VERDEDIGING VAN PSV NIET STERK NAC schiet niet veel op met gelijkspel BEAM ails ;ulator LANGE RUST Weinig respons Ottenbros in ongelijke strijd eerste in ronde van Galder DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Positie v. d. Kuylen in gevaar STEM (Vnn onze sportredactie) UTRECHT I'VS is nog geen topclub. Het werd de laatste weken herhaalde lijk vastgesteld. En dat dio stelling juist is, bleek gis termiddag in het stadion Galgenwaard, wnar do Eindhovensc formatie met 4_3 verloor van FC Utrecht. E11 dat betekent, dat l'SV zich wel uitge schakeld weet voor twee van de drie Europese voet baltoernooien van het vol gend seizoen- PSV moet woensdag Fcyenoord ver slaan in de wedstrijd in de kwartfinales van de KNVB-bckcr. Dan blijft het toernooi om de Euro pacup II namelijk nog bin nen bereik, maar Europa cup I en UEFA-cup kun nen de Eindhovenaren sinds gisteren vergeten. Immers, op Ajax staan zij nu zeven punten achter, op FC Twente zes en op Fcyenoord vijf. 0 Paniek in de defensie van FC Utrecht. Gisteren kwam aan het licht, dat l'SV in feite een zwakke verdediging heeft. Ook al blonk die van FO Utrecht eveneens niet uit door grote kunde. PSV speel de zonder Jan van Beveren voor wie Van Gerwcn weer kwam opdraven. FC Utrecht keek al na vijf minuten tegen een achterstand aan, toen doelman Henriksen verkeerd uittrapte en René van de Kerkhof voor weifelen van YVildschét en Cabo vrij kon aanleggen. Dat betekende 0—1. Zeven minuten later kwam Utrecht weer langszij toon Van Veen na een prachtige aanval van FC Utrecht do bal langs van Gerwon kopie. Nadialt Gerrio Deijkers na een felle attack tegen Van Veen en Bomsdok do gele kaart had gekregen, bleef de thuisclub sterker. 'Een groot misverstand tus sen de verkeerd terugspelen de Oabo en de al uit zijn doel zijndle Hendiriksen bracht PSV middels Willy van de Kerkhof voor rust nog op 1—2. Na rust was bij FC Utrecht Vain Staa vervangen door Hulshorst en dit bracht wat meer vaart in de aanval. Uit een afgeslagen hoekschop schoot Hildebrand van zeker 30 metei' keihard de gelijk maker in de touwen (22) en vijf minuten later was het zelfs 32, toen oen hard schot van Hulshorst tussen vele PSV-benen door in de uiterste hoek verdween 32. PSV protesteerde tegen dit doelpunt, omdat Bonsink bui tenspel zou hebben gestaan. Hoewel de grensrechter ook voor buitenspel vlagde keur de scheidsrechter Heek de treffer goed, omdat Bonsink naar zijn waarneming niet liindoerlijk buitenspel stond. Terwijl PSV nog volop liep te protesteren en vergat te voet ballen, tikte Bonsink bij de aftrap de bal van de schoen van Van der Dungen en ruk te ongehinderd op om do stand naar 42 te schieten. PSV was nu een geslagen ploeg. Hoewel Edström in de slotfase nog voor 43 kon zorgen, kwam de verdiende zege van de Utrechters niet wezenlijk meer in gevaar. 0 Ad Brouwers kreeg in het duel met Sparta weinig in te brengen tegen zijn vaste bewaker Dries Visser, die (getuige boven, staande beelden) de mandekking niet altijd even correct uitvoerde. WULLEMS ZIET PERSPECTIEF idstoffen voor de wasmidde- Trevira). arden en wij: 8% vakantietoeslag, unstige bedrijfsspaarregeling. ervoer naar en van het bedrijf. natieve brief te schrijven aan st. Hoechst Holland N.V., ermelding van de letters TWV 3 brief. (Van onze sportredactie) BREDA De wedstrijd NAC- sparta kende een ongewoon lange rust. Bijna twintig minu ten. Dat de tweede helft zo laat begon, kwam doordat grensrechter Henk Matena, die i™, yot>rhoofsholte-ontsteking nad, zich tijdens de pauze niet ut genoeg meer voelde om het «nel uit te vlaggen. De hervatting van het spel auurde extra lang, omdat een aanvankelijk aangewezen in valler voor Matena ook weer vervangen werd. Eerst zou die Bredanaar Henk van Eek langs die lijn gaan hollen. Hoewel ar biter Van Eek lid van NAC is, was Sparta met,zijn aanwijzing akkoord gegaan. Toen echter ook de Bredase scheidsrechter Wim van Roosendaal, die geen lid vam NAC is, aanwezig bleek, achtte men het beter van zijn diensten gebruik te maken. (Van onze sportredactie) BREDA dc voordeelaanbieding van seizoenkaarten heeft hn,°L wcmig respons gehad. Slechts 260 mensen maakten ge- ti va'' «y mogelijkheid van een seizoenkaart voor de laatste f' rijden van NAC voor sterk gereduceerde prijs. Een dui- 'JK teleurgestelde Toon van der Meer (voorzitter jeugd- en ateurafdelhig); „Ik snap het niet. Het 'ijkt wel of de mensen bert T"V6 ^'.'Sen zijn voor NAC. Wat moet je nou dan nog rappe Amsterdammer Peter Ntuuwcnhuis. Ook Toon van der Steen moest in de Am- stel-coureur zijn meerdere erkennen. Bij de junioren ging de zege naar Michael Jacobs uit het Limburgse Bingelradc, die in een recht streeks duel Bart van Est met enkele lengten achter zich liet ROB VAN DEURSEN Do uitslagen: Profs: 1 Harm Ottenbros - Hoogcrheide, 100 km. in 2.28.48, 2 Jo Schipper - Baarn, 3 op 12 sec. Henk Poppe - Nijverdal, 4 Aime de Laere Belg., 5 op 53 sec. Janus van Tol - Poelsdijk, 6 Albert Hulsebosch - Nije- veen, 7 Klaas Balk - Badhoe- vcdorp, 8 Kerremans Belg, 9 Marc van de Putte Belg., 10 Jo Vraneken - Linne, 11 Ro- main Maes - Belg., 12 Wim Prinsen - Hank, 13 Leo Duyndam - Honselersdijk, 14 im Keileners - Born, 15 Gerard Vianen - Kockenge, 16 Harry van Leeuwen - Den Haag, 17 Roger Kindt - Belg., 18 Martin van Venrooy - Venray, 19 Henk Prinsen - Hank, 20 Jan Krekels - Bom, 21 Harry Beurskens - Tegelen, 22 Jan Brinkman - Rotterdam, 23 Jan Serpenti - Axel, 24 Pieter Nassen - Belg., 25 Coene Belg., 26 Soenens - Belg., 27 Wout van de Berg - Wateringen, 28 Cees van de Neijden - Put- torshoek, 29 Ger Harings - Sibbe, 30 Willy Scheers - Belg. Amateurs: 1 Peter Nieu- wenhuis - Amsterdam 80 km. in 2.00.15, 2 Jan Damen - Ulvenhout, 3 Toon van der Steen - Etten-Leur, op 20 sec. Ben Groen - Steenwijk, 5 Jans Vlot - Wanneperveen, 6 Co Hoogendoorn - Zwanen burg, 7 Hans Koot - Eindho ven, 8 Adrie Versluis - Ameide, 9 Ad Bakker - Soestcrberg, 10 Frits Pirard - Breda, 11 Gerard Koop - Wateringen, 12 Ad Prinsen - Raamsdonksveev, 13 op 50 sec. Cees van .Bragt - Lage Zwaluwe, 14 Ad van Over- veld - Zegge, 15 Ton ter Harmsel - Lage Zwaluwe, 16 Gerrie van Gerwen - Olland, 17 Ouwerland - Belg, 18 Ad van Elsakker - Steenbergen, 19 Ron Zieleman Amster dam, 20 Henk Neven - Mun ster-Geleen. Junioren: 1 Michel Jacons Bingelrade 60 km. in 1.32.10, 2 Bart van Est - Dintrtoord, 3 or> 39 sec. Mar tin Havik - Strijben, 4 Ad van Peer - Sprundel, 5 op 2.10 Van Bragt - Lage Zwa luwe, 6 Reinier Stroosnijder - Moerdijk, 7 A. Vissers - Wijlre, 8 E. Visschers - Swerkhuizen, 9 P. Noy - Amsterdam, 10 J. Akker mans - Zevenbergen, 11 H. Kuijk - Geertruidenberg, 12 J. van de Velden - Rijsber- gen, 13 J. Langstraat - Rot terdam, 14 W. Bosch - Gor- kum, 15 P. Grooieveld - Rot terdam. Theo Dierckx, die Jan van der Veen gepasseerd is, zet de bal voor. (Van onze sportredactie) GALDER Als de ope ningskoers voor profs van Galder, die gisteren onder meer dan gure omstandighe den werd verreden, moet gel den als eerste graadmeter van hoe de krachten dit seizoen verdeeld zijn in het peloton van de Nederlandse beroeps- wielrenners dan is het wel duidelijk geworden, dat Frisol met kop en schouders boven de rest uitsteekt. Immers, niet alleen zegevierde gistermiddag Harm Ottenbros van de ploeg van Plet Liebregts, maar be langrijker was nog, dal de équipe van Ton Vissers, die op volle oorlogssterkte naar Galder trok, volkomen in de vernieling werd gefietst en Fedor den Hertog en ook een Van Katwijk ontbraken op het Galderse wielerappel Vissers moest genoegen neimen met een vierde plaats van Aime de Laere, die nog zijn meerdere moest erken nen in Henk Poppe, die voor zijn ploeg de derde plaats veilig stelde. Even daarvoor hadden Harm Ottenbros en (Van onze sportredactie) BREDA Hoewel NAC met het gelyk spel tegen Sparta (00) niet bijster veel is opgeschoten, doordat FC Gronin gen twee punten rijker werd tegen Go Ahead Eagles, is trainer Henk Wullems beslist nog niet de wanhoop nabij. Hij acht de mogelijkheid op behoud van de Bredase club voor de eredivisie nog volop aanwezig. Hjj is na gisteren zelfs weer wat meer perspectief gaan zien. Dat gegroeide vertrouwen komt voort uit het spel van de tegen Sparta uitblinkende centrale verdedigers Aty Graaumans en Daan Schrijvers en van Frans Vermeulen, die in het half uur dat hij meespeelde bewees volledig terug te zijn. Wullems: „Met nog negen rr wedstrijden te spelen hebben wij nog alle kans in de credivi- f fl 1) f) fll sle te blijven. Wc krijgen im- YMnii" Y f mers nog FC Groningen, NEC en FC Den Haag thuis. Boven- VirfÉSBEfci. dien moeten we, nu de verde- diging zo goed speelt, punten f n kunnen halen in de ultwed- Al 11 VbGCBH strijden. En voor de defensie I f\ Nat heb ik Delmotte nu ook weer. I jBRWLMW Ja ik geloof heslist dat we er V W boven uit komen". De verdediging vormde gis- ^■hium teren overigens ondanks de grote vorm van Schrijvers (Wullems; „Je ziet hem elke wedstrijd beter worden") en Graaumans nog wel het grote zorgenkind van NAC. Tenmin ste tot de vervanging van Van den Dries door Vermeulen, dertien minuten na rust. De licht geblesseerde Van den Dries (ook Bakker, die een kwartier voor tijd zijn plaats moest afstaan aan Blom, be gon het duel niet geheel fit) vormde een uiterst zwakke schakel in de Bredase defen sie. Hij werd voortdurend op snelheid geklopt door de ra zendsnelle Van Staveren, die met zijn acties voor het groot ste gevaar van Sparta-zyde zorgde. Henk Wullems: „Ik had Van de Dries toch ingezet, omdat hij in de voorgaande wedstrijden met. diezelfde bles sure goed voldaan heeft, en omdat ik Vermeulen nog niet een hele wedstrijd durfde la ten spelen. Door de grote snel heid van Van Staveren kwam hij nu echter in moeilijkheden. In de rust heb ik hem gezegd Van Staveren meer ruimtedek king te geven. Toen het echter weer een paar keer mis ging, heb ik hem eruit gehaaid" Die wissel maakte een eind san de dreiging, die er tot dan toe vin Sparta was uitgegaan. Een Sparta, dat een goede in druk maakte, een behoorlijke eenheid vormde, maar nog steeds een spelbepaler mist De Rotterdammers, bij wie alleen Kowalik, die in het hele sluk niet voor kwam, onder de maat bleef, combineerden uit stekend, maar vaak zo lang doorgevoerd en kort dat er bij na steeds tijdig een NAC-been tussen kon komen. Dat was verwonderlijk, omdat Sparta bijna alle kansen die het zich schiep en dat waren er toch nogal wat verkreeg door uitbuiting van de snelheid van Heijerman, die de pech had vier minuten na de hervatting tegen de paal te schieten, Van Staveren en de aanvallende middenvelder Kreuz. De aanvallende daden van NAC, dat in de twaalfde mi nuut een penalty onthouden werd door arbiter Berrevoets Brouwers werd in het straf schopgebied onderuit gehaald door Vissers, inaar de scheids rechter zag het er buiten ge beuren bleven bijna uit sluitend beperkt tot de eerste helft. In die periode had NAC een viertal goede scorlngsmo- geiijkheden. Tn de tweede helft kon NAC alleen in de slotfase even een vuist maken. Dat de Bredase ploeg, waarbij Dierckx en Bouwmeester ook een voortref felijke wedstrijd speelden er na rust weinig kansen uitsleep te kwam doordat de aanvals- linie uitstekend in bedwang werd gehouden door de Spar- ta-verdediging, waarin de goed overzicht hebbende ausputzer Walbeek en Van de Munnick een glansrol vertolkten. Van de Munnick schakelde Henk van Rooij volledig uit. Ook Brouwers, kwam tegen Vissers bijna nooit als winnaar uit een duel tevoorschijn. Smits werk te hard en deed wel enkele leuke dingen, maar genoot te weinig steun om er profijt vari te trekken. HEIN GROOTHUIS DEN HAAG René van der Kerkhof is zijn clubgenoot Willy van der Kuylen tot op een treffer genaderd. Ook de Zweed Ralf Edström scoorde. Hij heeft zijn produktie nu op 14 gebracht. De stand is: 1 Van der Kuy len (PSV) 19, 2 René van der Kerkhof (PSV) 18. 3 Van Veen (FC Utrecht) 15, 4 Jan sen (FC Amsterdam) en Edström (PSV) 14, 6 Schoen maker (Feyenoord) en Nees- kens (Ajax) 13, 8 De Jong (Feyenoord) 12, 9 Lubse (PSV) en Zuidema (FC Twente) 11, 10 Ger Muhren (Ajax) en Kristensen (Feye noord) 10. 0 Harm Ottenbros gaat als 1 hem Jo Schipper, die al gauw van Ottenbros geen kans had. Jo Schipper (die ala indivi dueel wordt gesponsord) eeru ongelijke strijd in de eind sprint óm de zege uitge knokt. Ottenbros en neo-prof Schipper, die zestien kilome ter voor het einde de be- srhuitting van de toen nog veertien man sterke kop groep hadden verlaten, wa ren in het geheel niet aan elkaar gewaagd wat sprintca paciteiten betreft, hetgeen betekende, dat de ex-wereld kampioen uit Hoogerheide al lang voordat hij de meet passeerde wist, dat hij Gal der op zak had. .Met de han den omhoog gaf hij aan wie deze middag de sterkste was geweest: Frisol met zijn B- proeg. .Henk Poppe deed het daarna nog eens dunnetjes over met zijn derde plaats, terwijl Janus van Tol en Al- bert Huilsebosch de Frisol- overmacht accentueerden door vijfde en zesde te wor den. De slag in de eerste Ne derlandse profkoers van dit seizoen viel gisteren half koers. Daarvoor werd de wedstrijd geheel beheerst door de rivaliteit tussen de coureurs van Vissers en Lie bregts, die elkaar het licht in ar over de streep. Achter dat hij tegen de eindsprint de wielen niet gunden. Zes tien man sloegen half koers het uit 42 man bestaande deelnemersveld geheel in stukken. Daar beide groot machten in de Nederlandse beroepswieleinsport ruim ver tegenwoordigd waren in de kopgroep was de koers ge daan. Tenminste tot de fina le. Toen poogde Jo Schipper zich los te scheuren, maar dat kondein de anderen na tuurlijk niet toestaan. Harm Ottenbros had echter in de gaten dat di" iong- Rohinper gisteren over veel macht be schikte en toen de renner uit Baarn het weer probeerde slipte Ottenbros mee. Met het reeds eerder vermelde van Miel van Gils. .De Belg resultaat. Tijdens de ronde van Gal der kwaim de Belg Segers overigens lelijk ten val in de scherpe bocht voor het café van Miel van Gris. „De Belg moest met een lichte hersen schudding naar het. Sint-Lau- rens ziekenhuis in Breda worden gebracht. Bij de amateurs beleefde plaatselijk favoriet Jan Da- men uit Ulvenhout een grote teleurstelling. In de eind sprint had hij namelijk geen schijn van kans tegen de MÉ

de Stem | 1974 | | pagina 9