9 Jome Sterk slot Dipdam/Pijnen Pijnen en gaan uit Duynöam eikaar Sterk herstel Even Kijken BSSt- JS2S-* ■Sgff Browne lost belofte in 50.000 bezoekers! DRIE OVERWINNINGEN VOOR ANDRé TAO Teunissen weg bij FC Den Haag UITSLAGEN Amateurs een miljoen gulden aan prijzen voor/1 zef razendsnel knopen aan-Winke'-* Woensdag 23 januari 1974 t-Jan TraasHeirikeru* I jaar. V- - tp te - t Russische partijblad isie" wordt genoemd foto de schrijver met lolai. V verplichte corveedienst ;e jaar in de niet-ge- 'seerde landbouw, en de produktie zien als dei, en niet langer als 1. Laten we hopen dat elijkheid net als in het 3e science (nu vertaald iter verstand) het wint fiction. Nederland zal ij varen...! Frans Boogaard :er van Dieren: Eco- honderd jaar na de n Rome. Martinus Nij' Haag, eerste uitgave Generale Rotter- 1-3 DEN HAAG Het bestuur van de eredivisieclub FC Den Haag heeft dinsdagavond be kendgemaakt dat het arbeids contract met trainer Evert Teunissen, dat per 30 juni 1974 afloopt, niet zal worden ver lengd. Teunissen zal de training en coaching van de A-selectie tot die datum normaal blijven lei den. Omtrent de opvolging heeft het bestuur van FC Den Haag geen enkele beslissing genomen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Bij het ter perse gaan van deze edi tie was het zo goed als zeker dat René Pijnen en Leo Duyndam, die een ruime puntenvoorsprong hadden op de koppels Merckx/Sercu, Gilmore/Stam en Van Lanc- ker/Mourionx en bovendien op de slotavond opnieuw een grote vorm demonstreerden, de zesdaagse van Rotterdam zouden gaan winnen. De stand was gisteravond om half elf: 1. Duyndam-Pijnen (Ned) 394 punten, 2. Merckx-Sercu (Belg) 356, 3. Gilmore-Stam (Aust.-Ned.) 330, 4. Van Lan- cker-Mourioux (Fr.) 152, op 1 ronde: 5. Karstens-Hempel (Ned.-W.-Dld.) 190, op 14 ron den: 6. Koel-Bal (Ned.) 71, op 16 ronden: 7. Delatorre-Mor- biato (It.) 129, op 22 ronden: 8. Verschueren-Debosscher (Belg) 42, op 25 ronden: 9. Dc Wit-Van Leeuwen (Ned.) 96 op 30 ronden: 10. Van Tol- Priem (Ned.) 412, op 35 ron den: 11. Loevesijn-Delooi (Ned.-Belg) 22, op 37 ronden: 12. Bracke-Peelman (Belg) 93. op 39 ronden: 13. Dean-Perkins (Austr.) 109. De Fransen Patrick Cïu- zeaud en Serge Aubey hebben de amateurzesdaagse gewon nen. De eindstand van de ama teurzesdaagse Is: 1 Cluzeaud- Aubey (Fra) 82 punten, 2 Xoot-Van Gerven (Ned) 74 punten, op een ronde: 3 Purz- a-Miksik (Tsjsl) 70 punten, op twee ronden: 4 Breur-Ve- nix (Ned) 69 punten, op drie ronden: 5 Mmneboo-Stander rNed) 61 punten, 6 Van Gas- cel-Caethoven (Belg) 59 pun ten, o_> vier ronden: 7 Pon- steen-Fens (Ned) 58 punten, op acht ronden: 8 Ten Tije- Kipping (Ned) 38 punten. 0 René Pijnen: serieus in buiten de wedstrijd. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM René Pjjnen en Leo Duyndam zijn als zesdaagsekoppel uit elk aar. Leo Duyndam zal in de zesdaagse van Antwerpen (start op 1 februari) een koppel vormen met de Prin senbekenaar Gerben Kars tens. Pijnen zal in Antwer pen, waar dit jaar de trio's zijn afgeschaft (vorig jaar wonnen Pijnen, Duyndam en Koel), met de Belgische weg renner Rik van Linden vertrekken. Het nieuws van het uit elk aar gaan van Duyndam en Pijnen kwam voor insiders in het zesdaagsewereldje niet als een verrassing. Het was ge noegzaam bekend, dat Gerben Karstens alles in het werk stel de om Westlander Duyndam van Pijnen los te weken. De slimme Karstens ging zelfs zo ver om de vaste soigneur van Pijnen, en Duyndam Jos Jans- sens te benaderen. Janssens stelde gisteren echter, dat hij nooit voor Karstens zou wil len werken. „Al biedt hij mij al het geld wat hij bezit", zei Jos Janssens beslist. Karstens, die in feite voor Rotterdam zijn zinnen al had gezet op het sa- menrijden met Leo Duyndam. heeft dus wat Antwerpen be treft zijn zin gekregen. Er werd gisteravond gefluisterd, dat Duyndam en Pijnen uit elkaai zijn gegaan door het grote ver schil in mentaliteit. Baanmana- ger Jan Derksen: „Het is be kend dat Duyndam buiten de koers een grote grappenmaker is en dat Pijnen de zaken bin nen en buiten de koers altijd zeer serieus benadert. En uit eindelijk heeft dat tot proble men geleid". Beide coureurs waren weinig mededeelzaam over de schei; ding van beider wielerwegen. Duyndam: „Ach, ik heb Ger ben Karstens mijn woord ge- (Van onze volleybahnedewerker) TERNEUZEN Het Zuid- zandse Even Kijken startte de tweede helft van de Zeeuwse volleybalcompetitie in de eer ste klas heren goed via een 3—2 overwinning op Ardito. De thuisclub begon het duel erg sterk en liet Ardito geen enkele kans door sterk aan- valsspel, waar het zwak ver dedigend Ardito geen raad mee wist. Maar in de tweede set lukte het allemaal niet zo goed meer. Tot een aanval werd er niet meer gekomen en Ardito ontnam Even Kijken het initiatief. De bezoekers konden nu wat meer in hun spel komen, en Even Kijken kwam in steeds grotere moei lijkheden en moest Ardito via 8T15 en 915 een 12 voor sprong toestaan. Even Kijken kon zich bijtijds herstellen in de vierde set en via 159 de stand weer in evenwicht bren gen. In de laatste set bleek Even Kijken conditioneel ster ker te zijn dan Ardito en kon de overwinning met 1510 in de vijfde set zeker stellen. Het aantrekkelijke duel tus sen Voorwaarts en Roelofs- ADVERTENTIE cr-° Schelde Sport 1 begon met e enaftasten van eikaars krach ten. Beide partijen begonnen met aanvallend spel, wat tot 99 gelijk op ging, maar daarna was het Roeloïs-Schel- de Sport, met sterke aanval lers als Weasels en Stump, dat langzaam uitliep en de eerste set won met 1015 In de tweede set wisselde Voor waarts wat spelers, hetgeen het spel gunstig beïnvloedde, Voorwaarts kwam in de twee de set weer op gelijke hoogte, maar kon in de derde set slechts tot 99 op gelijke hoogte blijven met Roelofs- Sohelde Sport dat wederom uitliep tot 12. In de vierde set leken de Terneuzenaren regelrecht op de eindoverwin ning af te stevenen toen het een 112 voorsprong naim, maar Voorwaarts wist tot 10 11 terug te komen. De span ning steeg bij de stand 1313 ten top en het was Voorwaarts dat als overwinnaar uit de strijd kwam, zo Roelofs-Schel- de Sport een vijfde set af dwingend. In deze beslissende set bleek Wohelde Sport toch de sterkste te zijn in dit spor tief duel, goed geleid door scheidsrechter Sarneel. In de promotie-poule van de eerste klas dames was naast de gemakkelijke 30 over winning van Even Kijken op Ardito, de 31 zege van Wat- neys Ta'ktika 3 op Kikkers belangrijk. In de eerste set liep Watneys Taktika royaal uit tot 147, maar Kikkers kwam nog goed terug, maar moest toch met een 1513 ne derlaag genoegen nemen. In de tweede set werden de goe de spelverdeelsters van Wat neys even aan de kant gelaten, wat een onzeker spel ten ge volg had, zodat- Kikkers met 715 de stand op 11 kon brengen. In het verdere ver loop van het duel bleek de homogeniteit van Watneys te genover het niveauverschil van de Kikers-dames door- slaggevend. De pass bij Wat neys werd beter zodat de aan val er ook steeds beter uit kwam en daardoor moest Kik- j kers via 158 en 159 met| een 31 nederlaag naar huis terugkeren UITSLAGEN: Heren lc klas promotie: Watneys Taktika - Kikkers 3—1: 15—8, 15—4. 12—15, 15—10, Voorwaarts -1 Roelofs-Sahelde Sport 1 23: 10—15 15—7, 9—15, 15—13 11—15. Heren le klas degradatie Even Kijken - Ardkto 2: 1510, 8—15, 9—15, 15—9! 15—10, Marathon OVC 3- 2. Dames Watneys Taktika le klas promotie: - Kikkers 3—1: 15—13, 7—15, 15—8, 159, Even Kijken - Ardito 3—0: 15—9, 15—6, 15—9. Dames le klas degradatie: PZEM - Marathon 2 31: 15 4, 15—0, 13—15, 15—12. Dames 2e klas A: PZEM 2 Ovisa 23: 156, 1015, 159, 015, Marathon 4 - 31ok 73 2 2—3, 15—9: 12—15 3—15, 17—15, 11—14. Dames 2e klas B: SSV - IJVC 3—1: 8—15, 15—8, 15—9, 15—9. WIK OVC 1—3; 16— 14, 13—15, 4—15, 7—1, Roe- lofs-Scheldesport 2 - Roelofs - Schelde Sport 1 23. Heren 2e klas B: De Sterre - Kikers 2 3—0; 169. 16— 13, 17—15, Nivoc - SSV 3—0: 15—6, 15—2, 15—13. Heren 3e Mas: WIK 2 - OVC 2 3—1: 15—8, 15—5 11— 15, 15—13, IJVC 2 - VCG 3— 1: 15—5, 15—11, 7—5, 5— 0. 0 Duyndam: belofte aan Karstens. geven diat ik in Antwerpen met hem zou rijden. En wat dan nog. Ik begrijp niet wat de mensen allemaal zeuren". René Pijnen was in het geheel niet onder de indruk van het weg vallen van zijn vaste koppel- genoot. Ook al niet, omdat de meeste baandirecteuren al eer der tot de conclusie waren ge komen, dat het koppel Pijnen- Duyndam te sterk was gewor den voor de uitgedunde con currentie. Vandaar dat het tweetal dit winterseizoen al vaèk aan een andere renner werd gekoppeld. Pijnen, zeer rustig: „Als Leo denkt dat hij op deze manier goed doet. dan moet hij dat zelf weten. Meer wil ik er niet over zeggen. I- Antwerpen zien we wei ver der". Peter Post, de maai met zes tig zesdaagseoverwirmiingeai op zijn naam, betreurde het, dat Pijnen en Duyndam als koppel uit elkaar gaan. Zeker, omdat verwacht wordt, dat beide coureurs ook in de toe komst niet meer met elkaar zullen rijden tijdens zesdaag sen. Post: „Deze zesdaagse in Rotterdam heeft weer bewe zen dat Pijnen en Duyndam het sterkste koppel vormen dat er momenteel is. Maar ja, als de heren het niet langer met elk aar eens zijn dam kunnen ze Inderdaad beter uiteen gaan". In de wandelgangen van het Rotterdamse sportpaleis Ahoy viel te beluisteren dat Pijnen het met zo erg vond dat Duyn dam bij hem wegging als kop- pelgenoot .omdat de Woens- drechter van mening was, dat hij vooral door het toedoen van Duyndam soms heel wat geld had gemist. Met andere woorden: dat speciaal Duyn dam er nooit uithaalde financi eel gezien dan wat er voor beide coureurs, als sterkste koppel in Europa in zou zitten. Intussen is het deelnemers veld voor Antwerpen voor een groot deel samengesteld. Tot niu toe zijn de volgende koppels gecontracteerd Pijnen - van Linden, Duyndam - Karstens, Merckx-Sercu. Stam-de Wit, V erschueren-Gilmore, Gimon- di-Renz, Haritz-Hemoel, Van Lancker-Mourioux, Peelman- irijters, Steevens-De Loof, Ho siers - Huysmans. Minties- Seeuws, Van Roosbroeck-Van Looy en De Meijer-D© Bos- scher. Cees Bal zal worden ge koppeld aan een van de Bel gen, die aanstaande zaterdag avond sterk rijdt in het Belgi sche ploegkoerskampioenschap, dat in Antwerpen wordt verre den. ROB VAN DEÜRSEN. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Bij het opmaken van de balans aan het eind van de vooral finan cieel geslaagde vijfde na-oor- ïogse zesdaagse van Rotter dam, merkte wedstrijdleider Peter Post op: „Tijdens de jachten hebben we voor het spektakel de Duitsers Bugdahl en Kemper wel gemist. De vervangers van dit koppel, Beloof en Loevesijn zijn mij tegengevallen". Peter Post noemde Cees Bal de ontdek king van deze zesdaagse, maar zoals bekend is de Zeeuw niet van plan zijn broodwinning op de baan te zoeken, O Gisteravond kon baandi- recteur Harry Hofmeester de 50.000ste bezoeker van dc Rot terdamse zesdaagse verwelko- man. Hofmeester had gere kend op 35.000 man. Een winst van 15.000 toeschouwers dus, ofwel ongeveer anderhalve ton. De Australiër Darryll Per kins (31 jaar) kwam gister avond niet meer aan het ver trek voor de laatste avond van de Rotterdamse zesdaagse. Perkins was geveld door darmstoornissen. Peter Post bombardeerde Perkins' ploeg genoot Dean tot algemeen re serve. 9 Tijdens de zesdaagse van Rotterdam werd niet minder dan 50.000 liter bier omgezet. Dat betekent, dat elke bezoe ker van groot tot klein drie glazen bier moet hebben ge dronken. O De Raleigh-ploeg met Re né Pijnen en Wim de Waal gaat onder leiding van Peter Post van 11 februari tot 3 maart naar een trainingskamp aan de Cóte d'Azur. O Parool-sportredacteur Rob van den Dobbelsteen heeft de jaarlijkse wielerpersprijs ge wonnen. De door Skol uitge schreven wedstrijd won Van den Dobbelsteen met een in terview met Tourbaas Felix Levitan. 9 Gisteravond was de avond van de wielercomités uit Zuid west-Nederland die hun koer sen laten meetellen voor de het Skol/Stem-klassement en van alle comités waren op uit nodiging van Skol twee ver tegenwoordigers aanwezig. WIJK AAN ZEE (ANP) De in de Verenigde Staten wonende Australische groot meester Walter Browne staat gewonnen in zijn in de zeven de ronde afgebroken partij te gen de Hongaar Forintos. Daardoor komt hij met SYz uit 7 alleen op kop. Browne deed het uitermate precies. Hij toonde zich een bekwaam echnicus door een gering po sitioneel voordeel om te bou wen tot een aanval zonder da mes. Het leverde hem een stuk op voor enkele minder valide pionnen. Inmiddels is de eeuwig opti mistische Browne doende zijn voor ue wedstrijd gedane me dedeling, dat hij zou winnen, waar te maken. Hij adviseerde toen met luide stem op hem te wedden, 10 dollar tegen 100. Geen mens durfde de gok aan, maai- spijt krijgt men er wel van. Overigens staat de Browne van maast het schaakbord als nogal excentriek bekend. Reeds meer dan een week be klaagt hij zich er bijvoorbeeld over, dat in de kelder van hotel Kennemerduin geen sau na wordt gebouwd. Dat daar overdag de meesters en de da mes spelen en dat dat verblijf 's-avonds ontspanningsgelegen heid is, telt hij niet mee. Enkelaar en Timmam zijn ri valen. Enklaar is zo'n jaar of tien ouder dan Timman, doch hi] was lange tijd uit de run ning. Zijn come-back viel sa men met de doorbraak van Timman. Enklaar pakte de aanstaande grootmeester heel bekwaam aan. Hij verwierf overwicht, doch liet bij het afwikkelen van de midden spel-kluwen toch steekjes val len. Zelfs zoveel, dat Timman bij het afbreken een winnende stelling had verworven. Na enig denkwerk gaf Enklaar dan ook zonder verder spelen de partij op. Aan Donner merkt men zel den dat hij emotioneel kan zijn. Een soort basis-eigen schap van elke schaker. Welis waar raakte hij maandagavond hardop geirriteerd, toen Lan- geweg een terecht gedaan re mise-aanbod niet onmiddellijk aanvaardde (waarom zou Lan geweg overigens niet even na denken?), doch toen hij dins dag tegen Hecht pardoes een pioen weggaf vertrok hij geen spier. De Westduitse groot meester had de partij tech nisch gezien, moeten winnen, maar de onverstoorbare Don ner legde hem zoveel voetan- ges en klemmen in de weg, dat hij zowaar nog het halve punt binnenhaalde. Een en an- (Van onze biljartmedewerker) TERNEUZEN In het kampioenschap tweede klasse handstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond heeft André Taq na drie ronden nog geen enkele fout gemaakt. Hij moest zater dagavond vanwege dc drukke werkzaamheden maar liefst drie partijen achter elkaar spelen. Zo won hij respectie velijk in een partij van 20 beurten tegen Baart uit Groe nendijk (50 voor 21 punten wat resulteert in een gemid delde van 2,50). Hierna moest hij de wapens kruisen met Van Drongelen uit Axel. Taq maakte de 50 punten in 38 beurten vol. Van Drongelen bleef goed volgen maar kwam vier puntjes tekort om deze partij te winnen. Hij behaalde er 46. In zijn laatste partij liet Taq er weer geen gras over groei en. Hij won deze in 31 beur ten en de stand was toen 50 voor Taq en 31 voor Ver-ij durmen. Zondagmiddag wer den er nog vijf partijen ge speeld met als resultaten- Baart verloor van Pladdet in 39 beurten, stand 3650; Goossens verloor van Van Drongelen in 36 beurten stand 3650; Marcus verloor van Pladdet in 47 beurten, stand 4150 en Verdurmen won van Rammeloo in 31 beurten. Rammeloo kon hier weinig te genover stellen en behaalde slechts 21 caramboles. Klapstuk van het kampioen schap was ongetwijfeld de partij Van Drongelen tegen Pladdet. Van Drongelen excel leerde in deze partij en maak te die in 13 beurten uit wat een gemiddelde betekent van 3,84. Pladdet kon op dit ge weld geen antwoord geven en verzamelde er slechts 18. De hoogs.-; serie kwam cok op naam te staan van Van Dron gelen. In die partij tegen Pladdet scoorde hij een reeks van 18. Taq staat echter na drie partijen aan de leiding Verdurmen en Pladdet hebben evenveel matenpunien maar hun gemiddelde is lager en zij hebben een partij meer ge speeld. Vrijdag en zaterdag worden de resterende vijf par tijen gespeeld die georgani seerd werden door de biljart vereniging KOT in het clublo kaal café Du Commerce te Terneuzen. De stand na drie en vier ronden is (resp. gespeelde partijen, matchpunten en ge middelde): 1 E. Taq 3 6 1,68; 2 E. Verdurmen 4 6 1,33; 3 G. Pladdet 4 6 1,30; 4 A. van Drongelen 3 4 1,89; 5 J. Goos sens 3 4 1.84; 6 P. Baart 3 0 1,21; 7 P. Rammeloo 3 0 1.03; 8 F. Marcus 3 0 0,93. der neemt niet weg, dat hij in de laatste ronden minder tref zeker speelt dan bij de aan vang van het toernooi. Met deze opsomming is het moois van deze zevende ronde trouwens nog niet uitgeput. Langeweg liet opnieuw zien, dat hij agressie-schaak wil gaan praktizeren. Met zwart tegen de secure Pomar spe lend offerde hij eerst enkele pionnen en toen een volle kwaliteit voor een felle atta que. Wit ontsnapte door zijn koning van de koningsvleugel naar a2 over te brengen, een schaaktechnische wereldreis. In tijdnood raakte Langeweg pardoes mat. Hij had toen trouwens al niets meer te ho pen. Ree heeft weer iels aan de theorie toegevoegd. Met zwart tegen Adorjan zag hij kans in de stokoude en vooral door Fischer geprefereerde Spaanse ruilvariant een nieuwtje te lanceren. Het pakte vertrou wenwekkend uit; royale puin- tendeling. Landskampioen Sosonko toonde zich in de loop van de ochtend nogal zenuwachtig bij het vooruitzicht tegen de wils krachtige Planine te moeten optomen. De geweldige theo retische kennis van Sosonko bleek echter zonder meer toe reikend voor prettig spel. Pla- nmc kreeg bij deze ontwikke ling geen gelegenheid zijn liefde voor onoverzichtelijke posities te belijden. Sosonko hield de positionele uitgang punten strak in de hand: re mise. Met 4% uit 7 is hij nog 3 punten van de titel interna tionaal meester af. Vandaag hebben de hoofdgroepen een vrije dag. Morgen kan Soson ko verder spinnen aan dit doel. Dan heeft hij zwart te gen Timman. Grootmeestergroep 7e ronde: Ghitescu (Roem.) - Matulovic (Zd SI.) V2—V2, Browne (VS) - Forintos (Hong) afgebr., En-, klaar (Ned) - Timman (Ned) afgebr., Sosonko (Ned) - Pla nine (Zd SI) YzYz, Donner Ned) - Hecht W-Dld) Yz—Vz, Pomar Sp) - Langeweg (Ned) 10, Quinteros Arg) - Radoe- lov (Buig) afgebr., Adorjan (Hong) - Ree (Ned) Yz—Vz. Stand na 7 ronden: 1 Pla nine 5, 2 Browne 4Yz en 1 afgebr., 3, 4 Sosonko, Hecht iVz, 5 Donner 4, 6, 7 Quinte ros, Radoelov 3% en 1 afgebr., 8, 9 10 Matulovic, Pomar, Ree 3 Yz, 11 Forintos 3 en 1 afgebr., 12 Timman 2Yz en 1 afgebr., 13, 14 Ghitescu, Adorjan 2Yz, 15 Enklaar 2 en 1 afgebr., 16 Langeweg Yz- Mees'ergroep 7e ronde: Tar- jan (VS) - Garcia (Cuba) 1 0, Dieks (Ned) - Keene (Eng) afgebr., Hartoeh (Ned) - Cio- caltea (Roem) YzYz, Kuraji- ca (Zd SI) - Pytel (Pol.) af gebr. Baljcai (Ned.)-Mohrlok (W. Did.) afgebr. Popov (Buig) - Eising WlDld) 10, Van Scheltinga (Ned) - Kuy- pers (Ned) 10, Antunac (Zd. SI) - Bachtiar (Inid) afgebr. Uit de 6e ronde: Eising (W- Dld) - Baljon (Ned) Yz—Vz- Uit de 5e ronde: Popov (Buig) - Bachtiar (Ind) 1 0 Stand na 7 ronden: 1 Popov 8, 2 Ciocaltea 4Yz, 3,4 Keene, Kurajica 4 en 1 afgebr., 5 Antunac "&Vz en 1 Afgebr., 6 t.m. 10 Tarjan, Hartog, v. Scheltinga, Kuijpers, Garcia 3%, 11 t.m. 14 Pytel, Dieks, Bachtiar, Mohrlok 2% en 1 afgebr. 15 Eising 2, 16 Baljon Yz en 1 afgebr. Damesgroep 3e ronde: v.d. Giesen (Ned) - Reicher (Roem) afgebr., Timmer (Ned) - Bruinenberg (Ned) 10, Nicolau (Roem) - Kalch- brenner (Zd SI) 10, Vokra- lova (Ts. Si.) - Laakman W- Dld) 01, Ivanka (Hong) - Ferrer Sp) 10, Karakas (Hong) - Litmanowicz (Pol) afgebr. Stand na 3 ronden: 1 Nico lau 3, 2, 3 Timmer, Ivanka 2, 4 .tm. 7 Bruinenberg. Vokralo- va, Laakmann, Kalchbrenner 1 Yz, 8 t.m. 10 Karakas, Litma nowicz, Reicher 1 en 1 afgebr., 11 v.d. Giessen 0 en 1 afgebr., 12 Ferrer 0. ADVERTENTIE) Baart (rechts) aan stoot in zijn partij tegen Verdurmen (links) Deze lichtgewicht SINGER Starlet naaimachine kunt u elke week winnen,alsuvoor/ L-meepuzzeltmetdeAktieNatuurindeze compacte lichtgewicht van Singer, met de slimme i™dS;9re0P ,s eenvoud'9 te bedienen, geen ingewikkelde moen»?nnf 1? iSS' Hii kan zi9"za99on en blindzomen; maakt

de Stem | 1974 | | pagina 13