eugeot Bruiloft in een bezette fabriek van ns tot m ns Beeldtelefoon puur techniek of verdieping communicatie nrs Rentespaarbrieven met 9% rente imbtenaar ie immaterie arlening bijstands- naren voor d$ ële hu lp ver kNEUZEN 4 VAKBONDSBESTUURDERS DEKKEN MEISJES IN HELMOND TOE G G Ex-SUFA-directeur op vrije voeten binnenland buitenland t-dealer ugeot-dealer Eed Logboek Hongerstaking NAC-actie papier iw pen WIT KRUIS TWEELEDIG Verwaarloosd vee in beslag genomen Hasj-gebruiker vindt straf in strijd met nota Bredase Jazz-veteranen VVD-advertentie Waarom toch? Roofoverval op bejaarde boeren Die extra hoge rente is er ook voor De Grenswisselkantoren N.V Woensdag 20 maart 1974 TS Ljke Sociale Dienst, a{j,. Werk en Bij stands verl», plaatst: >loma HSA of Soc. Acad» Orgentie-opleidng Soc. lie. lankelijk van leeftijd, opto, ervaring zal aanstellings DS ie® in één van de hier™? melde rangen: naatschappelijk werker nloopramg) naatschappelijk werker t mdaardrang) matschappelijk werker A looprang) functie is ingedeeld in W III. w ep en rapportering in verba»! ;en Alg. Bijstandswet), rij ngen en Wet Werkiooshei, diploma MCA of verge*. Ie studie. mkelijk van leeftijd, en ervaring zal aanstelt .tsvinden in één van de 1 er vermelde rangen, matschappelijk werker D ndaardrang) jpelijk werker C loprang) en niet wordt voldaan i™ i (MSA of vergevorde stii ■voor) zal aanstelling plaat! en in de rang van onderzoéj tenaar (aanlooprang), tie is ingedeeld in hoofdg 21-jarigen en ouder: ;rzoekambtenaar 1231J f 1502, per maand tschappelijk werker D 10,- - 1594,- per maand tschappelijk werker C 02,- - 1778,- per maand tschappelijk werker B 94,- - 1970,- per maand tschappelijk werker A !4, - 2259,per maand, en nog verhoogd met 30,1 de Machtigingswet. vakantietoelage 7%%, prei miespaarregeling ambten, ren, intercommunale ziekl tekostenregeling ambt® ren (IZA), algemene buil gerlijke pensioenwet, stij diekosten- en studieverlof! regeling. ■emie AOW komt voor 1 ente. Inlichtingen: telefw I 56 of 158. 10 dagen na verscbijniiijl ten aan de directeur van di e dienst. Stadhuisstraat 5 It ent te worden opgegeven n advertentie heeft gelezen, n uw markt, rkt er velen Coupé iaat oker wit rood rood blauw blauw oker oranje met.groen groen j.- zilver wit beige 1911 1311 191*' i 1911 191)1 1911 1963 19131 19(1 (Van een onzer verslaggevers) HELMOND Vrijdag schalt Mendelssohn in een ar beidsconflict. Door de poorten van de waarschijnlijk dan nog steeds bezette Philips-Usfa te Helmond stapt, blo zend of bleek, maar onversaagd Ria binnen met aan haar arm haar verse gemaal, die als een konijntje van zijn sla, op zijn huwelijksdag is weggerukt uit de kerk om zijn vrouw in haar aktie te steunen. Geen wittebroodsweken voor Ria. De bezetting van Philips gaat door om te verhinderen dat de magere werkgelegenheid van Helmond nog meer wordt uitgedund. Zevenentwintig vrouwen en drie mannen hebben vori ge week dinsdag „nee" ge zegd, niet om het machtige raderwerk van Philips een halt toe te roepen, maar het tegendeel: om het miezerige fabriekje in Helmond draai ende te houden. Philips wil het Helmondse kleinkind terugroepen naar de moederschoot Eindhoven omdat er geen behoorlijk ar beidspotentieel in Helmond zou zitten. Maar Ria en haar medebezet- sters willen dit voorkomen. Ze hebben de macht overge nomen van Philips-Usfa en ondertussen een record ge vestigd: de langste bezetting van een bedrijf in Neder land. Het conflict staat op scherp: Philips weigert vanaf deze week de salarissen door te betalen en het NKV i.e. haar industriebond heeft zich be reid verklaard voor de cen ten te zorgen. Een schijnbare remisestand. Wie zal wijken, de industriële reus in Eindhoven die zijn machtige tentakels over de gehele wereld heeft uitgesla gen Of de veste van vrou- wen die nog lang niet wan kelt?. Want de stemming in Hel mond is opperbest. De bur gemeester heeft zijn sympa thie betuigd. De telegram man met „Mooi zo, door gaan" komen binnen. Leve ranciers brengen leeftocht en de vrouwen staan niet alleen. In ploegendienst houden zij dag ennacht, ook zaterdag en zondag Philips-Usfa bezet. Ze slapen in slaapzakken en worden 's nachts moederlijk toegedekt door de vakbonds bestuurders J. Vianen en M. Neesen, die overigens niet de fabriekshal mogen binnenko men. Want Usfa staat voor Utra Sonar Fonar Apparatuur, of tewel uiterst geheime appa raatjes voor defensie die in Helmond worden geassem bleerd. De vrouwen hebben een eed van geheimhouding moeten afleggen en dit ne men zij uiterst serieus. Bij de ingang van de fabriek staat een rode Daf waarin twee bewaaksters, die elke bezoeker tegenhouden, en degenen die mogen doorlo pen komen nog niet veel verder dan de entree diie in een communicatiecentrum is herschapen. De deur naar de werkplaats blijft dicht. Alle glas is beplakt, en er staat zelfs een hoge kast aan de binnenkant zodat een blik op de militaire apparaatjes uit gesloten is. De bezetters willen niet naar Eindhoven. Ze hebben geen zin om te pendelen, zoals 2000 stadsgenoten, maar daarentegen willen zij niet dat werk vertrekt uit Hel mond dat het toch niet zo breed heeft, zij willen zelfs 0 In de hal van de Usfa.fabrieTc, de enige plaats waar „buitenstaanders" mogen komen,, zijn bezetters in gesprek met journalisten. een tweede Philips erbij en '•roepen zich op beloften door de mogol uit de licht stad. Overall hangen plakkaten „Philips, ga je schamen", „Wij hebben Philips bij de neus" (tekening van man nenkop met pteisterhelm om de neus) en èr hangt een elk uur groeiend logboek aan de muur zoals: 17 maart 8 uur opstaan. Nog niet zo lang uitgeslapen in deze dagen. De zon schijnt en we gaan de zesde dag in. Veel bezoek, veel attenties. 22.00 uur feest. We hebben de langste bezetting van heel Nederland. 18 maart. 7.30 uur Ieder heeft zich ver slapen. 7.45 uur Personeel besluit met bezetting door te gaan. De Industriebond NKV staat garant voor salaris. Brief aan directie. 13.00 i^ur Philips-Usfa Eind hoven gebeld voor technisch medewerker daar een appa raat defect was dat nodig is voor de produktie. 13.30 uur. Philips-Usfa heeft teruggebeld dat geen tech nisch man in Helmond mag komen. Dit houdt in dat door overmacht een deel van de produktie" geen doorgang kan vinden. Districtsbestuurder Vianen: „De meisjes zorgen zelf voor alles we mogen niet eens naar binnen kijken omdat ze later geen moeilijkheden vanwege de veiligheidsvoor schriften willen hebben. Daar hebben ze namelijk voor getekend. Ook al krij gen ze geen salaris, ze wer ken gewoon door. We hebben de directie gevraagd om de Muis te openen maar dat hebben ze geweigerd. We hebben dus alles gedaan en als het werk straks stopt is dat overmacht. Grof ingrij pen zoals door de politie zie ik voorlopig niet, dat zou Philips niet zo graag aandur ven. De meisjes zijn zelfs bereid om in hongerstaking te gaan. Het kan ze niet schelen wat voor werk er komt als er maar werk blijft. Voedsel en zo is geen enkel probleem. De bakker levert brood zon der betaling, de groenteboer geeft een kistje sinaasappe len af en een handelaar heeft een radio en tv neergezet. Wij mannen slapen 's nachts in de entree en de vrouwen elders in het gebouw. Op dit ogenblik zie ik geen enkele oplossing van het conflict". De meisjes zelf geven geen krimp. Aspirant-bruid Ria vertelt dat ze na de plechtig heid vrijdag in de kerk su biet naar de fabriek gaat en dat daar 's avonds gefeest wordt. Haar man gaat volle dig akkoord. Strikt genomen heeft ze vakantie, maar voor de goede zaak wil ze solidair zijn. Een ander meisje vertelt van „een AOW-er die ons geld wil geven van het beetje wat hij heeft. Hij heeft 40 jaar bij Philips gewerkt en weet hoe het daar is". Commentaar derde meisje: „We wonden .nog rijk". Het werk en de atmosfeer worden als „leuk" omschre ven. Repressailles vreest men niet en na zeven dagen bezetting is er nog niemand die zich verveelt. Buiten in de rode Daf heb ben twee nieuwe bewaak sters plaatsgenomen. Ze wui ven hartelijk, maar springen eruit als een man binnen- komt, want de bezetting gaat door. JAN KOESEN Brieven voor deze rubriek moeten m'et volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen ^nns is met inhoud, c.q. strekking. Een invalide medemens kreeg ruim een week gele den een grief van het Ge meenschappelijk Administra tiekantoor. Die brief begon als volgt: „Ingevolge de voor u gelden de uitkeringsregeling op gra fische voorwaarden van de B.V. Banken wordt aan u ge durende ten hoogste 24 maanden, te rekenen vanaf de datiun met ingang waar van de uitkering krachtens de wao 29 mei 1973) is toegekend, een aanvullende uitkering verstrekt. De aan NP*- vullende uitkering bedraagt 95% van 100/106 maal het dagloon, waarnaar de uitke ring krachtens de wao is vastgesteld verminderd met 80% van 100/106 maal uw dagloon. Nu per 1 januari 1974 voornoemd dagloon met 6,51% is verhoogd zou uw bruto-uitkering ingevolge de verlengde uitkeringsrege ling hebben bedragen 95% van 100/106 maal f 111,72 6,51%) 106,65, ware het niet dat op u ook van toepas sing is het besluit toeslag wao-gerechtigden B.V.-Ban- ken van 1972". Verderop in de brief staal: „Mocht u het met boven staande niet eens zijn dan kunt u aan ons adres een voor beroep vatbare beslis sing aanvragen". Bij het Gemeenschappelijk Administratiekantoor wordt dus aangenomen dat dit ambtelijke koeterwaals zon der meer begrepen wordt. Een toch eigenlijk botte veronderstelling. van méns tot Zitten bepaalde zaken u erg hoogHebt u ge voelens of gedachten waarvan u denkt dat an deren er iets aan hebben? Zet ze dan op papier en stuur ze naar: De Stem, redactie „Van Mens tot Mens", Reigerstraat 16, Breda. „er zijn mensen die praten met elkaar d.m.v. auto's ijskasten geld en televi sie ze zeggen niets hun mond is een parkeerplaats van vriesblokken biljetten en netstoring". Marcel Messing, de schrijver van bovenstaand gedicht, is een van de mensen die niet klaar komen met de steeds voortschrijdende techniek in "oze maatschappij. Op een di recte, soms kinderlijke manier protesteert hij tegen deze technocratisering waarvan hij vreest dat die het in-menselij- ke in onze samenleving zal overwoekeren en verstikken. Dit in-menselijke, waarmee hij vooral doelt op het inter menselijke, de communicatie, wordt door hem gezien als het enige wat echt waardevol is. Het tegenstrijdige is echter dat de communicatie in onze maatschappij steeds meer tot stand koost net behulp van allerlei - - Telefol eorder loop plaats nicatii hierd« vraag «ok i| waaronder bijvoorbeeld Mes sing, hebben hier hun twijfels over. Neem nu de nieuwste ont dekking op het gebied van de telecommunicatie: de beeldte lefoon, die onlangs door Phi lips en de PTT geïntroduceerd werd. Een druk op een knop en je kunt eerst je eigen gezicht op een klein t.v.-toestel laten ver schijnen. zodat je, alvorens de gesprekspartner recht in de ogen te zien, nog even je das recht kunt trekken of je haar kunt kammen. Door het in drukken van weer een andere knop kun je een groot wit loruis laten verschijnen, waar door de ander weet dat er iets is wat hij niet mag zien. Waar blijf je met je communicatie, het open-staan voor een ander, wanneer je opeens zo'n kruis voor je neus krijgt? De beeld telefoon, gepresenteerd als be langrijk hulpmiddel bij het tot stand brengen van communi catie, heeft hier geen oplossing voor. Professor dr. J. Bordewijk, hoogleraar in de telecommuni catie in Delft en mede-uitvin der van het elektronisch school- boord, gelooft dat elke nieuwe uitvinding in eerste instantie dioor de meeste mensen met grote scepsis ontvangen wordt. „Altijd wanneer een technicus erin slaagt om een bepaalde beperking in onze samenleving op te heffen, blijkt dat ieder een toch aan die beperking gehecht was. In het begin wil men er gewoon niet aan en reageert men min of meer overrompeld", aldus de Delftse professor. „Zo was het met de telefoon, zo is het ook met de beeldtelefoon", De heer J. Stappers, docent in de communicatieweten schappen in Nijmegen, ziet echter meer problemen bij de beeldtelefoon dan alleen maar het gewennings-proces. „De term" „communicatie bevordering" waarmee de in troductie van de beeldtelefoon gepaard ging, is eigenlijk twee-ledig, maar wordt door elkaar gebruikt. Wat bevor derd wordt is de technologie van de communicatie, maar niet de toename van begrip in het menselijk kontakt. Tele communicatie is geschikt voor het doorgeven van berichten, maar dat is voor mij geen communicatie", aldus de heer Stappers Zijns inziens is er weinig veranderd: De uit breiding van de communicatie mogelijkheden die de laatste jaren heeft plaatsgehad heeft er niet toe geleid dat men nader tot elkaar is gekomen. Vaak is zelfs het tegendeel waar. Kijk naar de televisie die o.a. als pretentie had om de gezinsband te versterken, en waarvan nu blijkt hoe com municatie-dodend het toestel kan zijn, al zie je op dat toestel nog zo goed. wat er in de wereld gebeurt". Naast alle uitspattingen van technisch vernuft heeft men bij Philips ook wel aan de andere kant gedacht: een team van psychologen is ingescha keld om te bestuderen hoe men reageert op deze nieuwe wijze van communiceren. Een buitenstaander krijgt alleen wel eens de indruk dat deze psychologen zich meer bezig houden met de manier waarop men zo vlug mogelijk ver trouwd kan raken met de beeldtelefoon, dan dat ze zich afvragen wat er nu eigenlijk gebeurt met het kontakt dat v BAARN (ANP) In op dracht van de officier van jus titie te Utrecht zijn in Baarn drie verwaarloosde koeien en een stieri uit een schuur ge haald en in beslag genomen. De drie drachtige vaarzen en de stier stonden tot hun buik in hun eigen vuil. Volgens de inspecteur van de dierenbescherming m Baarn moeten de dieren onge veer anderhalf jaar in deze houten schuur van acht bij vijf meter opgesloten hebben gestaan. Twee andere koeien die kort geleden in het wei land zijn gelaten, doch. ook al die tijd in het houten schuur tje hebben gestaan, zijn-even eens in beslag genomen. mensen hebben via dit appa raat. Gevaar voor doordraverij door het enthousiasme over de nieuwe ontdekking is hierbij niet uitgesloten. Of, zoals prof. Bordewijk zegt: „Voor velen onder de technici is het medi um de boodschap en niet wat er door gebruik van dat medi um wordt duidelijk ge maakt". Tegenover deze verstokte technocraten staan mensen als dichter Messing, die, vaak ook ongenuanceerd (maar hebben ze wel een keus?) hun over tuiging uitschreeuwen: „techno-vingers met ijze ren pols die telestralen samenbundelen in een elektronenkanon dat zijn welgevormde stippels en lij nen afvuurt op de beeld buiskijker om mee te laten kommuniceren in een gigantisch hersenappa raat goede avond". De waarheid zal wel ergens in het midden liggen. Of, zoals Messing in een ander gedicht zegt' „dichters heten dromers om dat ze geen modellen kon- strueren - 't is maar net wat werkelijkheid is". UTRECHT (ANP) Zeer onrechtvaardig vond de 26-ja- rige Soester laborant Egbert K. het dat de Utrechtse offi cier van justitie mr. J. Arps f 300 boete tegen hem eiste we gens het bezit van negen gram hasj. Het was Egbert een raadsel, dat de officier een dergelijke straf in het hoofd had, terwijl minister Vorrink van Volksgezondheid zojuist een nota heeft ingediend waarmee beooigd wordt het ge brui-k van soft drugs (zoals hasj) uit de sfeer van de „zware criminaliteit" te ha len. Met het oog op het komend vierde internationale Oude Stijl Jaizz-fesitiv-al te Breda, van hemelvaartsdag, donder dag 23 mei tot en met zondag 26 mei worden weer volop voor bereidingen getroffen. Zo is o.a. het idee geboren om via een oproep aan Breda se Jazz-veteranen te tonen dat Breda een stad is, waar al meer dan een halve eeuw jazz wordt gemaakt. Tijd-ens diver se jazzmanifestaties i's geble ken, dat ieder die ooit jazz muziek gemaakt heeft in Breda, nog steeds belangstelling blijft houden voor zijn favoriete muziek. Wij zijn ervan over tuigd, dat de meerderheid van deze jazzvri enden het bloed voelt kriebelen om weer eens lekker mee te pieren. Zou het daarom niet mooi en gezellig zijn weer eenis met d-e maten bij elkaar te komen o-m te zien of er in het kader van het jazzfestival '74 gezamenlijk iets i's te organiseren? Van de kant van het festivalbestuur is enthousiast gereageerd op dit idee,. Mocht u anderen kennen, waarvan u veronderstelt dat ze deze oproep niet gelezen hebben, dan stellen wij het zeer op prijs als u ook met hen contact opneemt. Daarom schrijf zo spoedig mogelijk naar Toon Plasman, Passage 11, Breda, tel. 37327. J-an Canters, Duurstedestr. 142, Breda, tel. 52931. Chris de Bruijn, P. Windhausenweg 4, Breda, tel. 46174. Naar aanleiding v-an de pu blikatie van de advertentie van de VVD-er Hans Wiegel wil ik tooh wel even -een pa-ar dinigen opmerken. De heer Wiegel merkt nj. op: ik, ci teer: „Wat hangt ons. dan weer boven 't hoofd?" Daar bedoelt hij dan natuurlijk de WD mee, ik kan hem dit wel dui delijk maken. Wat hem boven het hoofd hangt is n.l. het grote wantrouwen dat zowel de politieke partijen als de kiezer tegenover de VVD gaan krijgen. Ais de heer Wiegel het niet ban laten om op on democratische wijze van wer ken en heit motto van rijk- rijker en arm-armer te hand haven, ga je dan nog met zo'n partij in zee? Een partij die nog nooit heeft bewezen dat zij echte op-rechte bedoelingen heeft. En als de heer Wieigel boos Is, op het feit dat ook de KVP van deze zaken niet gediend blijkt te zijn, vat hij dat op als een kwalijke vrijage. Het spijt me voor de heer Wiegel om eve® kenbaar te maken dat uit mijn vele erva ringen bijv. in het ombuids- werk wel is gebleken dat de mensen een partij als de WD met haar prinoipes liever zien gaan dan komen. Enorm veel ellende is er de laatste jaren naar buiten gekomen, door het sdoen en laten en hard werken van mensen die zich echt In willen zetten voor de gemeen schap. Maar doordat deze mensen wat over hebben voor hun medemens en zelfs hun inkomen willen delen, krijst de heer Wiegel wat hangt ons nu boven het hoofd". Ja mijn heer Wiegel bewijst u eerst maar eens wat u dan wilt opofferen voor een ander. Ik hoop d-at de VVD een partij wordt die we kunnen zien als onbelangrijk. Want ik moet er niet aan denken om door een stelletje haatdrageirs bestuurd te worden. BREDA J.A.C. de LEEUW Onder meer In uw las si'k dat de voetbalvereni ging NAC, yo.o,r wat betreft h-aar laatste thuiswedstrijden diverse aoties o-p touw heeft gezet, in de hoop een groter publiek naar haar stadion te trekken. Voor wat betreft een van deze acties heb Ik mijn bedenkingen. Er worden n.l. onder de houders va neen passe-partout (tegen voordelig tarief te verkrijgen voor NAC's laatste thuiswedstrij den) o.m. volledig verzorgde reizen verloot naar wedstrij den van de binnenkort in West-Duitsl-and te spelen we reldkampioenschappen voetbal. De seizoenkaarthoudsris, zoals ondergetekende en- één van is - in wezen toch NAC's meest trouwe clientèle - worden niet in de gelegenheid gesteld mee te dingen naar een van die reizen. Ik ben dan ook van. mening dat in deze de se-i- zoenkaarthou-der door net NAC-bestnur niet op zijn waarde wordt geschat. BREDA J-A. LOMMERS (ADVERTENTIE) Zaterdag 16 maart j.l. hield Delta Sport afd. Atletiek uit Zilerikzee een prestatiieloop over 15 kilometer in de Do meinen te Wester schouwen. Wat aanvankelijk een groot succes leek te worden, werd een groot debacle. De route die vlak voor de start nog in 'orde was bevonden, was over ruim 7 km- afgebroken. Alle bordjes pijltjes en andere aan wijzingen waren verdwenen (schadepost van ruim honderd gulden). Alle deelnemers, waaronder mensen afkomstig uit Zëeuwsch-Vlaanderen, Rot terdam en Noord-Brabant wa ren zeer ontstemd (wat te be grijpen is). Wij, bestuur van s.v. eDlta' Sport vragen ons af wie er nu lol in heeft om zoiets te doen. Ieder die ons inlichtingen kan versohaffen zouden wij zeer dankbaar zijn. ZIERIKZEE. HET BESTUUR VAN S.V. DELTA SPORT, tel. 01100— 3123- ROTTERDAM De voor malige directeur van de Stich ting Uitvoering Financiële Ak- ties (SUFA), de 34-jarige Ai- bert B. uit Rotterdam is in afwachting van zijn berechting in april uit voorlopige hechte nis ontslagen. Daartoe heelt de raadkamer van de Rotterdam se rechtbank, dit weekend be sloten. Men vond dat er gezien de houding en m;le- werking van D. tijdens het vooronderzoek geen kans was op ontvluchting en geen kans op herhaling. Men vrees de dan ook niet dat W. zich zou onttrekken aan zijn be rechting. De ex-SUF A-directeur moet zich verantwoorden voor ver duistering, valsheid in ge schrifte en niet ambtelijke corruj tie voor een totaalbe drag van meer dan driekwart miljoen gulden. Het merendeel van dat geld heeft B. geïnves- lee-'d in een hotel op het Spaanse eiland Ibiza. Geruch ten gaan dat Albert B. int-.»- sen vertrokken is naar dit ei- lipd waar zijn vrouw een sou venir winkeltje drbf: UFFELTE (ANP) Vier jongemannen hebben maandag avond een roofoverval ge pleegd bij twee bejaarde land bouwers in Uffelte (Dr.). De jongemannen dreigden met een mes en vroegen geld. De landbouwers zijn verwond aan handen en gezicht. De rovers zijn met tien giulden buit ver trokken in een gereedstaande wagen. De rijkspolitie in Uf felte stelt in samenwerking met de technische recherche een onderzoek in. U kunt nu óók van die extra hoge rente profiteren. Zorgeloos, risikoloos. Laat uw geld groeien met GWK-rentespaarbrieven. Dat zijn spaarbewijzen aan toonder (dus niet op naam gesteld) met een looptijd van 5 jaar en een rente van 9%U kunt ze zonder administra tieve rompslomp voor f 500,- of voor f 1000,- kopen bij elk GWK-kantoor. ?f ™n f,50J,V,,groeit !n )aaL naar f 770,- en aan de aanbieder van een brief van f 1.000,- betaalt GWK na 5 jaar f 1.540,- uit. Tussentijdse uitbetaling is mogelijk. Over de fiskale voordelen informeert GWK u graag. Bij GWK ligt een folder voor u klaar. U weet toch dat vrijwel alle GWK-kantoren - op de stations en aan de grenzen - doorlopend geopend zijn, meestal ook 's avonds en in het weekend? Hoofdkantoor: Centraal Station Amsterdam, Postbus 721, tel. 020 - 22 13 24 (samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEVen Pierson, Heldring Pierson)

de Stem | 1974 | | pagina 13