Zwarte maffia in opkomst in de VS Vrijwillige ruil verkaveling mislukt Gesproken weekblad voor visueel gehandicapten „Op visite" Deze week gesprek over toekomst Laroche- arbeiders Artsen in Gent staakten hulp aan patiënten Uitslagen topbiljart- wedstrijden Verschuiving Terneuzense kapper wint eerste prijs FEESTAVOND PJZ WERD VERZET D. KOSTEN 25 JAAR BIJ PTT Uit onderklasse Sas van Gent Breskens Sluiskil Goes Vergadering de Braakman Retranchement Wesfdorpe door NETTY VAN ZALINGE (Van onze correspondent) WASHINGTON Er is een zwarte maffia in opkomst in de Verenigde Staten. Italianen verlaten de georganiseerde misdaad in groeiende aantallen en hun plaats Wordt ingenomen door ne gers en zoals in steden als New York kanen en Cubanen. Dit blijkt uit een studie van prof. F.A.J. Ianni, die antropo logie doceert aan de Columbia Universiteit en die specialist is op het gebied van de geor ganiseerde misdaad. Zijn boek Black Maffia Ethn.c Suc cession in Organized Crime" zal in mei worden gepubli ceerd. De uitgever is Simon and Schuster te New York, Een eerder boek van prof, Ianni „A Family Business", beschrijft de structuur en het doen en laten van een Itali aanse misdaad „familie" in New York. Een van de opval lende verschijnselen die hij toen waarnam was dat steeds minder zonen van maffiosi in de voetsporen van hun vaders treden. In een misdaadfamilie bleken slechts 4 uit een totaal van 27 erfgenamen bereid het mis daadstiel op te nemen. De ge organiseerde misdaad bloeit niettemin, dank zij het feit dat groeiende aantallen negers hun opwaartse mobiliteit via de georganiseerde misdaad willen versnellen. Volgens Ianni is de verschui ving een voor de hand liggend verschijnsel. De basis voor de georganiseerde misdaad is het getto, dat in de laatste jaren steeds minder het domein van Italianen en steeds meer het domein van de neger is ge worden. De sociale geschiedenis van de Amerikaanse getto's toont dat eerst de Ieren, vervolgens de joden en daarna de Itajianen aan de kelderklasse ontsnap ten, via de politie of via de misdaad. Volgens Ianni zijn corrupte betrekkingen tussen politieke instellingen en geor- (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneu zense dameskapper Wim van de Berge heeft tijdens de voorronde voor het landskam pioenschap daineskappen een eerste prijs behaald voor het dag- en avondkapsel. De wed strijden werden op 28 januari gehouden in Ulvenhout. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET Door om standigheden gedwongen heeft de P.J.Z. West-Zeeuwsch- Vlaanderen de geplande ont spanningsavond in café Wil lem Beukels in Biervliet moe ten verplaatsen naar vrijdag 22 februari. Aanvang 19.30 uur. Op deze avond zal het toneelstuk „Ruwe stormen" van P. L. van Prooyen-Bo- gaerds worden opgevoerd. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Op 3 februari viert de heer D. Kosten uit Kapelle zijn zilveren jubileum als besteller hij de PTT. In 1951 kwam de heer Kosten als hoofdbesteller bij de post in Kapelle, nadat hij twee jaar in militaire dienst was geweest. Enkele jaren daarna vertrok hij naar Goes, waar hij naast zijn bestelling ook zorgde voor oe expeditie en af en toe bij e kwitantiedienst assisteerde, pertien jaar lang werkte hij in Goes, waarna hij terugkeer de naar Kapelle waar hij sa men met drie andere bestel- iers, dagelijks ongeveer dui zend bestellingen aflevert. Op de vraag wat hem aantrekt in dat h'i nu al zo lang verricht, antwoordt de heer hés mil kan nogal goed uit uea. Elke morgen moet ik er rn vijf uur uit en twee keer dienst héb 318 ik vroege vSi "ik om vier uur. vooral s zomers is dat ide- ook door Puertori- ganiseerde misdaad in de get to's min of meer natuurlijk ontstaan. De emigranten in de getto's vonden de legale routes naar rijkdom en macht veelal ge blokkeerd. Hen werd echter toegestaan die illegale goede ren en diensten te leveren die de maatschappij in het open baar afkeurt, maar desondanks begeert: gestolen goederen, gokkerij, drugs, prostitutie. Na de Ieren, de joden en de Italianen lijkt het nu de beurt van de negers te zijn om zich via de georganiseerde misdaad op te werken uit de „onder klasse" van de Amerikaanse maatschappij. BERT VAN VELZEN Kaartclub De kaartclub Klavertje Vier heeft haar laat ste kaarting om het olubkam- pioenschap in hotel Rotterdam gehouden. De uitslag van deze laatste kaarting was: 1. W. de Maertelaere 54 p., 2. A. van Geel 52 p., 3. M. de Jager 51 p., 4. P. Vale 50 p., 5. K. Teirlmek 49 p., 6. mevrouw Ranchart 48 p., 7. A. Vervaet 47 p., 8. P. Tak 42 p., 9. A. Nelen 41 p., 10. A. Vermoet 40 p. De eindstand om het club- kampioenschap is als volgt: 1. D. Vermeersch 532 p., 2. me vrouw Ranchaert 524 p., 3. W. de Maertelaere 485 p. 4. M. de Jager 466 p., 5. P. Vale 451 p., 6 R. Severijns 444 p., 7 A. Nelen 443 p., 8. P. de Vries 420 p., 9. C. Ferket 419 p., 10. A. Vermoet 389 p. Nederland - België De voetbalwedstrijd Nederland - België, die door de heer A. Albicher uit Sluiskil op een videorecorder werd vastgelegd wordt niet op vrijdag 1 febru ari maar op vrijdag 8 februari vertoond. Morgen (vrijdag) vindt namelijk in café Atlanta een kaartavond plaats. Aan vang op 8 februari is 20.00 uur. Toegang gratis. Sportraad De secties van de Goese sportraad gaan dins dagavond 5 februari in het stadskantoor de eerste geza' melijke vergadering houden. Tijdens de vergadering, die de sportraad op 11 december hield, werd besloten bij wijze van proef de secties samen te laten vergaderen. Die sectie vergadering zal dan voortaan worden gehouden op de eerste dinsdag van de even maanden, dus een week voordat de spor traad Goes zelf bijeen komt. De vergaderingen zullen onder leiding staan van de heer G. Snel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het alge meen bestuur van het recrea tieschap de Braakman zal op woensdag 6 februari een ver gadering houden. Men begint om 14.00 uur in het stadhuis te Terneuzen. (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT Tij dens de afdelingsvergadering van de ZLM in Retranchement heeft voorzitter C. Aimekin- ders meegedeeld dat de pogin gen om in Retranchement tot een vrijwillige ruilverkaveling te komen als mislukt dienen te worden beschouwd. Mis schien dat er nog een moge lijkheid is te vinden in een algemene ruilverkaveling, zo deelde hij mee. De heer Almekinders deelde in zijn jaaroverzicht mee dat 1973 weinig problemen met zich bracht voor de landbouw, hoewel het suikergehalte van de bieten aan de lage kant was. De afdeling, die thans 48 .eden telt, herkoos de heren J. Leenhouts en A. Poissenier als bestuurslid. Na de pauze was het woord aan gedeputeerde mr. J. Schlingemann, die een inleiding hield over „de EEG en landbouwbeleid in het al gemeen". Na het diner gaf veearts H. van de Vijver uit Biervliet een diavoorstelling over Afri ka. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 15180 kg exportgarnalem 2,534,87, 1079 kg pellerij gar nalen 3,13—4,28, 6086 kg bot 0,41—1,15, 2061 kg schar 1,18 3,25, 35483 kg schol 85—2,21, 5196 kg tong 721—14,01, 506 kg tarbot 50511,40, 572 kg griet 2.236,40, 11211 kg kabeljauw 088308, 6762 kg wijting 0,49—2,07, 9 kg rog 2,97—3,21, 567 kg poon 0,632,42, 6 kg haai 1.91, 74 kg tongschar 403476, 997 kg steenbolk 0,40—0,65. Bejaardenmiddag In de Uitkomst te Breskens is door de Stichting Dienstverlening aan bejaarden een ontspan ningsmiddag gehouden. Door de leerlingen van de r.-k. lage re school werd een tweetal musicals opgevoerd en wel Jan Klaassen in speelgoedl and o.l.v. mevr. Oosthoek, en Ty pemachine o.l.v. dhr. Maas. (Van onze correspondent). GENT Fas vrijdag zal men wat meer weten over de toekomst van de arbeiders die werken b ijhet te sluiten trans- portbandenbedrijf Laroche- Lechat, een dochteronderne- mening van de multinationale groep Goodrich-Vredestein. Dinsdag zijn de vakbonden, nadat het voornemen het be drijf te sluiten maandag be kend werd gemaakt, naar Brusel gegaan om meer uitleg te krijgen. De vragen hadden betrekking op waarborgen die gegeven waren in verband met deze sluiting en de beta ling van een sluitingspremie. Deraad van beheer heeft die verzekering gegeven dat de wettelijke bepalingen die ten aanzien van bedrijfssluitingen gelden stipt zullen worden na geleefd en dat alles in het werk zal worden gesteld om de gevolgen voor de betrokke nen door een zo goed mogelij ke begeleiding zoveel mogelijk te verzachten. De sluiting van het trans- porthandelbedrijf lag reeds lang in het vooruitzicht. Zij gaat in op 1 april. Honderd twintig mensen zullen werkloos worden. De moeilijke situatie waarin het bedrijf zich reeds j enkels jaren bevindt blijkt uit de verliescijfers die sinds de.' overname in 1969 door Vre destein geboekt werden. Nadat de mogelijke sluiting bekend raakte eind vorig jaar werd een grondig onderzoek ingesteld naar alternatieve oplossingen voor Laroche-Lechat. Dit on derzoek heeft echter geen nieuwe perspectieven voor de toekomst van het bedrijf opge leverd. Donderdag is nu nog een onderhoud voorzien tussen staatssecretaris voor streekont- wikkeling Dhoore en de vak bonden. Men zal praten over de sluiting van dit bedrijf en over de omschakeling van de betrokken arbeiders. Feestavond De plaatselij ke EHBO-afdeling houdt mor gen (vrijdag) de jaarlijkse feestavond in de zaal van het Oud Raedhuys. De avond be gint met de algemene jaarver gadering, waarna de leden een maaltijd wordt aangeboden. De avond zal verder in een gezellig samenzijn worden doorgebracht. „De Platzak" Hengel sportvereniging de Platzak gaat op zaterdag 9 februari in het lokaal bij J. van der Goes de jaarlijkse feestavond hou den. Het bestuur biedt eerst aan de leden en hun echtgeno ten, verloofden of eventuele vrienden een maaltijd aan. Te vens vindt die avond de prijs uitreiking plaats van het clubkampioenschap. De avond tal muzikaal worden opgeluis terd door de heer De Ruijs- soher. (Van onze correspondent) GENT Vandaag en mor gen zijn de artsen van het Gentse academische zieken huis in staking. Zelf spreken zij liever over een zorgenbe- perking, omdat staking in hun oren een ontluistering van hun imago als arts betekent. Het kwam er echter toch op neer dat woensdag en donder dag geen routinegevallen be handeld zouden worden. Al leen spoedgevallen komen in aanmerking. De actie is vol gens de decaan van de artsen, professor Verdonck, opgezet om de publieke opinie te be roeren en om de geneeskundi ge vei'plichtingen in de toe komst te kunnen blijven nako men. De artsen zijn met name niet akkoord met de onlangs door de raad van beheer van de Gentse universiteit, onder wie het academische zieken huis ressorteert, aangenomen maatregel om het hoofdzake lijk door het academische zie kenhuis verdiende geld te ge bruiken om aan alle perso neelsleden van de Gentse uni versiteit een eindejaarspremie te kunnen uitbetalen. De vak- borv' die aan de oorsprong ligt van de aanneming van dat reglement zegt dat het voor stel door de raad van beheer is aangenomen en er niet meer op kan worden teruggeko men. Vroeger werd, aldus de vak bonden, deze regeling door een comité getroffen en daar door was het mogelijk dat sommige personeelsleden, die erg in de gratie stonden van de artsen, hoge eindejaarspre mies kregen. De meeste personeelsleden van de universiteit kregen echter geen premie uitbetaald. Door de democratisering van de raad van beheer van de universiteit kon echter opge treden worden tegen deze een zijdige begunstiging. (Van onze correspondent) HULST Diverse topbil- jartclubs uit Hulst en omstre ken hebben het afgelopen weekeinde gebruikt voor het spelen van vriendschappelijke topbiljartwedstrijden. In eafé Stadsherberg speelde topbiljartclub de Martino's te gen stadgenoot bc. Ona. Het bezoekende bc. Ona had niet d<e minste moeite met de Mar tino's en wist een forse 416 overwinning te behalen. Persoonlijke uitslagen: P. d'Hondt - J. de Wilde 02, O. Poppe - A. Pieavet 02, L. Blanckaert - Ch. de Wolf 11, A. Valckx - A. v.d. Voorde 11, T. Maenhout - J. Pilaet 02, L. Blommaart - W. Ja cobs 11, H. Valekx - M. de Wit 02, J. van Kerckhoven - L. Segers 11, J. Bakker - R. Pilaet 02, L. v. Heisland - J. de Wit 0—2. Topbilj artclub de Lustige Toepers speelde in het eafé van August Lybaart tegen de Zandtoergse Toepers uit Graauw. Het thuisspelende de Lustige Toepers won met 13 7. In café-restaurant Sport te St.-Jansteen speelde topbil jartolub Zondagsvermaak uit St.-Jansteen de laatste wed strijd in het kader van het eigen jubileum-nederlaagtoer- nooi tegen Tovak uit Koe wacht. Zondagsvermaak wist deze wedstrijd met 155 te winnen. Persoonlijke uitslagen: H. Gijsel - P. van Gassen 20, E. Versehueren - C. Martens 2- 0, F. de Nijs - P. Martens 2- 0, J. Rottier - F. Buis 11, W. Verstraeten - P. de Caluwé 02, J. Pieters - G. de Vlie- ghere 20, A. Sturm - W. van Boven 20, A. Vink - mevr. Coppieters 02, E. Versehue ren - L. Coppieters 20 en A. Sturm - A. Coppieters 20. In het café van P. Vonk te Vogelwaarde tenslotte speelde de plaatselijke topbilj artclub de Bossche Toepers tegen de Steense Toepers uit St.-Jan steen. De thuisclub won met 9—1. Persoonlijke uitslagen: G. Vink - K. de Schrijver 20, F. Dobbelaar - W. v.d. Velde 11, W. Nicolaas - E. van Hoye 20, M. van Schayk - R. van Hoye 20 en T. wan Schayk - B. Segers 20. 0 Gezellig luisteren naar het gesproken nieuws. Waar vind je tegenwoordig nu nog iemand die een oud, ziek of blind mens de krant of een boek wil voorlezen? Zouden er nog wel mensen bestaan, die daar de zin en de tijd voor heb ben? Naast ons woonde vroeger een heel jong echtpaar. De man had een hersenbloeding gehad en was daarna niet meer in staat zonder hoofdpijn een hoek of krant te lezen. Zijn vrouw was gek op lezen en daar bofte die man geweldig mee, want alles wat ze zelf las, wilde ze best hardop voor haar man doen. Uren zaten die twee dan „samen" te lezen. Zo'n tweede voorbeeld kan ik U jammer genoeg niet meer noemen. Met dat zelfde probleem zat anderhalf jaar geleden de Vlissingse heer R- Weeland. Hij was al jaren blind en altijd erg goed bij de tijd geweest. „Het verve lendste van het blind worden is het feit, dat je het contact met je omgeving verliest"., zegt hij. „En dat is het niet alleen, doordat je niet zeH kunt lezen verlies je ook het contact met de rest van de wereld". En het braille dan, zult U vragen. Het leesschrift voor blinden? „Als je jong bent, dan heb je al dat soort din gen gauw onder de knie", zegt de heer Weeland, „maar als je ouder wordt, dan valt het aanleren van nieuwe din gen niet zo makkelijk meer". Op een keer hoorde hij in het ziekenhuis van Middel burg een verzoekplatenpro- gramma door de radio zieken omroep van het Gasthuis. „Dat is het", dacht hij bij zich zelf. Hijj grijpt de man die voor dit alles verant woordelijk is bij zijn jasje en vraagt hem, of het niet mogelijk is, speciaal voor Zeeland een gesproken krant te maken. Die man, Aart de Jonge, staat eerst te klapperen met zijn oren. Maar dat verandert snel. De Jonge heeft n.l. in zijn jonge jaren allerlei din gen georganiseerd en na de eerste verbazing ziet hij mo gelijkheden. Met de Zeeuwse Kontakt Commissie voor Vi sueel gehandicapten, waar van de heer Weeland voor zitter is, wordt contact ge zocht met de RAWA, de ra dio ziekenomroep Walcheren. De zaak was snel beklonken en men besloot, aanvankelijk eerst als proef, een gespro ken weekblad uit te bren gen. De banden werden onder 50 visueel gehandicapten ib heel Zeeland verspreid. Voor de vermenigvuldiging van de banden en het verzenden er van stelde de Nederlandse Blinden bibliotheek in den Haag zich beschikbaar. De proef bleek meteen een daverend succes. Een Zeeuws oud-journalist, de heer W. Leertouwer, liet zich tot hoofdredacteur bombar deren van het gesproken weekblad, dat onder de naam „Ons Zeeland" aan vele slechtzienden, bejaarden en blinden een schat aan infor matie brengt. Als we 50 abonnees krij gen, dan mogen we niet kla gen, dachten de organisators. Maar net een jaar latei- wordt de honderdste inge schreven en het lijkt of de stroom aanmeldingen nu pas goed op gang komt. In een paar weken tijd zijn er al weer twintig nieuwe aanmel dingen binnengekomen. Het Zeeuwse voorbeeld heeft el ders in het land gro'e weer klank gevonden. In Brabant bestaat er nu zelfs een ge sproken weekblad met drie edities, wist de heer Wee land te vertellen. „Als ik ergens blij mee ben geweest in mijn leven", zegt de heer Weeland, „dan is het wel met dit weekblad. Het brengt ons een stukje rijkdom en onafhankelijk heid, die onbetaalbaar is". „Het is jammer, dat niet nog meer mensen van het bestaan van ons weekblad op de hoogte zijn", zegt Cor van de Lycke, secretaris van de contactcommissie voor visu eel gehandicapten. „Eigenlijk zouden alle bej aardennuizen over zo'n band moeten kun nen oescnikKeu, ook ae men sen, die nog zelfstandig wo nen. Zelfs als het tej.evisae kijken te vermoeiend is, dan kun je nog heel rustig naai de gesproken krant gaan zit ten luisteren. Je zet nem af ais het je te veei wordt, voor ae prijs hoeft niemand het te laten, want het abon nementsgeld is bijzonaer laag n.l. vijf gulden per jaar. Dai. is mede te danken aan al het werk, dat de vrijwilli gers van de RAwA belange loos doen. Als je al die uren zou optellen dan zou het blad niet te betalen zijn". En wie daar allemaal aan meevverKen? ivlenseu van al lerlei slag, onderwijzers, huisvrouwen, kantoorbedien des, vertegenwoordigers monteurs en noem maar op. Allemaal mensen die het wel zien zitten. Die ailemaal stuk voor stuk iets over heb- uen voor nun naaste. Mis schien, dat juist daardoor het gesproken weekblad zo fijn is om naar te luisteren. Het is niet allemaal zo op geprikt, terwijl het toch alle maal wel professioneel aan doet. De band bestaat uit twee sporen. Aan de ene kant, kan men drie kwartier nieuws uit Zeeland beluiste ren en op de andere kant worden bepaalde onderwer pen uitgediept en zijn er me dedelingen opgenomen, die betrekking hebben op activi teiten en bijeenkomsten voor visueel gehandicapten. Aan diverse sociale voor zieningen wordt vrij regel matig aandach, besteed evenals aan sportieve evene menten. Kortom het blad is de moeite waard om te aan horen. Arend de Jonge, hoofd programmaleider van de RAWA, zei tijdens de feestelijke uitreiking van de honderdste band: „We gaan nu ook proberen „specials" te maken, maar dit vergi veel van onze apparatuur en van onze mensen". Deze pro grammaleider toonde tijdens de feestelijke bijeenkomst nog een staaltje van zijn kunnen, door met zijn hele gewicht door een glazen tafel te zakken, dit tot grote hila riteit van alle aanwezigen. De krant blijkt ook bij on- '.e zuiderburen de Belgen aan te slaan. Er zijn a-1 di verse abonnementen in Bel gië gehoekt. Van tijd tot tijd reist de krant heel Neder land door om bij, uit Zeeland afkomstige Zeeuwen in be jaardenhuizen mondeling kond te doen van de gebeur tenissen thuis. „Ons Zee land" heeft voor diverse an dere gesproken weekbladen model gestaan. Het aantal van 120 abonnementen zegt niet veel over het werkelijk aantal gebruikers. Het blad wordt meestal afgedraaid in de conversatiezaal van een bejaarden- of verpleeghuis. Veie honderden Zeeuwen ne men dus wekelijks kennis van cSiit Zeeuwse pro- dukt. Wie zioh op het ge sproken tijdschrift wil abon neren kan zich opgeven bij de Stichting Radio Walche ren, omroep voor zieken, be- jaaren en gehandicapten, Correspondentieadres: Mevr. I. Tiromerman-Geursen, Ja cob Magnuestraat 22, Middel burg. Tel. 01180-7769. Op 11 januari publiceer den wij een brief van de heer H. Jonkvorst uit Axel over zijn slechte ervarin gen met het openbaar ver voer op oudejaarsavond. Het ging met name over een slechte busverbinding Kruiningen - Goes. In ant woord op zijn brief schreef de betrokken busmaat schappij, dat op oudejaars dag een wijziging van de dienstregeling was inge voerd die niet was aange kondigd in de dienstrege ling maar wel via pers en affiches in de bussen in de maand december was be kendgemaakt. Naar aanlei ding hiervan richtte de beer Jonkvorst zich tot de Rijksverkeersinspectie in Zeeland met de volgende brief 31 december 1973 (oude jaarsdag) heb ik een slechte ervaring met het openbaar vervoer in Zeeland opgedaan. Op deze dag, en zo later bleek ook op 24, 27 en 28 december 1973, is namelijk door de AMZ niet volgens de dienstregeling zoals vermeld in het boekje „Samenwer kend streekvervoer in de provincie Zeeland" en in het spoorboekje van de NS gere den. Op 8 januari j.I. heb ik de directie van de Auto Maat schappij Zeeland B.V. van onze ervaring met de daaraan verbonden conseguenties schriftelijk in kennis gesteld. 11. januari j.I. berichtte de AMZ naar aanleiding hier van, mij het volgende: dat bii het drukken van de jaardienstregeling nog niet bekend is welke beper kingen de Nederalndse Spoor wegen op oudejaarsdag in de dienstregeling zal aanbren gen dat het gebruikelijk ls dat de dienstuitvoering voor oudejaarsdag in die loop van de maand december in die pers en in de autobussen wordt bekend gemaakt —dat in verband met de energiecrisis van 24 tot en met 3 1 december j.L meer beperkingen werden inge voerd dan in andere jaren —dat de wijzigingen vol gens wettelijk voorschrift door de Rijksverkeersinspec tie werden goedgekeurd. De gegeven antwoorden roe pen echter alleen vragen op en wel: Ten eerste: De Ne derlandse Spoorwegen beper ken, zoals ieder bekend is, op oudejaarsdag slechts 's avonds. Waarom moet de AMZ, in afwijking van hun aanvankelijk juiste dienstre geling, dan overdag gaan be perken? Ten tweede: Als het ge bruikelijk is dat de dienstre geling voor oudejaarsdag in de loop van de maand de cember in de pers en in de autobussen wordt bekend ge maakt vind ik dit een zeer slecht gebruik. Hoe kunnen reizigers komend van buiten Zeeland of reizigers die spo radisch van openbaar ver voer gebruik maken dit we ten? Ten derde: Zeker nu is het juist om energie, waar moge lijk, te besparen. We moeten dan echter om dit te berei ken het openbaar vervoer juist stimuleren. Waarom doet de regering dit wel en geschiedt dit in de provincie Zeeland niet? Ten vierde: Waarom keurt de Rijksverkeersinspectie in het district Zeeland een af wijking op eerder gepubli ceerde dienstregelingen, me de gelet op hetgeen boven staand is vermeld, goed? De reden dat ik U dit ge val voorleg is geenszins om nu op de vragen weer ant woord te ontvangen, doch wel om te bereiken dat eer der gepubliceerde dienstre gelingen van openbaar ver- voe>- slechts in uiterste nood zaak worden gewijzigd en daardoor het toch al ongun stige openbaar vervoer In Zeeland, riet nog verdier ver slechterd. Tenslotte merk ik nog op niet de enige te zijn geweest met onprettige consequen ties van deze situatie. Eindredactie Bas Augustijn

de Stem | 1974 | | pagina 9