Gemeentebestuur Goes wil bezit van tweede woning tegengaan VAM HECKBV/<r ▼SYSTEEMBOUW tegenove Vake de w Het Nederlandse Trekpaard in nood Honderd jaar College Goes wil wij k veren iging aan geld helpen v Burgerlijke stand Goes kerkdiensten stad streek IN BEBOUWDE KOMMEN Voorlopig geen verwarmd zwembad in Kapelle Kieldrecht Philippine ALLE KERNEN Vlissingen Aanklagers werkplaatsen niet bij zitting over kritiek VERGADERING OVER SPEELTUIN IN OVEZANDE VOORJAARSBEURS IN KAPELLE Bouwt utiliteitswerken, zoals fabrieken en industriehallen in systeembouw met muren van baksteen elementen. Actie ten bate van radio Walcheren WEDGWOOD De Vos- Eggermont B.V. St. Jansteen Axel Politie vindt honden in autowrakken Clinge St. Jansteen Zacht Zaterdag 9 februari 1974 Zaterdag 9 februari 1974 (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeenteraad van Goes zal zich tijdens de raadsvergadering, die donderdag 21 februari wordt gehou den, gaan bezighouden met de vraag of het gaan gebruiken 'Van woningen die eigenlijk voor permanente bewoning zijn bestemd, als tweede woning binnen de gemeente niet aan banden moet worden gelegd. Volgens B. en W. dient dat wel te gebeuren en vandaar dat er de raad een verordening krijgt voorgeschoteld, waarin deze zaak wordt geregeld. Volgens het college van bur gemeester en wethouders is het niet prettig dat binnen be bouwde kommen steeds meer woningen de functie van GOES 8 februari Groenten: per stuk: Kropsla II 7. Per kg: Aardappelen grote 15—16, witlof All 75—117. BI 80, Bil 6668, spruiten All 81—107, Bil 40—67, afw. 25, prei AI 98, All 83, Bil 54, afw. 20, groene sav. kool I 57, II 13, rode kool 0 3046, boe renkool I 67, uien ongesorteerd 34—40. ■TERNEUZEN 8 februari Per kg. andijvie 1,50, prei All 8997, III 53, savoyekool 31, spruiten All 6887, Bil 3240, witlof All 96, AB 1,05—1,19, BI 94—1,08, Bil 74—87, afwijkend 2873. (Van onze correspondent) KAPELLE Enige tijd ge leden hebben een aantal kin deren in Kapelle een handte keningenactie gevoerd voor verwarming van het openbare zwembad. Het verzoek is door B. en W. om advies doorge zonden aan de sportcomissie. Deze heeft in de laatst gehou den vergadering het advies opgesteld om aan het bestaan de bad zo weinig mogeiik kos ten te maken en gelden te gaan reserveren voor de aan leg van een nieuw zwem bad. B. en W. hebben besloten deze suggestie over te nemen. Zij hebben echter nog geen termijn willen noemen, waar binnen het nieuwe zwembad er komen moet. Als reden om te denken aan een nieuw zwembad in plaats van het niet verwarmen vn het be staande noemen B. en W. het feit dat het zwembad aan de Van der BRtlaan te klein is en Uitbreiding daar niet mogelijk is. In de tweede plaats is de constructie zoda nig dat ver warming niet goed mogelijk is. Ook de ligging vormt een bezwaar. Pensioen De heer J. An ne, sinds 1938 gemeentesecre taris van Kieldrecht, gaat met pensioen. Onlangs heeft hij definitief afscheid genomen van het gemeentehuis, waar mee hij bijna onafscheidelijk verbonden leek. Op 20 juni 1935 werd hij ambtenaar ter secretarie en op 1 februari 1938 werd hij gemeentesecre ta-ris van Kleidirecht. Babysitten De bevolking van Kieldrecht kan sinds kort een beroep doen op een eigen babysiteentna-le. Het initiatief tot oprichting van deze centra le is uitgegaan van de bond voor grote en jonge gezinnen. Meisjes en jongens boven de 15 jaar, die in aanmerking willen komen om aan de ba bysitcentrale mee te werken, kunnen zich opgeven bij de heer L. Deckers, Molenstraat 58 te Kieldrecht. Ook ouders, die van de diensten van de babysitcewtrale gebruik willen maken, kunnen zidh wenden tot de heer Deckers. PHILIPPINE De Philip- piense carnavalsvereniging „De Mosselkrauwers" houdt op zaterdag 23 februari een carnavalsoptocht door het gehele dorp. Daarna, om ongeveer half vijf worden tijdens een samen komst in de Meerpaal de prij zen uitgereikt. Tenslotte wordt er tot half zes verder gefeest. Op zondag 17 februari van 13.30 uur tot 17.00 uur kan men zich voor deelname opge ven in het clubhuis. tweede woning krijgen omdat daardoor de kern of de dorps kom buiten het zomerseizoen als d<- tweede woning leeg staat een doods aanzien krijgt. Uit' een overzicht van het aanta-l woningen, dat in de di verse kernen van de gemeente Goes al als tweede woning wordt gebruikt, blijkt dat het zeker voor de kleine ker nen om relatief zeer hoge aantallen woningen gaat. In Kattendijke wordt bijvoor beeld naar liefst 21,4 procent van de huizen, die voor per- magn-ente bewoning in aan merking komen, als tweede woning gebruikt. Daarvan staat 14,7 van de woningen binnen de bebouwde kom Voor Wolphaartsdijk zijn de cijfers respectievelijk 12 en 8,9 procent, voor oud-Sabbinge 11 en 10,2 procent en voor Wilhelminadorp 6,1 en 4,1 pro cent. In totaal zijn er in de hele gemeente Goes 169 z.g.n. tweede woning-en, waarvan er dan 97 binnen de bebouwde kom staan en 72 er buiten. „Wij achten het in verband hiermee niet verantwoord om deze situatie te laten voortbe staan zonder dat hieraan enige richting wordt gegeven", is het oordeel van B. en W. Ge zien de doeilstelQiinig van de verordening om te voorkomen dat de dorpskommen een doods aanzien krijgen. Geldt de regeling alleen maar voor de bebouwde kommen,. Wat er nu al aan tweedie woningen aanwezig is, mag blijven be staan. Zijn er echter in de toekomst plannen om i-n de bebouwde kommen, huizen, die voor permanente bewoning zijin aangewezen, ails tweede woning te gaan gebruiken, dan heeft men daar volgens de verordening de toestemming van het college van burgemees ter en wethouders voor no dig. Ofschoon het probleem van de tweede woning niet in alle dorpskernen speelt, willen B. en W. die verordening wel hanteren voor alle kernen om te voorkomen dat het ver- Schijnsel van de tweede wo ning zich gaat verplaatsen naar de kernen, waar nou nog geen problemen zijn. Geboren: Alexandra dv A Konst-Lampert, Catelijn dv J. Rombaut - d'Hert, Gawin zw M van Waesbergen - de Vil der, Piliberto zv M de Filippis - Verstraeten. Adriana dv L Jumelet - Huiszoon, Stefan zv J de Jager - Korteknie, Johan na dv J Harinck - Dixhoorn, Jacoba dv A van Gi-lst - Re- mijn. Ondertrouwd: L Dorleijn en J Ruis3en, P Kriekaart en P de Keijzer. Getrouwd: A Jongejan en J Sinke, R de Bruyckere en R Snoeck, C den Braber en J Klap, G Welle en L Goe man. Overleden: Hermina Zwij- nenburg 68, Marinus Govers 88 wnv M Brusket. Adriana Boudens 78 ev F de Winter, Suzanna Tolhoek 85 wv B van Wimgen, Jacob Heerenthals 73 ev C Dansen, Pieter Nijsse 87. Maatje Nieuwenhuize 87 wv A Bom, Janna Kesselaar 52 ev C Provoost, Willem de Klerk 85 wnv C Smolders, Johannes Schrijver 75 wnv M Scherp. Gevonden In de week van 30 januari tot en met 7 februari zijn er in Vlissingen heel wat verloren voorwerpen naar het politiebureau ge bracht. Daaronder bevinden zich de gebruikelijke kleding stukken en portemonnaie, evenals een rode tuinslang, een vervoersbewijs van de spoorwegen, een oranje bal, een aansteker, sleutels, een hangslot, twee rollen behang een horloge, eerf ketting, n boxer, een gouden vijfje en een bril. De verloren voorwer pen kunnen worden afgehaald van maandag tot en met vrij dag van 11.00 tot 12.30 uur en van 16.00 tot 17.00 u-ur en op zaterdag tussen 11.00 en 12.00 uur. (Van onze correspondent) GOES De afdeling' Zee land van de koninklijke vere niging het „Nederlandse Trekpaard" zit in financiële nood. De noodzaak tot bezuini ging legt een duidelijk stem pel op de activiteiten van de Zeeuwse afdeling voor het ko mend seizoen. De afdeling Zeeland van de koninklijke vereniging het Nederlandse Trekpaars hield gisteren in de Prins van Oran je te Goes haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. Te voren was er nog een be stuursvergadering geweest. De financiële toestand kwam aan de orde tijdens de begrotings behandeling voor 1974. Enkele posten moesten hiervan nood gedwongen geschrapt worden. De penningmeester van de af deling de heer J. J. Cappon zag bijvoorbeeld geen kans meer om de transportkosten die de leden maken te vergoe den. Vorzitter A. L. C. Brooij- mans uit Tholen deed hier voor een beroep op de leden. „We zullen allemaal een ader tje moeten laten", was zijn weinig bemoedigend commen taar. Secretaris-penningmees ter Cappon had echter nog een zeer verheugd bericht. De Zeeuwse afdeling van „het Nederlandse Trekpaard" is door de provinciale staten een jaarlijkse subsidie van dui zend gulden toegewezen, te beginnen per een januari 1974. Deze overheidsbijdrage zal door de paardenliefhebbers gebruikt worden als dekking van hun vervoerskosten. Een ander punt op de agenda was de ieder jaar terugkerende Zeeuwse dag van het paard. Deze is gepland op 29 junu. De dag wordt evenals afgelo pen zomer gehouden op een terrein bij de Banjaard op Noord-Beveland. De afdeling Zeeland heeft In totaal 217 leden, in 1972 waren dat er nog 236. De achteruitgang in het ledental was voor de voor zitter geen reden tot ongerust heid. De vergadering in de Prins van Oranje werd rede lijk bezocht. 9 Dot het er gezellig toeging tijdens de honderdste verjaar dag van opa Van Oosten in het bejaardentehuis Vredebest te Wemeldinge laat deZe foto wel zien. Het feest, waarover wij gisteren al schreven werd be halve door talrijke familieleden ook bijgewoond door het per soneel van Vredebest, waarmee opa (midden op de foto) het meestal best kan vinden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als de besturen en de commissie-le den van de Zeeuwse sociale werkplaatsen gaan praten over de kritiek, die twee vakbonds bestuurders op het functione ren van de werkplaatsen heb ben geleverd, dan zullen de „openbare aanklagers", daarbij ontbreken. Deze openbare aanklagers zijn de heren W. Pel (NVV) en C. Pinxteren (CNV). Zij zijn, zo heeft het overleg orgaan van de drie vakcen trales gisteravond verklaard, wel voor de openbare verga dering over de werkplaatsen- affaire uitgenodigd, maar over de datum is met hen geen overleg gepleegd. En toevallig zijn zij op de vergaderdag al lebei verhinderd. Doch zelfs als de heren Pel en Pinxteren wel gelegenheid zouden heb ben om hun kritiek tegenover de besturen en WSW-commis- aies te motiveren, dan zuden zij toch tot algemeenheden moe ten beperken. Volgens de wens van de federatie van so ciale werkplaatsen zal de be wuste vergadering nl. open baar zijn „en in het openbaar kunnen wij man en paard niet noemen", aldus de vakcentrales in een gemeenschappelijke ver klaring. De vakcentrales vim- den het ook ouijuist, dat de fe deratie van sociale werk plaatsen geen reiskos ten- of verlevergoeding in het vooruitzicht heeft gesteld voor de werknemers-commis sieleden die voor de bijeen komst zijn opgetrommeld. „Maar u bent uiteraard vrij", zo hebben de vakcentrales aan deze commissieleden meege deeld, „om wel of niet aan de uitnodiging van de federatie gehoor te geven..." (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de raads vergadering, die donderdaga vond 21 februari in Goes wordt gehouden, komt een voorstel aan de orde om de wijkvereniging Goese Polder f 2000,- te lenen voor de uit breiding van het wijkge- bouw. Het gebouw bestaat nu nog uit één ruimte en is te klein geworden gezien de activitei ten, waarvoor het wordt ge bruikt. Zo vindt er b.v. 's ochtends en 's middags de (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE In Ovezande wordt op 13 februari in het verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat een vergadering gehouden over de vraag waar straks de speeltuin moet ko men. Sinds enige tijd is een werkgroep bezig met het voor bereiden van de plannen. Een van de grote moeilijkheden is het bepalen van de plaats Waar deze speeltuin oet ko men. De werkgroep wil zelf geen keuze maken, maai dat aan de bevolking overlaten. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Voor de afne mers houdt groothandel Cok NV in Kapelle op 11, 12 en 13 februari een voorjaarsbeurs in De Vroone te Kapelle, waarop de bezoeker informatie krijg', over allerlei actuele aangele genheden in de middenstands branche. De beurs is elke dag vanaf 's middags drie uur geo pend. peuterspeelzaal onderdak en 's avonds de jomigerensoos. De banken en stoelen van de soos moeten elke avond onder dek zeil woirden opgeslagen, waar door veel ruimte Verloren gaat. Het is nu de bedoeling van de wijkvereniging om het gebouw zó uit te breiden dat er twee ruimten ontstaan. De leden van de verenigingen verzetten veel werk, zodat B. en W. menen dat een lening van de gemeente van f 2000,- voldoende is. Aan de orde komt in deze vergadering een verzoek van de vereniging voor protestants christelijk onderwijs in Goes voor het laten herstellen van een verzakte muur en vloer in de christelijke kleuterschool „Jong Goes" aan de 's Heer Éisdorpweg. De verzakking is een gevolg van een construc tiefout. Een ander onderwerp voor deze raadsvergadering vormen de plannen om in 's Heer Arendskerke een nieuwe openbare school voor basison derwijs, een christelijke kleu terschool en een gymnastieklo kaal te bouwen. Dit alles zal in de nabijheid van het be jaardentehuis Poeliwijck aan de Slotstraat en Wisisenkerkse- weg komen te staan. De bouwplannen zijn in strijd met het huidige 'bestemmings- plan, dat B. en W. in dit verband willen wijzigen. Een voorbereidingskrediet van f 54.000,- vragen B. en W. op 21 februari van de raadle- den voor de aanleg van een nieuwe verbindingsweg tussen Kloetinge en Kapelle. In het kader van de ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge is het de bedoeling dat aan de gemeen ten Goes en Kapelle een strook grond wordt toegewe zen voor de aanleg van een dergelijke nieuwe verbinding. Om de ruilverkavel'ingscom- missie over juiste informatie e laten beschikken moeten nu ■e plannen verder worden uït- -wenfct. Tijdens deze vergadering orat aan de raadsleden ook en voorstel gepresenteerd om ,et presentiegeld voor het bij- voneri van raadsvergaderingen ip te trekken tot f 75,- en de 'ergoeding voor commissiever gadering te verhogen tot f 56 - Dit alles op basis van richt lijnen van de provincie. (ADVERTENTIE) Scherpenzeel (Gld.) Glashorst 92a (Industrieterrein) Tel.: 03497-2024* (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 7 maart a.s. begint een actie ten bate van het ziekenomroep- werk op Walcheren. De stich ting Zonnefonds voor het lan delijk ziekenomroepwerk en Radio Walcheren hebben de actie, die onder meer bestaat uit de verkoop van ballpoints georganiseerd. De campagne wordt geopend door de aankoop van de eerste ballpoint vam vele duiaenden, diooir de burgemeester van Middelburg, drs. P.A. Woiters. Enkele jaren geleden is een soortgelijke actie gehouden. Deze heeft toen een belangrijk bedrag opgebaeht waardoor Radio Walcheren noodzakelijk, nieuwe apparatuur kon kopen. De ballpointsactie wordt ge voerd met inschakeling van de kinderen van de basisscholen op Walcheren. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g. 2209 De Zwaluw De leden van 'de dui-vensociëtëtt De Zwaluw uit Sint-Jansteen kwamen on langs bijeen in het clublokaal bij E. Ottjes. Vanwege ver schillende mutaties in het be stuur werd een nieuw bestuur gekozen. De lunette van voor zitter en secretaris zal worden vervuld door de heer R. Ver merken, vice-voorzitter is de heer P. van Looy geworden en penningmeester de heer Th. Kints. Als verdere bestuursle den werden gekozen de hern V. Iv-enis, E. d-e Kind en W. Timmerman. Stoffenmarkt Binnenkort kunnen er in St-Jantsteen kanlkoopjes worden gedaan op het geb'ed van stoffen. Want op zaterdag 19 februari wordt er een superstoffenmarkt geo pend. De superstoffenmarkt is ondergebracht in de grote ge sloten hangars in de Wilheimi- nastraat in St.-Jansteen, waar vroeger de fa. Adz. een ver kooppunt van meubelen ex ploiteerde. De stoffenmarkt, die overdekt is, wordt aange kondigd als de grootste van geheel Europa. De opening op zaterdag 19 februari is om ne gen uur 's morgens. Carnaval Om geen af breuk te doen aan het carna val in Sint-Janst-een heeft het feestcomité Heikant reeds een carnavalsbal op zaterdag 16 februari in het verenigingsge bouw te Heikant. De muziek wordt verzorgd door het or kest The New Angels. De prins, de raad van elf en hof dames van de stichting Steens Carnaval zullen op dit bal aan wezig' zijn. Men wordt ver zocht op zijn minst in en boe renkiel aanwezig te zijn. Carnaval Axel doet het kalmpjes aan met carnaval. Zijn er in Hulst en Sas van Gent zeer actieve carnavals verenigingen, die al maanden van tevoren druk bezig zijn. Axel doet er wat dat betreft het zwijgen toe. Geen optoch ten, gen grote verkleedpartijen en geen fnassale hospartijen. Ook intern blijft de carnavals viering in Axel beperkt tot een paar cafeetjes en bars. De meeste bars doen er helemaal niets aan. Maar The Old Dutch Bar in de Zeestraat gaat tij dens de carnavalsdagen de sfeer wat joliger proberen te maken door carnavalsmuziek te draaien en de zaak te ver sieren met slingers, toetertjes enz. „We hebben ons best ge daan om voor de een of ande re attractie te zorgen", aldus mevrouw M. Berkhey van de Old Dutch Bar. „Maar we zit ten met het zondags-, Thor' ir Axel. Maar wie weet lukt het volgend jaar wel". De eige naar van het Chaletie gaat ook intern het carnavalsfeest een beetje meevieren door de boel te versieren en aangepaste muziek te draaien, In EI Som brero worden de gasten gekos tumeerd verwacht maar ver der blijft het bij een gezellig deuntje een glaasje, een hoed je en een toetertje. Prot. diensten ZATERDAG 9 FEBRUARI VOLLE EVANGELIE GEM- Goes, Evangelie Centrum Wijngaardstraat 19-30 uur, speciale intra kerkelijke op- wekkmg's- en evangelisatie- dienst voor iedereen. ZONDAG 10 FEBRUARI NED. HERV. KERK Aardenburg, 10.30 uur, da. H. Valk. Axel, 10.00 u-ur, ds. P. J. Pen- niiings. Biervliet,- 9.30 uur, ds. W. Meeuse- Breekens, 9-30 uur, ds. P. Fa- gel. Cadzand, 9.30 uur, ds. J. v. d. Hoek. Groede, 9.30 uur, dis. Ph. J. Leenmans. Hoek, 10.00 uur, ds- J. L. v- d. Eijk. Hontemisse, 9.30 uur, da. H. B. de Neelimg. Hoofdplaat, 10.00 uur, dr. A. H. A. Bakker. Hulst, 11-00 uur, da. H. B- de Neelimg. Nieuwvliet, 11.00 uur, ds. Ph. J. Leenmans. Oostburg, 10.00 uur, ds. G. J. Geurtsen. Retranchemenit, 11.00 uur, ds. J- v. d. Hoek- Sas van Gent, 9.30 uur, ds. W. J. van Meeuwen. Sehoonidijke, 9.30 uut, ds. P. A. L. Brinkman. St.-Anna ter Muiden, 11.00 uur, ds- C. Balk. St-Kruds, 9.00 uur, da. H. Valk. Sluis, 9.30 uur, dis. C. Balk. Sluiskil, 11.00 uur, ds. W. J. van Meeuwen. Terneuzen, Grote kerk, 10.00 uur, ds. A- J. Mooy. Goede Herderkerk, 10.00 uur, ds- J. Scholten; 19.00 uur, ds. E. J. Rietveld. Opstandingskerk, 9.00 uur, ds. E. J. Riet veld. Watêrlamdikerkj-e, 11.00 uur, ds. J- W. Schokking. IJzendijke, 9-30 uur, de heer Kruidenier. Za-amolag, 10.00 uur, ds. A. T. Deinum. H.D. Zuidzande, 9.30 uur, ds. J. W. Schokking. GEREF. KERK Terneuzen, Noordstraat, 9 uur, ds- Stolte; Opstandingskerk, 10 30 en 17-00 uur, ds. Stol te. CHR. GEREF. KERK Zaaimslag, 10.00 en 14.30 uur, ds. D. J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel, 10.00 en 15.00 uur, ds. J- v. d- Wielen, GEREF. GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14.00 uur Lees- dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat), 9.30, 14.00 en 18.00 uur Leesdlienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) GOES De politie in Goes heeft in een boerderij-autoslo perij in 's-Heer Arendskerke vijftien verwaarloosde honden aangetroffen. De dieren waren opgesloten in autowrakken op het terrein. De eigenaar van de boerde rij vertelde de politie dat hij de meeste honden op straat had gevonden. Bouw- en wo ningtoezicht van Goes stelt een onderzoek in naar de toe stand van de woning, waar de man, zijn huisgenoten en nog tientallen dieren verblijven. De honden uit de autowraK- ken zijn voorlopig onderge bracht in asiels in Middelburg en Vlissingen. Vlaamse Gaai Op zondag 10 februari houdt de vogelver eniging „De Vlaamse Gaai" te Clinge de jaarlijkse algemene vergadering in café De Trou badour. Naast de gebruikelijke laar- stukken zullen de leden een nieuwe voorzitter moeten kie zen. De heer Rob van der Kelen, die gedurende verschil lende jaren het voorzitterscnap heeft bekleed, heeft reeds eni ge tijd geleden het voorzitter schap neer-gelegd. Deze functie werd daarop tijdelijk waarge nomen door de heer Jo Ver straeten. Op de agenda voor deze vergadering zijn echter geen kandidaten voor die func tie van voorzitter genoemd, zodat de leden tijdens de ver gadering hun keuze zullen moeten bepalen. Naast de keuze voor een nieuwe voorzitter treden de bestuursleden J. Simouse en H. Nicolaas, beiden afkomstig uit Sint-Jansteen, periodiek af. Beide heren stellen zich echter opnieuw verkiesbaar. Prijskaarting Aan de door het NKV georganiseerde prijskaarting in het vereni gingsgebouw in Sint Jansteen werd door 40 kaarters deelge nomen. De prijzen werden be haald als volgt Winnaarsronde: 1 A. Onge- nae - A. van Essen, 2 P. Kos ter - O. Weemaes, 3 G. van Dorsselaer - J. Verheijden, 4 J. de Betue - P. Thuije. Verliezersronde: 1 Th. de Cock - J. Verdurmen, 2 O. de Block - Th. Boussen, 3 R Savooij - B. Danckaart, 4 F van Kerckhoven - F. de Kort. I Axel, 10.00 en 14-30 uur Lees. dienst. Terneuzen (Frans Halslaag 10.00 en 15.00 uur, ds. Vaj Ravemswaay- OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen, 9.30, 14.00 en 18.00 uur, ds. A. de Reuver. LEGER DES HE1LS Terneuzen, 9.30 uur Bidstond- 10.00 en 19.30 uur Samen! komst- VOLLE EVANGELIE GEM. Goes, Evangelie Centrum Wijngaardstraat 10.15 uur gezinssamenkomst. Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote tel. 01155-1532, zaterda« 1900, zonda-g 900 en ll.o) uur. Aardenburg, O.L.V. Tenhemel. opneming, zaterdag 19,jj zondag 7.00, 8.30 en lo'.oo uur. Biervliet, H. Maria Onbevl Ontv., tel. 01152-282. zaten dag 19.00, zondag 10.00 uur. Breskens, H. Barbara, tel, 01172-1587. Zaterdag ïg.oj en zondag 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk. Za terdag 19.00 en zondag 9.0) uur. Clinge, Parochie H. Henriet», Zaterdag 19.00 en 8.00, 10.00 en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, tel. 01100-6754 Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.30 u. Dt Hoogte, Populierstraat, zon dag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinus, tel 01148-382. Zaterdag 18.30, zondag 7.30, 9.00, 10.30 eii 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00, zon dag 8.00 en 11.00 u. (en 11.15 u. in Kruiningen). 's-Heerenhoek, Sint-Willibror- dus, tel. 01105-264. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, tel, 01106-1216. Zaterdag 19.09, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. 01140-2130. Zaterdag 19.00, zondag 9.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, Zon dag 10.30 uur. Koewacht, H.H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 19.00 uur. Lewedorp, H. Eligius tel, 01196-12336. Zaterdag 19.00 uur. Middelburg, r-k. kerk zondag 8.00 en 10.30 u. Parochie kerk (Lombardstraat). Za terdag 19.00, zondag 10.3) I en 19.00 u. Eucharistievie ring Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 11.30 u. Eucha ristieviering. Oostburg, H. Eligius, tel, 01170-2003. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8,01 en 10.00 uur. Philippine, Zaterdag 19.00, zondag 7.30 en 10.00 uur. Rilland-Bath, (kerk Honte- straat). Zaterdag 7.00, zon dag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Zaterdag 19.15, zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, Zaterdag 17.00 u. zon dag 9.00 uur. Schoondijke, Zaterdag 19.00 u, zondag 10.00 u. Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdag 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 1M zondag 8.00, 10.00 en 19.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel, 01157-418. Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327 Binnenstad zondag 11.45 uur. Triniteits- kerk zaterdag 19.00 u. Zon dag 9.00 en 10.15 u. Kruis kerk: (Hoek) zondag 10.00 u. Opstandingskerk: zaterdag 19.00 u, zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, Parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zon dag 8.30, 10.00 en 12.00 u, Open Hof Paauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zater dag 19.00, zondag N™ uur. Westdorpe. H. Maria Visitatie tel. 01158-527 Zaterdag 19.00. zondag 8.00 en 10.9» uur IJzendijke, O.L.V. Tenheme- opneming, tel. 01176-284 Zaterdag 19.00 zondag 8.3» en 10 30 uur. Zandstraat, Zaterdag l"18 uur Yerseke, H. Anna, zaterdag 19.15 en zondag 9.45 u. Voor 01130-1363 (Hansweert, zon dag 10.00 u) Zuiddorpe, Zaterdag 1'-" Goes, Goes ziekenhuizen,.pa rochie Goes, parochie Oost' Zuid-Beveland. Zondag va» 12.00-24.00 uur J. Aarts, Weidezicht 32 te Goes, tel- 01100-429P tf Zak van Zuid-Beveland, Nement, Burg. Lewestra» 13 te Lewedorp, tel. 0119»* 12336. (Van een onze MIDDELBURG. De drie vi in Zeeland hebben gisteren fui beleidsschets van G.S. —de b nota", die volgende week in Pro stellen G.S. zich op het standpunt, dat in de Zeeuwse situatie versterking van de welvaartsbronnen een voor waarde is voor een welzijns beleid de vakcentrales stel len precies het tegenoverge stelde. „Zou er geen economi sche groei optreden, dan zou het hele welzijnsbeleid in de filosofie van G.S. op losse schroeven komen te staan", zeggen de vakcentrales in een officieel commentaar. Op het mikken op een sterkere bevol kingsgroei i,n Zeeland, d.w.z.: met het percentage boven het landelijk gemiddelde, wordt door de vakcentrales als een onjuist beleidsuitgangspunt beschouwd. „De Nederlandse bevolking, zeggen de vakcen trales, groeit slechts in be perkte mate, bovendien houdt de Randstad zijn bewoners vast en tenslotte blijken Zee land en het noorden des lands bij de „immigranten" het minst in trek te zijn. De vakcentrales zeggen: het is veeleer zo, dat een goed welzijnsbeleid voorwaarde is voor bevolkingsgroei en daar mee voor vestiging van bedrij ven, dan andersom. Overigens mag niet vergeten worden, dat in verschillende opzichten juist de beperkte bevolkings dichtheid als een welzijnsele- ment wordt ervaren. De pro blemen, waarmee men in dichtbevolkte, maar ook in snelgroeiende gebieden wordt geconfronteerd, mogen als waarschuwing niet worden on derschat. Over de werkgele genheid in relatie tot het wel zijn zeggen de vakcentrales: de werkgelegenheid dient qua omvang en samenstelling te worden afgestemd op het te verwachten arbeidsaanbod (kwantitatief en kwalitatief) en niet andersom. Over de on derwijsproblematiek (te wei nig scholingsmogelijkheden in Zeeland) wordt opgemerkt, dat een geforceerde bevol kingsgroei ook op dit punt weinig heil kan brengen. G.S. zouden realistisch moeten zijn, door er bv. op te wijzen, dat het voor duizenden jongeren uit Zeeland noodzakelijk is om voor een verdere opleiding buiten Zeeland te gaan stude ren, terwijl daar slechts zeer bescheiden aantallen niet- Zeeuwen tegenover staan, die in Zeeland onderwijs komen volgen. Voorts berekenen de vakcentrales, die lichtelijk ge pikeerd zijn omdat G.S. de vakcentrales geen gratis exemplaren van de welzijns- De vooruitzichten voor zon dag en maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18 uur: Zacht met af en toe regen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min. temp.: Om streeks 5 graden. Max. temp.: Omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans °P een geheel droog etmaal. 50 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min. temp.: Om streeks 6 graden. Max. temp.. Omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 20 procent. waterstanden Konstanz 294 onv., Rheinfel- 243 -25, Straatsburg 268 - P'ittersdorf 451 pl.3, Maxau I92 pi.16, Mainz 336 pl.56, Srngen 205 pl.37, Kaub 239 Pl-37, Trier 599 pl.85, Koblenz 225 pi.70, Keulen 287 pl.83, Ruhort 409 pl.50, Lobith 1005 1 ni' Pannerdense kop 970 P1.20, Nijmegen 794 pi.14. IJs- selkop 864 pl.ll, Eefde lJssel «8 pl.6, Deventer 284 pl.5, ivionsm 5520 onv., Borgharen 1)71 -4, Belfeld 1322 pl.60, 1 ?ve beneden de sluis 582 Pl.40. hoogwater Morgen, zondag 10 februari, gergen op Zoom 6.07 en 18.28 Hansweert 5.13 en 17.38 terneuzen 4.32 en 16.56 vh'ssimgen 4.03 en 16.26. wemeldinge 5.57 en 18.18 Maandag 11 februari. eigen op Zoom 6.45 ein 19.08 Hansweert 5.46 en 18.11 terneuzen 5.09 en 17.33 Vlissingen 4.41 en 17.04 wemeldinge 6.35 en 18.58 IMMiUtl

de Stem | 1974 | | pagina 2