Koewachts EHBO-team Zeeuws kampioen JC l3ifckhojj)^ Bijval van Zeeuwse PvdA voor advies in Oosterschelde-rapport Geslaagd optreden Con Afessione Expositie van Guido Metsers Nationaal Ballet in de provincie Brandje achter Tabu-bar Provincie claimt schadevergoeding van Middelburg Auto total loss: bestuurder zoek Jeugdpaar van bridgeclub Hulst in Nederlandse finale Centrale Stichting organiseert weer zomerkampen COMMISSIE WIL GEBOUW VAN KEURINGSDIENST BEHOUDEN baandag 11 maart 1974 stad streek 3 HBHMHI met goes naar nationaal kampioenschap erSeij weed amc^aren UITSLAG Schraal weer KLAP KOST TWEEHONDERD GULDEN BOETE VOETGANGER AANGEREDEN DIEFSTAL UIT AUTO IN HOEK Provinciehuis Vuilnisauto gekanteld klassiek ballet in terneuzen BESPARINGEN I nf ormatietoumee „jeugd en politiek" (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Het EHBO-team van Koewacht heeft bü de zaterdag in IJzendijke gehouden districtswedstrijden voor EHBO het Zeeuws kampioenschap behaald. Het tweede team van de Koewachtse EHBO behaalde 23 pun ten en toonde zich daarmee het beste van de 18 deelnemen de ploegen. Met het EHBO-team van Goes, dat op de tweede plaats eindig-de, mogen de Koewach tenaren deelnemen aan de in Utrecht te houden wedstrijden om het Nederlandse kampi oenschap. Het Woewachtse team bestond uit O. de Coninck (commandant), eerste helper A. de Vlieger en tweede hel per L. van Waiesbergen. De vloer van heit jeugdge- bouw in IJzendijke leek wel een slagveld toen de EHBO teams drie aan drie aantraden voor strijd. Het toneel was een café waar twee voetbalsuppor ters een meningsverschil over het ad. of niet terecht toeken nen van een strafschop met een barkruk meenden te moe ten beslechten. Eén van do slachtoffers lag bewusteloos op de grond en de ander bloedde hevig uit een wond aan de arm veroorzaakt door een ka pot bierglas. Onder het kritisch oog van de jury brachten de EHBO-ers het geleerde in praktijk. On- geveei 180 toeschouwers leef den met hun plaatsgenoten en slachtoffers mee. Dat vooral (ADVERTENTIE) Onze nieuwe voorjaars collectie Elegante Damesconfectie Ginnekenstraat 153 Hoek van Coothplein Breda - tel. 01600-34965 's maandags gehele dag gesloten de EHBO-ploegen uit Oost- Zeeuwsch-Vlaandienen goed ge oefend zijn blijkt uit het feit dat drie teams uit deze streek bij de eerste vijf eindigden. Dokter Van Breda Vriesman uit Terneuzen bracht als voor zitter van de centrale jury na afloop dank aan de EHBO- verenigingen, artsen en lotus medewerkers. Waardering had hij ook voor de wijze waarop de EHBO-IJzendijke deze dis trictswedstrijden had georga niseerd. De „thuisclub" mocht het genoegen smaken dat haar commandant met 8,5 punt als beste uit de bus kwam. De volledige uitslag van de districtswedstrijden in IJzen dijke Luidit, met tussen haakjes het aantal punten dat aan de commandant werd toegekend: 1 Koewacht 2, 23 punten (7); 2 Goes 22,5 punten (8); 3 St.- Jansteen 1 22 punten (7); 4 Clinge 1 21,5 punten (7); 5 IJzendijke 1 21,5 punten (8,5); 6 Westdorpe 2 21,5 punten (6,5); 7 Vogelwaarde 1 21 punten (8); 8 Kloosterzande 2 20 punten (8); 9 Clinge 2 19.5 punten (6); 10 Kloosterzande 1 19 punten (7); 11 IJzendijke 2 19 punten (7); 12 Westdorpe 1 19 punten (7); 13 Sas van Gent 2 18 punten (5,5); 14 St.- Jansteen 2 18 punten (4); 15 Vogelwaarde 2 16 punten (5); 16 Koewacht 1 15 punten (5); 17 Sas van Gent 1 14 punten (5); 18 Terhole 13 punten (4). hoogwater* Morgen^ dinsdag 12 maart. Bergen op Zoom 6.20 en 18.40 Hansweert 5.24 en 17.47 Terneuzen 4.43 en 17.06. Vlissingen 4.12 en 16.37 Wemeldinge 6.10 en 18.30. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door net KNMI op zondag om 18.00 nr: Aanhoudend droog en schraal weer met zonnige pe noden. Weersvooruitzichten in dj gemiddeld over Neder. y,°°r dinsdag: aantal uren 1 '°t 7, min. temperatuur reeks 1 graad. max. tem peratuur: omstreeks 8 graden. v "s ,°P een droge periode pb f T CTS 12 uur: 95 Pro" P® °P een geheel droog etmaal; 80 procent. zon-TtWOensda«: "re® 8> min- temperatuur: mstreeks 2 graden, max. tem peratuur: omstreeks 9 graden. „j15 ?P een droge periode e** minstens 12 uur: 95 pro- etma^8n0S procent dr°°2 (Van onze correspondente) MIDDELBURG De 22-ja- rlge R. v. H. uit Middelburg stak op 15 november vlak voor een vrachtauto de weg over. De vrachtwagenchauf feur liet ontstemd aan de voetganger weten dat dat geen manier van oversteken was. Van H. die bekend staat niet voor een kleintje ver vaard te zijn, stapte op de chauffeur toe, voegde hem een paar fikse scheldwoorden toe en gaf hem tot slot een klap in het gez'cht. Van Ha kreeg tweehonderd gulden boete op gelegd van de politie voor die klap. 0 De districtswedstryden EHBO in IJzendijke zijn in volle gang. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij het te voet oversteken van de Axel- sestraat is de Terneuzenaar J. de Z. aangereden door eea bromfiets, die werd bestuurd door mevrou.v W. de K., even eens uit Terneuzen. De man liep vrij ernstige verwondin gen aan het gezicht op en werd per ambulance naar het Julian aziekenhuis overge bracht. Het slachtoffer wilde via de oversteekplaats Julia- nastraat - Kerkhoflaan de Axelsestraat oversteken. Hij stapte plotseling op het fiets pad en werd door de, in de richting centrum rijdende bromfiets aangereden. De vrouw werd slechts licht ge wond (Van onze correspondent) HOEK Terwijl M. M. uit Hoek zaterdagmorgen een wandeling maakte op de Braakmandijk en hij zijn au toportieren had afgesloten, werd een radiocassette-recor der met boxen ter waarde van zevenhonderd gulden uit zijn auto gestolen. Hij kwam na een uur wandelen tot die ont dekking- Met een schroeven draaier of stuk ijzerdraad waai het portier opengebroken (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De groot ste fractie in Provinciale Sta ten van Zeeland, de PvdA, heeft zich zaterdag akkoord verklaard met de strekking van het advies, dat de Ooster- scheidecommissie, onder lei ding van mr. J. Klaasesz, heeft uitgebracht. Het stand punt van de PvdA-fractie kwam tot stand in nauw over leg met het bestuur van het gewest Zeeland van de PvdA. Bestuur en fractie van de PvdA deelden mee, dat naar hun mening de veiligheid vol doende wordt gediend als in de Oosterschelde-monding een geperforeerde blokkendam wordt aangelegd, die in 1978 gereed kan zijn. De veilig heidsrisico's worden door deze dam sterk beperkt. Pas tien jaar na het gereedkomen van de blokkendam zal de veilig heid even grondig verzekerd zijn als in het geval, dat er een normale „Delta-dam" in de monding van de Ooster- schelde wordt gelegd. Daarom, aldus de PvdA, mag niet uit (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondag middag om kwart voor één ontdekte een inwoner van Terneuzen, die in de Nieuw- straat, vlakbij de Tabu-bar woont dat er aan de achterzijde plasticzakken, gevuld met af val. lagen te branden. De brandweer kon het vuur spoe dig blussen. Later ontdekte men dat onder de plasticzak ken een nog gedeeltelijk ge vulde butagasfles stond. Er was weinig materiële scha de. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Door het provinciaal bestuur van Zee land is een schade-claim inge diend bij het gemeentebestuur van Middelburg. Het gaat hierbij om een bedrag van ruim f 31.000,-. Een en ander houdt verband met de omstandigheid, dat de bouwers van het nieuwe kan toor van Provinciale Water staat in Middelburg, niet met een maagdelijk bouwterrein konden beginnen, doch eerst een massa puin moesten uit graven en wegruimen. De kos ten van dat karwei bedroegen f 31.100,-. Volgens een mededeling van G.S. aan de Staten zit er in het krediet, dat voor de bouw van het Waterstaat-kantoor is uitgetrokken, momenteel nog een ruimte van een half mil joen gulden. Het totaal toege wezen krediet bedraagt bijna 7.5 miljoen gulden. (Van onze correspondent) WESTDORPE Vrijdaga vond is een lege vuilnisauto, bestuurd door T. van P. uit Sas van Gent op het kruispunt provinciale weg-rijksweg, te gen een verkeersheuvel te recht gekomen en gekanteld. De bestuurder bleef onge deerd. De auto liep flinke schade op. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagna middag ontdekte de gemeente politie te Terneuzen, oostelijk van het kanaal Gent-Terneu- zen, ter hoogte van het Esso- depot een personenauto, die op zijn koP stond. Bloedsporen deden vermoeden vat de be stuurder, die niet terplaatse was, gewond is geraakt. Bij onderzoek bleek dat de auto, die overigens als total loss moet worden beschouwd, ei gendom is van A. te D. uit Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De jeugdspelers van bridgeclub Hulst, de he ren J. Neijenlhuis en R. Bies- broeck wisten zich via een fraaie tweede plaats in de ge houden halve finale te Drie bergen te verzekeren van een plaats in de finale van het Nederlands Kampioenschap Jeugdparen, georganiseerd door de Nederlandse Bridgebond. Deze finale wordt gehouden op 6 en 7 april e.k. in Ede (Glch SAS VAN GENT Guido Metsers exposeert sinds afge lopen zaterdag schilderijen en tekeningen in Galerij Uilen spiegel aan de Westkade in Sas van Gent. De opening werd niet zomaar gedaan met een toespraakje en een glas sherry maar zeer spectaculair met het vertonen van de door Jaap Wolterbeelc vervaardig de film Guido Metsers Polo- na schildert". Het geluid bij de film werd ter plaatse geprodu ceerd door Henk Don die daar voor op een saxofoon blies. Speciale gasten waren de va der van Guido. de Steense schilder H. Metsers en zijn broer de acteur Hugo (Thijs) Metsers. Door de aanwezigheid van de laatste kreeg de tentoon stelling in elk geval een glo rieus begin. Op de foto Guido. Hugo en vader Metserp. (Van onze correspondent) KWADENDAMME Onder grote belangstelling hield de muziekvereniging „Con Afez- zione" uit Kwadendamme een geslaagde uitvoering in De Burgt.Voorzitter J. Uitterhoeve leidde het concert in. Onder leiding van H. de Pundert openden de aspiran ten met een zestal nummers, die met een gul applaus wer den beloond. Met groot succes speelde daarna het jeugdkorps, dat dit jaar afzonderlijk aan ean concours gaat deelnemen een drietal nummers, waaron der de mars „Salto Mortale" uit de gelijknamige televlsis- serie. De drumband onder leiding van de heer G. Doene gaf een geslaagde show, die veel bij val oogstte. De senioren met de drumband besloten de mu ziekuitvoering. Con Afezzione, dat op muzi kaal terrein de hoogste onder scheiding, nl. het vaandel van de Koninklijke Nederlandse Eederatie voor Harmonieën en Fanfarekorpsen heeft behaald, mocht voor dit optreden eer. langdurig applaus in ontvangst nemen. De avond werd besloten mei en gezellig bal, waaraan de Mattinelli's mee werkten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het Natio naal Ballet was vrijdagavond voor de eerste keer in Zeeuwsch-Vlaanderen. Drie honderd belangstellenden wa ren ervoor naar het Terneu- zense Zuidlandtheater geko men. De directie van het Natio naal Ballet heeft dit jaar voor het eerst ook middelgrote schouwburgen in het tournee programma opgenomen, waar door ook het publiek 3n de provincie in de gelegenheid wordt gesteld met het ballet kennis te maken. Daarom moest er hier en daar wel iets aan de balletten worden be- mibbe.d, want die zijn niet altijd berekend op de kleinere podia van de provinciethea ters. Toch bleef er voldoende over om van te genieten, voor al omdat de programmasamen- stelling in Terneuzen noeal klassiek was. Fascinerend was het ballet Daphnis en Chloë van choreo graaf Hans van Manen op mu ziek van Maurice Ravel. Niet alleen door de kleurige kos tuums, maar vooral ook door de massale opzet, die de pure schoonheid van de erotiek in rle dans goed tot u'tinr bracht. Veel waardering on- dervorden ook Maria Arabi en Zoltan Peter die de Pas de Deux van de Zwarte Zwaan uit Tsjaikowskis Zwanenmeer dansten. Een stukje klassiek ballet dat er altijd ingaat. Ramifications (verpakkin gen) een ballet van Rudy van Dantzig dat meteen de aan dacht gevangen hield omdat er in het begin gedanst werd '.onder muziek, bracht de pro- dematiek tot uiting van het iiet met elkaar, maar ook niet -onder elkaar kunnen leven. Op muziek van Ludwig von Beethoven dansten na de pau ze drie dansers en drie danse- essen, Hans van Manens Ada gio Hammer klavier. Zeer in getogen en helemaal aangepast aan de interpretatie van pia nist Christoph Eschessbach. Jammer alleen, dat de voor stelling zo snel weer afgelopen was. Om kwart voor tien stond men weer op straat. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Centrale Stichting voor Sociaal en Cul tureel werk in de gemeente Terneuzen organiseert ook dit jaar weer een aantal zomer kampen, in binnen- en buiten land, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. Kinderen op de leeftijd van 6 tot en met 9 jaar kunnen in de week van 15 tot en met 20 juli deelnemen aan een boer derijkamp op de kauipeerooer- derij in Loon op Zand. Kinde ren van 10 tot en met 12 jaar kunnen op deze boerderij, waar veel dieren zijn en mid den in de bossen is gelegen, van 13 tot 20 juli deelnemen aan een tentenkamp dat dan daar wordt opgezet. Voor de dertien-, veertien- en vijftien jarigen wordt een tentenkamp in België gehouden in de perio de van 1 tot 10 juli. Jongens en meisjes van 16 jaar en ouder kunnen twee weken (29 luni tot 14 juli) naar Engeland of Zwitserland, mits ze in het bezit zijn van een geldig pas poort. Voor alle verdere informatie kan men terecht bij de admi nistratie van de Centrale Stichting aan de Nieuwstraat in Terneuzen (tel 01150-6451) of bij een van de buurthuizen van de Centrale Stichting in Terneuzen Hoek. Sluiskil, Biervliet en Zaamslag. het oog worden verloren, dat een aantal dijkvakken al voor 1978 versterkt zal moeten worden. Het plan van de commissie Klaasesz verhoging van de veiligheid in fases is daar om ook aanvaardbaar, aldus de PvdA-Zeeland, omdat het een belangrijke bijdrage levert aan het behoud van het mi lieu. De PvdA ziet het advies van de commissie-Klaasesz als een machtig signaal voor een versterkt milieubewustzijn. De hogere kosten van het idee- Klaasesz (1,2 tot 1,6 miljard gulden) worden niet als een overwegend bezwaar gezien, want het gaat hier om een „offer" dat voor het milieu gebracht moet worden. Bovendien biedt het plan ook grote besparingen en eco nomische voordelen, zoals: het behoud van de visserij-cul tuur, het achterwege blijven van een weg over de afsluit- dam, het voordeel voor de Zeelandbrug, de verkeers- waarde van de dammen van Tholen naar Schouwen-Duive- land en van Tholen naar Zuid- Beveland, het niet-verzanden van het Oostgat (de vaargeul langs de westkust van Wal cheren), het doorspoelen met zoet water, dat voor de Oos- terschelde niet meer nodig is, zodat dit zoete water voor het noordelijke bekken kan wor den benut in de strijd tegen de verzilting. Wellicht moet men ook een grotere recreatie- waarde aan de Oosterschelde la Klaasesz toerekenen, aldus de PvdA. Op de gewestelijke vergade ring van 6 mei a.s. kunnen de Zeeuwse PvdA-leden zich ver der uitspreken over het advies van de Oosterschelde-commis- sie en het door bestuur en fractie ingenomen standpunt. (Van een onzer verslaggevers! GOES De Goese gemeen teraadscommissie voor cultuur, recreatie en economische za ken wil, dat het voormalige gebouw van de keuringsdienst van waren aan de Van de Spiegelstraat te Goes wordt gelicht uit het intentieplan voor de binnenstad en dat burge meester en wethouders het be sluit nemen dat dit pand be houden blijft en dat het colle ge er een bestemming aan geeft. Raadslid D. Tanis (CHU) kreeg voor zijn voorstel vijf medestanders terwijl een com missielid tegenstemde. De neer Tanis stelde het onbegrijpelijk te vinden dat dit mooi stukje Goes wordt verwaarloosd. Vol gens hem wordt er in Goes toch al veel afgebroken waal voor niets in de plaats komt. De heer Welleman (PvdA) stelde dat hij dit gebouw al leen dan behouden wenste te zien indien er een bestemming voor is en een verantwoorde financiële exploitatie. Hij vei- wachtte overigens niet dat burgemeester en wethouders zoudzn ingaan op het aan vaarde voorstel van de heer Tanis. Volgens commissievoorzitter wethouder J.P. Lindenbergh is er wel wijziging gekomen in de belangstelling van de vere nigingen voor het gebouw van de keuringsdienst van waren. Volgens de heer Lindenbergh kan het gebouw mog°'i.ik toch worden ingepast in de bebou wing van het Schuttershof. In nr!"- pp wo'dt afge'ien van de traverse Fr. Den Hollander laan Singelstraat, zoals voorge steld was in het Polyadrap- port. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op woensaag 13 maart verschijnt er een politiek informatiefo rum in café „De Zwaan" te Oost-Souburg. Dit forum heeft zich voorge nomen om de jongeren wat ineer politiek bewustzijn bij te brengen. Acht politieke partijen in Zeeland hebben aan het initiatief hun steun toegezegd. Het informatiefo- rum maakt in de komende weken een tournee door Zee- tand. De informa'leavonden zijn speciaal bedoeld voor scholen, vormingscentra en in dividuele 'ongeren of jonge- •engroepen. De komende ste- 'enverk'ezirgen vormen de ac tuele aanleiding.

de Stem | 1974 | | pagina 3