Dauwendaele moet woonerf worden Actiegroep op bezoek bij waterstaat Vee WOONGEMEENSCHAP Uitslagen van schietingen Jeugddienst Rilland-Bath Lentebeurs in Gent Natuur en Milieu: bezwaar tegen centrale CONFES OVER W Wiegel „PZEM maakt miljoenen winst, maar niet van huishoudgeld" TWEEDE KERN CENTRALE IS NOODZAAK" kerkdiensten stad streek 1 GEDEPUTEERDE KALAND IN KRABBENDIJKE Plattelands vrouwen bijeen in Kruiningen LM. Moermond Eversdijk nam Den Uyl op de korrel Reconstructie Betje Wolffplein Souburgers mogen met minister praten over brug KVP-fractie maakt balans op van beleid Goes Burgerlijke stand Vrij zacht Zaterdag 16 maart 1974 markten GOES, 15 MAART Groenten: per stuk: kropsla I 2933, II 1218, knolselderij met groen 8. Per bos: radijs 63. Per kg: aardappelen bon ken 24, grote 1214, witlof All 169—187, BI 159, prei AI 9095, Bil 5773, spruiten All 157-200, groene sav. kool II 52—64, rode kool I 48, II 30, uien ongesorteerd 33, spinazie II 136—137. TERNEUZEN, 15 MAART Per stuk sla 1 2239, per bos selderij 3941, peterselie 34. Per kg. andijvie 154162, prei 7094, rode kool 3336, spinazie 72104, spruiten a2 142—158, BII 80—85, uien I 41, witlof All 146, B 159—176, BII 144—172, AB 175, afwij kend 32—130. (Van een onzer verslaggevers) KRABBENDIJKE „Over de prijs die Pechiney voor elektriciteit van de PZEM moet betalen, kan ik u gerust stellen. De PZEM heeft de laatste jaren, miljoenen winst gemaakt. Een winst, die niet gemaakt kan worden van de huishoudelijke tarieven". Dat antwoordde deze week Gedeputeerde A. J. Kaland toen hem rechtstreeks werd gevraagd wat Pechiney nu ei genlijk moest betalen. Eén en ander speelde zich af op de vergadering van de CHU-Sta- tenkring Goes in gebouw De Rancke te Krabbendijke. De vraag werd gesteld naar aanleiding van uitlatingen van de voorzitter van de PvdA- statenfractie, de heer W. Don die had verklaard geen flauwe notie te hebben van de Pechl- ney-prijs voor energie van de PZEM. De heer Kaland vroeg zich verder af of het niet tijd werd dat ook de CHU zich aggres- siever ging opstellen. „Een he le stap voor een CHU-man, want wij zijn van huis uit gouvernementeel ingesteld", verklaarde hij. Maar naar het hem leek, diende wellicht toch meer de publieke opinie als wapen gebruikt te gaan wor den om zaken te kunnen be reiken. Aanleiding tot deze uitlating van de heer Kaland was de smeerpijp bij Waarde en de vele correspondentie die met de instanties is gevoerd om dat probleem op te lossen. Een corerspondentie, die tot nog toe niets heeft uitge haald. Op het gebied van de ruim telijke ordening dacht Gede puteerde Kaland, dat het ac cent verlegd diende te gaan worden van de stedelijke ont wikkeling naar de kleinere kernen. Een zekere hiërarchie van kernen moest er echter wel zijn, vond de heer Kaland, want stedelijke voorzieningen, waarvan ook het platteland profiteert, eisen nu eenmaal een bepaald draagvlak. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De nieuwbouwwijk „Dauwendaele" te Mid delburg moet een woonerf worden. Want „Middelburg veilige stad" is vele malen belangrijker dan „Middelburg mooie stad". Daarom is het discussieproject „Woongemeenschap Dauwendae le" gelanceerd. Dit plan omvat een aantal veranderingen op verkeersgebied in deze wijk, die nogal ingrijpend van aard zijn, maar bedoelen de leefbaarheid van de wijk drastisch te bevor deren. (Van onze correspondent). KRUININGEN De afde ling Kruiningen en omgeving van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield in Ons Dorpshuis te Kruiningen een bijeenkomst. Na enkele huishoudelijke mededelingen door de nieuwe presidente mevrouw W. Schouwvlieger-Peters ireeg mei. E. M. Joziasse, diëtiste aan het Bergzicht-ziekenhuis te Goes het woord. Zij hield een lezing over het thema: voeding in deze tijd. Na de lezing konden de da mes folders en boekjes over dat onderwerp ln ontvangst nemen, terwijl tevens velen vajj de gelegenheid gebruik maakten om aan mej. Joziasse vragen te stellen. Aan de realisering van het discussiestuk „Woongemeen schap Dauwendaele" is meege werkt door de wijkvereniging Dauwendaele, de wijkvereni ging Zuid, de Nederlandse Vereniging Bescherming Voet gangers, de pressiegroep „Stop de kindermoord" en het PPR' aktiecentrum Middelburg. De filosofie van het discus siestuk is, dat we eigenlijk leven in een omgekeerde we reld. De nadruk in een woon wijk ligt niet op de leefbaar heid, mar hoofdzakelijk op de mobiliteit van het verkeer. „Dauwendaele is geen woon wijk, maar een autowijk waarin mensen kunnen wonen en waar de vrijheid van de kinderen wordt opgeofferd aan de auto", zo wordt gesteld. Dit wordt dan aangetoond met de situatie van de Roozenburg laan in de Middelburgse nieuwbouwwijk Dauwendaele. Deze l-a-an is ongeveer 800 me ter lang, loopt kaarsrecht dwars door een jonge wijk. Per uur passeren hier op werkdagen 250-300 auto's en in de spitsuren 400 auto's per uur. Toch liggen aan deze laan of er vlakbij 11 scholen met tesamen 1000 kinderen, die dagelijks deze laan over moe ten steken. De laan nodigt uit tot hoge snelheid, terwijl 50 km. per uur hier al veel te hard is. Volgens het discussieproject (Van onze correspondent) GOES Op de drukbezoch te verkiezingspropagandabij- eenkomst voor de Provinciale Statenverkiezingen 1974 van de afdeling Zeeland van de VVD, die gisteravond in de „Prins van Oranje" te Goes gehouden werd, spraken de heren L. M. Moermond uit Westkapelle en C. van der Meijden uit Yerseke. De heer Moermond, zittend lid van de Provinciale Staten, besprak de belangrijke plan nen die de VVD op planolo gisch gebied heeft uitgedacht. Op het gebied van de cultuur, in het bijzonder van de ama teuristische beoefening, zal de VVD zijn medewerking verle nen aan toneel- en muziekver enigingen. Ook zal het behoud van molens en andere monu menten de aandacht van de VVD hebben voor wat betreft de subsidiëring van de restau ratie. De plannen betreffende de Oosterschelde vond de heer Moermond technisch uitvoer baar. Hij besprak hierbij de schelpdierencultuur en tevens de waarborgen voor de veilig heid. Verder achtte de heer Moermond de kerncentrale noodzakelijk. Deze is volgens de heer Moermond, noodzake lijk om zonodig stroom aan geheel Nederland te leveren, als andere centrales uitvallen. Hij achtte de Westerschelde daartoe de geschiktste plaats, ofschoon, zoals de heer Moer mond opmerkte, de VVD niet staat te trappelen voor een tweede kerncentrale. De heer Van der Meijden, die voor het eerst op de kan didatenlijst staat, besprak de landelijke politiek, het defen siebeleid, de gewestvorming, de gemeentepolitiek voor de indeling van Goes, de herver kaveling, de vaste oeverver binding ten aanzien van Rei- merswaal en de kernenergie- Na de pauze werd gelegenheid gegeven om schriftelijk of mondeling over deze gespreks stof vragen te stellen. Kandi daten voor alle kieslcringe zijn: 1. J. Schlingemainn, Goes; 2. J. Hoekstra, Oostburg; 3. L. Elenbaas, Scherpenisse; 4. L. Moermond, Westkapelle; 5. J. de Voogt, Vlissingen; 6- mevr. E. Maris Koster, Zaamslag; 7. Th. Cambier, Groede (post BreskenS): 8. C. van der Meij den, Yerseke; 9. M. van Dam me, St.-Maartensdijk; 10. mevr. M. van den Boogert- Selhorst, MMd'elburg-: 11. M. Moelker. R-' pn 12. A. Rijstenhil St Philipsland. moet de zaak dan ook hele maal omgekeerd «-orden: de wijk is gebouwd om erin te wonen en het verkeer moet daaraan ondergeschikt worden gemaakt. Vooral met het oog op de kinderen en hun moge lijkheden tot spelen. De volgende maatregelen moeten dan ook worden geno men: maximumsnelheid van 20 km. per uiur, fietsers en voetgangers krijgen voorrang boven de auto's, verlaging van de trottoirs tot rijweghoogte (de straat is van de mensen waar de auto geduld kan wor den) en parkeren overal ver boden behalve in daartoe spe ciaal bestemde voorzienin gen. Het discussiestuk voorziet, dat automobilisten niet uit zichzelf 20 km per uur zullen gaan rijden. Daarom moeten zij hiertoe worden gedwongen. De wegen moeten zo smal worden gemaakt, dat niet har der kan worden gereden. Bij voorbeeld versmallen door middel van bomen of bloem bakken. Zo'n versmalling moet niet aan één stuk zijn, maar om de 50 tot 60 meter. De automobilist is dan gedwongen permanent scherp op te letten. De versrnalililingen moeten ook midden op de weg liggen, zo dat bij tegemoetkomend ver keer niemand aanspraak kan maken op voorrang. Dat zijn allemaal faktoren die lang zaam rijden bevorderen. Een ander middel is verder om bochten en kruisingen te verscherpen en bouwtechnisch te zorgen dat bochten niet kunnen worden afgesneden. Dit kan door bijvoorbeeld het plaatsen van bloembakken op de strategische punten op kruisingen en in bochten. Op een mogelijk tegenargument, dat door deze maatregelen het verkeer stagneert, zegt de dis cussienota, dat de veiligheid voorop staat en dat alle over tollig verkeer op deze wijze de wijk zal vermijden. (Van onze correspondent). WOLPHAARTSDIJK KWADENDAMME De handboogvereniging „Doel naar Hoger" gaf op biddag een schieting op de liggende wip. Hieraan werd door 33 schut ters van 11 verenigingen deel genomen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel, J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. 1-ste zijvo gel, A. v. d. Bulck van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek- 2-de zijvogel, P. Steketee van Diana uit Yerseke. Se zijvogel, J. v. Doorn van Spes-Nostra uit Ovezande. Deze schoot ook de 4e zijvogel. 1-Ste bovenkal, H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 2e bovenkal, J. Pompernolle van Vios Uit 's- Heerenhoek. 3e bovenkal, W. Kriek van Edele-Handboog uit Oudelande- 4de bovenkal, W. Kriek voornoemd. 1 ste onder- kal, W. N. v. Lieve van Edele- Handboog uit Oudelande. 2e on- derkal; P. Steketee v. Diana uit Yerseke 1 ste klep, C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwaden- damme 2e klep, C. Brand van Vooruitgang uit Kwadendamme. 3e klep, J. de Koeyer van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogels, mevr. V. Loo van Vooruitgang uit Kwaden damme, vijf vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor C- v. Weele van Juliana uit Oudelande en mevr. V. Loo van Vooruitgang Uit Kwadendamme. Bij de heer W. Huige in .,'s- Lands Welvaren" kwamen de leden van ADLM bijeen om hun jaarlijkse Koningschietlng te houden. Alle leden waren aanwezig. Er werd besloten om deze schieting over 20 ronden te verschieten en een puntentel ling te houden Het was Adri de Jonge die na de 20-ste ronde het hoogste aantal had, n.l. 11 punten. W. de Jonge Sr- had er negen, en nog twee zonen van hem hadden zeven en zes punten geschoten. Dit was dus een aangelegenheid van de fam. De Jonge. (Van een onzer verslaggevers) DRIEWEGEN In een ver kiezingstoespraak voor de ge mcentelijke kiesvereniging Borsele te Driewegen heeft de heer H. Eversdijk, lid van de Zeeuwse Provinciale Staten voor de CHU, het kabinet Den Uyl in het algemeen en de PPR-ministers in het bijzon der danig op de korrel geno men. De heer Eversdijk betichtte de PPR-ministers Trip van Wetenschapsbeleid van een Pilatushouding bij voorbaat. Deze minister heeft onlangs verklaard tegen de toename van kerncentrales te zullen stemmen in het kabinet, ter wijl minister Lubbers van Economische Zaken juist posi tief staat daartegenover. De heer Eversdijk zag de Pilatus houding van minister Trip daarin gelegen, dat hij er niet bijvertelde wat de consequen ties waren van zijn negatief standpunt. „Dait is de verantwoordelijk- hei^ al bij voorbaat afschui ven. Je kunt dan later gemak kelijk zeggen: Ik was tegen- maar ja, de meerderheid be slist. Ik kan me niet voorstel len dat de heer Den Uyl blij is met zulke ministers. Aldus het Zeeuwse CHU-Statenlid. Bepaald niet positief toonde de heer Eversdijk zich ook ten aanzien van het beleid van PPR-minister Van Doorn. Dat betrof op de eerste plaats de steun aan noodlijdende kran ten, waar voor een paar lezers belastingcenten worden inge pompt. En op de tweede plaats zei de heer Eversdijk naar aanleiding van de benoeming van Kamerlid Wilbers van D'66 tot directeur van de afde ling radio, televisie en pers van het ministerie van CRM: „De minister wil zich kenne lijk omringen met medewer kers, die het bij voorbaat eens zijn met hem. De heer Wilbers was in de Kamer één van de warmste voorstanders van het beleid van minister Van Doorn". Daarbij merkte de heer Eversdijk nog op dat Ka merlid Wilbers voor deze functie niet had gesolliciteerd. „Wie spraken ook weer zo graag over gelijke kansen?", vroeg het Zeeuwse CHU-Sta tenlid retorisch. Het milieubeleid van minis ter Vorrink faalde, zo vond Statenlid Eversdijk. Hij wees daarbij nog eens op de gang van zaken rond het rampen plan Borsele- De heer Eversdijk zei, dat de PPR er wel prat op gaat een consequente partij te zijn, maar dat het dan ook blijft bij grote woorden. Van een conse quent beleid had hij nog niets gezien van de PPR-minis ters. Tot slot toetste de heer Eversdijk de praktijk van het kabinet als geheel aan de be loften, gedaan in een adver tentie in de dagbladen van 28 november 1972. Daarin stond het kabinet al binnen drie maanden iets zou veranderen in Nederland: Men beloofde: onmiddellijke prijsstop, stren ge bewaking van overheidsta- rieven. geen schoolgeld voor kleuters, geen 1000 gulden col legegeld en bezuinigingen van 300 miljoen o-p Defensie. Daarvan is nauwelijks iets te recht gekomen, constateerde de heer Eversdijk. Zeeland heeft nogal wat te maken met het Haagse beleid stelde het Zeeuwse CHU- staitenlid. Als voorbeeld nam hij de vaste oeververbin ding. De studie van minister Gruyters over het tracé dwars door de Zak van Zuid-Beve- land noemde hij een vertra- gingsmanoeuvr». Zo'n tracé zou ook een ramp zijn voor het landschap, en schade be rokkenen aan de agrarische belangen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN -—Donderdag is men begonnen met de twee de fase van de reconstructie van het Betje Wolffplein te Vlissingen. De tweede fase omvat het aan het plein gren zende gedeelte van de Bad huisstraat en de noordzijde van de Coosje Buskenstraat. In verband met de werkzaam heden is de Badhuisstraat tus sen de Glacisstraat en het Betje Wolffplein gesloten voor het verkeer. Er is een omleidings route met behulp van borden aangegeven. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH In de Rooms Katholieke kerk te Ril land wordt zondag 17 maart een jeugddienst gehou len in het kader van de lopende vas tenactie. Het thema van de dienst, die wordt voorafgegaan door pater M. Verstijnen, is: samen bouwen .macht, onmacht, hoop. Het jongerenkoor The Revi vals zal de jeugddienst met toepasselijke gezangen bege leiden. In de kerk is een foto tentoonstelling ingericht, die betrekking heeft od het thema «a-n de dienst. (Van een onzer verslaggevers) GOES „We zullen er eens wat mensen bijhalen en we zul len onze tekeningen eens op tafel leggen. Dan kunnen jullie zien hoe de plannen erbij staan. Want onze tekeningen waren allang klaar toen jullie met je actie begonnen". Met deze woorden ont ving de heer Van der Weele van rijkswaterstaat, arrondissement Goes, gisteren de zes kinderen van de actiegroep uit 's-Heer Arendskerke. Zoals bekend zijn deze kinderen een actie begon nen om een veiligere oversteekmogelijkheid te krijgen vanaf Eindewege over de rijksweg naar 's-Heer Arendskerke. Afgelopen woensdag is de kinder-actiegroep op bezoek geweest bij burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes. Aan hem bood de actiegroep hand tekeningen aan. De Goese bur gemeester verwees de kinde ren n-aa-r rijkswaterstaat. Be halve van de heer Van der Weele kregen de zes kinderen van de actiegroep gisteren tekst en uitleg van de heren De Vos en Hermes van rijks waterstaat. Op een van de te keningen stond het verlangde tunneltje. De ambtenaren van rijkswaterstaat maakten van het bezoek wan de jeugdige actievoerders een prachtig stukje onderwijs in moeilijke zaken van ruimtelijke orde ning, planologie en procedures. Allereerst werd uitgelegd dat er nog meer gevaarlijke pun ten zijn waarvoor rijkswater staat verbeteringen moet aan brengen. Vervolgens werd uit gelegd hoe het stellen van pri oriteiten in zijn werk gaat. En verder, wat er allemaal komt kijken als men een tunnel of viaduct gaat aanleggen. Het grote probleem voor Eindewe ge was, dat er nog geen geld was en dat andere gevaarlijke kruispunten voorrang hadden omdait daar al dodelijke onge lukken waren gebeurd en bij Eindewege gelukkig nog niet. De heer Van der Weele kon de jeugdige actievoerders uit 's-Heer Arendskerke echter meedelen, dat met de gemeen te Goes gezocht wordt naar een goede oplossing. Maar- dat was allemaal niet zo simpel. Besloten werd dat de actie voerders van rijkswaterstaat vellen papier meekregen, zo dat ze ook zelf naar oplossin- (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de bijeenkomst van de KVP gisteravond waarbij minister Westerterp aanwezig was boekten twee Souburgers een klein succesje. Ze vroegen de minister van Verkeer en Waterstaat of hij bereid was tijdens zijn officië le werkbezoek op 26 maart een kleine deputatie van Sou burgers te aanhoren inzake hun bezwaren tegen het ver dwijnen van de oude Souburg- se brug in ruil voor de bouw van een nieuwe half hoge brug: nabij Vlissingen. Minister Westerterp zei per soonlijk tot deze ontvangst van de deputatie bereid te zijn. Hij zou nog met zijn gastheren, het provinciale be stuur van Zeeland, overleggen of hiervoor een mogelijk heid gevonden kon worden binnen het gehele program ma. ue heer Westerterp ging in zijn inleiding m op een paar algemene politieke zaken- Of het kabinet Den Uyl inzet moest zjj.n van de volgende verkiezingen, vond hij voorba rig gesteld. Wart achtte hij het zinnig, dat de huidige politie ke formule, samenwerking van progressieve partijen met christelijke partijen, Inzet van verkiezingen moet kunnen zijn. De heer Westerterp deelde verder nog mee, da* nog voor juni van dit jaar een rijbaan van de nu in aanleg zijnde rijksweg 58 tussen Korteven en de nieuwe Schelde-Rijnverbin- ding voor het verkeer zal wor den open-gesteld. Staatssecretaris Van Rooijen van Financiën sprak in Goes over uiige oeiaatingaangele- gciuieuen. v oigende week is van het kabinet Den (Jyl een palmet maatregelen te ver wachten. Deze maatregelen moeien verlichting Drengen in ae nuiaige economische situa tie. x vveoae-Kamerird voor de KV F Van der Gun had wel enige kritiek op het kabinet. Voigens hem werd er door de individuele ministers te veel ge praat. Met name gold dit ook als hei ging om een inkomens- Deleid. Volgens de heer Van der Gun was van dit beleid nog niet veel meer terechtge komen aan onder vorige kabi netten. De heer Van der Gun wlide p..?, gaan denken aan in trekken van de machtigings wet wanneer een centraal ak- buord was afgesloten. Het kli maat voor een centraal ak koord sloeg hij overigens vrij goed aan- gen konden zoeken voor een veilige oversteekmogelijkheid van Eindewege na-ar 's-Heer Arendskerke. De kinderen kregen daarbij een aantal pun ten, waar ze met hun oplossin gen rekening moesten hou den. 1 an onze correspondent) HElhkENSZAND „Wan neer onze onderwijspolitiek niet altijd goed is begrepen, is dat niet onze schuld. Wij zijn blij dat wij destijds zo hebben gehandeld. Het resultaat van onze opstelling is geweest, dat het beurag per leerling tot een behoorlijk peil werd opgetrok ken". Dat verklaarde de heer P.L. Peeters, KVP-fractievoor zitter in de gemeenteraad van Borssele, deze week tijdens een vergadering in Heinkens- zand- De KVP-fractie legde ver antwoording af over de afgelo pen jaren. Het eerste jaar was voor een groot gedeelte opge gaan in de organisatie van het bestuursapparaat en de func tieverdeling binnen de fractie. In de jaren daarna had de KVP steeds meegewerkt om de belangen van iedereen te behartigen, stelde de heer Peeters. „We hebben daadwer kelijk meegewerkt aan vesti ging van industrie in het Sloegebied, omdat wij bezorgd zijn over de werkgelegenheid. Anderzijds hebben wij er evengoed voor gewerkt, dat de industrie geen onnodige over last veroorzaakte". Tijdens deze vergadering werden de volgende personen als kandidaten voor de komen de raadsverkiezingen aange wezen: de heren P. Vermeu len, J. Priem, A. de Maat en D. van de Meer. In de verkie- zingsraad namen zitting de he ren J. Moison, A- Janse en J. Koens met als reserve M. Guin. Geboren: Herman Piete-r zv P. de Loof-Blok; Ferdy zv I. Wenkang-Goudswaard; Jen- netty dv A. Paauwe-Van de Velde; Jacobus zv G. Schrier- Nagelkerke; Anita dv D. Nie-uwdorp-Bouwman; Levina div F. de Kraker-Hoogendoorn; Judith dv A. Remijn-Van Wa terschoot; Richart zv W. Kar- rema-n-Van der Hoeven; Jaco bus zv D. Overbeeke-Van der Sluijs; Matthijs zv M. Rottier- Mol; Alexander zv J. Koeman- Nieuwenhuljse; Casper zv P. Molenaar-Stenmans; Marco zv B. Hanegraaf-Vermeij; Hen drik zv A. Koole-Godeschalk; Forra Neeltje dv A. Alleme- kinders-Kloosterman. Ondertrouwd: Jan Evers en Pieternella Lena Wisse; Wil helmus de Pijper en Anna Nouse. Getrouwd: Jacobus Antheu- nisse en Maria van Campen. Overleden: Willem van Strien (75); Adriaan Boone (77); Philippus Pikaar (70); Elisabeth van Bruyssel (78); Maatje van Liere (75); Pieter Bruijnzeel (91); Apolonia de Jonge (57); Sara Otte (79). (Van onze correspondent) GENT Vandaag opent te Gent de zogenaamde Lente- beurs haar deuren, riet is de vierue achtereenvolgende keer dat een dergelijke manifesta tie wordt gehouden. In de Lentebeurs ligt het accent op de vrijetijdsbeste ding en vertoont dan ook een naar originele aspecten, zoals een boekenbeurs die een be kroning moet vinden in een literaire namiddag. Tuinbouw scholen en uinversiteiten zor gen voor een aantrekkelijke afdeling, vvaarin de milieupro blematiek belicht wordt. Het .oerisme neemt een zeer grote plaats in op deze beurs. Vele ianden zijn er vertegenwoor digd en stellen documentatie ter beschikking. Tenslotte zijn ook de stands van vrijetijds artikelen, vijf van caravans, boten, auto's, muziek enz. De Lentebeurs vindt plaats in het Florariumpaleis en duurt tot en met 24 maart. Prot- diensten ZATERDAG 16 MAART VOLLE EVANGELIE GEM. Goes, Evangelie Centrum, Wijngaardstraat 19.30 uur, speciale Interkerkelijke op- wekkings- en evangelisatie- dienst voor iedereen. ZONDAG 17 MAART NED. HERV. KERK Aardenburg, 10.30 uur: da. H. Valk. Axel, 10.00 uur: ds. M. Fochi- ve. Biervliet, 11.00 uur: ds. G. Verlot. Breskens, 9.30 uur: ds. Ph. J, Leenmans. Cadzand, 10.00 uur: ds. J. Schokking. Groede, 9.30 uur: ds. A. J. Mooij. Hoek, 10.00 uur: ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse, 9.30 uur: da. H. B de Neeling H.D. Hoofdplaat, 11.00 uur: ds. Ph. J. Leenmans. Hulst, 11.00 uur: da. H. B. de Neeling. Nieuwvliet, 11.00 uur: ds. A. J. Mooij. Oostburg, 10.00 uur: ds. G. J Geurtsen. Retranchement: geen dienst. Sas van Gent, 9.30 uur: ds. P. v.d. Veen. Schoondijke, 9.30 uur: ds. P. A. L. Brinkman. St.-Anna ter Muiden, 11.00 uur: ds. C. Balk. St.-Kruis, 9.00 uur: da. H. Valk.. Sluis, 9.30 uur: ds. C. Balk. Sluiskil, 11.00 uur: ds. P. v.d. Veen. Terneuzen, Grote kerk, 10.00 uur: ds. G. C. Vijzelaar. Goede Herderkerk, 10.00 en 19.00 uur: ds. J. Scholten. Opstandingskerk, 9.00 uur: ds. E. J. Rietveld. Waterlandkerkje, 11.00 uur: ds. J. v.d. Hoek. IJzendijke, 9.30 uur: ds. G. Verlot. Zaamslag, 10.00 uur: ds. A. T. Deinum. H.D. Zuidzande, 9.30 uur: ds. J. v.d. Hoek. GEREF. KERK Terneuzen, Noordstraat 9.00 uur: ds. J. L. v.d. Eijk, 17.00 uur: Evangelisatiedjenst. Opstandingskerk 10.30 uur: ds. J. L. v.d. Eijk, 17.00 uur: ds. P. v.d. Veen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag, 10.00 en 14.30 uur: ds. D. J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel. 10.00 en 15.00 uur: ds A. Veefkind. GEREF. GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14.00 uur: lees- dienst Terneuzen (Vlooswijkstraat), 9.30, 14.00 en 18.00 uur: leesdienst GF.REF. GEMEENTE (Syno daal) Axel, 10.00 en 14.30 uur: lees dienst. Terneuzen (Frans Halslaan), 10.00 en 15.00 uur; ds. Van (Van een onzer verslaggevers) BREDA De stichting Na tuur en Milieu heeft bij het gemeentebestuur van Borsele bezwaar aangetekend tegen de uitbreiding van het elektri citeitspark in het Sloe met nog een olie-gasgestookte eenheid van 190 MW, de tweede con ventionele centrale dus. De stichting doet dat op basis van de wet op de luchtverontreini ging. latuur en Milieu maakt uit de vergunningsaanvrage op, dat niet alleen toestem ming wordt gevraagd voor de tweede centrale, maar tevens wijziging vain de bepalingen voor de eerste. Nartuur en Mi lieu vindt, dat deze beide aan vragen afzonderlijk behandeld moeten worden De stichting maakt verder vooral bezwaar tegen de hoe veelheden zwaveldioxide die de tweede conventionele cen trale af gaat scheiden. Daar voor zou een jaarlijks maxi mum moeten worden vastge steld. in relaitie tot de uitstoot van de eerste conventionele centrale. Natuur en Milieu verbaast er zich over, dat dit niet meteen gebeurd is aange zien bekend is, dat vooral de goedkopere olie een hoger zwavelgehalte bevat. De schoorsteenhoogte zou aan de hand van de te verwachten hoogte afonderlijk moeten worden vastgesteld Daarnaast wordt met geen woord gerept over de emissie van stikstofoxyden, hoewel die volgens Natuur en Milieu toch de onaanvaardbare hoeveel heid Van honderden kilogram men per uur zal bedragen- De stichting raadt hier onderzoek van het KEMA aan. De vergunningsaanvrage mist tenslotte tal van onont beerlijke gegevens op met na me milieugebied, waardoor het op dit moment onmogelijk is de schadelijke gevolgen van de centrale goed te overzien. Natuur en Milieu wijst erop, dat deze gegevens wel in de vergunning dienen opgenomen te worden. Zaterdag 16 maart 19 ZaterdJ ui Ravenswaay OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen, 9.30, 14.00 en 1}( uur: ds. A. de Reuver. LEGER DES IIEILS Terneuzen, 9.30 uur: bidstond 10.00 en 19.30 uur: same; komst. VOLLE EVANGELIE GEM, Goes, Evangeliecentrum, IV gaardstraat 10.15 uur, zinssamenkomst. WOENSDAG 20 MAART GEREF. KERK Terneuzen, Opstandingskeil 19.30 uur: ds. P. Veen. DONDERDAG 21 MAART CHR. GEREF. KERK Zaamslag, 14.30 en 19.00 u» ds. D. J. van Vuuren. Pastoriediensten Goes Goes ziekenhulp parochie Goes, parochie Z. Beveland. Zondag vi 12.00-24.00 uur: B. Niem Weme, Kloetingseweg 411 Goes, tel. 01100-5510. Zak van Zuid-Beveland - Zondag van 12.00-24.00 ui A. v. Alphen, Kerkdreef te Heinkenszanid, tel. 011| 1216. Axel, H. Gregorius de tel. 01155-1532, zatet 19.00 zondag 9.00 en uur. Aardenburg, O.L.V. Tenhi opneming, zaterdag zondag 7.00, 8.30 en 11.1 uur. Biervliet, H. Maria Onl Onrt. tel. 01152-282. 19.00 zondag 10.00 uur. Breskens, H. Barbara, 01172-1587. Zaterdag en zondag 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk, zat dag 19.00 en zondag uur. Clinge, Parochie H. Henri; zaterdag 19.00 en 8.00, 10.00 en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein, zatei 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, 01100-6754. Zaterdag 1J.( zondag 9.00 en 10.30 u. Hoogte, Populierstraat, dag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinus, It 01148-382 Zaterdag 11! zondag 7.30, 9.00, 10,30 t 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbei Ontv. Zaterdag 18.00 zond 8.00 en 11.00 u. (en 11.15 in Kruiningen). 's-Heerenhoek, Sinit-Willita dus, tel. 01105-264 Zaterdi 19.00, zondag 7.30 9.10 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, It! 01106-1216. Zaterdag 191 zondag 7.30, 9.30 en 10,!!] uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdi|| 10.0,0 en zondag 10.30 uur- Hoofdplaat, H. Eligius, zal dag 19.00 en zondag J.I uur. Hulst, H. Willibrordus, 01140-2130 Zaterdag 191 zondag 9.30, 10.00, 11.30 1 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, dag 10.30 uur. Koewacht, H. H. Philippus Jacobus, tel. 01146-360. 1 terdag 19.00 zondag 8.00 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifaeii tel. 01194-219. Zatert 19.00 zondag 8.00 en 191 uur. Lewedorp, H. Eligius 01196-12336 Zaterdag lil uur. Middelburg, r.-k. kerk zont 8.00 en 10.30 uur. Parocte kerk (Lombardstraat), terdag 19.00 uur eucharist viering Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, Hoeksteen, 11.30 uur. charistieviering. Oostburg, H. Eligius, 01170-2003. Zaterdag 1M zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelval' tel. 01195-214, zondag W en 10.00 uur. Philippine, Zaterdag 1M zondag 7.30 en 10.00 uur. Rilland-Bath, (kerk fi straat! Zaterdag 7.00, dag 10.00 uur. meivaart, tel. 01158- Sas van Gent, H. Maria Zaterdag 19.15 zondag W 9.30 en 11.00 uur. Sasput, Zaterdag 17.00 zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 1" uur zondag 10.00 uur. Siijkplaat, Hulpkerk, zatet» 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, 01178-208. Zaterdag j zondag 8.00, 10.00 en uur. Sluiskil, Ant. van Padua, 01157-418. Zaterdag 9.00® 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibror® tel. 01150-2327. Binnen!» zondag 11.45 uur. Trinits» kerk zaterdag 19.00 e11 Zondag 9.00 en 11-15 Kruiskerk: (Hoek) dag 10.00 u. Opstand* kerk: zaterdag 19.00 u. 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, Parochiekerk gel. Zaterdag 19.00 en dag 8.30, 10.00 en 12.00* Open Hof Pauwen»® zondag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, Martinuskerk, fljy dag 19.00, zondag uur. Westdorpe, H. Maria Vis»® tel. 01158-527. Zatefl 19.00 zondag 8.00 en uur. IJzendijke, O.L.V. Tenhei®, opening tel. 01176.1 Zaterdag 19.00, zondag en 10.30 uur (Van onze corresponded BURGHSLUIS De tievoorzitter in de Tvy! Kamer van de VVD, de H. Wiegel, heeft gisteren zijn vrouw een werkbs gebracht aan de Oosters- dewerken. Bij dit bezoek ren ook de kamerleden ning en T-uijnman van WD, De heer Wiegel k een uiteenzetting over werkzaamheden van ir.l .Spaargaren, hoofd afslu Oosterschelde. Daarna m; het gezelschap een vaart waarbij de werkeilanden den bezocht. Het bezoek georganiseerd door de kamercentrale van Mi; burg. 's Avonds hield V fractievoorzitter Wiegel spreekbeurt in hotel Moi gon in Zierikzee. Vooruitzichten voor zoi en maandag, opgesteld het KNMI op vrijdag om uur: vrij zacht met voora ter weer regen. Weersvoo zichten in cijfers gemid over Nederland. Voor zondag: aantal zon: 0 tot 6. Min. temp.: streeks 7 graden. Max. te omstreeks 12 graden. Kan een droge periode van stens 12 uur: 90 proeent. I op een geheel droog etn 50 procent. Voor maandag: aantal zon: 0 tot 5- Min. temp.: streeks 7 graden. Max. te omstreeks 11 graden. Kan een droge periode van stens 12 uur: 60 orocent. °P een geheel droog etn 30 procent. Zandstraat, Zaterdag uur. Yerseke. H. Anna, zate®1 19.15 en zondag 9.45 Voor 01130-1363 (®1 weert zondag 10.00 uurl-^ J Z'ii-Morpe, uur. Zaterdag DEN HAAG De w hoogten van vrijdagmo: meegedeeld door Rijksw staat: Konstanz 282 (plu R-heinfelden 205 (j Straatsburg 175 (pL15), tersdo-rf 345 (pl. 13), M 401 (pl.ll), Plochingen fpl-10), Mannheim 218 (p Steinbach 144 (pl.4), IV 242 (pl.6), Bingen 121 Kaub 157 (pl.2), Trier 355 51), Koblenz 194 (pl.18), len 148 (pj.15), Ruhrort 'Pl.3), Lobith 923 (onv), nerdense kop 893 (pl.l), megem 721 (-2), IJ-sselkoi (Pl.2), Eefde IJssel 374 Deventer 259 (onv), M 5480 (pl.6), Borgharen (Pl.19), BeJfeld 1138 G-rave ben de sluis 50 16). hoogwiiU-r Morgen, zondag 17 maar' B. op Zoom 10.18 en 22. Hansweert 9.44 en 22.21 Terneuzen 9.13 en 21.50 Vhssmgen 8.47 en 21.26 Wemeldinge 10.08 en 22.49 Maandag 18 maart. Bergen op Zoom 11.42 Hansweert 11.61 en 23.38 terneuzen 10.30 en 23.06 V lissingen 10.30 en 23.06 Vlissingen 10.03 en 22.41 Wemeldinge 11.32

de Stem | 1974 | | pagina 2