St.-Cecilia huldigde 15 jubilarissen Pater Henk de Cuijper iaat terug naar Zaïre De Stem/De Vriie Zeei Koe EH Zee kam I3ijokho| Jongerenkoor gaf concert in Hulst Gewond bij ongeluk Schepen omhoog Kinderen genoten van Wantel stad CT INBRAAK IN ZOMERWONING In Sas van Gent Schoolbestuur heeft geen bezwaar tegen politieke activiteiten van directeur STOOKOLIE OP SCHORREN P. van Reijen geen kandidaat voor raadszetel in Oostburg Lewedorp Duitse schepe lingen op de vuist Middelburg Ruiten sexshop in Hulst vernield Hulst Kruiningen MET GOES KAMPIOENSt C^amet - Jweed ^J^am^aret Schraal weei Maandag 11 maart 1974 O o (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Vijftien jubilarissen van de ko ninklijke harmonie St.-Cecilia in Kloosterzandc werden zaterdagavond gehuldigd op een feestavond van1 de har monie, in hotel Van Leuven te Kloosterzande. Naast loden en donateurs kon voorzitter i. Menu nog welkom heten het gemeente bestuur vam Ilontenisse en het dagelijks bestuur van de Zeeuwsch-Vlaamse bond van fanfare en muziekgezelschap pen. Een speciaal woord richt te de hear Menu tot dr. Her mans. Deze nam vlak na de oorlog liet roer van de harmo nie in handein. Dr. Hermans, die tot voor een aantal jaren voorzitter is geweest, heeft toen de harmonie, die in groto' financiële zorgen verkeerde, uit de put geholpen. (Van onze correspondent) HULST Zaterdagmiddag ontdekte de eigenaresse van een zomerwoning op de Lange- damsedijk, tussen Hulst en Graauw dat onbekenden had den ingebroken en onder meer gordijnen, dekens, lakens, kus sens, bestek, een olielamp, een eet- en koffieservies en 'een wandbord hebben meegeno men. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Naar aanleiding van in Sas van Gent circulerende geruchten dat het bestuur van de r.-k. huishoud- en nijverheidsschool niet gelukkig zou zijn met het feit dat de directeur van deze- school, de heer J.M.G. de Rijk, gekozen is als lijsttrekker van de plaatselijke partij Gemeen tebelangen-Groot Sas bij de komende gemeenteraadsver kiezing, heeft de voorzitter van het schoolbestuur, de heer G. Mechelinck ontkend dat de ze politieke activiteit van de heer De Rijk onderwerp van bespreking is geweest in het bestuur. „Ik ben ook niet van plan dit in ons bestuiur aan de obde te stellen. De heer De Rijk staat volkomen vrij wat zijn politieke keu&e betreft. Wij hebben als bestuur bij de be noeming van de heer De Rijk ook geen voorwaarde gesteld dat hij zich van politieke acti viteit moet ont'houiden", aldus de heer Mechelink, die veron derstelt dat de geruchten af komstig zijn uit de hoek van politieke tegenstanders van Gemeentebelangen-Groot Sas. Ook de heer De Rijk zelf ontkent ten stelligste dat het bestuur van zijn school aan merkingen zou hebben ge maakt op zijn leiderschap van Gemeen tebelanigen-Groot Sas. „Ik heb geen enkele reactie van het bestuur gekregen en ik verwacht dat ook niet. Waarom ook, ik ben echt niet de enige bij het onderwijs die een actieve rol in de plaatselij ke politiek speelt", zegt de heer De Rijk. Halverwege het concert waarmee de feestavond werd begonnen, vond de huldiging van de jubilarissen plaats. Dat ^gebeurde door de heer Rasen- berg, lid van het bestuur van de Bond van fafare eh mu ziokverenigiragen afdeling Bre da. De heer Rasenberg deed dit op een leuke wijze. Hij richtte tot iedere jubilaris een apart woordje. Het gouden federatief insig ne van verdienste voor 40 jaar of me,er lidmaatschap kregen; P. Eggermont voor 41 jaar en J. Goossens, D. Steijns, P, Verceckon, R. Voet, en J. de Kort (allen voor 40 jaar). Het zilveren insigne voor 25 jaar en, meer lidmaatschap was voor: J. Menu voor 39 jaar, H. Hoop voor 36 jaar, E. Jonkheijm (voor 30 jaar) en F. van Waes, B. Neve, G. Kimt, T. Laurel, R. Goossens en XV. Burm (allen voor 25 jaar). Alle jubilarissen kregen damaast tevens een oorkonde van het bestuur van de Fede. rale van de katholieke mu- ziekbonden in Nederland. Voor een leuk intermezzo zorgde het carnavalscomité met de prins, die tijdens de huldiging de zaal binnenkwa men en aan voorzitter Meiiu ean gesloten enveloppe met een „marsbon" erin om carna valsmuziek aan te kopen, overhandigde. Het carnavals- comité deed deze geste als dank aan de harmonie voor de muzikale medewerking, die de harmonie verleent aan de vie ring van het carnaval. Na de huldiging en het concert werd do avond op een gezellige ma nier Voortgezet. Jubilarissen van St.-Cecilia. V.l.n.r.: R. Voet, D. Steijns, J. ds Kort, P. Vereecken, J. Goossen en P. Eggermond. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Sportvis sers troffen zondagmiddag op de schorren tussen Hoofdplaat en Paulinahaven op talrijke plaatsen stookolie aan. Met de RP 10 stelde de rijkspolitie te water onmiddel lijk een onderzoek in, waarbij bleek, dat de hoeveelheid stookolie niet alarmerend groot is. Men heeft niet kun nen vaststellen hoe en wan neer de olie daar terecht is gekomen. De politie deelde mee, dat de olie mioeilijk te verwijderen zal ziljn, omdat die zicih op de schorren en geulen heeft vastgezet (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De KVP lijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen in Oost burg zal worden aangevoerd door wethouder G.A. Claeijs uit Biervliet. De KVP komt in totaal met negen kandidaten in het strijdperk waarbij het thans zittende raadslid P.K. van Reijen uit IJzendijke o'nit- breekt. „De heer Van Reijen heeft zich niet meer beschik baar gesteld voor een zetel in de raad", aldus KVP voorzit ter R. Ca-lon. De KVP lijst ziet er verder als volgt uit: 2 G. van Schaick, Breskens, 3 R. Calon Hoofdplaat, *4 mevrouw H. Remijn-de fitadts, 5 H. de Ruijsschër, Öostburg, 6 M. Cauwels, IJzendijke, 7 E. van de Hemel Groede, 8 J. de Clerok Schoondijke en 9 me vrouw E. Simonse-Claessens. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Mejuffrouw J. de H. uit Axel is gisteren ernstig gewond geraakt bij een auto ongeluk. Ze reed met haar au to in de buurt van Meer (B) toen het ongeval plaatsvond. De juiste toedracht was gister avond nog onbekend. Mep H. moest worden opgenomen in het 'ziekenhuis te Bras- schaat. KVO Met het oog op de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten sprak me vrouw Gardcnier-Berendse lid van de Tweede Kamer in Le wedorp voor ongeveer 40 da mes van de kring Zuid-Beve land van de Katholieke Vrou wenorganisatie. Het onder werp' was „De vrouw in de politiek". Mevrouw Gardenier vond dat de politiek waarbij de vrouw thans sterk betrok ken wordt soms bij kleinighe den begint en zij achtte het noodzakelijk dat de vrouw zich politiek bewust gaat op stellen. Ook zette zp uiteen hoe de KVP zich tegenover de abortuskwestie opstelt. (Van onze oorrespondent) WEMELDINGE Zondag morgen zijn op de Oosten schelde in het Brabantse vaar water de Franse motorschepen Croco en Three Castle om hooggevaren. Beide schepen waren 350 ton groot. De Croco was galaden met 250 ton.graan en de Three Castile mét 250 ton .spoorbielzen. Zondagmiddag heeft de En Avant 15 van W. Mullets sleepdiensten NV uit Terneu- zen de Croco vlotgetrokken. Datzelfde gebeurde met de Three Castle. De sleepboot Betsy zorgde er voor dat dit schip in dieper vaarwater be landde. Vrijdagmorgen is het Neder landse 1000 ton metende mo torschip Rio 4 op de Wester schelde in het gat van Osse- nisse omhooggevaren. Het schip was geladen met zand onderweg van België naar Breskens. In de loop van vrij dagmiddag is het Vlot getrok ken door de sleepboten Schot land, Kamperland, Anjo en Kobi M. van W. Mullers Sleepdienst NV te Terneu- zen. Het jeugdkoor in actie tijdens het concert. (Van onze correspondent) HULST Het was zaterdag avond heel druk in het cultu reel centrum „Den Dullaert" te Hulst. Voor ongeveer 450 aanwezigen werd een jonge- rendienst gehouden. Celebrant was kapelaan Jo van der Heij den. De jongerenmis met zang van het jongerenkoor Hulst o.l.v. Anton de Kort, bewe gingsexpressie door een groep jongeren o.l.v. A. van Hai en spel door leden van het jonge renkoor verliep uitstekend. Een eigen combo van het jon gerenkoor zorgde voor de be geleiding. Het thema „een open huis" kwam goed over en de aanwezigen waren ge boeid. Na afloop van de dienst konden de mensen over het thema napraten in de foyer en daar werd druk gebruik van gemaakt. Het tweede gedeelte van de avond bestond uit iets heel anders. .Het zestig leden tel lende jongerenkoor Hulst ook nu oi.v. Anton de Kort, ver zorgde een concert onder de naam „Quasi Concerto". Een 300-tal personen woon den dit avondvullend pro gramma bij. De sfeer tijdens dit concert, waarbij het jonge renkoor allerlei tophits, volks liedjes .en evergreens zong af gewisseld met nummertjes van het combo, was geweldig. Het combo van het jongerenkoor bestaat uit organist Han de Bruijn, bas-giltarist Mare Boenne, solo-gitarist Ger de Bruijn, drummer Ronald Franckaert, klarinettist Eddy de Blieck, Marianne de Wijn op dwarsfluit en Rudy Weese- poel bugel. Zij zorgden heel de avond voor een prima be geleiding. Hoe het ooncert in d-e smaak was gevallen bij het publiek, bleek pas goed uit de ovatie aan het slot. Bij de toegift „Top of the world" klapte de za-al enthousiast mee. (Van onze correspondent) HANSWEERT De Duitse stuurman k. N. heeft in de| nacht van vrijdag op zaterdag ih Hansweert zijn schipper A. T eveneens afkomstig uit Duitsland na een woordenwis seling het ziekenhuis in gesla gen. Na een vechtpartij liep de schipper hoofdwonden en een hersenschudding op. Hij werd per ambulance overge bracht naar het Sint-Joanna- ziekenhuis te Goes. Na in Hansweert te hebben afgemeerd met hun sleepschip Kioonus gingen beide schepe lingen in Hansweert passagie ren. Na diverse consumpties in een café te Hansweert genut tigd te hebben ontstond er tussen beide mannen een woordenstrijd. De ruzie werd nadat de bei de mannen het café hadden verlaten aan boord voortgezet. Volgens de stouriman greep (ie schipper naar een mes. Op dat moment voelde de stuurman zich naar hij zei bedreigd en takelde zijn schipper dusdanig toe dat deze directe dokters hulp nodig bleek te hebben. De stuurman is aangehouden. De politie te water heeft tegen beide schippers proces-verbaal opgemaakt. Het schip mocht zondagmiddag pie reis naar Antwerpen pas voortzetten. (Van onze correspondent). HULST Ongeveer 400 kinderen, waarvan velen ver- gezled waren van hun ouders, hebben zaterdagmiddig in Den Dullaert te Hulst een goede uitvoering gezien van het Hul ster jeuigdcircus Reinardi. Alle aanwezigen hebben ge noten van de prestaties van de jonge artiesten, die ongetwij feld. gestimuleerd werden door de geweldige accommodatie in „Den Dullaert" welke voor dergelijke venementen zeer ge schikt is. Ook de leiding van Reinardi toonde zich over een en andier buitengewoon en thousiast. Het 75 kinderen tellende ge zelschap bracht een compleet en gevarieerd jeugdcircus-pro- gramma met koorddansen fiet sen op een wiel, akrobatiek, clowns, rolschaatsen en nog veel meer. Hoezeer de uitvoe ring in de smaak was geval len, bleek uit het daverend applaus na afloop. Het jeugdcircus Reinard'i hoopt binnen niet al te lange tij-d in Den Dullaert nog eens een uitvoering te geven voor volwassenen en voor kinde ren. VVD De heer C. Kamme- raad te Middelburg, jarenlang voorzitter van de Middelburg se WD-gemeenteraadsfractie, keert niet in de gemeentelijke politiek terug. Zijn naam ont breekt op de kandidatenlijst die de afdeling Middelburg van de VVD kortgeleden heeft vast gesteld. Lijstaanvoerster voor de komende verkiezingen is ge worden mevrouw M„wan den Boogert-Selhorst, tot dusverre de tweede „vrouw" in de frac tie. Verder voert de WD als kandidaten voor de Middel burgse gemeenteraad op: de heren mr. D. F. Vos, J. C. C. Crena, Uiterwijk, J. Griep, mevrouw H. C. Spaanderman van Ringelesteyn; mevrouw G. K. Hesselink-Mondria, de heer A. de Pree; mevrouw M. Sandberg-Braat; L. A. G. Kost; mevrouw H. M. Dorre- paal-Hoencampi D. Verbeek; mr. J. Kolkman; B. Vriesman; mr. A. E. d'Angremont; O. E. Alberti en ir. G. Kranen. (Van een onzer verslaggevers) HULST In de nacht van zaterdag op zondag hebben on bekenden een ruit ingeslagen van sexshop Metz in de V. Waesberghestraat te Hulst Tijdens dezelfde nacht werd met een grote kei de etalage ruit ingegooid van sexclub Mi randa in de Lange Belling- straat te Hulst. Of er iets wordt vermist staat nog niet vast. BERGEN OP ZOOM Roxy,20.00 uur: Jesus Christ Superstar a.l. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van de Bergen op Zoomse kunstenaar Louis Weijts (t.m. 31 maart). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uiur. GOES Grand, 20.00 uur: Ryan's dochter. Museum voor N. en Z. Bc- veland, Singelstraat 11, expo sitie schilderijen en tekenin gen van Marinus Schipper (tot en met 31 maart). Open van 9.30-12.00 en 13.30-18.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Vrolijke onitucht in Tirol 18 MIDDELBURG City, 20.00 uur: Gimme shel ter 14 j. Schouwburg, 20.00 uur: New Hope-singers, relimuziek Vouth for Christ. OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Naakt over de schutting 14 ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: „De arme moordenaar" door KNS Antwerpen. St.-Laurenskerk, 20.15 uur; Orgelconcert door Addie de Jong, organist van de Goede Herderkerk te Rot terdam. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71, expositie Guido Met sers Polona (t.m. 31 maart). Ma. t.m. zat. van 9.00-12.00 en van 13.30-18.00 uur. Vrijd. tot 21.00 uur. Zond. van 14.00- 18.00 uur. Woensdagmiddag gesloten. terneuzen Luxor, 20.00 uur: Gejm| door de wind a.l. Sociaal café, Dijkstraat geopend vanaf 19.00 uur, 01150-6451. Stadhuis, sier In serie, sitie van sieraden (t.m, maart), open op werkd. 8.15-17.15 uur, zaterdag 14.30-16.30 uur. vlissingen Alhambra, 20.00 pertjesschool wen 18 j. uur. voor huis ZUIDDORPE A. de Block, 14.30 Sohieting. ANTWERPEN Kon. Ned. Sellout; 20.OU uur: Vossejacht KVS Brussel. Prov. Arenberg, 20.15 uur: Mary, van Jean Kerr dootj Compagnie des Galeries, 1 Vlaamse Opera, 20.15 Murkus-Passion van Reint, Keiser o.l.v. Frans Dubois. Volkenkundemuseum, Gij kamerstraat, expositie M republiek China (t.m. 1 maart), alle dagen behalvJ maandags van 10,00-1'| uur. BRUGGE Stadsschouwburg, 20.00 j Lenteconcert door het vlaams orkest met Sluszny (piano) en Hei Swimberghe (klarinet), trum De Kelk, Langesfc] 20.30 uur: Madeleine of J greep van de macht" vanï ardo Manet door Centrum, GENT Kon. Opera, 20.00 uurij tas de sable" van K. sson door Theatre Natii Kon. Ned. Schouwburg, uur: „De driestuiversc van Bertolt Brecht N.T.G. 9 Pater Kuypers tijdens de afscheidsdienst. (Van onze correspondent) TERHOLE Over enkele dagen, om precieg te zijn vrij dag 15 maart vertrekt pater Henk de Cuijper uit Terhole terug naar de missie. Tijdens de missen van zaterdag en zondag nam hij afscheid van de parochie Terhole. Pater De Cuijper werkt in het bisdom Bikoro, een eve naarsprovincie in Zaï (het voormalig Belgisch Kongo), als réispater in een parochie. Het hele bisdom is 60.000 km2 groot, telt 120.000 inwoners en omvat negen parochies. De parochie bestaat uit dertig dorpen en telt ongeveer .12000 zielen. Pater De Cuijper: „Toen ik in 1962 naair Zaïre ging, was ik daar aanvankelijk werk zaam als onderwijzer op een klein seminarie dat nadien ge sloten moest worden wegens een gebrek aan priesters. Hierna kwarn ik in het paro chiewerk terecht. Naast de zorg voor de dorpen ga ik ook op stap om eathechisten te vor men en werk met de regering mee op scholen. Dit laatste omvat onder meer het kijken of er bijvoorbeeld goede Fran se les en rekenles gegeven wordt". Sinds de pater vorig jaar augustus met vakantie is ge komen, heeft hij niet stil geze ten. Integendeel, van die tijd is hij ongeveer drie en een halve maand op stap geweest én reisde hij met de trein zowat heel Europa door. Hij ging onder meer naar Polen, Joego-Slavië en Spanje. Niet als toerist, maar om te kijken of daar geen versterking voor de missie te krijgen was, spe ciaal van priesters. In deze landen sprak hij met een groot aantal priester-studenten. Vakantie Gistermoi om 6 uur zijn vanaf de 1 te Hulst, de 37 prijswir van de Sinterklaasactie vat| Hulsterse winkeliers, vei ken naar Mallorca. Het i schap reed per toeringcar t Zaventem Brussel onder 1 ding van reisorganisatie Jej sens uit Hulst, Onder een d lende hemel vertrokken vandaar per vliegtuig naai! plaats van bestemming. Denf kantiegangeré worden terug verwacht in Hulst Aanrijding Za~,„, vond werd op de Paard markt in Hulst de daar ge;-, keerde auto van R.'dH. uit ij Jansteen aangereden door a andere auto. De bestuit hiervan is zonder te doorgereden. Huishoudschool In huishoudschool te Kruini is een openbare les voor J leerlingen gehouden. Er 44 aanwezigen, die allen een lesroostertje kregen. I na ging men naar een i waar kennis kon worden J maakt met het onderwijs! personeel. Er werd gekookt! getekend. Onderwijzer 0 beke gaf les in rekenen, -> aardrijkskunde en gesclM nis. Mevrouw Koole veraf een kookles. Leerlingen 1 de huishoudschool gaven modeshow. De jonge beid sters werden getrakteeerd J frisdrank, thee en koffie t cake. Er was ook nog een keltje waar de leerlingen d de school van alles kon* kopen, 's Avonds was sr 1 tentoonstelling voor ouders Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RA ÏONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); I Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokatn"! tel 01100-8030 (3 Hfnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8.15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE -EXPLOITATIE Breda: maandag t.m vrijdag 19 00-21 00 uur, tel 01600-21 zaterdag 9.UO-12.00 uur tel 01600-49900; zondag 20.00-22.00 1 tel 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-VIaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Zeeland 01100-4944. HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chel Zeeuwse redactie- S C. Augu-i ijn, Kantoor Nieuwst""! Terneuzen tel 01150-7920. privé tel 01150-5745: algemeen re teur Zeeland A 6 Koopman, kantoor Kromme Weele l delburg. tel 01180-7764 privé tel 01180-7438- redacteur Mui Zeeland dra J Bouwmans. tel 01100-3405. kant Klokstrai'! Goes tel 01100-8030 privé Colijnshol 35 Goes: redact*» J iérnpuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwst"" il Terneuzen. tel 01150-7920, privé tel 01150-4806; redacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm, Melkweg 40. Oostburg. tel 01170-3370: Zeeiand: '1 Koomen. tol 01155-2594. FUTUJOURNAL1S1 ZEELAND: C J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P K onto ga, tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: G Menu, tel 01100 - 4316 Maandag U maart 1(1 (Van eer IJZENDIJKE Het J de zaterdag in IJzeni voor EHBO het Zeeij tweede team van de ten en toonde zich daa^ de ploegen. Met het EHBO-t Goes, dat op de tweede eindigde, mogen de Koe tenaren deelnemen aan Utrecht te houden wedstj om het Nederlandse oenschap. Het Woew-| team bestond uit O. de Cc? (commandant), eerste A. de Vlieger en tweed* per L. van Waesbergen. De vloer van het jeii bouw in IJzendijke leelj een slagveld toen de teams drie aan drie aantl voor strijd. Het toneel w: oafé waar twee voetbalsu ters een meningsverschil het ail of niet terecht to| nen van een strafschop een barkruk meenden te ten beslechten. Eén va slachtoffers lag bewustelq de grond en de ander bl| hevig uit een wond aa arm veroorzaakt door eeij pot bierglas. Onder het kritisch de jury brachten de EHBfl het geleerde in praktijk, geveei 180 toeschouwers den met hun plaa-tsgenote: j slachtoffers mee. Dat vi (ADVERTENTIE) Onze nieuwe voorjaar collectie is binnengekomen zowel| Elegante Damesconfectij Ginnekenstraat 153 Hoek van Coothplein Breda - tel. 01600-34965j 's maandags gehele dag gesloten Morgen, dinsdag 12 maart Bergen op Zoom 6.20 en 1 Hansweert 5.24 en 17.47 Terneuzen 4.43 en 17.06. Vlissdngen 4.12 en 16.37 Wemeldlinge 6.10 en 18.30. Vooruitzichten voor din en woensdag, opgesteld i het KNMI op zondag om Aanhoudend droog schraal weer met zonnige noden. Weersvooruitzichten in land gemJddeld over N< Voor dinsdag: aantal zon: 1 tot 7, min. tempera! omstreeks 1 graad, max. Peratuur: omstreeks 8 gr:: Kans op een droge pe; an minstens 12 uur: 95 eent, kans op een geheel d etmaal: 80 procent. V°or woensdag: aantal °n. 1 tot 8, min. tempera! °"lstreeks 2 graden, max. Peratuur: omstreeks 9 gr. „aans ?P een droge pei Ü25. Tlnst-ens 12 uur: 95 cent, kans op een geheel d etmaal: 80 procent.

de Stem | 1974 | | pagina 2