boekt e in at Sense n.v. vandemoortele - Raffineur - Compositiemenger - Operator n.v. vandemoortele lijk an Blom laar GDC ZOETEMELK TAKTIEK IS GESLAAGD' Spurtwinnaar kopgroep NIKKOLA EERSTE IN CROSS DER AZEN een miljoen gulden aan prijzen Ickx verrast Zege van De Vlaeminck STICHTING VISSERS FAILLIET Goede start damesteam Ans Dekker kampioen Ajax-PSV in Rotterdam 1 1 sport Vlerckx niet in VTilaan-San Remo Merckx en z'n ploeg zwakker HOCKEY o< Tabak wint Omloop van het Waasland 10 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 18 MAART 1974 11 13 Irijd beslist door Mechielsett U3), waarna enkele min». |n voor tijd Eikenhout de Indstand op 23 bracht. BROUWERSHAVEN IPOLLO Er was weinig Trsehil in kwaliteit en een elijk spel had de verhouding eter weergegeven. De bezoe! ers kwamen fortuinlijk op pl door een fout van de rouwershaven-doelman na bn schot van Dekker. Toch las het met de rust al 1-q Irant een harde schuiver van' [jverwijn betekende een ai pen stuntelig doelpunt. Apol- j was na rust meer in de anval, maar Brouwershaven |iesliste de strijd dank zij Van opstoot van de lange Van ^runsven (21). De stand: Zaamslag 19-29. Ifieuwdorp 18-24, Wemeldingé 18-20, Arnemuiden 2 15-17. |lolijnspl. Boys 16-17, Brou- vershaven 17-17, Apollo 18-15 VlK 18-15, VCK 16-14, Sluis 7-13, Heinkenszand 17-13, 's- lieer Arendskerke 19-13. litval door Dingenouts succes |01) en het duurde tot een vartier voot tijd voordat De jtuyter het gelijke spel zeker ton stellen (11). Voor WHS liet het er steeds beter uit in Be derde klas. De Thoolse lloeg won nu thuis met 2—0 ran Rillandia- De bezoekers lielden lang stand tegen een Iterker WHS. Rust 0—0 Pas la de rust moest Rillandia ca pituleren en na een kwartier yerd het 10 door Nico Hage, fheo Moerland zorgde tien ninuten voor het einde voor Ie 20 eindstand. Kapelle zal Ie degradatie moeten gaan fitvechten met Wissenkerke. Capelle verloor thuis met 0—1 lan Kraibbendijke en staat er -U zeer slecht voor in de vier- e klas- Kapelle verloor ver- liend van een op alle gebied leter Krabbendijke, dat het /innende doelpunt vijf minu- en voor de rust produceerde ia Hoekman (01). Behalve en reeks afgelastingen werd ok de wedstrijd Tholense Soys - Smerdiek (3e klas) liet gespeeld, want voor die lerby kwam geen scheidsrech- er opdagen. (Van onze sporlmedewerker) 's GRAVENPOLDER Ja» Hom, die al geruime tijd geen lid meer was van df lamclub 's Gravenpolder gaat, laar men mag aannemen, bin- lenkort uitkomen voor de 3aese damclub GDC. dan ïlom, meerdere malen Zeeuws iimpioen, is naar hij ver klaarde sterk geambieerd om bok landelijk zijn partij te gaan meeblazen. Blom zou daarbij bij GDC ie kans krijgen omdat de Goese ;lub ook nu weer Zeeuws campioen in de hoofdklas a geworden en daardoor gerech- :igd wordt uit te komen in de regionale klas. De heer HL ran de Vreugde uit Goes, voorzitter van Nederlandse Oambond, die sterk geporteerd s voor een representatief ster- ce Zeeuwse damclub, die mis schien ook landelijk aan de weg kan gaan timmeren, schijnt dan ook bemiddeld te lebben voor wat betreft het Loetreden van Blom tot de Toese damclub. De secretaris van GDC, de heer M. Paulisse verklaarde gisteren dat Blom overigens nog niet als lid staat ingeschreven bij z'ln vereniging- MILAAN (BELGA-APP) Eddy Merckx zal vandaag nie' starten in de klassieker M1' laan-San Remo. Merckx is gisteren In laan onderzocht door dokter lavalli van Molteni, die h6"1 verbood de „Primavera" te rijden" vanwege zijn longont steking- GEWICHTHEFFEN °e iongaarse gewichtheffer Isr' ran Kesegi heeft bij internab- male wedstrijden in Erewajj Rusland) hét wereldrecord rekken in het vlieggewicjw rerbeterd en gebracht op nlogram Hij bracht een h3',, :ilo meer omhoog dan de oud» vereldreeordhouder Hirotos" Japan). 11 kil (Van onze sportredactie) NICE Joop Zoetemelk heeft de eerste belangrijke etappekoers in zijn carrière gewonnen. De man, die de laatste jaren het predikaat .eeuwige tweede" had overge nomen van zijn huidige ploeg genoot Raymond Poulidor toonde zich zaterdag in de slot ritten van Parijs-Nice de dur ver en de aanvaller, die slechts weinigen meer in hem lagen. Vanuit een inderdaad ideale uitgangspositie tweede op 18 seconden van de Fransman Alain Santy begon de 27- jarige Nederlander aan de uit twee gedeelten bestaande ze vende en laatste etappe. Dat in de wetenschap dat de met Joop Zoetemelk: ook winnaar van tijdrit. ontsteking te ademhalingsmoeilij kheden kampendie Eddy Merckx later bleek te Belg een long hebben za terdagmorgen in de rit in lijn een uiterste poging zou doen om alsnog een gat te slaan, dat voor Joop Zoetemelk in de tijdrit van 's middags onover brugbaar zou zijn. En zo gebeurde het ook. Merckx sloeg kort na de start van de 110 kilometer lange rit van Seiliance naar Nice een gat, maar Joop Zoetemelk nes telde zioh onmiddellijk aan zijn wiel. Zoetemelk, die er zo vaak van beschuldigd werd dat hij constant de slag miste, controleerde nu de koers. De Nederlander zorgde er wel voor dat Merckx het werk verzette. Op een van de verra- delijke beklimmingen in het parkoers opgenomen gaf Merckx de moed op en liet zich terugvallen in het pelo ton. Zoetemelk had zijn zm en dat later in Nice Van Linden de rit op zijn naam schreef, was in het geheel niet belang rijk voor de Nederlander. Im mers in de middaguren moest het karwei worden afgemaakt, in die tijdrit van negen en een halve kilometer tegen de hel ling van de Mont Turbie op. Zoetemelk, die een paar dagen daarvoor ook al zo'n bergtijd- rit op zijn naam schreef, buitte zijn momenteel sterkste punt klassevol uit. In 20 minu ten 38.9 seconden „nam" hij de pas. Veertien seconden sneller dan de Portugese berg geit Joaquin Agostinho. De Fransman Martinez werd der de op enkele tienden gevolgd door Merckx. Een Merckx, die ditmaal de macht niet had en niet minder dan 41 seconden op Zoetemelk verloor. Zoetemelk na afloop: „Merckx is toch niet meer de Merckx van de afgelopen ja ren. Op het vlakke gaat hij nog net zo hard als vroeger, maar zodra het omhoog gaat, is hij toch niet zo sterk meer. Daarnaast komt nog dat zijn ploeg toch een stuk zwakker is dan die van vorig seizoen. Ik heb nu wel sterkere ploeg genoten en daardoor kan ik nu meer doen. Wij kunnen nu meer risico nemen. Vorig jaar moest ik de zaak constant al leen in de gaten houden, want miste ik de slag, dan was ik gezien. Mocht mij dat dit sei zoen gebeuren dan heb ik een sterke ploeg, die de schade kan herstellen. Een toch wel teleurgestelde Eddy Merckx: ,-,Ik heb erg veel last gehad van mijn ver koudheid van de laatste dagen, maar dat wil niet zeggen, dat Zoetemelk alleen daardoor heeft kunnen winnen. Zoete melk reed erg sterk deze week, al zie je hern in de koers nog steeds te weinig". Zoetemelk op zijn beurt: „Met mijn ploegleider had ik voor Parijs-Nice afgesproken dat we het initiatief aan Merckx zouden laten. "We moesten er wel voor zongen dat hij niiet teveel voorsprong zou nemen en dan zou ik of Poulidor in de laatste dagen toeslaan. En die taktiek is juist geweest". Henny Kuiper, de Olympisch- wegkampioen van 1972, bezette in het eindklassement van Parijs-Nice de zevende plaats, terwijl Cees Bal als 21ste eindigde en Gerben Kar stens als 45ste. Eindklassement is: 1. Zoete melk (Ned) 33.16.55; 2. Santy v(Fra) op 29 sec., 3. Merckx (Bel) op 1.01; 4. Thevenet (Fra) op 1.26; 5. Poulidor (Fra) op 1.33; 6. Martinez (Fra) op 2.11; 7. Kuiper (Ned) op 2.25; 8. Mortensen (Den) op 3.08; 9. Lasa (Spa) op 3.29, 10. Van Linden (Bel) op 3.34; 21. Bad (Ned) op 9.04; 45. Karstens (Ned) op 28.26. LINKE LEO VERRAST VAN BEERS (Van onze sportredactie) DEN HAAG Een geslaagde greep in zijn truccendoos heeft Poeldijkse Leo Duyn- dam de overwinning opgeleverd in de zaterdag op het vlakke polderland van Zuid-Hol land verreden 21ste ronde. Dit jaar voor het eerst voor beroepswielrenners en doorgaand als eerste aanzet naar eerherstel van een Ronde van Nederland (in 1975) voor profes sionals. Leo Duyndam rekende in een alles of niets demarrage af met lepe finisher Jos van Beers, die in de laatste kilometers in de kopgroep van vier ook nog eens steun had van ploegmakker Tino Tabak, terwijl vierde man Gerard Vianen in feite al bij voorbaat kansloos bleek door een aflopende achtertube, waardoor hij die laatste honderden me ters, waarin altfjd de vetste prijzen worden verdeeld, niet vol kon koersen.. Leo Duindam gebruikte daar bij de ervaring, die hij twee seizoenen geleden met Van Beers, voor een ieder za te dak in de finale de favoriet voor de zege, ipdeed iin de Pijl van het Zuiden. Duindam: „Ik heb Van Beers toen ook verslagen door alles of niets te spelen in de laatste bocht voor de streep." Duin dam speelde zaterdagmiddag in het Haagse Rijswijk weer een troefkaart uit, die hem twee jaar geleden de snelste maakte. Op één kilometer voor de aankomst liet hij zich even terugvallen uit de groep van vier leiders. Van Beers nestelde zich aan het wiel van Vianen, de te kloppen mam. En juist toen maakte Tino Tabak zijn fout. Ook hij concentreer de zich op de knecht van Joop Zoetemelk. „Linke Leo" zag zijn kans schoon, zette aan voor de laatste bocht, die hij met doodsverachting rondde. Dit leverde hem een voordeel van tien meter op, een voor sprong die Van Beers tot vijf meter nivelleerde, maar ver der kwam de Vlaming niet. Leo Duyndam zegevierde op die manier in de eerste van een reeks vam drie (Midden- Zeeland en Gelderland) door zijn sponsor Frisol van aimia tauir tot prof omgevouwde klas siekers. Sommi gen dachten aan een verkochte koers, maar die werden door Gerard Vianen wel uit de droom geholpen. „Och, dat roepen ze zo gauw, wanneer twee renners van een en de zelfde ploeg door éèn coureur worden verslagen. Maar geloof mij, zelfs al had ik geen hin der gehad van die aflopende achtertube, dan had ook ik moeite gehad om Leo van et winnen af te houden. Hij heeft nu eenmaal van die dagen, waarop hij niet te kloppen is. Vandaag was dat zo'n dag", aldus de sympathieke Vianen. Toch bleef er enige twijfel bestaan. Een zeer geladen Pe ter Post, ploegleider van Van Beers en Tabak: „Hoe is het toch mogelijk, dat twee erva ren coureurs zioh op zo'n ma nier laten inpakken. Ik kan er niet bij". Jos vam Beers schoof ter ver klaring in feite de „zwarte Piet" door aan Tino Tabak. Van Beers; „Ik weet dat ik sneller ben dan Duyndaim. Daaroin had ik verwacht, dat Tmo in de laatste kilometers de kop zou pakken om daar mee het tempo hoog te hou den, Zodat er niets meer kon gebeuren. Maar Tino heeft dat met gedaan, en op die manier kan Duyndam ins toch verras sen" Tabak ter verweer; „Ach, ach teraf kunnen we allemaal wel zeggen: we hadden heit zo en zo moeten doen. Maar we heb ben ons gewoon vergist. Wij concentreerden oms op Vianen, en Duindam bleek de slimste. Dat kan gebeuren". Al met al nogal wat gekra keel rondom de finale van een, dat moet gezegd, zeer enerverende koers, waarin de straffe zuidwestenwind als scherprechter fungeerde. Een natuurverschijnsel dat de ka ravaan na Leiden (toen waren er binnen het uur 46 kilometer afgelegd) als voornaamste te genstander kreeg. De wind kwaim op kop en met een groot deel van het deelne mersveld was het gebeurd. Zeker met de Fransen van BIC, die een voor een naar achteren waaiden. Daarbij wa ren nog mannen als Schleck en Labourdette, toch geen kleine namen in het Europese wielerpeloton. Een voor een moesten velen de ongelijke strijd aangaan met de verleiding van de be zemwagen, de warme, be schutte plek, terwijl buiten nog de regen een rol speelde. Dat betekende dat er uiteinde lijk maar 35 kanshebbers overbleven, die eikaars gezel schap maar al te graag aan vaardden om de dingen die nog kwamen te kunnen trotse- D aarbij was ook Fedor den Hertog, de man die eens zou laten zien dat zijn overstap naar de profs niet voor niets is geweest. Maar ook Fedor moest erkennen dat hij nog niet die juiste conditie bezit om een profkoers optimaal te beheersen, zoals hij dat soms bij de amateurs kon doen. In de finale kwam hij zelfs niet in het stuk voor. Een die werd ingezet tussen Moerka- pelle en Bleiswijk, waar de groep van 35 in stukken werd gescheurd. Daar moest Fedor den Hertog, maar ook Louis Westrus, Pieter Nassen, Jos Schipper en ga zo maar door, 15 renners laten gaan. Vijftien, waarbij 5 man van Raleigh, 6 coureurs van Frisol, 2 renners van Ton Vissers en twee man van Gan Mercier, Vianen en Kneteman. Bij de vijftien na men als Van Tol, Ottenbros, Prinsen, Huzebosch, Tabak, Van Beers, Balk, die later op de voorgrond tredende Belg Zelck, Van der Leeuw en de Brit Bar ras. Een groep die lang bijeen bleef totdat Tino Tabak het na bij Maassluis tijd vond om te gaan. Daarvoor waren de kop lopers al een paar keer binnen het bereik geweest van de ach tervolgers, maar de sponsorbe- langen waren vooraan te goed verdeeld om de jagers door te laten zetten. Tabak luidde de bel voor de finale op de Maas dijk, waar de wind zijn krach ten wilde meten met de cou reurs. Gerard Vianen pikte onmiddel lijk aan, gevolgd door Jos van Beers en latere overwinnaar Leo Duyndam, die op het ui terste nippertje kon aanhaken. Dat viertal zou het gaan ma ken. Achter de vier brokkelde het hele veld uiit elkaar. Vis sers pion Zelck „buffelde" zich gek om aansluiting te krijgen, terwijl Van der Leeuw, Otten- bros en Kneteman ..op de ba gagedrager" meegingen. Zelck kwam echter net iets te kort. Op 50 meter bleef hij met zijn aanhang hangen en dat betekende dat Leo Duyn dam een greep kon doen uit zijn trucsdoos. En met succes, ces. ROB VAN DEURSEN De uitslag; 1 Leo Duyndaim Poeldijk 158 km in 4.01.13, 2 Jos van Beers Vosselaare, 3 Tino Taibak Egmond aan Zee, 4 Gerard Vianen Kockengen, 5 op 1.29 Harm Ottenbros Hoogerheiide, 6 Lucien Zelck België, 7 Theo van der Leeuw Valkenburg, 8 Gerrie Knete man Amsterdam, 9 op 3.21 Klaas Balk Baidhoevendorp, 10 Bas Hordijk Rotterdam, 11 Henk Prinsen Hank, 12 Albert Huizebosch Nijeveen 13 Wil de Vlam Sa-mbeek, 14 Bill Billsland Engeland, 15 op 3.27 Fedar den Hertog Dor drecht, 16 op 5.14 Harry van Leeuwen Den Haag, 17 Louis Westrus Amsterdam, 18 Jan Serpent» Axel, 19 Frans Ker- remans België, 20 Brian Jolly Engeland, 21 Pieter Nassen België, 22 Cees van der Meij- den Puttershoek, 23 Jos Schip per Baarn, 24 Willy Scheers België, 25 Simon Barras Enge land, 26 Jean Ducasse Frank rijk, 27 Theo van der Loo Weert, 28 Nidi den Hertog Er- melo, 29 Theo F-ierens België, 30 Pierre Collard België. 0 Leo Duyndam klopt Jos van Beers in de spurt. SINT ANTHONIS (ANP) De 28-jarige Finse fabrieksrij- der voor Husqvarna, Heikki Nikkola, heeft de klassieke in ternationale motorcross van St. Anthonis gewonnen. Een zege, die eigenlijk op gelukkige ma nier tot stand kwam, omdat van de drie manches onze landgenoot Gerrit Wolsink er twee met vlagvertoon voor zijn rekening nam. De eerste manche was tien ronden lang een regelrechte exhibitie van Wolsink. Het werd de 15.000 toeschouwers duidelijk, dat onze nationale kampioen in een ongenaakbare vorm stak. Ronde na ronde bouwde hij berekend en tak- tisch sturend zijn voorsprong op, waartegen de Zweed Ham- mergren en de Fin Nikkola zich aanvankelijk met hand en tand verzetten. Bijzonder ac tief was eveneens Frans Sig- mans, die na een minder for tuinlijk vertrek de aanval opende, eerst op Stef van der Sluis en later ook op Nikkola en Hammergren. De Bakelse coureur eindigde tenslotte als MANDELIEU (ANP) Het Nederlands dames hockey elf tal was, zoals van de wereld- kampioensploeg mag worden verwacht, gisteren in Mande- lieu een klasse sterker dan Spanje. .Het krachtsverschil werd tenslotte uitgedrukt in een score van 20, dezelfde uitslag die vorige week op Wembley voor de Nederlandse dames werd genoteerd in de krachtmeting met Engeland. ROTTERDAM VANP) Ans Dekker, van Klimop uit Heiloo is zondag in de Ener- gieha! te Rotterdam Neder lands turnkampioene bij de dames geworden. Zij volgt de inmiddels ge stopte Ans Smulders-Van Ger- wen op. Ans Dekker kwam tot een totaal van 89,40 punten. De tweede plaats was voor haar clubgenote Joke Kos, die 87,85 punten verzamelde- Astrid Ranzijn, eveneens van Klimip, werd derde met 85,25 punten. Ans Dekker mag zich tevens nationaal titelhoudster op de onderdelen paard, balk en vrije oefening noemen. Jo ke Kos greep het kampioen schap op de brug. Nikkola, die profiteerde van de pech van Wolsink, in actie. (ADVERTENTIE) 2i<Soltei 'i NO Iedere week kunt u een ROLLEI P 35 A volautomatische kleinbeeld diaprojector (waarde ƒ351) winnen. Ilford Foto NV, Amsterdam stelde er namelijk twee per week ter beschikking van de Nationale Puzzelactie in deze krant t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. Daar naast gaf Ilford nog twee ROLLEI E 19 BC batterij-computer electronenflitsers (winkelwaarde 147,55) per week. U ziet, het loont de moeite mee te doen voor 1. tweede. Tal van kanshebbers van internationaal formaat, zo als de Zweden Johnsson, An- derssen en de Duitsers Bauer en Weil, hadden na enige ron den al wegens motorpech hun kans op een definitieve zege verspeeld. De tweede manche werd Wolsink, die tijdens de eerste ronde al de zuiger van zijn Suzuki kapot zag gaan, nood lottig. De eerste ronden waren nu voor Weil, maar de onstui mige Nikkola kende geen par don en nam resoluut en defi nitief ofschoon niet zonder risico het heft in handen. W- volgde - ;r nog harde du- S'lmans en de uit eindelijke winnaar, doch onze est ten ongerie- ve van net enthousiaste pu bliek het onderspit delven. Gezien het aantal behaalde punten kwamen na twee man ches al een nog Nikkola en Sigmans voor de uiteindelijke zege r> aanrv -Vng F°n slechte start in de derde man che gewonnen door Wolsink schakelde Sigmans vrijwel meteen voor de eindzege uit. De uitslagen. Eerste manche: 1 Wolsmk (Ned) Suzuki, 2 Sigmans (Ned) Yamaha, 3 Nikkola (Fin) Husqvarna, 4 Ham mergren (Zwe) Kawasaki, 5 Weil (W.Dld) Maico. Tweede manche: 1 Mikkola, 2 Weil, 3 Sigmans, 4 Vehkonen (Fin) Husqvarna, 5 Andersson (Zwe) Yamaha. Derde mancne: 1 Wolsink, 2 Andersson,' 3 Willems (Ned) Yamaha, 4 Nikkola, 5 Sigmans- mans. Eindstand: 1 Heikki Nikkota (Fin) Husqvarna, 78 punten, 2 Frans Sigmans (Ned) Yamaha, 73 pnt, 3 Adolf Weil (W.-Dld) Maico, 67 pnt, 4 Christer Ham mergren (Zwe) Husqvarna, 6U pnt. 5 Gerrit Wolsink (Ned) Suzuki, 60 pnt, 6 Peter Wil lems (Ned) Yamaha. 55 pnt, 7 Tind van Erp (Ned) Maico, 53 pnt, 8 Hakan Andersson (Zwe) Yamaha, 48 pnt, 9 Jan Oosterink (Ned) Mont»sa, 46 pnt, 10 Jo Lammers (Ned) Bultaco, 45 pnt. BRANDS HATCH (UPI) De Belgische Grand-Prix rij der Jacky Ickx heeft zich eens te meer een uitstekend slecht weer-specialist getoond! De 29-jarige Belg, die een relatief oude Lotus John Player speci al bestuurde, moest op het cir cuit van Brands Hatch hard werken voor de zege in de derde belangrijke formule 1 wedstrijd van het seizoen. Vijf ronden voor het einde van de wedstrijd, die veertig ronden telde (170 59), lag Ickx nog in tweede positie achter de rode Ferrari van de Oos tenrijker Niki Lauda. Maar het meesterschap van de Belg op natte wegen loonde zich, toen hij Lauda buitenom pas seerde en net voldoende vaart maakte dat de Oostenrijker niet in zijn slipstream kon blijven hangen. Ickx maakte zowel de snelste to-taal- i.03.37,6tijd, als de snelste rondetijd (1 minuut 33.8 se conden - 102.90 km-uur). De overwinning van Ickx kwam als een verrassing. Hij startte in elfde positie en lag na 23 /ronden nog vierde ach,ter Car los Reutemann (ARG), James Hunt (GB) en Lauda op de vierde plaats- Zowel Reute mann als Hunt, die beurtelings de leiding hadden gehad, vie len uit. DEN HAAG (ANP) De wedstrijd Ajax - PSV voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker zal op woensdag 3 april in het Feye- nooird-stadion in Rotterdam worden gespeeld. De besturen van Ajax em PSV zijn dat na overleg met de directie van het stadion Feyenoord en de KNVB overeengekomen- De twee andere halve fina listen FC Utrecht en NAC wil len volgens competitieleider Jan Huijbregts ook graag in Rotterdam spelen. „De clubs hebben de KNVB verzocht de mogelijkheid te onderzoeken om de wedstrijd op een ande re datum te spelen", aldus de heer Huijbregts. SAN BENEDETTO DEL TRONTO (ANP) De Belg Roger de Vlaeminck heeft za terdag voor de derde achter eenvolgende maal de weg wedstrijd dwars door Italië gewonnen. De Vlaeminck zegevierde im de vijfde en laatste etappe, een tijdrit over 38 kilometer op het circuit van San Bene detto. De Belg liet een tijd van 23 minuten en 1 seconde afdrukken, wat neerkomt op een gemiddelde van 46,926 ki lometer per uur. De Noor Knudsen en de Italiaan Frac- caro, die in de tijdrit resp. twepde en derde werden, be zetten die plaatsen ook in het eindklassement. (Van onze sportredactie) KEMZEKE Tino Tabak mocht zich dan zaterdag in Zuid-Holland „verslikken" in Leo Duhndam gisteren nam de coureur van de ploeg van Peter Post revanche. De koerskapitein van de Raleigh-ploeg schreef namelijk de Omloop van het Waasland, een Belgi sche semi-klassieker op zijn naam. Tabak demarreerde vijf kilometer voor de meet juist toen hij en zijn vluchtmakker Ri chard Buckaki waren achterhaald door de sterk rijdende Gerrie Kneteman, die in het ge zelschap was van de Belgen Decauwer en Vrijders. In een magi strale solo reed Tabak toen naar de eindstreep waar hij nog precies 25 meter voorsprong had op de als tweede eindigen de Kneteman, die De cauwer, Buckaki en Vrijders achter zich liet. Met Tabak kreeg de Omloop van het Waas land een goede winnaar want de coureur uit Eg- mond aan Zee koerste vanaf de start in het voorste gelid. En dat was geen gemakkelijke opgaaf op de vele kas seienpaadjes, die nog eens spiegelglad werden door de regen, terwijl de wind de karavaan voort durend teisterde. Van de 140 vertrekkers kwamen er overigens slechts 34 over de streep. De uitslag: 1 Tino Ta bak 195 km in 4.55.13, Geirie Kneteman op 10 sec, 3 Decauwer, 4 Ri chard Buckaki, 5 Vrij ders, 6 Van de Vijver, 7 Peersmans, 8 Bourguig- non, 9 Van Staayen, 10 Jos van Beers, 12 Leo Duyndam, 14 Ko Blok, 20 Louis Westrus, 24 Wim de Waal, 25 Wim Prinsen. BREDA (ANP) De recht bank te Breda heeft vrijdag het faillisement uitgesproken over de Stichting Sportorgani satie Holland (SSH), waarvan de wielermanager Ton Vissers enig bestuurslid was. De faiHlisementsaanvraag was ingediend door de prof wielrenners Koken, Prinsen, De Koning, v.d. Leeuw en Van Pol, via de vereniging van be roeps wielrenners VVWB). Q ATLETIEK De Belg E- rick de Beek heeft in Monza de Grand Prix des Nations, een onofficieel wereldkampioen schap veldloop, gewonnen. De Italiaanse Paola Pigni won de strijd bij de dames en in de afdeling junioren zegevierde de 17-jarige Amerikaan Ri chard Kimball. (ADVERTENTIE) margarine- en slaoliefabrieken Wegens sterke uitbreidingen vragen wij met spoed man nelijk personeel in 2 of 3 ploegendienst om in ons bedrijf opgeleid te worden tot: WIJ BIEDEN Een gedegen opleiding in ons modern bedrijf. Een prettige werksfeer. Gratis bedrijfskleding. Goede salariëring. Winstuitkering. Goede sociale voorzieningen. WIJ VRAGEN.- Mensen met een groot verantwoordelijk heidsgevoel. Mensen, die naar eigen inzicht kunnen handelen. Mensen, die in eein vaste baan mee wil len bouwen aan de expansie van ons bedrijf. AANMMELDEN Telefonisch 01652 - 3152. Persoonlijk donderdagavond, 21 maart a.s., tussen 18.30 en 19.30 uur op hef bedrijf. Oudlandsedijk 10 - Oudenbosch

de Stem | 1974 | | pagina 11