. Cornelisse te Yerseke en W. Koster te Krabbendiiijke, terwijl op lijst 8 van de PPR de naam van de heer J. M. Baas uit Hansweert voorkomt. Tenslotte vinden we op lijst 9 van de Boerenpartij nog de naam van P. M. Traas uit Yerseke. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren heeft de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer M. van Huiten, in het kader van zijn PPF.-verkie- zingstournee een bezoek aan Middelburg gebracht. Op de Middelburgse Markt, waar het in verband met liet mooie voorjaarsweer wemelde van de mensen, knoopte de staatsse cretaris gesprekken aan met diverse voorbijgangers. Ook bracht hij een bezoek aan de kernenergietentoonstel ling van het Nederlandse Atoomforum, die in de Vlees hal van het Middelburgse stadlhuis was ingericht. Ver volgens bekeek hij een alter natieve expositie over de kern energie. Desgevraagd zei de staatsse cretaris ons, staande bij een speciaal in-gericht markt- kra-ampje, dat hij de bezoeken aan de energietentoonstellingen als louter informatief be schouwde. Aam particuliere uitspraken omtrent de verdere ontwikke ling van kerncentrales in Zee land of daarbuiten, wenste hij zich niet te wagen. „Ik ben hier n-aar toe gekomen om het mijne te doen voor de handha ving vam het kabimet-Den Uyl", merkte d-e heer Van Huiten op. Gisteravond bezocht de staatssecretaris, die ruim een uur lam-g in de penetrante geur van een wafelkraam op de Markt had gestaan, een bij eenkomst in het kerkcentrum De Hoeksteen, waar gediscus sieerd werd over een plan vam het PPR-actiecentrum Middel burg om de Roozenburglaan te reconstrueren. De bedoeling is dat deze gevaarlijke weg wat minder op een racebaan gaat lijken. Zoals wij hebben ge meld, vonden tien van d-e elf schoolhoofden in de betrokken stadswijk dat het wel erg toe vallig was dat deze „verkeers- avond" aan de vooravond van d-e statenverkiezingen werd gehouden. Zij weigerden dain ook op de bij een-komst te ver schijnen, teneinde n-iet de in druk te wekken dat zij voor het karretje vain de PPR wer den gespannen. De heer Vam Huiten zei ons hierover: „Het is heel normaal dat tegen die tijd dat er ve-r- tóezingen worden gehouden, dit soort thema-bijeenkomsten plaatsvinden. Zij passen even wel in de PPR-filosofie aan gaande verkeer en openbaar vervoer". (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG „De BO VAG (bond van automobiel-, garage- en aanverwante be drijven) stelt alles in het werk om de handel in ge bruikte auto's in goede banen te leiden". Dit is de reactie van BOVAG1 secretaris mr. Hoekzema op een verslag in De Stem over een zitting van de politierech ter te Middelburg. Dat verslag had al-s kop „Rechter: garage houders n-iet vertrouwen" het geen een wat te geprononceer de samenvatting was van het geen de po-l-itiierechiter ter zit ting ha-d opgemerkt: „Je mo-et tegenwoordig niet te vertrouwen zijn als het garai treft". Op bedoelde zitting stond een Oostburger terecht, die vori-g jaar in Terneuzen een aanrijding had veroorzaakt met een pas gekochte (voor f 600) tweedeham-ds auto. Bij onderzoek van die auto bleek niet alleen de reminrichtm-g maar heel de wagen rijtech- nisc-h niet in orde te zijn. De verdachte stelde d-at bij bij d-e aankoop van de wagen was afgegaan op het advies van d-e bewuste gara-ge hetgeen de po litierechter de eerder hierbo ven geciteerde uitspraak in de 1 wwi-d gaf. Door de BOVAG hierover geïnterpelleerd berichtte de Middelburgse politierechter aan de BOVAG - in een brief van vertrouwelijk karakter, d-ie ons daarom niet ter inzage is gegeven - dat hij bedoelde uitlatin-g niet ge-daan zou heb ben. Onze correspondente, aan wiens consciëntieuze werkwij ze voor ons geen twijfel be staat, houdt echter vol, dat de politierechter wel degelijk heeft gezegd wat hem in het verslag in de mond is gelegd. Aangezien de kop van dit ver slag die uitlating iets te sterk aanzet, waardoor die ko-p crimineren-d is voor bonafide garagehouders, komt het ons juist voor op deze zaak terug te komen. Van BOVAG-zijde wordt terzake nog opgemerkt: „Wat de onderhavige auto betreft moet het aan iedereen duide lijk zijn dat een wagen van di-e prijs onmogelijk als een goede auto beschouwd kan worden. Het is duidelijk, dat o-p dergelijke auto's nimmer garantie kan wordengegeven. Dergelijke auto's worden dan ook veelal door hobbyisten en d-oe-het-zelvers gekocht om geheel op eigen risico te wor den verbouwd dan Wel te worden gesloopt om de onder delen te verwerken in andere auto's." Juist om het publiek voor onprettige verrassingen te vrijwaren is o.m. het BOVAG- garantiebewijs auto's ontworpen. In 1973 zijn d-oor BOVAG-garages rond 100.000 g: gegeven. Na- van rezen schillen wa-, het BOVAG-secretariaat, 490 in minnelijke schikking kon den warden opgelost. -r-garages rona tiebewijzen uit- aanlei-ding hier- ugeveer 500 ge- (Van onze correspondente) MIDDELBURG Overbe lasting van recreatiegebieden in Zeeland moet voorkomen worden, omdat anders het aan trekkelijke karakter van zo'n ge bied verloren gaat en het recreatief leefmilieu wordt aangetast. Voor het voeren van een doeltreffend recreatiebe- leid in Zeeland, dient het pro vinciaal bestuur zo spoedig mogelijk te beschikken over twee recreatiemodellen. Het eerste model moet de vraagzijde belichten. Dit mo del za-1 moeten aangeven wel ke druk in de toekomst moet worden verwacht op de Zeeuw se recreatiegebieden. Daarbij zal onderscheid moeten wor den gemaakt tussen de dagre creanten van elders, een ver- blijfs recreatieve druk en het weekendtoerisme. Het tweede model zal de geschiktheid van het Zeeuwse grond- en watergebied voor de openluchtrecreatie moeten aangeven. Daarbij zal rekenin-g moeten worden gehouden met de na- tuurbelangen-, dé aanspraken voor woongebieden, en de landschapsbelangen. Dit zei de gedeputeerde A. L. van Geesbergen donderdag avond tijdens een verkie zingsbijeenkomst van het CDA in Middelburg. Hij vervolgde: „Vergelijking van beide mo dellen zullen de knelpunten op het gebied van de openlucht recreatie in Zeeland aange ven en ze zullen mede de basis kunnen vormen voor een doelgericht Zeeuws recreatie- beleid. Een van de knelpunten in een aantal gebieden zal on getwijfeld de botsing van de belangen van die eigen bevol king en die van het verblijfs- toeris-me betreffen. Het is vanzelfsprekend dat de dagrecreatieve aanspraken an de eiigen bevolking de voorkeur moeten krijgen bo ven de ontwikkelingen in de sector van het verblijfsrecrea- tie. Voora-l omdat Zeeland nog voldoende mogelijkheden voor de sector van het verblijfstoe- risme kent". De heer Van Geesbergen noemde met name het Grevelingenbekken en het toekomstige Zeeuwse Meer. Het Grevelingenbekken zal o.a. kunnen zorgen voor een verlichting -van de druk op de Seho-uwse Westhoek. Voor ve len is dit gebied al overbelast Aldus de heer Van Geesber gen. Ten aanzien van de rela tie landbouw en recreatie merkte hij op: „Landbouw en recreatie zijn geen tegenpolen zoals industrie en recreatie. Zij vullen elkaar aan". Hij dacht hier bijvoorbeeld aan de mogelijkheden tot indi vidueel kamperen, aan het in richten en verbouwen van landarbeiderswoningzen tot 2e woningen. De gedeputeerde J. v. d. Bos legde tijdens zijn inleiding een principiële ver klaring af over het uitgangs punt van het CDA. De samen werking tussen KVP, CHU en ARP beoogt een politieke be weging te zijn. Een bijdrage aan het proces van de ver nieuwing van de Nederlandse politiek. Een vernieuwing die vooral in de kringen van ae jongeren wordt gevraagd, zei de heer Van den Bos. Het CDA wil in Zeeland een appèl zijn op het hart van het Zeeuwse volk. Wij zulien daarbij zelf ook telkens weer de waarde moeten leren van offerbereidheid. Tolerantie, eerlijkheid, de trouw en de verzoening, aldus de heer Van den Bos. De heer H. Eversdi.ik, die de afwezige CHU-gedeputeer.ie A. J. Kaland moest vervangen, gaf zijn visie op het thema welvaart, welzijn, de CDA-bij- eenkomst werd besloten met een discussie na aanleiding van de drie inleidingen. Botsing In dichte mist raakten gistermorgen op de kruisiinig Kinderdijk - Lange- wag in Axel drie auto's bij een botsing betrokken, waar bij, een bijna nieuwe auto to taal werd vernield. De heer L. J. R. K. uit Zuiddorpe reed met zijn auto over de Kinder dijk en verleende geen voor rang aiam een auto die op de Lan ge-weg reed en bestuurd werd door de heer J. M. F. uit Terhole, Na deze aanrijding botste de auto van de heer K. tegen een derde personenauto, die voor de Stopstreep aan de Kinderdijk stond te wachten en estuurd werd door me vrouw V. d. B. uit Axel. De auto v>an de heer K. was total loss en de beide andere auto's liepen ook zware materiële schade op.

de Stem | 1974 | | pagina 3