St.-Ceeilia in Philippine ontving instrumenten Tekeningen voor school in Hansweert zijn klaar Twee personen 0e Stem/De Vrïie Zeeuw Bejaardenbal bij Van Leuven Carnavalsbal in Nieuw-Namen IN DE MEERPAAL Zevac houdt weer autorally Inbrekers vier keer verjaagd stad streek PLOTSELING OVERLEDEN Middelburg Programma in Den Dullaert trok velen Rioolpersleiding kost Reimerswaal 60.690 gulden Maandag 18 februari 1974 l 2 1jamHBHHH Gedeputeerde Van Geesbergen biedt St.-Cecilia-voorzitter Bombelijn een nieuw muziekinstru ment aan. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Het be stek en de tekeningen van het te bouwen schoolgebouw in Hansweert zijn klaar. In dit nieuwe gebouw worden de bei de in Hansweert bestaande scholen gehuisvest. Naar ver wachting zal de onderwijsin spectie de plannen binnenkort goedkeuren. Het college van burgemeester en wethouders vraagt daarom de gemeente raad een krediet voor de bouw van de nieuwe school te Hans weert beschikbaar te stellen. Dit komt aan de orde in de raadsvergadering van volgende week dinsdagavond in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Met de stichting en inrich ting van de nieuwe Hans- weertse school is een totaalbe drag gemoeid van f 1.400.000. In dit bedrag zijn naast de normale grond-, bouw- en in richtingskosten ook begrepen de kosten van tuinaanleg en tegelbestrating. Voorts heeft het college met dit bedrag al rekening gehouden met de zeer sterke stijging van de bouw- en materiaalkosten van vorig jaar. Verder zijn de plannen twee afzonderlijke verwarminigssystemen opgeno men. Het huidige plan voor de bouw van het scholencomplex te Hansweert is gebaseerd op het plan, dat destijds werd ontworpen door de heer C. J. Klap tesamen met de plaatse lijke aannemers. Ter bevorde ring van de duurzaamheid en het mooie aanzien werd dit oorspronkelijke plan echter aangevuld met enkele kosten- verhogedine voorzieningen zoals een betere dakconstructie en betere raamconstructies. Het Reimerswaalse college vraagt de gemeenteraad verder een krediet van f 13.000 voor de aanleg van een speelterrein in het plan „Molenwijk" te Ril land. Het meest geschikte ter rein is hiervoor gebleken het terrein, dat ligt naast de be staande speelweide aan de Ou- werdingestraat. Het ligt in de bedoeling dit terrein geschikt te maken als speelplaats voor jongere kin deren. Het actiecomité „Jeugd- gpeelplaats Molenwijk" wilde hierbij tegelijk een rolschaats- baan aangelegd zien. Gezien het grote bedrag dat dit zou kosten en de toch ge ringe schaal waarop de jeugd rolschaatst, acht het college een rolschaatsbaan niet ver antwoord. Worden de kosten nu geraamd op f 13.000 met een rolschaatsbaan zou dat be drag f 18.000 worden en een rolschaatsbaan met in het mid den een grote zandbak zou f 21.000 gaan kosten. Het terrein waarop de speelplaats nu is geprojecteerd, was in het plan „Molenwijk" bestemd voor de bouw van garages. Wanneer een wijziging in het bestem mingsplan nodig is, zal dit ter rein dan ook officieel de be stemming „speelterrein" krij gen. Voor de inrichting van de diverse gymnastieklokalen vraagt het college de raad een krediet van f 10.000. Hiertoe behoren onder meer de aan schaf van 6 valmatten voor het trampoline springen. Het college van Reimera- waal wil van de gemeenteraad ook graag een krediet hebben van f 125.000 voor de voltooi ing van de verbetering van de openbare verlichting in Yerse- ke. De door de PZEM voorge stelde verbeteringen zullen een stroomkostenbesparmg igaan opleveren omdat de gloeilampen worden vervan gen door tl- dan wel hpl-lam- pen. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Voor de fanfare St.-Cecilia in Philippine was het zaterdag een grote dag. In het cultureel centrum De Meer paal vond de overdracht plaats van een geheel nieuw instrumen tarium. De prachtige instrumenten vertegenwoordigen een waarde van 17.000J. De helft van dit bedrag bestata uit gemeentelijke subsidie terwijl het Anjerfonds 4.500,schonk. Het restant is door de bevolking van Philippine bijeengebracht. De heer M. C. Bombelijn, de voorzitter van St.-Cecilia, leg de in zijn begroetingswoord tot de aanwezigen, onder wie zich gedeputeerde A. L. van Geesbergen, het voltallige col lege van B. en W. en Oost- burgs burgemeester A. Schip per, als vertegenwoordiger van het Anjerfonds bevonden, de nadruk op de gulle medewer king van de bevolking. De fanfare kwam in zijn bestaan steeds tot goede resultaten. Na een lichte teruggang van de belangstelling voor de mu ziekvereniging na 1956 maakt de fanfare thans een nieuwe bloeiperiode door. De heer Bombelijn sprak met lof over de voor muziekgezelschappen bijzonder gunstige subsidie verordening van de gemeente van Sas van Gent, waarvoor zich met name wethouder W. Colsen heeft ingespannen. Burgemeester drs. W. Du- sarduijn beschouwde een mu ziekgezelschap als een waar devol element in de samenle ving. St.-Cecilia maakt daarop geen uitzondering. Hij wenste het bestuur en de muzikanten veel succes met de nieuwe In strumenten. Gedeputeerde Van Geesbergen zei dat St.-Cecilia in de praktijk bewezen heeft wat welzijn inhoudt. „Dat is belangrijker dan de volzinnen over het welzijnsbe leid die in de provinciale sta ten zijn gesproken", aldus de heer Van Geesbergen. Hij meende dat de subsidieveror dening van Sas van Gent mo del kan staan voor de provin cie Zeeland. De gedeputeerde liet zijn felicitaties vergezeld gaan van het overhandigen van een nieuwe hoorn aan voorzitter Bombelijn. Vervolgens reikten wetncru- der Colsen, burgemeester Schipper, de wethouders De Beleir en De Groff en burge meester Dusarduijn de nieuwe instrumenten uit aan de overige leden van de fanfa re. De plechtigheid werd beslo ten met het spelen van een mars door St.-Cecilia. Na een receptie in De Zwaan maakte de fanfare een muzikale rond gang door Philippine. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Na een ge dwongen non-activiteit van ongeveer zes maanden (olie crisis) organiseert de Zeeuwsch Vlaamse Automo- bielsport Club (Zevacals eer ste autoclub in Zeeland voor 9 maart aanstaande weer een autorally. Volgens het systeem van een gecombineerde punt-pijl-en- rit gaat op die dag 's avonds om 19.31 uur in de a-klasse de eerste deelnemer van start voor een 60 kilometer lange kaartleesrit, die de naam kreeg van Anjerrit. De eerste deelnemer in de b-klasse, waarvan het te rijden traject eenderde korter is, start een half uur later. De rit is uitge zet door de heren W Ver- schraegen en R van Grem- berghen, beiden uit Koe wacht. In verhand met het benodig de kaartmateriaal is voorin schrijving gewenst. Dit kan telefonisch onder de nummers 01153-1293 en 01153-1582. tot 2 maart. Men ontvangt dan zo spoedig mogelijk 't bijzondere reglement dat voor deze rit is samengesteld. Het inschrijf geld bedraagt 6.-. exclusief kaartkosten. Daarna is in schrijving alleen nog mogelijk aan de wedstrijdtafel met een toeslag van 22.50 per equipe. 18.30 uur Deze is gevestigd in café De Anjer aan de Nieuwstraat te Koewacht geopend vanaf 0 Bejaardenbal in Kloosterzahde. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De bejaarden uit Kloosterzande hebben zaterdagmiddag in de zaal van hotel Van Leuven te Kloosterzande een voorproefje gekregen van het komende carnaval. De heer P. Kuypers, waarnemend voorzitter van het open bejaardenwerk, die dit feest in samenwerking met de carnavalsstichting organi seerde, mocht ongeveer een 250 feestvierders verwelko men. Dat niet alleen de Jongeren kunnen feestvieren toonden de (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN De Nieuw-Naimqpse KouterwoUen hadden samen met de Tjer- kens uit Graauw zaterdaga vond reeds een voorproefje van carnaval in zaal Tiele- man. Op een zeer drukke dansa vond werden door prins Mol onderscheidingen uitgereikt aan de heer F. Blommaert voor zijn vele verdiensten als voorzitter van de voetbalvere niging Hulsterloo en aan de heer G. de Bakker, trainer vaal de v.v. Hulsterloo. Prins Tjerk uit Graauw was met zijn voltallige raad in Nieuw-Namen en reikte aan de vrouw van prins Mol rozen uit als vergoeding voor de ve le avonden, dat haar man niet thuis was. Ook de heer G. de Bakker kreeg een onderschei ding en de beer L. Lockefeer voor zijn grote verdiensten als wegenbouwer. Tussen de bedrijven door hield men ook een songfestival (zie foto). feesitlustige oudjes zeer duide lijk aan. Het bont verklede gezelschap danste dat het een lieve liust was. De dames van het open bej aairdenwerk kwa men hijnia handen tekort om alle bezoekers op tijd van een kopje koffie of een ander drankje te voorzien. De aan wezigheid van prins W-annes 1 en de raad van elf droeg er vanzelfsprekend toe bij dat de feestvreugde er spoedig inzat en ook gedurende gans de mid-dag bl-eef. Mevr. Vermork-en-De Kort, de heer P. Maas en de leidster en leider van het majoretten- peioton wend-en door prins Wannes gehuldigd en gerid derd in de orde van de Kloria- nen. Het werd voor de bejaar den een onvergetelijke middag mede dankzij de muzikale in breng v-an J. Roctu-s op zijn electronisch orgel. Voorts was er een optreden van het ma-j-o- rettenpeloton, een gezelschap muzikanten van de fanfare, terwijl een bekend goochelaar zijn magische kunsten toonde. Ook konden de feestvierders genieten van een tweetal korte toneelstukjes. Natuurlijk mocht op een carnavalsfeest o-ok een verkleedwedstrijd niet ontbreken en men zag dan ook h-ee-1 wat kleurig uit gedoste 65-plussers in de za-a-l rondlopen. De eerste prijs was voor de „oliesjeiks", uitgebeeld door el-f dames, terwijl de tweede prijs voor mevr. Kouw- ijzer-Ebert was in haar crea tie als Tiroler dame. Veel te vlug was voor de meeste aan wezigen dit uitbundige feest afgelopen. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Zaterdag morgen werd ln een weiland te Westdorpe het stoffelijk overschot aangetroffen van de 61-jarige R. van V. Dokter Puylaert constateerde een na tuurlijke dood. Dia-avond Vandaag (maandag) geeft m-r. J. Kos ters, chef van de tw-eede afde ling van de provinciale griffie, een lezing met dia's over zijn reizen naa-r Zuid-Oost Azië. Australië en oost- en Zuid- Afrik-a. Deze avond, die om 20.00 uiur begint in de recrea tiezaal van het provinciehuis te Middel-burg, is bestemd voo-r de leden van de perso neelsvereniging provinciaal personeel Zeeland. (Van onze correspondent) HULST Tijdens het afge lopen weekend vonden in Hulst en omgeving weer enke le aanrijdingen plaats, waarna twee personen naar het zie kenhuis werden overgebracht. De materiële schade was vrij aanzienlijk. Op het kruispunt Burg. Geirn-aertstra-at - Prins Hen drikstraat te St.-Jansteen ver leende de autobestuurder B M. uit Hulst geen voorrang aan een vrachtauto bestuurd door E. B. uit Hulst. De perso nenauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd, terwijl de schade aan de vrachtauto mee vier Autobestuurder F. van H. uit Hulst wilde vanuit de Jull- anastraat te Hulst linksaf de Tivol-iweg oprijden. Omdat hem het zicht werd belem merd door een truck met op- legg'er reed hij, nadat hij op het kruispunt gestopt w-as, nog iets vooruit o-m beter de weg te kunnen overzien. Op dat moment kwam de motorrijder H. de K. u-it Kloosterzande aanrijden, die tegen de perso nen-auto opbotste. De K. moest m-et een rechterbo-venbeek- breuk per ambulance na-ar het St.-Liduina-ziekenhuis in Hulst worden overgebracht. Op het kruispunt grote Kreekweg-Zoetevaart nabij Hulst verleende de 16-jarige bromfietser rnej. I.L. uit Hulst, geen voorrang aan een perso nenau-to bestuurd door A. C. uit Graauw. De bro-mfietster werd met verwondingen na-ar het St.-Liduinaziekenhuis overgebracht. In een bocht op de Grote K-reekweg slipte een Belgische personenauto be stuurd door H. B. uit St.-Job in 't Goor. De a-u-to sloeg hier bij over de kop en kwam ver vólgens in een naast de weg gelegen sloot terecht. B. kwam er met d-e schrik vanaf, maar de schade aan zijn auto was aanzienlijk. Op d-e Grote Markt te Hulst werd d-e geparkeerde auto van S. B. uit Kloosterzande aange reden door een Belgische per sonenauto, waarvan de be stuurders zonder te stoppen doorreed. Dankzij oplettend heid van omstanders is het kenteken van de Belgische au to bij de politie bekend. O o O BERGEN OP ZOOM Etcetera, Molstraat 10a, ex positie tekeningen en aquarel len van Jan Sluijters (t.m. 21 februari). Dagelijks van 13.30- 17.00 uur, op vrijdag ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30 18.00 uur. Tweede hal stadhuis, Kunstwerk van de maand van de heer L. Mat- thijs, Woensdrecht (t.m. 23 febr.). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30- 17.30 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Op de Hollandse toer. HULST Stadhuis, expositie grafisch werk van Lil Verspeet uit Ba zel (België) van 8.30-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, zat. en zond. van 15.00-17.00 uur, t.m. 18 febr. MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: De manzieke baronessen 18 j. Vleeshal stadhuis, expositie „Kunst uit Rotterdam" met werken va-n een dertigtal kun stenaars (t.m. 4 maart). Rijks archief, St.-Pieterstraat expo sitie „Schipper mag ik overva ren" (t,m. 9 mrt.). Ma. t.m, vrij-d. van 9.00-12.30 uur en van 13.30-1700 uur zat. van 9.30-12.30 u-ur. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uiur: K.O.V. met Symfo nia. De Doelen (klein-e zaal) 20.15 uur: Fons Jansen als ba rton. „Ongewoon recital". Schouwburg, 20.15 uur: To- neehraad Rotterdam met „Mandragola'. Theater De Lantaren, 2-0.30 uur: Literaire avond met Mensje van Keulen en Gerrit K-omrij. TERNEUZEN Luxortheater, 20.00 ui MA..SJI. 14 j. Sociaal café, Dijkstraat 2, geopend van 19.00 uur af. Tel. 01150-6451. Gem Museum, Burg. Geill-straat, expositie (Van onze correspondent) HULST Het was zaterdag druk in het cultureel centrum „Den Dullaert" te Hulst, voor de activiteiten die daar in het kader van de opening werden gehouden. 's Middags waren ruim 700 kinderen aanwezig, die geno ten hebben van de poppen kastvoorstelling door het Hul- sters poppentheater „de Krie- keputte" van Frans van de Berg. Daarnaast zagen zij een optreden van de balletgroep „Rosanto" uit St.-Jansteen on der leiding van zuster Marie- José. Naar schatting 250 personen zagen 's avonds in de grote zaal het optreden van de Vo- gelwaardse volksdansgroep „Hava Naguila". Onder leiding van dansleider Otto Vosveld bracht de afdeling jongeren van de volksdansgroep een sca-la vam dansen uit on-der meer Israël, Roemenië, Rus land, Nederland en Amerika. De prestaties van de twintig jongens en meisjes vielen bij het publiek zeer in de smaak zoals bleek uit de grote bijval na afloop. Accordeonist Nico Bijl en klarinettiste Annema- rie Hoefeijzers zorgden vooi de muzikale begeleiding. Tussen de twee optredens van „Hava Naguila", hielden leerlingen van de Jansenius- scholengemeenschap uit Hulst o.l.v. mej. T. Stallaert een mo deshow. van het materiaal van het Dit. leencentrum voor Beeldendi Kunst in Zeeland (t.m. febr.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 u-ur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 u-ur: Saintn uit, samen thuis ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark 2J overzichtsexpositie Mienis van Citters (t.m. 2 maart). Di. tj» zat. van 9.00-1-2.00 uur en vai '13.30-18.00 uur. ANTWERPEN K.N.S., 20.00 uur: Minna von Barnhelm. Volksmuseum, Gildekamer- straat, expositie Volksrepu. bliek China (t.m. 17 maart) Alle dagen behalve 's maai> dags van 10.00-17.00 uur. ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevé, es- positie van de fotografen Jean Marie Bottequin en Heinrich Lukas Lindenmaier (t.m. 2! febr.). (Van onze correspondent) HULST Opnieuw hebben onbekenden de afgelopen vier dagen weer enkele inbraakpo gingen gedaan, namelijk op twee plaatsen in Hulst en tweemaal in St.-Jansteen. Evenals bij de reeks van in braken. d-ie Hulst en omgevinj de afgelopen weken teister den- maakten de nachtelijke insluipers gebruik van valse sleutels. Bij alle vier de in-braakpo- gingen vingen zij echter bot, omdat z-ij bij hun pogingen telkens door bewoners of om standers werden betrapt, voor dat zij iets konden meenemen, Om niet te worden herkend, gingen zij er dan zo vlug mo gelijk vandoor. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De aanleg van de wegkruising van de rioolpersleiding van Yerseke naar Waarde met de nieuwe rijksweg 58 bij Kruiningen gaat de gemeente Reimerswaal f 60.690,- kosten. Dat deelt het college de raad mee, nu de inschrijving van het werk heeft plaatsgehad. In het krediet, dat de raad voor dit werk al beschikbaar had gesteld, was ook begrepen het aanbrengen van een man- telbuis met het oog op een eventuele aansluiting van de kern Kruiningen op deze ri oolpersleiding. De aanleg van deze man-telbuis stuit echter op dit moment op bezwaren, Dit vanwege de onverwacht hoge kosten van de aanleg van de wegkruising alleen en de onzekerheid over het toekom stige tracé. De mantelbuis zal daarom nu niet worden aange legd. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 f3 lijnen). KANTOORUREN. Maandag t.m vrijdag 8.15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m vrijdag 19 00-21 00 uur, tel. 0 1 600-22341! zaterdag 9 00-12.00 uur. tel. 01600-49900: zondag 20.00-22.00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden' Zeeland 01100-4944 HU1SAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-5745: algemeen redac teur Zeeland: A 6 Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mi delburg tei 01180-7764 privé tel 01180 7438- redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwnians tel 01100-3405 kant Klokstraat h Does. tel 01100-8030 privé Coliinshof 35 Goes redacteur ierneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuw3traat i Terneuzen tei 01150-7920. privé tei 01150-4808; -ertacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm. Melkweg 40. Oostburg tel 01170-3370; sportredacti Zeeiand l Koomen 'cl 011R5-2594. FOTOJOURN ALIS1 ZEELAND: C J de Boer Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konlngs. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. tel. 01100-4318

de Stem | 1974 | | pagina 2