:en iiisN tart op Straalbedrijf Verduijn vestigt zich in Sluiskil Inbraken in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen De Stem/De Vrile Zeeuw Duivenhouders kozen voorzitter Diamanten paar ENGELEGEN NHUIS Botsing in Breskens Drink Claeiyn als't jonge moet zqn Judoclub in oprichting itraat 13. BENZINE tanken E VISSER denken Terneuzen stad streek Van Eede naar Kanaalzone Jongeman bekent inbraken Gentse predikant houdt lezing Clinge Tijdelijk geeft uw slijter u dit leuke borrelglas gratis bg elke hele liter Claeryn. Sluiskil Hansweert Kloosterzande Rayonraad NKV vergadert Hulpcentrum In zeeland zÊtter B. v-d. Dries, die jaar schutter is en ook ft jaren voorzitter is van Eensol zindheid en 25 jaar vooijS.' van de verenigde sociëteit». Dit wordt gevierd op 5 4ll tus met een schieting. Na afloop van de vergaf ring werd een schieting geB.' ven. De uitslag: hoofdvogel v.d. Dries-Geus van Eens» zindheid, lste zijvogel J, Dries van Eensgezindheid' 2df, zijvogel Adr. v.d. Dries' V1 Vrije Schutters- lste fcai Rijk van Vios, 2de kal r' Westdorp van Eensgezindhe-i 3de kal A- J. v.d. Bulok van Eensgezindheid, 4de kal j Oosthoek van Concordia, De puntenverdeling is als vólgt- één F. Oosthoek van Conroó dia met 8 punten. Jan Dries, B. v.d. Dries en A. v'd Dries van Eensgezindheid schoten elk 4 punten. De 87- jarige Jeroen Vette van Con. cordia en Adr. v.d- Dries van Vrije Schutters, kwamen met 4 punten door loting aan de vijfde en zesde plaats wordt gegeven door het Goese gezelschap. Als gastsolisten heeft de Goese Operette Vereniging dit Jaar geëngageerd de tenor Henk Meijer uit Amsterdam, de tenor Martien van Otter- dijk en de zangeres Martine Smit-Kox. De heer Meijer ge noot een conservatoriumoplei ding en zong nog recent tij. dens de Bregenzer Festspieie ln Oostenrijk. De heer Van Otterdijk vierde in juni vorig jaar triomfen in het open luchttheater in Oisterwijk. Mevrouw Smit tenslotte ge noot haar zangopleiding aan het conservatorium en bij de zangpedagoge Jo van de Meent. Zij was verder twee jaar lang soliste voor de Hoofdstadoperette. Ook trad zij op voor de stichting „het schoolconcert" met onder an dere „the telephone" van Me- notti en „Ia serva padrona" van Pergolesi. Verder werken aan de uit voering mee het koor, ver sterkt orkest en ballet van de Goese Operette Vereniging. Het geheel staat onder leiding van de heer J. Kousemaker uit Goes. tuin en garage. ijn uw markt, arkt er velen Woensdag 13 februari 1974 (Van een onzer verslaggevers 1 SLUISKIL Het straal- en constructieschildersbedrijf J. Verduijn uit Eede gaat zich op het kanaaleiland bii Sluiskil vestigen. Over drie maanden zal de nieuwe fabriek in ge bruik worden genomen. Het bedrijf verschaft momenteel werk aan achttien man personeel. Verwacht wordt dat dit aantal binnen afzienbare tijd uitgebreid zal kunnen wor den. Verduyn teit onder zijn opdrachtgevers Total in Bor- sele, Dow Chemical in Terneuzen en enkele andere indus trieën. Verder loopt een order voor het schilderwerk aan veertien tankschepen uit Antwerpen. 0 Het bedrijf is al begonnen met het schilderen van schepen. De heer J. Verduijn, die af komstig is uit Raamsdonksveer in Noord-Brabant, vestigde zich in 1972 in Eede bij Aardenburg. In mei 1973 begon hij er een gtraal- en constructieschilders bedrijf met twee man perso neel. De werkzaamheden kre gen zo'n omvang dat men steeds meer met ruimtegebrek te kampen kreeg. De heer Verduijn liet zijn keus vallen op het kanaaleiland bij Sluis kil. „We zitten daar vlakbij diep vaarwater, wat bijzonder gunstig is voor de aan- en afvoer van materialen. Een an dere overweging die zwaar weegt is de nabijheid van in dustrieën in de kanaalzone" aldu-s de heer Verduijn. Het bedrijf heeft op het ka naaleiland 6000 vierkante me ter in erfpacht van het haven- (Van onze correspondent). TERNEUZEN De 20-jari- ge te Zaamslag woonachtige P. v. d. V. die maandagavond werd aangehouden in verband met de in de nacht van zondag op maandag gepleegde dief stallen heeft tegenover de Terneuzense gemeentepolitie bekend in zijn woonplaats uit de supermarkt van Den H. rookartikelen te hebben gesto len, gepoogd heeft bij de kap per B. eveneens te Zaamslag in te breken en in de Noordstraat te Terneuzen in het fotoatelier zes maal te hebben ingebroken en aldaar f 258,te hebben ontvreemd. Hij blijft voorlopig in verzekerde bewaring. (ADVERTENTIE) schap Terneuzen. Met het oog op verdere uitbreidingen heeft Verduijm bij het havenschap nog eens R85 vierkante meter grond gevraagd, die aanvanke lijk in optie was gegeven aan machinefabriek Lindenberg. De heer Verduijn legt er de nadruk op dat zijn straalbe drijf voornamelijk in afgeslo ten ruimten zal worden uitge oefend. Dit ter voorkoming van overlast door stof en la waai voor de omgeving. De hele inrichting van de nieuwe fabriek zal onderworpen wor den aan de eis van de hinder wet en de wet op de luchtver ontreiniging. Het bedrijfscom- piex krijgt voorlopig een lengte van 50 meter en een breedte van 25 meter. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Morgena vond (donderdag) om halfacht houdt dominee A.A. Kleine predikant van de vrije ge meente der Belgische Evange lische zending te Gent zijn tweede lezing in de Opstan- dingskerk aan de Beliamy- straat te Terneuzen. Op uitnodiging van diverse kerkgenootschappen gaf domi nee Kleyne op 31 januari zijn eerste lezing. Morgen zal hij een algemene schets geven over het wereldverloop in het verleden, heden en toekomst waarbij Israël nauw is betrok ken. In de volgende lezingen die op 28 februari 14 en 28 maart en 11 april worden ge houden zal dominee Kleyne op deze algemene uiteenzetting in details terugkomen. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Ten gevolge van het geen voorrang Verle nen op het kruispunt Lange- weg-Promenade-afslag rijks weg 58 te Breskens, door de autobestuurster, mevrouw J. van B. uit Hoek aan de auto bestuurder A. van O. uit Bres kens, ontstond gistermiddag om twaalf uur een aanrijding met een licht gewonde en veel materiële schade. Van O. werd licht gewond en kon na door dokter Hauer te zijn behan deld, naar huis terugkeren. Zijn auto liep zware schade op. De auto van mevrouw Van B. was total loss. Noch de bestuurster, noch de drie inzit tenden liepen verwondingen op. De Vlaamse Gaai De vo gelvereniging De Vlaamse Gaai hield in De Troubadour de jaarlijkse algemene verga dering. De opkomst van de leden was buitengewoon groot. Door het aftreden van voor zitter Rob van der Kelen moesten de leden een nieuwe voorzitter kiezen. Er was geen enkele kandidaat zodat beslo ten werd met deze verkiezing te wacht entot het najaar. Jo Verstraeten die zich reeds tij delijk met deze functie belast zal dit tot het najaar blijven doen. Overeenkomstig de wens van vele leden zal er op 30 november en 1 december een onderlinge tentoonstelling ge houden worden. Glas gratis Prijskaarting De uitslag van de in café Dallinga te Sluiskil gehouden prijskaarting is 1. J. Dubbeldam, 2. J. Mar- tinu, 3. F. van der Hooft, 4. J. van Kerkvoort, 5. P. de Put ter Ringwerpen Veertig Sluiskilse dames namen deel aan de ringwerpwedstorijd in café Dallinga ten bate van de zeehengelclub. De uitslag was 1. mevr. J. Geelhoed, 2. mevr. Neufgise, 3. mevr. Zegers. De Zwaluw Op uitnodi ging v-an de Westdorpse carna valsvereniging De Koeters neemt het Sluiskilse majoret- tenpeloton De Zwaluw deel aan de carnavalsoptocht die op zaterdag 23 februari in West- dorpe wordt gehouden. Winnetou Op zondag 17 februari houdt de Sluiskilse karabijnschietclub Winnetou in café Dallinga een schiet wedstrijd die om 15 uur be gint. Handboogschieting Aan de handboogwedstrijd van de Sluiskilse schuttersvereniging namen 75 persoen deel. Hoge vogel: L. Dallinga, rechtse zij vogel: L. de Schepper, linkse zijvogel P. Oosting. Meeste vo gels B. de Rooy. Carnavalsbal Op vrijdag 22 februari geeft de NKV- Vrouiwenbond alfdeling Sluis kil een carnavalsbal in café Atlanta te Sluiskil met mede werking van het orkest The Stone Stars. Hand boogschieten Een ploeg uit Sluiskil heeft de tweede Nederlaind-België ont moeting in het hanidfooogschie- ten gewonnen. De meeste pun ten scoorde Bert Luyks uit Sluiskil. M. Dallinga bezette de tweede plaats. Kindercarnaval De cen trale stichting voor sociaal bul-tureel werk in Sluiskil or ganiseert op zaterdag 23 fe bruari een kindercarnaval. Na dat 's morgens eerst fietsen en autopeds zijn versierd begint om 14 uur een optocht vanaf het Gildehuis. Bij terugkomst ln het Gildebuis volgt een bal met uitreiking van de prijzen aan de mooist verklede kinde ren. B.A.C. De Bonteavond- Clus in Sluiskil geeft op don derdag 14 en vrijdag 15 febru ari een voorstelling voor dona teurs en andere belangstellefir den in jeugdgebouw De Ark. Bejaarden Op vrijdag 25 febrari houdt het open bejaar- denwerk in Sluiskil een carna valsmiddag voor bejaarden in het Gildehuis. Medewerking verleent de organist De Bruy- ning. Kaarting Op vrijdag 13 februari houdt het poen bejaar- café Dallinga in Sluiskil een kaartwedstrijd. De prijzen De- staan uit kippen, KVP De plaatselijke af deling van de KVP komt zon dag bijeen in de zaal Thalia. De vergadering begint om 20.00 uur. Onder voorzitter schap van de heer E. A. E. M. Suij komen diverse onderwer pen aan de orde, waarbij o.a. de samenstelling van de lijst voor de gemeenteraadsverkie zing, de verkiezing voor de Provinciale Staten, de agenda van de te houden gemeente raadsvergadering en verdere lokale problemen- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de Jaarlijkse verenigin-gsvergade- ring van de afdeling Zeeland ;.an de Zuid-Nederlandse uand van Postduiven-houders de hee- M. Willaert uit günge tot voorzitter gekozen. eze vacature was ontstaan floor het vertrek uit deze pro file van de heer W. Colsen flJl Hulst, die deze functie 25 ■'aar hee-'t bekleed, hem verdween uit het aWelmgsbestuur ook een tweede nestor uit de Zeeuwse duivensport, namelijk de heer H. Ma-rquinie uit Sas van Gent, die eerst als secretaris en later als lid van het be stuur een kwart eeuw lang de belangen van de Zeeuwse dui vensport heeft behartigd. Door hun vertrek moesten twee nieuwe bestuursleden worden gekozen. Benoemd werden de heren L. van Helsland namens kring Oost uit St.-Jansteen pn P. Gommers, namens kring cen trum Zeeuwsch-Vlaanderen uit Axel. Terwijl in een vacature namens kring West-Zeeuwsch- Vlaanderen werd voorzien door de benoeming van H- du Puy te Biervliet. Uit het jaarverslag bleek dat de afdeling op een goed jaar kan terugzien. Ondanks de vergrijzing die de duivensport kent, werd 1973 afgesloten met een, zij het geringe leden winst, iets wat de laatste jaren niet meer is voorgevallen. Het coneeptvluchtpi ogramma voor 1974 werd met slechts een wijziging in zijn geheel door de verenigingsafgevaardigden aangenomen. Aan het begin van deze zeer druk bezochte vergadering, slechts enkele van de ongeveer 50 aangesloten verenigingen lieten verstek gaan, werd een ogenblik stilte in acht geno men voor de onlangs door een tragisch ongeval overleden voorzitter van de postduiven vereniging V.Z.V. in Hoofd plaat. Volleybal. On der leiding van sportambte naar O. Vosveld is in Kloos terzande begonnen met het be oefenen van de volleybalsport. Voor een eventueel op te rich ten club hebben zich reeds 13 jongeren opgegeven. Om de belangstelling te kunnen peilen wordt op zater dag 16 februari in sportzaal De Hinde om 15.30 uur een bijeenkomst belegd voor aspi rant-leden. jongens, meisjes, dames en heren. De minimumleeftijd voor de club bedraagt 13 jaar, de con tributie (13-16 jaar) 50 cent per week, 16 jaar en ouder f 1,- per week. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De rayon- raad van de Industriebond NKV belegt zaterdag maart een vergadering die om 9.30 uur begint. Aan de orde komt onder andere een voorstel van het bonetebestuur om ingaande 1 oktober 1974 de contributie te verhogen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de maand januari werd 154 keer het hulpcentrum Zeeuwsch- Vlaanderen te Terneuzen op gebeld, waarvan 116 keer door bewoners van Ternuezen, 10 keer door Sluiskil, 4 keer door Hoek en 2 keer door Zaamslag. Axel belde drie keer, Honte- nisse 5 keer, Oostburg 4 keer en sas van Gent 7 keer. Van de in totaal veertig aan rijdingen waren er 9 zonder en 11 met letsel. De politie werd zeven keer gealarmeerd om oip te treden tegen baldadi- de jeugd, er waren tien twist en vechtpartijen, 14 inbraken en diefstallen en 6 brandmel dingen. Twiee keer werd er waterverontreiniging en één keer bodemverontreiniging ge meld. Twee meldingen werden ook ontvangen wegens ge luidshinder en eveneens twee meldingen wegens niuziekhin- der. Er kwamen zes meldingen binnen wegens stormschade en •twee maal werd er het vinden van een lijk gemeld. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het be jaardentehuis Bachten Dicke te Terneuzen vierde het echtpaar Fr. vau Liere-Zegers, gisteren onder grote belangstelling van famlie, bestuur, medebewo ners en autoriteiten zijn zes tigjarig huwelijksfeest. Het feest werd enigszins sober ge- houten omdat de gezondheids toestand van de heer Van Liere (82) te wensen overlaat. Zijn echtgenote (81) kon de feestvreugde beter verwer ken. In aanwezigheid van bijna alle medebewoners werd er ter ere van het diamanten eentpaar een receptie gehou den. Daar sprak o.m. wethou der R. Hol in zijn functie van loco-burgemeester het echt paar toe en bood het namens het gemeentebestuur een fraai bloemstuk aan. De vice-voor- zitter van het bestuur van Bachten Dieke, de heer J. Dregmans, feliciteerde het echtpaar Van Liere eveneens en ook hij bood namens be stuur en directie een bloem stuk aan. Ook mevrouw van Es-Dees, die namens de bewo ners de gelukwensen aanbood, overhandigde de heer en me vrouw Van Liere bloemen. Tenslotte werd het woord ge voerd door mevrouw P. Maat, de directrice van Bachten Die ke en dominee E.J. Rietveld, die sprak namens de Neder lands Hervormde kerk in Te- neuzer.. Voorts mocht het dia manten echtpaar veel schrifte lijke gelukwensen waaronder telegrammen van Hare Majes teit de koningin en mr. Van Aartsen, de commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, geschenken en bloe men in ontvangst nemen. De heer Van Liere, geboren te Waarde en zijn vrouw, een geboren Terneuzense, leerden elkaar kennen toen zij met hun ouders op Texel woonden. De bruidegom was lang werk zaam in de landbouw, eerst op Texel en later te Philippine. Het echtpaar Van Liere ver blijft sedert 21 oktober 1964 in Bachten Dieke en heeft geen kinderzo. AXEL Jeugdhaven, 14.00 uur: Te kenfilmfestival. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur :Live and let die, 14 j. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie tekeningen en aquarel len van Jan Sluijters (t.m. 21 februari). Dagelijks van 13.30- 17.00 uur, op vrijdag ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Tweede hal stadhuis, kunst- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE En kele oud-judoërs van de enke le jaren geleden opgeheven ju doclub in Kloosterzande willen deze sport in de gemeente nieuw leven inblazen. Lange tijd heeft hier een bloeiende vereniging bestaan die door allerlei oorzaken enkele jaren geleden moest stoppen. Nu Kloosterzande weer een behoorlijke binnensportaccom modatie heeft - sportzaal De Hinde aan de Kertnedylaan - wil men de judosport weer gaan beoefenen. Voor definitief begonnen wordt, waarschijnlijk onder supervisie van de bekende ju doka Staf de Moor uit Axel, willen de initiatiefnemers we ten of er hiervoor nog een voldoende belangstelling be staat. De judoliefhebbers wor den daarom op 16 februari uit genodigd om 14.30 uur in de sportzaal bijeen te komen. En kele judoka's zullen dan een korte demonstratie geven, waarna men zich kan opgeven ais lid bij de eventueel op te richten judoclub. Tijdens deze bijeenkomst zullen nog nadere mededelin gen worden gedaan over naam trainer (waarschijnlijk R. Verschueren uit Kloosterzan de), contributie, kleding etc. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS HOOFD PLAAT In de nacht van maandag op dinsdag zijn er te Breskens en Hoofdplaat drie inbraken gepleegd waarbij vrij grote geldsbedragen werden gestolen. In Breskens werd van het hotel boven de vismijn, beheerd door me vrouw C.M. een deur gefor ceerd. De dief ontvreemdde er 500 aan wisselgeld en een ongeveer even groot bedrag uit een jukebox. In Hoofdplaat kregen twee bewoners ongewenst bezoek. In de kapperszaak van A.V. werd ongeveer 100 aan wis selgeld gestolen. Men ver schafte zich toegang door een w.c.-raam. Eveneens in de nacht van maandag op dinsdag werd een inbraak gepleegd in het café van J.W. waar de spaarkassen van diverse vere nigingen, o.m. van d-e reisvere- niging ouden van dagen gele digd werden. In totaal werd er ruim tweeduizend gulden ge stolen. werk van de maand van de heer L. Matthijs, Woensdrecht (t.m. 28 febr.). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. HULST Stadhuis, expositie grafisch werk van Lil Verspeet uit Ba zel (België) van 8.30-12.00 uur en van 14,00-17.00 uur, zat. en 18 febr. Den Dullaert, expositie Gus- taaf v.d. Braak met schilderij en, aquarellen en penseelteke ningen (t.m. 17 febr.). Alle dagen de gehele dag geo pend. MIDDELBURG City Geen voorstelling. Vleeshal stadhuis, expositie „Kunst uit Rotterdam" met werken van een dertigtal kun stenaars (t.m. 4 maart). Rijksarchief, St.-Pieter- straat, expositie „Schipper mag ik overvaren" (t.m. 9 mrt.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00- 12.30 uur en van 13.30-17.00 uur zat. van 9.30-12.30 uur, ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur: Koffieconcert. Concerto Rot terdam. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Beter zo dan an dersom" met Elsje de Wijn, Frits Lambrechts en Martin Brozius. De Lantaren, 20.30 uur: „Dreyfus" door Pool The atre uit Edinburgh. Luxor Theater, 20.00 uur: „Wat een planeet" van Annie M. G. Schmidt. Piccolo Theater, 20.15 uur: „De verhuizers" door Thema Theater, TERNEUZEN Sociaal café, Dijkstraat 2. Geopend van 19.00 uur af. Tel. 01150-6451. Gem. Museum, Burg. Geillstraat. Expositie van het materiaal van het Uit leencentrum voor Beeldende Kunst in Zeeland (t.m. 28 febr.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Open Hof, tentoonstelling van de fotoclub De Schelde (t.m. 16 febr.), IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie van amateuristische kunst uit West- en O. Zeeuwsch-Vlaan deren met schilderijen, teke ningen, keramiek, beeldhouw werk en wandkleden (t.m. 14 febr.). Geopend van 14.00- 16.00 uur. ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark 28, overzichtsexpositie Miems van Citters (t.m. 2 maart). Di. t.m. zat. van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur. ANTWERPEN Zaal Kon. Elisabeth, 20.S0 uur: Kamermuziekconcert door het Quartetto di Roma. Prov. Centr. Arenberg, 20.00 uur: Toon Hermans „One Man Show". Volksmuseum, Gildekamer- straat, expositie Volksrepu bliek China (t.m. 17 maart). Alle dagen behalve 's maan dags van 10.00-17.00 uur. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, ex positie van de fotografen Je- an-Marie Bottequin en Hein- rich Lukas Lindenmaier (t.m. 28 febr.). Expositie bronss- sculpturen van Koenraad 9 (t.m. 17 febr.). BRUGGE Halle, Van 11.45-12.30 uur: concert. Schouwburg, 20.00 uur: Gala „Liefdadigheid". Theatershow ten bate van de visueel gehandicapten. GENT Kon. Opera, 20.00 uur: Ex ploration du monde „Trois ans en Chine". Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel. 01180-7920 (4 Ufnen); HULST: Steenstraat 14 tel. 01140-3751 (3 Hjnen); GOES: Klokstraat L tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m vrijdag 19 00-21 00 uur, tel 01600-22341; zaterdag 9 U0-12.00 uur, teL 01600-49900; zondag 20.00-22.00 utir. tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel 01140-3751 of 01150-6297; Middens Zeeland 01100-4944. HUISAANSLU1T1NGEN: REDACTIE: CheJ Zeeuwse redactie- S C. Augustijn, Kantoor Nleuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-5745- algemeen redac teur Zeeland A f Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg tel 01180-7764 privé tel 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland drs J Bouw mans tel 01100-3405. kant Klokstraat 1, Goes tel 01100-8030 orive Coliinshot 35 Goes redacteur te Terneuzen er Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwatraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920. privé tel 01160-4888: redacteur O.Z.- Vlaanderen A Verlind kantoor Steenstraat 14. Hulst tel 01140- •1751. privé tel 01140-3103: redacteur W Z.-Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40 Oostburg. tel 01170-3370; sportredactie Zeeiand- 1 Koomen. tol 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN -EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Koning», teL 01150-8297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel 01100 - 4318 MÜ UBMMHUÜM

de Stem | 1974 | | pagina 5