CK DERKSEN KAN VERRASSEN ESKILSTUNA MOET KEERPUNT WORDEN Loting E.K. Jan Jongbloed: de compleetste Donner klopt Jan Timman Ali: „Frazier vernederen" mmm., lekkere koffie Giro 50.500 zilveren Was getekend... Jan Remmers trainer af Maar hij werd gered. Kijk naar Socutera. LEPRABESTRIJDING AMSTERDAM je ruikt de kwaliteit al bij het zetten. UITSLAGEN lo Zaterdag 26 januari 1974 Ams. B: Domburg Ipeüile 2, GPC 3 - 4, Meeuwen 3 lland 21, Serooakerke 2 Veere 2 - Middelt,^ C: Kloetinge 3 Heinikenszand 2 -, Rillandia 3 - SSV [gen 9 - VKC 3, wi lijk 2 - SVD 1, 01' lias D: Kapelle 2 p., 12, Kruiningein 2 - Zaa^' 1 Steen 4 - Tem. klas A: Duivelend 2 Tand 2, WIK 3 - Um - Bruse Boys 3. 1 A-junioren voetbal lp Al: Kloetinge Al I Boys Al, Goes Al /zee Al, Steen Al - juJ nissingen Al - Arnemui' II .A Fp A2: Serooskerken Al Irmannen Al, Dombur Tong Ambon Al, Oostk» JAI - Meeuwen Al, z»]' (Al - RCS Al. L pp A3: Arnemuiden A2 Al, Vlissingen A3 Lp A4: GPC A2 - Zeel J A3, Seroosfcerke A3 I pannen A2. pp A5: Cortgene Al fendamme Al. Lp All: DPS Al ZSC afdeling Zeeland, <He teel 633 leden telt, (vo ir 680) nam tijdens deze lering afscheid van Jan die als secretaris 12 actief was. Voorzitter laar: „Jan heeft met ons hel en duivels meege- en hij is een van de 1 In het bestuur die zon- izie afzwaait- Dat d/ed :ns ook B. Hofman, die nmissaris aftrad en zich leer herkiesbaar stelde, beide vacatures was één kandidaat, namelijk M. Kuypers-Oerlemans uburg, die meteen werd m en het secretariaat jellereil. is het eerste vrouwelijke rslid van de afdeling- ttcr Simpelaar noemde inder meer een door- en onderstreepte dit ens met het aanbieden n bosje bloemen. de nog openstaande in het bestuur gaat elf op pad, om een ge- kandidaat of kandidate den. Aan het einde van •gaaermg maakte de af- svoorzitter nog bekend zich volgend jaar. wau- liij aftredend is, niet nerkiesbaar zal stellen, aar: „Dit nu jonge en ge bestuur vraagt zo aan ook om een jeug- porzitter". klas A: Animo 2 - Togo klas A: Togo 2 - Luctor Impia 1 - Tjoba 4, Atlas llharding. Jas A: Top 1 - Swift 5 ■esters 3 Seolto 2. klas B: Togo 3 - Luctor Da 5 Zaamslag l Vol- [g 2 - Blauw Wit 3. |ilas C: Ondo 2 - Seolto poren IA: Ondo J1 Jl, Seolto J1 - Tjoba toren 2A: Togo Jl [esters Jl, Tjoba J2 Wit Jl, Swift J2 vogels Jl. lioren 2B: Swift J3 - To- I, Olympia Jl - Zaamslag toren 2C: Swift J4 [esters J2, Ondo J2 J2, Tjoba J3 - Blauw piranten IA: Seolto Al |A1. piranten 2A: Stormvo- [1 - Zuidwesters Al- piranten 2B: Swift A4 - A2, Seolto A2 - Atlas piranten 3A: Volharding ftlas A2. piranten 3B: Adspirao- |B: Stormvogels A2 (esters A2. piranten 3C: Stormvogels 1 Zuidwesters A3, Seolto nimo A4. piranten 3D: Tjoba A4 I Wit A3. feilen IA: Animo PI 1 PI, Tjoba PI - Ondo tolen AB: Stormvogels eoïto PI. lillen 2A: Zuidwesters P2 I PI. lillen 2B: Tjoba P2 - To- lillen 2C: Stormvogels P2 uwesters P3, Swift P3 1 P3. ESKILSTUNA (ANP) De loting voor de eerste dag van het Euro pese kampioenschap schaatsen voor amateurs in Eskilstuna had vrij dagavond het volgende resultaat: 500 meter: eerste rit: Nikolai Koezmenko (SU) - Piet Kleine (Ned), tweede rit: Jan Egil Storholt (Noor) - Jan Derksen (Ned), der de rit: Aleksander Tsi- gankov (SU) - Andrezj Zawadski (Pol), vierde rit: Joeri Kondakov (SU) - Ivano Bamberghl (It), vijfde rit: Asle T. Johansen (Noor) - Hans van Helden (Ned), zesde rit: Amund Sjöbrend (Noor) - Dan Johansson (Zwe), zevende rit: Flo- riano Martello (It) Goran Claeson (Zwe), achtste rit: Harm Kui pers (Ned) - Helmut Kraus (W.D1), negende rit: Sten Stenson (Noor) - Oerjan Sandler (Zwe), tiende rit: Geoffrey San dys (GB) - Bo Fransson (Zwe), elfde rit: Krustof Ferens (Pol) -Klaus Wunderlich (P.D1., twaalfde rit: Frans Krienbühl (Zwi) - Jou- ko Salakka (Fin), der tiende rit: Herbert Schwarz (W.D1) - Alek sander Vladimirov (SU), veertiende rit: Giovanni Gloder (It), alleen. 5000 meter: eerste rit: Kraus - Bamberghl, tweede rit: Stensen - Vladimirov, derde rit: Van Helden - Tsigahkov, vier de rit: Storholt - Claeson, vijfde rit: Jo- hanson - Kuipers, zesde rit: Sjöbrand - Martello, zevende rit: Sandler - Johansson, achtste rit: Derksen - Kondakov, negende rit: Kleine - Zawadski, tiende rit: Schwarz - Salakka, elfde rit: Ferens - Wunderlich, twaalfd rit: Gloder - Sandys, dertiende rit: Krienbühl - Fransson, veertiende rit: Koezmen ko, alleen. (Van onze speciale verslaggever) ESKILSTUNA Eskilstuna moet het keerpunt worden. Daar is iedereen van over tuigd. Wie men ook spreekt, of het nu de Noorse trainer Tor Berg is of Kees Broek man, de trainer van de Zweden of Leen Pfrommer, coach van de vaderlandse equipe. Allen stellen aan de vooravond van het Europees kampioenschap drie zaken primair: felle strijd, goede tijden en gelijke omstandigheden. Voor de actie: „Redt het amateur- schaatsen" worden de persoonlijke belangen naar de achtergrond geschoven. De schaats sport, die nog'slechts enkele jaren geleden het ere-divisionele voetbal in Nederland tot uitwijken dwong, moet weer terug in de belangstelling. Niet als humoristisch kijkspel voor degenen die Franz Krienbühl zo aandoenlijk houterig over de piste willen zien gaan of er genoegen in scheppen als de een of andere Pool zijn schaatsonkunde bewijst, maar echt als topsport. Eskilstuna, waar de weers verwachting uiterst bemoedi gend is, moet de eerste stoot geven. Over veertien dagen bij het wereldkampioenschap in Inzeil zal in de televisie confrontatie met de profs, die tegelijkertijd in Savallen rij den, blijken dat de amateurs sterker zijn en dan keert de publieke belangstelling van zelf terug, zo redeneert men in Eskilstuna. De drie voor naamste trainers van dit mo ment willen meer: uitbreiding van het wedstrijdprogramma. De Zweden en Nederlanders hebben afgezien van het natio naal kampioenschap slechts een landenwedstrijd gehad. Beide tegen Noorwegen, dat zelf bovendien nog tegen de Russen uitkwam. „De Noren doen het goed", aldus Pfrom mer" Wij moeten ook meer wedstrijden hebben. Het lijkt me heel goed haalbaar dat we 'szomers, als de data van de grote kampioenschappen zijn vastgesteld, de koppen bij elk aar steken om drie of vier laradenwedstrijden vast te stel len. De kosten? dat hoeft niet zo'n probleem te zijn. Toen de Noren tegen de Russen reden, zaten wij bij de televisie in Gol te kijken. Het was een kleine moeite geweest naar Oslo te reizen". De ervaring leert dat het heel moeilijk is om als het schaatsseizoen een maal is begonnen, het wed- strijdprogramma alsnog uit te breiden. Zo heeft de KNSB nog steeds geen antwoord op het voorstel om de landenwed strijd Rusland - Noorwegen, die in maart in Alma Ata wordt gehouden, om te bou wen tot een drielandenwed- strijd. Dergelijke contacten zouden de schaatssport zeer ten goede komen. Spanning en prestaties, daar zal het zaterdag en zondag vanaf hangen. Leen Pfrommer brengt ze beide in. Verder gtan dan een licht onderscheid tussen Piet Kleine - Harm Kui pers en Van Helden - Derksen durft hij niet. Eerst genoemd tweetal deelt hij in bij de favorieten, het tweede bij de gevaarlijke outsiders. „Maar geef mij niet de schuld als die volgorde anders om is. De verschillen zijn zo gering dat één goede of min der goede start de doorslag kan geven". Piet Kleine, de gepolijste, flegmatieke stayer, wordt in ternationaal iets hoger aange slagen dan Harm Kuipers, hoewel de laatste met ruim verschil de Nederlandse titel opeiste. Van Helden kan zich moeilijk aanpassen aan de rol van het mede favoriet zijn. Net zoals Kees Verkerk sluit hij zich voor de wedstrijden dagenlang van de buitenwe reld af. Een soort overconcen- tratie, die zijn prestaties scha delijk beïnvloedt. „Je kunt het hem niet kwalijk nemen", al dus Pfrommer. „Al onze jon gens zijn gewend van jongs af aan in ploegverband te opere ren. Alleen Van Helden niet. Die heeft van zijn zeventiende tot zijn tweeëntwintigste jaar grotendeels op zichzelf geploe terd en kan zich moeilijk aan passen. Al moet ik zeggen dat het al een stuk beter gaat dan vorig seizoen. Het is een vent met een handvat. Je moet we ten waar je hem moet aanpak ken". Jan Derksen heeft het in zich om met Amund Sjöbrend een genereus geschenk van Tenmann aan het amateur- schaatsen de verrassing van het toernooi te worden. Zijn slotronde van de 5000 meter bij het Nederlands kampioen schap in Assen waar hij vijf seconden onder het schema dook en met een verschil van enkele honderdste seconden de afstandzege uit handen van Harm Kuipers gTiste, toont aan dat zijn mogelijkheden nog nauwelijks ontgonnen zijn. Zijn 500 meter met name is dit seizoen sterk vooruit ge gaan. Als zijn sprint lukt, moet hij hoog kunnen eindi gen. Veel zal afhangen hoe de rij ders reageren op het startsein van de Zweedse starter Len- nart Ekner, die de beschikking heeft over de elektronische startlijnbewaking, die de profs vorig seizoen in Skiën ge bruikten. De geringste bewe ging na het commando „rea dy" heeft een valse start tot gevolg. Bij de training van vrijdag slaagden er maar wei nigen in aan terugschieten te ontkomen. Het blijft een van de axioma's van het hardrij den dat een enkele aarzeling bij de start van de 500 meter zich twintigvoudig wreekt als de 10.000 meter aan de beurt is. Wreed misschien maar niet oneerlijk. Een van de zaken die het schaatsen tot iets meer maken dian twee bochten links om en twee stukken rechtuit. DEN BOSCH (ANP) Jan Remmers, die aanvankelijk aan het eind van dit seizoen zijn werkzaamheden als trai ner bij FC Den Bosch zou beëindigen, heeft de vereni ging verzocht reeds nu zijn werkzaamheden te mogen sta ken. FC Den Bosch heeft posi tief gereageerd op het verzoek van zijn semi-prof trainer en besloten assistent Nol de Rui ter het werk van Remmers te laten overnemen. De Ruiter, die door Rem mers naar Den Bosch is ge haald zou met ingang van het volgende seizoen hoofdtrainer worden bij de Bossche eerste- divisieelub. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Wanneer Jan Jongbloed zegt: „Ik ben de kompleetste doelman van Nederland", lijkt dat wel licht op grootspraak. Het te gendeel is waar. De veelbe sproken doelman van de FC Amsterdam is namelijk de bescheidenheid zelve. On danks het feit dat hij en zijn club volop in de belangstel ling staan, wil Jongbloed ook nu de gewone, hartelij ke en prettige Amsterdamse jongen zijn die bij altijd is geweest. Die van gein, veel lachen, vissen en uiteraard van voetballen houdt. Bo- ADVERTENTIE Hij was getekend. Door lepra. Gedoemd te worden uitgestoten. Een onmenselijk leven(?) wachtte hem. STIGMA heet dat. De verwoesting werd tot staan gebracht en hersteld. Dankzij moderne leprabestrijding. Hoe dat in zijn werk gaat? Naar da film „Stigma". 30 januari Ned. 1.19.50 u. Uitzendingen i.v.m. Wereldlepradag (27 januari). Uitzendingen van de Ned. St. voor (Mau ritskade 63) Laten WIJ ons gezicht niet verliezen! vendien: zijn werk bij de Amsterdamse club niet an ders doet dan andere jaren en daarom verrast is over zoveel aandacht. „Misschien", zegt hij later, „behoor ik tot de zes beste keepers van het betaalde voet bal. En wat dat komplete be treft: ik heb geen moeite met hoge ballen, ik heb het liefst lage ballen en ik kan het bes te voetballen van alle Neder landse keepers. Bovendien, ik sta nooit in het doel. Ik kom pas tussen de palen als ik de bal uit het net moet halen. Ik houd ervan om naar het spel toe te gaan. Ik kan goed mee- voetballen. Daarom hebben de spelers vertrouwen in mij. En wat mijn reflexen betreft, nou ja, die heb ik meegekregen". Wanneer dezelfde Jan Jong bloed later stelt: „Ik ben al 33 jaar", klinkt dat een tikkeltje melancholisch. Hij oogt veel jonger en „ik voel me precies hetzelfde als tien jaar geleden. Daarom moet ik eigenlijk zeg gen: ik ben pas 33 jaar. Ik ben dan orfk nog lang niet van plan te stoppen met voetbal. Ik prakkezeer nooit over mijn leeftijd. Doe je dat, dan breng je het einde steeds dichter bij". Jan Jongbloed voert op dit moment de ranglijst aan van „voetballer van het jaar". Een waardering die hem streelt, maar anderzijds ook vreemd voorkomt. Hij meent: „Door de leuke resultaten van Am sterdam heb ik ook aandacht gekregen. Maar ik sta ai vanaf mijn achttiende in het doel. Ik keep nu even goed als verle den seizoen en alle seizoenen daarvoor. Dat men mij nu plotseling wel weet te vinden, daarover heb ik me wel eens boos gemaakt. Omdat ik het kortzichtig vind. Lever je club geen prestaties, dan ben je zélf ook niet belangrijk. Daarom vind ik dat ik het recht heb om te zeggen tegen over sommige journalisten: het is een luizestreek dat je me andere jaren niet kende en mijn prestaties niet waardeer de. Ben ik ineens veel beter geworden? In mijn hart denk ik soms weieens: ze kunnen ook nu barsten". Toch beantwoordt Jan Jong bloed in zijn druk beklante zaak in de Jan Hanzenstraat in Amsterdam-west alle ver zoeken om interviews, daarin zoals in ons geval bijge staan door zijn charmante ee ga Diny. Met het doel meer zijn club FC Amsterdam in het brandpunt te plaatsen dan zijn eigen ik. „Ik", bekent hij, „ben toch steeds ondergewaar deerd". Diny. met een verte derende lach op haar gelaat: „Maar niet door mij, Jan. Ik vind het trouwens vervelend worden dat men je steeds „oudje" noemt. In het begin was het leuk, maar nu niet meer. Weet je dat ze Jan Fransz al „grijze eminentie" noemen?" Jan weer: „Zolang de jongeren luisteren naar ons, oudjes, nou en Het is juist de mixture van routine en jeugdig enthousias me dat Amsterdam dit seizoen naar nooit gedachte hoogten stuwt. Bovendien pronkt ,FC Amsterdam terecht met het feit dat de stemming bin nen het elftal formidabel is. Jan Hierover; „We gaan wei eens samen stappen. Na iede re training leggen we nog snel een kaartje in ons spelersho me, waar de flipperkast ook duchtig onderhanden wordt genomen. En na iedere wed strijd gewonnen of verloren is het feest en davert het spelershome onder de lachsal vo's" Gelachen en gegniffeld wordt er nogal eens over de „stre ken" van Jan Jongbloed, die de kunst verstaat om zijn te genstanders in hun concentra tie en ritme te verstoren. Zo deed hij enige tijd terug in Sittard, toen Fortuna SC de „Lieverrjes" onder druk zette (Jan: „Mijn pijn was toen echt") en onlangs in Eindho ven tegen PSV. Jan: „Ik werd toen door René van der Kerk hof niet volgens de regels aangevallen. Hij gaf me aldus gelegenheid om het spel te verstoren en op te houden en die gelegenheid nam ik aan. Rijvers, hoorde ik, kankerde daarover in de rust. Na de wedstrijd heb ik hem uitge legd dat zijn spelers de schul digen wagen en hij heeft mij gelijk gegeven. Ik vind dat het uit de concentratie halen van je tegenstander bij je op leiding hoort. Het mag, want er is geen spelregel die dit verbiedt. En van de 100 spe lers die tijdens een wedstrijd uitgebreid op het veld gaan liggen, staan er 98 na een minuut op en mankeren dan helemaal niets. Ik zal ook nooit slaan naar een tegen stander. Trouwens, 0 Piet Kleine: internationaal hoger aangeslagen dan Harm Kuipers. WIJK AAN ZEE (ANP) De negende ronde van het Hoogoventoernooi werd vrij dag beheerst door de partij Donner-Timman. De groot meester klom door een over winning naar de gedeelde der de plaats. Tevens bleef zijn ongeslagen record gehand haafd. Timman moet elke hoop op een grootmeesterre- sultaat nu wel laten varen. Al te tragisch is dat natuurlijk niet de kans dat de wereld schaakbond hem benoemd op eerdere prestaties is groot maar het gevolg zou wel eens kunnen zijn, dat hij zelfs bui ten een der acht prijzen valt. De afstand tot de laagst ge plaatste kanshebbers bedraagt namelijk al een punt. Het duel had honderden be zoekers naar de demonstratie zaal gelokt. Na de opening stond Timman duidelijk beter- Hij had meer ruimte en kon misschien tot aanval komen. Hij verkoos dit laatste vrij snel waarschijnlijk te ge haast en werd aansluitend door Donner tot een praktisch complete afwikkeling gedwon gen. Er resteerde- een verloren toreneindspel. Voor de derde maal m dit toernooi heeft Donner blijk gegeven de eind fase van een schaakpartij diep te beheersen. Voor het leiderschap was verder de zege van de Argen tijn Quinteros op de Westber- lijner Hecht van belang. Laatstgenoemde is nu geen be dreiging meer voor koploper Browne. Quinteros maakt aan spraken naar een der acht geldprijzen, die van f 4000 af lopen naar f 1000. Bert Enklaar was de tweede. Nederlander die een goede dag had. Zijn afgebroken par tij, waar hij met Frans Kuij- pers tot ver na middernacht aan had gesleuteld, hield hij 'sochtends remise, terwijl hij gisteren overtuigd won van Ghitescu. Dat de Roemeen zijn tijd te vroeg verbruikte had geen werkelijke technische betekenis. Sosonko was in een ommezien de speelzaal uit. Hij had wit en wist uit de losse pols met de Hongaar Forintos te remiseren. Die was nog zeer vermoeid van zijn partij tegen Enklaar, die drie zittin gen had gevergd. Met zijn rus tige taktiek staat de Neder landse kampioen inmiddels ongemerkt ook op de gedeelde derde plaats. Van de andere uitslagen moet vooral Ador- jan-Langeweg worden ge noemd. Remise, terwijl Lange- weg door praktisch iedereen voor „verloren" was ver aard. Het leek er op als zou de Hongaar hem binnen 20 zetten in een matnet vangen. De Nederlander vond een zeer verdienstelijke uitweg- (Van onze correspondent) WASHINGTON Muhammad Ali, de grootste redenaar die ooit de keizerskroon der zwaargewichtboksers heeft be zeten beweert dat hij „Smo- kin' Joe" Frazier op 28 januari zal vernederen. Hij zegt dat hij wraak zal nemen voor de nederlaag die Joe hem op 8 maart 1971 toebracht. Dat was een gevecht dat Ali en Joe elk twee en een half miljoen dol lar opleverde, maar waarvan beide mannen nog niet hele maal zijn bekomen. Zoals bekend zijn Joe noch Ali sedert die geruchtmakende ontmoeting in Madison Square Garden te New York erg in drukwekkend geweest. Fra zier verloor zijn titel onge veer een jaar geleden in Kingston, Jamaica, aan de in drukwekkende George Fore man en Ali heeft beter gepre dikt dan gebokst. Muhammad Ali heeft steeds beweerd dat hij en niet Fra zier het grote gevecht van 8 maart 1971 heeft gewonnen. Op die bewering antwoordt Frazier, die in dit koele, ener gie-hongerige voorjaar een lange minkmantel draagt die 10.000 dollar heeft gekost: „Cassius Clay klinkt als een gebarsten grammofoonplaat". Frazier noemt hem steevast Cassius Clay, omdat hij weet dat Ali zeer geprikkeld raakt wanneer men hem aanduidt bij zijn „slavennaam". Frazier traint met zwaarge- wicnten, Ali met half-zwaar- gewichten om zijn snelheid te vergroten. Ali traint in Deer Lake in de staat Pennsylvania in een besneeuwd bergland schap, een paradijs voor jagers en natuurvrienden. Hij bivak keert daar in een blokhut en hij begroet zijn bezoekers met de mededeling: „U bent thans op de berg van Muhammad, want Muhammad is naar de berg gekomen." Ali bevindt zich al ruim drie maanden in het bergland waar hij zich vlijtig op de ontmoe ting met Frazier heeft voorbe reid. Ali somt alle voordelen op die hij in zijn 1 oefenkamp heeft boven Frazier, ^die in de stad traint. Joe kan* zich zor gen maken over taxi's en hij moet chloorwater drinken, ter wijl ik kristalhelder water drink en buiten de stadsetien- de zit. Op 24 Januari is Ali 32 Jaar geworden. Hij weet dat er niet veel miljoenengevechten meer over zijn voor hem. Ali: „Dit gevecht betekent alles voor mij. Het zal mijn lieven ver_ der bepalen. Als ik win geniet ik het prestige van de boks wereld weer". Dinsdag zullen Ali-fans In Nederland verne men hoeveel indruk Ali en Smokin' Joe in hun tweege vecht hebben kunnen maken. Het ernstige vermoeden be staat dat geen van beide man nen de klasse hebben van drie jaar geleden. BERT VAN VELZEN (ADVERTENTIE) 3Mol/en sinds 1818-s-, Grootmeestergroep 9e ronde: Browne (VS) - Matulovic (Zd sl) VzVz, Enklaar (Ned) - Ghitescu (Roem) 10, Soson ko (Ned) - Fortintos (Hong.) VzVz, Donner (Ned) - Tim man (Ned) 10, Pomar (Sp) - Planinc (Zd si) afgebr., Quinteros Arg) - Hecht W- Dld) 1(0 Adorjan (Hong) - Langeweg (Ned) V2*/2, Ree (Ned) - Radoelov (Buig) Vz Vz- Uit de 8e ronde: Forintos (Hong) - Enklaar (Ned) Vz. Stand na 9 ronden: 1 Brow ne 7, 2 Planinc 5)4 en 1 af gebr., 3 tm. 6 Sonsonko, Don ner Radoelov, Hecht 5 Vz, 7 en 8 Quinteros, Matulovic 5, 9 t.m. 11 Timman, Forintos Ree 4, 12 Pomar 3)4 en 1 afgebr., 13 en 14 Enklaar, Adorjan 3Vz 15 Chiteseu 2Vz, 16 Langeweg 1%. Meestergroep 9e ronde: Dieks Ned) - Garcia (Cuba) VzVz, Hartoch (Ned) - Tar- jan (VS) 01, Kurajica (Zd sl) - Keene (Eng) 10, Bal- jon (Ned) - Ciocaltea (Roem) 01, Popov (Buig) - Pytel (Pol) VzVz, V. Scheltinga (Ned) - Mohrlok (W-Dld) af gebr., Antunac (Zd sl) - Ei sing (W-Dld) VzVz, Bachtiar (Indon. - Kuijpers (Ned). 0 Stand na 9 ronden: I Popov 7, 2 Kurajica 6'/2, 3 t.m. 5 Ciocaltea, Keene Kuijpers, 5Vz, 6 t.m. 9 Pytel, Tarjan, Antunac, Garcia Wz. 10 en 11 V. Scheltinga, Mohrlok 4 en 1 afgebr., 12 en 13 Dieks, Har toch 4, 14 Bachtiar 3l/z15 Eising 3. 16 Baljon Vz. Damesgroep 5e ronde: Tim mer (Ned) - Reicher (Roem) 10, Nicolau (Roem) - v.d Giessen (Ned) y2V2, Vokra- iova (Tsj. sl.) - Brumenöerg (Ned) afgebr.), Ivanka (Hong) - Kalchbrenner (Zd. sl) 10, Karakas (Hong) - Laakmann (W-Dld) afgebr., Litmanowicz (Pol) - Ferrer (Sp) afgebr. Stand na 5 ronden: 1 Nico lau 4>/a, 2 Timmer 4, 3 Ivanka 3Vz, 4 Karakas 2V2 en I af gebr., 5 en 6 Vokralova, Laak mann 2 en 1 fagebr., 7 Kalch brenner 2, 8 en 9 Bruinenberg, Litmanowicz iy2 en 1 afgebr., 10 en 11 v.d. Giessen, Reicher 1 Vz, 12 Ferrer Vz en 1 af gebr. TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL De Stem ZONDAGVOETBAL Eerste klas E: 1 Van Ber- Io-Helmond; Arents-De Val 7 doelp. 2 J. v. d. Tillard- BW met 6 doelp. 3 T. v. d. Bosch-BW, P. Panlides RKC, V. Schindel- Sparta'25 met 5 doelpunten. 4 Soeter- broek-Desk, A. v. d. Broek- RKC, F. Nouwens-RBC, J. v. Lokven-TOP, V. Orsom-TOP, F. de Graauw-Veerse Bays, Krant-Vlissingen met 4 doelp Clubscore: 1 RKC met 21 doelp., 2 BW met 20 doelp 3 TOP met 19 doelp. Tweede klas B: S. Ha- rinck- Middelburg met 8 doelp., 2 R. Verstraten, Ba- vel. V Gestel-RKTVV, J. v. Leeuwen-RKVVU, Poider- man-Terneuzen met 7 doelp., 3 H. v. d. Heuvel-Baronie, H. de Wijs-Middelburg, Sr-hut- ter-NOAD, R. de Bruijne- Rood WitW. met 6 doelp., 4 F. v Pelt-Baronie, Kollen burg-Dongen, Timmermans- Dongen, F. v. d. Heuvel- RKVVU, J. Freijters Rood Wit W met 5 doelpunten 5 Matthijsen-Cluzona, J. Jan sen-RAC, J. in 't Groen- RAC, N. v. d. Zilver- RKTVV, Van Peer-Rood Wit W met 4 doelp. Clubscore: 1 RKTVV met 22 doelp., 2 Rood-Wit W. met 21 doelp., 3 Baronie-Middel burg met 20 doelp. Derde klas C: 1 C. v. Ha- renberg-TAC met 13 doelp., 2 H. Raats-BSC met 9 doelp., 3 Willemen-Gilze, Jan Ma- thijssen-Moerse Boys, A v. d. Heijden-SVG, met 8 doelp., 4 Sigermans-BSC, Ducok-Madese Boys met 7 doelp., 5 J, v. Steen-Meeree Boys, P. Smits-Waspik met 6 doelp, 6 W. v. Niinatten- Alliance, L. de Leijer-Uno Animo, J. Matthijssen 'VVO met 5 doelp., 7 Jos Matthij- sen-Moerse Boys, G. v. Lier- Uno Animo, C. Burg-Vlij- mense Boys met 4 doelp Clubscore: 1 Moerse Boys TAC met 26 doelp., 2 BSO met 25 doelp., 3 Gilze met 20 doelp. Derde klas D: 1 D. Mol- Goes, K. Roeken-NSV met 9 doelp., 2 P. v. Waterschoot- Hontenisse, Lauret-Vogel- waarde met 8 doelp., 3 Ista- Dosko, Van Dijk-Vogelwaar- de, Hans Vaders-Vosmeer met 7 doelp., 4 R. Markusse- Axel, Fokke-HW '24, P. Koelse-MOC'17, Rien Vaders- Vosmeer, Gilj am-Vosmeer met 6 doelp., 5 K. de Nooï jer-Breskens met 5 doelp., 6 A. Lamain Goes, Pals-Mefo, De Maayer-Vogelwaarde met 4 doelp. Clubscore: 1 Vogelwaarde met 25 doelp., 2 Goes-Vos- meer met 24 doelp., 3 NSV met 17 doelp. Vierde klas F: 1 C. v. Muyzenberg-Boeimeer met 8 doelp., 2 C. Meulemans- Itsamsdonk, T. Mertens- UW'40 met 7 doelp., 3 A. v. Dongen-Virtus, Snoss WSC met 6 doelp., 4 G. v. Ves- sem-Be Readdy, V. Rijcke- vorsel-VVR met 5 doe'p.. 5 J. Martens-Beek Vooruit, T. Oomen-Gloria UC, D. Dek kers-Internos, A. de Vos- SCO, Goossens-UW'40. 'Van Rosmalen-Virtus, Tuharea- WSC met 4 doelp. Clubscore: 1 Raamsc'onk- UVV'40 met 21 doelp., 2 Glo ria UC met 18 doelp., 3 Boei- meer-Virtus met 17 doelp. Vierde klas G: 1 Claesseo- Roosendaal met 7 doelo., 2 C v Est-Kaaise Boys, L,jdier.s- SC Kruisland met 6 doelp., 3 K Gelten-DIVO, Wezen- beek-SC Kruisland, De Laat- Roosendaal, A. v. d. Valk- Steenbergen, A. Lambregts- VES'35 met 5 doelp4 T. Rijnberg-DFS, Van Est-DI- VÖ, Valkenburg-SC Kruis land, V. d. Einde-ODIO, P. v. Steen-Oudenmolen. De Regt- Sprundel, Geers-Steenbergen, J Rammers-SVC, Krans- VES'35. Clubscore: 1 Roosendaal met 23 doelp., 2 Steenbergen met 18 doelp., 3 Sprundel met 17 doelp. Vierde klas H: 1 G. Dru- mont-Clinge met 13 doelp., 2 P. Telussa-Jong Ambon met 12 doelp., 3 J. Krips-Zierik- zee met 10 doeln., 4 De Block-Clinge met 8 doeip., 5 R Ingels-Biervliet, R Bau- wens-Clinge, Pentury-Jong Ambon, Minderhout-Noor mannen met 7 doelp., 6 St. Martens-Corn. Boys, Var Ier sel-Domburg, K. Quakkelaar- Hansweertse Boys, F. Waisa- py-Jong Ambon, Slakovic- Zeeland Sport met 6 doelp., 7 De Meyer-Biervliet, K. Vreke-Domburg, P. Hui- bregts-Domburg, Kuys Noor mannen, Groenewegen-Noor- mannen, J. Berrevoets-Z'e- rikzee met 5 doelp. Clubscore: 1 Clinge met 37 doelp., 2 Jong Ambon- Noor mannen met 29 doelp., 3 Zeeland Sport met 27 doelp. Zaterdagvoetbal 2e-3e klas A:1 N. Hage-WHS, G. Dor- restein-Wit Zwart met 8 doelp., 2 Bouwmeester-PTT, J Geuze-PTT, T. Moerland- WHS met 7 doelp., 3 J, Meerman-Arnemuiden, R. Vissers-Dinteloord, J. Mos- selman-WHS met 6 doelp 4 J Kiel-Hoek, D. Franeke-De Meeuwen, Dingenouts-Ter- neuzense Boys, J. v. d. Vlies- Tholense Boys met 5 d ^elp 5 L. v. Velzen-Arnemuiden, J de Ridder-Arnemuiden. H van Est-Dmteloord, P. Prin- sen-SSC'55, Wilting-Terneu- zense Boys met 4 doelp. Clubscore: 1 WHS met 26 doelp., 2 Arnemuiden met 23 doelp., 3 PTT met 17 doelp. Vierde klas A-B: 1 G. Vi- veen-AZVV met 14 doelpun ten, 2 K. Hoekman-Krabben- dijke met 10 doelp., 3 V. d. List-BWR met 9 doelp., 4 P. de Waard-Kapelle met 8 doelp., 5 A. Verheyen-The Gunners, J. Viergever VVN met 7 doelp6 P. v. d. Hurck-Chrislandia, W. de Vos-Kloetinge, R. Oostdijk- Krabbendijke, V. d. Kreke- Krabbendijke met 6 doelp.. 7 H. v. Oosterhout-BVC'54, S. Konings-Chrislandia, A. Koole-Kloetinge, P. Kramer- Wissekerke, L. v. Ast-Yerse- ke, D. Pentury-WN met 5 doelp., 8 W Lensen-AZW R V. Gils-BVC'54, T. Jansen- BVC'54, N. Tnrdens-BWR C. de Beer-BWR, J. Polak- Chrislandia, R. Rinzaa-I-The Gunners, F. Lens-The Gun ners. K. Hoogesteger-Krab- bendijke, Dingemans-Nieuw- land, R, Westerweele-Woi- phaartsdijk met 4 doelp. Clubscore: I Krabhendijke met 29 doelp., 2 AZW met 24 doelp., 3 The Gunners- VVN met 23 doelpunten. 1

de Stem | 1974 | | pagina 17