Johnny Akkermans wil ook naar de baan STUDIE BLIJFT VOORLOPIG PREVALEREN Storm-ploeg voor langer dan een jaar? 1 1 WINST VOOR 0NA1 Miss Tour de Flic VonckSchout en Bours favorieten RKHAV-ATLETEN KANSRIJK IN CROSSKAMPIOENSCHAP Renners uit eigen streek) sport Donderdag 28 februari 1974 19 (Van onze sportredactie) ZEVENBERGEN Johnny Akkermans, de met een scherp eindschot begiftigde ju nior uit Zevenbergen, gaat zich dit seizoe n ook serieus op de baansport toeleggen. Met een speciale reden. John Akkermans: „Ik heb mij als doel gesteld deel te nemen aan de Europese jeugdkampioenschappen, d ie dit jaar in Warschau worden gehouden. Word ik voor de weg niet geselecteerd, da n heb ik altjjd nog kans voor de baan. En op de baan moeten voor mij dacht ik wel mo gelijkheden liggen, omdat ik goed kan sprin ten. Bovendien heb ik er de tijd voor. Want van half april tot half augustus heb ik va kantie". fseiToott 1o7a\ John Akkermans, die weg- en waterbouw studeert aan de MTS en momenteel in zijn stagejaar (hij werkt in Steen bergen) zit, wil wat die Euro pese titelstrijd betreft niets aan het toeval overlaten. Om dat de Zevenbergenaar, die toch het liefst voor de weg mee naar Polen wil, verwacht dat er in Warschau wel een bijzonder zwaar geacciden teerd parkoers zal zijn, wil hij zich testen in het Limburgse heuvellandschap. „Ik ga in Limburg een paar klimkoersen rijden, o.a. de klauterkoers in Sweijkhuizen. En natuurlijk de Omloop van de Maasvallei, een Limburgse klassieker, waaraan Middelink denk ik wel veel waarde zal hechten wat betreft zijn selectie". John Akkermans, die ook een talentvol voetballer was voor hij voor "een carrière op de racefiets koos, is bi^ toeval gaan wielrennen. Door een pechgeval met een pleister op de wonde. Een jaar of zes geleden stond John Akker mans op het punt de Westbra bantse jeugdronde te winnen. Normaal gesproken kon de overwinning hem niet meer ontgaan. Maar door een ketting defect greep de jeugdige Ze venbergenaar toch naast de eerste prijs. Een toeschouwer was zo begaan met zijn lot, dat hij hem een fiets gaf. Daar (Van onze tafeltennlsmedewerker) MIDDELBURG In de Zeeuwse afdelingscompetitie heeft ONA 1 in de le klas twee uiterst belangrijke winstpunten weten te verove ren op MZ 2. Tot 33 ging de stand volkomen gelijk op, doch in de volgende 3 partijen wisten De Kort CS zich van de overwinning te verzekeren. Bij MZ was De Poorter met tweemaal winst het meest suc cesvol. MZ 1 had het niet te moeilijk tegen de Zand-reser- ves. Met 82 werd het duel in het voordeel van de thuis club beslist. Martijn was dit maal goed voor driemaal winst, terwijl Hans van de Voorde als enige Zand-speler wist tegen te scoren. Big Smash 1 bleef royaal leider in de 2e klas A na 1—9 tegen MZ 5 aan te laten, teke nen. De Biggekerkers liepen zelfs een punt uit doordat Goes 1 er in slaagde Laurens 1 een punt afhandig te maken, mede dankzij vooral Pim Janssens die voor 3 punten zorgde. In de 2e klas B be zorgde MZ 4 het leidende Wil- ho 2 het eerste verliespunt. Zelfs hadden de Middelbur gers royale winstkansen maai zij lieten een 4-0 voorsprong bog glippen. Door een 100 zoge op MZ 6 is Big Smasht 2 nu op gelijke hoogte van Wil- no 2 gekomen. PZEM 1 hield fnet 46 Zand 3 van de zege. In de Zeeuws-Vlaamse 2e klas tverd alleen Effect 1 - RWS 1 gespeeld. De thuisclub hield jte punten na 82 in eigen huis waardoor RWS onderaan bleef bengelen. Voor de vierde maal scoorde Goes 2 een 100 zege, ditmaal ten koste van debutant Arnemuiden 1. PZEM 2 werd in 3 B achter haald door Goes 3 doordat laatstgenoemd team kans zag de PZEM'ers een 46 neder laag voor te schotelen. Big Smash 4, dat met 9—1 van MZ Hl won, volgt op 1 punt af pand. In de Zeeuws-Vlaamse te klas werd SAR 1 uit Kloos- 'erzande tweemaal met een hederlaag geconfronteerd. Te gen PZEM 3 werd het 73 terwijl SAR tegen Effect 2 met 0io aan het kortste eind wek. STV 1 behield, na 2—8 Effect 3, de leiding. John Akkermans toen echter reeds over een gewone fiets beschikte, ruilde hij hem in voor een racefiets, waarmee hij direct opmerkelijke presta ties leverde in wedstrijden van de Westbrabantse jeugd- wielerfederatie. Maar winnen was er niet bij. John Akker mans: „Ik werd altijd tweede achter Mario van Nispen. In twaalf van de dertien wed strijden. Een keer werd ik eerste. Toen was Mario geval len". Dat ontmoedigde John zo, dat hij wilde stoppen. Maar nadat Mario van Nispen uit zijn categorie was, kreeg de jonge Zevenbergenaar er weer lol in. Logisch, want hij won alles. Bij de adspiranten was John Akkermans na een half jaar, waarin hij twee ze ges behaalde, goed geacclima tiseerd. In zijn tweede adspi- rantenjaar boekte hij 21 over winningen. En ook in zijn der de jaar in die categorie (1972) gaf John Akkermans (toen elf overwinningen), samen met Bart van Est, de toon aan. „Meestal was het zo dat ik 's zaterdags won en Bart 's Zondags. Ze vroegen wel eens of wij dat afspraken". John Akkermans overgang naar de nieuwelingen, halver wege dat jaar, verliep zonder problemen. „Ik vond de over gang niet zo groot. Ik won mijn tweede koers bij de nieuwe lingen al en in de rest van het seizoen behaalde ik nog drie overwinningen". Vorig jaar etaleerde John Akkermans, die bij de adspi- ranten het wapenfeit verricht te zes wedstrijden in twaalf dagen te wonnen, waaronder de Ronde van Ulvenhout en de Acht van Chaam, opnieuw zijn kwaliteiten. Zevenmaal ging hij als eerste door de finish. Daarbij zat een klassieker, de Ronde van de Haarlemmer meer. Opmerkelijk was even wel dat zijn eerste plaatsen in 1973 alle in het voorjaar wer den behaald. John Akkermans: „In de zomer reed ik slecht in de criteriums. Dat begon in eens na de ronde van Hank, waarin ik mijn zesde zege be haalde. Na die ronde kreeg ik pijn in mijn bovenbenen. Vol gens dokter Van Opstal (de Bredase sportarts - red.) was ik in de groei gevallen. (Dat heeft Bart van Est vorig jaar ook gehad.) Ik heb een spuit gehad, maar die heeft niet veel geholpen. In het Nederlandse kampioenschap moest ik af stappen Dat ik toch nog een criterium won, was meer ge luk dan wijsheid". In het najaar was John Ak kermans weer present in de klassiekers (hij eindigde in vijf klassiekers bij de eerste vier). Vanwege het feit dat hij steeds voorin was te vinden bij die belangrijke wedstrij den werd hij uitverkoren de centrale training op Papendal te volgen, die inmiddels weer afgelopen is. „Daar heb ik veel baat bij gehad. Mijn con ditie is nu al zo goed als halverwege het vorige seizoen. Dat weet ik, omdat ik iedere maand bij dokter Van Opstal een conditietest afleg". John Akkermans, die het voornamelijk hebben moet van zijn sterk finishen („Ik zorg ervoor in de kopgroep te zit ten Waarom zou ik wegsprin gen als ik in de sprint kan winnen?"), zou als er geen verandering in de categorieën had plaats gevonden halver wege dit jaar zijn overgestapt naar de amateurs. Hij zou dan bij Frisol zijn gaan rijden, waarvoor hij vo rig jaar, kort na de Ronde van de Haarlemmermeer, een contract tekende. Frisol had hij gekozen uit drie aanbiedin gen. Hoewel het dus duidelijk is dat zijn capaciteiten hoog worden aangeslagen denkt John Akkermans (nog) niet als zovele talentvolle jongeren aan een profcarrière. Voorlo pig prevaleert bij hem de stu die, hoewel hij alles voor de wielersport over heelt. „Maar dat komt denk ik ook wel doordat ik veel win. Ik denk niet dat ik zou blijven wiel rennen ais ik geen platte prijs won. Dan zou ik liever gaan Of hij ooit in staat zal zijn van de wielersport zijn beroep te maken, moet overigens worden afgewacht. Het is John Akkermans, die aller gisch voor o.a. huisstof is en constant ontstoken slijmvlie zen heeft („daar heb ik niks geen last van"), namelijk door de neus-, keel- en oorarts, bij wie hij onder behandeling is, sterk afgeraden door te gaan met wielrennen. John Akker mans: „Hij is bang geloof ik dat het als ik doorga op mijn longen slaat. Hij vindt het in ieder geval beter dat ik stop. Dokter van Opstal zegt echter dat ik gewoon door kan gaan". John Akkermans houdt zich aan het advies van dokter Van Opstal. „Ik hoop maar dat hij het bij het rechte eind heeft". HEIN GROOTHUIS 9 Johnny Akkermans, op deze archieffoto wordt hij gehuldigd als winnaar van de Omloop van de Braakman, wil dit seizoen naar de Europese kampioenschappen in Warschau. (Van onze sportmedewerker BRUINISSE Hoewel mevrouw T. van Hooff- Cristiaens, die de nieuwe amateur-wielerploeg „Café restaurant Storm" sponsort in eerste instantie aan ploegleider Chris de Jonge haar flat voor één jaar had gegeven ,is het zeker niet uitgesloten, dat zij ook vol gend jaar doorgaat. Tijdens de voorstelling van haar ploeg, waarvan we reeds maandag melding maakten liet zij dit al mm of meer doorschemeren. Vooral flan Is die kans groot wanneer „Kavero" (Recreatle- bungalowbouw) die nu om economische redenen stopte volgend seizoen nog niet In de wielersport zou terugkeren. Maar ook die kans blijft er in zitten zodat ploegleider Chris de Jonge voorlopig nog wel armslag heeft. De Jonge, die zelf vijf Jaar fietste, maar door een onwilli ge knie gedwongen werd te stoppen heeft zich in de twee jaar toen hij bij „Kavero" de lakens uitdeelde gemanifes teerd als een leider die door de renners op de handen windt Chris de Jonge geen doekjes om. Maar volgens hem is dat geen belemmering om toch tot redelijke prestaties te komen. Hij streeft naar een homogeen team. Hoewel Chris de Jonge geen directe kopman heeft aange steld kan men er toch min of meer van uitgaan dat de 20- janlge Ad van O verveld uit Zegge wel zijn grootste troef is. Vooral in de criteriums kan Van Overveld immers profijt trekken van zijn behoorlijk Sterk eindschot. Ad van Over veld werd tien jaar geleden de eerste adspirantenkampioen van Nederland. Hij won in botaial 27 koersen bij de jong ste categorie. Daarna werd hij voor een jaar nieuweling en reed toen vier keer met de bloemen.. Als amateur heeft Ad 22 overwinningen op zijn naam staan. Vorig seizoen won hij drie keer. Ad is rijwielher steller. Joost Voesenek uit Prinsen beek (21 jaar) moest tot nu toe de training nog wat laiten schieten door ziekte van zijn vader. Hij werkt namelijk bij zijn vader in de zaak (graan- en meelhandel)- Voesenek kwam in 1968 in het metier en won toen bij de nieuwelingen 4x. Als amateur zegevierde hij tot nu toe twee keer waaron der in de klassieke Omloop van het Zuiden. Voesenek deelde ons mede wel prof-am bities te hebben. „Als ik goed mee kan bij de amateurs wil 1.; half seizoen wel over- wordt gedragen. Zijn nieuwe gaan ploeg telt geen vedetten. Daar (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Miss Tour de Flic," Corrie Vreschelling uit Terneuzen en haar hofda mes Rian van de Ven en So- ronja Crumbeen zijn deze week aan de pers en aan ver schillende commissies, die bij de organisatie van de komen de wieleravondvierdaagse (van 13 t ot en met 16 mei) betrokken zijn voorgesteld. Naast de representatie tij dens het wielerevenement ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Terneuzense poiitiesportvereniging Zwarte Rijders zullen de drie dames ook optreden ais gastvrouwen tijdens de feestavond op 17 mei als de prijzen zullen wor den uitgereikt. Het drietal zal door ver schillende Terneuzense bedrij ven in „het nieuw" worden gestoken, terwijl motorcoureur Luc van Vooren vier dagen lang met de dames zal rond toeren. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT/HULST In het prachtige en vooral bosrijke omgeving van het Belgische recreatiegebied rondom Stekene hebben de „spetters" van de Hulsterse atletiekvereniging zoals Piet Vonck, Jo Schout en August Bours om er maar enkele te noemen zich rus tig voorbereid. Voorbereid op de komende Nederland se crosskampioenschappen, die zondag 3 maart oP de kalender van de KNAU voorkomen. Plaats van han deling: Nijmegen- Samen met Vonck, Schout en Bours gaat de volledige Hulsterse senioren-ploeg bestaande uit: W- van Hou ten, J- van Laarhoven, A. Schout en W- Verbiest. Er staat voor de Hulsterse ploeg veel op het spel, niet alleen een ereplaats of mis schien zelfs wel een titel, maar ook wil trainer Alex van Rie een gooi doen naar de ploegenrangschikking. Zeker is in ieder geval wel, dat de Hulsterse atletiekvereniging tot de Nederlandse top gere kend mag worden. Daarmee is geen woord teveel gezegd, zo wel Vonck, Schout als Bours hebben niet alleen nationaal maar ook op internationaal ge bied voor de nodige successen gezorgd. Voor de komende ti telstrijd heeft trainer Van Rie alles zorgvuldig voorbereid. Van Rie: „We willen deze keer niets aan het toeval over laten. Alle atleten zijn tip-top in orde". Met een volledige „staf" vertrekt zon<dagmorg"i het he le gezelschap naar tegen. Ook masseur Wald Cam- pen zal de reis maken. Hoe liggen de kansen voor de Hulsterse atleten? Van Rie: „Een kampioenschap is van te voren bijzonder moeilijk te voorspellen. Misschien klinkt het gek, maar de vraag is nu of we de geluksfactor nu aan onze zijde hebben. Belangrijk is verder ook, hoe het par koers er zondag voor ligt. Ligt het naar de hand van een atleet of niet. Ik heb horen zeggen dat het heuvelachtig is, en dat eist direct al veel meer van een atleet. Hoe wordt ver der het kampioenschap verlo pen. Houdt men er direct van af de eerste meters al een hoog tempo op na. Daarom ls het bijzonder moeilijk te voor spellen". Wel staat 1 Van Rie erop dat alle Hulsterse atleten tip-top aan de start komen. Dan wil hij met het drietal bestaande uit Vonck, Schout en Bours een gooi naar de titel doen. Jo Schout sinds kort overgegaan naar de rijen van de senioren, blijft met zijn voorspelling aan de voor zichtige kant. Ondanks het feit dat hij de laatste weken bij zonder sterk liep. Schout: „Het is moeilijk te zeggen. Ik hoop op een plaats bij de eer ste tien, en dan ben ik tevre den. Wel hoop ik dat we de eerste plaats kunnen pakken ln het ploegenklassement. En met onze ploeg dacht ik wel dat dat er inzit". Met een plaats bijvoorbeeld een negen de zou je tevreden zijn? Schout: „Ach, tevreden ben je nooit. Na de wedstrijd wil je altijd nog meer. Maar ja, dan is de wedstrijd gelopen. Als ik zo sterk zou lopen als in Al- blasserdam, verwacht ik zeker een plaats bij de eerste tien". De plaats Alblasserdam ligt Schout nog vers in het geheu gen. Daar liet hij voor het eerst zijn clubgenoot Vonck achter zich. Schout: „Laten we niet te voorbarig zijn met con clusies te trekken, zondag we ten we meer". Buiten Schout wordt vooral van Piet Vonck verwacht dat hij op het erepo dium zal komen. Maar de Hei- kantse atleet zelf rekent daar nog allemaal niet op. Vonck: „Het is bijzonder moeilijk te zeggen, maar voor mezelf ver wacht ik binnen de eerste vijf te eindigen. Ik heb gehoord dat het parkoers nogal heuvel achtig is, en dat zijn we niet zo gewend. Hier bij ons en ook in de meeste Belgische wedstrijden waar Vonck zich optimaal heeft voorbereid op de komende titelstrijd zijn het veelal vlakke par koersen. Daarbij komt nog dat ik de laatste twee weken stil gelegen heb, en dat is eigen lijk wat te lang geweest." Ad- gelopen zondag was Vonck in het Belgische Assenede weer in de „slag". Ondanks die rust werd het voor hem toch een fraaie tweede plaats, club genoot Bours werd derde. Ook hij zal bij komende titelstrijd tot de groten gerekend mogen worden. Zijn eerste plaats in de Zeeuwse crosscompetitie was daar een duidelijk voor beeld van. Een gok? Van Rie: „Egbert Nijstadt is voor mij favoriet". Wie wordt tweede? Van Rie: „Moeilijk te zeg gen, maar ik verwacht Piet Vonck op het erepodium. Jo Schout en Bours binnen de eerste tien, misschien Schout wel binnen de eerste vijf. Ik zou er zeker niet gek van opkijken. En alles wat nog dichter eindigt vergroot het succes". Met de Hulsterse atleten gaan verder ook de Terneu zense jeugdtalenten Karin en Brigitte de Nijs van Schelde Sport naar de titelstrijd. Zij zijn bij de C-meisjes zeer ze ker niet kansloos. Hun vele eerste plaatsen zijn da-ar toch wel een duidelijk bewijs van, Dat geldt ook voor Lia van Dorselaer van de RKHAV, die bij de dames zal starten. Van Rie: „Ze heeft er keihard voor getraind. Ze heeft er zelfs de carnaval voor laten schieten" Silvester Aarts uit Roosen daal (21) komt in maart uit militaire dienst. Ook hij zit evenals Voesenek vanaf '68 in het zadel en boekte tot nu toe redelijke uitslagen. Vester Aarts die een H.B.S.-diploma op zak heeft meent dat hij na allerlei verwikkelingen in het vorig seizoen nu een ploeglei der heeft gevonden, die hem stimuleren kan. Hij vond ook een levenspartner in Addy Blok, het zusje van professio nal Ko Blok. Vester en Addy gaan dit jaar trouwen. Maar tevens wil de Roosendaaler hard fietsen. De 21-jarige Arle Deusing uit Halsteren begon in 1968 in., de zogenaamde Jeugdbond met 22 zeges. Als nieuweling won hij 7 keer en bij de amateurs boekte hij 5 overwinningen. Oscar Hellemons uit Roosen daal is met zijn 20 jaar de jongste in de „Storm-ploeg". Hij won 1 maal bij de nieuwe lingen en draagt sinds novem ber de wapenrok. Ma-ar hij bezit ruime trainingsmogedijk- heden en begint dan ook met vertrouwen aan zijn derde sei zoen bij de amateurs. Theo Joore (21) uit Raam- don-ksveer reed vorig jaa-r voor Van Nelle. In 1972 boekte hij drie overwinningen maar vo rig seizoen toen hij weinig vrije tijd had viel bar tegen. Nu werkt hij niet meer bij zijn vader en is omgeschoold tot metselaar. Half september beloofde hij Chris de Jonge reeds bij hem te komen en hield zich aan deze belofte. Thijs Fase uit St.-Annaland op Tholen begint aan zijn der de seizoen als amateur. Nu is hij nog in militaire dienst maar ook voor hem is er tijd genoeg om te trainen. Thijs is vorig jaar enkele malen dicht bij een overwinning geweest en hoopt nu dit seizoen op zijn eerste bloemtuil Henny Gijzel uit St.-Jan- steen, pas getrouwd met een charmante Belgische zal onge twijfeld in de ploeg van Chris de Jonge, een van de betere renners zijn. Gijzel is pas 21 en kan zijn vijfde amateursei zoen met vertrouwen tegemoet zien. Hij won als amateur 4x en als nieuweling lOx. Heeft al van begin af aan bij Trico- Nobl-e gereden. Automonteur Wim Westdorp (25) u-it Heinkenszand traint momenteel dat de stukken er af vliegen. Dit seizoen wil Wim zijn eerste bloemen wel eens halen in de rijen der amateurs. Bij de nieuwelingen deed hij dit vier keer. West dorp begon zijn sportloopbaan in de atletiek (crosser) en was toen 13 keer sneller dan zijn concurrenten. Zo maar voor de aardigheid deed hij eens mee aan een wielercross van „Theo Middelkamp" en toen hij die winnend kon besluiten stapte hij zonder aarzelen het métier van de zoevende wieltjes bin nen. Hij acclimatiseert daar ondanks zijn niet zo grote trainingsmogelijkheden nog steeds Wim de Wilde uit Goes is met zijn 28 jaren de oudste in de formatie van Chris de Jon ge. De Wilde had een veelbe lovende aanloop, won 2x bij de adspiranten, 17 keer als nieuweling en 9 keer bij de amateurs. Bij de amateurs won hij tweemaal de Zeeuwse titel. In 1970 brak hij zijn been en besloot aanvankelijk te stoppen. Maar de goesting naar het metier bleek ook voor hem te sterk. En als mascotte van de ploeg van Storm fungeert de U-jarige kleinzoon van me vrouw Van Hoof, Robbie Bergman die alle gelegenheid krijgt zich de stiel tussen de grote broers eigen te maken.

de Stem | 1974 | | pagina 19