Muziek in nieuwe ruimte PvdA pleitte tevergeefs voor soepele houding bij sluitingstijden bars ZFYI Internationale filmweek in Gent duurt tot donderdag Stichting Opbouw wil tweede opbouwwerker een miljoen gulden aan prijzen A. VAN GEESBERGEN: FRAAIERE RUIMTE NIET VOOR TE STELLEN Subsidie voor comité N.-Hansweert Overhandiging rapport Kattendijke kerkdiensten ORGELCONCERT IN MIDDELHARNIS Ter gelegenb Reg en stad IN RAAD GOES CARNAVAL IN HOOFDPLAAT CULTURELE ACTIVITEITEN IN VLISSINGEN Sluiskil Wolphaartsdijk ONGENOEGEN DANKDIENST VOOR SINT JOANNA- ZIEKENHUIS FILMCURSUS IN GOES Prof. J. van Hoof spreekt voor Ned. vereniging voor management Goes Zaterdag 26 januari 1974 0 Wethouder Beinema spreekt tijdens de opening van de muziekbibliotheek. markten TERNEUZEN, veiling 25 ja nuari Per kg. andijvie 1,17. boerenkool 19 tot 24, breek- peen 13, prei 94 tot 1,06, spruiten A 25 tot 86, B 2 25 tot 28, witlof AB 1,06 tot 1,10, B 84 tot 1,08, B 2 46 tot 87, afwijkend 29 tot 70. GOES, 25 januari Groen ten: per stuk: knolselderij met groen 2854. per kg: aardap pelen bonken 20, GROTE 16 22, witlof AI 9798, All 85 87, BI 96—116, Bil 64—81, afw. 41. Spruiten All 7391, Bil 15—32, afw. 59. prei All 5173, Bil 24. Groene sav. kool II 57. Rode kool I 32, boerekool II 4548, uien on gesorteerd 37. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Het evenementencomité Hoofdplaat heeft op een onlangs gehoudev vergadering besloten aan de carnavalsviering in deze plaats cachet te geven. De activiteiten, die op zater dag 23 februari plaatsvinden, omvatten twee hoofdonderde len: een bezigheidsprogramma voor jong en oud en daarnaast een carnavalsoptocht. Prins Carnaval zal deze dag - uiiteraard - met zijn aanwe zigheid opluisteren. In een rondschrijven aan de plaatse lijke bevolking wordt ieder een aangemoedigd aan de op- toch deel te nemen. Het evene mentencomité wil met een en- veloppenactie trachten de on kosten van het gebeuren te dekken. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Stich ting Culturele Gemeenschap Vlissingen heeft voor de maand februari weer verschil lende activiteiten en evene menten op het programma staan. Vrijdag 1 februari begint om acht uur in de St.-Jgcobs- kerk een concert met mede werking van het Amsterdams Philharmonisch Orkest waar bij Herman Krebbers als solist zal optreden. Zaterdag 2 februari is er in het Vlissings Ontspannings centrum „De Piek' een folks- concert en in „De Zwaan" een uitvoering van het Souburgs Toneel en Cabaret. De donder dag daarop verzorgt de heer Van Leeuwen een lezing over Vlissingen in het wijkcentrum „Open Hoef". In de jeugdsociëteit „Walk Inn" is een consert met mede werking van de „Laurel Cany on Band te beluisteren. Op zaterdag 9 februari. In de week van maandag 11 tot za terdag 16 februari is een foto tentoonstelling in het Open Hof. De film „Easy Rider" wordt vertoond donderdag 14- 2 om 20.00 uur in „De Zwaan". Vrijdag 15 februari is er in het stadhuis een klassiek con cert. Aanvang 20.00 uur. In Grand Hotel Brittamia is :>en „One Woman Show" van Mar- jol Flore te zien. Aanvang 20.00 uur. (Van onze correspondent) GOES De grootste kluif voor de Goese gèmeenteraad was gisteravond de vaststel ling van de nieuwe algemene politieverordening. Daarnaast zorgde de PvdA fractie bij monde van de heer J. G. Wel- leman nog voor wat vuurwerk in verband met het aftreden van fractiegenoot P. Duinker- ke als voorzitter van de „in stelling Maatschappelijke Be langen Goes". Voor wat betreft de PvdA' fractie draaide het bij de vast stelling van de nieuwe politie verordening voornamelijk om de sluitingstijden van bars en broodjeszaken. Een discussie punt voor de christelijke groe pering in de Goese raad was het al of niet plaatsen van condoomautomaten op de openbare weg. Buiten besloten ruimten. De heer J. van Ooij- en zag het plaatsen van der gelijke automaten als een aan tasting van de verantwoorde- lijkjeid van de ouders bij de opvoeding van hun kinderen Hij trok daarbij een parallel met de drankwetgeving voor jongeren beneden de zestien jaar. De heer Van Ooijen: „We streven geen betutteling na. De vrijheid in het gebruik en de verkoop van anti-conceptio nele middelen willen we niet wegnemen". Hij stelde namens de christelijke fracties een wijziging van het betreffende artikel voor. Deze wijziging hield een permanent verbod m van de verkoop van anti-con- ceptionele middelen buiten een besloten ruimte. De heer P. Duinkerke dien de een yoorstel bij de raad in om een aantal artikelen uit de verordening te schrappen hij drong aan op een soepele hou ding inzake de sluitingstijden van bars en broodjeszaken. Vooral voor de laatste catego rie wilde de PvdA fractielei der een lans breken. Hij wilde de sluitingstijd van eethuisjes een uur later laten vallen dan die van de nachtbars. De heer Duinkerke wees er verder op dat het op slot doen van auto, fiets of brommer Botsing Donderdaga vond kwam de automobilist P.C.M. uit Axel, ter hoogte van het casino van de Neder landse Stikstof Mij. te Sluis kil, in botsing met een trekker en oplegger, bestuurd door S.E.G.S. uit Malmö (Zweden) toen deze wilde keren en de weg blokkeerde, hetgeen door de bestuurder van de perso nenauto te laat werd opge merkt. De personenauto liep zwae schade op en de bestuu- de kreeg lichte vewondingen. Plattelandsvrouwen Er was een goede belangstelling voor de maandelijkse bijeen komst van de afdeling Wol phaartsdijk van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De heer F. Don, assurantie adviseur uit Goes, hield een lezing over verzekeringen en daarmee v u'band houdende problemen. Hierna kreeg hij veel vragen te beantwoorden. niet in een plaatselijke politie verordening geregeld diende te worden. „Dat moet lande lijk gebeuren", aldus de heer Duinkerke, die weinig instem ming toonde met dit artikel: „Het is een kwestie van de verantwoordelijkheid van de gebruiker. Het is toch ook niet verboden de deur van een aan de vs»g gelegen woning niet af te sluiten". Zijn voorstel tot het schrappen van deze artike len werd tenslotte verworpen. Alleen de PvdA fractie stem de voor. Tevoren had burgemeester Huber er nog eens met nadruk op gewezen, dat de uitvoering van de politieverordening bij de politieman ligt: „Hij moet een regel hebben. Als hij die niet heeft zal het publiek zich gaan ergeren". Voordat de politieverorde ning aan bod kwam uitte de heer J. G. Welleman in felle bewoordingen zijn ongenoegen met de bestuurswisseling bij de Instelling Maatschappelijke Belangen Goes. Fractiegenoot Duinkerke was in deze instel ling een voorzitterschap in het vooruitzicht gesteld. Volgens de verontwaardigde PvdA- woordvoerder was er tegen de heer Duinkerke gezegd dat hij politiek verkeerd had gezeten. Omdat Duinkerke PvdA was werd hij niet als voorzitter van een a-politieke instelling aanvaard, aldus de interpreta tie van Welleman. Hij verweet de instelling Maatschappelijke Belangen achterbaks gesjoe mel De heer Welleman: „We hadden niet gedacht dat deze regenten-mentaliteit nog be stond. Hij zei verder, dat de PvdA onder de huidige omstandighe den geen nieuwe kandidaten wilde aanvragen voor be stuursfuncties in deze instel ling. (Van onze correspondent) GOES Hst verdwijnen van St.-Joanna als zelfstandig ka tholiek ziekenhuis door de fusie met het protestants-christelijk ziekenhuis Bergzicht zal voor de parochie Goes niet onge merkt voorbijgaan. Zondagmorgen om halfacht begint in de parochiekerk een speciale hoogmis, waarin aan het afscheid van St.-Joanna als katholiek ziekenhuis aandacht zal worden besteed. In een artikel in het parochie blad Kontakt wordt de hoop uitgesproken dat waargemaakt zal worden wat op papier ut afgesproken, namelijk dat ge zorgd wordt voor een goede me dische zorg, een economisch verantwoord beheer, het be houd van menselijke waarden evenals de religieuze en levens beschouwelijke waarden. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „Wij zijn zeer tevreden met deze ruimte. Een fraaiere behuizing hadden wij ons niet voor kunnen stel len". Dit zei gisteren de heer A. van Geesbergen, voorzitter van de Zeeuwse centrale muziekbibliotheek, in zijn welkomstwoord ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het nieuw onderkomen van de bibliotheek in de Kloveniersdoelen in Mid delburg. Voorheen was de biblio theek gevestigd in een gedeel te van de abdij, maar doordat de Staten van Zeeland gelden beschikbaar stelden, kan men nu beschikken over drie ruime aan elkaar grenzende zalen, waar het werk van de biblio theek verdiept en verbreed kan worden. In een van de sfeervolle zalen van het 16e eeuwse gebouw is een spik splinternieuwe vleugel ge plaatst, waarop alle bezoekers het muziekstuk dat zij willen lenen, uit kunnen proberen. Aan het feestelijke pro gramma van gisteren, dat ruim twee uur duurde, verleenden hun medewerking: het Zeeuw se Koper-ensemble, de Zeeuw se Koorschool onder leiding van E. Heijblok, het Zweeds Jeugdorkest en een ensemble van jonge bezoekers. Mevrouw C. Üijterlinde-Wessels bracht twee preludes ten gehoren. Haar man, de heèr B. Uijter- linde, bepleitte tenslotte de oprichting van een Zeeiuwse discotheek, die met name voor het onderwijs een belangrijke taak zal kunnen vervullen. De actiegroep „Actie Disco", die de heer Uijterlinde in het leven heeft geroepen, hoopt nog dit jaar tot de instelling van een discotheek te komen „waar ook de Zeeuw i n de meest afgelegen hoek van de provincie iets aan heeft", al dus de heer Uijterlinde. De heer J. Boersma, voorzitter van de Provinciale Bibliotheek Centrale Zeeland, zorgde voor een verrassing door een spon tane gift van f 35.000,- aan de centrale bibliotheek. Dit om in de kosten van de verbouwing en de verhuizing bij te dra gen. Ook Wouter Paap, door het bestuur van de ZCM uit genodigd om een lezing over het belang van het muziek bibliotheek wezen te houden, wilde niet met lege handen komen. Daarom bood hij me vrouw Poll-Arendse, bibliothe caresse van het Zeeuwse „mu ziekhuis" een exemplaar van zijn laatstgeschreven boek aan. De heer Paap herinnerde er aan, dat het dit jaar 60 jaar geleden is, dat in Nederland de eerste muziekbibliotheek werd opgericht, waarbij men volgens de heer Paap eigenlijk dezelfde doelstelling voor ogen had als nu: algemene muzikale smaak bevorderen, tegemoet komen aan vele wensen naar goede muziek en kennis van de toonkunst bevorderen. Wethouder M. Beinema wees in zijn gelukwens op het privilege^ dat de bewoners van (Van een onzer verslaggevers) KRUININ GEN De ge meenteraad van Reimerswaal krijgt tijdens de raadsvergade' ring van dinsdagavond 29 ja nuari een voorstel te behande len om het comité Nieuw Hansweert een subsidie van f 1500 te geven. Het comité wil publiciteit geven aan de mogelijkheden om in het bestemmingsplan Boomdijk woningen te huren of te bouwen. Dat zou dan moeten gebeuren door het plaatsen van advertenties en het uitgeven van een folder. Met dergelijke activiteiten is volgens de begroting een be drag' van f 3000 gemoeid en B. en W. vindien dat de gemeen ten daarvan de helft moet be talen. (Van een onzer verslagevers) GOES Op de dinsdag avonden 5, 12 en 19 februari geeft in hotel Terminus te Goes de Nova, de Nederlandse Organisatie van Amateurfilm clubs, een cursus voor amateur filmers. Het gaat hierbij voornamelijk om het werken met smalfilm. Twee ervaren filmers, de heren W. Jansen en T. Vroklage, zul len de deelnemers vertrouwd maken met de mogelijkheden om vakantie-, familie- en an dere films te maken. Er is ge legenheid tot het stellen van vragen en op de derde cursus avond kunnen zelfgemaakte films worden meegebracht, die dan gezamenlijk worden be sproken. de Kloveniersdoelen vroeger hadden, nl. om straffeloos een ander te doden. „Ik ben er zeker van dat de huidige mu ziekwereld die behoefte niét heeft, maar als er in de Gan- zensta d Goes een cultuurnota verschijnt, of als er een lande lijke disoussienota kunstbeleid gepubliceerd wordt, dan wordt de strijd weer op vele plaat sen gestreden", aldus d e we thouder. De groei van een muziekbi bliotheek weerspiegelt zich in enkele cijfers: in 1971 bedroeg het aantal bezoekers 3400, in 197 3 5700. Het aantal uitge leende muziekwerken is geste gen van in 1971 5750 werken naar in 1973 11.060 werken. (Van een onzer verslaggevers; KATTENDIJKE Het rap port over Kattendijke dat stu denten van de Delftse Techni sche Hogeschool in opdracht vait de gemeente Goes hebben uitgebracht, zal op 8 februari in het clubhuis, DelUstraat 2 in Kattendijke aan de op drachtgevers worden aangebo den. Het rapport kwam tot stand order leiding van professor P. Pennink op aandringen van wethouder L. de Leeuw Na de overhandiging aan B. en W. zullen enkele studenten een u'teenzetting geven over de wijze waarop het werK ver richt werd. Deze „Blauwdruk van Kattendijke" is vooral structureel gericht en probeert via specifieke architectonische zaken het speciale karakter van Kattendijke onaangetast te laten. Professor Pennink is momenteel ook bezig met een onderzoek in Wolphaartsdijk dat echter meer sociologisch getint is. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG „Maat schappelijke ontwikkeling in stroomversnelling" Dat is het onderwerp van de lezing, die prof. dr. 3. van Hoof van het sociologisch instituut van de Katholieke Universiteit Nij megen op woensdag 6 februari in de grote kantine van de Vitrite-fabriek te Middelburg zal houden. De lezing wordt uitgespro ken in de vergadering die de Nederlandse vereniging voor management, afdeling Zeeland, in samenwerking met het de partement Zeeland van de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft belegd. Prof. van Hoof zal on der andere ingaan op de rela tie van ondernemingen en an dere organisaties ten opzichte van hun omgeving, waarbij met name aan de legitimiteits- vraagstukken aandacht zal worden geschonken. Vrouwengilde De afde ling Goes van het r.k- Vrou wengilde houdt op woensdag 30 januari in Slot Ostende een bijeenkomst waarop mevroiuw Spelier afscheid neemt als be stuurslid. Tevens zal het jaar verslag over 1973 besproken worden en komt het financiële overzicht van het Vrouwengil de aan de orde. Daarna spreekt notaris G. Giele over huwelijksgoederen, recht en erfrecht. Na de lezing is er gelegenheid vragen over het behandelde onderwerp te stel len. DELFT Aan de techni sche hogeschool in Delft is voor het doctoraal examen voor elektrotechnisch inge nieur geslaagd B.P. Weber uit Middelburg. (Van onze correspondent) BAARLAND Op een ver gadering van de stichting Op bouw West-Zuid-Beveland die te Baarland werd gehouden was de benoeming van een tweede functionaris het meest omstreden agendapunt. Na langdurige uiteenzettingen en discussies vond de vergadering met II stemmen voor, 2 ont houdingen en 2 tegen dat een tweede functionaris om hel werk van de cultureel op bouwwerker, de heer C. van Woerkom te verlichten, nood zakelijk was. Er werd gereageerd op de reeds eerder gepubliceerde te genwerking van de raadsleden H. Eversdijk (CHU) en J. Boone (SGP) en de uitspraak van burgemeester Van Waes, dat een beroepskracht voor de stichting vooralsnog voldoende is. De heer Van Woerkom zei: „Om al het werk naar behoren te kunnen uitvoeren, heeft de opbouwwerker een dag- en een nachttaak". De heer J. de Koster vond dat een man te weinig tijd heeft om het jeugd- en jongerenwerk in de dorps kernen te kunnen realiseren. Hij stelde voorop dat veel dorpen niets aan vakantiewerk voor de jeugd hebben omdat een tweede kracht ontbreekt. De heer C. de Vriend vond dat voor deze functie een volwaar dige gediplomeerde kracht no dig is. De heer J. Geldnf had geen overwaardering voor een bepaald diploma en stelde de vergadering voor een part-ti me .kracht aan te trekken. De heer van Woerkom zag dat niet zo zitten en vond deze suggestie praktisch geen haal bare kaart. ZATERDAG 26 JANUARI VOLLE EVANGELIE GEM. Goes, Evanlgelie Centrum, Wijngaardstraat 19.30 uur: speciale Intra Kerkelijke Opwekkings- en Evangelisa tiediienst voor iedereen. ZONDAG 27 JANUARI. NED. HERV. KERK. Aardenburg, 10.30 uur da. H. Valk. Axel, 10 uur ds. P.J. Pen- ninigs. Biervliet, 9.30 uur de heer I Verduiijn. Breskens, 9.30 uur de heer G H Abma. Cadzand, 9.30 uur ds. J.W. Schokking. Groede, 9.30 uur ds. J. v, d. Hoek. Hoek, 10 uur ds. W. van Meeuwen H.A. Hontenisse, 9.30 uur ,da. H. B. de Neeling H. D. Hulst, 11 uur da. H.B. de Nee ling H.D. Nieuwvliet, 11 uur ds. W. Meeune. Oostburg, 10 uur ds. G.J. Geurtsen. Philippine, 10 uur ds. A. J. Mooy. Retranchement, 11 uur ds. J.J.W, Schokking. Sas van Gent, 9.30 uur ds. J.L. v. d. Eijk. Schoondijke, 9.30 uur ds. P.A.L. Brinkman. H.D. St. Anna ter Muiden, 11 uur ds. C. Balk. St. Kruis, 9 uur ds H. Valk. Sluis, 9 30 uur ds. C. Balk. Sluiskil, 11 uur ds. J.L. v. d. Eijk. Terneuzen, Grote Kerk, 10.15 uur: ds. E.J. Rietveld Goede Herderkerk, 10 uur ds. G. Vijzelaar, Jeugddienst 19 uur, ds. E.J. Rietveld, Op- standingskerk 9 uur ds. E.J. Rietveld. Waterlandkerkje, 11 uur ds. J. v. d. Hoek. IJzendijke, 9.30 uur ds. G. Verlot. Zaamslag 10 uur ds. A. T. Deinum H.A. 19 uur ds. A. T. Deinum. Zuidzande, 9.30 uur ds. W. Meeus=. GEREF. KERK. Terneuzen, Noordstraat 9 uur ds. Van de Beek, dinigskerk, 10.30 en 17 uur ds. Van e Beek. Chr. Geref. KERK. Zaamslag 10 uur en 14.30 uur ds. D.J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt). AXEL, 10 en 15 uur- ds. A. Veefkina. GEREF. GEMEENTE. Hoek, 9.30 en 14 uur Iees- dienst. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELHARNIS Orga nist-beiaardier Addie de Jong uit Rotterdam verzorgt vana vond een orgelconcert in de Grote Kerk te Middelharnis. Het begint om acht uur. Op het programma staan de vol gende werken: Praeludium en fuga in f - J.S. Bach, De Schüblerkoralen - J.S. Bach, Allegro Vivace (uit 5e sym fonie) - Ch. M. Widor, Passa- caglia - Gabr. Verschraegen. Variaties en fuga over Psalm 116 - Adr. C. Schuurman. Addie de jong werd in 1941 in Delft geboren. Hij studeer de eerste orgel bij Jan J. van den Berg en piano bij Leen 't Hart en daarna aan het Rot terdams Conservatorium. In 1966 behaalde hij het einddi ploma orgel met onderschei ding en piano met uitmuntend. Ook verwierf hij toen het eind examen beiaard met onder scheiding. In 1968 werd hem tijdens een presentatieconcert in de St.-Laurenskerk te Rot terdam de prix d'excellence (Prijs van uitnemendheid) voor orgel uitgereikt. Dit is de hoogste onderscheiding die een organist kan ontvangen. Addie de Jong is sinds 1968 cantor-organist van de Goede Herderkerk te Rotterdam. Voorts is hij beiaarddier van de gemeente Voorschoten. (ADVERTENTIE) CARAVANS S6chHnC<ltNOant,,M0rLhS Va" de hoo,dPriizen de Nationale Puzzelaktie voor de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie in deze krant. 00 Q?,ra?n ,is onfrrpen naar de meest modeme recreatie-eisen. De wanden, evenals het dak en zelfs de vloer zijn geïsoleerd. Wanden en meubels in teakkleur uitgevoerd. Waarde ca. 10 000 - Aangeboden door Dick Wissink, die u uitnodigt de caravan bij een van de vele dealers te komen bezichtigen, kunt m winnen wanneer u voor ƒ1.- meedoet aan de puzzelaktie. Terneuzen (Vlooswijfc 9.30, 14 en 18 dienst. GEREF. GEMEENTE daal). Axel, 10 en 14.30 un,J dienst. Terneuzen (Frans 10 en 15 uur ds. swaay. OUD GEREF. GEMEENjJ Terneuzen, 9,30, 14 en ;J ds. A. de Reuver LEGER DES HEILS. Terneuzen, 9.30 uur BiJ 10 en 19.30 uur komst. VOLLE EVANGELIE GE) Goes, Evangelie Cep Wijngaardstraat lo.ij'l gezinssamenkomst. Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de n tel. 01155-1532, Jj 19.00, zondag f u. Aardenburg, O.L.V. TenkJ opneming. Zaterdag zondag 7.00, 8.30 en I u. Biervliet, H. Maria Ontv.. tel. 01 152-282 dag 19.00, zondag 10.001 Breskens, H. Barbar 01172-1587. ZaterdagF en zondag 10.00 u. Cadzand, Toeristenkei,; terdag 19.00 en' zondij Clinge, Parochie H. Ha Zaterdag 19.00 en 8.00, 10.00 en 11.30 u. Eede, Dorpsplein. Zé 19.00 en zondag 10.00 u Goes, H. Maria Maai, 01100-6754. Zaterdag, zondag 9.00 en 10.301 zondag 9.00 en 10.30 -n Hoogte, Populierstraat." dag 11.30 u. Groenendijk, H. Martini 01148-382. Zaterdag zondag 7.30, 9.00, 17.00 u. Hansweert, O.L.V. Ontv. Zaterdag 18.00,1 dag 8.00 en 11.00 11.15 u. in Kruiningen). 's-Heerenhoek, Sint-Wilt dus, tel. 01105-264. 19.00, zondag 7.30, 10.30 u. Hsinkenszand, H. Bias.» 01106-1216. Zaterdag I zondag 7.30, 9.30 en] u. Hoek, H. Kruiskerk. Zall 10.00 en zondag 10.30 u. Hoofdplaat, H. Eligius. dag 19.00 en zondag! u. Hulst, H. Willibrordu: I 01140-2130. Zaterdag zondag 9 30, 10.00, 11.1 17.00 u. Kamperland, Molenhoek i dag 10.30 u. Koewacht, H.H. Philip I Jacobus, tel. 01146-1U terdag 19.00, zonda(l*n 10.00 u. Kwadendamme, H. tel. 01194-219, 19.00, zondag 8.00 en 1 Lewedorp H. Eligius. I 01196-12336. Zaterdag j u. Middelburg, r.-k. kerk 8.00 en 10.30 u. Pa., kerk (Lombardstraat)l terdag 19.00, zondag! en 19.00 u., eucharisl ring. Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg Hoeksteen, 11.30 u. i ristieviering. Oostburg, H. Eligius, I 01170-2003. Zaterdag 1 zondag 8.30 en 10.30 u. I Ovezande, O.L.V. Heme! tel. 01195-214, zondafj en 10.00T u. Philippine, zaterdag zondag 7.30 en 10.00 u. Rilland-Bath, (kerk 1 straat). Zaterdag 7.01,1 dag 10.00 u. Sas van Gent, H. Maria meivaart, tel. 0115811 Zaterdag 19.15, zondag: 9.30 en 11.00 u. Sasput, zaterdag 17.00 H dag 9.00 u. Schoondijke, zaterdag 1 zondag 10.00 u. Slijkplaat, hulpkerk. ZaK 17.00, zondag 8.30 u. Sluis, St.-Jan de Doper, j 01178-208. Zaterdag zondag 8.00, 10.00 en u. Sluiskil, Ant. van Pad» 01157-418. Zaterdag zondag 9.00 en 10.45 u. Terneuzen, H. Willibro tel. 01150-2327. L zondag 11.45 u. Trinilj kerk zaterdag 19.00 u, dag 9.00 en 10.15 u. kerk: (Hoek) - 10.00 u. OpstandingskerM terdag 19.00 u., zt en 11.00 u. Vlissingen, parochiekerk gel. Zaterdag 19.00 en J dag 8.30, 10.00 en Open Hof, Paauwffl^ zondag 11.00 en 19.00 u. Souburg, Martinuskerk. l dag 19.00, zondag 10.30 u. Westdorpe, H. Maria Vis»'' tel 01158-527. Zat!™l 19.00, zondag 8.00 en U. IJzendijke, O.L.V. TenMi opneming, tel. 011'®'} Zaterdag 19.00, zondag en 10.30 u. Zandstraat, zaterdag 19.1 Yerseke, H. Anna. ZateH 19 15 en zondag 945 01130-1363 (Hansweert, dag 10.00 u.). Zuiddorpe, zaterdag 17.15 u- Pastoriediensten Goes, Goes ziekenhuizen, 8 rochie Goes, parochie Zuid-Beveland van middag 12.00 uur tot z°»? avond 24.00 uur: B. we Weme, KloetingseweSl te Goes, tel. 01100—5510. I Zak van Zuid-Bevelano, P zondagmiddag 12.00 u®3 zondagavond 24.00 uur: f Pontenagel, Hoofdstraat! te Ovezande, tel. 0I»1 214. Zaterdag 26 januari 1974 (Van onze corre VLISSINGEN Zevibel, de Ver Belangen, heeft haar 25-jarig best 500 mensen op de receptie, o.a. ledei gcnotes en vertegenwoordigers var gemeenten, het ministerie en uit he deaus cn vriendelijke woorden, en Lockefeer viel een sombere onderto (Van onze correspondent) GENT Deze week is in Gent de intérnationale film- week begonnen. In een der premièrezalen van de stad worden tot en met donderdag 31 januari twee tot drie films t per dag vertoond die nog niet I eerder in Gent of in België I aan bod kwamen. 1 Initiatiefnemer is de Neder lander N. ter Eist (26) uit Delden in Overijssel. Enkele jaren geleden vestigde hij zich te Gent en in 1970 begon hij er met de exploitatie van een zaal waar hij films vertoonde, die anders te Gent geen kans j zouden maken. Dit initiatief sloeg vooral bij jongeren en studenten zo aan dat Ter Eist er nu aan denkt om nog een I tweede bioscoopzaal te gaan I exploiteren- I Oorspronkelijk wilde men I van deze filmweek een totaal gebeuren maken met muziek en theater. Organisatorische moeilijkheden beletten dit. Het organiseren van het film- gebeuren kost 350.000 Belgi sche frank. Het ministerie van Nederlandse Cultuur zal e.chter een subsidie verlenen van 100.000 Belgische frank. Wanneer dit initiatief succes heeft zal het in de toekomst herhaald worden. De bedoe- ling is te peilen in de regio naar de belangstelling voor de f. goede film, zegt Ter Eist die ook rekent op publiek uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Onder de merkwaardigste films die vertoond worden kunnen ge- - noemd worden: Fando y lis van Jodorowsky, een wereld première en De Mysteries van de organismen van Makavejrv een voor-première voor Gent. Vooruitzichten voor zondag en maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: plaatselijk regen. Ook en kele opklaringen en tempera turen, aanhoudend boven nor maal. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp: 3 tot 8 graden boven normaal; max. ■temp: 2 tot 7 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 3 min. temp: 2 tot 7 graden boven normaal; max. temp: 1 tot 7 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Konstanz 302 onv.; Rheinfei- den 225 -2, Straatsburg 208 -2, Plittersdorf 397 -3, Maxa-u 459 -7, Plochmgen 176 -3, Mann heim 302 -17, Steinbach 226 - 10, Mainz 342 -17, Bingen 215 -19, Kaïuib 265 -24, Trier 338 unv.; Koblenz 304 -15, Keulen 305 -30. Ruh.'ort 494 -24, Lo- bith 1147 -20, Pannerdense Kop 1109 -20, Nijmegen 948 - 15, IJsselkop 986 -14, Eefde IJssel 538 -6, Deventer 405 -6, Monsin 5476 pl. 4, Borgharen 4028 pl. 3, Belfeld 1200 min 7, Grave beneden de Sluis 515 - Morgen, zondag 27 januari Bergen op Zoom 6.05 18.22 Hansweert 5.19 en 17.42 Terneuzen 4.41 en 17.05 Vlissingen 4.11 en 16 31 Wemeldinge 5.55 en 17.12 Maandag 28 januari 18 5§en °P Z°°m 6 35 Hansweert 5.49 en 18.12 Terneuzen 5.12 en 17 37 V «:nger 1 13 en 17 03 Wemeldinge 6.25 en 18.43

de Stem | 1974 | | pagina 2