Kaper wilde zich boven op „Witte Huis" storten ,i m Vior hetzelfde geld I toengtSKVtbyuthuis (over energiebesparing gesproken!) Raak Cola literfles 20 SRVsperziebonen M Montilla f.l< Unox groentesoep Leeuwezegel halVarUie per kuipje nu 1 Andy allesreiniger Jif vloeibaar schuurmiddel Vim met ichlorax reistas Donkers rumbonen Abrikozen-of aardbeienrondo's jfM# Bisschoppen beïnvloeden Italiaanse scheidingsstrijd zuivelservice literfles van 111 voor 99 bij SKV en bovendien 20 SRV punten Bovendien in de rijdende winkel Artsen krijgen geneesmiddelen prijslijst binnenland buitenland Proces tegen Bevers Naudé uitgesteld Baader Meinhof groep in nieuw gerechtgebouw VS willen pilootloze jagers van 99 voor 93. Bij 2 flessen nu. SRV punten 1/1 blik nu per fles 375. Nu 3 flessen voor extra gevuld 1/1 blik I j van 208 voor 193. Bij SRV JLi ^cent Lr voordeliger grote flacon van 338 voor 288. Bij SRV LiOZf van 159 voor 144. Bij SRV per bus van 67 voor bakje 200 gram van 173 voor Prijswijzigingen voorbehouden en zolang de voorraad strekt pak a 6 stuks van 120 voor Duisenberg: Prijzengolf op komst Grote pet? Water Niet Welgestelderi vaker naar schoenmaker Donderdag 28 februari 1974 15 WASHINGTON (UPI) Samuel J. Byck, een man die vrijdag de do;od vond toen hij op het vliegveld van Baltimore een vliegtuig wilde kapen, is van plan geweest zich met dit vliegtuig op het Witte Huis te storten, aldus de Washing, ton Post. De 44-jarige Byck schoot een politieman en de tweede piloot van een DC-9 toestel dood by zijn poging en doodde zichzelf nadat hij gewona was De krant zegt een geluids bandje van hem te hebben ont vangen dat Byck „enkele uren voor zijn kapingspo,ging"' or> de post had gedaan. Op het bandje staat volgens hem dat de kaper de piloot had willen dwingen een duik naar het Witte Huis te maken „Wanneer het vliegtuig in die positie is zal ik de piloot dood schieten en dan in de laatste minuten proberen het vlieg tuig het doel, het Witte Huis in te sturen". j PRETORIA (ANP) Het hooggerechtshof in Pretoria heeft de zaak tegen dr. Beyers Naudé van het christelijk in stituut verdaagd, omdat de verdediging een nieuw argu ment te berde heeft gebracht. Beyers Naude en zijn mede werkers staan terecht omdat ze op morele gronden weigeren te getuigen voor een omstreden parlementaire commissie. De commissie Schlebusch. Hij is in hoger beroep ge gaan nadat een lagere rechtbank hem in november veroordeelde tot 50 rand (200 gulden) boete of een maand gevangenisstraf. (Van onze correspondent) BONN De Westduitse justitie is zo bevreesd voor onlusten tijdens het proces te gen de anarchistische Baader- Meinhof groep, dat zij over weegt speciaal hiervoor een gloednieuw gerechtsgebouw op te trekken. Reeds sinds enige tijd zoekt de justitie naar een geschikt gebouw, waar het proces tegen de reeds bijna twee jaar gevangen gehouden „harde kern" van de links radicalen gevoerd kan wor den. Het plan bestaat nu om voor ruim tien miljoen gulden een nieuw gerechtsgebouw op te richten, dait precies naast de gevangenis van Stüttgart- Stammhedm gelegen is. WASHINGTON (AP) Daartoe aangespoord door de hoge Israëlische verliezen aan vliegtuigen die ten offer waren ge vallen tijdens de oktober- oorlog aan luchtdoelra ketten afkomstig uit de Sovjet-Unie, wil de Amerikaanse luchtmacht gevechtsmachines gaan ontwerpen waarin zich geen bemanning bevindt. Robotvliegtuigen dus. Verwacht wordt dat het wel zeven of acht jaar zou kunnen duren voordat er een ontwerp gereed is voor het bou wen van een of meer prototypes. De luchtmacht zal het congres voor het ont werp een bedrag gaan vragen van 15 miljoen dollar. De deskundigen willen dat het toestel heel laag- kan vliegen, „onder de vijandelijke radar door", dan doelen aanvallen en hierop terugkeren om door technici te worden „opgevangen" en aan de grond gezet. (Van onze correspondent) ROME Links en progres sief in Italië hebben furieus gereageerd op het standpunt van de taliaanse bisschoppen conferentie aangaande het vraagstuk van de echtscheiding. Binnenkort zal in Italië een re ferendum gehouden worden waarbij beslist zal moeten wor den of de geldende echtschei- dingswet al dan niet moet wor den afgeschaft. De Italiaanse bisschoppen heb ben nu nogmaals zeer nadruk kelijk gewezen op het sacra ment van het huwelijk, op de onvervangbaarheid van de ge zinsband en zich onverbloemd tegen de echtscheidingswet verklaard. Alle gelovigen van goede trouw en wil worden nadruk kelijk uitgenodigd om hun de mocratische plicht te doen, en dus mee te doen aan de aan staande volksstemming. Maar men behoeft in dit geval nauwelijks tussen de regels door te lezen om te ontdek ken, dat het „verzoek" van de bisschoppen voor de beminde gelovigen een regelrecht „be vel" ls om tegen de echtschei ding te stemmen. Met dat standpunt hebben de bisschoppen zich de regelrech te woede van vooral de linkse partijen op de hals gehaald, en tevens de kritiek en de ver twijfeling van meer progres sieve katholieke groeperingen, geestelijken zowel als leken, en natuurlijk ook van de poli tici. De volksstemming over de echtscheiding wordt in Italië door de politici al sinds maan den met grote ongerustheid te gemoet gezien. Zij vrezen een keiharde poli tieke confrontatie waardoor er wel eens een onverwacht ein de zou moeten en kunnen Ko men aan de tot nu toe redelijk heilzame samenwerking tussen de diverse politieke machts blokken. Begin januari nog werd als voorlopig standpunt van het Italiaanse episcopaat bekend gemaakt, dat men zich van een „kruistocht" tegen de echtscheidingswet zou onthou den. Nog geen maand later is nu volgens de felste tegenstan (ADVERTENTIE) Raak sinas 89 9 129 hlAnlfMïWWpl 59 CTKf 1 x fyffOAL'O. x 1' 159 ders niets minder dan een hel lige oorlog losgebrand met als inzet de echtscheidingswet en daarachter de politieke macht in het land. Als alle burgers moeten ooK de katholieken aan de volks stemming deelnemen. Te meer, gen de bisschoppen. Temeer, omdat er beslist wordt over een wet waarmee het grote goed van het gezin gemoeid is. Tegenstanders wijzen er nu op, dat de bisschoppen zien mengen in staatsrechtelijke aangelegenheden dat zij reli gieuze motieven aandragen in een politieke zaak. Dat de bisschoppen nu meens fel tegen de echtscheiding ge kant blijken en zelfs bereid zijn op het politieke vlak de strijd aan te binden met de voorstanders van de echtschei ding, heeft velen toch ver baasd. Als uitleg wordt gegeven dat het eerdere, zeer neutrale en gematigde standpunt geen ge nade heeft gevonden bij het conservatieve deel van het Va- ticaan en de meerderheid van de Italiaanse bisschoppen. Na twee lange vergaderdagen kwam tenslotte het bisschop pelijk communiqué, dat vol gens een van de meest gezag hebbende kranten hiér „een taal van ver voor het concilie bezigt". In de pers leest men vooral pro-echtscheidingscommenta- ren. Een verschil van mening tussen de redactie en de direc tie van het Noorditaliaainse blad „II Giorno" heeft tot een meerdaagse staking van de re dactie geleid. De directie wil de een veel gematigder stand punt, terwijl de redactie gro tendeels pro scheiding is. In Rome werden vernielingen aangebracht aan en in een klem theater waar momenteel een komedie wordt opgevoerd, waarin een pro-echitschei- dingsmoraal vervat is. De re cette kom grotendeels ten goede aan een comité dat voor de echtscheiding ijvert. De Italiaanstalige afdeling van de Zwitserse televisie is na een dag haastig teruggeko men op een eerder genomen besluit dat er absoluut geen aandacht aan het Italiaanse re ferendum zou mogen worden geschonken. De collega's van de Italiaanse televisie zouden daar vriendelijk op hebben aangedrongen. De meeste kranten in Italië verwijten de (gemonopoliseer de) Italiaanse radio en tv een zeer eenzijdie anti-eehtschei- dingsstandpunt. UTRECHT (ANP) Alle artsen In Nederland die ge neesmiddelen voorschrijven krijgen een boekje met voor lichting over de prijzen van geneesmiddelen. Het is een uitgave van de landelijke huis- artsenvereniging, de landelij ke specialistenvereniging, de landelijke vereniging van art sen in dienstverband en he gemeenschappelijk overleg van ziekenfondsorganisaties. Het boekje bestaat uit twee delen: een prijsvergelijking van elkaar vervangende of sherapeutisch gelijkwaardige geneesmiddelen in alfabetische volgorde, plus een prijsverge lijking van geneesmiddelen gegroepeerd naar de wer kingssfeer. De voorzitter van de lande lijke huisartsenvereniging, de heer S. A. van Randen, meent dat de uitgave niet een „be knotting" in het voorschrijven door artsen tot doel heeft, maar wel een betere begelei ding. Heel veel artsen hebben geen idee van de kostprijs van de geneesmiddelen die zij voorschrijven. GRONINGEN (ANP) „Er komt op ons land een prijzen golf af zoals we die in twintig jaar niet gekend hebben". Dit zei minister Duisenberg van Financiën tijdens een verkie zingsbijeenkomst van de PvdA in Groningen. De minister was overigens van mening dat het econo misch weer wat beter met ons land gaat. Er is volgens hem weer enige groei mogelijk maar minder dan we gewend waren. De minister kondigde ook aan dat de regering de komen de weken een aantal maatre gelen bekend zal maken, die de vraag naar arbeidskrachten moeten stimuleren. Aan de be vordering van de werkgele genheid zal de hoogste priori teit worden gegeven. Het streven van de regering blijft er verder op gericht, al dus de bewindsman, maatrege len te nemen ten gunste van de financieel zwakkeren. papier oor uw pen Brieven voor deze rubriek moefee met volledig© naam en adrea worden ondertekend. Bij publikatfc zullen deze vermeld worden. Slecht» bi| hoge uit zondering zal van deze regel wordeit afgeweken. Naam en adres zijn dan b^ de redactie bekend. Publikati© van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redact?® hef In alle gevallen ••ns is met inhoud, c.% strekking. Heden ochtend, halfacht, zit ten wij hier in het dooie gat van Hooge-Zwaluwe na te denken over hetgeen wij gis teren hebben ervaren over de grote Carnavals glorie te Bre da. Wij hebben hier ter plaatse geen enkel verzet, dus togen wij gisteren naar Breda, dé Stad van het Carnavalsplezier, zoals ons dat zoal wordt voor geschoteld. Maar wat een te leurstelling is dat geworden. Naar nu wordt beweerd is het telkens een grote nepboel als men zich vanuit dé Stad wil gaan plezieren. Is dat werke lijk allemaal zo?? Wij hebben enige uren in de kou gestaan te Breda, alhoe wel het weer en de zon zich niet slecht hebben gehouden op 26 ds. ten tijde van de GROTE CARNAVALS-OP TOCHT in Breda. Maar wat was het resultaat? Grote pet en anders niets. Een rot gevoel houden wij er van over. Wij stonden achter de Veemarkt straat, alwaar de optocht moet langs komen voor de draai naar de Boschstraat. Heel veel mensen, gekleurd en versierd, ter been; echter van een op tocht was nauwelijks sprake. We hebban wat RECLAME gezien, verdere wagens heb ben wij althans niet gezien, en maar wachten en maar wach ten het was geen donder daar in de stad. Een dochter van ons heeft zich per brommer begeven naar de stad om eens een groot plezier te kunnen mee maken, oud 16 jaar en vol Verwachting van een GROTE OPTOCHT in DE STAD BRE DA, zij heeft haar uren op het van Coothplein doorgebracht, heeft blijkbaar wel iets meer mogen zien als wij achter de Veemarktstraat, maar ook dat kind vond het een grote flop. Nou laat ze bij ons in ere dorpkes maar schuiven, laat ons het toch maar daar blijven zoeken. Het is er tenminste geen NEP en men weet wat er te wachten staat. Hard werken, tevreden trachten te zijn, en dan is het er GOED. Maar in dé Stad, zoals wij Breda hier menen te moeten noemen, is het blijkbaar ook niet helemaal koek en ei??? HOGE ZWALUWE MEVR. L. A. PALS- KLAASSEN keuken fluitketel water ik vertrouw dat het zuiver is het kookt. fluit van de ketel een walm van stank gaat langs mijn neus. dat was vroeger met een jaar terug gaat het nog meer stinken?? ik vrees de fluor en de aanstaande moeders met mij fluor - heb jij er aandelen in?V en moeten de anderen gaan slikken?? tegen hun zin maar ik blief het niet. wie is er de baais in mijn maag?? ik spuw het -uit en wie in mijn mond?? BREDA DIA BOM Oneer dankzegging voor de plaatsing onder de kop „Duur eitje" in Papier voor uw Pen wil ik wijzen op de storende fout die bij overname in het artikeltje is geslopen, nl. regel 27 begint met: Het lijkt ge wenst enz. In regel 28 is het woordje NIET weggevallen, zodat deze zin moet luiden: Het lijkt gewenst varkens en kippenmesterijen NIET in de bebouwde kom toe te laten. WAGENBERG J. VOLMER (Van onze redactie binnenland) BREDA Uit een onder zoek dat is uitgevoerd in op dracht van de Stichting Vak ontwikkeling en Voorlichting- Schoenmakerij blijkt dat men sen met lage inkomens eerder geneigd zijn nieuwe schoenen te kopen dan beter gesitueer den. Hoe hoger de welstand, hoe meer schoenreparaties, Is de conclusie van het onder zoek.

de Stem | 1974 | | pagina 15