Engeland gaat weer hele week werken PV wil kolossale oliewinsten gaan aanpakken Nixon bereid te getuigen RA: „Drugprobleem zwaarder, hulp vol gaten" KAPERS VOORGELEID Voorstel zendschcma iv te wijzigen Handel in blanke slavinnen in België? Proef met beeld telefoon Nieuwe spanning Syrië- Israël binnenland buitenland commentaar Alles weer aan Geen deportatie PTT'ers demonstreerden in Den Haag Gouverneurs Ehrlichman (!TmJVren,antl> Sacharov. Help Chaustov Kamer verdeeld over fluoridering, kantoor, meubelen die hun 25-jarig jubileum vieren mogen met pensioen Donderdag 7 maart 1974 10NDEN (AFP-Rtr) De nieuwe Labourregering in En- «eland h eft gisteren de Britse Industrie toestemming gege ven, terug te keren naar een vijfdaagse werkweek, nadat een regeling was gevonden voor de staking der Britse mijnwerkers. Het besluit werd bekendge maakt door de minister van energiezaken, Eric Varley. Hij zei dat een desbetreffende verordenng met ingang van vannacht van kracht wordt. Deze verordening heft de be perkingen op, die door de vo rige regering waren opgelegd aan een groot deel van de Britse industrie, die tot een werkweek van drie dagen was gedwongen. Minister Varley legde er de nadruk op, dat het belang bleef, dat alle buishoudingen zo spaarzaam mogelijk van elektriciteit gebruik maken. Er zal volgens Varley ook geen verbod meer gelden voor televisieuitzendingen na 23.30 uur onze tijd). De leiders van de mijnwer kers hadden woensdagavond de staking afgelast nadat zij de grootste loonsverhoging in de gesch denis van de steen- koolonbg! ining in de wacht hadden gesleept. Maar enkele uren na dit succes van de mijnwerkers gingen andere vakbonden eveneens flinke loonsverhogingen eisen, o.a. de bond van werknemers aan de Londense ondergrondse en de bond van Britse treinbestuur ders. De periode van de gedwon gen driedaagse werkweek heeft geduurd vanaf 31 de cember j.I, en bracht een ge middelde beperking met zich mee in de produktie van 25 pet. ALLE lichten mogen weer aan, heeft minister Lubbers laten weten. De olie-invoer mag dan nog steeds niet op het normale peil zijn, de vooruitzichten inzake de energie-voorzie ning zijn intussen toch dusdanig verbeterd, dat de beschikking inzake de beperking van het elektriciteitsverbruik kan worden ingetrokken. Zo gaan we dan weer op de oude voet verder met de ver spilling van energie. Alles lijkt immers weer normaal, zij het dan, dat het elektriciteitstarief natuurlijk omhoog gaat. Prijs verhogingen zijn we echter al als normaal gaan ervaren. Zij worden voor de meesten automatisch gecompenseerd in de lo nen. In de portemonnee worden we niet geraakt en daarom maken wij ons nauwelijks nog zorgen over die verontrustende zaken, die enige maanden geleden tijdens de acute energie crisis - even zijn bloot gelegd. "PR is een toenemend verzet te bespeuren tegen de plannen van de regering bepaalde rijksdiensten van Den Haag naar elders (het Noorden en Limburg) over te plaatsen. Zo is er nu grote deining ontstaan in de P.T.T.-gelederen waar ruim 5.000 man de kans lopen van Den Haag naar het Noorden te worden overgeplaatst. Het spreidingsbeieid op zich heeft goede kanten. Het brengt wat meer lucht in de Randstad en wat meer leven in de brou werij elders. Wij hebben hier echter niet met kantoormeubelen te maken maar met mensen, die ook via hun gezinsleven en familie- en vriendenkring op een bepaalde manier geworteld zijn in de gemeenschap, waar zij werken. Volgroeide bomen kunnen ook niet zo maar verplaatst worden, laat staan mensen. Het minste wat de regering in zaken als deze kan doen is goed vooroverleg plegen met de mensen, waar het om gaat. Het spreidingsbeieid wordt in alle opzichten een mislukking- als het wordt ervaren als gedwongen deportatie. JERUZALEM (UPI) Het I herstel vam de oude coalitie in Israël is gisteren officieel een I feit geworden, doordat het centrale comité van de Natio- nale Religieuze Partij (NRP) besloot het coalitiekabinet on- uer Golda Meir te stemmen. vP°or de toetreding van de bRP met haar 10 zetels in de Knesseth kan mevrouw Meir over de steun van 68 van de 1-0 parlementsleden beschik ken. De Sovjet-Unie en Syrië hebben gisteren gewaar schuwd, dat als Israël zich ®let uit alle bezette gebieden terugtrekt, dit kan leiden tot een „nieuwe explosie" die de Ej e~ veiligheid in het fr"^den-Oosten en de gehele wereld kan bedreigen. Israël en de V.S. hebben In J 1 van woensdag op donderdag dringende bespre Sen gevoerd over de stij ft- s?annin§ aan 't Syrieh- <S1Sïe froni P«mier uolda Meir zou enkele minis- derino o6en 5e'aI»grijke verga- uerin-g geraadpleegd hebben. DEN HAAG De PTT'ers die in het kader vam de sprei ding rijksdiensten zijn aange wezen voor verhuizing naar Leeuwarden en Groningen, hebben in een open brief aan hun directieraad een „krachtig verzet" geëist tegen de uitvoe ring van de regeringsplanmen. De brief is getekend door vijf centrale ambtenarenorganisa- ties, waaronder de katholieke bond van overheidsperso neel. De protestantse PTT'ers, die gisteren een mars naar het Binnenhof maakten en ook op andere wijze in Den Haag ui tin-g gaven aan hun ongenoe gen over de regerir.gsplannen, vinden dat ambtenaren en hun gezinnen alleen op basis van vrijwilligheid mogen worden overgeplaatst. Zij vrezen dat een uitvoering van de plannen het gehele PTT-bedrijf voor vele jaren slecht bestuurbaar zal maken en dat de verplaat singskosten zullen leiden tot „zeer sterke" tariefsverhogin gen bij de PTT. Tenslotte zijn zij van oordeel, dat de sprei ding alleen succes kan hebben, wanneer ook het particuliere bedrijfsleven, daarin een evenredig aandeel neemt. UTRECHT (ANP) De verbondsraad van het NVV acht een parlementaire enqu ête naar het doen en laten vam de oliemaatschappijen wense lijk. Een van de redenen voor deze stellingname is de over tuiging, dat de rol die de olie maatschappijen hebben ge speeld tijdens de tegen ons land gerichte boycot „in een helder licht dient te worden gesteld". N W-voorzitter Wim Kok ga-at daarbij no-g een stapje verder. In een vraaggesprek me-t „De Vakbeweging", offi cieel weekblad van het NVV, spreekt hij zieh uit voor het aanpakken van de mammoet- winsten van internationale concerns als Shell, Unilever en Akzo. Voor zijn persoonlijke rekening lanceert de heer Kok het idee om een deel van de onevenredig gestegen winsten buiten de directe beste dingssfeer in een fonds te laten vloeien dat eigendom is van de werknemers en door hen wordt beheerd, misschien wel van en door alle werkne mers te zamen. Kok ziet dit fonds als een sluitstuk op het gecoördineer de arbeidsvoorwaardenbeleid, dat de vakbe-weging qu al een aantal jaren voert. Daarbij ba seert men zich op een soort gemiddelde dat voortvloeit uit het hanteren van de macro- economische gegevens en waarbij dus rekening wordt gehouden met alle sectoren van het bedrijfsleven, de zwakke en de meer sterkere Telkens blijft er daardoor „iets zitten" bij die bedrijven, waar de productiviteit sneller dan het gemiddelde stijgt. Daartoe behoren steevast de grote internationale con cerns. Wim Kok vindt dat deze „ergerniswekkende hoge" win sten niet alleen aan de kapi taalverschaffers, maar aan de hele gemeenschap ten goede moeten komen. Als overheids maatregelen ter beteugeling van de te gek wordende winststijgingen falen, moet de vakbeweging zelf wat doen, meent de heer Kok. Over de door de verbonds raad van h-et NW wenselijk genoemde parlementaire enqu ête naar het doen en laten vain de oliemaatschappijen, zegt het NVV, dat de stelling van de Rotterdamse prof. dr. A. Roos, dat de olieconcerns sa men met de olie-exporterende landen een „show" hebben op gevoerd, reeds bewijst hoe no dig het onderzoek naar de wa re toedracht is. Op de Nederlandse werkne mers, die hun reële inkomen niet of nauwelijks zien stijgen omdat er dit jaar iimmers maar weinig economische groei zal zijn, werkt een enorme winst stijging als bij de Shell als een rode lap op een stier, aldus het NVV. Een parlementair onderzoek wordt hoogst urgent geacht, hoewel het NW beseft dat het niet alle vragen zal kun nen oplossen, al was het alleen maar omdat het verschijnsel van de grote winststijgingen, in combinatie met stijgende prijzen en tegen de achter grond van inkomens die door een straf beleid aan b-andien zijn gelegd, zieh ook buiten de olie-industrie voordoet. WASHINGTON (RTV) President Nixon heeft woensdagnacht op een pers conferentie verklaard dat hij bereid is onder ede getuigen verklaringen af te leggen ten overstaan van de voor naamste leden van de com missie van justitie van het Huis van afgevaardigden die onderzoekt of er grond is voor het impeachment van de president in verhand met Watergate. De president die zichtbaar transpireerde, zei dat hij pas op 21 maart 1973 hoorde van een poging aan de top het Watergateafluisterschandaaï in de doofpot te stoppen, dat hij nimmer zijn bescherming had aangeboden aan degenen die betrokken waren bij de in braak in het partijkantoor van de democraten en dat hij nim mer machtigde tot het kopen van hun stilzwijgendheid. President Nixon zei dat te zijner tijd een bandopname uit het Witte Huis openbaar ge maakt zou worden, waaruit het een iedeir duidelijk zou worden dat hij vóór 21 masrt 1973 niets over pogingen tot verdoezeling afwist, geen gra tie had toegezegd aan veroor deelden in verband met de affaire en inet had gemachtigd tot het uitkeren van geld aan fiiem. Ondertussen heooen ven- scneidene Amerikaanse gou verneurs van deelstaten, lid van de Democratische of van de Republikeinse partij, als tiun mening te kennen gege ven dat het noodzakelijk is dat president Nixon wordt af gezet dan wel gedwongen wordt af te treden. Zij spra ken op een conferentie van gouverneurs. De „Grand Jury" die zien bezighoudt met de Watergate- affaire heeft gisteren twee van Nixons voormalige adviseurs j opnieuw aangeklaagd. John Ehrlichman, de vroegere advi seur voor binnenlandse aange legenheden van het Witte Huis, en Charles Colson, eens Nixons speciale adviseur, wer den beschuldigd van „schen ding van de burgerrechten" bij de inbraak op 3 september '971 in het kantoor in Los Angeles van dr. Lewis Fiel ding, de psychiater van Daniel Ellsbarg, de man die in 1969 geheime documenten van het Amerikaanse ministerie van defensie de zogenaamde Pentagon Papers over de betrokkenheid van de V.S in Indo-China onthulde. Ehrlich man, Colson en de vier „lood gieters" kunnen veroordeeld worden tot een gevangenis straf van ten hoogste tien laar en een geldboete van 10.000 dollar. DE Liga van Rode Kruisvere nigingen in Genève heeft de vrees uitgesproken dat twee miljoen mensen in de Afri kaanse staat Niger met de hongerdood bedreigd worden. Het zijn er tweemaal zoveel ais de vorige schatting. (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN-DEN HAAG Verscheidene afdelingen van Philips en de PTT in Nederland staan sinds kort met elkaar in verbinding door middel van een beeldtelefoon, waardoor de gesprekspartners elkaar niet alleen kunnen ho ren maar ook zien. Dit communicatiesysteem mogelijk gemaakt door de m richting van een proefnet waarop vijfenzestig abonnees zijn aangesloten, is bedoeld ais tweejarig experiment om na te gaan in hoeverre deze wijze van communiceren in een be hoefte voorziet. Wanneer na twee jaar duidelijk is dat er een markt is voor de beeldte lefoon, zal het zeker acht tot tien jaar duren voor er van een landelijk net sprake kan zijn. Technisch zijn er nauwelijks problemen voor de ontwikke ling en uitbreiding van dit nieuwe communicatiesysteem, het gaat er de komende twee jaar vooral om het gedrag van de gebruiker te onderzoeken Lr D van den Berg, hoofd directeur Technische Zaken PTT ziet de beeldtelefoon vooralsnog niet verschijnen bij de particulieren, al was het alleen maar omdat het appa raat tien tot vijftien keer duurder is dan een normale telefoon. Wel gelooft hij dat in het zakelijk verkeer de beeldtele foon goede diensten kan be wijzen Hierbij denkt de heer Van den Berg vooral a«n ver gaderingen die met behulp van de beeldtelefoon op af stand gevoerd kunnen worden fVan onze redactie hulo hc - ?e vraaS naar drurs ü3 .m"eiI,ikheden met Verschel laatste twee jaar Sï"1 naar de zwaardere lieliicn 'aar degenen die derd li" worden tehin- Iwlpverlenfng 'acunes ,!ederatie van Instellin- (PZAt °r Alcohol en Drugs ving di een verkla" aan .1, ze heeft gepubliceerd vinR i„V„0,TaVO"d van de hea- van de drugbeleid Tweede ïr com|nissie uit de Kamer. De federatie baseert haar uitspraken op een enquête onder de 22 aangeslo ten consultatiebureaus en kli nieken. Alle consultatiebureaus heb ben een toeneming geconsta teerd van het gebruik van heroïne en'in enkele gebieden ook van amfetaminen. Opval lend is het gebruik van vele soorten drugs door elkaar heen, waarbij ook alcohol een belangrijke plaats inneemt. De gemiddelde leeftijd van de hulpvragers is de afgelopen twee jaar lager geworden. De FZA omschrijft hen als „ko mend uit verschillende sociale klassen, veelal ongeschoold en met een lange lijst van straf bare feiten". Door justitie doorverwezen hennepgebrui kers tellen in de hulpvraag nauwelijks mee. Over de lacunes in de hulp verlening zegt de federatie, dat de mogelijkheden voor het verlenen van eerste hulp in enkele gebieden aanzienlijk zijn verbeterd dank zij de op richting van speciale drug teams samen met anderen. Maar specialistische hulp, zoals psychotherapie, schiet te kiort door de geringe financiële arm slag van die consultatiebureaus. Volgens de FZA zou ook de financiering van de inzet van „vrijwilligers" verbeterd moe ten worden. Vrijwillgers, met name ex-verslaafden, zijn on misbaar voor het bereiken van bedreigde jongeren in hun leefsituatie, aldus de federa tie. De FZA-instelIingen vinden verder, dat er ook grote lacu nes bestaan in de sociale hulp verlening. „De kwetsbare groep drugverbruikers loopt maatschappelijk vast in kraak panden, ontoegankelijke ar beidsbureaus, gebrek aam. werkwinkels en sleep-ins". 0 Dit is de beeldtelefoondie waarschijnlijk voorlopig eerst vooral in het zakenleven ge. bruikt zal worden. en daardoor tijd en brandstof- besparend werken, en aan de mogelijkheid om documenten en-of statistieken te tonen, waarvan de toetsen en knop pen het jongste technische wonder tot stand brengen. De beeldtelefoon lijkt op een klein t.v.-toestel op een standaard. Boven het scherm zijn een camera en twee luid sprekers ingebouwd. Daar naast heeft de gebruiker een tableau waarvan de toetsen en knoppen het jongste techni sche wonder tot stand bren gen Het proefnet, dat Philips en de PTT twee miljoen gulden kost, loopt van Waalre (Na tuurkundig Laboratorium van Philips), over Eindhoven (Hil versum, Leidschendam tot de gebouwen van de Centrale Di rectie van de PTT in Den «laag. Er is zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaan de straalverbindingen en ka bels van de PTT: Philips ver zorgt de toestellen, de centra les en de versterkers in de lokale netten. De ontwikkeling van dit nieuwe communicatiesysteem werd reeds in 1968 in Neder land ter nand genomen en cul mineerde in 1972 in een lokaal net met twintig aansluitingen in Waalre. In Zweden, Duits land, Engeland en Amerika is men momenteel eveneens be zig mat proeven op het gebied van de beeldtelefonie. Men hoopt tot een internationale samenwerking op dit gebied te komen. MOSKOU (UPI) De kernfysicus Andrej Sacharov en vijf andere dissidente Rus sen hebben gisteren de wereld om steun gevraagd voor de 35- jarige Rus Viktor Chaustov, die woensdag in Orel tot vier jaar gevangenisstraf plus twee jaar verbanning naar Siberie is veroordeeld. Hij is ervan beschuldigd dat hij klandestiene documenten naar Orel Heeft gebracht en geholpen heeft bij het naar het buitenland brengen van het gevangenisdagboek van Ediuard Koeznetsov, de voornaamste beklaagde in het kapingspru ces van 1971 in Leningrad. Chaustov heeft ook van 1967 tot 1970 gevangen gezeten na- dat hij had gedemonstreerd op het proces tegen de dissidente schrijver Joeri Galanskov. SCHIPHOL. De twee kapers van de Britse VC 10, die zon dag op Slhiphol werden gearresteerd, zijn gistermiddag voor geleid aan de officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem, mr. J. J. Bredius en vervolgens bij de rechter-commissaris, mr. J. J. Matthijsse. De laatste heeft geheel volgens de normale strafwetgeving een bevel tot bewaring voor de eerste termijn van zes dagen afgegeven. Op de persconferentie in Hoofddorp deelde mr. Bredius na de voorgeleiding mede, dat de beide kapers, de 21-jarige Nuri en de 23-jarige Tamini, op hen een rustige indruk hadden gemaakt. „Zq beschouwen zich kennelijk als soldaten, die voor een be paalde missie zijn getraind en die hun opdracht hebben uitge voerd. Verder maken ze zich over de gang van zaken niet zo erg druk." Gepolst over de politieke achtergronden van de kapng zei de officier: „Wellicht zal deze van belang zijn als de zaak te zijner tijd voor de rechtbank dient, maar bij ons vooronderzoek en bij het opstellen van de tenlastelegging wordt de politieke kant van de zaak niet in aanmerking genomen. Wij stellen ons onderzoek naar deze kaping in volgens de normale Nederlandse strafwet- pleging en wijken daarbij in geen enkel opzicht af van de wijze van onderzoek die wordt ingesteld tegenover Nederlandse ver dachten." Hij bevestigde voorts dat de tenlastelegging kan worden ge baseerd op artikel 385 a, het zogenaamde kapingsartikel, dat pas enkele jaren geleden in ons strafwetboek is opgenomen en dat voor het kapen van een vliegtuig door twee personen een maxi mumstraf kent van 15 jaar. Daarnaast zou men de verdachten ook nog brandstichting en verboden bezit van wapenen ten laste kunnen leggen. (Van onze RTV-redactie) HILVERSUM De raad van beheer heeft het bestuur van de NOS voorgesteld de avonden op Nederland I per 1 oktober vast in te delen: de Tros op maandag, de NCRV op dinsdag. De NOS op woensdag en zondag, de VARA op donderdag, de AVRO op vrijdag en de KRO op zaterdag. De beide C-omroepen, EO en VPRO, worden volgens dit voor stel vast ingedeeld op dinsdag Nederland 2 volgens de formule die hiervoor nu wordt gehanteerd, waarbij eik van de twee af wisselend uitzendt van 19.05 - 22.00 uur, van 22.00 - 23.15 uur of van 19.05 - 23.15 uur. In het voorgestelde zendschema komt elk van de C-omroepen vervolgens eenmaal per zes weken op woens dag op Nederland 2 aan bod, terwijl de overige woensdagen op dit net bij toerbeurt door de vijf A-omroepen verzorgd wordt. De resterende avonden op Nederland 2, maandag, donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag zullen door de A-omroepen in een vierwekelijkse wisseling verzorgd worden. De A-omroep die vast op een dag is ingedeeld, doet dan niet mee in de wisseling op het andere net op diezelfde dag. Op zondag is dat de omroep, die vast tegenover de beide C-omroepen staat op dinsdag, en wel de NCRV. De raad van beheer is er in zijn voorstel van uitgegaan dat de Tros tegen de tijd van invoering van het schema een A-omroep is. Het voorstel komt vandaag ter tafel in de openbare vergade ring in het NOS-bestuur. (Van een onzer verslaggevers) KEERBERGEN - Ladiem van de Belgische Bijzondere Opsporings Brigade BOB heb ben in Keerbergen bij Leuven nachtclubeigenaar Etienne de Beys (45) gearresteerd op verdenking van handel in en exploitatie van drie Thaise meisjes. Afgelopen dinsdag kwam de zaak aan het licht toen in de buurt van Rijmenam een auto ongeval plaatsvond, waarbij één van de meisjes uit Thai land gewond raakte. Zij werd samen met de chauffeur naar het ziekenhuis gebracht, maar nadat zij opknapte weigerde zij het ziekenhuis te verlaten. Uit haar verklaring maakte men op dat zij eind 1972 door De Beys in Thailand was „ge kocht". Zij werd door haar eigenaar in de vijfhonderd leden tellen de Key-club in Keerbergen te werkgesteld. Als serveerstei en nrostituéu. Een jaar later werden nog twee Thaise meisje „aange schaft". De mogelijkheid om te vluchten was niet aanwezig, mede doordat De Beys de pas poorten van de meisjes vast hield. De drie jonge vrouwen zur len door de Belgische justitie worden uitgewezen. Intussen verwacht men in België dat de zaak nog een verloop zal krijgen. Ook in Antwerpen zouden sort,gelijke gevallen van mensenhandel aan het licht zijn gekomen. DEN HAAG (ANF) In de Tweede Kamer wordt ver schillend gedacht over de loc- voeging vam fluoride aan ons drinkwater. Dat komt tot uit drukking in het voorlopig ver slag op het ontwerp tot wijzi ging van de waterleidingwet met het oog op fluoridering van het drinkwater. Zo heeft de PvdA-fractie nog geen definitief stand punt ingenomen, terwijl in de fracties van KVP, VVD en ARP grote bezwaren tegen het wetsontwerp leven. De PvdA- fractie wacht eerst op de be antwoording van de vele vra gen en opmerkingen die in het nog te verschijnen voorlopig verslag tot de regering zijn gericht. (ADVERTENTIE) Afgeleefd kantoormeubilair geeft uw bedrijf een vergrijzend imago. Ruim meubelen - die aan pensioen toe zijn - opAspa toont u graag de fraaie èn funktionele kollektie meubelen voor moderne efficiency. ASPA-BREDA BV steenen hoofd 14 (01600) 79338' uw gesprekspartner voor kantoorefficiency Kan me best voorstellen hoor, dat die Haagse PTT-ers er de pee inhebben dat ze naar Groningen moeten. Kaal en koud land daar. Als ze nou naar het knusse Brabant mochten of het zalige Zeeuwsch-Vlaanderen, ja dan. Maar dan zouden wij hier wel demonstreren, niet? We zitten al vol genoeg. En intussen gebeuren er de gekste dingen in de wereld. Volgens een bericht hier zet ten de Oostberlijnse kelners, als ze moe zijn, een bordje met „gereserveerd" op de verst verwijdende tafeltjes. Dat meldt dan wel het Westduitse blad Bildzeitung, dat helemaal niet veel op heeft met die rooie oosterbu ren. Het lijkt mij overigens zo'n typische kelnertruc dat ze dat in West-Berlijn en nog verder westelijk ook wel zullen doen. doen. En dan gelieven de ouders van' dertienjarige schattebou ten ernstig op te letten. De politie in het Britse Wales zoekt zich op het ogenblik kwijt naar een jongen en een meisje van 13, die er dinsdag middag na schooltijd samen vandoor zijn gegaan. Zij, Sally geheten, had nog een briefje aan haar ouders geschreven: „Ik hou erg veel van u beiden maar nog meer van Peter. Ik heb het met u over hem willen hebben, maar u wilde het niet begrijpen" Ouders, begrijp dus uw Ro- meootjes en Juliaatjes. Be grijpt u? MERIJN In 'f kort DE 33-jarige reder en scheeps makelaar Heiner Braasch uit Hamburg heeft volgens de rechter van instructie in die stad de fiscus voor tenminste 10 miljoen gulden opgelicht. Vermoedelijk is hij naar Lon- der verdwenen. Braasch zag kans in enkele jaren tijd een vloot van bijna 20 schepen op te bouwen en een concern te organiseren waarvan ruim 30 kleine maatschappijen deel van uitmaken. DE Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Walter Scheel, heeft van de minister raad van de EEG opdracht ge kregen de Amerikaanse presi dent Richard Nixon officieel voor een bezoek aan Brussel uit te nodigen. LIBANON heeft gisteren zijn betrekkingen met Portugal verbroken, zo is in Beiroet vernomen. De Portugese am bassadeur moet voor eind april het land verlaten hebben. Woensdagavond is de Zuid- afrikaanse ambassadeur van eenzelfde maatregel in kennis gesteld. VOOR dr. J. J. Buskes te Amsterdam is het zaterdag 9 maart 50 jaar geleden dat hij werd bevestigd tot predikant. Mede omdat zijn vrouw on langs is overleden, zal op wens van dr. Buskes zijn ambtsjubileum niet uitgebreid worden gevierd. DE vereniging waterleidingbe drijven in Nederland (V.W.N.) stelt thans een onderzoek in naar het gebruik van leiding water. De vereniging wil hier mee een beter inzicht krijgen naar de gewoonten van de Ne derlander met betrekking tot het waterverbruik. IRAAKSE troepen hebben zware verliezen toegebracht aan Perzische pantser- en in- fanterie-eenheden die de grens woensdag hadden overschre den. Dit is gisteren in een communiqué van het Iraakse leger bekendgemaakt. IN Bagdad is een samenzwe ring van officieren tegen het bewind van president Hassan El Bakr ontdekt. De kranten in Koeweit hadden gisteren het bericht dat verscheidene offi cieren zijn gearresteerd. De Iraakse regering zou echter met het oog op het conflict met Perzië dit indicent in de doofpot willen stoppen. DE centrale meld- en regelka- mer van Rijnmond heeft gis termorgen code 2 ingetrokken, die woensdagavond rond tien uur in verband met het weer (onder meer windstil) van kracht werd. Ondanks het feit dat de weersomstandigheden van dien aard waren dat stank overlast mocht wo-rden ver wacht, zijn bij de meldkamer geen klachten binnengeko men.

de Stem | 1974 | | pagina 17