)E titter Overwicht van Italië leidt niet tot winst fan Wijnen in meestergroep FC. Taalman grijpt na zege de titel EK. voor landenteams Huybregts tevreden KALENDER M.C. AXEL Keulen niet naar Alma Ata Zeeuwse atleten weer succesvol Italiaanse clubs azen op Westduitse sterren 1AIM Borgognoni winnaar vierde rit sport BAL MET RNAVAL RONDE VAN SARDINIë Reis voor Atje en Jelle Keulen PSV-AJAX"" TOCH OP ZATERDAG Woensdag 27 februari 1974 13 maar het is ai te laat. cval iis voorbij. Hij gaat huis em vertelt het ver- Vader moet lachen: „Wat biet toch fantaseren". Piet naar boven. „Wat omigeto- zijn ze zeig", zei Piet jes. Het zegt verdrietig: volgend jaar, lieve feest- Twee wetoein late lrijlst neer in de kast. Ha Piet lachen, moet je zien he il onder de stof. Hij doet ur dicht en zegt nogeens: ralgend jaar", tobert Ilazenbosch, 12 jaar, Huijbergen. ras carnaval, ing naar het bal, •onk een glaasje prik, d reuze schik, dat bier, e tot hier. Joke Herreijgers .ostuums gaan vandaag nnen. Enthousiaste jon- Kleine Stem stapels te- m mensen met allerlei J nmer genoeg niet alle- we niet zoveel, zodat S leggen. De leerlingen stuurden weer grappige geven en verder kwam liegielsen. Wat zij over lie ook,op deze pagina. J weken dingen hebben maken hebben, moeten ■n werkstuk kunnen we reken nog een plaatsje eindredactie rieja van aart y ridsprentbriefkaarten bijzonder povere, zelfs akelijke uitdrukking, bezoek aan de Franse dent Fallières in 1911 aanleiding tot een met het opschrift: ■s Franco-Hollandaises". irkelijk is ook een kaart 921 met het bezoek van 'apanse kroonprins aan rland: de Hirohito die o goed kennen. Dat was dagen dat de „Zee- nog van Vlissingen uit Ingeland voer en een van de burgemeester iet koninklijk gezin bij ade staat op te wachten eekt dan ook niet. In bezochten de Oranjes rom Zeeland. Nu was prinses Juliana die de wsch-Vlamingen verraste in Axelse dracht te ko- Dat kostuum wordt in leeuws museum te Mid- irg zuinig bewaard, toen de beurt aan Goes werd het prinsesje in Bevelandse kostuum ge- n een vroege vorm van c-relations. Het tweede je sluit met kaarten uit toen koningin Wilhel- en prins Hendrik hun ren bruiloft vierden. ijs Booy, de vroegere taris van koningin Wil" ina, schreef een brochu- 'er de lusthof der Oran- Het Loo: historische en itische informatie over landgoed waarvan park allen in 1972 voor het ek werden opengesteld, jaar wordt een eerste ;el van het paleis voor publiek toegankelijk. In allen is een deel van het 1-en-wagenpark van de jes te zien. JOOP bartman Dra. M. G. Schenk: De der Nederlanden; dra. Schenk en A. Mac Gil- Driemaa' drie is negen; bij De Boekerij, Baarn. Fred. J. Lammers Huis van Oranje ill ou" ïsichten, twee delen, E°' :e Bibliotheek, Zaltbom- Thijs Booy: Het Loo, of der Oranjes, üitgeve- in Have, f 3,90). ROME (SID) De vriendschappelijke interlandwedstrijd tussen Italië en West-Duitsland is in een gelukspel van 0—0 geëindigd. Het duel werd voor tachtigduizend toe schouwers in het Olympisch stadion van Rome gespeeld. In het doel van de Italiaanse nationale ploeg is Dino Zoff langzamerhand niet meer te passeren. Tegen West-Duits- land wist hij in de elfde interlandwedstrijd in successie de nul voor zijn ploeg vast te houden en zijn in dubbel opzicht „schone" termijn te verlengen tot 1007 minuten. Daaraan kon ook Gerd MüIIer niets veranderen: de Duitse spits werd volledig uitgeschakeld door Morini. Dino Zoff behoefde slechts één keer werkelijk in actie te komen. Dat was in de 54ste minuut na een vriie trap van Beckenbauer, waaruit de bal via de wreef van Netzer hard naar de bovenhoek vloog. Zoff reageerde laat maar verwerkte de bal toch nog op onnavolg bare wijze tot hoekschop. Zoff: „Ik weet zelf niet hoe ik die knal over de lat heb ge kregen". Beckenbauer, de Duitse libero, vestigde overi gens ook een record: hij speel de zijn 75ste interland. Beide ploegen leken de wedstrijd van meet af aan (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De strijd om een plaats in de meester- groep van het Bikker-Boeken- toernooi, dit allemaal voor het open snelschaakkampioen schap van Zeeland dat op 2 maart in hotel Brittannia in Vlissingen wordt gespeeld, is voorbij. Het was Wout van Wijnen van de schaakvereni ging Goes die beslag wist te leggen op de ereplaats. John Gommers —zijn teamgenoot weigerde te spelen, en met de mededeling niet aan het snelschaakkampioenschap te zullen deelnemen, vertrok hij met de noorderzon. Dat alles begon zaterdagmiddag rond de klok van twee uur toen voor zitter Bikker van de organise rende schaakvereniging Vlis singen bekend maakte dat de internationale meester Kuraji- ca mee wilde spelen in de meestergroep. Voor de organisators werd dat een probleem, omdat die meestergroep op twee plaatsen na compleet was. Voor twee plaatsen gingen zaterdag 21 schakers rond de tafels zitten. De organisators wilden zo maar niet direct ja of nee tegen de grootmeester zeggen, en men zocht naar een compro mis. Het voorstel niet twee maar één finalist die naar de meestergroep over zou gaan werd voorgelegd aan de Zeeuwse schaaktop. Dit om uit eindelijk toch eein plaats voor Kurajica in de meestergroep te behouden. De als tweede geëindigde schaker zou dan in de B-groep geplaatst worden, en voor de eerste Zeeuw werd daar nog een premie van f 50 aan verbonden. Uiteindelijk werd het voorstel aangenomen. Zeventien schakers van de 21 wairen er voor. Na de gebruike lijke voorronden bleef een groep van zes schakers over, klaar voor de finalepartijen. De spanning steeg naar zijn hoogtepunt toen Gommers en Van Wijnen samen op de eer ste plaats eindigden. J. Gom mers die tegen het voorstel had gestemd en Van Wijnen die voor deelname van Kuraji- oa was, moesten een beslis singspartij over 10 minuten gaan spelen. Uiteindelijk was er door de stemming maar één plaats open in de meestergroep. Toen Was er even sensatie. Gom mers weigerde te spelen en vertrok. Wedstrijdleider Van Oorschot was onverbiddelijk on wees Van Wijnen als win naar aan. Ook Henk de Ridder van de^ schaakvereniging Lan dau uit Axel plaatste zich evenals J. Tholenaar van de schaakvereniging Goes. meer op te nemen als een vriendschappelijke voorberei ding op het wereldkampioen schap dan als een prestige- strijd. Toch was het stadion in Rome, hoewel op een doorde weekse middag uitverkocht. Wellicht leefde bij de schare nog de herinnering aan de pakkende ontmoeting tussen beide landen in de halve fina les van „Mexico 1970", waar Italië in een sensationele ver lenging met 4—3 won. De teaims legden zich in eerste in stantie toe op het gesloten houden van de eigen verdedi ging. Aangezien Italië iets meer aandrong dan de gasten en Sehaarzenbeek door zijn on beweeglijkheid een zwakke schakel in de Duitse defensie vormde, kon de veel bekriti seerde doelman Maier naar een grote vorm groeien. In de 17e minuut wist hij met de voet een doelpunt te voorko men nadat Chinaglia uit een schitterende pass van Rivera alleen voor hem opdook. Daar na redde hij nog fraai bij schoten van iBenetti en Chia- rugi. De Westduitse bondscoach Helmut Schön had op het mid denveld zowel Overath als Netzer geposteerd. Twee der gelijke spelbepalers in een team lijkt een riskante aangele- geheid, maar Schönes opzet mislukte toch niet totaal. Het was echter wel de Italiaan Ri vera die op datzelfde midden veld uitblonk. Hij kon in zijn eentje de Italiaanse aanval lijn geven en deed dat op knappe wijze. Hij verschafte onder andere de spitsen Chinaglia en Chiarugi goede scoringsmoge- lijkheden en zelf had hij bij een goede schotpoging in de 86e minuut veel pech. Hetzelf de overkwam Benetti twee minuten eerder. Italië wist echter zijn lichte meerderheid niet in winst om te zetten. Qua resultaat herstelde West- Duitsland zich in ieder geval van de opzienbarende neder laag van 01 tegen Spanje jongstleden zaterdag. ALGHERO (Reuter-UPI) - De Italiaan Luciano Borgogno ni heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Sar dinië gewonnen. Hij legde de 105 kilometer van Tliiesi naar Abghero af in 2 uur, 19 minu ten en 48 seconden. De Belg Rik van Linden eindigde op de tweede plaats en behoudt de leidingin het algemeen klasse ment. De derde en vierde plaats in de etappe van dins dag waren voor respectievelijk de Noor Knudsen en de Belg Patrick Sercu. De stand in het algemeen klassement is: 1 Rick van Lin den (Bel) 13 uur, 24 min, 16 sec. 2 Luciano Borgognoni (I- ta) op 3 sec. 3 Enrico Paolini (Ita) op 30 sec. 4 Walter Planckaert (Bel) op 35 sec. 5 Eddy Merckx (Bel) op 35 sec. VOETBAL Gisteren zijn in de eerste divisie van de Engelse voetbalcompetitie twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Leeds United - Leicester City 11, Liverpool - Southampton 10. 0 Capello linksin duel met Netzer. (Van onze correspondent) ROME „We wilden graag of Italié, of Polen aan het eind van de serie wedstrijden thuis hebben en dat is gelukt. Het zijn uiteindelijk de Polen ge worden, maar gezien de kraohtverhoudingen binnen de poule waarin Nederland is in gedeeld blijft dat een top wedstrijd". Aldus de heer J. Huybregts, secretaris van de sectie be taald voetbal van de KNVB tevens competitie-leider, in een kort commentaar op het wedstrijd-programma van het Nederlands voetbalelftal in de voorronden voor het aanstaan de Europese kampioenschap voor landenteams. Oranje is, zoals reeds bekend was, ingedeeld in een poule niet Italië Polen en Finland. Samen met de vertegenwoor digers van die drie voetbal bonden heeft de heer Huy bregts, in Rome het wedstrijd programma nu vastgesteld. De wedstrijden moeten tussen 1 augustus 1974 en 31 januari 1976 worden afgewerkt. „De moeilijkheid is om nog vrije data te vinden, tussen alle reeds bestaande afspraken en verplichtingen in, en na tuurlijk passend in het wed- strijdschema van de Europa cups". De heer Huybregts heeft daar over „slag geleverd", daarbij terzijde gestaan door dr. Fadh- ronc, coach van het nationale elftal. Beiden hebben gisteren in Rome de vriendschappelijke interland tussen Italië en West- Duitsland bijgewoond. „Niet zozeer in verband met de komende wedstrijden tus sen Nederland en Italié, al is het natuurlijk aantrekkelijk om mogelijke tegenstanders van Oranje op het komende wereldkampioenschap in Duitsland nu nog aan het werk te zien. Het was de heer Fadrhonc niet om het uitstip pelen van een tactisch plan begonnen",' aldus de heer Huybregts. Louter toevallig was gisteren en eergisteren ook de heer Karei Jansen, secretaris van de Nederlandse vereniging voor contract-spelers in Rome. Hij woonde er een vergade ring van de internationale fe deratie van prof-voetballers Pil- Op die bijeenkomst ls uitge maakt dat er geen spelerssta Icing in München zal plaats vinden. Op de diverse vergaderingen die dezer daigen in Rome zijn genouden, en ook in de zoge naamde wandelgangen, is druk gespeculeerd over de vraag of Italië al dan niet binnenkort de grenzen voor buitenlandse voetballers zal openen. De algemene indruk is dat die kans nog steeds minimaal ge acht moet worden. Het programma van Neder land ziet er als volgt uit: 25 september 1974: Finland - Ne derland; 20 november 1974: Nederland - Italië; 20 augustus 1975; Nederland - Finland; 10 september 1975: Polen - Ne derland; 15 oktober 1975: Ne derland - Polen; 22 november 1975: Italië - Nederland. (Van onze sportmedewerker) HULST Het „familie"- zaalvoetbalteam FC Taelman uit Hulst is kampioen gewor den van de eerste Hulsterse zaalvoetbalcompetitie, georga niseerd door de Hulsterse Hu- ZaVo. Winst in hun laatste competitie-wedstrijd tegen het geroutineerde Messagie Goud- Geei uit Hulst was dan ook belangrijk. Want verlies en winst van concurrent Morres- Kantoor uit Hulst, wat het ook werd zou een beslissings wedstrijd betekenen. Maar zo ver kwam het echter niet, al hoewel het er in de beginfase van de strijd even donker uit zag, toen Adri van Cadzand reeds na enkele minuten Mes sagie Goud-Geel op voor sprong bracht. Maar het doel punt werd door de goed lei dende scheidsrechter afge keurd. Dat was voor Taelman een opluchting, maar Messagie Goud-Geel bleef vooral in die eerste helft een gevaarlijk te genstander. FC Taelman speel de in de eerste helft bijzonder zenuwachtig, en kwam evenals Messagie Goud-Geel niet tot scoren. De titel was op d'at moment voor de helft binnen het bereik. In de tweede helft was FC Taelman wel wat ster ker, en de Message Goud- Geel verdediging kreeg het met momenten bijzonder moeilijk. De Morres-Kantoor- aanhang probeerde Messagie Goud-Geal naar een doelpunt te „roepen", maar het doel punt viel aan de andere kant Het was R. Pauwels diie na een tiental minuten FC Tael man op voorsprong bracht. Messagie Goud-Geel probeerde er nog wait aan te doen, maar FC Taelman gesteund door een „leger" aan supporters bleef drukken. Toen FC Tael man voor 20 zorgde, was de wedstrijd gespeeld. De kampi oen was bekend, en na de wedstrijd gingen de spelers op de schouders van hun vele supportiers. FC Taeliman speelde vooral ln de tweede helft van de competitie bijzonder sterk. Daarentegen viel het Hulsterse Messagie Goud-Geel in de tweede helft sterk terug. De titel kwam dan ook terecht bij het team dat er de meeste aanspraak op maakte. Morres- Kantoor wilde zijn tweede plaats nu toch ook wel veilig stellen en HMC Rapide uit Hulst werd hier met 41 het „slachtoffer" van. Morres-Kun- tonr nam dioor Buys al na enkele minuten een 10-voor- sprong, maar Dujardin strafte een verdediigingsfout resoluut af. Monres-Kantoor kreeg toch wel de beste kansen, maar slecht afwerken voorkwam doelpunten. Net voor rust deed Martens het beter dan zijn teamgenoten en bracht Morres-Kantoor op een 21- voorsprong. Na de rust had Rapide geen verhaal op de „snedige" aanvallen van Mor res-Kantoor, en door B. Suy werd het al gauw 31. H.M.C. Rapide kreeg het steeds moei lijker en moeilijker en toen Suy er zelfs 41 van maakte, bood Rapide helemaal geen te genstand meer. Ook O.H. uit Hulst-Kloosterzande wist zijn laatste competitiewedstrijd tegen Morres-Magazijn in een 41-overwinning om te zet ten. K. Scheerders maakte er na 10 min. al 10 van, maar door Henk van de Branden werd het 11 gelijk. Het team van Morres-Magazijn kreeg in die eerste helft nog enkele fraiaie scoringskansen, maar men was te onbesuisd. Dat was O.H. na de rust niet, want de eerste aanval weTd meteen door E. Steyns afge werkt. Hij zou rond het kwar tier de stand op 31 brengen, maar toen kwam Morres-Ma gazijn sterk terug. Het kreeg drie strafschoppen toegewezen, maar O.H.-doelman S. Steyns stopte ze allemaal. Dat was voor Morres-Magazijn het ein de, maar niet voor De Gucht die de stand opvoerde naar 4—1. Eindstand eerste HuZaVo- competitie: 1 FC Taelman, Hulst 11 11 0 0 22 punten (63—13); 2 Morres-Kantoor, Hulst 11 10 0 1 20 punten (688); 3 Messagie Goud- Geel, Huist 11 8 1 2 17 punten (61—16); 4 H.M.C. Rapide, Hulst 11 7 2 2 16 punten (45 15); 5 O.H. HuJst-Kloosterzan- 4e 11 6 1 4 13 punten (38 32); 6 Edah Kooppark, Hu'lst 11 4 2 5 10 punten (37—36); 7 FC Het Centrum, Hulst 11 3 2 6 8 punten (22—37); 8 Mor res-Magazijn, Huist 11 4 0 7 8 punten (14—35); 9 FC Bleyko, Hulst-Walsoorden 11 3 1 7 7 punten (1641); 10 FC van Kerckhoven, Kloosterzande 11 3 0 8 6 punten (1555); 11 Broeders St.-Lidwina, Hulst 11 2 0 9 4 punten (1339); 12 Buurtvereniging Dien Duitaert 11 0 1 10 1 punt (10—65). (Van onze sportmedewerker) AXEL Voor de motordui- vels van de motorcrossclub de MC Axel is het nieuwe motor- cross-seizoen 1974 weer be gonnen. Afgelopen zondag was de volledige Axelse ploeg van de partij in het Belgische Beervelde, dat de spits moest afbijten van het nieuwe sei zoen. Alleen in de categorie DEN HAAG (ANP) Atje Keulen-Deelstra en Sippie Tigchelaar zullen niet meer naar Alma Ata gaan om te proberen een aanval op één of meer wereldrecords te doen. Zondagavond, na de strijd om het wereldkampioenschap voor dames in Heerenveen, ver klaarde de heer Zeekant als voorzitter van de technische commissie van de KNSB aan het dagelijks bestuur te willen voorstellen Atje Keulen en Sippie Tigchelaar op 23 en 24 maart in Alma Ata aan re cordwedstrijden te laten mee doen Daarbij had men zich echter niet gerealiseerd dat van 22 op 23 maart in Heerenveen de traditionele dolle schaatsmacht wordt gehouden. Bovendien staat Atje Keulen op 23 maart in Irmsum een grootse huldi ging te wachten. De heere. EEN - gemeente uccichvcch beeft Atje Keulen-Deelstra als bllJk van waardering voor de geleverde topprestaties in haar senaatsloopbaan een reis voor ™ce personen naar een van ne titeltoernooien in het vol gende seizoen aangeboden. ..Mocht hat echtpaar Keulen deze zomer een vafcan- 5t'61s willen maken dan zaïl gemeente Heerenveen hier- w tegemoet komen. (ANP) Heerenveen (Van onze sportredactie) ASSENEDE-HULST Zo wel de senior- als de jeugdat- leten van de atletiekvereni ging de RKHAV, kwamen het afgelopen weekend tijdens de Zevende Grote Prijs van As senede (B) weer tot fraaie successen. Bij de senioren eis te Piet Vonck een voortreffe lijke tweede plaats voor zich op. Winnaar werd hier de Belg Stevens van Gantoise, die in de laatste 500 meter bijzonder veel moeite had met de Heikantse atleet. Het Hulsterse succes werd compleet gemaakt met een fraaie derde plaats van August Bours en een vijfde van Wies van Houten, die o.a. Bours in de laatste 300 meter moest la ten gaan. W. Verbiest, even eens van de Hulsterse atle tiekvereniging, ging als negen de over de streep. Bij de A-jongens komt M. Lernout van de RKHAV er steeds beter in. Het werd voor hem een zevende plaats. De Belg J. Vernaeve van Gantoise werd hier eerste. Ook bij de C-jongens kwam het jeuigdta- lent van de Hulsterse atletiek- vereroemg weer eens duide lijk naar voren. In een ne-k- aan-nekrace tussen de Belg Eeckeman, de Hulsterse jeugd- atleet De Gucht en de AV'5d- Jeugdatleet Sturm, was het fenslotte de Belg die ats eerste door de finish ging. P. Sturm werd fraai tweede en L. de 'Jrucht moest met een derde plaats genoegen nemen. Maar ook de anderen lieten zich vooraan niet onbetuigd. G. Beyn en J. Ivens, ook van de RKHAV, werden respectieve lijk zesde en zevende en L. Palin-ck ging als negende door de finish. Ook bij de D-jon- gens kwam men tot goede re sultaten. Daar waren het ech ter de jeugdatleten van Schel de Sport uit Terneuzen, die op het ereschavot kwamen. P. Suy wist daar een derde plaats te veroveren en zijn clubgenoot Maes werd zesde. Winnaar werd de Belg Van Lijssenbetten, ver daarachter einidigde De Bruin van Schel de Sporit. Hij wend tweeënt wintigste. Ook bij de pupillen kwam de Terneuzense vereni ging tot een succes. Het was niemand minder dan H. de Jonge, die iedereen van zich alschudlde en. onbedreigd win- ivixr werd. FRANKFURT Niet al leen Nederland loopt de kans om na het komend wereld kampioenschap in West- Duitsland spelers naar het buitenland te zien vertrekken ook het Westduitse voetbal wordt door de buitenlandse clubs bedreigd. Na Günter Netzer wordt nu de naam van Sehalke-speler Erwin Kreiners genoemd. Kremers gaat naar FC Barcelona, wanneer de Spaanse club niet met Ajax tot overeen stemming zou komen over de transfer van Johan Neeskens. Maar niet alleen Spanje heeft belangstelling voor spelers uit Nederland en West-Duitsland. Ook Italië heeft zich thans aangemeld als kandidaat voor fysiek sterke internationals. De Ita lianen hebben op dit momenl hun aandacht volledig geves tigd op de Bundesliga en vanavond zal het Westduitse elftal dan ook in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Italië in Rome in de „etalage' spelen van een groot aantal Italiaanse voetbalmakelaars. V- Zo h eeft de secretaris-ge neraal van AC Turijn al ver kondigd dat Turijn na het wereldkampioenschap Herzog en Rainer Geye wil ko pen. Met de president van Fortuna Düsseldorf, Bruno Recht, zouden al vergaande contacten zijn gelegd. Ook Juventus en Inter Milan heb ben een aantal spelers op het oog. Dr. Pietro Guilliano van Inter Milan: „We hebben echter de afspraken gemaakt dat we pas na het wereld kampioenschap definitief gaan onderhandelen. Alle Italiaanse clubs hebben een zogenaamde wapenstilstand gesloten met betrekking tot na -iet Kopen van buitenlandse .pelers. Italië en West-Duits land zijn immers grote favo rieten voor de wereldtitel en beide elftallen moeten zich dan ook in volslagen rust op het toernooi kunnen voorbe reiden. Dat is in het belang van. beide landen". AC Milan heeft ln de strijd om de gunst van de Westduitse voetballers een sterk wapen in handen. Hun vrije verdediger, de West duitser Karl-Heinz Schnellin- ger, heeft de opdracht om met de Duitse sterren te on derhandelen. AC Milans pre sident Albino Buticchi: „Schnellinger heeft van ons een ruime bevoegdheid en veel geld tot zijn beschik king gekregen". ■V Het aantrekken van bui tenlandse spelers door Itali aanse clubs zal met ingang van 30 april van dit jaar weer mogelijk worden, wan neer de Italiaanse voetbal bond gaat besluiten dat het verbod om buitenlanders in - dienst te nemen niet langer meer van kracht is. Franco Manni, secretaris van Inter Milan: „De jonge Bayern- speler Uli Homes (22 jaar) staat bij ons hoog genoteerd. Voor Gerd Muller hebben we geen belangstelling, hij is met zijn leeftijd van 28 jaar al te oud voor ons". De Argentijnse voetbal- coach Vladisla-o Cap heeft reeds 14 van de voor het wereldkampioenschap moge lijke 22 kandidaten geselec teerd. De acht plaatsen die Cap nog vrij heeft zijn be- itemd voor de Argentijnen lie momenteel buiten hun vaderland spelen. Het is nog niet zeker of deze spelers voor het WK-toernooi door hun clubs worden vrijgege ven. De 14 geselecteerden zijn: Miguel Santoro (Inde- pendienite), Ubaldo Fillol (River Plate), verdedigers: Enrique Wolff (River Plate), Francisco Sa (Independien- te), Cesar Tranatini (Boca Juniors), Nestor Togneri (Estudiantes); middenveld: Roberto Telch (San Loren zo), Miguel Angel Brindisi (Huracan), Aldo Poy (Rosa rio Central), Enrique Chaza- rete (San Lorenzo); aanval. Roque Avallay (Huracan) Ri- cardo Bertoni, Niguel Balbu- ena (beiden Independiente) en René Houseman (Hura- cau). Het organisatiecomité van het wereldkampioenschap heeft besloten dat vanaf 24 mei geen wedstrijden meer mogen worden gespeeld in de negen voetbalstadions die voor het WK-voetbal zijn aangewezen. De promotie wedstrijden voor de Bundes liga zullen zodoende in klei nere stadions gespeeld moe ten worden. En dat is vooral voor de clubs TSV 1860 München (in Olympisch sta dion München), FC St. Pauli (Volksparkstadion Hamburg) en FC Wattenscheid '09 (Parkstadion Kelsenkirchen) een lelijke streep door de financiële rekening. Deze drie clubs, die al bijna zeker zijn van een plaats in de promu- tiecompetitie, hadden graag hun wedstrijden in de finan cieel erg aantrekkelijke WK- stadions gespeeld. „We zul len om een schadevergoeding gaan vragen", zegt men bij TSV 1860 München. De voetballers van Zaïre hebben hun zin gekregen. Kregen alle spelers van de selectiegroep kort geleden van president Mobutu het eerste deel van hun WK- premie (een VW-Passat), toch dreigde er grote onrust in de ploeg van trainer Vidi- nic te komen, toen bleek dat Zaïres „medicijnman" Mam- bu buiten de premeregeling was gehouden. Een bliksem snel overleg tussen de spelers, functionarissen van de voet balbond en de regering leid de er vlot toe dat ook Mam- bu in het grote succes van de nationale ploeg ging delen. De „wonderdokter" uit Zaïre was echter wel een dure man. Naast de auto moest hem namelijk een particulie re chauffeur ter beschikking gesteld worden, want de slechtziende Mambu durfde zelf niet door de straten van Zaïres hoofdstad Kinshasa te rijden. Uwe Seeler, eens de be faamde goalgetter van HSV en het Westduitse elftal, laat de nationale ploeg „in zijn hemd" staan. Seeler, die in Hamburg onder andere be trokken is bij de reclame voor een textielbedrijf, heeft namelijk alle spelers van het nationale elftal, de officials en de voor het WK-toernooi aangewezen scheidsrechters gratis hemden aangeboden. JACK ARENTSEN nieuwelingen 250 cc kwam de Axelse vereniging tot een eer ste plaats, het was daar C. Buysse die de eerste plaats voor zich opeiste. In diezelfde categorie zorgde de ruim 45- jarige Terneuzenaar Co Wal- hout voor een opmerkelijke prestatie, hij werd tussen de veel jongere collega's fraai vijfde. Voor de Axelse motorcros sers staan er dit jaar 44 wed strijden op het programma, het seizoen van de Belgische sluit op zondag 27 oktober mex een wedstrijd in waarsehat. De Axelse ploeg die aan alle Belgische wedstrijden zal deelnemen ziet er als volgt uit: Internationalen: Johan Scheel-e uit Zaamslag (tevens fabrieksrijder voor de Zweed se firma Husqvarna). Junioren 250 cc: C. Haimelinck uit Axel en W. van Bruggen, Axel. Nieuwelingen 250 cc: J. Kolijn uit Terneuzen: C. Walhout uit Terneuzen C. Bruisse uit Axel, C. Walhoutsen uit Ter neuzen, J. Schelleman uit Axel, J. Rotter uit Sas van Gent; J. Goossens en F. Lensen beiden uit Axel. De motorcross-kalender van de B.L.B. ziet er uit als volgt: 17 februari in Beervelde; 24 fe bruari in Sleidinge; 3 maart in Nieuwenhove; 10 maart in Lo- vendegem; 17 maart in Zeven eken; 24 maart in Bellem; 31 maart Ruddervo-orde; 7 april in Waehtbeke; 14 april in Ert- velde; 15 aprü in Jabbake; 21 april in Sijsele; 28 april in Moerbeke-Waes; 1 mei in Vol- kegem-Oudenaardie; 5 mei in St.-Joris-ten-Distel; 12 mei Lebbeke; 19 mei in Semmer- zake; 23 mei in Erembodegem- Terjoden; 26 mei in Wettenen (tevens Europees kampioen schap internationalen 500 cc); 2 juni in Lede; 3 juni in Watervliet; 9 juni in Wortel- gem-Petegem; 16 juni in Ou ter; 22 juni in Michelbeke; 23 juni in Lotenhulle; 30 juni in Welle; 7 juli in H-ekelgem; 14 juli in Destelbergen; 21 juli in Vloesbergen; 22 j.uli nog niet bekend; 28 juLi in Brakel-Elst; 4 augustus in Zomergem; 11 augustus in Scheldewindeke; 15 augustus in Zelzate; 18 au gustus in Aaltar; 25 augustus in Kluiisbergen; 1 september Smeerebbe-Vloersegem; 8 sep tember in H-alle; 15 september m Koekeloere; 22 september in Drongen; 29 september Eer- negem; 6 oktober in Gent; 13 oktober in Ruisl-ede; 20 okto ber in Lommei en 27 oktober in Waarschot. EINDHOVEN (ANP) de ere divisiewedstrijd tussen PSV en Ajax zal toch op zaterdag 23 maart a.s. (aanvang 20.00 uur) in Eindhoven worden ge speeld. Het bestuur van Ajax had op een eerder verzoek van de Eindliovenaren afwijzend gereageerd, maar na een nieuw .gesprek tussen heide besturen is men toch tot over eenstemming gekomen. VOETBAL De competi tiewedstrijd FC Groningen - Go Ahead Eagles, die gespeeld zou worden op zondag 10 maart is verschoven naar za terdag 9 maart 's avonds om acht uur.

de Stem | 1974 | | pagina 13