Fraaie prestaties al tijdens de series Rudi Manui zorgt voor spektakel Jan Blom verslaat Schunselaar Guust Bours oppermachtig bij crossers TERNEUZENSE BOYS EN HOEK STELLEN TELEUR (Mslandia kansloos tegen AZW KOSTBARE WINST SLUIS OP APOLLO NEDEi Eerste verlies Clinge Ongeldig Dames Steen AI op dreef Weer herrie bij dnel van Tilburg Trappers George Woods: wereldrecord Kipkurgat snel Uitslagen HARO WINT IN SAN SEBASTIAN sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 28 JANUARI 1974 i0 1BHHMI Z WEMKAMPIOEN SCHAP MET TIENTAL NIEUWE RECORDS (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG De Zeeuwse winterzwemkampioen- schappen, die dit weekend in het overdekte zwembad te Middelburg werden verzwommen, hebben zowat alles op gebracht wat er in de sport maar kan voorkomen. Span ning, sensa&e, emoties en verbeteringen van een tiental Zeeuwse records. Zaterdagavond werden eerst de series gezwommen voor de vijf finaleplaatsen. En juist in die series werd een geweldige strijd geleverd. Vele persoon lijke, club- en Zeeuwse records werden scherper gesteld. Een absoluut hoogtepunt was wel het duel tussen René Plu van Luctor en Paul Meerman van De Stormvogel voor de vijfde finaleplaats op de 100 meter vlinderslag. Dit overzwemmen was noodzakelijk geworden, omdat beide zwemmers in de ver schillende series dezelfde tijd hadden gemaakt (1.14.3). Het werd een hartverwarmend du el, dat eindigde in een over winning van Meerman in de werkelijk schitterende offi cieuze tijd van 1.10.8. Maar ook in de series van de vlin derslag hadden de Luctorheren Rudi Manni en Hans van de Guchte voor een waar spekta kel gezorgd. Hans van de Guchte - bijna zeker van de seriezege - kreeg plotseling een geweldige eindsprint van zijn clubgenoot Manni te ver werken, die hij net niet meer kon pareren. De tijd van Man ni was 1.07-9, een nieuw Zeeuws record. Maar de groot ste sensatie moest nog komen. En dat gebeurde dan zondag middag tijdens de finales. In het afgeladen Middelburgse zwembad was de spanning werkelijk te snijden. Eerst moest het laatste nummer van de zaterdagavond - de 100 me ter vrije slag jongens onder de 16 jaar nog gezwommen worden, omdat het zaterdaga vond te laat was geworden. Maar toen de finales begon nen, sloeg gelijk de vlam in de pan. Deseree Solleveld van de Stormvogel en Rob Geer vliet van Luctor waren de eer ste kampioenen op de 100 me ter vlinderslag onder de 14 jaar. Toen kwam de vrije slag finale bij de dames en de heren. De voor het eerst - na een lange tijd van afwezigheid - weer aan de start gekomen Eis van Tatenhove uit Hoek zwom in de series beneden het Zeeuwse aspirantenrecord. Dit record kon echter niet erkend worden, omdat er slechts twee tijdwaarnemers waren in plaats van de voorgeschreven drie. Maar in de finale kreeg Els van Tatenhove volop de gele genheid om iets aan dit record te doen. Het werd een fraaie afgetekende zege in de tijd van 1.09.4 tegen de 1,08.9 van zaterdag. En toen kwam de geweldige sensatie- Op de 100 meter vrije slag heren kwa men de twee Luctorfavorieten Frans van Kruiningen (59.9) en John de Lange (1.00.0) uit tegen de Vlissinger Jaap Keij mel. En juist Keijmel wilde zich niet zonder meer neerleg gen bij een nederlaag. In de series had hij een tijd ge- (Van onze sportmede werker) 's GRAVENPOLDER De strijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Zeeland heeft zich na zaterdag nog toe gespitst nu good-old Jan Blom er in slaagde Peter Schunse laar te kloppen. Een geweldige tegenvaller voor laatstgenoem de die in de voorronden alles won maar in de finale toch wel zwaar teleurstelde. Schunselaa-r werd zaterdag door de bijna 63-jarige Blom gedecideerd naar een neder laag gespeeld zonder endig perspectief op remise. Ook Wiskerke faalde min of meer en moest een punt afstaan aan De Vlieger Louwerae nam ook nu geen enkel risico tegen Kammeraat en kwam opnieuw tot een puntenverdeling. Rl-om en Kammeraat gaan nu aan de leiding, beiden met 5 punten. Daarachter volgen Schunse laar, Louwerse en Wiskerke -met 4 punten. Zaterdag in de laatste ronde ontmoet Kamme raat Schunselaar. Deze partij wordt op papier remise. Jan Blom heeft de beste uitgang- posi-tie omdat hij de zwakste Blom heeft de beste uitgangs tegenstander in deze titelstrijd ontmoet, namelijk De Vliegeir. Winst van Blom betekent voor hem de zoveelste kampioens titel. maakt van 1.00.6, hetgeen ook een nieuw aspirantenrecord was geweest, als er tenminste voldoende tijdwaarnemers waren. En di rect na de start in de finale nam hij dan brutaal de lei ding, keerde als eerste op de 50 meter, werd in de derde baan weer ingelopen, maar ex plodeerde op de laatste tien meter geweldig, hetgeen een fantastisch goede Zeeuwse as pirantenrecordtijd opleverde: 59.6. Hiermee werd Jaap Keijmel de tweede Zeeuw na Frans van Kruiningen. die de 1 mi nuut-grens wist te breken. Keijmel had echter nog een aantal titelkansen. Op de 100 meter schoolslag heren vocht hij een geweldig duel uit met zijn clubgenoot Peter Buijs, dat hij met nauwelijks zicht baar verschil verloor. In zijn eigen leeftijdsgroep greep hij de titels op de rugslag en de vrije slag. In de vlinderslag finale kon hij echter niet meer op tegen het Luctor-duo Van de Guchte en Manni. Aanvan kelijk ging hij goed mee, maar in de slotfase had hij niet ge noeg kracht meer om de wer kelijk schitterende zwemmen de Luctor-heren bij te blijven Het was echter nu Hans van de Guchte, die het haalde voor René Manni die zijn zaterdag avond gezwommen Zeeuws record echter behield. Piet Boidin van Scheldestroom werd de rugslagkampioen, Hij versloeg de duidelijk teleurge stelde John de Lange. Ook de dames en de meisjes hebben het geweldig goed ge daan. Op de schoolslagnum mers moest Olga Hoogeboom van De Schelde tot twee keer toe tot het uiterste gaan om de geweldig goed zwemmende Sandra Kuypers van de Stormvogel voor te blijven. Zowel in de series als in de finales ging dit gepaard met verbetering van het bestaande Zeeuwse record. Was het op de schoolslag dus erg spannend, op de rugslag was het even eens sport van de bovenste plank. En steeds was het Mar jolein van de Neste. die met schitterende keerpunten de leiding had en deze niet meer afstond. Tot twee keer toe ver beterde zij het alpirantenra- cord. De vlinderslagtitel ging, bij afwezigheid van Nel Plu en Carla Willems (Nel was ziek en Carla vergat te «tarten in de series) naar Els van Taten hove, Carin Clemmink uit Terneuzen zwom de 100 meter meisjes vrije slag onder de 14 jaar in de uitstekende tijd van 1.13.5. De Luctor-estafette ploegen op de 5x50 meter vrije slag vestigden zowel bij de dames als bij de heten twee nieuwe Zeeuwse records. En daarmee kwam het slot van een zeer geslaagd zwem- toernooi, dat werkelijk uit groeide tot een hoogtepunt van dit winterzwemseizoen. (De gedetailleerde uitslagen van de Zeeuwse zwemkampi- oenschappen komen we in on ze editie va-n morgen op terug, rug). SCHAKEN In San Juan Augusta heeft de Braziliaan Henrique M-eoking de vijfde partij van zijn tweekamp te gen de Rus Viktor Kortsjnoj (kwartfinales van kandidaten toernooi) zonder verder speler gewonnen gegeven. De zesde partij tussen beide spelers is reeds na 17 zetten in remise geëindigd. PAARDESPÖRT In Parijs is het Franse paard Buffet II uitgeroepen tot dra ver van Europa 1973. Dit paard, dat wegens een blessu re niét kon deelnemen aan de Prix d'Amerique behaalde 165 punten. Tweede werd Ego Boy met 129 punten. 0 Rudi Manni, Hans van de Guchte en Jaap Keijmel op het erepodium na de finale op de 100 meter vlinderslag van de boeiende Zeeuwse winterzwemkampioenschappen. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Steen Al heeft een knappe prestatie verricht in de hoofdkas van de juniorencompetitie van de KNVB afdeling Zeeland. Axel Al leek op rozen te zitten en zou zaterdag twee punten voorsprong nemen op zijn ri vaal Terneuzen Al. Maar daar was Steen Al het helemaal niet mee eens en het feest was compleet toen Steen Al ver diend met 10 van Axel Al won. De strijd blijft dus, met nog acht wed-strijden voor de boeg, helemaal open. Kloetinge Al kwam voor zover nog moge lijk dichterbij met een 41 overwinning op Bruse Boys Al. Onderaan verzamelden de clubs met degradatiezorgen punten via gelijke spelen, ten koste van een achterblijvend Middelburg. Goes Al - Zierik- zee Al 0—0, Vlissingen Al - Arnemuiden Al 11, De stand is nu: Axel Al 14-21, Terneuzen Al 14-21, Walche ren Al 14-18, Kloetinge Al 13-15, Bruse Boys Al 14-14, Steen Al 15-13, Vlissingen Al 15-12, Arnemuiden Al 10-11, HW Al 14-11, Zierikzee Al 14-11, Goes Al 13-9, Middel burg Al 14-8. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Guust Bours is dit seizoen, bij afwe zigheid van Piet Vonck heer en mester in d eeZeuwse cross competitie. Bours won zater dag op Walcheren voor de der de achtereenvolgende maal en incasseerde daarmee de titel. Evenals vorige week in Westenscliouwen was ook nu Martien van Prooyen de naas te concurrent van Bours. Van Prooyen moest maar elf secon den prijsgeven op het drassige en daardoor zware parcours van 1900 meter bij Westduin. Een eervol resultaat vor de atleet uit Tholen en Beurs die zich reeds kort na de start van de leiding verzekerde moest dan ook voordurend aiésat blijven. De Heikanter deed dit ech ter knap en zijn grote souples se bleek uiteindelijk ook nu weer doorslaggevend. Bours is deze winter sterk en blaakt van zelfvertrouwen. Hoewel hem niets meer kan gebeuren zou het toch in de vierde en laatste wed-strijd, zaterdag in Wilhelminadorp bijzonder in teressant kunnen worden als Piet Vonck nog eens met hem zou willen duelleren. Men hoopt daar trouwens een beet je op omdat immers ook bij Piet Vonck het eergevoel wel wat meespreekt. Kees van Dalen die een tijdje afwezig was omdat hij met zijn hand in een cirkel zaag is terecht gekomen maakte zaterdag met zijn der de plaats een goede come back. Van Dalen en Kuzee (laatsgenoemde van de organi serende vereniging Marathon) Wf:;; (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN De Zeeuws-Vlamingen maken er niet veel van in de derde klas van het KNVB-zaterdagvoet- bal. Vorige week verloor Hoek nog met 2I van Good Luck en nu kwam de ploeg op eigen veld niet verder dan 00 te gen Wit Zwart. Toch wel een beetje begrijpeljk als we be denken, dat Piet de Koeijer is geblesseerd en Peter Gilde is geschorst. De Hoekse formatie is nu vrijwel ongevaarlijk en aangezien ook Wit Zwart zich geen kansen wist te scheppen is de 00 een aanvaardbare uitslag. Voor Terneuzense Boys liep het helemaal slecht af. De Boys werden in Breda door PTT met 8—2 van het veld geveegd. Weliswaar kwamen de Zeeuwsch-Vlamingen door De Jonge op 01, maar met de rust al hadden de Braban ders eeen 31 voorsprong door Van Kakerke (2x) en Jaap Geuze. Door Bogens werd het na de thee 41. Peter Simons zorgde nog voor een laatste opkikkertje, maar toen F^ans Bouwmeester er daarna 52 van maakte was het gebeurd met de Boys. Geuze, Van Doorn en Van Kakerke maak ten het doelpuntenfestijn com pleet: 82 Rillandia is er weer niet in geslaagd een 0—0 stand vast te houden. De Zeeuwen speelden weer Ui terst verdedigend tegen SSC in Sprang en het duurde tot ver in de tweede helft voordat SSC eindelijk zijn verdiende doelpunt kreeg. Jan Bax werd de wedstrijdwinnaar. Een ver diende overwinning (10). WHS en Altena zijn niet tot een beslissing gekomen. Alte na kwam goed weg in Sint- Annaland, want een gebrek aan zelfvertrouwen in de WHS-vuurlinie behoedde de Brabanders voor een grotere achterstand, WHS was vrijwel de hele wedstrijd in de meer derheid. Er waren voldoende kansen, maar het duurde tot 20 minuten na rust voordat Mosselman WHS op de ver diende 10 kon zetten. De laatste minuut bleek voor Al tena nog goud waard. Een (omstreden) strafschop werd toen door De Rooij benut en met de 1l mag Altena dik tevreden zijn. Tholense Boys is ook niet van plan te degraderen, want door een formidabele werklust is een technisch beter Sleeu- wijk verdiend naar een 20 nederlaag gespeeld. Voor de rust werd het door de jeugdi ge Schot 10. Jan van der Vlies zorgde na de thee voor een 2—0 voorsprong en zelfs een strafschop mocht niet ba ten, want Van der Dussen schoot tegen de Boys-paal. Good Luck was slecht op dreef tegen Smerdiek. De Zeeuwen waren beter en won nen verdiend. Stoutjesdijk voor de rust en Jaap Moerland (strafschop) na de rust zorg den voor de 02 cijfers. AZW heeft zijn positie in de vierde klas versterkt. Zelf wonnen de Axelaars met 20 van Chrislandia, terwijl VVN met 10 werd verslagen door The Gunners. De Axelaars waren ondanks vier invallers te sterk voor een zwak Chris landia. Gerrit Viveen had al na twaalf minuten voor 10 gezorgd. AZW bleef sterker, maar toch niet zo overtuigend als anders. Viveen werd een kwartier voor tijd te duidelijk gevloerd en uit de toegekende strafschop bracht Tilgenkamps de eindstand op 20. VVN kon het in Breda niet bolwerken. De Klundertse ploeg speelt altijd al moeilijk tegen The Gunpers. De thuis club is de laatste weken toch al op dreef en vooral in de tweede helft moest VVN veel al terug in de verdediging. Een kwartie ma rust vill de beslissing. Frans Lens was de maker van het winnende doel punt (10). Wolf aartsdijk be houdt zijn kansen via een 02 zege in Krabbendijke. De thuisclub had in de eerste helft wel schitterende kansen, maar met behulp van de lat bleef het 00 tot aan de rust. De kansen waren in de tweede helft gekeerd en Ad van Loo maakte er een kwartier voor tijd 01 van, waarna Wester- weele de eindstand nog op 0 2 bracht. Kloetinge blijft bij de favorieten voor de twee promotieplaatsen dank zij de 02 zege in Wissenkerke. Kloetinge was op alle fronten beter en via een doelpunt van Kees de Mol voor rust (0—1) en een treffer van Arnold Kooien na de thee werd het gemakkelijk 02. BWR is de volgende favo riet, die met 32 van Nieuw land won. Nieuwland werd een ogenblik na de rust over speeld. Kees de Beer had de ruststand op 10 gebracht, maar in enkele minuten tiids werd Nieuwland na de hervat ting naar 30 gespeeld door Heere en Nico Jordens. Toch werd het nog spannend, want Nieuwland kwam een kwartier voor tijd op 31 door Donge- mansen en vijf minuten later werd het zelfs 3—2 door Piet Baas, maar in de laatste minu ten hield BWR zijn kostbare zege vast. Kapelle en Yerseke verzamelden tegen elkaar een belangrijk en duur punt om aan de degradatie te ontsnappen. Er was een matige wedstrijd voOr nodig, zonder hoogtepun ten en met twee angstig spe lende ploegen. De Waard zorg de voor de rust Voor 10 en Van Anrooij maakte na rust voor Yerseke gelijk (11). Het was oo>k de juiste verhou ding. 0 Spelmoment uit de belangrijke ontmoeting AZW - Chrislandia, die door de Axelaars gemak kelijk werd gewonnen. (Van een voetbalmedewerker) Sluis verdiend TERNEUZEN In de eer ste klas van de zaterdagcom petitie van de KNVB-afdeling Zeeland is het toch wel on waarschijnlijk, dat Sluis de gradeert. Juist op het beslis sende moment is de ploeg goed voor een overwinning op Apollo (12) om daarmede enige afstand te nemen van Hetnkcnszand, dat met 20 van Colijnsplaatse Boys ver loor en 's-Heer Arendskerkc, dat 11 speelde in Wemeldin- ge. Zaamslag staat er weer beter voor na de 10-neder- laag van Nieuwdorp in Veere. Arnemuiden 2 won met 10 in Brouwershaven en met 13 was VCK overwinnaar van WIK APOLLO - SLUIS De nervositeit heeft de eerste helft nog wel de hoofdrol ge speeld, maar de laatste viif mi nuten waren toch beslissend voor de Zeeuwsch-Vlamingen. Een stafschop van Spee bete kende 01 en enkele minuten later kopte Tom Smits de stand naar 02. Direct na de hervatting kwam Apollo wel op 12 door Uijterhoeve, maar hoewel de thuisclub en kele kansen kreeg, bleef de stand ongewijzigd en won COLIJNSPLAATSE BOYS - HEINKENSZAND De Boys namen de eerste helft het bes te van het spel. Het werd na een half uur 10 door De Prie, maar daarvoor had Kra mer al een strafschop gemist. Na de rust kwam Heinkens- zand sterk opzetten, maar ook nu ontbrak de afwerking en twee minuten voor het einde brak de spanning toen De Smit in eigen doel schoot (2— 01. WEMELDINGE - 's-HEER ARENDSKERKE Wemel- dinge speelde voor de rust een goede partij en nam door De Vos een 10 voorsprong. 's-Heer Arendskerke nam in de tweede helft het initiatief, maar moest wachten tot een minuut voor het einde voor Harink de eindstand od 11 bracht. VEERE - NIEUWDORP Een 00 was de beste verhou ding geweest. Er was geen krachtsverschil en een doel punt van Goedbloed besliste de strijd al in de eerste helft. Er deden zich daarna geen kansen meer voor, al drukte Nieuwdorp in de slotfase wel stevig door. WIK - VCK De bezoe kers brachten een betere spel opvatting mee naar Schouwen en hadden bovendien al na 10 minuten een 0—2 voorsprong dopr Boone en Siwabessy (ex- Vlissingen). Een kwartier voor de rust benutte Manni een strafschop wegens hands om er 12 van te maken, maar een kwartier na de thee al weer werd het 13 door Si wabessy en was de striid be slist. BROUWERSHAVEN - AR NEMUIDEN 2 Brouwersha ven kreeg voor rust betere kansen en Arnemuiden was na de rust wat sterker. Gezien de kansen (Brouwershaven had pech, toen de paal Ever wijn een keer in de weg stond) was een puntenverde ling beter geweest. Nu viel de beslissing enkele minuten voor tijd door Groenendijk na een misverstand in de Schouwse verdediging (0—1). DE STAND: Zaamslag 15- 24, Nieuwdorp 15-19, Wemel- dinge 14-16, Arnemuiden 2 11- 14, Veere 12-13, WIK 14-13, Cölijnspl. Boys 12-12, VCK 12- 11, Brouwershaven 13-11, Sluis 13-11. Apollo 14-10, Heinkenszand 14-10, 's--Heer Arendskerke 15-10. bleven in deze cross elkaar maar uiteindelijk Ad. Kuzee toch nog voort-'! gestoken door Piet de M die op het zware traject uit de voeten kon. Na Bours werden dia )i volgende drie plaatsen bei-4 door atleten van AV '56 ij: trouwens vijf man bij de erf, ste tien had zitten. En dat y; er zelfs nog eentje meer fa"| nen zijn als de geblesietftL Koos Oggel van de partij vJ geweest. Omdat men in de crosscoitial titie met puntentelling wery werden alleen de tijden vi de eerste drie opgenomen. Senioren: 1 G. Bours (HAVlI 9600 meter in 32.33; 2 M. J Prooyen (AV '56 32.44; 3 tl van Dalen (AV '56) 34.34' il P. de Dreu (AV '56); j'J Kuzee (Marathon); 6 G. Bral (AV '56) 7 P. Poppe (Sc Veere) 8 J. Tolhoek (AV '5)1 9 H. van Vlierden (Marathe: 11 M. Moermond (Ó5U- Sport); 11 L. Dingemar» (Zeeland Sport); 12 J. jj Waard (Zeeland Sport); 13 c Hoogesteeger (AV '56); 14 fj Wagenaar (Dynamo); 15 Reijnhoudt (Dynamo). Meisjes B: I Sylvia Hoowl man (AV '56); 1900 meter t 3.49.6. Meisjes C; 1 Ria Niirl kens (HAV) 1900 meter 2.27.4. Meisjes D: 1 Ingrid J Nijs (Schelde Sport) 600 mei ter in 2.15.7. Meisjes pupiller. I 1 N. de Nijs (Schelde Spot;! 600 meter in 2.15.8. A. junioren heren 1 J. Bree l (Marathon) 5700 meter ii 20.46; 2 B. Ruisink (AT '56). Jongens B: 1 Peter Moei toer (Schelde Sport) 3800 mt- ter in 13.19.1; 2 A. Stroo (Ma rathom) 13.42.3. Jongens C: 1jl de Bart (AV '56) 3800 meier in 4.34.2, 2 P. Sturm (AV 4.50.6; 3 J. de Vlieger (Mara1 thon) 4.57.2. Jongens D; 1 j, Ivens (HAV) 1900 meter ia 2.18.2; 2 J. Smits (Maralfc) 2,19. Jongens pupillen: 11 Suy (Schelde Sport) 600 melt: in 2.33.3. SAN SEBASTIAN (AFF L De Spanjaard Mariano Haul heeft gisteren op de Lasarlil renbaan de international: I cross van San Sebastian ge- f wonnen. Haro zegevierde in de fail kilometer lange wedstrijd, die I over een zeer zwaar parkoers van kop af. Hij liet een van 30 minuten en 43,6 secor I de afdrukken. Haico Schan (Ciko '66) was de best ge' I plaatste Nederlander. Hij ein digde in 31.59.0 als dertiende. Egbert Nijstad bezette de ne gentiende plaats: 32.20.00. (Van een voetbalmedewerkeh MIDDELBURG Clinge is met een 51 nederlaag afge reisd naar Zeeuwsch-Vlaande- ren en de tot voor kort nog» florissante positie in de vierde klas H ziet er nu heel wat minder fraai uit Jong Ambon heeft met uit zondering van een kleine peri ode in de tweede helft de wedstrijd beheerst Het zat de Middelburgers overigens wel mee, want al na twee minuten was de stand op 1—0 gebracht door trainer-speler Bert Pet- tury. In die eerste periode bleek al drat Naessens en De Block hun werk als spitsen deze middag onvoldoende zou den kunnen uitvoeren, want Bauwens kwam veel te weinig aan de bal op het druk bezette middenveld. Rust 10. Binnen tien miniuten spelen na de hervatting was de strijd eigenlijk al beslist. Met twee doelpunten zorgde de gevaar lijke Pieter Tetussa toen voor een 30 voorsprong. Toen moest Clinge wel massaal ko men en dat leverde niet meer dan één doelpunt op en des te meer gevaar. Jo de Block maakte er 3—1 van, maar doordat de verdediging nU weer werd verwaarloosd, kon Jon-g Ambon via snelle uitval len het karwei afmaken. Eerst scoorde Bert Pentury nog 4— 1, waarna weer Pieter Telussa de eindstand voor dc Zeeuwsch-Vlamingen - wat fa- schamend op 51 bracht. VIJFDE SPORTPAGINA Claej tot 1 uite ESKILSTUNA Flair, volharding hebben Göra van z(jn Europese schaal titeltoernooi had het er hebben. Als enige viel hi Zweedse starter, maakte tine voldoende om de ee Amund Sjöbrend, die bi (Van onze sportredactie! TILBURG Op de ijsh van de PelUkaanhal in Txlbi is het afgelopen vrijdagav. voor de tweede keer bini een week tot een fikse vet partij gekomen bij een w strijd van Tilburg Trapp Nadat verleden week de s Iers en supporters van R en Tilburg Trappers ste met elkaar op de vuist ging was het vrijdagavond tijd de vriendschappelijke w strijd tegen London Lyons Trappers opnieuw raak. vijandelijkheden bleven maal beperkt tot de spelers. De sfeer was al voor wedstrijd niet al te vrien lijk. De coaoh van London ons, Due Barely, was met 1 a-1 te beste herinneringen n Tilburg gekomen. Barely f geerde afgelopen vrijdag gastcoach. van Raak en ny nauw betrokken bij de ha tastelijkheden van die av< De pupillen va-n Barely w ten door hun aggressi strijdwijze de indruk dat voor hun coach revanche -den nemen. Vijf minuten in tweede spelperiode leidde tot een algemeen hand-gem tussen de spelers. De leic van Tilburg Trappers har haar spelers van het ijs, om zij met de Europacupwedst van vanavond tegen ïert varos geen blessures wilde sceren. Na overleg met hoofdbestuur van de ijst keybond werd na twintig nuten besloten de wedstriji hervatten. Op dat morr hadden zo'n vijftienhon^ toeschouwers de Pelliwaan al veriaten. Het resterende deelte van de wedstrijd liep zonder incidenten. PORTLAND (ANP) Amerikaan George W| heeft zaterdagavond in land met een worp van meter een nieuw indoorwer record kogelstoten gevestig tigd. Het oude record stond februari 1973 met 21.27 ir reeds od zijn naam CHRISTCHURCH (i Reuter) Op de derde van de atletiekwedstr van de Gemenebestsl kwam de beste prestatii naam van de Kenlaan Kipkurgat. De 29-jarige kaan bleef in de halve fi van de 800 meter met een van 1 minuut en 44.4 seo slechts zeventiende seco verwijderd van het were cord, dat op naam staat vr Italiaan Marcello Fiascc Kipkurgat verbeterde hel niase record van zijn tr Wilson Kiprigut met eent seconde. De Canadese atlete Yi zongde voor een uitstel 400-metertijd van 51.7. D gelse Verona Barnard goed bij met 51.9. Med reldrecondhoudster Me Neufville (51.0, met de duitse Monika Zehrt) ein als zesde in 54.0. De Keniaan Ben Jipch vestigde zijn faam als st< loper met een tijd 8.20.8 SCHAATSEN Hoekstra heeft op de Jaa denbaan te Amsterdam uursrwedstrijd om de Fin Cargo Cup op zijn naai bracht.' mm tam

de Stem | 1974 | | pagina 10