DIGER Axelse werkgroep Buitengewone Omstandigheden is waakzaam RAAD TEGEN EXTRA VERGOEDING CONCERT IN HULSTER BASILIEK markt markt winkels Film over loonbedrijf vertoond e Graaf te stad streék te rabant B.V. Westdorpe Terneuzen PAROCHIE IN ST. JANSTEEN HEEFT TE WEINIG GELD Voetbalclub Steen wil grotere kantine Voetbalclubs stelden data veteranen- toernooien vast Hulst Top- bilj artsclubs spelen vriend schappelijk Clinge Graauw Huist Feestje voor reservisten rs rechterlijk ag 31 januari a.s. s» van de heer M krachtens rechter^ AR XE VERKOPen mi laatselijk bekend Jb*i iland, kadastraal S* 1, nummer 743, g^ bouwland in de Vi isweg, kadastraal bekSl A, nummer igj™! bouwland in de v» I Lsweg, kadastraal f A, nummer Zaterdag 26 januari 1974 b 756, bouwland in de Vare mg, kadastraal nummer 204, >ouwland in de Overst reg, kadastraal beW| nummer 669, groot 93jjl Douwland in de Vare™ kadastraal bekend «i nmer 232, groot l.r bouwland in de Va :g, kadastraal b nummer 307 en 30J tal 1 bouwland, water en r aan de Rode Sluiswwï Overslag, sectie C, «in t 2,73.80 hectare, ook nog in koinbinatief| uren en erf is vrij teJ 1 mei aanstaande; heil aai pacht te aanvaaiieJ ipsommen 1 binnen 6 dagen en t nnen 30 dagen m antore van de notaris* >DELBURG 6 ikele van haar 000 inw.) ieuwe woning )0,— p.j. Goede B.W. n bekende badplaats zig. Omzet 800.000,- j Beschikbaar medio s MllA op groot kamp«' is te koop. Omzet einen in Zeeland, slijk. Nadere inl. worden d. P. en O. of de ebied van warme- en igrediënten en bekers. j op korte termijn :s ran onze ingrediënten lordelijkheid ling irganisatie. un schriftelijke solH" LAND DRINK SEK- wij U. EFOON 010—140333. Ceciliafeest De muziek vereniging „Eikels worden Bo men" uit Westdorpe zal het jaarlijks st. Ceciliafeest vieren op zaterdag 9 februari in het lokaal „De Polderbar" bij mej. E. de Rijcke. De muzi kanten en het bestuur zullen dan weer de gebruikelijke muzikale rondgang maken door het dorp met een bezoek aan de horecabedrijven. Ook zul len de muzikanten de traditio nele nieuwjaarsgroet brengen aan hun voorzitter, de heer E. Hendriks, 's Avonds wordt in „De Polderbar" een etentje aangeboden. Jeugdraad Door de leer lingen van de basisschool is een „jeugdraad" samengesteld. De gekozen leerlingen zullen een programma samenstellen voor een kindermiddag. Men probeert ook zoveel mogelijk de festiviteiten te stimuleren en te activeren. De Westdorp- se kinderen hebben de steun van het onderwijzend perso neel en ook van de ingezete nen. Seriekaarting Dit week end staat Westdorpe weer in het taken van het populaire spel seriekaarten. In de zaal Het Oud Raedhuys bij J. van der Goes worden a.s. zaterdag en zondag gedurende de gehe le dag de wedstrijden ge speeld. De seriewinnaars ont vangen naar keuze hanen of worst. Voor deze kaartingen bestaat steeds een goede be langstelling. Film In het buurthuis de Bolster, in de bomen- en bloe- menbuurt te Terneuzen wordt deze morgen om 10.00 uur, voor de jeugd vanaf acht jaar de western van jonge en oude rodeo-rijders vertoond. Postzegelruilbeurs Op maandag 28 januari om 19.30 uur houdt de postzegelvereni ging Philatelica te Terneuzen in het gebouw van de FZEM aan de Axelsestraat (ingang Wilhelminaplantsoen) een postzegelruilbeurs. Er zal te vens een verloting worden ge houden. De bijeenkomst is toegankelijk voor iedêre post zegelliefhebber. TERNEUZEN De beken de Belgische ornitholoog en vogelfilmer, dr. W. Suetens, zal op uitnodiging van de vo gelwacht de Steltkluut, op donderdag 31 januai in het Zuidlandtheater te Terneuzen de fraaie kleurenfilm „Winged Aristocats", over de roofvogels in Europa, vertonen. De toe gang tot deze voorstelling is gratis. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De pa rochie van de H. Johannes de Doper te Sint-Jansteen heeft over het jaar 1973 een finan cieel tekort geboekt van 6502. Het kerkbestuur van de parochie heeft daarom beslo ten dit tekort weg te werken door onder andere de minimum parochiebijdrage te gaan her zien. Het tekort van ruim zesdui zend gulden kwam tot stand ondanks het feit dat zich vorig jaar vele nieuwe leden aan meldden bij het parochiefonds en ondanks het feit dat vele Parochianen hun bijdragen hadden aangepast aan de voortschrijdende geldontwaar ding. De opbrengst van de parochiebijdragen in Sint-Jan- steen lag in 1973 ongeveer 2500 gulden hoger dan het jaar tevóren. Volgens het kerkbestuur gaan de reeds geschonken bij dragen geheel of gedeeltelijk temet doordat soms de tarie ven bij huwelijk en uitvaart (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster gemeenteraad heeft zich tegen het geven van extra-financiële vergoedingen aan gemeen teraadsfracties, zoals B. en W. zich dat hadden voorgesteld, gekant. Het college had namelijk voorgesteld om voortaan iedere fractie 300 gulden te geven en elk lid daarvan nog eens 125 gulden als tegemoetkoming in de kosten, die on vermijdelijk aan een raadlidmaatschap zijn verbonden. Het voorstel moest echter terug worden genomen, omdat de meeste raadsleden op het standpunt stonden dat ideolo gische argumenten de drijf veer voor hun werk dienden te zijn en geen financiële. Bo vendien bleken verschillende raadsleden van mening, dat de tegemoetkomig voor het doel, waarvoor die bestemd zou zijn, toch te gering was. B. en W. wilden de uitkeringen zien als een bijdrage In de kosten voor het raadplegen van des kundigen. Rob Eeman: „Als we als raadsleden deskundigen te hulp moeten roepen, zijn die toch niet te betalen". De heer P. Stevens ver klaarde ronduit „tegen te zijn", zonder zijn argumenten toe te lichten, de heer De Gucht vond de vergoeding te hoog en de heer Eeman vond een vergoeding voor de frac ties niet nodig, omdat naar zijn mening het idee van „fracties" in de Hulster ge meenteraad niet leefde. De heer Naessens was voorstan der van het vergoeden van kosten, „maar dat moet wel van geval tot geval bekeken worden", vond hij. „Het raad- lidmaatschap moet toch idea lisme blijven. Een overdreven beloning is niet op zijn plaats en bovendien past dit voorstel niet in de plaatselijke situa tie", voegde hij daaraan toe. Ook voor de heer Vermandei bleken de ideologische motie ven boven de financiële uit te gaan. „Niemand is verplicht om raadslid te worden". De heer R. Martinet bleek niet helemaal tegen een extra vergoeding, buiten het presen tiegeld. Maar dat zou dan wel een vergoedingsregeling moe ten zijn,bedoeld om het ook „minder-draagkrachtigen" mo gelijk te maken om tot raads lid gekozen te worden. Zijn collega's uit de raad, die de uitkering niet nodig dachten te hebben, nodigde hij uit om die voor anderen af te staan. Het voorstel werd tenslotte te ruggenomen, maar niet voor dat nagenoeg de volledige raad op twee uitzonderingen na zich wel hadden uitgespro ken voor het vaststellen van een eventueel bescheiden alternatieve regeling. Het voorstel om het presentiegeld te verhogen tot 65 gulden was eerder al aangenomen. Tijdens deze vergadering werd ook met algemene stem men het voorsten- goedgekeurd om ruim 19.000 gulden subsi die beschikbaar te stellen voor het vormingswerk jonge vol wassenen. De heer Eeman maakte daarbij wel de opmer king, graag te zien dat in Hulst ook zo spoedig mogelijk een open jeugdwerk van de grond komt. „Het jong volwas- senwerk voorziet in een be hoefte, maar is toch nog erg eenzijdig". De heer B. de Keyzer vroeg tijdens de rondvraag nog eens aandacht voor het probleem van de slechte Westerschelde- dijk bij Paal, waar bij nachte lijke storm de bevolking uit angst voor een doorbraak geen oog dicht doet. Hij vroeg B. en W. eens na te gaan of de mogelijkheid bestaat om de inwoners tijdig voor storm te waarschuwen. Verder hield de heer De Keyzer een vurig pleidooi om de „vlaszak" als nog een kans te geven. Vol gens dit raadslid zijn de mo gelijkheden van de vlaszak niet serieus bestudeerd. „Er wordt wel meer graag gela chen om nieuwe dingen, ter wijl ze dan later toch uitste kend blijken te zijn". Hij sprak ook zijn teleurstelling uit over het feit, dat de sa menwerking tussen de zieken huizen van Oostburg en Brug ge op ministerieel niveau niet wordt erkend. „Als het over Zeeuwsch- Vlaanderen gaat, doet men zo vaak alsof we niet bestaan". Ook burgemeester Molthoff sprak zijn telrurstelling over deze zaak uit. Wethouder J. Stolte moest de heer Keyzer met betrekking tot de vlaszak een illusie ontnemen. Een on derzoek van de intercommuna le vereniging voor het ophalen van huisvuil heeft uitgewezen, dat er onvoldoende grondstof geproduceerd kan worden om de vliszak op grote schaal in gebruik te nemen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het bestuur van de voetbalvereni ging Steen te Sint-Jansteen gaat er bij het gemeentebe stuur op aandringen om «Se kantine op het gemeentelijk sportterrein aanzienlijk uit te breiden. De kantine blijkt bij vele sportevenementen veel te klein te zijn om de bezoekers behoorlijk te kunnen ontvan gen- Vooral bij de voetbalwed strijden op zondag voelen de bezoekers zich in de kantine als haringen in een ton. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Op ini tiatief van de veteranenafde- ling van de voetbalvereniging Steen werd in café Sport een vergadering gehouden waar voor een twintigtal verenigin gen werden uitgenodigd. Doel van deze vergadering was het samenstellen van een kalender voor dit jaar te houden vetera- nentoernooien. De opkomst voor de verga dering was groot. Na onder ling overleg werden de vol gende data vastgesteld: 4 mei veteranentoernooi in Klooster- zande, 18 mei het Zeeuwsch- vlaams bekertoernooi in Vo gelwaarde, 23 mei een drie provinciëntoernooi in Hulst, 25 mei het Frans Pleunistoer- nooi te Sint-Jansteen en een scheidsrechtertoernooi in Axel, 1 juni veteranentoernooi in Kloetinge, 3 augustus vetera nentoernooi in Vogelwaarde, 10 augustus veteranentoernooi in Stekene (België), en 24 au gustus veteranentoernooi HW 24 in Hulst. Prijskamp De Hulster topbiljartclub De Martino's houdt zondagavond om 19.00 uur in café Stadsherberg bij Van Dompselaar te Hulst een topbiljartprijskamp. Vanaf 18.00 uur kan men zich hier voor laten inschrijven tegen de prijs van drie gulden. Er zal strijd geleverd worden op twee topbiljarts. Voor de winnaars zijn prijzen beschik baar. (Van onze corespondent) HULST Vanavond wor den er in Hulst en omstreken weer verschillende vriend schappelijke topbiljartwed- strijden gespeeld. In café Stadsherberg bij Van Dompselaar te Hulst speelt om 19.30 uur de topbil jartclub De Martino's tegen stadgenoot BC ONA. Eveneens in Hulst, maar dan in het café van August Ly- baart speelt topbiljartclub De Lustige Toepers een wedstrijd tegen de Zandbergse Toepers uit Graauw. Ook deze wed strijd begint om 19.30 uur. Topbiljartclub Zondagsver- maak uit St.-Jansteen speelt omstreeks 19-30 uur in café- restaurant Sport bij P. van Cooleghem te St.-Jansteen de laatste wedstrijd in het kader van het eigen jubileumneder- laagtoernooi (binnenkort be staat deze vereniging 15 jaar) en wel tegen Tovak uit Koe wacht. Topbiljartclub De Bos sche Toepers speelt eveneens om 19.30 uur in het café van P. Vonk te Vogelwaarde een wedstrijd tegen De Steense Toepers uit St.-Jansteen. (Van onze correspondente) AXEL „Kijk, wat wij normaal vinden bij de brandweer, is te vergelijken met het werk, dat onze werkgroep doet in tijden van nood, oorlog, of oorlogs dreiging. Het is puur pre ventief. Wat wij sinds half oktober vorig jaar hebben gedaan, toen de internatio nale conflicten begonnen toe te nemen, is niets anders dan grondig schoonmaak houden en alle voorraden nog eens nagaan, net als bij een vliegtuig voor het vertrek". Het klinkt allemaal zo een voudig, zoals de heer P. G. van de Bosse, voorzitter van de werkgroep „Buitengewone omstandigheden", tevens se cretaris van de gemeente Axel, het zegt, maar de stapel paperassen over dit onderwerp voor hem op de tafel spreekt een andere taal. Er zit een hele organisatie aan vast. Een organisatie, die niemand graag regelt en waarvan iedereen hoopt, dat die nooit in wer king hoeft te treden. „Als de zon schijnt, figuur lijk gesproken dan, wordt er nauwelijks aan gedacht", zegt de heer Van de Bosse, maar wij hebben de tweede wereld oorlog en de watersnoodramp meegemaakt en bij ons gaat er een belletje rinkelen, als oor logsgevaar, zoals destijds in liet Midden-Oosten, dichterbij begint te komen". De heer C. Smies, chef-alge mene zaken, ook aanwezig bij dit gesprek, knikt instem mend. „We zitten hier vlak bij Antwerpen, het industriege bied van Terneuzen en de kerncentrale van Borssele allemaal gevaar aantrekkende objecten", vervolgt de heer Van de Bosse, „zodat het goed is, dat de Axelse bevolking weet, dat er allerlei maatrege len zijn genomen om in noodge vallen bestuurlijk toch door te kunnen draaien. We hebben beneden in de kelder van het stadhuis een grote ruimte, van waaruit in dergelijke omstan digheden een vaste kern van zeven a tien mensen het maat schappelijk leven zo draaglijk mogelijk proberen te maken. Het is trouwens ook wettelijk vastgelegd, dat alle gemeenten zulke voorbereidingen moeten treffen", zegt de heer Van de Bosse. De werkgroep werkt ook nauw samen met de Bescher ming Bevolking. Er zijn aller lei gemeenschappelijke rege lingen. Zo heeft een onderdeel van de BB een verkenningspost in de kelder van het Axelse stadhuis. Van hieruit worden, bij eventuele fall-out (radio actieve besmettin-g) verken ningstochten ondernomen om te kijken waar de besmetting is gèlokaliseerd en m welke graad. In verband hiermee, wordt, behoudens goedkeuring van de gemeenteraad in een niet in gebruik zijnde achter uitgang van het stadhuis een douche gemaakt, die ook kan dienen om te onstmetten. Zo zijn er talrijke voorzie ningen. De heer Van d-e Bosse noemt er een paar; overscha keling van de centrale oliever warming op aardgas (met als reserve de volle olietanks) ex tra telefoons in de kelder, waaronder één van de BB, een volledig uitgeruste keuken, noodrantsoenen voedsel, water, petroleum, rollend materieel, buffervoorraden (gereedschap pen) kaartenmateriaal, platte gronden enzovoorts.' Alles om de bevolking van gemeente wege te helpen bij eventuele calamiteiten die ook in vre destijd kunnen gebeuren. „De oliecrisis heeft bewe zen, dat er maar iets hoeft te gebeuren of het kan fout gaan", aldus de heer Van de Bosse. Hierbij is de werkgroep op allerlei nuttige suggesties gekomen. „Als er iets komt, hebben wij iets achter de hand", besluit de heer Van de Bosse. „Direct na half oktober brachten wij wekelijks rap port uit. Nu de belangrijkste dingen zijn geregeld, (wij hebben bijvoorbeeld ook de regenpakken eens schoon laten maken) vergaderen wij maan delijks en blijven wij alles goed in de gaten houden. 0 Archieffoto van Hulster Gemengd Koor. HULST „We geven nogal wat concerten in den lande en dan is het toch ook belangrijk als je eens optreedt voor eigen publiek". Met deze stelling van dirigent Jo Ivens in het achterhoofd, geven de 87 leden van het Hulster gemengd koor op 9 februari een concert in de Hulster basiliek, daarbij begeleid door het Eindhovens „barokensemble". Het koor heeft voor dit con cert gekozen voor de basiliek, omdat de toneelzaal van het sociaal-culturele centrum „Den Dullaert" vermoedelijk te klein zal zijn om alle bezoe kers te herbergen. Jo Ivens: „Bovendien heb ben We het zo vlak voor dit concert niet aangedurfd om in „Den Dullaert" te gaan repete ren, omdat we er de akoestiek niet kennen. Het is wel de bedoeling, dat we dat in de toekomst gaan doen". Het kleine patronaat, dat tot nu toe dienst deed als repetitie ruimte, begint voor het koor inderdaad te „klein" te wor den en wat dat betreft bete kent „Den Dullaert" een aar dige uitkomst. Overigens be staat er voor het concert van 9 februari reeds bij voorbaat een redelijke belangstelling. Er zijn in de voorverkoop al driehonderd kaarten de deur uitgegaan. Het programma bestaat on der meer uit werken van Mo zart, Haydn en Mark Carpen- tier. Verder werken er aan de uitvoering mee: de sopraan Ank Reinders, Tijn van Eijk orgel, de vaste begeleider van het Hulster Gemengd Zang koor. Het Eindhovens barok ensemble bestaat uit beroeps musici, die voor een belang rijk deel zijn gerecruteerd uit het Radio Philharmonisch Or kest. Jo Ivens spreekt over een „ideale combinatie" en voegt er aan toe, nogal hoge verwachtingen te hebben van het op handen zijnde concert. „Iedereen die dit concert niet hoort, mist wat. Het klinkt misschien chauvinistisch, maar het is zo, omdat zo'n uitvoe ring met dit orkrest meteen een heel ander aspect krijgt", aldus dirigent Ivens. Oorspronkelijk was deze uitvoering geprogrammeerd op 1 december, maar omdat op dat moment nog niet bekend was op wat voor subsidies men kon rekenen werd tot uitstel besloten. Inmiddels hebben gemeente cn provincie garantie-subsidies toegezegd, zodat een eventieel financieel tekort gedekt is. Het concert begint op 9 febru ari om 20.00 uur en duurt hooguit tot 22.00 uur. De voor verkoop van kaarten heeft plaats bij boekhandel Verwil gen in de Nieuwstraat in Hulst (01140-2406) en de prij zen van de plaatsen zijn res pectievelijk 10, 7,50 en 5 gul den Behalve dit 'concert heeft het koor nog meer activiteiten m liet vooruitzicht. Er ligt voor mei een uitnodiging om deel tfe nemen aan een festival in Bordeaux. De beslissing of men op deze uitnodiging zal ingaan wordt een dezer dagen genomen. Verder staan er ra dio-opnames voor de KRO, AVRO en TROS in het voor uitzicht en moet er volgende maand een nieuw contract worden getekend met een platenmaatschappij. Majoretten Vandaag om 10.0 Ouur worden in het gemeen schapscentrum Malpertuus te ren van de nieuwe uniformen Clinge de modellen en de kleu- van de majoretten vastgesteld. Hierbij Zijn betroken de ou ders van de majoretten, de ma joretten zelf en het bestur van de fanfare Weldoen door Ver maak. Er zullen verschillende model len uniformen worden uitge probeerd. Is de definitieve keuze van het model gemaakt, dan zullen de ouders van de majoretten en enkele naaisters zich belasten met het maken van de uniformen. Naar ver wachting zullen de majoretten in het voorjaar door de straten van Clinge kunnen trekken in hun nieuwe uniformen. Biljarten In de handicap competitie werd een wedstrijd gespeeld: de partij tussen W. Römgens en Rob. Willaert. De partij werd gewonnen door Römgens met 62 caramboles tegen Willaert 31 carambo lea. Excursie De Katholieke Plattelands Jongeren afdeling Graauw houdt op woensdag 30 januari een excursie naar de Ford tractorenfabrieken te Antwerpen en de bierbrouwe rij Stella Artois te Leuven. Schieting In De Blauwe Hoeve te Hulst vond een be- jaardenschieting plaats. Het aantal schutters bedroeg 57. Hoogvogel: Ch. de Kindt (Nieuw Namen), eerste en tweede zijvogel: B. de Rooij (Rapenburg), meeste kleine vogels (4 stuks), R. Hermans (Osseniisse). (Van een onzer verslaggevers) AXEL Donderdagavond werd in café Baart de jaarlijk se bindingsavond gehouden door de Reservisten van de rijkspolitie groep Axel met hun dames. Tevens konden de aanwezigen blijk geven van hun schuttersgaven door deel te nemen aan een schietwed strijd. Onder de genodigden waren de burgemeester van Axel, de ambtenaar Toegevoegd reserve rijkspolitie Vertregt uit Mid< delburg en de groepscomman dant rijkspolitie met beoeps- pessoneel uit Axel. Een oor konde met medaille werd uit gereikt aan de reserve wacht meesters 1 A. en J. van Meurs voor 25 jaar dienst en aan de reserve wachtmeester 1 Van Hoecke voor 10 jaar dienst. Jac. van Meurs werd met in gang van 1 januari 1974 be noemd als reserve wachtmees ter der rijkspolitie. Uitslag schieten heren: 1. La Heijne (wisselbeker), Leenknecht, 3. Van Hoecke, 4. Fermont, 5. Van Tatehhove, Uitslag schieten dames: 1 mevr, Hylkema, 2. mevr. Fer mont, 3. mevr. Van Meurs, mevr. Van Laere, 5. mevr. Van Hoecke. Uitslag geluks- schieten: 1. Fermont, 2. Van Laere, 3. mevr. Leenknecht. De prijzen werden uitgereikt door de groepscommandant adjudant de Jong. (Van onze correspondent)' KOEWACHT Onlangs vond er in het patronaatsge bouw te Koewacht de premiè re plaats van een film, welke de oud-gemeentesecretaris van Zaamslag, de heer Haak, ge maakt heeft over de werk zaamheden van het loonbedrijf L. Baert en zonen te Koewacht. Voor deze première waren ruim 200 belangstellen den naar het patronaatsge bouw gekomen. Aanleiding tot het maken van de film was het 40-jarig, bestaan van het Koewachtse loonbedrijf. De amateürfilmer heeft daartoe eeh jaar lang alle werkzaamheden van het bedrijf in de polders van Zeeuwsch-Vlaanderen gevolgd met zijn camera. Tijdens het vertonen van de film, die ruim drie uur duurde, werd door de gebroeders Rose en Paul Baert de werkwijze van alle machi nes welke te zien waren, toe gelicht. Na afloop van de pre mière werd nog het woord ge voerd door oud-burgemeester G Dieriekx van Koewacht. Deze sprak waarderende woorden aan het adres van de oprichter van het Koewachtse loonbedrijf, de heer L. Baert, die 40 jaar geleden begon met een oude dorsmachine. Hummel en, Markt 69 tel. 2134. Terneuzen Apotheek Ha- mann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek C. Lastdrager, C. van Pere straat 1 te Souburg, tel. 01183-1593. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuw straat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777, b.g.-g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijkc Dokter A. Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke, tel. 01176-1266. Borssele en Nieuwdorp De praktijk van dokter Kiiviet wordt waargenomen door dokter L. Sterrenberg te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede Dokter v. d. Berg te Groede, tel. 01171-366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter Bom te Cadzand, tel. 01179- 1366. Clinge, Sint-Jansteen en Koe wacht Dokter H. Brabers, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Gelddof, S. Wöstmann en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargen-omen door dokter J. Kole, Kerkstraat 38 te Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Goes Dokter J. van der Feen, Oostsingel 118, tel. 5003. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter M. Jongisma, Juli- anastraat 2 te Hoek, tel. 01154-1356, b.g.g. 1345. Hulst Dokter J. Niesten, tel. 3373. Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, Groenendijk 52 te Hontenisse, tel. 01148-1377. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg Dokter J. Pel. Rouaansekaai 11, tel. 6659 (zaterdag) en dokter J. v. d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 5343 (zonidag). Visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30-18.00 uur. Reimerswaal Dokter A. de Wijs te Yerseke, tel. 01131- 1444 voor de dorpen Hans- weert en Yerseke. Dokter J. Kamps te Rilland-B-ath, tel. 01135-343 voor de dorpen Krabbendijke, Kruiningen en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, tel. 1366. Terneuzen Dokter R. Bou- wens,Jac. van Lenraepstra-at 87, tel. 01150-3768. Vlissingen Dokter J. Meij er, tel. 2225 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter A. Mijnlieff, tel. 2525 (van za terdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur), visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuren voor dringende gevallen van 12.30-13.00 en van 17.30- 18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkens- zand Dokter D. va-n Driel te 's-Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelstraat 2, tel. 1377. 1377. TANDARTSEN O.Z.Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltla-an 51 te Axel, tel. 01155-2332 (za terdag van 10.00-10.30 en van 18.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur). W.Z.Vlaanderen Tandarts A. van Herk te Oost-burg, tel. 01170-2493 (zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts A. de Koning, Kanaalstraat 91 te O Souburg, tel. 01183-1347 (zaterdag van 9.00-10.00 uur, zondag van 11.00-12.00 uur). Z.- en N.-Beveland Tand arts A. Laumen, Clara's Pad 71 te Heinkcnszand, tel. 01106-1288 (zaterdag en zondag van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155-1488. N.- en Z.-Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 01130-1233. Walcheren en deel van N.- Beveland Dokter J. Hof- tijzer te Middelburg, tel. 01180-3118 (consult alleen na telefonische afspraak). W.-Z.-Vlaanderen Dokter W. Kapsenberg te Sluis,'tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Mevr. Ris- seeuw te Groede, tel. 01171- 222. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr. Schilders te Breskeno, tel. 01172- 1350. Ellewoutsdijk e.o. Zuster M. Hogenboom, wijkigebouw Groenie Kruis te Ellewouts dijk, tel. 01104-259. Goes Zuster C. Jungerius, tel. 3666. Groot Axel en Zaamslag Zuster K. Geleynse. Ooster straat 2 te Axel, tel. 01155- 1885. Hoek, Sluiskil en Philippine Zuster Villerius, Rozen- laan 5 te Hoek, tel. 01154- 1495. Hulst en Hontenisse Zuster Martin-a, tel. 01140-3223. Sas van Gent Zuster J. van Dorsselaer. Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen Zuster Hobbel, v. Steenbergenlaan 67, tel. 3360. W.-Z.-Vlaanderen Zr. Schil ders, Orchideestraat 3 te Breskens, tel. 01172-1350. APOTHEKEN Goes Zeeuwse Apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek W

de Stem | 1974 | | pagina 7