trice iromo ek 6.95 s 59 EN SIERADEN IN SERIE IN TERNEUZENS STADHUIS B. en W. Terneuzen willen weekmarkt aantrekkelijker maken Lange kinderstoet in Sas van Gent SLOPËN VOOR NIEUWE BANK' De Stem /De Vriie Zeeuw INCOMBINA TIE MET KOOPA VOND EGGING TER, TERS en HULPEN ORST 98 Sociale Dienst geeft hulpmiddelen voor invaliden in bruikleen Prijzen kinder carnaval Sas van Gent laat definitief plan voor centrale antenne maken Autoshows niet op zondag e woonhuizen ETERS", ORPE stad BRANDALARM GESTOORD Wedstrijden van Bruinvis in Zelzate Hotel International Vismijn Breskens IM J Nieuw Namen Terneuzen Burgerlijke stand Kloosterzande Sas van Gent In - zeeland 5 Woensdag 27 februari 1974 iet beleggen van enig van gegevens onder :t helpen welslagen van ander woord van dank vrouw Dujarduijn en le Sterre >ersoneel en school- zijn Raad s en muziekver. loepen, wagenbouwers n F. Slock, A. Smulders V. van Esbroek, G. van :k. I» IOFKAPEL EN aardencentrum Axel, op voor de volgende werkkring in het mo- ïche". de regeling Stichting isaties. en referenties binnen le directie van boven- nonstratiestand in een Breda zoeken wij een ve demonstratrice, die an aantal maanden het harmante wijze inlicht aervolle produkten. inzelfsprekend een op kleuren en interieur natuurlijk wel prettig- an even een briefje, een recente pasfoto 'ering b.v., 104, Rotterdam- lORDEELKOFFER [RN745 hele kilo 200 gram 100 gram (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vau 5 tot 18 maart wordt iu de hal van het Terneuzense stadhuis on der de titel „Sier in serie" een tentoonstelling gehouden. De collectie kwam tot stand op initiatie! en onder verantwoor delijkheid van CRM. De expositie omvat sieraden die volgens een duidelijk her kenbaar vormprincipe ver vaardigd zijn. Elk sieraad maakt deel uit van een serie. Niettemin kunnen de onderde len van de serie elk afzon derlijk worden gedragen. Er zijn ontwerpers die zich primair laten leiden door de vorm, waarbij materialen wor den gebruikt die zich makke lijk laten verwerken en niet kostbaar zijn zoals staal, alu minium of perspex. Typerend voor deze groep sierkunste naars zijn Gij-s Bakker en Em my van Leersum. Zij waren de eersten die in Nederland voor deze vormexperimenten sieraden kozen. Zij oefenden op andere kunstenaars een be langrijke invloed uit. Daarnaast is er een groep ontwerpers die sieraden ver vaardigt met als uitgangspunt het zogenaamde industriële materiaal. Zij nemen bestaande elementen uit de industrie als basismateriaal. Door de be werking van het materiaal treedt een vervreemding op ten opzichte van de oorspron kelijke industriële beteke nis. De tentoonstelling in het Terneuzense stadhuis is geo pend dagelijks van 8.15 tot 17.15 uur, op vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdagmid dag van 14.30 tot 16.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De verminderde belangstelling voor de weekmarkt op woensdag in de Terneuzense binnenstad is voor liet gemeentebestuur aanleiding tot het zoeken naar mo gelijkheden die het marktbezoek kunnen stimuleren. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT —Van daag (woensdag) tussen 8.00 en 12.00 uur zal het alarm nummer van de brandweer (01158-1575) wegens werk zaamheden aan de telefoon centrale niet bereikbaar zijn. In geval van brand dient men de alarmcentrale te Terneuzen (01150-4444) of de meldkamer van de rijkspolitie te Middel burg (01180-8080) te bellen. Ook een groot aantal Sasse abonnees zal gedurende de morgenuren niet van de tele foon kunnen gebruik maken. In geval van nood dient men zich tot het postkantoor te wenden. (Van onae orrespondenit) SAS VAN GENT De Sas se zwem- en potolub „De Bruinvis" organiseert op zon dag 3 maart om 14.30 uur de clubkampioenschappen in het zwembad te Zelzate (B). Er is in deze wedstrijden ook een familie-estafette ingewerkt. Men kan hieraan deelnemen indien de familie uit 4 perso nen bestaat Aan alle club kampioenen zal een diploma op de jaarvergadering uitge reikt wordein. Het programma op deze dag is als volgt: 25 meter school slag jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. 50 meter borstcrawl jongens en meisjes onder 12 jaar. 50 meter rugslag jongens en meisjes onder 12 jaar (startvengunnimg). 100 meter schoolslag dames. 100 meter schoolslag heren. 50 meter rugslag jongens en meisjes on der 12 jaar, 50 meter school slag jongens en meisjes onder de 12 jaar. (startvergunning), 50 meter vlinderslag heren. 50 meter vlinderslag dames. 25 meter schoolslag-beenslag met bal jongens en meisjes 6 en 7 jaar, 50 meter borstcrawl- beenslag met bal jongens en meisjes onder 12 jaar. 50 me ter vlinderslag jongens en meisjes onder 12 jaar. (start- vergunning" 100 meter rugslag dames, 100 meter rugslag heren. 50 meter schoolslag jongens en meisjes onider 12 jaar. 50 meter borstcrawl jon gens en meisjes onder 12 jaar (stantvergiuiranding). 100 meter borstcrawl dames, 100 meter birstcrawl heren. Familie-es tafette 4 maal 24 meter vrije (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ge meentelijke sociale dienst in Terneuzen stelt een aantal hulpmiddelen voor invaliden gratis in bruikleen beschik baar. Op het ogenblik zijn voorhanden een elektrische in- validenwagen, een elektrische rolstoel, een rolstoel met handbeweging, een toiletstoel een driepoot loopsteun. Aanvragen kunnen gericht worden aan de directeur van ue sociale dienst. In de eerste plaats denken B en W aan een uitbreiding van het marktterrein op de Markt met de daarnaast liggende weg tussen de Burgemeester Geillstraat en de De Jonge- straat. Daartoe is het noodza kelijk deze weg op marktda gen voor het verkeer af te sluiten. Het verkeer zou dan via de Havenstraat naar de Oostkolk omgeleid moeten worden. Volgens B en W is V an onze correspondentI AARDENBUKG Een ju ry, bestaande uit mevr. M. Lockefeer-van den Dungen, mevr. C. Kempte-van Strien en de heren C. de Crooek en A. Paridaen-Doolaege, hadden ruim twee uur nodiig om de uitslag te bepalen van de wed strijd, verbonden aan het kin dercarnaval in Aardenburg, Voor dit carnaval schreven 280 leerlingen van kleuter- en la gere scholen in. De prijzen, alle waardebonnen te besteden bij winkeliers in de gemeente Aardenburg gingen tenslotte maar: 1. Kinderen Trimpe Burger en Ester van Hermon met wa gen „Wie van de drie?", 2. Sandra Lako (Boerenkool met worst), 3 kinderen Pieters en Y. Galle (Indianenfamilie), 4. Dirk en Jaap Jansen (astronau ten), 5. Kinderen Roels (ka- liefs), 6. Ronny en Erwin Bu- zeijn (oliesjeiks), 7. Kinderen Pijfferoen en F. Raeman (cowboy te paard met bede laar), 8. Johny Rijckaert (musketier), 9 Johny en Han- nie Tellier (aapje met zigeu ner), 10. Kinderen v.d. Wijnc- kel en L. Thilleman (de dikke en de dunne), 11. Ine Blondeel (badmode 1900), 12. Carla en John v.d. Wijnekei en Antoi nette Winerberg pipo c.s.), 13. Mark Verploeg (Robin Hoed), 14. Groep zigeuners, 15. Francesca Beezhold (Spaanse schone), 16. Carla van Waes (gelaarsde kat), 17. Dominique en Philippe Steke- linok (Micky en Miny Mouse), 18. Kinderen Vermeire (ge vangenisboefjes), 19. Veroni- que Blondeel (Indiaans meis je), 20. Kinderen Staelens en Niek de Taeije (Arabieren). De prijzen werden uitgereikt te Eede door kroonprins Kwak 1 het door een betere indeling mogelijk het marktterrein met bijna een derde te vergroten. Hierdoor kan een uitbreiding van het assortiment bewerk stelligd worden. Een uitbreiding van de markt alleen kan echter naar| de mening van het college niet veel soelaas bieden en betrek kelijk weinig bijdragen tot een toenemende trek naar Terneuzen. B en W zien dan ook veel meer heil in het verzetten van de weekmarkt van de woens dag naar de vrijdag en de markt tevens op te nemen in de koopavond. De woensdag- markt zou dan gehouden wor den nabij het winkelcentrum Zuidpolder. Als voordelen van deze wij ziging ziet het gemeentebe stuur: de hoofdmarkt wordt dichter naar het weekeinde toe gehouden, nergens anders in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt een avondimarkt gehou den, mogelijkheden om 's avonds een heel aparte sfeer te scheppen met een goede samenhang tussen markt pn winkels en grotere sortering door uitbreiding van het marktterrein. Een ander aantrekkelijk fa cet is volgens B en W het pleintje dat onlangs is aange legd nabij de molen. Mogelijk kunnen daar op marktdagen tijdens de zomer activiteiten gestimuleerd worden zoals bij voorbeeld een terras of iets dergelijks. B en W kamen tot de voor lopige conclusie dat de combi natie weekmarkt op vrijdag in de nabijheid van het winkel centrum en koopavond met avondmarkt een belangrijke trekpleister kan worden voor de gehele streek. Het verzet ten van de markt in de Zuid polder naar de woensdag ziet het college niet als een na deel. Het gemeentebestuur heeft bovenstaande ideeën voorge legd aan het Handelscentrum Terneuzen, de Werkgroep Pro menade, de winkeliersvereni ging Zuidpolder, de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, de Kamer van Koop handel en Fabriefken, de Vrou wen Advies Commissie, de Wijkraad Binnenstad Terneu zen, de VVV en de commissie voor het Midden- en Kleinbe drijf, met het verzoek hun mening over de naar voren gebrachte suggesties kenbaar te maken. Jonge muzikanten in de kinderoptocht in Sas van Gent. (ADVERTENTIE) HULST - Tel. 01140-3453* KOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 (Van onze correspondent) BRESKENS Aan (Ie vis mijn te Breskens werd aange voerd: 12855 kilogram garna len 2,99- 4,98, 619 kilogram pellerij garnalen 3,64-5,01 7025 kilogram bot 0,40-0,43 2036 kilogram schar 1,00- 1,80, 12748 kilogram schol 0,65-1,76, 3634 kilogram tong 6,72-12,08, 259 kilogram tarbot 5,17-10,48, 293 kilogram griet 2,50-5,50, 13516 kilogram kabeljauw 0,88-2,56, 5276 kilogram wij ting 0,40-1,11, 3 kilogram rog 2,19, 328 kilogram poon 1,41- 2,42, 23 kilogram tongschar 5,16-5,84, 623 kilogram steen- bolk 0,40-0,63. INSCHRIJVINGEN TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en Fa brieken te Terneuzen werden de volgende bedrijven inge schreven; Schelf out Trans port B.V. i.o. Absdaalseweg 37 teHulst; Christian Cathal, Vismarkt 10, Hulst, kleinhan del in textielwaren en kleding. Wasserette M. J. van Turn hout, Zuidstraat 4, Sas van Gent; C. Hamelink, Jacoba van Beierenstraat 5 te Bier vliet (gemeente Terneuzen) importeren van hengelsportar tikelen; Excelsior Tornado B.V., Industrieweg 17, Terneu zen, fabricage van huishoude lijke apparaten. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Burge meester en wethouders van Sas van Gent laten een defini tief plan samenstellen voor de aanleg van eeti centraal anten nesysteem in Sas van Gent. B. en w. menen dat er voldoende animo is om op dit centrale ret straks aan te sluiten, dat nu gerust de plannen verder uitgewerkt kunnen worden. Het Beambtenïomds voor het Mijnbedrijf, de woningbouw vereniging Vooruit, de wo ningbouwvereniging Sas van Gent en de regionale Zeeuws- vlaamse woningbouwvereni ging hebben meegedeeld dat ze hun gezamelijk woningbezit zullen aanmelden voor aan sluiting op de centrale anten ne. Aan de bewoners is een schriftelijke verklaring tot medewerking gevraagd, dit als aanvulling op de huurovereen komst. Een overgrote meerder heid van deze huurders is be reid om de kosten van aan sluiting op de centrale antenne 'e betalen. B. en w. laten nu de plan nen verder uitwerken en zul len daarover in de eerstvol gende raadsvergadering mede delingen doen aan de raad. Ook zal in deze vergadering gesproken worden over de be heersvorm van het c.a.-sys- teem. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Een kleurrijke stoet van honderden meters lengte trok gisteren op de laatste dag van de Sasse carnavalsviering door de Bete- koppenstad. Meer dan duizend kinderen deden, uitgedost in de meest uiteenlopende kos tuums, mee aan dit traditione le onderdeel van het Sasse carnaval. Heel wat kinderen bleken de verkleedkunst goed van hun oudere plaatsgenoten af gekeken te hebben wamt in de optocht waren de oliesjeiks troef. De drumband en de ma jorettes van de Arno's en de Erremenie van Lol en Leut verleenden hun medewerking aan het gebeuren dat veel be kijks trok. Zoals gebruikelijk werd de kinderoptocht op de Markt be- sloten met een massale ronde dans, waarbij prins Dzjon. de leden van de Raad van Elf en de jeugdraad bewezen de jeugd nog best te kunnen bij benen. De uitslag van de etalage wedstrijd, die ter gelegenheid van het carnaval in Sas van Gent werd gehouden luidt: 1. firma J. Kalfsvel Schulpenpad, 2. firma P. Maas, Keizer Ka- relplein, 3. Bloemenmagazijn De Roos, Gentsestraat. Een geanimeerde Elfkroe gentocht vormde de even ge slaagde als passende afslüiting van de carnavalsfestiviteiten in Sas van Gent. 0 V s i (Van een onzer verslaggevers) I TERNEUZEN Aan de De' Jongestraat in Terneuzen valt een rij woonhuizen onder de slopershamer. De panden moe ten ruimte maken voor het nieuwe kantoor van de AM- RO-bank. Het moderne bank kantoor zal het aanzien van de De Jongestraat hoek Heren gracht drastisch wijzigen. Auto in sloot In de nacht van zondag op maandag reed in de Emmapolder onder Nieuw- Namen de heer A. J. S. met zijn auto in de sloot. De heer S. had zich in de bocht ver gist. Zijn echtgenote raakte gewond, de auto werd flink beschadigd. Geboren Catharina dv G Klaassen en E. Donze; Martin zv J Stel en J Bron; Levinus zv P Herrebout en J de Put ter; Martin zv J van de Velde en C. Hollestelle te Axel: Je roen zv C Rijnhout en A. Eps- kamp; Jacqueline dv J. de Ronde en M. Maas; Steven zv W. van Gimst en E. van Dijk; Milan zv H Albicher en R. de Koeijer; Patricia dv R Haak en E. van de Wege; Marion dv J Donze en G. Dhaenens; Bri an zv P Wiskerke en M. van Hulle te Philippine. Ondertrouwd: P. Tatti, 24 ji. en M. van Zuilekom 21 jr. te Utrecht. Getrouwd: J. de Roos, 23 Ji. te Middelburg en J. Pladdet, 20 jr. te Valkenisse, A. Hen- drikse, 20 jr. en P. Lensen, 21 jr. te Terneuzen. Overleden J. van Belzen 89 jr. geh. gew. te Woerden; R. de Paepe, 76 jr. geh. gew. met P A de Smet; H. Scheffer, 85 jr. geh. gew. M. Mattelé; J. Wolfetr, 64 jr. ongeh.; P Pekaar 59 jr. geh. te Maars- sen. BERGEN OP ZOOM Luxor Geen filmvoorstel lingen. Roxy Geen film voorstellingen. Tweede hal stadhuis, kunst werk van de maand van de heer L. Matthijs, Woensdrecht (t.m. 28 febr.). Ma. Lm. vrüd. van 8.30-12.30 u. en van 13.30- 17.30 u. GOES Grand 14.30 u.: Dumbo, het vliegende olifantje; 20.00 u.: De langste dag. Museum voor N. en Z. Be veland, Singelstraat 11,. Expo sitie schilderijen en tekenin gen van Marinus Schipper (t.m. 31 maart). Open van 9.30-12.00 u. en van 13.30-18.00 HULST Boekhandel van Geyt, Steenstraat 20 Expositie Hans van Efferen, etsen, li tho's en tekeningen (t.m. 9 maart). Werkdagen van 9.00- 12.00 u. en van 13.00-18.00 u. MIDDELBURG Schouwburg 20,00 u.: „De Spinse", toneelstuk van Her man van Veen. Vleeshal stadhuis, expositie „Kunst uit Rotterdam", met werken van een dertigtal kun stenaars (t.m. 4 maart), Rijks archief, St.-Pieterstraat, ex positie „Schipper mag ik over varen" (t.m. 9 maart). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u„ zat. van 9.30-12.30 u. ROTTERDAM De Doelen (hal) 12.45 u. Koffieconcert met als solisten Vaclav Novak (viool) en Alex van Amerongen (piano). De Doelen (kleine zaal) 20.15 u.: Pro Arie serie. Orchestre de Chambre de Versailles, Hofplein Theater 20.15 u.: Fons Jansen met „Kwartet- Mouterij De directeur van d-e „Mouterij Menu BV", de heer J. Menu heeft een roradileidintg dloor zijn bedrijf gegeven aan zeven Nigenanen en iemiand uit Jamaica. Deze mensen, die momenteel in op leiding zijn bij de firma Hei- neken in Rotterdam, zullen over enkele maanden naar hun vaderland terugkeren om daar vooraanstaande functies te gaan bekleden in verschillende brouwerijen. De gasten van de heer Menu waren vooral geïn teresseerd in het nieuwe pro oédé dat de mouterij sinds enige tijd hanteert. Zieken vierden carnaval De Saisse carnavalsstdchting De Betekoppen heeft ook dit jaar haar zieke plaatsgenoten, die in hei Elisabethziekenhuds te Sluiskil worden verpleegd, nd'et vergeten. Een kleine 50 uit Sas van Gent afkomstige patiënten werden door prins Dzjon den Tweede, de raad va' elf, de jeugdprins en ge volg bezocht. Ieder ontving een schaaltje fruit. Ook burge meester drs. W. Dusarduijn en zijn echtgenote gingen langs de bedden van de zieke Sasse- naars, die de attentie van het carnavalsgezelschap bijzonder op prij'- stelden. Nadat in het cafetaria van het ziekenhuis, in deze dagen omgedoopt in café De Blinde Derm werd een bezoek ge bracht aan de verpleegstersflat waar voor het personeel een carnavalsbal werd gehouden. De boerenkapel van De Bete koppen onder leading van Res- jee Suukerklont zorgde daar bij voor de passende muzikale omlijsting. ten". Luxor Theater 20.00 u.: „Wat een planeet" van An nie M.G. Schmidt. Ahoy Van 11.00-17.00 u. en van 19.00-22.30 u.: „Binnenhuis", internationale beurs voor wo ninginrichting. TERNEUZEN Gem. Museum, Burg. Geill straat, expositie van het mate riaal van het Uitleencentrum voor Beeldende Kunst in Zee land (t.m. 28 febr.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 u. ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark 28, overzichtsexpositie Miems van Citters (t.m. 2 maart). Di. t.m. zat. van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. ANTWERPEN Prov. Centrum Arenberg 20.00 u.: One man show van Toon Hermans. Volkenkundemuseum, Giloe- Kamersxraat, expositie Volks republiek China (t.m. 17 maart). Alle dagen behalve 's maandags van 10.00-17.00 u. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, ex positie van de fotografen Jeah Marie Bottequin en Heinrich Lukas Linden-maier (t.m. 28 febr.). BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.30 u.: „Het effekt van Gamma-stralen op maanbloe- inen" van Paul Zindel. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 u.: „Pas de deux" van Hugo Claus. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Er zulen in Terneuzen op zondag geen auto- en of caravanshows ge houden mogen worden. De staatssecretaris van economi sche zaken heeft geweigerd de gemeentelijke verordening, waarbij ontheffing kan wor den verleend van de winkel sluitingswet op grond van plaatselijke omstandigheden, ter goedkeuring voor te dra gen aan de Kroon. Het gemeentebestuur had als motief voor het verlenen van vrijstelling voor winkels, welke auto's en of kampeer wagens verkopen, aangevoerd de omstandigheid dat er be hoefte bestaat bij het publiek om bedoelde shows in de avonduren en op zondagen te bezoeken. Ook hadden B en W er op gewezen dat Terneuzen, waar ongeveer twintig auto handelaren zijn gevestigd, een functie als centrumgemeente heeft. Deze omstandigheden zijn naar de mening van de staatssecretaris niet als plaat selijke omstandigheden aan te merken. De staatssecretaris merkt in zijn brief aan het college van B en W op dat, mocht evenwel landelijk de behoefte aan au to- en kampeerwagenshows toeniemen de mogelijkheid hier voor bestaat bij algemene maatregel van bestuur een reeeling te trefen. Een zodanig besluit kan evenwel eerst worden vastge steld op verzoek van een hoofdbedrijfschap of bedrijf schap of bij ontbreken daar van van representatieve orga nisaties van de betrokken on dernemers en van de betrok ken werknemers. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN. TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 Hjnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 liinen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BI ITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda- maandag t.m vrijdag 19 00-21 00 uur, tel. 01600-22341; saterdag 9 uil-12.00 uux tel 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen- tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland A 6 Koopman kantoor Kromme Weele 4, Mid- felburg tel 01180-7764 privé tel 01180-7438 redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwnians tel 01100-3405 sant Klokstraat 1, Goes tel 01100 8030 orlvé Coliinshof 35 Goes redacteur te terneuzen er Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuw3traat 9, Terneuzen rel 01150-7920 privé tel 01150-4866; -edarteur W Z-Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40 Oostburg. tel 01170-3370: sportredactie Zeejand 1 Koomen 'el 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings. tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland C. Menu teL 01100 - 4316

de Stem | 1974 | | pagina 5