Middenstand claimt inzage in plannen Axel bezuinigt om zwembad te kunnen bouwen MTS VOERT ACTIE VOOR BOTSWANA Ame verd MBA EN BONDEN AKKOORD KWL-teams bovenaan in basketball-competitie Oostbui YAN GEMEENTE OOSTBURG Uitslagen van schietingen Studie over splitsing gemeente werken Uitslagen van kaartingen AANRIJDINGEN IN EN OM HULST Boze sjah stad streek 1mi Vrachtauto ramt douanekantoor Axel Slippers' in Axel PvdA-ldezers bleven thuis Cabaret „De Hoepelgoed in de smaak gevallen bij Axelse bejaarden Yolleybal winst voor Rowans uit Oostburg Organisator Lentebeurs behoudt vertrouwen Vergadering in Nieu w-Namen over kosten van seiioolpendel Westdorpe Internationale zeehengel- wedstrijden te Heist en Schore I Hulst NIXON TOC comments 623e STAATSLOTEF Staatsloten per Dinsdag 19 maart 1974 .-Nfc&ipe# (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeente Axel zal een veer moeten laten om de Axelse bevolking in staat te stellen binnen niet al te lange tijd een duik te kunnen laten nemen in hun eigen zwembad. Zo als bekend komt 95% van de bouwkosten van dit nieuwe bad, die worden geraamd op ongeveer 2,5 miljoen gulden, voor reke ning van het rijk. Voor de grondaankoop en exploitatiekosten draait de gemeente zelf op. Daar staan bezuinigin gen tegenover, die gisteravond tfjdens de gecombineerde com missie-vergaderingen in de raadszaal van het Axelse stad huis van sport en recreatie, financieën en gemeentebedrij ven het kernpunt van de dis cussies vormdem. Er is een be rekening geimaakt om de te verwachten kosten op te van gen. Bij medewerking en een gunstig advies van G.S. moest vast komen te staan, dat Axel net weer noodlijdend zou worden door de aanschaf van dit zwembad. Voorzitter D.J. Oggel kon digde de commssieleden een aantal bezuinigingsmaatrege len aan, die de exploitatiekos- (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de zondag- schieting, gehouden bij P. de Caluwé te Graauw, namen 30 schutters deel. Uitslagen; hoge vogel: P. Boënne, Hulst; eerste zijvogel; P- Roels uit Graauw, tweede zijvogel: A Mathijssen uit Hulst; grootste aantal (3): A. Haulez uit Hulst en P. de Koster uit St.-Jansteen. HENGSTDIJK Aan de zondagsahieting op twee wip pen, gehouden bij P. van Dijk, te Hengstdijk namen 35 perso nen deel. Uitslagen: Op wip een: hoge vogel: Th. Pauwels uit Axel; eerste zijvogel: E. Lambert uit Vogelwaarde; tweede zijvogel G. de Waal uit Lamswaarde; extra hoge vogel: G- Pauwels uit Groenendijk; grootste aan tal (5): E. Strooband uit Hengstdijk. Op wip twee: ho ge vogel: H. van Waterschoot uiit Hengstdijk; eerste zijvogel: G- Pauwels uit Groenendijk; tweede zijvogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; extra hoge vogel: G. Pauwels uit Groenendijk; grootste aan tal (6): J. van Dijk uit Vogel waarde. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagsohieting, gehouden bij Jac. de Waal, namen 3?. personen deel. Uitslagen: hoge vogel en eerste zijvogel: L. de Frel uit Kloosterzande; tweede zijvogel: L. van Goethem uit Kloosterzande; grootste aan- tal(4): P. D'hondt uit Kloos terzande. KLOOSTERZANDE Aan de zoindagschietin-g, gehouden bij Jac. de Waal te Klooster zande na-men 34 personen deel. Uitslagen: hoge vogel; A. van Gassen uit Ossenisse; eerste zij vogel: L. de Koek uit Klooster zande; tweede zijvogel: Th. Asselman uit Kloosterzande; grootste aantal (4): W. Rottier uit Kloosterzande. LAMSWAARDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden bij P. Claes- sen te Lamswaarde, namen 40 personen deel. Uitslagen: Op wip één: hoge vogel H. Claessen uit Lamswaarde; eerste zijvogel: K. Maayer uit Tilburg; tweede zijvogel: E. Lambert uit Vogel waarde; extra hoge vogel: R- Herwegh uit Lamswaarde; grootste aantal (5): A. Stal- laert uit Vogelwaarde. Op wip twee: hoge vogel: W. Strobbe uit Hoefkensdijk; eerste zijvo gel: J. van Dijk uit Vogel waarde; tweede zijvogel: K. Maayer uit Tilburg; extra ho ge vogel: R. de Geytenaere uit Vogelwaarde; grootste aantal (4): Th. de Deyne -en C. Ver schuren, beiden uit Lamswaar de. Zaterdag 6 april wordt er een grote jubileumschieting gehouden, vanwege het 25-jarig sohuttersjubileum van de heer H. van Waterschoot uit Lams-, waarde. ten van het zwembad mogelijk zullen m-oeten maken. De ex ploitatiekosten van het nieuwe bad zullen, vergeleken met het oude, nl. toenemen, omdat men o.a. twee badmeesters no dig zal hebben in-plaats van een, het electrioiteitsvarbruik door het verwarmde water zal toenemen en het regelmatig verversen van het water gaat ook geld kosten. De meest op vallende bezuinigingsmaatre gel was wel het voorstel om het aantal wethouders terug te brengen van drie naar twee. Daarmee zou men eigenlijk te ruggaan naar de oude situatie van voor de her-indeling, want de derde wethouder werd des tijds aangetrokken in verband met de moeilijkheden rond de her-indeling. De heer M.L.M. IJsebaert, die overigiens zijn vreugde over het nieuwe bad niet on der stoelen of banken stak, maar zelf de vraag van de bezuinigingen aan de orde stelde, wilde het punt van het aantal wethouders nog even buiten beschouwing laten, om dat hij bang was de goedkeu ring van G.S. hiermee op het spel te zetten. Men hoopt f 5.000,- te besparen door de pensioenen en uitkeringen aan gewezen wethouders te staken, f 6.500,- door het aantal bezol digde ambtenaren van de bur gerlijke stand terug te bren gen, f 15.000,- door minder benodigdheden voor de kor ting verplichte risico reserve woningwetwoningen, 106.100,- door een besparing van de personeelskosten. Hier over ontstond een korte dis cussie in verband met het af stoten van drie personeelsle den, die in dienst van de ge meente waren nadat men de vuilnisophaaldienst aan een particulier had overgedragen. Met een verfijningsregeling voor de historische kernen hoopt met f 250.000,- te be sparen, f 114.000,- door een versnelde afschrijving van de kapitaalslasten f 7.500.- door ten besparing van de ver voerskosten van kinderen, die in Zuiddorpe het gymlokaal bezoeken maar dan ln een Axels lokaal gymnastieklessen zouden volgen, f 128.900.- door het heffen van retributie op rioolafvoerrechten terwijl de heer Dieleman nogeens het bedrag van f 5.000, - noemde die uitgespaard zouden wor den aan vervoerskosten als de kinderen uit Axel niet meer naar het zwembad in Koe wacht hoeven te gaan. (Van onze oorrespondent) SLUIS Een drietal Belgi sche douanebeambten zijn met de schrik vrijgekomen toen een vrachtauto komende uit de richting West-Kapelle (B) door een foutieve manoeuvre tegen hun kantoor reed nabij Sint-Anna te Muiden. De vrachtauto werd bestuurd door W. van L. uit IJzendijke. De rijkspolitie stelde een onder zoek in en heeft bij Van L. de bloedproef laten afnemen. De schade a-an de gebouwen be draagt 6500 gulden. Botsing Op de kruising Wilhelminastraat-Julianastraat kwamen twee personen auto's met elkaar in botsing. De heer H.W. uit Hoek, be stuurder van een personenau to, reed in de Julianastraat en verleende geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer P.J.O. uit Axel. Beide auto's liepen aanzienlijke ma teriële schade op. Grenspalen beschermd Vier hardstenen grenspalen te Axel zijn op de monumenten lijst geplaatst, en in die zin beschermd. Hetzelfde is ge beurd met re zerken en grafste nen van de historische Israë litisch-e begraafplaats te Grucnlo. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Bestemmingsplannen in Oostburg zouden ook behandeld moeten worden in de commissie voor het midden- en kleinbedrijf en toerisme. Dit zei gistermiddag rijksmidden- standsconsulent A. Korstanje, op de vergadering van deze com missie. „Voor de tervisielegging van deze plannen zou ook de middenstandscommissie zich erover gebogen moeten hebben", aldus de heer Korstanje, die erop wees dat het dikwijls plannen betreft die ingrijpend zijn voor de middenstand. In dit verband wees hij op plannen in Cadzand-Bad. „De laatste tijd ben ik her haaldelijk op plannen gestuit, die eigenlijk deze commissie aangaan". Aldus de consu lent. „Het ooilege zou bovendien wijzer kunnen worden van het advies van deze commissie, ln bijna alle gemeenten in Zee land komen planologische plannen in de middenstands commissies aan de orde". Toe ristische bestemmingsplannen zouden eigenlijk ook bestu deerd moeten kunnen wor den. De commissie ln Oostburg was het gisteren met hem eens. De heer C. Claeijs, voor zitter dacht dat op deze wijze misschien teveel tijdverlies zou optreden. „Bovendien lig gen de plannen dertig dagen ter inzage en tot op heden heeft nog geen commissielid erop gereageerd", zei hij. „Het moet juist voor de tervisielegging doorgesproken zijn", aldus de heer Korstanje. Ook voorbereidingsbesluiten met verstrekkende gevolgen zouden naar de mening van de commissie hun vergaderingen moeten passeren. Daarvoor had de heer Ver herbrugge uit Groede reeds opgemerkt dat de commissie niet beantwoord aan het doel waarvoor ze is ingesteld. „Er wordt van het college bijna niets doorgespeeld. Het is een zoethoudertje", zo meende hij. Volgens hem was de commis sie een soort eenrichtingsver keer waaraan bijna geen ad- (Va-n een onzer verslaggevers) AXEL Voor éen totaal uitverkochte zaal speelden Mary Dresselhuis, Guus Her mus, Willeke Alberti en Je roen Krabbé in de Halle in Axel het blijspel Slippers van Alan Ayckbourn. Jeroen Krabbé en Willeke Alberti hadden in Twee op de Wip al bewezen, samen uitste kend een stelletje jonggelie ven op de planken te kunnen zetten. Maar het was niet te verwonderen, dat Mary Dres selhuis, even charmant en geestig als altijd, de show stal. i (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het besluit van het Zeeuwse pro vinciale bestuur om door mid del van advertenties de be langstelling voor de komende statenverkiezingen wat op te peppen, lijkt niet helemaal overbodig. Nadat DS'70 onder meer ln Axel al heeft moeten constate ren, dat er voor de verkie zingspropaganda van de partij slechts minimale belangstel ling bestond, heeft de PvdA gisteravond in Kloosterzande een eensluidende conclusie moeten maken. Behalve enkele leden van de pasopgerichte streekafdeling. die de avond hadden georgani seerd, waren slechts twee „buitenstaanders" naar hotel Van Leuven gekomen om daar te luisteren naar PvdA Gede puteerde Boersma, die er een toespraak over de planologie in de streek en de ruilverka- velmgsproblematiek rondom Kieldrecht ten beste had wil len geven. De Gedeputeerde vond in de geringe opkomst een reden om onverrichterzake huiswaarts te keren, waar hij bis troost „de verjaardag van zijn zoon nog kon meevieren". vies werd gevraagd. Een me ning die overigens bestreden werd door wethouder Claeijs De commissie was verder van mening dat winkeliers, die schade hebben geleden door de aanleg van de Deltadijk in Breskens. een voorkeursrecht moesten krijgen voor een eventuele vestiging in een der verkooppunten bij de nieuwe jachthaven. (Van onze correspondent) HULST Bij een achteruit- rijmanoeuvre op het Primcebol- werk in Hulst reed de autobe stuurster L. de R. uit Hulst tegen de geparkeerd staande auto van M. S- uit St.-Niklaas. Eveneens bij het parkeren, nu op de Grote Markt in Hulst, kwamen de personenauto's van J. D. uit Hulst en R. van der V. uit Baasrode (België) met elkaar in aanrijding. Bij het oversteken van de kruising rijksweg 60 - Abs- daalseweg verleende de auto bestuurder E. de W. uit Hulst geen voorrang aan mevr- E. S. uit Hontenisse, die een aanrij ding niet meer kon vermij den. Op de Sportlaan nabij „Den Dullaert" in Hulst werd de geparkeerde auto van J. T. uit Hontenisse aangereden door een nog onbekende auto, waarvan de bestuurder is doorgereden- Bij alle vier de aanrijdingen was de materiële schade vrij gering. (Van onze correspondente) AXEL Tientallen Axelse be jaarden in het bejaardendien stencentrum 't Trefpunt heb ben dezer dagen kunnên ge nieten van het optreden van de cabaretgroep De Hoepel uit Temeuzen. Deze avond, die geopend werd door de leidster, mevrouw T. Versteeg-Bouwman, was zeer gevarieerd en had voor iedereen wel iets in pet to- De cabaretgroep, bestaande uit vijftien enthousiastelingen van 15 tot 35 jaar, stond onder leiding van de heer A.A.Ko- lijn. Wat ze te bieden hadden was gericht op puur amuse ment. Een paar uurtjes zorge loos plezier met sketches, zang, samenzang, conferences en een goochelaar. Geen poli tieke toestanden, maar plezier aam twee kanten, want de le den van de cabaretgroep had- ien er zelf ook duidelijk pret in. "We bestaan dit jaar al weer 20 jaar", vertelde de heer Kolijn, "We zien ons ca baret echt als een vorm van vrijetijdsbesteding. De meeste ideeën werken we dan ook zelf uit". In de pauze werd een verloting gehouden en om kwart voor elf kon men deze amusante cabaretavond afslui ten. 0 Scholieren bezig met ontwikkelingswerk. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De MTS in Terneuzen heeft gisteren het startsein gegeven voor uitgebreide acties die ten doel hebben financiële steun te verlenen aan het Centraal Botswana Comité. Daarmee schaart de Terneuzense school zich in de rfl van MTS'en in Nederland die gezamenlijk een gemeenschapscentrum in het dorp Mahalapye in de staat Botswana (Zuid-Afrika) van de grond willen krijgen. Het is dit jaar voor de derde keer dat de Terneuzense MTS actie voert voor Botswana. Vorig jaar kon ruim f 800, aan het Centraal Botswana Comité ter hand worden ge steld. Verwacht wordt dat dit bedrag dit jaar flink over schreden zal worden. De hoofdmoot van de acties die de MTS op touw heeft gezet bestaat uit de verkoop van Friese kruidkoeken. Leer lingen, leraren en administra tieve krachten zullen zoveel mogelijk van deze lekkernij a raison van een gulden per situk aan de man en vrouw trachten te brengen. Van de eerste voorraad van 2000 koe ken is inmiddels al meer dan de helft in klinkende munt omgezet. De koekverkoopactie heeft Intussen een sneeuwbaleffect teweeggebracht. De contact man voor deze acties op de Terneuzense MTS, de heer G. Jennekens, vertelt dat meer dere initiatieven zijn ontplooid om de „Botswana-pot" te spekken. Zo worden er mor genmiddag (woensdag) ver scheidene sportwedstrijden ge houden waarvan de baten eveneens ten goede komen aan het actiefonds. Tijdens de weekmarkt op a.s. woensdag zullen verder in een kraam aan de Noordstraat koeken te koop worden aange boden. Andere acties zijn de verkoop van eigen gebakben frites op maandag 25 maart voor het gebouw van de MTS aan de Industrieweg en het houden van een toto van het schoolvolleybaltoernooi in de sporthal. De twee leerlingen, leer krachten of andere medewer- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In sporthal De Veerhoek te Oostburg heb ben zaterdag de rowangroepen van Scouting Zeeland het ge westelijk volleybaltoernooi ge houden. De rowans van Oost burg veroverden hierbij de mrste plaats en de beker. De publieke belangstelling voor dit toernooi was groot. De rowans uit Hulst werden tweede, derde werden de ro wans uit Sluiskil, vierde de rowans van Sas van Gent, vijfde de rowans van Vogelwaarde en zesde dé rowans uit Ter- kenden die zich het meest voor de Botswana-actie heb ben ingezet zullen afgevaar digd worden naar de landelij ke actiebijeenkomst die op 19 april in het Tropenmuseum in Amsterdam wordt gehouden. (Va-n een onzer verslaggevers) AXEL Vijf minuten wa ren er nodig voor de vergade ring van het algemeen bestuur van het Centraal Bouw- en Woningtoezicht Gemeentewer ken in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren, die gistermiddag in het Axelse stadhuis werd gehou den. Voorzitter J.P.C. Roelands, directeur van de centrale dienst, handelde de agenda punten snel af. Ook de benoe ming van een nieuw lid voor het dagelijks bestuur leverde geen moeilijkheden op. In de vacature, die was ontstaan door het vertrek van de oud- burgemeester vajn Axel, de heer M.K. van Dijke, werd voorzien door de nieuwe bur gemeester van Axel, de heer A. de Kam. Voorts deelde het dagelijks bestuur mee, dat er een commissie is ingesteld, die zal nagaan of het in de toe komst niet goedkoper zal zijn als de gemeenten hun eigen diensten krijgen in plaats van de centrale dienst die nu be staat. Per 1 oktober 1976 loopt n.l. de samenwerking met het cen traal Bouw- en Woningtoezicht af. zodat voor 1 oktober 1975 de beslissing over het al of niet voortbestaan van de cen trale dienst genomen moet worden. De commissie, be staande uit de directeur van het Centraal Bouw en Woning toezicht en de vier chefs afde ling financiën van de gemeen ten Axel, Hontenisse en Sas van Gent, hopen omstreeks half juli het rapport hierover klaar te hebben. (Van onze correspondent) GRAAUW De r.k. Boe renbond en K.P.J. afdeling Graauw, organiseerde een kaarting in het Gemeenschaps huis. De uitslag was: I. A. D'Haens, 2. A. van Eerden burg, 3. J. Sorber, 4. F. de Waal, 5. P. Verhaegen, 6. J. D'Haens, 7. R. Steyaert, 8. E. Sorber, 9, E. Mahu, 10. P. Mahu, II. J. Kips, 12. E. van Damme. GRAAUW De Boeren, bond en K.P.J. afdeling Graauw hielden een competi- tiekaartwedstrijd in het Ge meenschapshuis. Einduitslag competitie was: 1. A. van Eer denburg met 12 bomen en 88 punten bekerwinnaar, 2. F. de Waal v?, 3. R. Steyaert 10, 68, 4. A. D'Hanes 9, 69, 5. H. de Waal 8, 51, 6. A. Brug- geman 8, 50, 7. J. D'Haens 7, 73, 8. L. Steyaert 7, 757, 9. P. Mahu 7, 51, 10. E. Mahu 7, 45, 11. P. Verhaegen 6 59, 12. R. Maerman 6, 54, 13. E. Sorber, 6, 45, 14. A. Roelans 6, 44, 15. P. Steyaert met 6 bomen en 41 punten. LAMSWAARDE Aan de zaterdagkaarting van het N.K.V. afdeling Lamswaarde, gehouden bij P. Claessen, na men 28 personen deel. De Uitslag is: winmaarsro-nde: 1. H. van Waterschoot - Th. van Swaal, 2. Th. Buys - H. Schelfhout, 3. A. Lauwers - F.v.d. Poel, 4. J. de Kort - J. v. d. Poel. Verliezersronde: 1. E. van Pamelen - J. van Driessche, 2. P. van Puyvelde - P. Verschuren. Daarop aan sluitend werd een tritsing ge houden met de volgende uit slag: 1. C. de Kort, 2. R. Ver schuren, 3. P. Picavet, 4. A. v.d. Poel. Tevens was dit de laatste kaarting met een pira ten klassement gelijke punten, n.l. 24 stuks. 1. L. D'Hondt, 2. J. v.d. Poel, 3. H. Schelf hout. Van een onzer verslaggevtt1 TERNEUZEN Het stuur van De Vlaanderen Sas van Gent heeft zijn vertrouwen te blij schenken aan de 35-jmj J.Ch.C„ die belast is met J organisatie van de voorjaj beurs, die van 23 mei tot J met 3 juni a.s. in de Vlaandei, hal gehouden zal worden. C. kwam vorige week mi nieuws nadat hij door de "I neuzense politie was aai.iT houden onder verdenking j het afgeven van ongedekte] talingsbewijzen. Volgens j bestuur van De Vlaandd was de handelwijze van voornamelijk het gevolg t een samenloop van m® standen en omstandigl»! welke men C. niet al te atl wil aanrekenen. Aan degel die door C. financieel W deeld zouden zijn is inmiiil genoegdoening verstrekt, gens het bestuur van I Vlaanderen ging het dasl om betrekkelijk geringe f dragen, (Van onze correspondent)'. NIEUW NAMEN Van avond om acht uur komen in zaal Thilleman te Nieuw Na men de ouders van leerlingen van de lagere school bijeen. Hoofdpunt op deze vergade ring is het bespreken van de vervoersmiddelen, die de kin deren naar school brengen. Sinds het busje dat door de gemeente werd gesubsidieerd niet meer rijdt, worden de kin deren door particulieren opge haald. Gesproken zal worden over een tegemoetkoming in de kosten. Seriekaarting In café Centraal bij A. de Hulsters worden op zaterdag 23 en 24 maart seriekaartingen gehou den met als prijzen vlees en wijn. Gedurende de gehele dag kan er gespeeld worden. De inleg bedraagt f 1,50. (Van onze correspondent! HULST Zaterdag maart wordt begonnen E een reeks van internatio] zeehengelwedstrijden. De I geisportvereniging Sehorel ganiseert op deze datal eerste wedstrijd. Deze dl van 12.00 tot 15.00 uut| wordt gehouden langs del terschelde. Zondag 24 m. organiseert de WSV Heist 1 van 11-00 tot 14.00 uur I internationale zeehengelil strijd in de Noordzee strand bij Heist. Filatelistenbijeenkomst Er was grote belangstel!» voor de bijeenkomst van] postzegelvereniging „Het La van Hulst" in het culti] centrum „Den Dullaerti Hulst. Natuurlijk werd I druk gehandeld tussen dc:f wezige filatelisten. M deeld werd, dat het in dij doeling ligt eventueel t aparte afdeling „Munten'! het leven te roepen voel muntenverzamelaars. Hienl gaven zich reeds een 1$ kandidaatleden op. De eerste prijs van de i ting, de zegels „Goudse j 1931, gestempeld werdgi. nen door G, Antheunisf Antwerpen. Op de veilinff de bijeenkomst besloot, den niet minder dan 80 i ter verkoop aangeboden. Prijs Door mee tel aan de nationale puzzelij die gehouden wordt geduif 26 weken in 47 dagHf aangesloten bij de stiif samenwerkende dagtll werd de heer P.E.M. Wei? in Hulst de winnaar vai spaarbankboekje ter ml van f 500,-. Gewond De 48] fietser G. S. uit Clinge J aangereden door een vracj to. Hij moest zwaargfj worden opgenomen in b Liduinaziekenhuis in Het ongeluk gebeurde kruispunt Grote K«ij Van de Maelstedeweg f Hulst waar S. geen voel verleende aan de vracli die werd bestuurd door'f uit Hulst. Aanrijding Toen de* mobilist L. H. uit Dongt] de Hulster Nieuwlandwl Hulst een daar gepar'T vrachtauto wilde i4 kwam hij in aanrijd»!! een personenauto beT door G. uit Clinge die '4 genovergesteilde «I kwam. De materiële was vrij groot. Ook vond een plaats in de Reinaerdstt Hulst waar J. B. uit Hd het uitkomen van een geen voorrang verleend! een personenauto b'T door F. B. eveneens I Hulst (Van onze correspondent) OOSTBURG In de Oost- burgse basketbal-competitie heeft zowel het dames- als het herenteam van KWL 1 (Ko ningin Wilhelmina Lyceum) beslag gelegd op de eerste plaats in de eindrangschik king. KWL-dames wonnen za terdag in de sporthal te Veer hoek hun laatste en beslissen de wedstrijd tegen concurrent St.-Eloy met 3430. De heren van KWL 1 be reikten hetzelfde resultaat door het in de poulewedstrij den eveneens nog ongeslagen team van Leraren met 2316 te kloppen. Beide wedstrijden, die werden bijgewoond door een zeer goot aantal toeschou wers, die de teams luid aan moedigden, werden geleid door neutrale scheidsrechters van de afdeling Zeeland van de Baskefbalbond. Er werd hard, fanatiek, maar sportief gestreden, hetgeen ook het ge val was in de andere op deze dag gespeelde wedstrijden om de lagere klassering, die als resultaat hadden: dames: Ope ratie - Soos 1912 en Christe lijke Mavo - St. Aloy 2 19 16. Heren: LTS - Globetrotters 2834 en Soos - Christelijke Mavo 2625. Na afloop dankte de heer H. Munck uit Oostburg, een der organisators van de nu voor het derde achtereenvolgende jaar gehouden competitie allen, die op welke wijze dan ook hun bijdrage aan dit basketbal hebben verleend, niet in de laatste plaats de deelnemende teams voor hun sportieve in zet Voor zijn eigen bijdrage ontving de heer De Munck namens spelers en speelsters een boeken- en een platenbon en voor mevrouw De Munck waren er bloemen. De heer De Haan uit Oost- Souburg, bestuurslid van het district Zeeland van de Bas- ketbalbond reikte vervolgens aan de aanvoerders van beide KWL-teams een beker uit. Topscoorster van de gehele competitie werd Jacqueline Dekker met niet minder dan 233 doelpunten. Zij ontving hiervoor een medaille. Haar Hulster-rivale Therèse Her man van St.-Eloy 1 kwam tot 227 treffers. Bij de hetren kwam de me daille voor de maker van de meeste doelpunten in het bezit van Mario Nelisse van de lts met 129 treffers. Tweede werd Wim van de Broecke van KWL met 11 punten. De heer De Haan zou natuurlijk geen goede vertegenwoordiger van de Basketbalbond zijn ge weest, als hij niet de kans had aangegrepen om hier in Oost burg deze sport aan te moedi gen. Hij deed dat gretig door te zeggen, "'l alle basketbalactiviteit®! jaarlijks in Oostburg ï>'aT den, het toch mogelijk 1 zijn een vereniging op tel ten, die aan de official petitie gaat deelnemen. I Eindstand eompetiti® I mes: 1 KWL 1, 2 St.-®t![ Chr. Mavo, 4 St.-Eloy 1 Operatie, 6 KWL 2, 7 Huishoudschool Heren: 1 KWL 1, 2 h&\ Globetrotters, 4 LTS. ".1 2, 6 St.Eloy, 7 Soos, "I Mavo. Dinsdag 19 maart 1974 ARNHEM (ANP) De vakbonden en de directie van Meneba hebben in beginse overeenstemming bereikt ovei de reorganisatie plannen om de Meneba-bakkerijen Roding in Nijmegen en Wieleman in Arnhem voor het grootste ge deelte in Arnhem te concen treren. Hoewel vooral de ban ketbakkers van het Nijmeegse bedrijf zich aanvankelijk fel verzetten tegen de overplaat sing, zijn zij nu toch akkoord gegaan met een regeling. Volgens AVG-bestuurdei Winters zou ongeveer 40 pro cent van het Roding-personeel (160 man) in Nijmegen kun nen blijven werken. De rest zal gaan pendelen tussen Arn hem en Nijmegen. De broodbakkerij van Ro- ding gaat dicht en wordt over gebracht naar Arnhem. In Nij megen blijven een afdeling voor de vervaardiging van „ambachtelijk brood" en het distributiecentrum. Hef houdt niet op, zo zal me conflicten van onze re landen. Nu liggen we weer ov en de zijnen. Enkele kantteken het de Perzen die er een conti ken hun ambassadeur terug, voor de regering Den Uyl dat enkele eisen van de Perzische met name geen begrip opbren normaal milde vonnissen" tege korte bezettingsactie van de Pe gevoerd. Het meest opmerkelij verklaring van premier Den U er niet in is geslaagd de Perzi wat we in Nederland verstae spraak. Het is niet verwonderli begrijpen. Ondanks de vele de vorstelijke glamour om hen worden geacht dat democr niet politiek beïnvloede recht Aan de andere kant is het democratisch land in deze schouwd worden als min of m sommigen een hoogst verontrus zich met de gedachte dat mer dit soort verrassingen gespaart gering in vrije westerse lande sades nooit bezet zullen worde bewaken door 'n grote politiem (AD VER' 18 maart 1974 tweede trekking prijzen van 15 zijn gevallen op num 50 zijn gevallen op num 50 zijn gevallen op num 100 zijn gevallen op num 100 zijn gevallen op num 200 zijn gevallen op num 400 zijn gevallen op num 1.000 zijn gevalen op numr een prijs van 2.000 is gevallen op het nu 2.000 is gevallen op het nu 2.000 is gevallen op het nu 2.000 is gevallen op het nu 2.000 is gevallen op het nu de prijs van 5.000 is gevallen op het nu ƒ50.000 is gevallen op het nu Een extra prijs van t 100.000 'h de serie n op het nummer; En een troostprijs van 2.000 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000 in de serie W op het nummer: En een troostprijs van 2.000 van elk van de andere series Gewonnen prijzen kunnen na de de lotenverkoop voor de volgen bij de loterijkantoren. Postrekeninghouders kunnen nu r bestellen voor de april-loterij. Giro of gemeentegiro), ten gunste van f jour Directie Staatsloterij moeten i j=edragen die later binnenkomen v joterij. Inlichtingen over automatis Directie Staatsloterij, postbus 565,

de Stem | 1974 | | pagina 6