iven me Schoenmaker: weg ARBITER ZWAK TE WEINIG PROFESSIONEEL Lotto DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND 55 Feyenoord-trainer Wiel Coerver: KHAPPIJ MZ) NOG ENKELE KAARTEN IAIM74 VOOR NEDERLAND-ZWEDEN -TOTO 31— X 55 Hamburg (dpa) De iwsch-Vlaanderen t aanleg- of wijzi- aterleidingen, be- gave van verhui- 2schieden bij het straat 79, telefoon waarom adverteren voor onze lezers o ziet ze toch graag in uw zaak! boqgte van dan. Euro- Maar waar Mfi (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ook Lex Schoenmaker, de zo vaak verguisde spits van Feyen- oord, heeft voetbalmake laar Cor Coster in de arm genomen. Schoenmaker: „Ik wil nu eindelijk wel eens een goed contract. Er wordt altijd ontzettend ne gatief gepraat over mijn prestaties. Daarom wil ik weg bij Feyenoord. Door bemiddeling van Coster hoop ik in het buitenland een goed contract los te krijgen. Maar, als ik hier bij Feyenoord een contract krijg aangeboden, dat heel wat gunstiger is dan dat ik nu heb, wil ik hier mis schien wel blijven". „Ik ben dat negatieve ge doe beu. Ik ben wel erg blij, dat ik tegen Ajax de gelijk maker heb gescoord. Zo iets geeft je wel voldoening. Maar de meeste mensen zijn dat morgen alweer vergeten. Dan zeggen ze weer: die Schoen maker speelde weer geen al te beste partij, terwijl ik in feite toch een belangrijk doel punt gezet heb. Verliezen we van Ajax, dan is het kampi oenschap voor ons verkeken. Nu hebben we tenminste nog een kansje." (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Scheids rechter Leo van der Kroft had gisteren bij Feyenoord- Ajax bepaald zijs beste dag niet. Hij keurde een glas- zuiver doelpunt van Wim van Hanegem af op het mo ment dat Feyenoord met 10 de leiding had. Bui tenspel oordeelde de arbi ter. Volkomen onterecht zoals gisteravond ook de beelden van Studio Sport lieten zien. Van der Kroft was ook zwak wat betreft de voordeel- regel. Hij had die zeker moe ten toepassen, toen Stuy hui ten het strafschopgebied hands maakte voor de aan stormende Schoenmaker ge vaarlijk kon worden. In een geval leek Van der Kroft de voordeelregel wel uitstekend te laten gelden. Dat was toen Vos aan Reps shirtje trok, waarvoor Van der Kroft de door Gerrie Mühren benutte penalty toe kende. Vos trok Rep namelijk ai huiten het zestienmeterge bied aan zijn shirt. Maar bij deze situatie zat Van der Kroft toevallig goed. Van der Kroft: „Ik heb alleen maar de overtreding in het straf schopgebied gezien...." HET goedkope arrangement, dat DE STEM heeft kun nen maken voor twee wedstrijden van het Neder lands elftal in Duitsland is zozeer in de smaak gevallen, dat de plaatsbewijzen voor de wedstijd NederlandBul garije (zondag 23 juni) al zijn uitverkocht. Voor de wedstrijd NederlandZweden (op woensdag 19 juni om 19.30 uur) zijn nog enkele kaarten be schikbaar. Vervoer per luxe touringcar en entreebewijs kosten te zamen slechts f 37,50. FEYENOORD TOCH KWETSBAAR (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Nadat de blessuregolf bij Feyenoord achter de rug was, is de Rot terdamse formatie naar een hoog peil gegroeid. Dat onderstreepten zij tegen het in Eind hoven onverslaanbaar geachte PSV. Maar ongenaakbaar is het team van Wiel Coerver nog allerminst. Dat bleek gisteren duidelijk in het titanengevecht met Ajax, dat het voor Rotterdammers teleurstellende resultaat van 22 opleverde. Niet in de eerste helft. Toen was Feyenoord superieur en leek het Ajax een geweldige dreun te zullen uitdelen. Maar na de hervatting bleek dat de Rotterdammers tegen een topteam nog uiterst kwetsbaar zijn. De Rotterdammers raakten aangeslagen door de vroege ge lijkmaker van de Amsterdam mers. Het zelfverzekerde, zelfs hautaine spel van voor de rust, toen Kristensen o.a. Piet Kei zer een vijftiental seconden oompleet voor joker liet staan in een solonummer, verdween als bij toverslag. Bovendien hadden zij de grootste moeite met de veranderde speelwijze van Ajax (de Amsterdammers hanteerden in de tweede helft veelvuldig de dieptepass en daarop had Feyenoord geen antwoord). Zo werden Rep, Mulder en Neeskens, meestal op passes van de uitstekend spelende Gerrie Mühren, in de ruimte gestuurd zonder dat hen wat in de weg gelegd werd. Ajax had met het wapen van dieptepasses de strijd kun nen beslissen, nadat Keizer (na subliem voorbereidend werk van Jan Mulder) en Mühren (uit een strafschop) voor een 21 stand hadden gezorgd. En vooral op links, waar Harry Vos een uiterst zwakke partij speelde. Vos went keer op keer op snelheid geklopt door Rep. Maar Ajax, dat wel een unieke mogelijkheid had om de marge tot twee treffers te vergroten Mulder kreeg de bal na voortreffelijke acties van Haan en Rep op een presenteer blaadje, maar zijn wel bijzon der fraaie kopbal ging juist on der de kansloze Treytel door naast spaarde Feyenoord. Het kroop te gauw weer in zijn schulp. Te snel wilde het consolideren. Oorzaak daarvan was ongetwijfeld nog de ge dachte aan de overheersing van Feyenoord in de eerste helft. Horst Blankenburg: „In de rust hadden wij allemaal getekend voor een gelijk spel. Maar na die tweede helft heb je er toch wat de pest in dat dat het wordt." Ajax leek overigens ook met zijn behoudende spel naar een overwinning af te stevenen, wamt gevaarlijke situaties wa ren er slechts sporadisch voor het doel van Heinz Stuy. Het inzetten van Van Daele (voor Schneider) en Boskamp (voor Van Hanegem) in de slotfase [eek een noodgreep-met-wei- HaarlemUtrecht AZ '67—PSV geyenoord—Ajax NAC—MW Slgnte—Graafsch. NECSparta j^A'dam—Telstar gron.—Den Haag RofaJC—GAEagles üjjj;Vitesse tyjjjgningen—Oamib jklm, Sp.Excels. VIDnrHi- nig-effect, maar Feyenoord boekte er toch indirect succes mee. Door hoog spel door het midden, waar Van Daele con stant opdook, werd de zeker heid in de Ajaxdefensie ontre geld. Uit een van die verwar de situaties die daardoor ont stonden, hield Lex Schoenma ker de strijd om de nationale titel open: 22. Feyenoord had heslist recht op dat ene punt. Alleen al op grond van een fantastische eer ste helft, waarin een glansrol was weggelegd voor Willem van Hanegem, die geen man had aan zijn directe bewaker Arie Haan. Feyenoord speelde in die periode een klasse be ter dan Ajax, dat aanvallend nauwelijks tot positieve daden kwam. De Rotterdammers leg den schitterende combinaties op de grasmat, die herinner den aan hun gouden Europa cup-tijdperk. Ajax kwam al in het begin in grote moeilijkheden. Ook al doordat debutant Van Dordt vervanger van de geblesseerde Hulshoff, aanvankelijk wat on wennig speelde. Het fraaie spel van Feyenoord leidde on afwendbaar tot een doelpunt, van Theo de Jong, die een juweel van een combinatie van Kristensen en Van Hane gem bekeken afrondde. Feyen oord, dat de pech had dat een treffer van Van Hanegem niet terecht werd afgekeurd, had alle gelegenheid om toch met een ruimere voorsprong te gaan rusten. Doordat de Ajacieden hun te genstanders wonderlijk veel ruimte gaven hadden de Rot, terdammers namelijk volop mo gelijkheden zich kansen te cre- eren. Maar de afwerking liet te wensen over. En kans om dat te herstellen in de tweede helft was er niet. Ook al door Ajax toedoen. Horst Blanken burg: „In de eerste helft speel den wij te voorzichtig. Na rust moesten wij daarom meer op de man spelen. En ik dacht dat het daardoor een stuk beter ging bij ons." HEIN GROOTHUIS Feyenoord: Treytel, Rijsber- gen, Ramljak, Schneider (Van Daele), Vos, Jansen, De Jong, Van Hanegem (Boskamp), Res- sel. Schoenmaker, Kristensen Ajax: Stuy, Suurbier, Van Dort, Blankenburg. Krol, Haan, Neeskens, Gerrie Mühren, Rep (Arnold Mühren), Mulder en Keizer. Theo de Jong (rechts) geeft Feyenoord de leiding. Verder v.l.n.r. Heine Stuy, Pim van Dordt, Lex Schoenmaker, Wim van Hanegem, Horst Blankenburg en Piet Keizer. Gisteravonl had zich hij het ureau van de nationale sport- ™»lisator nog niemand ge- met derten goed voor spelde utslagen op sporttoto "immer 31. uPe <:iifers van deze sport- (16 en 17 februar) zijn j»®tal deelnemers 455.926, in- tS,f 1.036.441; prijzenbedrag 1*49.836. Eerste, tweede en 'Me en premie elk «2.459. 'innende getallen in de Duitse zijn: 2, 3, 25, 26, 33, 46. «eservegctal: 31. mympianummer: 1779. Van Hanegemnu niet vervangen door Boskamp (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Zowel in het Feyenoord- als Ajax- kamp was men na de strijd tussen beide grootmachten teleurgesteld. Vooral de Feyenoorders hadden tegen dit Ajax, dat dit seizoen na het vertrek van Cruyff toch kwetsbaarder lijkt, op meer gerekend. Feyenoord-trai- ser Wiel Coerver die na de Ajax-gelijkmaker het zelf vertrouwen van zijn pupil len als sneeuw voor de zon zag verdwijnen, verweet enkele spelers een te wei nig professionele instelling, tinf s Coerver: „Bij dat eerste doelpunt van Ajax staan er bij ons in de defensie twee spelers te kijken hoe Jan Mulder de bal voortrekt. Zo iets mag uiteraard nooit ge beuren. Ramljak en Kristen sen staan bijvoorbeeld te bek vechten als Ajax in de aan val gaat. Toen viel trouwens ook die strafschop". Coerver liet tien minuten voor tijd Van Daele opdra ven om de voorhoede meer stootkracht te geven. „Als je met 2-1 achterstaat heb je niets aan een extra-verdedi ger. Met Van Daele in de voorhoede heb je meer leng te. Overigens is het natuurijlk wel jammer dat het doelpunt van Van Hanegem afgekeurd wordt. De grensrechter wees trouwens eerst naar het mid den. Wordt dat doelpunt ech ter goedgekeurd sta je wel met 2-0 voor. Dan waren de punten voor ons geweest". Ook voor Ajax-tramer George Knobel was de 2-2 eindstand een tegenvaller. Knobel: „Die 2-1 voorsprong hadden we nooit uit handen moeten geven. Na die voor sprong zijn we veel te veel in de verdediging blijven hangen. Voor mij was Theo de Jong het probleem. Hij had op mij grote indruk ge maakt. Daarom had ik Jo- han Neeskens op hem gezet. Hij heeft het uitstekend ge daan." Over het debuut van de jonge Pim van Dordt, die tot ieders verrassing de open gevallen plaats van de ge blesseerde Hulshoff innam zei de Ajax-trainer: „Van Dordt heeft het erg goed ge daan. Maar er blijft toch maar één Hulshoff in Europa. Overigens had ik ook Gerrie Mühren een verdedigende taak opgedragen. Vroeger viel hij vooral op door zijn sub tiele spel. Maar nu is wel ge bleken dat hij ook kan verde digen. Voor de rust hebben we teveel door het centrum gespeeld. Als wij in balbezit waren speelde de Feyenoord - defensie steeds op een lijn. In de rust heb ik dan ook op dracht gegeven om veel meer cross-passes te geven. En dat is ons toch aardig gelukt Voor Pim van Dordt was het geen verrassing, dat hij in deze topper in het basiselftal stond. Van Dordt: „Vrijdag vertelde trainer Knobel me dat ik er in stond. Om in een top-wedstrijd te debuteren vind ik trouwens wel het bes te. Je weet dan tenminste waar je aan toe bent. Als je bijvoorbeeld tegen NAC moet invallen is de strijd meestal al beslist. Je speelt dan veel vrijer. Maar nu had ik ook te maken met die spannigen Het is me wel meegevallen Ik had verwacht dat ik het moeilijker zou krijgen. Na rust is Feyenoord me tegen gevallen. Na de gelijkmakei waren ze mentaal nergens meer." Feyenoord's laatste man, Eddie Treytel, die deze keer niet (zoals in de uitwedstrijd tegen PSV) de strafschop van Mühren uit zijn doel kon ran selen, vond wel dat het ge mis van laatste man Van Dae le goed merkbaar was. Trey tel: „Vooral na de gelijkma ker trad onze defensie erg on zeker op. Dan merk je wel dat de jongens niet voor hon derd procent op elkaar zijn ingespeeld. Van Daele was in voorgaande wedstrijden de grote organisator. Nu was dat Schneider. Je moet je daar dan weer helemaal op instel len". Wim van Hanegem die on geveer een kwartier voor het einde het veld moest ruimen voor Jan Boskamp, begreep niet waarom scheidsrechter Van de Kroft zijn doelpunt had afgekeurd. „Het was vol gens mij een zuiver doelpunt. Toen ik de bal kreeg stond ik niet buitenspel. Maar ja, daar is niets meer aan te ver anderen. Op mijn eigen ver zoek heb ik me laten ver vangen. Ik had nog wat last van mijn blessure. Bovendien ben ik goed verkouden. Tien minuten voor rust wilde ik er trouwens al uit. Maar ik heb toen toch maar door gezet". Ook volgens Wim Jansen, die zoals altijd weer heel wat meters aflegde, was het doel punt van „De Kromme" gel dig. Jansen: „Ik geloof nooit dat het buitenspel was. De grensrechter wees trouwens gelijk naar het midden. Daar heb ik speciaal op gelet. Ik heb toen heftig geprotesteerd, maar het hielp niets. Als het doelpunt telt, zit je op rozen. Daarna hebben we dan ook nog de pech dat Ajax zo snel na rust gelijkmaakte. Daar kregen we een behoorlijke tik van". Arie Haan, die tot taak had Van Hanegem aan banden te leggen, maar Feyenoord's middenvelder nog al veel vrijheid gunde, vond het geen onsportieve wedstrijd. Haan: „Echt gemeen was het niet. Wel hard maar dat vind Ik niet erg. Kijk, je hebt toch wel respect voor elkaar. Daar bij komt dan ook nog dat je toch wel aan West-Duitsiand moet denken. Je kunt hij voor beeld nou toch moeilijk Van Hanegem de grond in boren. Over een paar maanden moe ten we samen spelen". romain van damme.

de Stem | 1974 | | pagina 7