Goese middenstanders vinden parkeerheffing niet nodig De Ruyter het water in Jeugdbende plunderde zomerhuisjes Kanaalschap akkoord met discussienota Milieu- klachten- bnreau in Does De grote versierder carnavalesk toneel Voor; Ooste gema Oosterscheli in pocketvo Stichting Zeeland: reacties nodig op nota ruimtelijke ordening 7 egenstandc kerkdiensten Nummering kieslijsten stad streek 1■MMHHMI M odeverschijnsel Super warenhuis Lokmiddel PRODUKTIEHAL ALUMEX GEOPEND Wolphaartsdijk fluctor et emt IWSl -afc Droog Zaterdag 2 maart 1974 Zaterdag 2 maart 1974 (Van een onzer verslaggevers) GOES De Goese middenstandscentrale (G.M.C.) is van mening dat in geen enkel opzicht is aangetoond dat een parkeerheffing door middel van plaatsing van parkeerme- ters en parkeerautomaten in de Goese binnenstad nood zakelijk is. Een dergelijke heffing, zo stelt de GMC plaats de Goese binnenstad als winkelcentrum ln een nadelige positie. En ook het belang van de consument wordt volgens de GMC door zo'n parkeeroplosslng ge schaad. Als er al verdere ver beteringen nodig zijn in de Goese parkeersituatie, dan wijst de GMC op het feit dat de mogelijkheden tot uitbrei ding van de blauwe zone nog lang niet zijn uitgeput. De Goese middenstandscen trale heeft dit standpunt neer gelegd in een schriftelijke re actie op de onlangs verschenen discussienota parkeren binnen stad. De reactie is gestuurd aan het Goese gemeentebe stuur. De Goese middenstands centrale heeft haar standpunt bepaald tijdens een vergade ring met vertegenwoordigers van alle Goese winkeliersvere nigingen. Het GMC-bestuur zegt in haar verklaring vooral veront rust te zijn over wat een mo deverschijnsel te noemen is. „Parkeermeters en -automaten zijn in, men krijgt wel eens de indruk dat een gemeente bestuur het tot gewenste ac commodatie van zijn stad be schouwt, dat er parkeermeters staan zoals stoplichten", aldus de GMC-bestuurders. Tegen zo'n denkwijze verzetten de Goese middenstanders zich. Alleen de vraag of deze me ters nodig zijn uit verkeers technisch oogpunt is van be lang, zo vinden zij. De GMC is zich bewust, dat men de Goese middenstanders zal willen verwijten door haar verzet tegen de komst van parkeerbelasting van twee walletjes te willen eten. Im mers autovrije winkelstraten zijn in hun belang en betaald parkeren voorkomt toch par keerproblemen. De Goese mid denstandscentrale gaat echter van twee uitgangspunten uit. Ze ziet winkelcentrum-binnen stad als een onverbrekelijk geheel. De Goese binnenstad kan volgens de middenstanders ge karakteriseerd worden als een superwarenhuis. Dit centrum moet voor de klant op twee wijzen gemakkelijk bereik baar zijn: hij moet in de on middellijke omgeving zijn auto gemakkelijk kunnen par keren om gekochte goederen te kunnen inladen en de klant moet zich in het winkelcen trum gemakkelijk kunnen ver plaatsen. Deze uitgangspunten toege past op de Goese situatie komt de GMC tot de slotsom dat Goeg aan zeer hoge eisen vol doet, Er wordt zelfs gesproken van eert vrij ideale situatie in Goes wat dit aangaat, „Menig warenhuis in grote stijl zou jaloers zijn op een dergelijke outillage: makkelijke toegan kelijkheid, goede parkeergele genheid en voortreffelijke in terne communicatiemogelijk heden", zegt het GMC-bestuur. De rem welke in Goes gelegd is op de Grote Markt als par keergelegenheid, werkt naar de mening van de GMC niet onjuist. Het systeem van ver plicht gebruik van parkeer- schijven is verre te verkiezen boven alle andere systemen dat langparkeren wel mogelijk maakt, vindt de GMC. Daarom verzet de Goese middenstandscentrale zich te gen de komst van parkeerme ters en parkeerautomaten in Goes. Men wijst er nog op dat er in de nabije en ook verderp omgeving voor de consument markten GOES, 1 maart Groenten- per stuk kropsla I 2225, II 7, knolselderij met groen 1323, per kg: aardappelen grote 14. witlof All 108—122, Bil 72— 85, afw. 40, spruiten All 80— 127, Bil 30—69, prei AI 64- 78. All 71, Bil 40—63, groene sav. kool I 45—62, II 17—26, uien bommen 46, drielingen 3. breekpeen 216, knolselderij 8—22, spinazie 114120. TERNEUZEN, 1 maart Per stuk: sla I 2731, II 15 17, per bos: selderij 3748, peterselie 23, per kg: andijvie 107140, prei 77101, spina zie I 135—148, II 116—123, spruiten 83107, uien middel 41, witlof A2 126—130, AB 131—132, B 99—124, B2 77— 111, afw. 21—60. GRUBBENVORST, 1 maart Centraal Verkoopkantoor Ohampignonprijzen: fijn 361, fijn, C 3®7, middel 334, middel C 311, 4 kg 266, kruis fijn 315, ikruis grof 294, 4 kg 262, II 240, 4 kg 242, III A 4kg 227, HI B 4 kg 218, afwijkend 4 kg 1-93. mogelijkheden zijn hun auto te stallen bij een winkelcen trum zonder daarvoor te hoe ven betalen. Deze onderne mers met een particulier par keerterrein voor hun klanten zullen het vrije parkeren al« lokmiddel gaan gebruiken. Waardoor de gezamenlijke middenstand van Goes in het centrum van de stad in een ongunstige positie komt te verkeren. (Van onze correspondent! HEINKENSZAND Onder grote belangstelling opende burgemeester G. van Waes gistermiddag de nieuwe pro- duktielial van de reeds zeven jaar bestaande zonweringsin dustrie „Alumex" aan het Zwake te Heinkenszand. Deze hal heeft een oppervlakte van 700 vierkante meter en werd onder leiding van de heer Sturm, één van de technische stafleden, met zijn helpers ge bouwd. In de hal worden de stalen balken, buizen en verdere ma terialen vanaf het „Alumex"- bedrijf uit Breda gebracht. Deze worden in de produktie- hal tot zonweringsapparaat op gebouwd om vervolgens via de expeditieafdeling bij de klant te worden bezorgd. Het bedrijf telt 45 mede werkers, waarvan zes leden ln een ruime, moderne kantoor ruimte de administratieve werkzaamheden verrichten. In zijn toespraak tot het perso neel uitte de heer L,. Reyn- ders, algemeen commercieel directeur, de wens dat wat men nu heeft nog uit te brei-: dieim. Van het personeel ont ving de heer Reynders een voorzittershamer. Burgemeester van Waes, die het bedrijf officieel voor geo pend verklaarde, mocht van de directie een fraaie tafelaan steker ontvangen. Aan de di rectie werden door vrienden en zakenrelaties veel geschen ken en bloemstukken overhan digd. Ter gelegenheid van de ze feestelijke opening werd ui de avonduren aan het perso neel een diner aangeboden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Onder de bezitters van zomerwoningen ontstond vorig jaar grote beroering omdat hun huisjes steeds door inbrekers werden bezocht. Vooral tijdens de oliecrisis de laatste drie maanden van vorig jaar, bleken de dieven herhaaldelijk hun slag te slaan. Toen bleven namelijk de woningbezitters thuis en kon er ongestoord worden ingebroken. Vrijdagmorgen moesten er vijf jongelui uit Vlissingen, in leeftijd variërend van 18 tot 26 jaar, terecht staan voor in totaal 37 inbraken in zomer woningen. In Hoofdplaat, Zou- telande, Wissekerke, Domburg, Waalre in Brabant, en Knokke in België. De hoofdverdachte en archi tect van de inbrekersbende, de 26-jarige W. N. uit Vlissingen, zou bij 37 inbraken betrokken zijn geweest. Hem werden tien zaken ten laste gelegd. W. J. C. uit Vlissingen, 19 jaar, ging mee op 28 rooftochten, maar kreeg er acht op zijn boekje. De 22-jarige A.B. de (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN Het algemeen bestuur van het kanaal schap De Eendracht is donderdagavond tijdens een verga dering in Steenbergen akkoord gegaan met de reeds uit voerig gepubliceerde discussienota van het dagelijks be stuur over de volgorde van de uit te voeren werken. Aan gezien het slechts om een principe-uitspraak ging betekent dat, dat het dagelijks bestuur nu op niet al te lange termijn met concrete voorstellen met onder meer kosten-baten- analyses terugkomt bij het algemeen bestuur. Daarbij liggen binnen handbereik de speciedepots bij De Steile en Nieuw-Vossemer en vooral straks de werkhoven voor de Schelde-Rijnverbin- ding bij St.-Philipsland. Ove rigens kunnen de plannen pas hard worden gemaakt als de Schelde-Rijnwerbinding is op geleverd. De 'verzoeken om overdracht en de noodzakelij ke privaat- en publiekrechte lijke vergunningen kunnen echter op korte termijn de deur uit. De contacten tussen dagelijks bestuur en hogere overheden zijn wat dat betreft goed. Een slagvaardig beleid heeft het bestuur van het kanaal- schap echter niet kunnen voe ren. Voorzitter Remery legde uit dat de overlegstructuren daarvoor te ingewikkeld zijn. Triest bijverschijnsel is wel dat bet algemeen bestuur nu slechts met de frequentie van een keer per jaar vergadert. Verschillende leden hadden twijfels over het van de grond komen van het project en deel den niet helemaal het optimis me van 't dagelijks bestuur. De geringe hoeveelheid informatie die het dagelijks bestuur ver strekt, werkt daarbij ook niet opmonterend. Voorzitter Re mery verdedigde het dagelijks bestuur echter door te stellen dat je alleen informatie kunt verstrekken al-s je iets zinnigs te zeggen hebt. Het tegenval len van de rijkssubsidie 50.000 in plaats van 98.250 gul den - was ook niet best geval len. Het rijk vindt het kanaal- schap te klein en daarom wordt hard gewerkt aan uit breiding binnen het gewest westelijk West-Brabant. Maar burgemeester Van der Meer liet ai vanachter de bestuurs tafel doorschemeren dat ver schiller, van inzicht binnen het gewest die schaalvergroting in het vage hebben gehouden. De kritiek van wethouder Herbers van Steenbergen in een raadsvergadering - hij is zelf bestuurslid van het ka- naalschap - en zijn suggestie dat Steenbergen zich mis schien zou moeten bezinnen op voortzetting van het lidmaat schap was bij enkele leden in het verkeerde keelgat gescho ten. Gevraagd werd onder meer of dit soort kritiek mis schien niét eerst binnen het bestuur gespuid dient te wor den. Burgemeester Van der Meer merkte op dat de wet houder namens het gemeente bestuur had gesproken en voegde eraan toe, dat hij mis schien wel hetzelfde gezegd zou hebben. Hij stelde de ver gadering gerust met de mede deling dat niemand eraan twijfelt, dat Steenbergen tot 1978 gebonden is aan de ge meenschappelijke regeling. 19-jarige L.H. uit Vlissingen waren betrokken bij twee in braken. En de 18-jarige D.M. uit Souburg had alleen maar meegedaan voor de spanning. Kleurentelevisies, antiek, platenspelers en andere kost bare gebruiksvoorwerpen kre gen de voorkeur van de vijf. De politie wist W.N. in janua ri van dit jaar in de kraag te vatten in Vlissingen, nadat een achtervolging in Domburg op niets was uitgelopen. Tegen N. eiste de officier van justitie vijf maanden onvoorwaarde lijk, tegen C. tien weken, te gen B. zes weken, tegen H. twee weken, tegen N. twee weken gevangenisstraf voor waardelijk en f 200 boete. In zijn requisitoir wees de officier mr. T. Lebret op het gemak waarmee deze zomer huizen beroofd kunnen wor den. Er is bijna geen controle op uit te oefenen, zei hij. De rechtbank doet op 13 maart uitspraak. Rode Kruis Deze week hield het Nederlandse Rode Kruis in het dorpshuis te Wolphaartsdijk een propagan dafilmavond. Nadat de heer Den Hollander een en ander had verteld over het werk van het Rode Kruis, werd de kleu renfilm „De Kaperkapitein" vertoond. Dezelfde middag was er voor de jeugd een film van „De Flintstones" (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op zater dag 9 maart wordt het nieuwe geleide wapenfregat De Ruy ter van de Koninklijke Marine in Vlissingen te water gelaten. Het 138 meter lange schip is gebouwd door de n.v. Konink lijke Maatschappij De Schel de en zal in 1976 in dienst worden gesteld. De doop van het fregat wordt verricht door de echtge note van de commandant der zeestrijdkrachten mevr. J.A. Roest-Stuij. De belangrijkste taak van het geleide wapenfregat is de verzorging van de luchtverde diging van een oceaan-escorte- groep en het leveren van com mando faciliteiten. In vredes tijd wordt het schip dat een kruissnelheid heeft van onge veer 28 mijl, gebruikt voor politiediensten en hulpverle ning bij rampen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gemeentebe stuur van Goes heeft besloten een apart bureau op te rich ten, waar de Goese bevolking zijn klachten, wensen ideeën en suggesties ten aanzien van het Goese milieu kan depone ren. Ook voor informatie over allerlei milieuzaken kunnen de Goese burgers voortaan op dit bureau terecht. Het nieuwe bureau heeft de naam „mi-lieuklachtenbureau" gekregen en het wordt be mand door de Goese gemeen teambtenaar voor milieuzaken, de heer A. van Nes. De Goese burgers kunnen er elke werk dag terecht van negen tot twaalf uur en vam balftwee tot vier uur. Het milieuklach tenbureau is zowel schriftelijk als telefonisch te bereiken. Het is gevestigd op 'het stads kantoor te Goes. Het is vooral de bedoeling van het milieuklaehtenbureau, dat het zaken behandeld wel ke niet van dagelijkse aard zijn. Zaken dus als stankover last, illegale vuilstortingen en straatvervuilingen. Voor klachten over het ophalen van huisvuil moet men contact blijven opnemen met de reini gingsdienst', voor verstopping van riolering met de civiel technische dienst, voor on kruid en openbaar groen met de dienst beplantingen en voor de rattenbestrijding met het waterschap. DE MINISTER voor ontwikke, lingssamenwerking, drs. J. P. Pronk, is vrijdagavond van Schiphol vertrokken voor een bezoek van acht dagen aan de Oostafrikaanse landen in Tan zania en Kenia io aas GOES Wie nog een beetje in carnavalsstemming verkeer de en uit de reactie uit de zaal leken dat er nog heel wat te zijn, kwam erg goed aan zijn treken bij de voorstelling van de grote versierder, van Philip iKng en Falkland L. Cary. Dat er gelachen zou kunnen worden, stond bij voorbaat vast. immers de grote versier- der is een produktie van John Lanting's Theater van de lac.h De inhoud van het toneelstuk zelf geeft er bovendien allo aanleiding toe: een vrij onbe nullig mannetje op een kan toor wordt ervan verdacht een meisje in het Vondelpark ta hebben aangerand, het signale ment van de da-dar wijst sterk in zijn richting. In plaats van hieronder ge bukt te gaan, blijkt dit gege ven een averechtse uitwerking te hebben: hij groeit uit toi een echte Don Juan, een man die plotseling ale meisjes op het kantoor het hoofd od hol brengt en de gevierde man wordt. Wat men verder ook van dit toneel moge denken, vast staat in ieder geval dat John Las ting deze rol voortreffelijk vertolkte. Verder was het niet helemaal duidelijk waar in dit toneel de eigenlijke tekst op hield en de improvisatie be gon. Joop Doderer, in de rol van meneer Prijs-Hartman, en ook hier meer Swiebertje dan iets anders, die bovendien de indruk maakte er nu en dan een one man show van te wilen maken, vond het blijk baar nodig de mensen in de zaal uit te leggen dat lachen erg gezond is, ja dat je je zelf niet hoeft te schamen, wanneer je nog kunt lachen. Welnu, de zaal was erg goedlachs. Er zullen ook wel mensen zijn geweest, die zich aan dit soort toneel hebben gestoord. Het is erg verleide lijk hierop even war dieper in te willen gaan, hoewel ik mij ervan bewust ben veel problemen op te roepen. Van de ene kant immers doet men alle moeite het volk cultureel op te voeden-, van de andere kant wordt het kostbare geld besteed om dergelijke evene menten te subsidiëren. De vraag blijkit echter of men zich niet ongemerkt, maar daarom ook niet onge straft, op den duur als een soort cultuurtijger gaat gedra gen, die het inderdaad bene den zijn stand vindt aan der gelijk toneel gewoon plezier te beleven. Persoonlijk was ik blijkbaar nog in carnavals stemming: ik heb mij best vermaakt. H.B. Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19.00 zondag 9.00 en 11.00 jiur. Aardenburg, O.L.V. Tenhemel opneming, zaterdag 19.00 zondag 7.00, 8.30 en 10.00 uur. Biervliet, H. Maria Onbevl Ont. tel. 01152-282. Zaterdag 19.00 zondag 10.00 uur. Breskens, H. Barbara, tel. 01172-1587. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Clinge, Parochie H. Henricus zaterdag 19.00 en zondag 8.00, 10.00 en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein, zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, tel. 01100-6754. Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.30 u. De Hoogte, Populierstraat, zon dag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinus, tel. 01148-382 Zaterdag 18.30 zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00 zondag 8.00 en 11.00 u. (en 11.15 u. in Kruiningen). 's-Heerenhoek, Sinit-Willibror- dus, tel. 01105-264 Zaterdag 19.00, zondag 7.30 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00 zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9:00 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. 01140-2130 Zaterdag 19.00, zondag 9.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, zon dag 10.30 uur. Koewacht, H. H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00 zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00 zondag 8.00 en 19.00 uur. Lewedorp, H, Eligius tel, 01196-12336 Zaterdag 19.00 uur. Middelburg, r.-k. kerk zondag 8.00 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombardstraat). Za terdag 19.00 uur eucharistie viering Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 11.30 uur. Eu charistieviering. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag XL9.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. óvezandè, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, Zaterdag 19.00, zondag 7.30 en 10.00 uur. Rllland-Bath, (kerk Honte- straat) Zaterdag 7.00, zon dag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. -01158-1661. Zaterdag 19.15 zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. (Van onze correspondente). MIDDELBURG Vrijdag morgen heeft burgemeester drs. P. A. Wolters van de ge meente Middelburg, de num mering van de kandidatenlijs ten voor de verkiezingen voor de leden van Provinciale Sta ten van Zeeland op 27 maart a.s. bekendgemaakt. De lijst ziet er als volgt uit: 1 PvdA, 2 CHU, 3 ARP, 4 KVP, 5 VVD, 6 SGP, 7 D'66, 8 PPR, 9 Boeren Partij 10 DS'70, 11 Ger. Pol. Verbond, 12 CPN, 13 PSP. Er zijn drie lijstcombinaties aangegaan: PvdA, PPR en D'66 Verder de ARP, CHU en KVP, en ten slotte de SGP, en het Ger. Politiek Verbond. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De voor bereidingstijd is veel te kort. Op 16 april wil de raad van advies voor de ruimtelijke or dening alle reacties vanuit de bevolking in haar bezit heb ben. Als dit op zichzelf zeer waardevol experiment mis lukt, weten we nu in ieder geval al de grote oorzaak. Dit commentaar gaven giste ren stafleden van de Stichting Zeeland op een persconferen tie te Middelburg. Zoals alle provinciale opbouworganen in Nederland heeft de Stichting Zeeland vorige week een brief ontvangen van de raad van advies voor de ruimtelijke or dening in Den Haag. Daarin wordt de Stichting Zeeland verzocht de inspraak van de bevolking te organiseren op de onlangs verschenen derde re geringsnota over de ruimtelij ke ordening. Het gaat hier om het eerste deel van deze derde nota ruimtelijke ordening, waarin de achtergronden, de uitgangspunten en de beleids voornemens van de regering op het gebied van de ruimte lijke ordening in Nederland worden behandeld. Bij wijze van experiment wil de raad van advies voor de ruimtelijke ordening nu, dat de provinciale opbouwoi'- ganen gesprekgroepen oprich ten waarin over de zaken in het eerste deel van de derde nota gediscussieerd wordt. De meningen, gevoelens en ge dachten welke op deze manier vanuit de bevolking naar vo ren komen, worden dan door die provinciale opbouworganen gebundeld en toegezonden aan de raad van advies voor de ruimtelijke ordening in Den Haag. Wat In de op te richten gespreksgroepen vooral cen traal zal staan, zijn de zogehe ten „planologische kernbeslis singen". Dat zijn beslissingen welke de regering moet ne men over de hoofdlijnen van het ruimtelijke beleid in Nederland en over concrete beleidsplannen voor zover de ze afwijken van die hoofdlij nen ofwel daarop van invloed zijn. Als voorbeelden worden genoemd een tweede nationale luchthaven en een structuur schema voor buisleidingen voor gas en aardolie. Voor Zeeland is in deze hele materie het spreidingsbeleid zeer interessant, zo vonden gis teren op de persconferentie de stafleden van de Stichting Zeeland. Dat is trouwens een onderwerp, dat in de rege ringsnota zelf een elementaire plaats inneemt. Maar ook op andere terreinen zijn er voor Zeeland belangrijke zaken aan de orde op het gebied van de ruimtelijke ordening. Door de organisatie van de inspraak van de bevolking hopen de stafleden van de Stichting Zeeland een meer permanent proces op gang te kunnen brengen. Met de steun van de Provlri ciale Planologische Dienst gaat de Stichting Zeeland op korte termijn gespreksgroepen orga niseren. De Stichting Zeeland zal daartoe echter niet zelf mensen uitnodigen. Iedere be langstellende die mee wil pra ten over de toekomst van de verdeling van de ruimte, kan zich opgeven bij de Stichting Zeeland te Middelburg voor 16 maart (adres: Dam 31, tele foon: 01180-4258). Afhankelijk van het aantal deelnemers zul len er gespreksorganen woi - den gevormd. Dan zal ook bekeken woy- dèn, waar en wanneer men bij elkaar komt. De stafleden drongen er. gisteren met klem op aan, dat men helemaal geen ruimtelijke ordening of plano- deskundige op gebied van logie hoeft te zijn om aan de gesprekken deel te nemen. De inspraak is niet zozeer bedoeld voor deskundigen, maar vooi de gevoelens van de „gewone man". Sasput, Zaterdag 17.00 uut zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19,qq uur zondag 10.00 uur. Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdag 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, tel 01178-208. Zaterdag 19,oj zondag 8.00, 10.00 en 19.oj uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel 01157-418. Zaterdag 9.00 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus tel. 01150-2327. Binnenstad zondag 11.45 uur. Triniteits- kerk zaterdag 19.00 uur. Zondag 9.00 en 11.15 uur! Kruiskerk: (Hoek) zor- dag 10.00 u. Opstandingj. kerk: zaterdag 19.00 u. 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, Parochiekerk gel. Zaterdag 19.00 en zou" dag 8.30, 10.00 en 12.00 uur. Open Hof Pauwenburg zondag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zater dag 19.00, zondag 10.30 uur. Westdorpe, H. Maria Visitatie tel. 01158-527. Zaterda--- 19.00 zondag 8.00 en 10,ö[ uur. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel- opening tel. 01176-2 Zaterdag 19.00, zondag 8 en 10.30 uur. Zandstraat, Zaterdag 19.15 uur. Yerseke, H. Anna, 19.15 en zondag 9.45 uur Voor 01130-1363 (Hans- weert, zondag 10.00 uur). Zuiddorpe, Zaterdag 17,15 uur. KERKDIENSTEN PROT. DIENSTEN ZATERDAG 2 MAART VOLLE EVANGELIE GEM. Goes Evangelie Centrum, Wijngaardstraat 19.30 uur, speciale Interkerkelijke op- wekkimgs- en evangelisatie- dienst voor iedereen. ZONDAG 3 MAART NED Herv. kerk Aardenburg 10.30 uur da. H. Valk H. D. Axel 10 uur ds. P. J. Pen- nings. Biervliet 9.30 uur ds. W. Meeuse. Breskens 9.30 uur ds. Ph, J, Leenmans. Cadzand 9.30 uur ds. P. A. L. Brinkman. Groede 9.30 uur de heer l Sinke. Hoek 10 uur ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse 9.30 uur da. H. B. de Neeling. Hoofdplaat 11 uur ds. Ph. J. J. Leemnans Hulst 11 uur ds. H. B. Geurtsen H. D. de Neeling. Nieuwvliet 11 uur de heet J. Sinke. Oostburg 10 uur ds. G. J, Gertsen. H. D. Retranchement 11 uur ds, P. A. L. Brinkman. Sas van Gent 9.30 uur Pas teur J. Mfochivé, van Foum- ban, Kameroun en ds. J. L. v. d. Eijk. Schoondijke 9.30 uur ds. J. W. Schokking. St.-Anna ter Muiden geen dienst. St.-Kruis 9 uur ds. H Valk. Sluis 9.30 uur de heer J. A de Vries. Sluiskil 11 uur Pasteur J. Mfochivé en ds. J. L. v. A Eijk. Terneuzen Grote kerk: li uur ds. J. Scholten. H. D. Goede Herderkerk: 10 uur ds. A. J. Mooy; 19 uur ds. J. Rietveld. Opstandings- kerk: 9 uur ds. E. J. Riet veld H. D. Waterlandkerkje 11 uur dl, J. v. d. Hoek. IJzendijke 11 uur ds. W, Meeuse. Zaamslag 10 uur ds. A. T, Deinum. Zuidzande 9.30 uur ds. J. h d. Hoek. GEREF. KERÏt Terneuzen Noordstraat: uur ds. P. v. d. Veen. Op- standingskerk: 10.30 en 1" uur ds. P. v. d. Veen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag 10 en 14.30 uid ds. D. J. van Vuuren. KERK (VrIJF' GEREF. maakt) Axel 10 en 15 uur ds. A Veefkind. GEREF. GEMEENTE Hoek 9.30 en 14 uur: Lees- dienst. Terneuzen (Viooswijkstraat): 9.30, 14 en 18 uur: Lees- dienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel 10 en 14.30 uur Leen dienst. Terneuzen (Frans Halslaan): 10 en 15 uur: ds. Van Ba- venswaay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen 9.30 uur BM' uur ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen 9.30 uu r Bid stond; 10 en 19.30 uur Sa menkomst. VOLLE EVANGELIE GEM. Goes Evangeliecentr#1' Wijngaardstraat 10.15 uur' gezinssamenkomst. PASTORIEDIENSTEN Goes Goes ziekenhulp?' parochie Goes, parocn' Oost-Zuid-Beveland, zonjW van 12.00-24.00 uur: P. Ca'' laars, Kerklaan 7 te Han weert, tel. 01130-1363. Zak van Zuid-Beveland Zondag van 12.00-24.00 uw- C. Kroon. Deken HoltkamP: straat 11 te 's-Heerenhoe» tel. 01105-1264. dj»-?- -- r*-, - -v-- Luctor et Emerge, illus w li - .ir Vooruitzichten voor zonda, en maandag, opgesteld doo het KNMI op vrijdag om 18.0' uur: op de meeste plaatse: droog met opklaringen. In he algemeen iets hogere tempera, turen. Weersvooruitzichten ii cijfers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: aantal urer zon: 0 tot 6. Min. temp.: om streeks 2 graden, max. temp. omstreeks 6 graden. Kans 01 een droge periode van min-l stens 12 uur: 90 procent. Kan °P een geheel droog etmaal 10 procent. Voor maandag: aantal urei zon: 1 tot 7, min. temp.: om streeks 1 graad, max. temp. omstreeks 7 graden. Kans oj een droge periode van mm stens 12 uur: 95 procent. Kan °P een geheel droog etmaal 80 procent. waterstanden De waterhoogten van vrij dagmorgen, meegedeeld doo Rijkswaterstaat: Konstanz 28 Jin 1, Rheinfelden 211 onv straatsburg 185 min 5, Plït tersdorf 355 min 7, Maxau 41, !J)ln 6, Plochingen 163 min 1 Mannheim 247 min 2, Stein ba.ch 153 min 22. Mainz 27 Pj'P 8, Bingen 156 min lil Kaub 194 min 16, Trier 30 plus 7, Koblenz 209 min 2i. Keulen 197 min 10, Ruhroif «59 min 11, Lobith 998 min 1 Rannerdense Kop 962 min - '«CUÖC X\.UjJ OVA 1X1111 poomegen 794 min 8, IJsselko 863 min 7t Eefde IJssel -- onv- Deventer 277 plus ueventer zyi pms Monsm 5464 plus 4, Borghare 8045 plus 2, Belfeld 1135 onv ,rave beneden de sluis 51 Plus 1. hoo9Waler Mot-gen, zondag 3 maart °ergen op Zoom 10.05 en 22.56 «answeert 9.33 en 22.16 J-erneuzeri 9.00 en 21.44 vlissingen 8.32 en 21 20 vrneId'in'ge 9-55 en 22-46 Maandag 4 maart Rergen op Zoom 11.45 nansweert 11.08 en 23.46 zerneuzen 10.35 en 23.12 vlissingen 10.06 =n 22.48 wemeldinge 11.35

de Stem | 1974 | | pagina 2