PPa Verontrustende toeloop van woonwagenbewoners Drieduizend gulden boete voor film vertoningen H Progressieyen tegen winkelbouw Mevr. Lockefeer toonde talrijk publiek kwaliteits hengstenquintet 95; u 70.- i.- 65; mborg rS jongens SOCIALE DIENSTEN GETEISTERD DOOR VOLK VAN OVER DE GRENS PPR-bijeenkomsten in Hulst en Kloosterzande STEENKAMP IN HULST Biljartderby t Anker-B C ONA eindigde in gelijk spel stad streek lUyekï RS MER LI EDEN UTERS i of vliegtuig ge BIBLIOTHEEK HULST ZIET TOELOOP SNEL STIJGEN CASSETTE RECORDER UIT AUTO GESTOLEN Terneuzen HULST HET ADRES Hulst St. Jansteen Sluiskil 2 'Palomino ^'ukknoop-jack net nappa" len onverwoest- kwaliteit met leerglans. i "net-nappa" lepzakken. ren. iet van "net- !klep-rits- PELT en te Antwerpen eer Schniermanni te eg 382. Tel. 01600- ie Tel. 045 - 215173 en Goed nieuws voor U" ar 3 soorten bedevaart- 6;27/7-4l8; 1919-2719 7-3/8; 3/8-818 Berg en Dal Meerwijkselaan 5, Tel. 08895-1900 'EDA, Karrestraat 2 'e indiensttreding een 'deling. mogen wij verwach- nten op een vakkun- ze adviseren bij hun m de verkoper reke- aris en uitstekende d? Bel dan even de ers onder nummer (Van een onzer verslaggevers) HULST/SAS VAN GENT/ TERNEUZEN De Neder landse gemeenten in de grensstreek gaan zich steeds ongeruster maken over het sociale beleid in België, of liever gezegd: het voor een groot deel ontbreken daar van. Men krijgt namelijk steeds meer te maken met vreemde lingen, die soms zonder noe menswaardige middelen van bestaan de Belgische grens overkomen. Vooral met het toenemend aantal woonwagen bewoners dat de laatste tijd heil zoekt op Nederlands ge bied zitten verschillende ge meenten in hun maag. Ook met gevallen als minderjari gen, die in België geen bij stand kunnen krijgen en dan naar Nederland komen, heeft men nog al eens te maken. „We hebben- altijd al met wat grieven en klachten geze ten, zegt directeur O. Jacobs van de gemeentelijke sociale dienst in Terneuzen. die onder meer ook belast is met de bijstandverlening aan woon wagenbewoners die zich bij Sas van Gent gevestigd heb ben. „maar de toevloed van woonwagenbewoners gaat ons nu toch wel wat zorgen baren. Het lijkt wel of men het aan elkaar doorgeeft, dat er hier in Nederland meer kans is od hulp dan in België. Aan het hoofd van een dele gatie bestaande uit vertegen woordigers van de sociale diensten in Hulst, Axel. Sas van Gent. Terneuzen, Oost- burg en Sluis is de heer Ja cobs onlangs naar het Belgi sche St.-Niklaas getogen om daar eens te gaan praten met de plaatselijke bestuurderen. „Men begrijpt helemaal niet, dat wij hier in Nederland pro beren de mensen te helpen", zegt de heer F. Willaert, plaatsvervangend directeur van de Terneuzense sociale dienst, die het overleg ook bij woonde. „In België Iaat men de politieverordeningen altijd prevaleren boven de sociale wetten en dat betekent, dat iedere vreemdeling, die in strijd is met die verordenin gen de grens wordt overge zet". Volgens de heer Willaert is één van de redenen van het harde beleid in België, dat de gemeenten daar alle verleende bijstand zelf moeten betalen. In Nederland krijgen de ge meenten 90 procent vergoed door het rijk", zegt hij. Bij de sociale diensten ge looft men dan ook niet, dat het beleid in België spoedig zal versoepelen. Op lange ter mijn heeft men zijn hoop ge vestigd op overleg op lande lijk niveau, dat met België op gang zou moeten komen. „Er bestaan tussen de verschillen de landen toch verdragen van wederzijdse bijstand, zegt de heer Jacobs, die vindt, dat België die verdragen veel te veel ontduikt. Men heeft dan ook de grie ven en klachten bij de Neder landse ministeries van justitie en CRM aangekaart, in de hoop dat men in Den Haag iets gaat ondernemen. Inmiddels vreest groepscom mandant Rijsenburg in Sas van Gent, die belast is met het toezicht op het woonwa gencentrum te Sas van Gent, dat de bewoners van de centra in Zeeuwsch Vlaanderen door de grote toevloed een moeilij ke tijd tegemoet gaat „Op het terrein bij Sas, waar plaats is voor tien wagens, staan er nu al meer dan twin tig"- zegt hij. Hij vreest, dat er chaotische toestanden in de verschillende centra in Zeeuwsch Vlaanderen zullen ontstaan als men het aantal wagens straks niet meer kan verwerken. Hij vindt dan ook, dat de uibreiding van de cen tra, die op het ogenblik in de Pen is, zo snel mogelijk ge stalte zal moeten krijgen. (Van een onzer verslaggevers) KLOUSTERZANDE" HELST Het actiecentrum Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de PPR houdt deze week een tweetal verkiezingsbijeenkom sten. De eerste vindt plaats op donderdag 21 maart, om acht yur m hotel Van Leuven in Kloosterzande. Spreker is hier het PPR-statenlid Jan van de Voorde. De tweede verkiezingsver gadering organiseert de PPR PP vrijdagavond 22 maart in café 't Centrum in Hulst. De sprekers zijn hier Jan van de Voorde en het Tweede Kamer- hd Henk Waltmans. 0 Standplaats voor woonwagens. In Zeeuwse h-Vlaanderen verwacht men een steeds grotere toeloop van woonwagenbewoners naar deze centra. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tegen vier exploitanten van sexbioscopen, die films vertoonden zonder schriftelijke vergunning van B. en W. te Hulst, eiste de officier van justitie, mr. W. C. G. Mijnssen, gisteren voor het Terneuzense kantongerecht een boete van drieduizend gulden ieder en verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen (filmprojector). „Het is niet om te keer te gaan tegen al wat bloot is", zo lichtte de officier van justitie toe, toen als eerste L. van E. uit Terneuzen voor de derde keer voor de kantonrechter mr. C. van Hees verscheen. Verdachte trachtte aam te to men daft hij (voor twee perso enen) gratis een film vertoon de. Eéin had een lidmaat schapskaart en de andere had, ✓olgens verdachte, geen entree- betaald. Van E. beriep zich op een afspraak tussen zijn aadsman, mr. Adriaanse uiit Middelburg met de officier ram justitie, waarbij was over eengekomen dat een dergelij ke voorstelling als „besloten'' zou worden beschouwd, indien men een lidmaatschapskaart heeft met foto en ten-minste acht dagen lid zou zijn. „Aan deze bepaling is niet voldaan en als er dan nog introducees worden toegelaten, dan blijft er vam de beslotenheid niets meer over", aldus de officier, die vond dat een dergelijke exploitatie winstgevend sohiijnt te zijn. „Eerst heb ik ƒ250 geëist, de tweede keeT duizend gulden en men gaat er toch maar tu-stiig mee door. Ik eis nu drieduizend gulden (of 1 maand) en verbeurdver klaring vam het inbesla-ggeno- mem-e", zei de officier tenslot te. Hij voegde eraan toe dat hij tot tienduizend gulden kan gaan- De kantonrechter confor meerde zich aan deze eis. E.B. van der L„ die zich op 14 februari in het pand Grote Bagijnestraat 25 te Hulst aan eenzelfde overtreding had schuldig gemaakt, werd voor dezelfde overtreding bij ver stek tot eveneens drieduizend gulden veroordeeld. De exploi tant van de sexshop „Erotica" (Frans van Waesberghestraat 2, te Hulst) J. G. had op 17 december bezoek gehad van de politie, in verband met het zelfde feit. Er zaten toen vijf Belgen lin het zaaltje. Hij ver dedigde zich door te zeggen dat eventuele kopers van sex- film-s eerst mogen zien wat zij gaan kopen. Zij bfltal-en daar voor tien gulden en krijgen die terug als men tot aankoop overgaat. „Net zoals in een grammofoonplatenwinkel", zo verdedigde verdachte zich. Zo wel de officier van justitie als de kantonrechter zagen daarin evenwel een duidelijk ver- schil- Hij werd eveneens tot drieduizend gulden en ver beurdverklaring van de pro jector veroordeeld. Hij had geen succes met de medede ling dat zijn bioscoop nu zoda nig was verbouwd dat hij een vergunning van de gemeente Hulst kon verwachten. „Dam kunnen wij U daarop niet meer veroordelen", aldus de officier, maar dan moet U wel zorgen niet op andere wijze in overtreding te komen". De laatste was een gecombi neerde zaak tegen J.P. „uit Ba- rendrecht en mevrouw H.E.- H., die vanaf 1 juk 1972 sa menwerkten in het pand Vest- dijkstraat 3a te Hulst P. was niet verschenen en voor me vrouw verscheen haar echtge noot, die de boekhouding bij hield. Ook diens verweeg dat de bezoekers geen entree be taalden en de prijs van de film -indien deze gekocht wordt wordt aangepast- zette geen zoden aan de dijk. De echtgenoot kon een schriftelij ke verklaring op zegel tonen waarin stond dat de samen werking tussen J-P. en me vrouw E. sedert 1 januari 1974 verbroken was. Hoewel het strafbaar feit zich voor die datum had voorgedaan, wilde de officier haar niet gestraft zien zoals de anderen en eiste hij schuldig zonder straf. Te- ger P. eiste hij eveneens een boete van drieduizend gulden met verbeurdverklaring van de in beslaggenomen projector. P. werd conform veroordeeld, maar de kantonrechter achtte het in het belang van me vrouw haar tot een boete van elf gulden te veroordelen, ten einde haar in staat te stellen noger beroep aan te tekenen. Ook de andere veroordeelden zeiden verdere stappen te zul len ondernemen. VERKEERSONGEVAL MET DODE Zowel de kantonrechter, mr. j. van Hees als de raadsman van verdachte, mr. H. Tichel man, betuigden hun deelne ming met de nabestaanden van het slachtoffer, dat kort na het ongeluk dat E-A.G. uit St. Jansteen op 29 januari had op de Emmabaan te Koewacht en waarvoor hij dinsdag in Terneuzen terecht stond. Op deze tien kilometer lange weg -met 29 bochten- was verdach te, ais bestuurder van een be stelauto in één dezer bochten tegen een boom terecht geko men, met het bekende nood lottige gevolg. Verdachte zei niet te kunnen zeggen op wel ke wijze hij de macht over het stuur verloren had. „Misschien door een steen of een put in de weg", zo veron derstelde hij. Mr. Van Hees zei te hopen dat hij dit onge luk zou kunnen verwerken. De officier van justitie, mr. W. Mijnssen, merkte in zijn re quisitoir op dat het „gelukkig niet als misdrijf werd aange rekend". Hij eiste een boete van f 250,- (of tien dagen hechtenis) en een voorwaar delijke ontzegging van de rij bevoegdheid van drie maan den met een proeftijd van «*r jaar. Mr. Tichelman herinnei- de eraan dat het vorige laar op dezelfde plaats twee auto's waarvan één trekker tegen boom waren gereden en be toogde er voorts bij dat zijn cliënt een voorzichtig chauf feur is. Uit dien hoofde be streed hij de te hoge snelheid, die volgens verdachte niet ho ger dan 60 kilometer zou zijn geweest. De kantonrechter handhaafde de eis van de offi cier voor wat betrof de geld boete, maar wilde er geen voorwaardelijke ontzegging vand e rijbevoegdheid aankop pelen. (Van een onzer verslaggevers) HULST In hotel Interna tional (Graanbeurs) houdt de KVP vrijdagavond een verga dering, die voor iedereen toe gankelijk is. Sprekers zijn prof. dr. Steenkamp en staats secretaris J. Mertens (oud voorzitter van het NKV). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-HULST De nieuwe bibliotheek die in het gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst sinds half januari gehuisvest is, blijkt enorm aan te trekken. De nieuwe bibliotheek, die naar vloeroppervlak gerekend driemaal zo groot is als de vroegere bibliotheek, zag zijn lezersaantal in luttele weker, stijgen van 1600 naar 2000. In de zeven weken dat de biblio theek open is, passeerden on geveer 6000 mensen de toe gangsdeuren. Zij namen teza men ongeveer 17.000 boeken na-ar huis. Een van de nieuwe servi ce instituten in de nieuwe bibli otheek is een schrijversdocu- mentatie, vooral bedoeld voor middelbare scholieren die aan scripties werken. Met behulp van een copiearappanaat kun nen zij in een oogwenk kopie ën vervaardigen van documen ten, en pagina's uit boeken en tijdschriften waardoor zij hun studieuze werk beter dan voor heen kunnen verrichten. De bibliotheek beschikt thans over 15.500 boeken, waarvan een derde deel be stemd is voor de jeugd. Het aantal tijdschriften en dagbla den dat geraadpleegd of ge leend ban worden, us uitge breid tot 150 stuks. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens het weekeinde werd uit de auto van C.P.M., uit de Aagje De kenstraat te Ten:euzpn een cassetterecorder ter waarde van 650,- gestolen De auto portieren waren afgesloten en er werden geen sporen van beschadiging aangetroffen. Gedurende dezelfde nactu ontdekte een bewoner van de Scheldekade dat gepoogd wer-d diverse, aldaar gepar keerde auto's open te breke- Toen de gemeentepolitie arri veerde was de dief verdwe nen Er werd niets vermist Ook in de Lange 6 erksir- wero van een aldaar gepar keerde auto de zij" rit verbro ken en gepoogd om de motor kap e openen. Bovendien be merkte de eigenaar van de auto dat één van de banden plat stond. Ook hier was van de dief geen enkel «poor meei te vinoen. (Van onze correspondent) HULST Voor de Oost- Zeeuwschvlaamse topbiljart- competitie vond in het goed- bezette café van Eddy Wau- ters te Hulst de belangrijke Hulster derby plaats tussen 't aldaar gevestigde 't Anker en BC Ona. Het was een zeer spannende en boeiende wed strijd, waarin beide teams met een gelijk spel van 1010 ge noegen moeten nemen. Leider Marionette speelde in het café van Willy van Swaal aan de Grote Bagijnestraat te Huist tegen Tovak uit Koe wacht en had met dit bezoe kende team totaal geen moei te. Met een forse 164 neder laag moesten zij het doen. Het Anker kan op gelijke hoogte komen met Marionette, als het zijn twee achterstallige wedstr.jden in winst weet om te zetten. In het café van Cor Nagt- zaam te Hulst speelde 't Cen trum tegen het Bel-gische Ex celsior uit St.-Nikl»as. De Hulsten-aren stelden danig te leur, doordat men een 911 nederlaag leed. De wedstrijd die in West- dorpe gespeelmoest worden tussen BC 't Raedhuys en KOT uit Hulst werd uitge steld. Het Sluiskilse STC had een vrije dag. De persoonlijke uitslagen van de laatstgespeeide wed strijden zien er als volgt uit: 't Anker Hulst - BC Ona Hulst 1010: W. Woginger - A. v.d, Voo-rde 11, E. van Overmee- ren - F. Wentzler 11. J. Kool - E. Luyckx 11, J. Haulez - Ch. de Wolf 11, J. Kayser - M. de Wit 11, T. Rodrigo - E. Wentzler 02, G. Herwegh - A. Pievet 11, J. van Hau te - L. Segers 11, J. Boeding - W. Jacobs 20 en E. Wau- ters - J. Pilaet 1-1. Marionette Hulst - Tovak Koewacht 164: G. van Dam men - G. Drubbel 11, J. van Delft - P. van Gassen 20, 4. Seghers - B. Ro-mbout 20, W. van Swaal - A. Coppieters 2 0, P. de Smot - G. de Vlaeghe- re 20, E. Bogaerd - P. Mar tens 2—0, Th. de Witte - F. Buis 11, P.. Bogaerd - C. Martens 20, L. van Mol - A. de Bouvere 20 en Th. Pee- ters - P. de Caluwé 02. 't Centrum Hulst - Escelsior St.-Niklaas België: 911: E. Roovers - A. Vertenten 20, L. Warnier - E. van Dorsselaer 02, F Hillaert - A. Vermeire 10, H. v.d. Broeck - G. Sme- 02, J. Rombout T Roels 11, F. Taelman - J. de Cock 20, F. Vlassenrood - R. Vaal 11, W. d'OliesIager - A. de Theye 02, L. Vlassen- rood L. Zaman 02, C Bu-rm won met 20, doordat het Belgische team geen tien de man bij zich had. De compet'tiestand werd hier door- 1 Marionette Hulst 13- 20, 2 't Anker Hulst 11-16, 3 BC Ona Hulst 1216. 4 Excel sior St.-Nikl.oas 11—14. 5 KOT Hulst 1112, 6. Tovak Koe wacht 118, 7 BC 't Raedhuys Westdorpe 118, 8 't Centrum Hulst 12—8 en 9 STC Sluiskil 12—2. Onder het motto klaar ben je, doet de afdeling West-Zeeuwseh- Vlaanderen van de Platte landsjongeren Zuid op zater dag 23 maart mee aan een PJZ doe- en -aktiviteitemmarkt, die in het Gildehuis te Roos endaal wordt gehouden. Het programma omvat kijken naar en meedoen aan o.a. wij en de derde wereld, kleur bekennen in de Delta, emailleren, colla ges maken, dramatische ex pressie, tingieten, volksdans, yoga, werken met aluminium folie en glasmozaiek. Tussen 19.30 uur en 22.00 uur is er een opvoering van het win nende toneelstuk en bekend making van de toneelwedstrijd met een prijsuitreiking aan de beste speelster, speler en bij rol. De dag wordt besloten met een grandioos juweelbal. PJZ-dropping De afdeling W est-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Plattelandsjongeren Zuid (secretariaat Spanjaard- weg 1 te Philippine, tel. 01151-384) organiseert op za terdag 30 maart a.s. een drop ping, waarvan de start plaats vindt aan café Parkzicht te Nieuwvliet. De deelnemers moeten voorzien zijn van schrijfgereedschap, een goede zaklamp en een paar sokken. Na de dropping is er een groots sokkenbal. Diefstal Uit de voortuin van de familie de R. aan de Bachlaan te Terneuzen werd een roodgeverfde siermelkbus gestolen. Bij de familie J.v.d. V. aan de Van Steenbergen laan te Terneuzen werd inge broken en uit de huishoudpor- temonnaie een bedrag van dertig a vijfendertig gulden gestolen. De dief kwam door het verbreken van een ruit aan de achterzijde de woning binnen. Oude rommelmarkt Het christelijk Jongeren Verbond in Terneuzen ('n vereniging voor Christelijk jeugdwerk voor meisjes en jongens van onge veer 6 tot 15 jaar) gaat op 30 april (koninginnedag) een rommelmarkt houden om de financiële positie wat te ver sterken. Het verbond doet een beroep op alle mensen in Ter neuzen om oude spullen die te voorschijn komen bij de schoonmaak niet weg te gooi en, maar aan het C.J.V. te geven. Ze kunnen alles ge bruiken om te verkopen: oude boeken, vaasjes, allerhande prulletjes, keukengerei, wand versieringen enz. Als men iets heeft, kan men contact opnemen met één van onder staande personen en dan wor den de spullen opgehaald. De jeugdleiders van het C.J.V. hopen erop, dat er veel dingen gegeven worden zodat ze meer geld hebben om de jeugd ver antwoorde ontspanning te bie den. Contactpersonen zijn: C. Koster, Crocusstraat 5, tel. 5197. L. Smid. Van der Waals straat 22, tel, 6714, en H. Len- sen-Moelker, Julianastraat 21, tel. 490. Botsing De autobestuur der P. J. O. uit Terneuzen die ■llnsdagmorgen over de Zuid- landstraat naar de Axelse- .traat reed, verleende op het kruispunt Zuidlandstraat Guido Gezellelaan geen voor rang aan de motorrijder A. C. B- uiit Terneuzen. Laatstge noemde viel maar bleef onge deerd. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (ADVERTENTIE) Door een actie van de HULSTER MIDDENSTAND zijn we voor een week in Mallorca beland; ieder die een prijs in de wedstrijd won, kreeg als beloning een zoen van de zon. Het werden dagen van intense pret, heel wat bloemetjes zijn er buiten gezet. Wij wensen U allen heel goede zaken en zullen U helpen dat mogelijk te maken. DE MALLORCA-REIZIGERS (Van een onzer verslaggevers) NIEUWVLIET Wanneer in de komende raadsvergadering van Oostburg het bestemmingsplan Cadzand-Bath vastgesteld moet worden willen de progressieve fracties het gedeelte, nabij de winkelgalerij, bestemd voor nieuwe winklbouw, eruit lichten en e endfintieve beslissing hierover uitstellen totdat winkelbouw opportuun is. Momenteel ligt op het ge meentehuis een rapport over de wenselijkheid van nieuw bouw, in de detailhandelssec tor, een rapport waarmee men. zoals wethouder J. Vergouwen het gisteravond uitdrukte „ei genlijk alle kanten op kan". Zoals bekend bestaat onder de daar thans zetelende win keliers verschil van mening over de wenselijkheid van uit- hreidinu van het winkelareaal. Met name vreest men het te kort aan parkeerruimte dat door nieuwbouw zou kunnen ontstaan. Dit werd duidelijk tijdens het gisteravond gehouden openbaar fnactieberaad van de drie progressieve fracties in café Parkzicht in Nieuw vliet. Uitvoerig werd ook stilge staan bij de in te voeren hef fing van parkeergelden op een parkeerterrein in Nieuwvliet. Opgemerkt werd dat eigenlijk inwoners van Oostburg van betaling moesten worden vrij gesteld, omdat zij via gemeen telijke belastingen al hebben Aanrijdingen Op de krui sing van Van Waesberghe straat - Gentsestraat in Hulst reed de Belgische automobilist P. de C. uit St-Niklaas, tegen de geparkeerd staande auto van A. V. uit Tilburg. Gister middag botsten op de kruising Dubbele Poort - Walstraat in Hulst, twee personenauto's te gen elkaar, dliie respectievelijk weiden bestuurd door B. R. uit Soest en T. de G. uit Hulst. Gewonde Gisteren von den in St.-Jansteen twee aan rijdingen plaats, waarbij een persoon, de 77-jarige P. N. uit Hulst, gewond naar het St.- Liduinaziekenhuis in Hulst moest worden overgebracht. Het eerste ongeluk gebeurde op de kruising Oude Drijd'ijkc - Wilhelminastraat, waar een personenauto bestuurd door L. P. uiit St.-Jansteen in aanrij ding kwam met een autobus bestuurd door C. R. Op de hoek van de kruising Oude Drijdijck - Burg. Geirnaert- itraait werd de 77-jarige fiet ser P- N. uit Hulst geschept door een tractor bestuurd door A. S. uit St.-Jansteen. meebetaald aan de realisering van het parkeerterrein. Drie fracties uitde raad, de CH AR, VVD en Burgersbelangen en Toerisme, hebben voorts een verzoek ingediend om ook vakantiegangers, die verblij ven op campings die niet di rect aan de kust zijn gelegen, vrij te stellen van betaling. Over het voorstel om een drietal panden in IJzendijke te verkopen aan dierenarts H. v. d. Vijver, ontstond enige discussie. De heer F. Baarens vond dat principieel deze ge meentelijke eigendommen openbaar verkocht moesten worden. Wethouder Vergou wen wees er op dat de panden bedoeld zijn voor uitbreiding van de dierenkliniek van deze veearts, een uitbreiding die het college toejuichte. De overige agendapunten van de donderdagavond gehouden raadsvergadering boden verder weinig aanleiding tot diiscus- Gewonde Bij de ingang van de Cokesfabriek te Sluis kil werd de bromfietsbestuur der M. v. D. uit Terneuzen aangereden door een trekker met oplegger, bestuurd door L.V. uit Oostburg. Beiden kwamen vanaf de Sluiskilbrug en reden richting Axel. De trekker moest ter hoogte van de Cokesfabriek uitwijken voor tegenliggers, waardoor de aanrijding plaats had. De bromfietsbestuurder viel en kreeg daarbij een niet ernstige hoofdwond, die door de portier van de Cokesfabriek werd verbonden. Vergadering De gemeen schap Sluiskil zal voortaan de bestuursvergadering elke eer ste woensdag van de maand houden, met uitzondering van de maanden juli en augustus. Deze bestuursvergaderingen zijn bedoeld voor klachten, maar ook wensen van de be- vo kmg en zullen plaats vin den in de bovenzaal van de brandweerkazerne van 19.45 tot 20.45 uur. N.S.M. Vrijdag 22 maart houdt de personeelsvereniging van de N S.M. te Sluisxil een kaarting in de oude Kantine voor personeelsleden en ge pensioneerden. Aanvang 19.30 uur en de inleg f3,-. (Van onze correspondent) ABSDALE Onder grote publieke belangstelling is in de manege St.-George in Abs- dals. de traditionele heng- stenparade Van de Zeeuwse stoeterij „De Paardenbureht" van mevr. Lockefeer uit Aar denburg gehouden. Opvallend was dat ook van de zijde van de Zeeuwse trekpaardfokkerii de belangstelling voor deze vorm van fokkerij erg groot was. Dit kan mede te danken zijn aan hef feit dat de heng stengeleiders met hun bijna 30-jarige ervaring, uit de trek paardwereid voortgekomen zijn. Iedere hengst werd van des kundig commentaar voor' en zodat de toeschouwers alle viji de dieren op hun merites kon den beoordelen. De hengster werden eerst gezamenlijk en daarna één voor één gepresen- 'eerd. Eerst k wamen de nieu we aanwinsten van de stoete rij. twee Engelse imports var 1974 plus een zelf aangefoktf nengst, waarna de stamheng sten van de stoeterij het ge heel completeerden. Als eerste werd getoond de nieuwe Engelse volbloed schimmel hengst „Roe Head", die na een succesvolle koers- carrière zijn Engelse stamland heeft verlaten om in Neder land zijn grote kwaliteiten ten dienste te stellen van de fok kerij. Met vijf overwinningen en 14 plaatsingen uit 43 starts, kan bij bogen op een werk zaam koersleven. Zijn adelijk hoofd geeft hoop op dito nako melingen en zijn pezige exte rieur is in staat prestatiepaar- den en pony's voort te bren gen. Als tweede hengst werd ge toond de nieuwe Engelse Dart moor pony de schimmel „Vean sweet William". Deze sch.mmei heeft ;n Engeland oi nationale keuringen reeds ver schillende malen het kampi oenschap open-klasse behaald Zijn voor Nederland nieuwe bloedlijn voorkomt inteelt in de Nederlandse Dartmoorp.j ny-fokkerij. Een ideale kinderpony door zijn vlakke gang en lief tem perament Als derde hengst de uit ei gen fok gekregen bruine Ara hische volbloed „Ibn Argos" zoon van de Engelse uit t'oier afkomstige kampioenshengst „Argos" Een goede bekende bij de Zeeuwse paarden- en pony fokkers, die zijn zesde seizoen in Zeeland thans ingaat met het uitzonderlijke predicaat van de jury goed gekeurd te zijn voor „drie jaren achter elkaar". „Goldbey" heeft deze kwalificatie te danken aan de kwaliteit van zijn produkten, waarin hij zichzelf geheel „vererft" en zijn goed tempe rament en vlakke zwevende gangen andermaal aan het pu bliek demonstreerde. Als klapstuk van de avond kwam de trots van de stoete rij, de grootste Engelse voi- bloedhengst van Nederland en België. de bruine „Game park" thans in volle glorie na een winterrust die hem zicht baar goed had gedaan. „Game park's" dekseizoen is reeds aangevangen en deze hengst trekt belangstelling uit geheel Nederland en ook van over de grenzen. Hij werd, zoals de andere hengsten, eerst aan de hand voorgeleid en daarna gereden onder het zadel door de eige naresse mevr LoHrefeer-Van de Dungen, die tussen haar troete'k oderen als een moeder rondging. Tussentijds oogste ieder der vijt hengsten vele open doekjes en tot slot was een warm applaus de dank van de Zeeuws- Vlaa-ure ona-den- en pony-minnende fokkers.

de Stem | 1974 | | pagina 7