Kritiek op Goese binnenstadschets PEUTERZAAL KLOETINGE ONTVING EERSTE KINDEREN aniro-pierson fiind Politie beschuldigd van wederrechtelijke huiszoeking Reclame langs vliegveld „Vooringenomenheid in nota over culturele accommodaties" ONDERZOEK NODIG NAAR WINKELUITRREIDING VERWEVENHEID VAN FUNCTIES GEWENST amra-viersonfud stad streék BROMFIETSER BREEKT BEEN Goede vangst politie Utrecht Vogelwaarde Westdorpe VLASMARKT Westdorpe Aanhouding ïn Deventer moord Vanwege gele koorts Comité tot behoud van v.m. gebouw van Keuringsdienst: Reuzenvliegtuig in de maak Veel slachtoffers in Phnom Penh Woensdag 13 februari 1 97a 0 Een beeld van de activiteiten in de peuterspeelzaal. markten GOES-KRABBENDIJKE, 12 febr. Op monster: Confe rence kl. I 65-70 105—109, 60 65 100, 55-60 91—92, kl. II 95—99, 60-65 95—96, 55-60 87—88, 50-55 78, 45-50 68, 60- 70X 80, 45-60 X 51. Export en industrieveilirug: Goudreinette I 95 en op 33. 85-95 34—51, 75-85 39—54, 65-75 30—33, II 95 en op 27—30, 85-95 29—31, 75-85 32—36, 65-75 25—30, Golden Delicious I 80-85 37 47, 75-80 34—45, 70-75 32—46, 65-75 28—37, 60-65 22,20—24, II 80-85 27—33, 75-70 26—35, 70-75 23—32, 65-70 22—28, 60- 65 22,2023.Cox's Orange Pip pin I 75-70 103, 70-75 94—102, 65-70 76—80, 60-65 47—52, 55- 60 28—29, II 75-80 40—68, 70- 75 40—70, 65-70 35—52, 60-65 31—39, 55-60 22,20—23. Win ston I 80-85 76—90, 75-80 77— 96, 70-75 72—86, 65-70 52—63, 60-65 36—48, 55-60 22,20—26. II 80-85 64, 75-70 61—71, 70-75 60—71, 65-70 46—49, 60-65 22,20—42, 55-60 22,20—23,Jo nathan I 75-80 31—32, 70-75 34—36, 65-70 27—31, 60-65 20, Rode Goudreinette I 85-95 48—63, 75-85 41—74, 65-75 31—42, II 85-95 38, 75-85 38— 52, 65-75 32, Conference I 65- 70 105—109, 60-65 100—106, 55-60 91—94, II 65-70 95—103, 60-65 95—98, 55-60 87—92. Doyenmé du Cornice 1 75-80 140, 70-75 142—144, 65-70 125—133, 60-65 100—105. Saint Retny I 80-90 127, 70-80 131 138, 60-70 135, Br. Alex Lucas I 85-95 55, 75-85 67, 65-75 72, II 60-65 43. GOES, 12 febr. Granen, zaden en peulvruchten. Alle prijzen boerenschoon en fran co leveringsplaats. Tarwe 37,2537,75 per 100 kg. Gerst 34,50—36,50, haver 35,50—37, groene erwten 47,50185, schokkers 47,50 110, capucij- ners 37,50110, bruine bonen grondvrij 65160. Voor prima partijen peulvruchten gelden hogere noteringen. Exclusief btw. In brouwgerst geen han del. Aardappelen: Bintje, veldsgewas, af boerderij op auto geleverd 911,50, voederaard appelen 7, afgehaald op auto geleverd. Excl. btw. Uien: on- afgestaart op auto geleverd 0,350,37 per kg. Excl. btw. Vlas: ongerepeld 0,340,46, gerepeld 0,410,51, hooi: wei- dehooi tot f 200 per 1000 kg. excl. btw. Stro: tarwestro 90 90, gerstro 90. Excl. btw. GRUBBENVORST, 12 fe bruari Centraal Verkoop kantoor Champignonprijzen: fijn 312, fijn C 284, middel 285, middel C 269, 4 kg. 259, kruis fijn 264, kruis grof 253, 4 kg. 246, II 224, 4 kg. 228. III 176, 4 kg. 224, afwijkend 4 kg. 177. (Van onze clrrespondent). GOES In de Wilgenstraat heeft gistermiddag een aanrij ding plaatsgevonden tussen de 16-jarige bromfietsbestuurder E.D. uit Goes en een personen auto die bestuurd werd door A.S. uit Goes. De bromfiets diende met een beenbreuk per ambulance overgebracht te worden naar het Sint Joanna- ziekenhuis ge Goes. Het onge luk ontstond doordat de brom- fietsbesibuurder moest uitwijken voor een plotseling overste kend hondje. Hij week naar links uit ten gevolge waarvan hij frontaal in botsing kwam met de personenauto. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE De stichting peuterspeelzaal Kloetinge heeft gisteren het spits van haar bestaan afgebeten. Voor de eerste keer werden acht peuters door hun moeders gebracht naar het gebouw de Terp aan het Geertseplein, waar ook de bejaarden sociëteit is ondergebracht. „Ik wou dat ik hele dagen niets anders te doen had", rea geerde mevrouw J. J. Resmijm zeer enthousiast na afloop van de eerste morgen. Mevouw Re- mijn, van beroep kleuterleid ster, vormt tezamen met me vrouw M. Hoo-gesteger, die verpleegster is van haar vak, de dagelijkse leiding van de Kloetingse peuterspeelzaal welke de zeer toepasselijke naam „Het Terpje" heeft mee gekregen. De Kloetingse peeuterspeel- zaal is niet meteen vanaf het begin op volle toeren gaan draaien- Zoals gezegd, begon men met acht peuters. Don derdag aanstaande wordt dit getal uitgebreid met vier peu ters en volgende week komen er daar nog eens acht bij. Dan zit men aan het getal van twintig peuters. En daar wil men het ook bij laten. Volgens de leidsters van de Kloetingse peuterspeelzaal zijn twintig peuters toch wel het maxi mum aantal waarmee goed te werken valt. Dat neemt niet weg, dat er op ditzelfde mo ment reeds een wachtlijst be sta-at van bijna ook twintig peuters. Die peuters- welke nu UTRECHT (ANP) De Utrechtse recherche heeft met de arrestatie van een echtpaar uit de Domstad een einde ge maakt aan een lange reeks oplichtingen. Flessentrekkerij en, inbraken, diefstallen, mis handelingen en pogingen tot intimidatie. De totale buit van de in de loop van enkele jaren door het echtpaar A, L. (34), fotograaf, en M. L.-van C. (30) in binnen- en buitenland gepleegde misdrijven loopt in de tonnen. De politie heeft ook vier medeplichtigen gear resteerd. Allen zijn afkomstig uit Utrecht. De politie wist reeds lang af van de activiteiten van de fo tograaf, die al vaker met de justitie in aanraking was ge komen wegens het oplichten van bruidsparen met bruids fotoreportages. Teerdag In het café van P VonS: hield de plaatselijke topbiljartclu-b de Bossche Toe pers de jaarlijkse teerdag. Na een gezamenlijke maaltijd werden verschillende spelle- tpjes gespeeld. de speelzaal kunnen bezoeken, zijn uitgeloot uit alle aanvra gen. De eerste dag van de Kloe tingse peuterspeelzaal gisteren is uitstekend verlopen volgens de leidsters. De peuters rea geerden zeer normaal alsof ze een bezoek aan een peuter speelzaal allang gewend wa ren. De kinderen gingen ook zeer zelfstandig te werk. Ze vroe gen de leidsters nauwelijks iets. Wat de dames Remdjn en Hoogesteger verder opviel, was het feit dat de peuters eikaars gezelschap opzochten. Vanaf het allereerste begin speelden dae kinderen met elk aar met leeftijdgenoten, bleek geen wrijvingspunten te geven. Niet alleen echter voor de peuters, maar wellicht nog meer voor de moeders was de eerste peuterspeelzaaldag even spannend. Ze bleven gister morgen eerst zelf meespelen. Volgens de leiding evenzeer, omdat ze het ook gezellig von den- Na een half uurtje gingen de moeders langzaam weg. Maar stipt om kwart over elf kwamen ze hun kind weer ophalen. Tot hun geruststelling konden de leidsters alleen maar enthousiaste reacties ge ven. Dat het toch nog even wen nen en inlopen is, kan blijken uit het feit dat de leidsters gisteren vergaten de tekenin gen mee te gev ennaar huis, welke de peuters hadden ge maakt. De Kloetingse peuter speelzaal in de Terp kan voor lopig even uit de voeten met het speelgoed, dat bijeen werd verzameld via een advertentie. Menkreeg onder meer speel goedauto's, poppen en een poppenkast en verder veel blokken. Dit betekent echter niet, dat „het Terpje" nog niet wat kan gebruiken. Men name zouden nog erg welkom zijn wat gro- cere poppen, een poppenwa- terialen, en speelgoed waarop gen- kleurpotloden en verfma- ron-dgereden kan worden zoals bijvoorbeeld tractoren en tra pauto's. Dit laatste vooral met het oog op de komende zomer wanneer de peuters naaT bui ten kunnen. De Kloetingse peuterspeel zaal „Het Terpje in gebouw de Tex-p aan het Geertseplein draait elke dinsdag- en don derdagochtend van 9.15-11.15 uur. De kosten bedragen f 5,- inschrijfgeld en verder f 20, per maand per peuter. Voor een tweede peuter uit hetzelf de gezin geldt een korting van f 10,—. Nederlaag De Westdorpse topbiljartclub „Het Oud Raed- huys" heeft in het kader van de Zeeuwsch-Vlaamse competi tie opnieuw 'n grote nederlaag moeten incasseren. Ditmaal was men te gast bij de vereni ging „Het Centrum" te Hulst, die duidelijk de betere ploeg bleek te zijn. De Hulstenaren wonnen d<e ontmoeting met niet minder dan 15-3. Ietwat beschaamd, maar toch erg sportief, zijn de leden van ,-Het Oud Raedhuys" naar Westdorpe teruggekeerd, om in hun eigen loka-al broeder lijk er nog eens over na te kaarten. De goede sfeer onder de leden blijft steeds gehand haafd en verrassingen zullen zeker niet uitblijven. MEER dan duizend mensen hebben in het centrum van Barcelona gedemonstreerd om sympathie te betuigen met de 26-jarige student Salvador Puig Antich, die ter dood is veroordeeld. Een militair tri bunaal sprak vorige maand het doodvonnis uit na hem schuldig bevonden te hebben aan het doden van een politie agent. (Van een onzer verslaggevers) GOES „De schets voor de toekomstige structuur van de Goese binnenstad vertoont een gebrek aan informatie. Met name zijn er onvoldoende gegevens beschikbaar ten aan zien van het groot- en kleinwinkelbedrijf. Daarom is het beter een onderzoek in te stellen onder de middenstand en de consumenten van Goes. Door dit onderzoek moet worden vastgesteld hoe men in deze kringen een uitbreiding van het winkelareaal ervaart en in hoeverre de middenstand er de voorkeur aan geeft zelf uit te breiden". (ADVERTENTIE) Dit standpunt heeft het co mité tot behoud van het voor malige gebouw van de keu ringsdienst van waren in Goes ingenomen ten aanzien van de schets voor de Goese binnen stad. Het comité heeft zijn standpunt schriftelijk ter hand gesteld van het Goese ge meentebestuur. Het comité heeft op twee belangrijke punten kritiek: behalve een gebrek aan basis informatie gaat de intentie- schets uit van aanvechtbare veronderstellingen. Men is er volgens het comité namelijk vanuitgegaan diat elk stadsge bied een vrij scherp omlijnde functie moet hebben. Voor een reeds bestaande binnenstad acht het comité dat een star standpunt. Want in een reeds bestaande binnenstad door kruisen de functies elkaar vanouds. Een verwevenheid van functies acht het comité soms ook gewenst. Het comité vindt in elk geval dat men zich moet richten op het be staan van meerdere functies. Er moet voor worden ge waakt dat bepaalde functies het evenwicht in de Goese binnenstad verstaren. Daarbij wijst het comité met name op de sterke zuigkracht van grootwinkelbedrijven. De ze mogen niet te veraf komen liggen van het natuurlijke centrum. Parkeerruimte moet volgens het comité niet wor den gezocht binnen de oude binnenstad, maar daarbuiten. Grote functies in de binnen stad brengen het gevaar mee van grote bebouwing. Dat laatste moet echter volgens het comité, hoe dan ook wor den vermeden. Een ander punt voor het co mité is, dat de binnenstad geen steenwoestijn mag wor den. Het comité vindt vooral groenvoorzieningen noodzake lijk. Het comité spreekt zich ook uit over de Vlasmarkt en het Schuttershofgebied. Beide achten de comitéleden ge schikt voor de vestiging van zowel winkels als kleine cul turele functies. Een grootscha lige winkelfunctie op Het Schuttershof vindt men ge vaarlijk, omdat het evenwicht dan verstoord dreigt te wor den. Daarom zou een dergelij ke grootschalige winkelfunctie beter noordelijker gesitueerd kunnen worden. Te meer, nu het centrum zich wat in noordelijker richting gaat ver plaatsen door herleving van het havengebied, zo zegt men. Het comité pleit verder vooi behoud van het gebouw van de keuringsdienst van wa ren. The Flamingo's Het Westdorpse majoretten- en trompetterkorps „The Flamin go's" bruist de laatste tijd van activiteit. Zowel in heel Zeeuwsch-Vlaanderen als in veel plaatsen in België wordt men gevraagd voor de muzi kale opluistering van allerlei activiteiten. Ter gelegenheid van de komende carnavals feesten treden de majoretten te Sluiskil op in De Sterre, waar een uitvoering wordt ge geven voor de geestelijk ge handicapte kinderen. Deze uit voering is tot stand gekomen in samenwerking met de Westdorpse Raad van Elf, die op die middag een bezoek brent aan het St- Elisabethzie- kenhuis te Sluiskil. f St Ceciliafeest De mu ziekvereniging „Eikels worden bomen" heeft het traditionele St. Cecdliafeest gevierd. On danks het slechte weer is het och een zeer geslaagde dag geworden, 's Morgens en middags werden muzikale rondwandelingen door het dorp gemaakt, met uiteraard de bezoekjes aan de horecabe drijven. 's Avonds werd in het clublokaal bij mej. Emma de Rijcke een maaltijd aangebo den, waarbij ook de dames van de leden aanwezig waren. Na die maaltijd volgde nog een zeer gezellig samenzijn, met gezelschapsspelen en een dansje. De fanfare is bij de bevolking zeer graag gezien. De organisatoren mogen terug zien op een goed geslaagde feestdag- DEVENTER (ANP) In de moordzaak Ria Engelgeer te Deventer is gisteren door de politie te Deventer gearres teerd de 23-jarige Nederlander A.A.J.S. In het belang van het onderzoek worden geen nadere bijzonderheden verstrekt. Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren bi het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. een onzer verslagge- (Van vers) MIDDELBURG —Is het een grap of om te huilen? Voor deze vraag wordt de minister van Justitie gesteld. Eén in Amsterdam gevestig de stichting, zich noemend „U Vrij", Jieeft de gemeente politie vaH Middelburg en de rijkspolitie in het district Zeeland, in een brief aan de minister, beschuldigd van huisvredebreuk. Op donderdag 7 februari j.l. zouden drie politieman nen het huis van een inwo ner van Oostkapelle hebben doorzocht, in de hoop bewijs materiaal te vinden dat kon leiden naar de verwekker van „de gele koorts", die nu al weken in Middelburg huishoudt. Met „gele koorts" doelt men in Middelburg op de knalgele vignetten, voorstelt lend een letter O, met daar onder een golfje, die op stra tegische punten in Middel burg op straten en muren worden geschilderd. Volgens de stichting „U Vrij", wier voorzitter zijn re kwest aan de minister van een onleesbare handtekening alsmede een postbusnummer in Amsterdam heeft voor zien, hebben twee leden van de gemeetepolitie van Mid delburg en één van de rijks politie, het huis van een sympathisant met de doel stellingen van de actiegroep „Oosterschelde Open", door zocht. De man, die zelf ziek in bed lag, zou aan een ver hoor zijn onderworpen. Het drietal had geen gerechtelijk bevel tot huiszoeking. „Daar om", aldus de boze stichting, „moet men hier spreken van huisvredebreuk, van bedrei ging van de vrijheid van me ningsuiting, van een beden kelijke mentaliteit bij de po litie, tot in de hoogste gele dingen en van inbreuk op het privéleven van de burger". Het wonderlijke aan de kwestie is, dat noch bij de gemeentepolitie in Middel burg, noch bij de districtste- cherche van de rijkspolitjf en noch bij de rijkspolitie groep in Veere (waarondti Oostkapelle resorteert) «t| maar iets bekend is van et huiszoeking in Oostkapelle, De autoriteiten op de jj verse bureaus luisterden lej langstellend naar onze voor.' lezing van het felle rekvvsj van de stichting „U Vrij' maar op onze vraag of er iet!| van de beschuldiging wat was, kregen wij het stertoj tiepe antwoord: „Geen flauw idee waar ze het over ie-, ben!" De gemeentepolitie delburg zoekt nog wel s naar degene die verantwootl delijk is voor de dozijne- knalgele vignetten, die voor- al in de buurt van het Pr.' vinciehuis te Middelburg waar ook rijkswaterstaat telt, werden geschilderd. stonden tot voor kort ooi| vignetten op de muren, die zijn door gemeentewer-j ken afdoende verwijderd. Thans dient zich de vraagl aan: als het verhaal van dt stichting „U Vrij", waar is, wie zijn het dan geweest dis een inwoner van Oostkapelle| thuis hebben opgezocht, o: hem te verhoren? Is het es grap van buurtbewoners, i van een andere actiegroep! met een tegengestelde mt- ning, probeert iemand wil lens en wetens de politie ii I een kwaad daglicht te stellei| of was het toch de politie? Als de minister het re-I kwest van de stichting „1)1 Vrij" serieus neemt, zal h een ambtshalve onderzoek worden ingesteld, zo verne-l men wij. Markant feit in het gehetl] is dat de onleesbare handti- kening van de stichtings voorzitter onder het rekest aan de minister van justitie, toebehoort aan de heer An I dré Schmidt in Oost-Kapellf diezelfde man die de dupe van een onrechtmatige huis zoeking zou zijn geweest. Dl gele vignetten doemen thans ook elders op Walcheren eiy met name in Vlissingen op. (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN De stichting Vliegveld Midden-Zeeland o derneemt op dit ogenblik stappen om het bedrijfsleven wan» ij maken voor het plaatsen van reclameborden langs het vliejvtj in Arnemuiden. De stichting heeft circulaires rondgestuurd, waarin de toe nemende belangstelling voor het vliegveld wordt geschil derd. Volgens de stichting wij zen de tekenen erop, dat het Middeneeuwse vliegveld steedis meer een trekpleister gaat worden voor een groter publiek. Naar verder wordt meegedeeld is er vooral 's zomers een groot aantal toe schouwers bij het opstijgen en neerdalen van vliegtuigen en de verrichtingen van de zweefvliegerij Daarbij sprin gen de weekeinden er met na me uit. De stichting zegt de gemiddelde tijd van het toe kijken te schatten op een half uur. Met deze argumenten wil de stichting Vliegveld Midden- Zeeland het bedrijfsleven warm maken om reclamebor den te gaan plaatsen aan de afrastering van het vliegveld in Arnemuiden Enkele voor- (Van een onzer verslaggevers) GOES Het comité tot be houd van het voormalige ge bouw van de keuringsdienst van waren te Goes is van oordeel, dat de conclusies van de ontwerp-cultuurnota over de culturele accommodaties in Goes eerder ingegeven zijn door vooringenomenheid dan door onbevooroordeelde inter pretaties van gegevens en af weging van belangen. Het co mité schrijft dit in een reactie op de ontwerp-cultuurnota aan het gemeentebestuur van Goes. Het comité zegt dat het be toog, dat aan genoemde con clusies ten grondslag ligt, naar zijn gevoel meer een argu mentatie is van een tevoren bepaald standpunt. De ontwerp-cultuurnota kwam tot de volgende bevin dingen: de r.-k. pastorie aanko pen en verbouwen ten behoe ve van sociaal-culturele activi teiten, bij voorkeur de mr. dr. Messchool inrichten als defini tieve huisvesting voor sociaal- culturele doeleinden en het v-m. gebouw van de keurings dienst van waren niet in aan merking laten komen als per manente voorziening. Het comité maakt nu met name bezwaar tegen de ma nier waarop verschillende al ternatieven tegen elkaar zijn afgewogen. Na opsomming van beschikbare gebouwen worden volgens het comité alleen de mr. dr. Messchool en het pand v. d. Spiegelstraat tegenover elkaar gesteld terwijl de r.-k' pastorie buiten beschouwing wordt gelaten. Het comité vindt dat aankoop en verbou wing van de pastorie punt van discussie is in dat geheel. Verder vindt het comité dat men zeer vluchtig is heengelo pen over de mogelijkheden van het v.m. gebouw van de keu ringsdienst van waren. De op somming van de ruimten hier in is onvolledig, in tegenstel ling met de opsomming van de ruimten in de andere panden. Verder is in de ntwerp-cul- tuurnota de cultuurhistorische zijde van het gebouw niet als pluspunt aangemerkt. En het comité vindt het ook tegen strijdig dat de cultuurnota wel stelt dat groei in de cultuur sector gewenst is en het pand Van de Spiegelstraat dan toch afgewezen wordt als perma nente cultuuraccommodatie- Het comité heeft daarom zelf een vergelijking gemaakt tussen de drie aan de orde zijnde panden, daarbij alle punten betrekkend Uit de af weging van voor- en nadelen door het comité, worden dan deze conclusies getrokken: het gebouw van de keuringsdienst van waren en de mr. dr. Mes school kunnen niet afzonder lijk voorzien in de accommo datiebehoefte. Maar te zamen vormen ze de meest voordeli ge en ideale oplossing van het accommodatieprobleem. Aankoop en verbouwing van de r.-k. pastorie is een zeer luxe oplossing. Want volgens informatie van het comité zou het verkregen functionele op- oerviak na aankoop en ver bouwing ongeveer vier- tot. vijfmaal zo duur zijn in verge lijking met de andere gebou wen. Tenslotte stelt het comité dat het vroegere gebouw van de keuringsdienst van waren het eerst in orde moet worden gebracht voor de meest urgen te behoeften aan accommoda tie. waarden zijn: er mag all«| gebruik gemaakt worden vi borden, welke de stichting 1 schikbaar stelt. De afmetinjJ van deze borden zijn 250 IJ 61 centimeter De verguimi:;! houder betaalt een bedrag v;l f 100,- voor aanschaf en plaïl sing van het bord Een red] metekst mag alleen word' aangebracht aan de weg! van het bord De kosten het gedurende een jaar K-I toonstellen van het bord bf dragen f 250,- Een con»] van drie jaar ineens 650- De te voeren reclame!] de borden moet vooral goedkeuring worden voolij legd aan de stichting, afkeuringen van reclameij •.verpen vergoedt de sticht] Vliegveld Mididen-Zeelïf geen kosten, welke reeds *1 den gemaakt door de verp| ninighouder SANTA BARBARA (AP)] De Turbo-Three CorpoK] on is begonnen met de voort] reidingen van de bouw '1 een reusachtig vliegtuig wafl van de vleugelspanning 137 meter zal bedragen, o'! wel tweemaal zoveel als j van de bekende Boeing de Jumbo-Jet. De machine worden gebouwd in opdril van de NASA en het vlieil tuig, dat de Virtus zal Ml wordt gebouwd in vertel met het ruimte-peradel-Pjj Virtus zal 12,5 miljoen gramma van de NASA. Virtus zal 12,5 miljoen dol] kosten. PHNOM PENH Het bodjaanse opperbevel I bekendgemaakt dat 91 mcl zijn omgekomen en 112 J wond geraakt bij het bom'] dement dat de Rode maandag op de Cambodja] hoofdstad Phnom Penh Hiermee is het bombs'l ment het meest vernietigt] geworden van de afgelopeaf ren

de Stem | 1974 | | pagina 2