Limburgse profs toch nog onder dak Tim-Oil nieuwe sponsor Derde etappe Parijs-Nice voor Guimard DRIE ZEEUWSE OVERWINNINGEN ZESDE PLAATS VOOR SCHEET E OVERWINNING F.C. MONCKEY lippens wil op de transferlijst MOEIZAME WINST VAN LEIDER MZ Titelstrijd Zeeuwsch- Vlaanderen Zege van| Ardito Een z het kl Een geen f-f Prestatieloop Delta Sport WÖfw» JUSTITIE sport als eenvoudigste informatiesysteem Woensdag 13 maart 1974 Woensc (Van onze speciale verslaggever) GELEEN De Limburgs eprofessionarls glunderden. Het was dan toch waar, er was iemand (Tim-Oil) gevonden die een puur Limburgse ploeg wilde sponsoren. Dat bete kende voor hen een einde aan vier maanden van onzeker heid en een ophefmakende affaire. Gisteravond verzamelden Krekels, Koken, Kelleners, Pustjens, Harings en Vrancken zich in hotel Ter minus in Geleen, waarna ze „en groupe" naar huize Beu gcis in Sittard vertrokken om met de nieuwe sponsor kennis te maken en te onderhandelen. Uiteraard wer den ze vergezeld van hun ma nager en toekomstige ploeglei der Fred Rompelberg. „Want", zei Jan Krekels, „als Fred er niet was geweest hadden we nu niet eens meer aan wiel rennen gedacht. Hij heelt ons altijd moed ingesproken en geadviseerd te blijven trainen. Fred heeft ontzettend veel voor ons gedaan. Elke dag was hij voor ons bezig. Wie doet dat nu nog? Ik vind dan ook sport In 't kort RALLY Van uit de Bra banthallen in Den Bosch zal op zaterdag 18 mei de 24e radi o-rally vertrekken. Medewer king aan deze rally, die 125 kilometer lang is wordt ver leend door de NCRV. WIELRENNEN De Belg Walter Planckaert heeft de eerste etappe van de wegwed strijd „Dwars door Italië" ge wonnen. Planckaert legde de afstand, 187 kilometer af in 4 uur 47 minuten en 30 secon den. De Italiaan Bitossi eindig de op de derde plaats. De Spanjaard Perurena werd der de. VOETBAL - Voor de eer ste divisie van de Engelse Lea gue heeft Ipswich Town met 30 van Sheffield United ge wonnen. VOETBAL De voetbalse lectie van Uruquay heeft nu reeds met problemen te kam pen. Sterspeler Luis Cubilla is door trainer Palesse uit de se lectie gezet wegens onvoldoen de inzet. Het gebeurde op de eerste dag dat de selectie bij elkaar was. Cubilla heeft mo menteel contacten met de Ar gentijnse club San Lorenzo over een mogelijk contract. VOETBAL Het voetbal toernooi om het Afrikaanse kampioenschap voor landen ploegen heeft nog geen win naar. De finale tussen Zambia en Zaïre eindigde dinsdag in Cairo onbeslist. Na de verlen ging was de stand nog steeds dat we de eenheid die we de afgelopen weken hadden straks ook in de wedstrijden moeten bewijzen. Als ploeg zullen we sterk moeten zijn willen we ons de kaas niet van het brood laten eten. Want we zullen het niet mak kelijk krijgen. De ploeg van Ton Vissers met wie ik overigens nooit in zee zou zijn gegaan zal beslist tegen ons gaan rijden". Ger Harings is eveneens bang dat de Limburgse renners in de komende wedstrijden ge boycot zullen worden. „Maar ik ben niet bang. Als wij el kaar voortdurend steunen, kunnen we de strijdbijl opne men". Jo Vrancken: „We heb ben lang in onzekerheid ver keerd. Kregen we geld of kre gen we geen geld? Je wist nooit waar je aan toe was en soms dacht je: waarom maken we ons eigenlijk moe? Ik heb eens op het punt gestaan de fiets in de Maas te gooien, maar Fred weerhield me. Nu loopt het toch nog goed af. Gelukkig maar". Ben Koken: „Ik vind het pret tig om in een Limburgse ploeg te rijden. Bij de Franse ploeg Magiglace moest ik bij wijze van spreken geld meenemen en zonder dat ik een contract getekend had, werd ik overal ingeschreven. Dit is voor mij een complete verrassing. Ik ben er wei blij mee, moet ik zeggen". Mathieu Pustjens: „Hier had ik nooit op gere kend. We moeten Rompelberg dankbaar zijn en we zullen dan ook beslist het een en ander laten zien". (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De atletiek vereniging Delta Sport uit Zie- rikzee houdt zaterdag in het Domeinengebied op Wester- schouwcn een prestatieloop over vijftien kilometer. Iedereen vanaf zestien jaar kan aan deze loop deelnemen. Aanvangstijdsitip is halftwee. Ook diverse Zeeuwse KNAU atleten zullen van de partij zijn. SAINT ETIENNE (RTR) De Fransman Cyrille Guimard heeft dinsdag de derde etappe van de wegwedstrijd Parijs - Nice gewonnen. In het alge meen klassement blijft Eddy Merckx op de eerste plaats. De derde rit, die voerde van Paray Le Monial naar Saint- Etienne, over een afstand van 164 kilometer, had een rustig verloop. Pas tegen het einde werd er gedemarreerd en slaagde Guimard erin in de eindsprint zijn naaste concur renten, Willy Planckaert en Rik van Linden aahter zich te houden. Gerben Karstens was met een negende plaats do best geplaatste Nederlander. De uislag van de derda etappe is: 1. Guimard (Fra) 164 kilo meter in 4 uur, 31 minuten en 42 seconden 2 Planckaert (Belg) 4.31.44, 3 Van Linden (Belg) 4.31.46, 4 Thevenet (Fra) 4.31.47, 5 Szurkowski (Pol), 6 Leman (Belg), 7 Merckx (Belg), 8 Rouxel (Fra), 9 Karstens (Ned), 10 Danguillaume (Fra), 12 Zoete melk (Ned), 19 Kuiper (Ned), 21 Bal (Ned), 30 Van Katwijk (Ned) allen in dezelfde tiid als Szurkowski. De stand in het algemeen klassement is: 1 Merckx 15 uur 14 minuten en 22 secon den, 2 Bruyère (Belg) 15.14.27, 3 Van Linden (Belg) 4 Swerts (Belg) 5 Santy (Fra) 6 Poulidör (Fra) 7 Zoetemelk (Ned) 8 Gimondi (It) 15.14.30, 15.14.33, 15.14.35, 15.14.36, 15.14.36, 15 14.38, Ger Harings: „De ploeg van Vissers zal ons nu wel gaan boycottey» maar we zijn bereid de strijdbijl op te graven". (Van onze sportmedewerker) LOVENDEGHEM-AXEL Johan Scheele bij de in ternationale 500 cc, Wal- houtsen bij de nieuwelin gen 250 cc en Walhout jun. bij de junioren 250 cc, waren tijdens de internationale motorcross in het Belgische Lovendeghem de beste mo- torduivels van de motor crossclub de MC Axel. Scheele werd na drie man ches fraai 6e, Walhoutsen haalde bij de nieuwelingen een voortreffelijke vijfde plaats, en Walhout jun. werd zevende bij de junioren. In de eerste manche bij de internationale 500 cc ging Scheele als tweeëntwintigste van start, nadat hij bij de start even onderuit ging. Maar de motorduivel uit Zaamslag kwam terug, en hoe .In elke ronde ging hij onweerstaan baar enkele concurrenten voorbij, om uiteindelijk op de tiende plaats te eindigen. Ook bij de start van de tweede manche vlotte het niet zo. Het werd een zestiende plaats. Maar Scheele opende weer een felle jacht om zo als negende door de finish te gaan. In de derde en laatste manche ver trok hij als twaalfde, en ook nu reed hij weer bijzonder sterk. Hij nam de hindernissen met het grootste gemak en eindigde uiteindelijk als vier de. Bij de nieuwelingen ging Walhoutsen in de eerste man che als elfde van start, maar hij zou zes plaatsen winst boe ken. P. Rottier de nieuweling in het gezelschap vertrok als vierendertigste, maar zou als negentiende door de finish gaan. In de tweede manche vertrok Walhout als twaalfde. Hijv kwam nu als vierde over de aankomstlijn. P. Rottier die een bijzonder slechte start had, moest na enkele ronden de strijd verlaten. Motorpech dwong hem hiertoe Bij de ju nioren ging Hamelinck als elf de bij de start weg naar wist in die manche toch nog drie plaatsen winst te boeken. C. Walhout jun. had bij de start een achttiende plaats een uit eindelijk als twaalfde te ein digen. J. Goossens had zijn dag niet. Hij vertrok als twin tigste om uiteindelijk als driec ëntwintiigste over de aan komstlijn te gaan. W. van Bruggen deed het beter. Bij de start lag hij op een acht entwintigste plaats, maar hij ging als achttiende door de finish. In de tweede manche hadden verschillende Axelse rijders de nodige tegenslag Cees Hamelinck als zestiende gestart kon reeds in de eerste ronde een groep gevallen rij ders niet meer ontwijken en kwam zelf ook ten val. Dat zelfde lot onderging ook Goos sens, die bij de start als acht ste weg was. C. Hamelinck liep een grote achterstand op, en vertrok opnieuw als zesen twintigste. De val had zijn ca dans duidelijk gebroken, en hij zou ook niet meer opklim men. J. Goossens die na zijn val als tweeëntwintigste was vertrokken, opende een felle jacht, en zijn inspanningen werden beloond. Hij zou ui teindelijk als vijftiende over de aankomstlijn gaan. C. Wal hout jun. gestart op een fraaie negende plaats klasseerde zich als vijfde. Ook W. van Brug gen kwam in de tweede man che zeer sterk terug, na een twintigste plaats bij de start ging hij uiteindelijk als elfde door de finish. Eindstand in ternationalen 500 cc: 1. W. de Witte (B), 6. J. Scheele; nieu welingen 250 cc: 1. L. Rogiers (B.); C. Walhoutsen; junio ren 250 cc: 1. J. v. Achter (B), 7. C. Walhout jun., 13. W. van Bruggen, 18. C. Hame linck, 22. J. Goossens. (ADVERTENTIE) 0 Joop Zoetemelk Guimard (Fra) 15.14.39, 10 Mortensen (Den) 15.14.41, 17 Kuiper (Ned) 15.14.48. 23 Karstens (Ned) 15.14.59. f.L26 war abonnementen-. Kick, postbus 400 Amsterdam (Van onze sportmedewer ker) HULST In de eerste OZo-bedrijfsvoetbalcompeti tie, die gespeeld wordt op de OZD-terreinen in Hulst komt FC Monckey uit Kloosterzande er reeds beter in. FC Monckey won met 20 van FC Stoffels. Na de rust werden door A. Rogiers en T. van Goethem de doelpunten gemaakt. MOC'65 uit Terneuzen kwam in zijn duel tegen FC De Pijl uit de Klinge (B) niet verder dan een 11 gelijk spel. Voor de rust ging de strijd gelijk op, en beide ploegen kwamen niet tot sco ren. Na de rust nam MOO onmiddellijk het initiatief in banden, en door P. Gansen nam het een I0 voorsprong. FC De Pijl dat zijn eerste plaats in het algemeen klasse ment hiermee zag verloren gaan kwam terug. Het drong MOC in de verdediging en na een kwartier maakte Verschueren gelijk. FC De Pijl vocht voor de zege, maar de .MOC-Verdediging bleef potdicht. De Trimvereniging Hulst had weinig moeite met stadsgenoot FC Niks 2. Voor de rust bood FC Niks 2 nog goede tegenstand, maar L. v. d. Lavoir bracht de trimmers toch op een 10 voorsprong. Na de rust was het team van de Trimvereniging duideijk de beste ploeg, en door J. de Nijs werd het 20. Na een kwar tier maakte W. van de Wiele er zelfs 30 van. FC de Roeck uit St.-Jansteen behaal de in zijn competitiewedstrijd tegen FC de Mistrappers uit Terneuzen maar een benauw de 10 zege, door een doel punt van Passemier. FC Lampo had in de eerste helft weinig moeite om FC Het Centrum 2 een achter stand te bezorgen, maar in de tweede helft kwam FC Het Centrum sterk terug. Reeds na enkele minuten schoot P. van de Walle FC Lampo naar 'n 1-0 voorsprong, en diezelfde spe ler zou ook het tweede doel punt voor zijn rekening ne men. Net voor de rust greep de FC Het Centrum-doelman Boogaert bij een voorzet van Van de Walle mis, en dal be tekende 30. Na de rust con solideerde FC Lampo zijn voorsprong, en die kwam dan ook geen enkel moment meer in gevaar. De wedstrijd FC Niks 1 - Clitex-Zeegat combi natie was erg spannend. De Clitex-Zegat combinatie had met de rust een riante 31 voorsprong genomen, maar uit eindelijk zou de overwimiing met i3 naar FC Niks 1 gaan. De huidige stand: 1 Trim vereniging Hulst 4 3 1 0 7 pnt (13—1) 2 FC Nisks 1 Hulst 4 3 10 7, (15—3), 3 FC de Pijl de Klinge (B) 4 3 1 0 7, (13— 1), 4 FC De Roeck St.-Jansteen 4 3 1 0 7 (93), 5 FC Lampo Hulst 3 2 1 0 7 (6—1), 6 FC Het Centrum I Hulst 4 2 0 2 4 (11—6) 7 MOC '65 Terneu zen 4 12 14 (55), 8 FC Monkey Kloosterzande 4 12 1 4 (5—7), 9 FC Niks 2 4 10 3 2 (4—9), 10 FC Stoffels Ter neuzen 3 0 12 1 (0—8), 11 FC Het Centrum 2 Hulst 3 0 12 1 (18), 12 De Mistrappers Terneuzen 4 0 13 1 (311), 13 Comb. Clitex-Zeegat Clinge 40131 (1—12). Programma voor zondag 17 maart: Clitex-Zeegat - FC Het Centrum 1, Trimvereniging Hulst - FC Lampo, FC de Pijl - FC Niks i, FC Monckey MOC'65, FC de Roeck - FC Niks 2, FC Het Centrum 2 - Mistrappers. ESSEN (SID) Willy Lip pens, de Nederlandse spits van de bundesligaclub Rot Weiss Essen, wil weg bij zijn club. Hij heeft de voorzitter van Rot Weiss, Will Naunheim, ge vraagd hem volgende week op de transferlijst te plaatsen. De aanleiding tot deze stap van de eenmalige international van het Nederlands elftal is, dat Rot Weiss zijn financiële eisen niet wil inwilligen. Lip pens heeft laten weten, dat hij minimaal f 180.000 bruto per jaar als basissalaris wil heb ben. VOETBAL Het transfer record in Engeland is weer eens gebroken. Dennis Tueart en Mick Horswill verhuisden van Sunderland naar de eerste divisieclub Manchester City, terwijl Tony Towers het tegen overgestelde deed. Met de ruil is 2.250.000 gulden ge moeid. Tueart kost anderhalf miljoen gulden, en Horswill 600.000 gulden en Towers 750.000 gulden. (Van onze tafeltennismedcwerker) ETTEN Op het door de Ettense vereniging Ta- naka georganiseerde rang- lijsttoernooi voor de tafel- tennisjeugd, heeft de Vlis- singer Dick Jeras (Wilno) een fraaie prestatie ver richt door bij de jongens junioren 1 de eerste plaats te veroveren. In het sterk bezette evenement wist Je ras in de halve finale P. Daas (TTCV) uit te schake len waarna hij in de eind strijd tegenover dc Z. Vlaming Paul Matthijssen (St. Aloy) kwam te staan, die zover was gekomen na Leppers (Jaski) terug te wijzen in de halve eindstrijd. In de Zeeuwse finale toon de tenslotte Jeras zich in twee games ditmaal dc sterkste over Matthijssen. Favoriet Dumez was na de poules geklopt door Kra- nenveld (Jaski). Bij de jongens junioren 2 slaagde Peter Kersten (MZ) er in de eindstrijd te behalen waarbij hij in de halve finale P. Smit (ZTTC) had geklopt. Zijn tegenstander in de finale, A. de Ronde (Shot) hanteerde tegen Kersten dermate veel vuldig de looping-drive, dat de Middelburger tenslotte het hoofd moest buigen. Een sen satie was bij de meisjesjunio ren de uitschakeling van favo riete Marian Wagemakers (Ta- naka door mej. Poels. Mraian is enkele dagen geleden geselec teerd voor het nationale team voor de a.s. Europese kampi oenschappen na haar fraaie tweede plaats bij de nationale kampioenschappen. Jeanne de Waal (MZ) trof in haar poule de als eers geplaatste Limburgse Ine Wil- (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG In de re turnwedstrijd van de Zeeuwse afdelingscompetitie heeft kop loper Middelburg-Zuid 1 het bijzonder moeilijk gehad tegen clubgenoot MZ 2. De MZ-re- serves, vechtend voor elk punt teneinde degradatie te ontlo pen, wisten bij het verloop van het duel goed bij te blij ven, maar pas in de laatste partijen werden tóch nog (na 46) de punten verspeeld. Hofman en De Wit scoorden ieder twee maal, evenals Mar- tijn en Gabrielse voor team I. Zand 1 pakte ook weer twee punten ten koste van Zand 2. Het werd hier 37 voor het als nummer twee genoteerde eerste team waarin Martin Koster zelfs voor drie winst partijen zorgde. Het Zeeuwsch-Vlaamse duel tussen St. Aloy 3 en ONA 1 werd opnieuw door de Oostburgers gewonnen, mede dankzij drie zeges van Geert de Kort. In de tweede klas A maakte Big Smash 1 korte metten met Goes 1 en bepaalde de eind stand op 100. Ook MZ 3 en Laurens 1 kwamen weer tot winst en blijven daardoor op ruime afstand (4 punten van de Bigigekerkers). Spannender blijft het in de tweede klas B waar leider JB.Smash 2 een punt verspeel de aan outsider PZEM 1 (5 5). MZ 4, dat royaal van MZ 6 won (100) kwam daardoor weer wat dichter naar de lei ders toe en heeft nog slechts één punt achterstand. Wilno 2 speelde niet. In 2 C ging al leen de wedstrijd tussen ONA 2 en ONA 3 door. Met gering verschil (64) gingen de Oostburgse tweelingen als eer ste door de finish, waardoor zij vier punten voorsprong be houden op het Terneuzense Effect 1. Goes 2 had weer geen enke le moeite met Hoechst, getuige de vijfde achtereenvolgende 100 zege. In 3 B blijven PZEM 2 en Goes, na overwinningen op respectievelijk MZ 10 en Zand 5, samen aan de leiding. Lau rens 2 veroverde in 3 C maar net de winstpunten tegen Wil no 3, terwijl in 4 D STV 1 met 100 PZEM 3 verpletter de en met ééN PUNT VOOR SPRONG OP Effect 2 leider blijft. Het trio Van Gilst, Van Tiel en Blokhuizen had voor Effect 2 te veel moeite met De Bruijne van het derde team, die al zijn partijen wist te winnen maar niet kon verhin deren dat met 64 werd ver loren. In 4 B vergrootte PNL 2 zijn kampioenskansen door rivaal Zand 6 met een 37 nederlaag te confronteren. Uitslagen senioren: le klas: MZ 2 - MZ 1 4—6, Zand 2 - Zand 1 3—7, ONA 1 - A'loy 3 7—3, 2e klas A: MZ 3 - MZ 5 91, B. Smash 1 - Goes 1 100, Zand 4 - Laurens 1 1 9; 2e klas B: B. Smash 2 - PZEM 1 5—5, Wilno 2 - Zand 3 uitgest., MZ 6 - MZ 4 0—10; 2e klas C: ONA 2 - ONA 3 64; 3e klas A: Arnemuiden 1 - MZ 9 64, Goes 2 - Hoechst 10—0; 3e klas B: PZEM 2 - MZ 10 10—0, MZ 7 - B Smash 4 55, Goes 3 - Zand 5 64; 3e klas C: Laurens 2 - Wilno 3 64; 3e klas D: Ef fect 2 - Effect 3 6—4. STV 1 - PZEM 3 10—0; 4e klas A: PNL 3 - B. Smash 5 3—7, MZ 11 - MZ 13 5—5; 4e klas B: Zand 6 - PNL 2 3—7, MZ 12 - Marathon 28; 4e klas C: St. \!oy 5 - SAR 3 10—0: 4e klas 9: STV 3 - STV 2 0—10, Üffect 5 - Effect 4 4—6, AKF - Effect 6 7—3, AKF - STV 3 '0—0, Junioren le klas: Laurens 1 Laurens 2 82, MZ 3 - Zand 1 64, Laurens 3 - MZ 4 55. 2e klas A: ONA 1 - B. Smash 1 5—5, MZ 6 - MZ 8 10—0, Zand 2 - Effect 1 37; 2e klas B: MZ 5 - Goes 1 7—3, St. Aloy 2 - St. Aloy 1 37; 3e klas A: MZ 10 - MZ 12 8—2, MZ 14 - Zand 3 0—10, Wilno 2 - B. Smash 2 82; 3e klas B: MZ 9 - MZ 13 9—1, MZ 11 - Wilno 3 37, Laurens 4 - Zand 4 100; 4e klas A: Lau rens 6 - Oostkapelle 3 73, B. Smash 3 - Zand 6 73, Oost kapelle 3 - Laurens 6 46; 4e klas B: Oostkapelle 2 - Wilno 4 37, Arnemuiden 1 - MZ 15 37, Laurens 5 - Oostkapelle 2 7—3; 4e klas C: ONA 3 - St, Aloy 3 0—10, ONA 2 - St. Aloy 3 6—4, MZ 16 - Zand 5 82; 4e klas D: Effect 3 - Effect 2 73, Effect 5 - Effect 4 5—5. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het jaar lijkse clubkampioenschap van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen zal dit jaar op 16 maart in Eede wor den gehouden. Aan deze club titelstrijd kan worden deelge nomen door amateurs, junio ren, nieuwelingen en jeugd renners van de wielervereni ging- De kampioenschappen voor de verschillende catego rieën zul en op dezelfde wijze worden verreden als vorig sei zoen, dus met een tijdrit en een rit in lijn voor amateurs, junioren en nieuwelingen. De tijdrit heeft voor alle renners een lengte van één ronde, of 2700 meter. Er wordt met een tussenruimte van één minuut gestart. De eerste nieuweling begint om 13.00 uur, de eerste junior om 13.10 uur en de eerste amateur om 13.30 uur aan de tijdrit. Na de tijdrit en voordat de rit in lijn begint tussen 14.25 uur en 15.00 uur zul len de jeugdrenners strijd le veren om de clubtitels. Om 15.00 uur beginnen juni oren en nieuwelingen geza menlijk aan hun karwei over respectievelijk 10 ronden (27 kilometer) en 15 ronden (40 kilometer). De amateurs gaan om 16.00 uur van start voor een rit over 20 ronden van 2700 meter. Er zal per catego rie een puntenklassement wor den opgemaakt waarbij de uitslag in de tijdrit bij een gelijk aantal punten doorslag gevend zal zijn. De uitreiking van de kampioenstruien zal na afloop van de laatste wedstrijd voor alle categorieën gezamen lijk plaatsvinden- lems (Megacles), die haat I klopte. Mej. Noordam (Tana. ka) won in de finale verraj. send van Ine Willems. Bij j, I jongens pupillen 1 bereikte I Grauwenaar André Louwen de I finale waarin hij tenslotte Theo van Gasteren (Seta) I moest laten voorgaan. Johnaj Gabriels en Wim Wegman (beiden MZ) kwamen tot de laatste vier in de pupillen 2( klas- Laatstgenoemde klopte hierin Offermans (VVGA) I waarna hij In de eindstrijd hel 1 hoofd moest buigen voor Stie-1 nen (Megacles). Een fri tweede plaats veroverde Loulsse Attema van 't Zand. I Zij verloor alleen haar laatste I partij tegen de Bredase mej, I Burgers (Belcrum). Bij ^1 jongens-welpen kwamen Bas Kindt (St.-Aloy) en Wim Fossé (Wilno) beiden tot de I halve finales w.aarna zij wet-f den uitgeschakeld. Opnieuw kwam Vivian I Blanckaert (St.-Aloy) in de fi. nale meisjeswelpen tegenovtrl haar rivale mej. Timmerman I en ook deze keer bleek Viviai1 weer de sterkste waardoor zij I zeker vast op de eerste plaats I van de ranglijst is gebleven. Bij de dubbelspelen zorgJtl het Vlissingse duo Bili|us-d«| Fosé (Wilno) bij de weiper,I eveneens voor een fraaie over-1 winning (het derde Zeeuw I succes) door Peter-Boil (VW'-Kondngslust) hier in del eindstrijd te kloppen. Heil meisjesduo Magda Jakobsen-1 Christa Slinger (B. Smash-1 MZ) veroverde een tweede plaats achter De Kruljff-1 Winssen (Scylla) terwijl heil MZ-koppel De Vries-Kerstej I pas in de halve finale bij del jongens junioren moesten,ill haken tegen de latere wfol naars Kap-Bakker tNMB-1 VDO). (Van onze volleybal medewerker) TERNEUZEN In de vol-1 leybalpromotieklas bij de di mes heeft Ardito een eerste j overwinning behaald en wil i in het duel tegen Savok. De eerste telijkopgaande set ging met 1315 naar de bezoekers, maar Ardito herstelde zich I goed en boog de achterstand I via 1511 en 1512 om nair I een 21-voorsprong. Savok I gaf zich echter nog niet ge wonnen en kwam vrij gemak-1 kelijk in de vierde set weer op gelijke hoogte met del thuisclub- In de beslissend! set was het echter weer Ardito, I dat via 1511 de wedstrijd ln| zijn voordeel besliste. In de tweede klas B sl het topduel tussen KikkersI en WIK op het programma. Ii I de eerste set ging de strijd I lang gelijk op, maar het w»l Kikkers dat WIK op achter-1 stand wist te zetten en dtl eerste set met 1510 in zijr I voordeel kon beslissen. In dt| tweede set kwam WIK wall meer in het spel en kwameal de smashes wat beter doorJ Via tweemaal 715 werd de aanvankelijke achterstand i gezet in een 12-voorsprong I De vierde set ging echte: I weer gelijk op. WIK liet ®l aandacht even wat verslapped,l wat voor Kikkers de moge-I lijkheid bood om de stand vis I 1512 weer recht te trekker-1 om zo de beslissing nog everl uit te stellen. Het was echter I voor Kikkers uitstel van exe-l cutie, want WIK lief er in 0' laatste set geen twijfel over! bestaan wie deze set zou wfflj nen. Met 115 werd de beslist in het voordeel varl WIK, dat daardoor verdie» I met 23 zegevierde. I In de tweede klas B was h'; I verrassend om te zien hoeve® I moeilijkheden koploper OHI ondervond van Roelofs-Schel- de Sport 2. Vooral de eerst' I set was uitermate spannend I en werd door OVC slechts met I 1820 gewonnen. RoelofsT Schelde Sport zag OVC in I derde set wederom een vocr l sprang nemen, nadat de thuis-1 club in de tweede set weer op I gelijke hoogte was gekomen I wat in de vierde set weer I herhaald werd. In de beslis-1 sende set was het OVC, d»! met 515 zegevierde en daar I door ongeslagen de koppositi!| behield. (ADVERTENTIE) Veel wordt gesproken over informatie-systemen. Maar vergis u niet: de hangmap is en blijft een perfekt hulpmiddel. Mits goed ingericht en ingedeeld. Vraagt u een advies in ons Informatiecentrum. #\ASPA-BREDABV steenen hoofd 14 (01000) 7S330* De detective weet struiken zit. Hij wee komen. Wie helpt hei O De vijf jarige Chantal van haar werkstuk. uw gesprekspartner voor kantoorelticiency (Van onzi ROTTERDAM/ BRED derkerk heeft op verzoe justitie, mr, J. D. de Jo honderd exemplaren va Nederlandse vertaling - slag genomen. De politie baseert deze i slagneming op een aruki het Wetboek van Strati waarin het verspreiden voorraad hebben van gesc ten die oeiemgend zijn bepaalde bevolkingsgri strafbaar is gesteld. Oi zocht wordt of dit feit n lijk van toepassing is" oj uitbrengen van Kampf". De achthonderd exemp) zijn overigens niet het t aantal dat inmiddels vai persen is gerold. Directer Corneiissen van „Ridde; hierover: „Er bevinden nog drieduizend boeker Beigië. Maar we hebber toegezegd die terug te komen en ter beschikking de justitie te stellen. De derkerkse uitgever on jongens dat hij van plan iiMein Kampf" op korte 'mjn in de handel te brer „Er is zoveel deining ron- boek ontstaan, dat er wat betreft, de lol er al lang af was. We hebben naar klanten een aangete brief gestuurd dat we voorlopig niet distribueren. We laten ""ze advocaat uitzoeken net zit met auteursrechte eventuele strafbare feiten" }vjï tekenen hierbij Adolf Hitlers „Mein K ^el rï.e bijbel van het i naai-socialisme genoemd, derdaad heeft dit standd van de haat me Weidingen tot en handbi va" andere levens- en i öCnappijbeschoiiwingen 'been dat het dik en lan

de Stem | 1974 | | pagina 12