Hulst bemiddelt niet voor horeca Hulst vraagt advies over milieu-brief Gemeentebestuur Axel wil muziekgezelschappen meer subsidie geven Muzikanten uit Heikant in kroonjaar AjSÏ^ 5,- GEEN UNIFORME REGELING GEMEENSCHAPSRUIMTEN Raadslid: kanaal buitendijks Kalender voor schutters 1934-1974 KVP samen met Algemeen Belang stad streek Ti Mi BREDA en zomerhuisjes G. F. Gif LE JIS garage Mr. E. 0. A. Verhaegen Amusement in Den Dullaert IJzendijke Veel scholieren bij lezing van cineast PRINCIPIëLE VEROORDELING GEVRAAGD VOOR BOOMPLANTER GESCHENKEN De Vos Eggermont B.V. Zaterdag 2 maart 1974 M. (IJPELAAR) van particulier te koop ROYALE EINDWONING voor- en achtertuin blijvend vrij uitzicht bevat o.a.: ruime hal] woonk. m. parketvloer 4 slaapk. (waarvan i op 2e vd. via vaste trap), badkamer met ligbad, c.v. Telefoon 01600 - 52848 Aanvaardingjuli-aug. BREDA ider vooruitbetaling I ïaad :h erkend GEHELE LAND WE /ARING IN HET iTALLATIES OOK OP P*L BASIS ivragsn en storingen pp, opgenomen. ANDEREN. Wij zoeken iliënten. Schr. met opgave C. pvba, Jacob Jordaen- pen, tel. 3/303495-3/309211. LEWEDORP GOES rt 1974 om 14.00 uur in het Verwachting te Lewedorp ■incipaal verkopen PRIMA BOUWLAND Kitte van 1.48.20 h.a. 1L WEILAND (DIJK) g aren. dorp richting de Piet, aan i noorden van de Hoevl door de heer M. Goensell vaarden na betaling koopsom koper vanaf 1 januari 1974B beide percelen thans f 8,- lormaal, kantore van de notaris, Wij"| (tel. 01100-7354). )P GEVRAAGD goede staat, living 50 m2. imers prijs f 120.000,— moderne zes-kamerhuurflat no. 26184 bur. van dit blad. UIS verz. lepe, 1974 t) in a.d. e IJ- ar in JET N 7 te gem. r. 326 ter- toop- coop- n en nnen ■g. v. d, 1974. neer- li te e no laar iffe- WOONHUIS TE OOSTBURG Wnd. NOTARIS van het vacante van de te Sluis standp^.l gehad hebbende notaii j J. Herdink te Sluis, zal verzoeke van rnevl!oUn.d| Klaassen-de Lijzer te 1 burg, bij inschrijving 1 kopen: Het woonhuis aanbehoren, erf en tui Zuidzandsestraat j kadastraal bekend gs» te Oostburg, sectie11, mer 232, groot 2.90 Event, voldoende b™ j aanwezig voor hetdo j van een garage. Vrij huur te aanvaarden n taling van die koopso Lasten vanaf 1 j ar?uaJUn0i voor koper. Betaling c, som binnen 1 maan® gunning. Onkosten - lingtariefbinnen 8, na gunninig. Inschril,el biljetten in te lever j kantore van jP'Sti wnd. notaris a.d. Wolstraat 18 te SU™ of op 15 maart 19 17.00 uur. Bezicni'S zaterdagen 2 en J ulli a.s., telkens van Li- tot 15.00 uur en zondere gevallen op vraag bij genoerna® notaris. Nadere in"0", ten kantore van taris voornoemd. 1 01178-1212. (ADVERTENTIE) LANÖB NIEUWSTRAAT SS HULST (Yan onze correspondent) AXEL Na rijp beraad hebben de politieke partijen KVP, afdeling Axel en Alge meen Belang te Koewacht bei de met vertegenwoordigers van Zuiddorpe en Overslag, besloten om de komende raadsverkiezingen in te gaan met één grote KVP-Iijst, waarbij de doelstellingen en uitgangspunten neergelegd in het Christen Democratisch Ap pèl, als leidraad zullen gelden voor het politiek handelen. Met dit gezamenlijk optre den tracht het katholieke volksdeel van Axel in de na> bije toekomst een meer ade quaat en beter gecoördineerd beleid te kunnen voeren. Bij de samenstelling van de kandi datenlijst, zoals reeds eerder in deze krant gepubliceerd, zijn zowel de verschillende kernen van de gemeente, als de diverse maatschappeljke gele dingen, op een rechtvaardige en evenwichtige wijze verte genwoordigd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Onder auspiciën van Jeugd en Muziek treden vanavond in Den Deullaert op de Vlaamse folklorezanger Willem Vermandere, conferen cier Gerard Vermeersch en Les Turlupins uit Parijs. Het is voor de eerste maal dat zij samen in Nederland een pro gramma verzorgen. Kaartavonden De voetbal vereniging „IJzendijke" zal ter versteviging van de finan ciën vandaag en morgen in clublokaal café „La Porte d'Or" voor leden en donateurs en ook verdere belangstellen den kaart wedstrijden houden, vanavond zal ook de trekking Plaats hebben van de loterij. (Van een onzer verslaggevers) HULST Volgens burge meester P. Molthoff van Hulst ls het onmogelijk om een uni forme regeling te treffen voor het gebruik van de gemeen schapsruimten in de gemeente Hulst omdat de omstandighe den in de diverse kemen zo verschillend zijn en dit tot ge volg heeft dat een gemeen schapscentrum in de ene kern anders moet worden gebruikt dan in de andere kern. Dit zei burgemeester Mol thoff gisteren tijdens een persconferentie in verband met de wens van de horeea- afdeling groot Hulst dat ln ge bouwen of zalen, waarvan de exploitatie door middel van gemeentelijke subsidie rond wordt gemaakt, geen activitei ten mogen worden ontplooid die voor de normale horecabe drijven als concurrentie kun nen worden aangemerkt. De horeca-afdeling zag graag dat het gemeentebestuur met be hulp van uniforme maatrege len dit verschijnsel zou tegen gaan. Burgemeester MolithofT zei gisteren persoonlijk van oor deel te zijn dat in het alge meen in gemeenschapshuizen geen activiteiten mogen plaatsvinden, die van nature bij de horeoa thuishoren, ln sommige kernen kunoen plaat selijke omstandigheden echter tot andere opvattingen dwin gen. Be kritiek van de horeoa richt zich met name op het beleid van het stichtingsbe stuur van Den Dullaert. Dat het gemeentebestuur m ver band mat het huidige me ningsverschil als bemiddelaar zo-u moeten optreden ziet de heer Molthoff niet zitten. „Het bestuur van Den Dullaert is capabel genoeg om met ande ren te gaan praten. Er moet beslist wel op minnelijke basis tot overeenstemming gekomen kunnen worden als men een beetje begrip heeft voor ei kaars wensen en de belangen van de gemeenschap", aldus de heer Molthoff. Volgens hem is het zo dat er in Den Dul laert geen bruiloften en partij en worden gehouden. Het drinken van een kopje koffie of een biertje zal echter daar toch mogelijk moeten blij ven. (Van een onzer verslaggevers HULST Burgemeester P. Molthoff van Hulst gaat het oor deel van dr. A. Adriaanse, inspecteur van de volksgezondheid voor wat het milieu in Zeeland betreft, vragen over de brief, die het Hulster gemeentebestuur van het stadsbestuur van Ant werpen heeft gekregen over de maatregelen, die men daar ter bestrijding van de luchtverontreiniging wil nemen. Uit de brief zou blijken dat men het in Antwerpen betei wil regelen dan in het Rijn mondgebied. „Het zou interes sant zijn om de milieuinstan ties in het Rijnmondgebied hier eens commentaar op te laten leveren", zei raadslid E de Rechter tijdens de laatste raadsvergadering. „Het zijn leuke brieven, maar toch heb ben we hier nog steeds last van de vuile lucht uit Antwer pen", voegde hij eraan toe. Raadsvoorzitter P. Molthoff, die erop wees dat de brief van Antwerpen niet gaat ovei maatregelen die op de linker oever genomen zouden moe ten worden omdat dit geen grondgebied van Antwerpen ls, vond het beter het oordeel van dr. Adriaanse te vragen Tijdens deze raadsvergade ring wees de heer G. Staal op het feit dat het overstromings gevaar bij Paal nog steeds groot is. Hij vond dat de ge meente Hulst hiervoor bij de nodige instanties aan de bel moet trekken. Ter sprake kwamen ook de commerciële activiteiten, die m Den Dullaert zullen plaats vinden. In verband met de meningsverschillen, die over dit onderwerp bestaan, stelde raadslid E. de Rechter voor om ter bemiddeling in dit geschil een zgn. commissie van goede (Vam een onzer verslaggevers) AXEL De muziekgezel schappen, harmonie en fanfa re van Axel, Overslag en Koe wacht hebben een bespreking Sehad met het Axelse gemeen tebestuur om samen eens te bekijken wat er kan worden sedaan aan de financiële pro blemen van deze gezelschap- Pen. Burgemeester A. de Karn deelde tijdens een persconfe rentie mee, dat men wel be reid is meer subsidie te geven, kaar dat de muziekgezel schappen ook zelf iets aan hun nnanciële problemen moeten ™en, door middel van dona teurs en contributie. Voor vol gend jaar wordt de subsidie "epaald naar het aantal leden, instrumenten, deelname aan concoursen enz. Alle voetbalvelden in Axei ruilen van 4 juni tot 26 juli gesloten zijn in verband met oe nodige rust voor de gras- at. De Zeeuwsch-Vlaamse Ae- oclub heeft vergunning ge- gen het opgespoten terrein Smitsschorre in Axel te ge bruiken als zweefvliegbaan en er tevens een accommodatie te vestigen. Het Axelse gemeenteoestum zou graag zien dat de stad schoon olij ft. Er worden nogal eens vernielingen aangericht, zoals onlangs aan eén beeld bij de kleuterschool. Het ge meentebestuur wil iedereen oproepen mee te helpen de vernielingen tegen te gaan. ]Je plaatsing van de verlicn te ANWB-wegwijzer die ge pland was bij de oude spoor wegovergang, is voorlopig uit gesteld, omdat de kosten (f 4000) op dit moment te hoog zijn. In de Olivierstraat komt van oost naar west eenricli- tingsverkeer, terwijl er tevens aan de noordkant een parkeer verbod komt. De heer J. Koelands is De1 noemd tot voorzitter van een comité dat is samengesteld om het feest ter gelegenheid van de 30-jarige bevrijding van Axel op 19, 20 en 21 septem ber van dit jaar voor te berei den. De heer J. Klein is be noemd als vice-voorzittei. diensten in het leven te roe pen. De raadsvoorzitter zei net te betwijfelen of aan een der gelijke commissie behoefte be staat. „De situatie ligt volgens mij niet zo vreselijk moeilijk dat we er met dergelijk grof gescnut op los moeten", was zijn oordeel. De raad voteerde vlot een krediet van f 21.500 voor de aanleg van een hertenkamp in Clinge. Ook werd vlot beslo ten financiële medewerking te verlenen aan het tot stand ko men van een goed gemeen- scnapseentrum in Heikant. Door B. en W. werd met veel gevoeld voor de suggestie van de neer E. de Rechter om van de kant van de gemeente een gedelegeerde te benoemen in verband met de gemeentelijke medewerking van dit project. „Een gedelegeerde ls uit de tijd", was het oordeel van B. en W. Tijdens de rondvraag hield de heer B. de Keijzer een uitgebreid en interessant be toog aver welvaart en welzijn in de streek, waarbij hij de noodzaak van industrialisatie voorop stelde. Burgemeester Molthoff liet de heer De Keij zer uitpraten, maar merkte daarna wel op dat in een rondvraag eigenlijk geen lange beschouwingen passen. (Van onze correspondente) AXEL Veel scholieren waren in De Hallen in Axel aanwezig om de le zing bij te wonen van de be kende Zaanse cineast Jo van Dijk. De heer Van Dijk sprak op deze avond, die de Zeeuw se volksuniversiteit in samen werking met het Cultureel contact Axel en de Vogel wacht De Steltkluut had geor ganiseerd, speciaal over vogels die in het weidegebied voor komen. De meeste opnamen van de schitterende films, die werden vertoond, waren in de Zaan streek gemaakt. Ondanks industrialisatie en uitgebreid woon- en werkverkeer broe den toch ongeveer 80% van de grutto's van Europa in dit ge bied. De heer Van Dijk liet zien dat het succes van een rijk vogel-gebied valit of staat mei de boer diie erop boert. „De laatste ja-ren zijn er gelukkig ook veel werkgroepen, die een paar weken meehelpen om be- oaa-lde gebieden schoon te ma ken en geschikt te maken voor bebroeding", aldus de heer Va-n Dijk. Na de lezing en de films was er nog gelegenheid om van gedachten te wisselen over o.a. milieuproblemen. j"!'""Tij; pmm;jiPUJrti:f(« "".üjT"-- ijpjjj |sl,i - *4 0 Archieffoto van de Heikantse fanfare uit de jaren vlak na de oorlog. (Van onze correspondent) ZELZATE De voorzitter van de Milieuvereniging uit Zelzate, die vorig jaar een 500-tal bomen aanplantte op een ter-e'n voor een psychia trische inrichting, waar Open bare Werken ee~> --teekhaven wilde aanleggen, moest hier- -oor giste-morgen -- de po litierechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie eiste >«n principiële veroordeling, na melijk een boete van 26 frs. De rechter stelde de uit spraak uit tot 28 maart. De verdediger van de voorzitter Leon Laurijs, Mr. Winde uit Eeklo zei dat men in een kri tieke fase gekomen is voor wat het leefmilieu in de Ka naalzone betreft. „De boom planting was een daad om de zwaksten uit de maatschappij te beschermen. Het is toch ei genaardig, dat mijn cliënt hiervoor veroordeeld dreigt te worden'j zei hij. „Het Hof, Openbaar Ministe rie, is immers de vertegen woordiger van de maatschap pij en dient de openbare ge zondheid te vrijwaren. De boomplanting was een actie in die richting. Dat de milieuver eniging het bij het juiste eind had, bewijst de beslissing van het ministerie van Openbare Werken, dat achteraf afzag van de aan-leg van de insteek- haven, op het betwiste terrein" zo zei hij. De voorzitter van de milieu vereniging zei, dat hij over tuigd is een goede daad ge steld te hebben en dat vooraf alle mogelijke middelen waren aangewend om de beleidsvoer ders te doen afzien van de aanleg van de insteekhaven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulstersc raadslid R. Martinet heeft voorgesteld om als gemeente Hulst bij diverse ministeries te gaan pleiten voor een zoda nige verandering van het tracé van het Baalhoekkanaai dat het kanaal buitendijks en dus door het Land van Saeftinge komt te liggen. De heer Martinet merkte op dat de vogelstand in het Land van Saeftinge nu al achteruit gaat, dat vele vogels het in dit gebied te lawaaierig gaan vin den en dat door olie op het water dit natuurschoongebied steeds verder wordt aangetast. Gezien de achteruitgang van het Land van Saeftinge vond hij dat het opofferen van kost bare landbouwgrond voor de aanleg van het kan-aal nu met meer zo gewenst is. Wethou der P. Brand was het met eens met de heer Martinet. Volgens de heer Brand neemt net aantal en ook het aantal soorten vogels in het Land van Saeftinge toe. Het argument van het toegenomen lawaai bestreed hij met: „De vogels zelf produceren een veelvoud van 't lawaai van de fabrieken" Burgemeester P. Molthoff was ook geen voorstander van het gaan voeren van acties voor •en buitendijks kanaal. „Ik zie het niet zitten. Het tracé ligt vast. Het is een gedane zaak" was zijn mening. 0 Voorzitter Martinet. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Door schutterssociëtedten in het land van Hulst zijn in onderling overleg de schietingen op de staande wippen als volgt vast gesteld: Sint-Jansteen: 7 maart, 24 maart, 28 april, 11 mei, 3, 28 en 30 juni, 1 juli, 16 juli (jubileumschieting) 26 juli (avondschieting), 25 augus tus (Wilhelminaschieting), 14 en 28 september, 13 en 27 oktober (wildschie- ting). Nieuw-Namen: 3 maart, 6 en 14 april, 4 en 19 mei, 13, 14 en 25 juli, 24 augustus, 7, 8 en 25 septemDer, 12 oktober (wildschieting), 2 november (wildschieting). Grauw: 10 maart, 15 en 27 april, 2, 15, 16 en 17 juni, 18 en 28 juli, 1 en 21 septem ber, 9 oktober (wildschie ting), 20 oktober (wild schieting). Hulst: 17 maart, 21 en 30 april, 25, 26 en 27 mei, 22 juni, 29 juni (schieting van de Nederlandse bond), 20 juli, 4 en 31 augustus, 15 september (wildschieting), 5, 6 en 7 oktober, 26 oktober (wildschieting). Kloosterzande: 31 maart, 20 april, 5 mei, 18 mei (selec- tieschieting), 8 juni, 9 juni (finaleschieting), 23 juni, 6, 7, 8 en 27 juli, 3 augustus (schieting tussen de Zeeuwschvlaamse en Zuid- levelandse bond), 10 augus tus (grote prijs van Zeeuwsch-Vlaanderen), 17, 18 en 19 augustus, 2.9 sep tember, 19 oktober (wild schieting). ülinge: 7 april, 12 mei, 21, 22 en 23 juli, 11 augustus en 22 september. De aanvangstijden van de schietingen in de maand maart en vanaf 15 september worden afzonderlijk bekend gemaakt, terwijl die andere schietingen steeds om 14.30 uur begin nen. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Sinds in 1934 een twaalftal muzikanten uit Heikant zich afscheidden van de muziekvereniging in Sint- Jansteen, is een aparte Hei kantse muziekvereniging ont staan, die in veertig jaar tijd uitgroeide tot de bloeiende „toonaangevende" r.-k. mu ziekvereniging Heikant. Momenteel heeft de vereni ging 62 leden, onder wie se dert kort ook enkele meisjes, vijftien tamboers zijn bij het korps in opleiding en de prij- zenkast puilt uit door de vele concoursen waarop de vereni ging als winnaar uit de bus kwam. Elke vrijdagavond wordt eir in Heikant door tam boers, muzikanten en vaandel dragers stevig geoefend. In zes jaar tijd promoveerde de vere' niginig vier keer, en nu streeft men er naar van de eerste afdeling in de afdeling „uit muntend" te komen. Heel Hei kant helpt mee om deze pro motie te verwezenlijken. De heer Martinet, voorzitter van de vereniging en al vijf entwintig jaar lid, zegt over de steun van de bevolking: „Het is geweldig. Vorig jaar hebben we 69.000 kilo oud pa pier opgehaald en ook nu nog zet iedereen regelmatig een keurig bijeen gebonden pak papier op de stoep". In 1954 werd de eerste reis naar frankrijk ondernomen, nu trekken alle leden elk jaar naar de zomercavaleades in dit land waar ze steeds met open armen ontvangen worden. „Rijen dik staan de mensen, er is applaus vanaf het punt van vertrek totdat je aankomt en overal hoor je „viva Hol- lande", zegt René Martinet, die toegeeft dat hij dat uit bundige aspect mist in de re acties van het Nederlandse publiek, dat nu eenmaal veel minder uitgelaten is. De min zame ontvangst in ons landje kan hem na zo'n zonnige zui den-reis dan ook wel eens koud op het lijf vallen. „We spelen nu eerste afde ling, dus je kunt rustig zeggen dat we allemaal eerste klas muzikanten hebben. Dan valt het wel tegen ate je een uitvoering geeft waarbij er geen applausje afkan". Toch is ook hier het jaarlijkse zomer- concerf, waaraan verschillende muziekverenigingen uit de streek hun medewerking ver lenen, altijd een groot succes Dit festijn, waarop het volgens een van de vaste bezoekers „ruikt naar bier en koper- Doets" wordt dit jaar op 8 en 9 jüni gehouden, voor de ze venentwintigste keer na de bevrijding. In 1945 is de vere niging namelijk heropgericht, nadat ten tijde van de oorlog alle activiteiten waren stopge zet, omdat de mensen weiger den lid te worden van de cul tuurkamer. De instrumenten waren In beslag genomen, zodat men na de oorlog met veertig leden weer helemaal opnieuw moest beginnen. Er werden nieuwe (ADVERTENTIE) HULST Korte Nieuwstraat 21 Tel. 3558,b.g.g. 2209 trombones, bugels, bassen, grote en kleine troms aange schaft, voor een totaal bedrag van f 1681,- precies. Toen al liet de Heikantse bevolking op haar manier blijken, erg op haar korps gesteld te zijn, want tijdiens de collecte die gehouden werd om de kosten van de aankoop te dekken, werd vijfhonderd gulden meer opgehaald dan uitgegeven was. Van toen af aan ging het m stijigende lijn. Er werden pet ten, uniformjassen en strop dassen gekocht en de uitnodi gingen voor festivals en con coursen stroomden binnen. In 1955 werden twee leden gehuldigd vanwege hun vijf entwintigjarige lidmaatschap, onder wie voorzitter F, de Rechter, die samen met onder andere C. d'Hoogde, Pol Vlierberghe en dien-s zoon Mi chel (nu secretaris) en de drie gebroeders Pluym, de vereni ging heeft opgericht. Ter gele genheid van het dertigjarig bestaan, in 1964, werd e.en nieuw vaandel gekocht, t-ei vervanging van het oude ver sleten exemplaar dat uit 1947 Slamae. Tiny de Rechter, kleindoch ter van de voorzitter en doch ter van de penningmeester die onlangs gehuldigd werd om zijn veertigjarig jubileum als muzikant, vertelt hierover in een opstel dat zij voor school maakte: „Het nieuwe vaandel werd ingewijd door pater Van Acker, waairbij de wijwater kwast het begaf en in de rondte vloog, maar de pater trok er zich mets van aan en zegende zonder steel". De hui dige dirigent, G. Pilaet, volgde in 1967 mr. P. van Hooije op, die het korps zevenentwintig jaar gedirigeerd had. Het is na dit alles duidelijk d-at men bij de r.k. muziekvereniging Hei kant niets heeft te klagen over de inzet van de leden, ieder een voelt zich sterk met het korps verbonden. „Het is een geweldig clubje", zegt de heer Martinet, „een lust om er voorzitter van te zijn". (ADVERTENTIE) OFF. DEALER K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR W.-Z.-VIaanderen Zr. Domi nica, Molenstraat 11 te IJzen dijke, tel. 01176-1341. Wolphaartsdijk, Wissenkerke, Kortgene en Colijnsplaat Zr. Van Hulsbergen te Kortge ne, tel. 01108-378. Terneuzen, zr. A. Leenhouts, van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. APOTHEKEN Goes Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg Apotneek VV. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen Apotheek K.laas- sen, tel. 2090, Vlissingen Apotheek J. Tan-Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. - medische dienster! HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruijcke- re, Brouwerijstraat 8 te Oostburg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke Dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1 te IJzendij ke, tel. 01176-1366. Borssele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen doer dok ter Sterrenburg te Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Breskens en Groede Dektei Van der Maas te Breskens, tel. 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Beek te Zuidzande, tel. 01170- 2424. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter Melchers, tel. 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Geldof, S. Wostmarm en H. Zwartelé wordt tot maandag ochtend 8.00 uur waargeno men door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekens kerke, tel. 01193-262. Goes Dokter J. Deen, Valc- keslotlaan 30, tel. 4373. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter H. Hofstee, Juliana- straat 10 te Hoek, tel. 01154- 1345. Hulst Dokter W. Eysink, tel. 2060. Kloosterzande Dokter R. Buwalda, Cloostenstraat 72 te Kloosterzande, teL 01148-1377. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dokter P. Schram, de Krammer 14, tel. 4664 (zaterdag) en dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456 (zondag). Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 uur en van 17.30- 18.00 uur. Reimerswaal Dokter P. Pol derman te Yerseke, tel. 01131- 1300 voor de dorpen Hans- weert en Yerseke. Dokter P. Allewijn te Kruiinlngen, teL 01130-1566 voor de dorpen Krabberadijke, Kruiningen en Rilland-Bath. Sas wan Gent e.o. Dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185 te Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen Dokter R. Bau- wens, Jac. van Lennepstraat 87, tel. 01150-3768. Vlissingen Dokter A. Mijn- lieff, tel. 2525 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter S. Warte- na, tel. 3933 (van zaterdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuren voor dringende gevallen van 12.30- 13.00 uur en van 17.30-18.00 uiuir. Wolphaartsdijk, 's-H. Arendskerke en Hein- kenszand Dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, tel. 01198- 231. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2, tel. 1377. TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandarts J. Neve, Hemelstraat 12 te St.- Jansteen, tel. 01140-2084 (spreekuren zaterdag van 10.00-10.30 en van 18.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur). W.-Z.-VIaanderen Tandarts A. van Herk te Oostburg, tel. 01170-2493 (spreekuur zater dag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts G. Mil joen, Eemstraat 5 te O.-Sou- burg, tel. 01183-1530 (spreeku ren zaterdag van 9.00 - 10.00 uur, zondag van 11.00-12.00 uur). Z.- en N.-Beveland Tand arts A. Laumen, Clara's Pad 71 te Heinkenszand, tel. 01106- 1288 (spreekuur zaterdag en zondag van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-1366. N.- en Z.-Beveland Doktei M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. Walcheren en deel N.-Beve land Dokter I. Klok te Oostkapelle, tel. 01188-1443. Consult alleen na telefonische afspraak. W.-Z.-VIaanderen Dokter J. van de Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost- burg en Sluis Zr. Lensen te Aardenburg, tel. 01177-1367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJ zendijke Zr. Dominica te IJzendijke, tel. 01176-1341. EUewoutsdijk e.o. Zr. C. Korstanje, Warande 8 te Hein kenszand, tel. 01106-1615. Goes Zr. T. Melis, tel. 3328. Groot Axel en Zaamslag Zr. J. van Exel, Polderstraat 13 te Zaamslag, tel. 01153- 1343. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01159-1495. Hulst en Hontenisse Zr. Verreecken, tel. 01142-344. Sas van Gent Zr. Van Waes, Schulpenpad 43, teL 01158-1548, b.g.g. 01158- 1567.

de Stem | 1974 | | pagina 7