I P. De Kort ereburger van Axel 't ILL Dageraad 25 jaar wasserij PRIJSVERHOGINGEN EEN VAN ..EEN VOORSCHOTJE K WESTIE NEMEN flV74 UITZONDERLIJKE ONDERSCHEIDING' Lybeert verder achter op Luktor Roosendaler verdacht van inbraken in Hulst HET ADRES Hava Naguila heeft vol programma CARNAVAL VOOR TIENERS IN VOGELWAARDE stad streek Café-Restaurant v Axel St. Jansteen Hotel International Dieven met drempel vrees Boschkapelle Koewacht Veel interesse voor dcinscursus in Vogelwaarde Loting voor Bevobo-beker HULST Groede Hulst Nieuw Namen NV V-bestuurder Wim Pel op forumavond in Hulst: er die zich moeilijk is een stadje om ïkelen, in het bin- telgekleurde houten aakheldere dorpjes ronde vestingker- ïitectuur opvallend n is stabiel met de e Oostzee. We had- paar dagen regen, iet nooit. En de af- er -zoals praktisch itzonderlijk warm. de Scandinavische >loei. vooral een eiland >k al vanwege de ;t, streng bewaakt, ntig procent boven voornamelijk om- anties niet kunnen en vruchtensap. tij na nooit, dat kan -nholm, het wemelt Lge eethuisjes, maar g in prijs als je je slap bier en een Een beetje menu •at erg spijtig is: de ïun gasten veel te enerend dat zulks is. jrstand, want het ei- door zijn fameuze grote faam wat vis >ogseizoen op Born- een camping wil fevoren moeten re- ?r fraaie vakantie oostkust zagen we arvoor betalen de dalige prijzen (tot O en ze zijn er zo iien dat het weinig ollieiteren. nets verbergen, een nholm. We vonden and met een groot Ongetwijfeld wa- lat we het getroffen ing, met het weer, (veerboot), er liep die je na zo'n ge- t hebben, rest toch we hier te maken .•sterke vakantiemo- dueel reizende, een ren gewende, niet ttende Nederlanders n kan verschaffen. con zijn ogen niet op het strand bij eter of vijf afstand nes in topless. Aar- stap voorwaarts, zijn hoopje kleren, zette die op zijn de tweede keer en zing dat zijn onbe- loed hadden gezien. Hij cirkelde met dames, liet zijn 3 een wip maken, aarts zo langzaam em wilden dragen, nmen met bril ook \n keerde op zijn rbij wel voor zorg- van de route af maal van de meer ntpartijen kon ge- e verwijld te heb- wee keer omtrek- groot vermaak van natte zwembroek in oudemannetjes d, hees zijn onder een droge zwem- t op en gaf gehoor eens elders op het rd meter verderop een groepje „oben- aanvankelijk met in, maar die, toen ig en al te indrin- c, als bij toverslag een rondedans om datgene wat op ■woonlijk onbedekt ruste was. at kwam de oude wmpelend op zijn zich vliegensvlug id dan zou de uit- af met de staart misplaatst apimest Woensdag 23 januari 1974 11 (Van onze correspondente) AXEL De heer P. P. M. de Kort, oud-hoofd van de r.-k. lagere school in Axel, medeoprichter van de KAB in Axel, een van de werkers van het eerste uur wat betreft het sociaal-maatschappel(jk werk, en niet te vergeten ja renlang penningmeester van de Axelse afdeling van de r.-k. bejaardenbond, is gisteren, een dag voor zijn 80ste verjaar dag, tot ereburger uitgeroepen van de gemeente Axel. Het aantal ereburgers van Axel ligt beneden de tien. Dus sprak burgemeester A. de Kam tijdens de jaarvergade ring van de r.-k. Bejaarden- bond, afdeling Axel, van een „uitzonderlijke onderschei ding". Het Gezellenhuis aan de Walstraat in Axel was ge vuld met ruim 100 belangstel lende bejaarden, die midden in de vergadering bezig wa ren, toen rond een uur of twee een deputatie van het gemeen tebestuur onder leiding van de burgemeester de feestvreugde nog eens extra kwam verhogen met veel vriendelijke woor den, bloemen en niet te verge ten de erepenning. (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 - HULST Telefoon (01140) - 3444 De zaak voor 'n gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen. SPECIAAL WEEKEND MENU voor 15, Bediening en B.T.W. inbegrepen. Keuken open tot 22.00 uur Dinsdags gesloten. Zondags geopend. (Van onze correspondent) HULST Luktor Banden 1 heeft zijn voorsprong op de naaste concurrenten in de he ren eerste klasse van de be- drijfsvolleybalcompetitie te Hulst weten te vergroten en staat nu zes punten voor op naaste achtervolger Lybeert Verstraeten 1. Dit dankt Luktor Banden aan twee opeenvolgende over winningen binnen een week, die vier winstpunten oplever den. Watneys en Clitex Sport 1 bekleden nu respectievelijk de derde en vierde plaats met beiden 19 punten. Onderaan bleef Remortel Sport puntenloos op de laatste plaats staan. Een zeer verdienstelijk spe lend CVC 1 maakte het Luk tor Banden 1 vooral de eerste twee sets bijzonder lastig. Het Clingse team startte verras- j send met 'n 1511 set zege en gezien het verloop van de tweede set, leek hier een da verende verrassing in de lucht te zitten. Op het nippertje slaagde Luktor Banden er tenslotte toch in deze set met 13-15 naar zich toe te halen. Hoce verwachtingen voor de beslissende derde set, maar deze werd voor de kandidaat- kampioen maar een formali teit. Men was nu goed op dreef geraakt, hetgeen erin re sulteerde dat CVC met 4—15 klop kreeg. I Al met al du« een verdiende 1 1—2 zege van Luktor Banden 1. Remortel Sport begon met een 1513 setzege zeer goed I tegen Clitex Sport 1, maar daarna had men blijkbaar ook I alle kruit verschoten. Clitex I Sport 1 ging er eens goed I tegen aan en besliste deze ont- I tnoeting vervolgens uiterst I gemakkelijk met 13 in zijn I voordeel. Ambulo 1 was niet I opgewassen tegen een beter Luktor Banden, dat met 04 I opnieuw een belangrijke pun- tenwinst boekte. Watneys was vooral tech nisch veel beter dan KPJ 1, en de 21 overwinning gaf misschien nog geen juist beeld van het krachtsverschil. Nor male overwinning van Bol Sport op KPJ 2, dat met 13 werd teruggewezen. Goede tegenstand van Ly beert Verstraeten 2 tegen het n°ger geklasseerde Voor waarts, laatstgenoemd team zegevierde met 0—3. Eerste nederlaag van koploper WC regen de nummer twee van de ranglijst, het momenteel goed draaiende SC Morres, dat vrij gemakkelijk met 3—0 de bo venhand hield. Toch blijft WC vnj afgetekend op kop staan. Normale 3—1 zege van e n °P, eer> kansloos Ambulo Gemakkelijke 04 zege van Lybeert Verstraeten 2 op CVC nï? 2eS° van het seizoen an Clitex Sport 2 op een tegenvallend Luktor Banden 2, dat een 2—1 nederlaag moest „U hebt al zoveel onder scheidingen gehad, dat deze er niet meer bij kan op uw borst. Daarom hebben we er maar een legpenning van gemaakt", grapte de burgemeester. Hij memoreerde nog even de bij zondere verdiensten, die de heer De Kort, inmiddels ver huisd naar Terneuzen, op zijn naam heeft staan. „Het is na tuurlijk stout dat u verhuisd bent", zei de burgemeester. Ook de heer J. de Jager, voor zitter van de kring-Breda van de bejaardenbond, was aanwe zig om de heer De Kort lof toe te zwaaien. „Het is een bescheiden mens". Tevens riep hij op tot eenheid en naastenliefde voor de bejaarden. Het kost de be jaarde mens veel moeite de snelle veranderingen, ook bin nen de kerk, te kunnen vol gen. „Wat vroeger een grote zonde was, is nu heel ge woon", vond de heer De Ja ger. Hij wees er voorts op dat de bejaardenbonden steeds ster ker worden, en zullen streven naar het optrekken van de uit keringen tot het minimumloon. Hierna was het woord aan pastoor De Jong, die niet al leen waardering had, voor wat de heer De Kort allemaal had gedaan, maar vooral voor de wijze waarop. Van het bestuur van de bejaardenbond kreeg de heer De Kort een boeken- bon en mevrouw De Kort een bos bloemen. Tijdens deze jaarvergadering werd ook af scheid genomen van mevrouw Van Goeye, die als bestuurslid werd vervangen door mevr. A. Fermont, terwijl de heer De Kort zijn plaats inruimde voor de heer A. Vermeulen. Nieuw gekozen in het bestuur werd de heer P. Gelderland, terwijl de heer A. de Brouwer werd herkozen. Verder werd er nog gespro ken over. de reis voor het ko mende seizoen. Suggesties wa ren er genoeg, maar de plan nen staan nog niet vast: De gehele jaarvergadering, die 's morgens om 11 uur was be gonnen met een heilige mis, en werd voortgezet met een gezamenlijke koffietafel, waarbij de burgemeester ook een broodje mee at, stond on der eliding van voorzitter O. Moorthamer. Bingo Morgen wordt er voor de bejaarden in het be jaarden- en dienstencentrum Het Trefpunt aan de Singel- weg in Axel een zang- en bingo-avond gehouden. Het muzikale gedeelte wordt ver zorgd door het bejaardenkoor. dat ook met alle bejaarden samen wat liederen zal zingen. De rest van de avond wordt opgevuld met een bingospel. De bijeenkomst begint om half acht. Biljarten De laatste wed strijd in café De Kroon in het door de biljartclub de Steens- Carambole georganiseerde ne- derlaagtoernooi werd gespeeld tegen de biljartclub van de personeelsvereniging van de N.V. Philips in Terneuzen. De Steense Carambole won deze wedstrijd met 263 caramboles 'egen 185. P van Nee van °hilips maakte met zeven 'eandstot.en de grootste serie. Na goedkeuring van een hier voor in het leven geroepen commissie zal de uitslag van het nederlaagtoernooi officieel worden bekendgemaakt. (ADVERTENTIE) I HULST - Tel. 01140 - 3453s KOFFIETAFELS v.a. 5,95 j voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 Gezamenlijke maaltijd van de bejaardenbond. AXEL Gisteren re gende het hij de rijkspo litie te Axel klachten van mensen uit de zuid oosthoek in Axel. Bewo ners van onder meer de KanaalkadeOlievier- straat en Robertstraat meldden dat in de nacht van vrijdag op zaterdag de beschermkapjes van de elktrische deurbellen waren verwijderd. Tot nu toe heeft men er nog niets van terug kunnen vinden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Kaarten in café Vonck hebben 26 personen deelgeno men aan een kaartwedstrijd. De uitslag luidt als volgt: 1 J. de Klerk, 2 P. de Poorter, E. Lambert, G. van Bunder, R. Arends, P. Wolfelaer, A. Dob- belaer en P. Asselman. Aanrijding In de Nieuw- straat te Koewacht is zondaga vond een bromfietser, de hoer F.J.V. uit St.-Jansteen tegen de geparkeerde auto van de beer W.CC.T. uit Overslag aangereden. Bromfiets en auto werden beschadigd. Teerdag 'De duivenmaat- schappij „Nieuw-Leven" heeft in het clublokaal bij Alb. de Kind haar jaarlijkse teerdag gehouden. Er namen veertig leden aan deel. Begonnen werd 's middags om 13.00 uur met een maaltijd, waarna een vergadering werd gehouden. Voornaamste punt op de agen da was het ontslag van voor zitter Alp. Goosens, die we gens ziekte zijn functie wen ste neer te leggen. In zijn plaats werd als voorzitter be noemd H. Beghein, waarna de heer Goossens tot ere-vo-orzit- ter werd benoemd. Verder werd er een kaartwedstrijd gehouden met de volgende uitslag: 1 F. Rogiest-P. Coene, 2 W. Verbiest-L. Seghers, Om. van Damme-R. v. d. Bilt, 4 Th. Inghels-Jac. Elegeert, 5 R. van Hijfte-Jo Rombout, 6 A. de Booij-R. Pardon, 7 Om. Bonne-G. van Hove, 8 W. v. d. Bilt-F. Bonne. Schietingen Aan de be- jaardenschieting in café „Oude Molen" hebben 35 schutters deelgenomen. De hoge vogel was voor A. de Ridder uit Zuiddorpe. De eerste zijvogel voor C. de Schepper uit Koe wacht. De tweede voor C. Sta- laert uit Boschkapelle. De meeste kleine vogels waren voor P. d'Hondt uit Klooster- zande. Aan de zaterdagschieting bij P. v. d. Steen in Koewacht België is door zestig schutters deelgenomen. De hoge vogel was voor Jac Martens uit Koe wacht. De eerste zijvogel voor G. de Smet uit Koewacht en de tweede voor R. Kind uit Zuiddorpe. Zondag organiseerde de schuttersmaatschappij „Thuis Weg" een schieting op de lig gende wip in café G. van Rumste uit Koewacht met een deelname van vijfenzestig schutters. De uitslag: Hoge vo gel J. Ferket uit Stekene, eer ste zijvogel Alb. Seghers uit Koewacht en tweede zijvogel V. de Schepper uit Moerbeke. 1 Je meeste vogels (vijf stuks) gingen naar Om. Saman uit Koewacht. Aan de zondagschieting In •afé Oude Molen in Koewacht •lamen 4b schutters deel. De loge vogel gmg naar R. Adam n Koewacht en beide zijvo gels wevden geschoten door P. Oosting uit Axel en Fr. Vonk uit Kapellebrug. De meeste vogels waren voor C. Gijsel en A. de Waele, elk vier stuks en beiden uit Koewacht. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HULST Dank zij de oplet tendheid van een onderwijzer en de inzittenden van een pa trouillewagen is de rijkspolitie van Hulst er zeer vlug in ge slaagd een reeks van inbra ken, die het afgelopen week einde in Hulst plaatsvonden op te lossen. Als verdachte van de inbraken is de uit Roosendaal afkomstige J. van Z. maandag in zijn woonplaats aangehouden. Van Z. werd gistermiddag naar Huist over gebracht en voor verhoor inge sloten. De reeks inbraken begon vrijdagavond rond 19 uur in de mavo-school te Hulst, maar hief begon de pech reeds voor Van Z. want hij werd op he terdaad betrapt door een on derwijzer die nog in de school moest zijn. Via een openstaand gevelraam slaagde Van Z. erin te ontsnappen, met achterla ting evenwel van een reeds (Van onze correspondent). VOGELWAARDE De aangekondigde danscursus on der leiding van dansleraar Ga by van de Lavoir uit Hulst zal in het Dorpscentrum te Vogel waarde van start gaan op za terdag 26 januari. Een 25 belangstellenden hebben zich opgegeven. Dons liefhebbers, of degenen die dat willen worden, kunnen zich tot 26 januari nog opgeven aan het adres Julianastraat 19 te Vogelwaarde, tel. 01147-255. De Hele cursus, met onder meer quick-steps, foxtrot, En gelse Wals, Weense Wals, en zovoort zal bestaan uit 15 les sen van een uur. Alle lessen worden op zaterdagavond ge houden en beginnen om acht uur. (Van onze correspondent) HULST In de sporthal te Huist werd de loting verricht voor d-e kwartfinale van de Bevobo-beker. Bij de dames: Morres 1 Clitex Sport, Hako Daf of Voorwaarts 2 - Remortel Sport, GVC of Mavo 2 - EIV, Watneys 1 - KPJ 1. Bij de heren: Ambulo 2 of Watneys - CVC, Hako Daf of Luktor Banden 2 - Lybeert Verstraeten 1, KPJ 1 - Morres, Clitex Sport 1 of Clitex Sport 2 - Bol Sport. buiten het gebouw geze,:e pla tenspeler, projector, projectie scherm en platen. JJe onder wijzer zag hem wegrijden in een lichtgrijze auto, wat voo'r de politie een belangrijke tip was. Vrijdagnacht volgde een tweede inbraak, ditmaai in de sex-cinema „Petit Paris" in de grote Bagijnestraat te Hulst. De dader nam hier 65 kleuren sexfilms en twee projectors, samen voor een waarde van 3- a 4000 gulden mee. Zondagnamiddag werd tus sen 17 en 18 uur in de Emma- haven de auto van de Belg C. uit Zwijndrecht opengebroken en werden er verschillende goederen ontvreemd. Maandagmiddag om onge veer halftwaalf liep Van Z. dan tegen de lamp, in de buurt van Nieuw Namen. Een patrouillewagen van de rijks politie kreeg op de Parallel weg een grijze personenauto in de gaten, die zich verdacht ophield bij een drietal daar staande zomerhuisjes. Toen de politiemannen poolshoogte gin gen nemen ging de auto er van door met achterlating van een buitenliggende antieke klok. Geassisteerd door inmid dels gewaarschuwde politie wagens van Axel en Hontenis- se werd de achtervolging inge zet. In Hulst slaagde men er in de auto te achterhalen, maar Van Z. zag toch nog kans om te ontsnappen. Men had evenwel zijn kenteken kunnen opnemen en de eige naar van de auto opsporen bleek toen nog maar een kwestie van weinig tijd. VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK Gebedsdienst Vanavond (woensdag) vindt in de evan gelisch Lutherse kerk een oe cumenische gebedsdienst plaats. De liturgie is samenge steld door leden van de diver se kerkelijke gemeenten in Groede. Prijsschieting In café Se raph, Blommaert te Hulst werd een prijsschieting gehou den op de liggende wip, waar aan 39 schutters deelnamen. Er werd geschoten op één wip. De uitslag' luidt als volgt: De hoogvogel werd geschoten door E. Hemelsoet te Sluiskil, de eerste zijvogel was voor A. de Nijs te Hulst, en de tweede zijvogel ging naar P. de Kos ter te St.-Jansteen. Het hoogste aantal kleine vogels werd geschoten door P. Reyns te St.-Jansteen en G. Blommaert te Hulst, beiden met drie stuks. Kaarten Aan de kaart wedstrijd, gehouden in het ca fé Van Waterschoot, hebben veertig kaarters deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1 C. Strooband-R. Sturm, 2 P. Hoefman-H. Engels, 3 A. Rei- zebrak-J. Pauwels, 4 A. Tiele- man-P. Vermeersen, 5 W. Hendriks-A. Verhulst. (Van een onzer verslaggevers) HULST Als oprichter Ca- miel IJsebaert (78) uit Sint- Jansteen er de huidige directie niet op had geattendeerd, dan *ou het 25-jarig jubileum van de Hulster wasserij „De Dage raad" waarschijnlijk onge merkt zijn gepasseerd. Aan zijn „tip" evenwel heb ben de 23 dames van het be drijf nu te danken, dat ze ééi van de komende weken nog een feestje in het vooruitziet! hebben, hoewel de officiële datum van het jubileum eigen lijk 19 januari was. De heer IJsebaert zelf was dinsdag morgen voor het eerst sinds lange tijd weer te gast in he bedrijf, waar de huidige eige naresse, mevrouw Van Roos malen, hem met een fles jon ge, een doos sigaren en een welgemeend „gefeliciteerd" begroette. De afgelopen tien jaar is de omzet van het bedrijf in de Hulster binnenstad vertien voudigd. Naast zeshonderd particuliere klanten heeft het bedrijf de was van een groot aantal hotels, ziekenhuizen en ln Terneuzen afgemeerde schepen. Al mag er dan mis schien in deze branche mo menteel geen „goud" meer te verdienen zijn, de perspectie ven voor „De Dageraad" in Hulst zijn bepaald niet slecht, en met het oog daarop heeft het bedrijf percelen aan de Beestenmarkt en in de Zwa- nenstraat in Hulst gekocht, waardoor de uitbreidingsmoge lijkheden zijn verzekerd. Mevrouw Van Roosmalen wordt bij het voeren van de directie geassisteerd door haar zoons Jan en Leo, die respec tievelijk de technische en eco nomische leiding hebben. Het doen van de was voor particu lieren vormt een nog vrij be langrijk onderdeel maar in principe is „De Dageraad" toch vooral ingesteld op (iet grotere werk. Mevrouw Roos malen: „De investeringen lig gen alleen verschrikkelijk hoog. Voor één machientje kun je een aardige bungalow bouwen, en dan is het nog een machientje dat je niet eens ziet staan. Eén ding hebben de heer IJsebaert en zijn op volgster mevrouw Van Roos malen gemeen: ze zijn erg te vreden over hun personeel van „toen" en „nu". „Reuze men sen", vindt mevrouw Van Roosmalen (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De af- eling jongeren van de volks- lansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde gaat een aantal drukke maanden tegemoet. Op het programma staan onder andere een optreden in Hulst bij de opening van het nieuwe gemeenschapscentrum in fe bruari, een optreden in Doorn, eveneens in februari, een op treden in Biervliet begin maart en in mei in het Belgi sche Evergem bij gelegenheid van de nationale Meiboom- dag. Daar het stuk voor stuk erg belangrijke optredens zijn, waarbij veel publiek wordt verwacht, zijn de jongeren er toe overgegaan om onder lei ding van dansleider O. Vos- veld naast de gewone oefena vond op dinsdag ook te oefe nen op zondagochtend. Naast de hierboven genoemde optre dens zijn bij de volksdans groep ook enkele aanvragen binnen gekomen van bejaar- entehuizen in de buurt. Aan eze aanvragen zal de groep oldoen door op te treden met irie groepen, waarbij dan tel lens een keus wordt gemaakt ut de zeven groepen die Hava laguila thans telt, te weten 'rie kindergroepen, een tie- irgroep, een jongerengroep, m twee seniorengroepen. Bij rg belangrijke optredens zul- en dus alleen de jongeren voor het voetlicht komen, ter wijl bij de zogenaamde gezel- ligheidsoptredens ook andere afdelingen mee uitrukken. In totaal telt de volksdansgroep nu 118 leden. (Van onze correspondent). VOGELWAARDE Op za terdag 23 februari zullen ook de tieners van Vogelwaarde hun eigen carnavalsfeest kun nen vieren. Voor het eerst wordt dan namelijk voor de leeftijds groep van 12 tot 15 jaar een apart carnavalsfeest georgani seerd in het Dorpscentrum Vo gelwaarde. Het bestuur van het Dorpscentrum heeft ge meend tot het organiseren van dit feest te moeten overgaan omdat genoemde leeftijdsgroep net iets te jong is om het grote carnaval mee te vieren, en zich te groot voelt voor een limonadebal. Op het program ma van die avond staat onder meer een verkiezing van een prins tienercarnaval met twee hofdames- De Vogelwaardse carnavalsvereniging Vogelpiek zal aan dit carnavalsgebeuren eveneens meewerken. 0 Grondlegger en eigenaresse van de Wasserij op de achtergrond. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Ik heb de in druk, dat er door sommige be drijven op het punt van prijs verhogingen misbruik wordt gemaakt van de situatie. In veel gevallen zijn prijsverho gingen op dit .moment een kwestie van „een voorschotje nemen". Tot deze conclusie kwam maandagavond NW-bestuur- der W. Pel tijdens een forum avond van het overlegorgaan van de vakbonden in Hulst. Tijdens die bijeenkomst vielen er onder meer geluiden te be luisteren om de lonen aan banden te leggen onder voor waarde, dat ditzelfde ook met de prijzen zou gebeuren. W. Fel: „Als de prijsontwikkeling niet in d-e hand wordt gehou den, dan zal de vakbond niet aarzelen om tussentijds loonei sen te stellen". NKV-bestuur- der P. Everaert uit Walsoor den pleitte er tijdens deze bij eenkomst voor o-m te trachten de consument onder meer ook via de vakbond prijsbewust te maken. De heer Blommaert uit Sint-Jansteen vestigde er de aandacht op, dat de duidelijk merkbare machtsstrijd tussen de heren Brussel en Groene- velt in de ogen van veel men sen nogal verwarrend werkt en hij drong er bij het overleg orgaan dan ook op aan om het ongenoegen vari de Zeeuwse vakbondsbestuurders over deze strijd kenbaar te ma ken. Overigens ging voorzitter Pel op die uitnodiging niet in, omdat het volgens hem niet „gepikt zou worden als het overlegorgaan Zeeland zich met de industriebonden zou bemoeien, De heer Blommaert pleitte tijdens deze vergade ring tevens voor intensievere contacten met het land van Waas in België o-m op deze wijze een vinger aan de pols te kunnen houden met betrek king to-t de industrialisatie van de linker-Scheldeoever. NKV-man Ja-n van de Voor de: „We hebben in Nederland al weinig invloed bij indus trievestigingen, maar dat is in België z0 mogelijk nog min der. In België blijven de voor zieningen voor het milieu een stuk achter bij Nederland". Van de Belgische vakbonden valt op dat punt geen steun te verwachten, omdat ze intern te zeer zijn verdeeld. Contac ten over deze zaken met de Belgische vakbond ACV in een eerder stadium zijn al eens stuk gelopen op wat W. Pel noemde: „De Belgische gemoedelijkheid". -

de Stem | 1974 | | pagina 7