en it in rijd imultaan- eance i Hulst N ONE LEAH POULOS: TITEL Oranje verliest van Pakistan: 0-2 BUD VAN14CT! Biljartbond heeft nu mini-bestuur Anderlecht gelijk tegen RWDM: 1-1 nuisliaf kiezen of delen... t Tecfcil Bitossi in vorm Techniek geeft doorslag Cees Bal tweede PETROSJAN IN HALVE FINALE Barcelona klopt Real met 5-0 Aanvulling bij dames Record voor José Damen minder benzine betekent minder rijden daarom moet uw auto langer mee daarom moet uw auto beter tegen roest worden beschermd laat daarom uw auto behandelen met bel Valvoline 1078) 44011 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 18 FEBRUARI 1974 10 11 15 its Luctor kan Tjoba nu bedreigen. De Terneuze- wonnen in eigen huis 114 van Olympia en nu op twee punten van eiders. Olympia is nu defi- gedegradeerd. Stand: ia 4 8-12, Luctor 1 8-10, harding 1 9-9, Atlas I 8-8 2 9-8 Olympia 1 8-3. In 2B Ondo erg veel moeite met Wit 2. De Kloetingers staan lecht voor, en zullen met als eerste team degradatie ilijk kunnen ontlopen. Te- Orido ging het wel goed, r net niet goed genoeg om ten te pakken. Met 8—6 m Ondo met één been in eerste klas. BKC moest nen van Swift 4, dat er bij ies slecht voor kwam te n. Het werd daardoor een partij, waarbij de kansen elden. BKC ging met 8—9 de winst strijken, maar had net zo goed andersom nen zijn. Stand: Ondo 1 9- Animo 3 8-12, Zuidwesters 8, BKC 8-6, Swift 4 9-5, iw Wit 2 8-4. In 3b kwam ïw Wit 3 binnen handbe- van de titel. Toigo 3 heeft ,er de nodige inspanning iverd om dat te voorko- Met het nodige geluk :f Blauw Wit weer net aan goede kant van de score 34. De twee Zeeuwsch- imse ploegen deden het ekend. Zaamslag had wei moeite met Volharding "2, in de eerste minuten goed nstand bood, maar daarna een 62 nederlaag ge ld werd. Luctor 2 liep te- Tjoba 5 al snel een 01 Eerstand op. Vooral na rust len de Tèrneuzense reser- de basis voor de 7-4 zege. id: Blauw Wit 3 8-14- mslag 9-12, Luctor 2 9-11, >a 5 8-8, Volharding 2 9-4, o 3 9-3. In 3C werd Ondo ampioen. Tegen Animo 5 Iden de zenuwen kenne- een grote rol wamt voor eerste maal in deze eompe- kwam Ondo 2 niet los. werd een magere 23 rwinning. Het kreeg wel hulp van Stormvogels 3, it deze jonge ploeg slaagde n om Zaamslag 2 in eigen een 24 nederlaag toe te ïgen. Seolto 3 en Swift 4 zen broederlijk op de laat- plaats. Ze maakten het el« r niet erg lastig, waardoor bij 11 bleef. Stand: On- 8-16, Zaamslag 2 8-10, mo 5 8-8, Stormvogels 3 8- olto 3 8-3, Swift 6 8-3. an onze sportmedewerker) ULST Onder een grote lieke belangstelling in liet iieenschapscentrum in st, met natuurlijk alle ikers van de nieuwe lakvereniging Hulst, heeft Zeeuwse kampioen Cor sen een schaaksimultaansé- e gespeeld tegen 28 tegen- ïders. an dit aantal partijen vei- hij er slechts twee. Den eer uit Sas van Gent en ndse uit Axel kwamen tot overwinning. Voor de iwe Hulsterse vereniging het een succesvolle avond, vooral de jeugd die in ten getale was opgekomen, ft er het nodige van kun- opsteken. irbij alleen de doelpunten maken. De 00 eindstand Et de verhouding g°e(j :r. Er werd goed voetbal jeeld, met veel kansen r beide doelen, maar slecht eten en knappe keepersre es hielden tenslotte de Ipunten tegen (00). RO U WERSHA VEN 5RE Een frisse partij ;bal. Er werd hard, maa£ gespeeld. Een technisch :r Veere moest het afleg" tegen een sterke Brou- shaven-verdediging. In de ite helft had de thuisclub tijdlang een overwicht en lie periode kopte Everfrijn naar later bleek beslissen- doelpunt in het net: 1 tweede helft was Wjer r Veere, maar weer zonder :es. e stand: Zaamslag 16-25. uwdorp 16-21, Wemeldinge 7, Arnemuiden 2 13-1"» re 14-15, Brouwershaven 4, VCK 13-13, Colijnspl- s 13-13, WIK 16-13, Apolio 3, Sluis 15-12. Heinkens- 1 16-12, 's-Heer Arends- ce 16-11. f De eerste drie bij de dames: v.l.n.r. Monika Pflug (derde), Leah Pendos (eerste) Keulen (tweede). en Atje (Van onze speciale verslaggever) INNSBRUCK De macht van Atje Keulen-Deelstra is niet onbeperkt. De 35-jarige Friezin is het afgelopen week einde tijdens de sprint-titel strijd in Innsbruck geconfron teerd met de tegenstand van een aantal specialisten, die niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief ongedacht groot was. Voor het wonder van Irnsum" een wellicht min der prettige situatie, voor de toekomst van het datnes- schaatsen zonder meer een op luchtende ontwikkeling. Niet temin een zilveren medaille voor Atje Keulen, in een toer nooi, dat met de omschrijving „bizar" nauwelijks bevredi gend is gekenschetst. Uit de grabbelton van Inns bruck, waarin de weergoden en ijsmakers dolle surprises hadden gestopt, trok Leah Pou'los tenslotte de gouden prijs. Niet echter nadat de we reldrecordhoudster op de 500 meter Sheila Young en de Ca nadese revalatie Cathy Priest- ner zaterdag door een val wa ren uitgeschakeld en de Rus sin Tatjana Averina, die na drie afstanden ongemeen com fortabel in de race lag, door een even onnodige als rampza lige diskwalificatie wreed was uitgestoten. Leah Poulos, een 22-jarige Amerikaanse, die haar scho ling ontving van de Nederlan der Vloedgraven, laveerde tus sen alle klippen door en palm de op de tweede dag met per soonlijke records van 43.20 se conden en 1.28,19 triomfante lijk de wereldtitel in. Leah Poulos fungeerde in feite als stand-in van Sheila Young. De laatste- vorig jaar ook op de fiets de snelste vrouw ter wereld, toonde aan dat het pessimisme ten aan zien van haar sprintvermogen grond mist. Zaterdag was zij in het duel met Monika Pflug op de 500 meter op weg naar een tijd van ver onder de 43 (Van onze speciale verslaggever) CHRISTCHURCH Pakis tan heeft zich in het landen- hockey-toernooi te Christ- church weer van zijn beste zijde laten zien. Alleen de grootmeesters van de techniek verdienden de overwinning, die zij met de maximale winst (12 punten uit 6 wedstrijden) behaalden door zaterdag in de laatste wedstrijd van het toer nooi in Nederland met 20 te verslaan. Een overwinning, d'e geen moment aan twijfel on derhevig is geweest. De technische superioriteit van de Pakistanen was vooral doorslaggevend. Bovendien legden zij zo'n hoog tempo in hun aanvallen, dat er voor on ze landgenoten schier geen verzet mogelijk was. Dat de nederlaag tot slechts twee doelpunten beperkt bleef, dankte de Oranjeploeg vooral aan Derk Doyer, de 24-jari,ge doelman van HHYC, die een aantal fantastisch goede reddingen verrichtte met als hoogtepunt het stoppen van een strafpush. Maar het was niet alleen Doyer, die zo goed verweer bood. De gehele verdediging, geassisteerd door een sterke middenlinie, riep veelvuldig de oprukkende Pakistanen een resoluut halt toe. Niettemin moesten zij enkele malen diep bulgen voor de oppermacht van hun tegenstanders, die er duidelijk op uit waren revan che te nemen op de Nederlan ders. Toen Pakistan achtereen volgens een lange corner, een strafcorner en een strafbal kreeg toegewezen, zou Zahid in het laatste geval het vonnis voltrekken. Met de stick dook Doyer echter de bal uit de bedreigde benedenhoek. Als hazewinden snelden veelvul dig op de linkervleugel Zahid en Samillah op en in het cen trum wachtte een zeer attente aanvoerder Rashid zijn kansen af. De eerste kwam in de tien de minuut uit een lanige cor ner, nadat Doyer een schot uit een rush van Samillah be kwaam had onderschept. Ras hid nam uit de corner de bal op de stick en nu had Doyer geen verweer: 10. Bij scho ten van Islah en Rashid kreeg Doyer alle gelegenheid zich te onderscheiden. Pas in de dertiende minuut zou Neder land bij een strafcorner voor de eerste maal het vizier rich ten. Koelbloedig stopte doel man Sherwani echter het schot dat van de stick van Ties Kruize kwam Het geweldig hoge tempo, dat de Pakistanen aanhielden, en hun voortreffelijke stick techniek waren een zo sterk wapen, dat er voor onze land genoten een voortdurende dreiging bestond. Mede door dat de aanval, waarin Leefers niet voor 100% fit door een enkelblessure hij werd in de rust vervangen door Van Nes en Ties Kruize op de vleugel zich weinig geïnteres seerd toonde, onvoldoende druk op de Pakistanen kon SAINT TROPEZ (AFP) Cees Bal heeft in de derde etappe van de trophee-médi- terranée, een driedaagse wie- Ierwedstrijd, de tweede plaats behaald. Winnaar werd de Fransman Meunier. Deze legde de 133 kilometer af in 3 uur en 29 minuten. Bal eindigde op een minuut. Gerben Karstens werd derde. (ADVERTENTIE) WELKOM De Handige De lichte melange en het handzame formaat zijn ideaal als "afwisseling'.' uitoefenen, rustte de taak voornamelijk op de schouders van het achter- en midden veld. Hoe knap zij zich daar ook weerden, in de 26e mi nuut moesten zij voor de tweede maal door de knieën toen uit een lange corner uit de rebound Doyer keerde het eerste schot van Munawar Samillah de bal in het doel deponeerde: 02. Het verschil tussen beide ploegen school vooral in het aanvalsspel. Bij de Pakistanen spatten de von ken eraf, dat van de Neder landers stond op een laag pit je. Wel werden ook in de tweede speelhelft door de Ne derlanders naarstig pogingen gedaan. Wat tegen minder sterke ploegen al moeilijk ge lukte, kwam tegen een sterke defensie als die van Pakistan in het geheel niet uit de verf. Niettemin heeft dit toernooi, waarin Nederland tenslotte als vierde eindigde, wel enkele winstpunten opgeleverd, waar van ongetwijfeld op dit mo ment de belangrijkste is Jaap Kooreman, die als rechter ver dediger enkele goede wedstrij den speelde. Coach Cees Tania wacht echter nog een zware taak om een representatief elftal te formeren voor het Europacuptoernooi, dat in mei in Madrid wordt gehouden. De obdy is er, maar er moet niog een ziel in gebracht worden. Australië won het prestige- duel tegen Nieuw-Zeeland met 21. en eindigde daarmee op de tweede plaats. In de even eens zaterdag gespeelde wed strijd Polen - Maleisië behaal de Maleisië zijn eerste winst punt: 11. De eindstand van het toernooi: Pakistan 6-12, Australië 6-9, Nieuw-Zeeland 6-8, Nederland 6-7, Polen 6-3, Canada 6-2, Maleisië 6-1. De Nederlandse verdedigers Van Nes (links) en Taminiau in duel met de Pakistaanse aanvaller Samillah. PARIJS (AFP) De Bra bantse zwemster José Damen heeft zaterdag op de eerste dag van de zwemwedstrijden om de Grote Prijs van Parijs het bijna zeven jaar oude re cord van Ada Kok op de 200 meter vlinderslag (25 meter- baan) verbeterd. Ze won deze afstand in 2 min. 18.8 seconden. Op 25 au gustus 1967 maakte Ada Kok in het 55 yardsbad van Black pool een tijd van 2.21.0- die geruime tijd als wereldrecord heeft standgehouden. v 4vS° flowtv VMkvtw*. w"!l*trfl Omdat het maar 's uit moet zijn met de idee dat alleen duur roken lekker is! Graag gedaan! ANRHEM (ANP) De Ne derlandse dames atletiek, die de laatste jaren internationaal nogal wat terrein heeft verlo ren, krijgt aanvulling. Dat is zaterdag en zondag tijdens de nationale indoorkampioen schappen in Arnhem duidelijk geworden. Twee zeer jeugdige atletes maakten grote indrjk. De 16-jarige Mirjam van Laar (Kimbria) sprong 1,84 meter hoog, waarmee zij niet alleen het nationale indoorrecord van Mieke van Doorn met een centimeter verbeterde maar ook twee centimeter ho ger sprong dan een Neder landse atlete ooit kn de open lucht deed. De tweede opvallende pres tatie leverde de pas 15 jaar oude Olga Commandeur, die bij de b-meisjes de 800 meter won in 2.09.4. Die tijd bete kende niet alleen een nieuw jeugdrecord maar was ook be ter dan de 2.09.6 waarmee Wilma Hillen bij de dames, de titel pakte. AMSTERDAM (ANP) De moeilijkheden in de Konink lijke Nederlandse Biljart- Bond hebben zaterdag op een in Amsterdam gehouden nieu we buitengewone algemene vergadering een onverwachte wending genomen. Van het uit dertien leden bestaande bondsbestuur bleven na een bewogen bijeenkomst tenslotte zeven bestuurders over: vice- voorzitter Lageweg en de zes gewestelijke voorzitters: Peet oom (noord-westen), Voren- Kamp (het oosten), Schreuder (het noorden), Ritmeijer (het westen), Van Leest (Brabant- Zeeland) en Odekerken (Lim burg). Uit het bondsbestuur ver dwenen voorzitter Schimmel, secretaris Smit, penningmees ter Schulte en jeugd voorzitter Gruys, die uit de resultaten van de stemmingen de conse quenties trokken en ontslag namen, lid Even, die door de vergadering uit zijn functie werd ontzet en wedstrijdleider Kooyman, solidair met de af gezette Even. De resterende bestuursleden kregen de op dracht een normale vergade ring voor 27 april voor te be reiden. Dan zal het bestuur aangevuld kunnen worden. Voor het zover was, hadden zich vaak onthutsende toneel tjes afgespeeld. Voorzitter Schimmel had ie vergadering niet in de hand. Hij werd voortdurend geadviseerd door ae twee oud-voorzitters Piet van Engelen en drs. J. van Vliet, totdat eên afgevaardigde uitriep: ..Hebt u een regisseur nodig, meneer de voorzitter. Kunt u ons niet zelf lei den?" In het begin van de bijeeii- Komst waren, evenals op de op 19 januari in Utrecht gehou den eerste buitengewone ver gadering, de verwijten over en weer gevlogen. Het conflict dreigde uit te groeien tot een imitatie van de Watergate-af faire, toen onthuld werd dat voorzitter Schimmel bevestig de de indruk te hebben gekre gen dat op het bondsbureau /erborgen microfoons zouden zijn opgesteld. Ook werd ver teld, dat de heer D van Zan ten, die na een omstreden mo tie van de eerste vergadering tijdelijk de macht in handen had gekregen, een ander slot op het bondsbureau had laten maken, zodat de oude be stuursleden niet naar binnen konden. Die motie in Utrecht met 80 procent van de stemmen aan genomen, werd nu met een even groot percentage van de baan geveegd. De weg I open om via het artikel 21 van het huishoudelijke reglement de omstreden bestuursleden Even en Lageweg te wippen. Van de overige leden van het bondsbestuur verklaarden ne gen de consequentie te zullen trekken als de twee heren ge handhaafd bleven. Even werd met grote meerderheid uit zijn functie ontzet: 1059-356 stem men. Toen was het de beurt aan Lageweg. Opnieuw ver klaarde het bondsbestuur te zullen vertrekken als hij zou mogen blijven en toen dat met 782 tegen 681 inderdaad de wens van de vergadering bleek te zijn, vertrokken Schimmel, Smit, Gruys en Schulte. De gewestelijke voor zitters- van wie er enkele aan vankelijk ook hadden aange kondigd te zullen gaan, ver klaarden zich nu bereid in het belang van de bond te blij ven. Dat was na net hartstochte lijk beroep van oud-bestuur der Dick van der Meer, die onder meer zei: „Wij moeten ons allen schamen. We zijn bezig een prachtig stuk sport ï.i de grond te boren, alleen omdat er mensen zijn met on gezonde eerzucht". Zijn bede aan de aftredende bestuursle den om alsnog op hun besluit terug te komen, hielp echter niet. De overgebleven bestuur ders kregen de opdracht bin nen drie maanden een nieuwe voorzitter aan de vergadering voor te dragen. Dat moet vóór 27 april gebeuren. seconden, toen een smak op het ijs haar meteen alles ont nam. Zondag toonde Young met een 1000 meter in 1.27.35 aan ook op de dubbele sprint met de besten mee te kunnen. Het zou ongetwijfeld een wereld record (Heraning 1.27,3) ge worden zijn, als de Ameri kaanse bij de laatste kruising niet was dwarsgezeten door Tatjana Averina. De Russin, die aan 1.31.45 genoeg had, wilde met alle geweld voor langs schieten. Het kostte haar de wereldtitel en Sheila Young het record op de 1000 meter. Een protest wegens hinderen van Sheila Youngs' trainer Pe ter Schotting vond onmiddel lijk gehoor bij Jean Heckly, de Franse hoofdscheidsrechter diskwalificeerde de in 1.28.73 binnengekomen Averina. De Russische zou anders met een verschil van niet minder dan anderhalve punt wereldkampi oene zijn geworden. Woedend protestearden de Russische coaches Stenin en Koedriatsjöv op hun beurt. De joyeuze Fransman hield zijn beslissing echter staande. De kleine don kerharige Leah Poulos, die tij dens het duel Averine Young niet durfde te kijken sn die na afloop in tranen was, had gewonnen. Atje Keulen, die zondag ook nog Monika Pflug voorbij streefde kan blij zijn met haar tweede plaats, een reprise van vorig jaar, toen Sheila Young voorging. De Friezin- bezig aan haar laatste seizoen, kwam zaterdag niet los, reed een verkrampte sprint en bleef op de 1000 meter in het zienderogen wegsmeltende ijs steken. „Ik kan niet meer op slecht ijs rijden", aldus At je. Voor de andere Nederlandse deelneemsters, vooral voor Sippie Tigchelaar (22e) en Sijtje van der Lende (19e) was Innsbruck louter voorbe reiding op het wereldkampi oenschap voor de allrounders in Heerenveen (komend week einde). Het succes van Per Björang zal, zo viel na de strijd om de wereldkampioen schappen sprint in Innsbruck in Noorse kringen te beluiste ren, het schaatsen in dit land definitief uit de impasse hel pen. Een week na de verove ring van het klassernentsgoud door Sten Stensen in Inzeil toonde Björang (25) zich 's werelds snelste sprinter. Op basis van de knappe 500-me- tertijd van de eerste dag (38.95 in de eerste rit) schaat ste de student in de wiskunde naar een winnend totaal van 160.750 punten, dat het dichtst- werd benaderd door Masaki Suzuki en Eppie Bleeker, in deze volgorde. Voor de Fries een herhaling van zijn derde plaats: vorig jaar eindigde hij achter de nu ontbrekende Rus Valerie Moe- ratov en Jos Valentijn. In Innsbruck is duidelijk gewor den dat de internationale sprinterswereld het eigenlijk niiet kan stellen zonder dit du- o. Hoewel het prestatiepeil, vooral op de door velen ver foeide 1000 meter, gestegen is (maar in hoeverre is dit een sprintafstand), bleek er wei nig nieuw bloed te zijn slechts de als zesde eindigende Amerikaan Peter Mueller kan met enige goede wil een open baring genoemd worden. BRUSSEL (BELGA) Het topduel in België tussen RWD Molenbeek en Anderlecht is onbeslist gebleven: 11. An derlecht heeft vooral in de eerste helft van deze Brussel se derby de strijd beheerst. Met Rensenbrink als uitblin ker werd de verdediging van Molenbeek voortdurend onder druk gezet. Het doelpunt viel echter aan de andere kant. Polleunis glipte langs een paar verdedigers van Anderlecht en gaf doelman Ruiter geen kans. Enkele minuten later had An derlecht de stand weer gelijk getrokken. Rensenbrink werd in het strafschopgebied onder uit gehaald en Coeck benutte de elf metertrap feilloos. Een andere derby, tussen Standard Luik en FC. Luik, eindigde eveneens in een ge lijk spel van 11. FC Luik kwam op een voorsprong door Nicolai, maar Bukal maakte gelijk. FC Antwerp kon door een benauwde overwinning op Be- veren een punt op Anderlecht inlopen. Het doelpunt van de Antwerpenaren kwam op naam van Van Riel. Club Brugge heeft onder het bewind van Ernst Happel zijn eerste nederlaag te pakken. Berchem trok zich niets aan van de plotselinge opleving van de landskampioen. Club werd met de rug tegen de muur gezet en moest buigen voor een treffer van Ver- jans. Het In degradatiegevaar ver kerende Sint-Truiden verover de twee kostbare punten door een zege van 20 op Beer schot. De scherpschutter was Riedl. Lierse en Diest deelden de punten 11. Ex-NEC speler Davidovie opende de score voor Lierse. CANNES :AFP) De Itali aan Franco Bitossi heeft zon dag in Cannes de grote prijs van Cannes gewonnen. Op zes kilometer van de finish wist hij zich via een demarrage te ontdoen van twee medevluch ters, de Belg Frans Verbeek (tweede) en de Nederlander Tino Tabak (derde), die aan de meet een achterstand had den opgelopen van zeventien seconden. Een andere Neder lander uit de ploeg van Peter Post, René Pijnen, werd zes de De uitslag Is: 1 Bitossi It. 135 km. in 3 uur, 32 min. en 27 sec., 2 Verbeek Bel. op 17 sec.- 3 Tabak Ned. z.t., 4 Planckaert Bel. op 1 min. 2 sec., 5 Bergamo It. z.t., 6 Pij nen Ned. z.t., TALMA DE MALLORCA (ANP) De Russische oud wereldkampioen Tigran Pe trosjan heeft zich zondag ge plaatst voor de halve finales van het kandidatenschaaktoer- nooi. Hij behaalde iin Palma de Mallorca tegen de Hongaar Lajos Portisch zijn derde overwinning. In die dertiende partij, voldoende voor de zege in de tweekamp: Portisch had twee partijen gewonnen. Voor de halve finales worden nu de volgende tweekampen ge speeld: Boris Spasski (SU) - Anatoli Karpov (SU) en Vik tor Kortsnoj (SU) - Tigran Petrosjan (SU). MADRID (ANP) Barcelona heeft in Madrid op meedogen loze wijze afgerekend me* Real Madrid. De Catalanen wonnen met 50. Zij hebben nu zeven punten voorsprong op Atletico Madrid en Malaga. sport in 't kort HOCKEY: Hattem bij de heren en Den Bosch bij de dames zijn in Beverwijk de overtuigende Nederlandse kampioenen zaalhockey ge worden. Hattein klopte in de finale HTCC (Eindhoven) met 142. De dameseindstrijd tus sen Groninger Studenten en Den Bosch eindigde met een 43 zege voor laatstgenoemde ploeg. ATLETIEK: De Belgische atleet Emiel Puttemans heeft in Berlijn een nieuw Europees indoorrecord op de 3000 meter gevestigd. Zijn tijd: 17.38.0. WIELRENNEN: Freddy Maertens (Belg.) is winnaar geworden van de Ronde van Andalusië. Het bergklassement kwam op naam van de Spanj aard Andres Cliva. SKIËN: De eerste langlauf- titel bij de Noorse skiwereld- kampioenschappen in het Zweedse Falun is met een overwinning op de 30 kilome ter van de Zweed Thomas Magnusson in eigen land ge bleven. VOETBAL: Bayern Miinchen zal Borussia Dort mund financieel helpen. Bo russia, vierde in de westelijke regionalliga, heeft een schul denlast, die met zeven cijfers wordt geschreven. TENNIS: De Roemeen Ilie Nastase heeft in het toernooi van Toronto de halve finales bereikt door een overwinning in twee sets (64 en 76) op de Amerikaan Erik van Dil len. BOKSEN: Bruno Arcari be hield in Turijn zijn wereldtitel licht-weltergewicht tegen zijn uitdager de Spanjaard Antonio Aortiz. De Spanjaard werd in de achtste ronde gediskwalifi- eerd. WIELRENNEN: Gert Wil- deboer bleek de snelste in een cyelo-cross over 25 kilometer in Turnhout. Hij liet een tijd van 1 uur en 40 minuten note ren. TENNIS: In Enschede won Jan Hordijk het vierde toer nooi van het wintercircuit van de KNLTB. In de eindstrijd versloeg hij Sanders met tweemaal 62. ATLETIEK: De Tsjechische Helena Fibingerova verbeterde in Sofia met een stoot van 20.36 meter het wereld-indoor- record kogelstoten voor da mes. MOTORCROSS: Sjaak van Velthoven (Belg.) heeft de in ternationale motorcross in Lommei gewonnen. Hij werd in beide manches eerste. De Nederlander Sigmans werd tweede, Harry Everts (Belg.) derde. SCHAATSEN: Ton de Groot (Limmen) toonde zich de sterkste in de strijd om het kampioenschap van Nederland voor super-afstandscracks op de Amsterdamse Jaap Eden- baan. Hij gleed na een uur, 42 minuten en 18,9 seconden als eerste over de finish. KARATE: De Amsterdamse J. Kallenbach is de grote man geweest bij de Nederlandse kampioenschappen in Barne- veld. Hij won in de finale van het zwaargewicht van Ton van Heume en in die van alle ca tegorieën van Hedwig Lob man. RODELEN: De Duitse kam pioen Josef Fendt werd in Koeningssee het wereldkampi oenschap rodelen. Bij de da mes prolongeerde de Oostduit- se Margit Schumann haar ti tel. 0 WIELRENNEN: In Antibes won Joop Zoetemelk de twee de etappe van de Trofee Me- diterranee. Karstens werd vijfde. Jacques Spetgens zege vierde in een veldrit over 25 kilometer in Kalmthout. VOLLEYBAL: De Roe meense bekerhouder Dianmo Boekarest plaatste zich via een overwinning Fenerbahce Istanboel (Turkije) voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars dames. De Roe menen wonnen met 30. Di- namo Oost-Berlijn plaatste zich reeds voor de halve fina les. (ADVERTENTIE) 0 TAFELTENNIS: Het Ne derlands team is als tweede achter »'olen geëindigd in de tweede divisie van de Europe se landencompetitie. In de laatste wedstrijd won Neder land met 52 van Denemar ken. n waterdicht merk Zo'n beschermende Tectyllaag is goed voor een besparing van vete honderden guldens... zorg daarom juist nu dat die bescherming nog intact is en geef 'm juist nu die "herhalingsbeurt". voor meer informatie of adressen van de dichtst bij u zijnde Tectyl dealer.

de Stem | 1974 | | pagina 11