Vooruitzichten De Schelde niet zo slecht CONCERT VAN SCHELDEGALM L. Groosman koning van Hofzicht Vijftien eerste prijzen in muziekconcours rife 1mi PPR-de Vies: samenleven samen delen OUDERS EN KINDEREN BEKEKEN SCHOOL lein publiek >or RT-musici Fracties op werkbezoek WD-kandidaten voor raad Goes streek Fietser aangereden BROMFIETSER DOOR AUTO MEEGESLEURD Schip nog steeds op hoge springer Wielen van auto Benzine in beslag genomen Terneuzen 0 Open schooldag in Hengstdijk. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De vooruitzichten voor 1974 van B.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde", onderdeel van het Rijn-Schelde-Verolmeconcern, zijn de olieboycot in aan merking genomen niet zo slecht. Bij „De Schelde" worden in- vesteringsgoederen gemaaat en door de grote golf beste) lingen in voorgaande jaren de werkbezetting voor de meeste afdelingen goed. Het bedrijf verwacht wel dat de orderontvangst in 1974, en daardoor de werkbezetting to latere jaren, door de economi sche toestand minder kan zijn dan tot voor twee maanden werd verwacht. Dit zei ir. J. Bout, voorzitter van de direc tie, in zijn jaarrede, afgedrukt in het personeelsblad De Schelde. De scheepsbouwafde- (Van onze correspondent). MIDDELBURG Doordat de fietser A. C. K. uit Koude- kerke zaterdag op de kruising Stationsstraat-Blauwedijk geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door J. G. uit Middelburg, ontstond er een aanrijding. De fietser diende opgenomen te worden in het Gasthuis te Middelburg. hoogwater Morgen, dinsdag 22 jan. Bergen op Zoom 3.21 en 15.39 Hansweert 2.24 en 14.45 Terneuzen 1.49 en 14 09 Vlissingen 1.19 en 13.37 Wemeldinge 3.11 en 15.29 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur: Overwegend droog, plaatselijk mist en iets lagere temperatu ren. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog et maal: 70 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min temp.: l tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent- 2an? SP een geheel droog et maal: 70 procent. lingen hebben in 1973 goed gedraaid en de bouw van de geleidewapen fregatten ver loopt voorspoedig. Met name voor nieuwe opdrachten voor marine-schepen doet het be drijf veel moeite. „De Schelde" heeft thans contacten met de marines van Australië en Venezuela en er bestaat zeker een kans dat hieruit orders voortvloeien. „Maar voor de werkbezetting in onze scheepsoouw is het belangrijkste dat wij volgend Jaar de opdracht voor nieuwe fregatten voor de koninklijke marine kunnen boeken", aldus lr Bout. Het ontwerp van deze schepen is nagenoeg gereed en „De Schelde" hoopt dan ook dat dit, met het oog op de continuïteit van de werkbezet ting, volgend jaar tot een or der zal leiden. „Zonder deze opdracht van de koninklijke marine wordt het heel wat moeilijker", zo voegde hij er aan toe. De industriegroep ap paratenbouw van „De Schel de" zal in 1974 worden uitge breid. Het personeelsbestand zal stijgen en de bestaande werkplaats wordt in grootte verdubbeld. De vergroting van de produktiecvpaciteit is het gevolg van grote opdrachten die „De Schelde" in 1973 ont ving voor onderdelen voor een nieuw type kernenergiecentra le, die bij het Duitse plaatsje Kalkar wordt gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De sta tenfracties van de PvdA, de PPR en D'66 brengen vrijdag een werkbezoek aan de ge meenten Vlissingen en Dom burg. Zoals langzamerhand traditie is geworden, plegen bij de werkbezoeken actuele onderwerpen door plaatselijke autoriteiten te worden be-' licht. In Vlissingen, ten stadhuize, wordt met B. en W. van de Scheldestad gesproken over zaken als de binnenstadspro- blematiek, de plannen voor een tweede brug over het ka naal, de gevolgen van de stag nerende industrialisatie, de planologie in de Walcherse ku- naalzone, de dubbelstadage- dachten, enz. enz. In Domburg wordt een be zoek gebracht wegens de bete kenis van deze gemeente voor de recreatie. De iracties gaan ook nog even op bezoek bij een inwoner van Koudekerke, die in een brief aan de Staten bezwaar heeft gemaakt tegen het tracé voor de nieuwe weg tussen Koudekerke en Vlissin gen. De dag wordt besloten met een openbare vergadering in de bovenzaal van „Britanni- a" in Vlissingen. ("Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Zaterdag en zondag zijn op de r.-k. lagere school in Hengstdijk open dagen gehouden. Ouders, kinderen en andere belangstel lenden konden kennisnemen van de vernieuwde school en een tentoonstelling van lucht foto's die in opdracht van de gemeente zijn gemaakt. Met name zondagmiddag toonden veel bezoekers, tegen de honderd, belangstelling. Zij namen de vernieuwde ramen en toiletïen in ogenschouw die onderdeel waren van de ruim een ton kostende verbouwing. Het hoofd der school de heer Schelfhout liet zaterdagmiddag de belangstellenden ook zien dat moderne methoden bij het onderwijs in Hengstdijk in ge bruik zijn. Hij had o.m. voor de kinderen een diavoorstel ling over allerlei onderwerpen zoals: vreemde landen, de del tawerken, en randstad Hol land. ,.Ik geloof dat de open dagen wel geslaagd zijn", al dus de heer Schelfhout, „voor al zondagmiddag was het vre selijk druk". MIDDELBURG De Zeeuwse PPR heeft haar ver kiezingsprogramma voor de komende zittingsperiode van Provinciale Staten gereed. Het algemene devies waaronder liet programma de provincie is ingestuurd, luidt: samen leven is samen delen. Tegenover een aantal be staande maatschappijstructu ren stelt de PPR een even groot aantal „ontsnappings modellen". Zo streeft men, al dus het programma, niet naar een prestatiemaatschappij, doch naar een takenmaat- schappij. Wat betreft het parlementai re gebeuren binnen Zeeland meent de PPR dat de grootst mogelijke openheid en door zichtigheid van bestuur nood zakelijk is, waarbij voor de havenschappen geen uitzonde ring wordt gemaakt. De werkgelegenheidspara graaf zegt dat het beleid zich moet richten op het reëel te verwachten aanbod op de Ze'euwse arbeidsmarkt en het welzijn van de bevolking. - In het kader van de nationale taak in het Westerscheldebek ken moet vervullen, dienen geen nieuwe taken te worden geschapen. De recreatieve functie van Zeeland moet primair ten dienste van de Zeeuwse bevol king staan- Er wordt een af remming van de industriële groei bepleit. De mens, aldus het programma, moet de maat van de dingen zijn als het om ruimtelijke ordening ga Nieuwe basisindustrieën wor den niet gewenst. Het Baal- hoekkanaal wordt afgewezen. Visserijhaven-concentratie in Breskens en het openhouden van de Oosterschelde zijn twee andere punten waarop de PPR zich sterk wenst te ma ken. Het energiebeleid in Zee land moet gericht'zijn op be perking niet op de voortdu rende .groei, zo meent de PPR, die bovendien duidelijke Ne derlandse woorden en daden wenst, waar het gaat om gren soverschrijdende water- en luchtvervuiling. (Van onze correspondent) SLUISKIL Op het kruis punt Bontepolderstraat-Rijks weg naar Sas van Gent kwa men een personenauto, be stuur' door T. M. R. uit Ter- neuzen en een bromfietser, R, de S. uit Sluiskil met elkaar in botsing- De bromfietsbe stuurder werd een dertigtal meter meegesleurd en moest, na behandeld te zijn door dok ter Van Haelst, per ambulance naar het Elisabethziekenhuis worden overgebracht. De S. verleende geen voorrang aan de auto. 0 Uitvoering Scheldegalm te Hansweert. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdaga vond hield de harmonie Schel degalm in de zaal Zeelandia, die goed bezet was met bezoe kers, haar jaarlijkse concert- toneel-dansavond. Het concert stond onder leiding van de heer A. Wijngaard uit Etten. Geopend werd met de mars Froh und heiter van Max Leeman. Hierna werd een kort welkomstwoord uitgesproken door de voorzitter van de har monie de heer J. de Pauw. De heer C. Oele werd door de voorzitter de medaille van verdiensten van de vereniging opgespeld in verband met het veertigjarig lidmaatschap van deze bijzonder vlijtige muzi kant. De heer Van Campen werd gehuldigd in verband met het feit dat hij tien jaar trouw lid is van Schelde galm. Hierna werd het concert vervolgd met nog vijf muziek stukjes. Bij de uitvoering van Wiéher Praterleben werd het publiek verzocht de muzikan ten te assisteren met handge klap, hetgeen van de zijde van het publiek op een waarlijk voortreffelijke wijze geschied de. De toneelvereniging De Kundvrienden uit Goes bracht hierna de klucht in drie be drijven genaamd „Janus" ten tonele. De dilettanten slaagden erin 't op aantrekkelijke wijze opgevoerde stuk te doen sla gen. Minder fortuinlijk was de start van het daaropvolgende dansgedeelte van deze feesta vond. De geluidsinstallatie vdh de band The Rythm Stars bleek namelijk een technische storing te hebben, welke eerst na vijftig minuten kon worden opgelost. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het tien duizend ton metende uit Sin gapore afkomstige vrachtschip Hille Oldendorff, zit nog steeds muurvast op de hoge springer, in de schaar van de Spijkerstraat. In de nacht fan vrijdag op zaterdag werd ge tracht met een ander zeeschip de Hille Oldendorff vlot te krijgen, maar dat is mislukt. Zondag werd er een poging gedaan met behulp van een zevental sleepboten, maar ook deze is mislukt. Het is nog niet bekend welke maatrege len er nu moeten genomen worden- 0 Wethouder Clays reikt de nieuwe koning de beker uit. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Het was de negenjarige Luc Seegers, die zondagmorgen rond negen uur het laatste schot loste, waar mee hij het nog laatste op de prang staande vogeltje af schoot en dat betekende het absolute einde van een mara- thonschieting die zaterdagmid dag om drie uur was begon nen. Plaats van handeling het Hcfzichttheater te IJzendijke waar de schuttersvereniging Hofzicht haar jaarlijkse ko- ningschieting hield. Een ko ning ischieting waaraan door 51 schutters uit Zeeuwsch- Vlaanderen en België werd deelgenomen en die officieel werd geopend door de Oost- burgse wethouder van sportza ken de heer G. A. Claeys met het afschieten van het eerste schot naar de door ieder zo fel begeerde alleen op de prang staande koningsvogel. Na drie ronden stond de vo gel nog onaangeroerd op de hoogste wip. Reglementair werd daarna het volle spel vogels opgezet. Pas in de ze vende ronde duikelde de ko ningsvogel naar beneden. Hof- zicht had zijn nieuwe koning, die met gejuich werd begroet. Het enthousiasme was begrij pelijk omdat de titel, nadat deze zeven jaar achtereen door een Belgische schutter was be haald, in het bezit kwam van een Nederlander en wel van de heer L. Groosman, de voor zitter van de organiserende vereniging. Hierna werd de wedstrijd voor enige tijd on derbroken en was het Hof- zichts vice-voorzitter de heer J. Seegers uit Terneuzen die met een korte toespraak wet houder Claeys inleidde. Wethouder Claeys, zelf ac tief lid van de vereniging, zei liet fijn te vinden dat er m deze kern van de gemeente een dergelijke bloeiende vere niging als Hofzicht is en reik te aan de nieuwe koning de daarvoor beschikbaar gestelde trofee van de gemeente Oost burg uit. Nadat aan de deelne mers een diner was aangebo den ging de schieting verder om de andere ere- en geldprij zen. Een trofee geschonken door de schuttersvereniging De Eendracht uit Vlissingen verd gewonnen door F. Claeys van Hofzicht in IJzendijke. A. Hoste van de ver. Dorpszicht te Sint-Margriete (B) ein A. de Pooter van Hofzicht te IJzen- dijke wonnen beiden een trofee geschonken door de eigenaar van het Hofziehttheater. Uit slag sc.hieting: eerste hoofdvo gel A. Hoste; tweede hoofdvo- gel Ivens Hofzicht Sluiskil; eerste zijvogel A. Hoste; twee de zijvogel U. Wiilems. Het grootste aantal vogels met zes stuks A. Boerman van Hof zicht IJzendijke. (Van een onzer verslaggevers) De Zeeuwse bond, afdeling Zeeland van de Kon. Ned. Federatie van harmonie-, fanfaregezelschappen en brass-bands, hield za terdag in de Prins van Oranje zijn jaarlijks zaalconcours voor leden-blaasorkesten. Voor dit jaarlijks concours behoeft slechts één verplicht werk te worden ingestudeerd tegen twee w'erken, wanneer men deelneemt aan een KNF-concours. De beoordeling is overigens even streng en volledig krachtens de KNF-regels en door KNF-officials. Dit keer was de jurering m hand-n van de heren M. Ogiei uit Dun Bosch en J. Claessens uit Tilburg. Zij handen Hp. verrichtingen van 21 orkesten te beoordelen. Uit de toege kende puntenaantallen mag de conclusie worden getrokken, dat er in het algemeen goed is gemusiceerd, al kon. er dit keer geen eerste prijs met lof (108-120 punten) bij de streng oordelende jury af. Wel la eerste prijzen (96-107 punum) en G tweede prijzen (84-95 punten) en dat mag een goed resultaat worden genoemd. De resultaten i« de top wa ren als volgt; Vaandelafdeting Brassband: Excelsior Kloetin- ge 106 pt. Excelsior 's-Heer Arendskerke 103 pt. Vaandel- afd. Fanfare: Euterpe Hei- kenszand 100 pt. Accelerando St.-Annaland 99J/2 pt. Vlijt en Volharding Souburg 98 pt. Ere- afdehng Brassband: Onda Middelburg 96 pt. Afd. uit muntendheid Brassband: Wil- helmina Colijnplaat 101 pt. Apollo Domburg 97 pt. Afd. uitmuntendheid Fanfare: Veere's Genoegen Veere 97 pt. Con Amore Hoedekenskerke 96 pt. Voor het Solistencon cours 1974 van de Zeeuwse Bond blijkt de belangstelling weer bijzonder groot. Bijna 300 blaasmuzikanten, w.o. weer veel jeugd, hebben zich aangemeld. Uiteindelijk zuilen er 270 hun partij voor de jury kunnen blazen in „het cultureel centrum De Vrone te Kapelle. Er zullen vier zaterdagen mee zijn gemoeid, te beginnen met zaterdag 3 maart. (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes van de VVD heeft op een ledenvergadering de kandida tenlijst voor de komende raadsverkiezingen vastgesteld. De VVD komt bij de raads verkiezingen met 17 kandida ten uit. De lijst wordt aange voerd door de heer J. P. Lin- ienbergh. Na hem volgen de namen van mevr. Mol-De Ja ger, de heer J. M. van der Vouw, de heer J. de Graag en nevr. Ter Hart-Muller. Verder vermeldt de lijst de heren: Buurke, Serdijn, Kakebeeke, Bierens, Claeys, Schuit, West- strate, mevr. Lenshoek-Van de Water, de heer Van Bergijk, de heer Ten Haaf, mevr. Gle- rum-Polderman en de heer Birkhoff. De kandidaten ko men niet alleen uit Goes-stad, maar ook uit de diverse woon kernen die groot-Goes beho- ren- ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) HOEK Vrijdag moest Z. uit Terneuzen zijn personen auto wegens pech achterlaten op de middenweg tussen Hoek en de Braakman. Toen hij za terdag zijn auto ging bekijken was alles nog in orde, maar zondag kwam hij tot de ont dekking dat de beide voorwie len van de auto waren ge sloopt. (Van onze correspondent) SLUISKIL Zaterdag werd bij een bewoner van de Kanaalweg te Sluiskil vier jerrycans met een gezamenlij ke inhoud van honderd liter benzine in beslag genomen. Tegen de hamsteraar werd proces verbaal opgemaakt. Aanrijding Zaterdagna middag kwamen op het kruis punt Churchillaan-Leeuwen- laan te Terneuzen de personen auto, bestuurrd door J. A. L. uit Hoofdstraat en een brem- fiets, bestuurd door mejuf frouw R. de W.' met elkaar in botsing. De vrouw kwam te vallen en klaagde over pijn in het been. Dokter Stevens ver leende de eerste hulp. DELBURG. ty, 20.00 uur: De sexy w. I e van villa P. 18 j. jksarchief, Sint Pietet. I it, expositie „SchipnJ ik overvaren" (t.m. 1 :t). Ma. t.m. vrijd. va 12.30 en 13.30-17.00 un.i van 9.30-12.30 Uu' iws Museum, AbdijpiejJ ningen van Zeeuwse ip0' enten, boerderijen J ren van architect J. Oud 7-1963). Tevens collect), prentbriefkaarten Va> zheren. Geopend dag. VJ 1-12.30 uur en van 13.30. uur (t.m. 31 jan), eeshal stadhuis, E t uit Zeel and n Ma. t.m. zat.J uur, zond. t uur. TERDAM. houwburg, 2| je wolken" raad Rotterdam. ■NEUZEN, ïxor, 20.00 Gringo a.l. uur: Kogeli GEN h.imbra, 20.00 uur: Imj| luce 14 j. ÏNDIJKE. reekmuseum, Exposiftl amateuristische kunst uit t- en 0.-Zeeuwsch-Vlaan.| :n met schilderijen, t en, keramiek, beeldhouw-l k en wandkleden (t.m. II Geopend van 14.00-16,1) ["WERPEN. on. Ned. Schouwburg,] uur: „Arme moordenaar' Pavel Kohout. Ringthen- Pastorijstraat, 20.00 uur: imse Kameropera met „De loft van Jeanette" van ot Massé en „Susanna's im" van Ermanno Wolf ari. IGGE. adsschouwburg, 20.00 uur: ors" Bach-orkest. ÏT. in. Ned. Schouwburg uur: „Jij en Hij, ik en van Noel Coward door LG. i een onzer verslaggevers) JLST Naar schatting g jongeren hebben za'ter- vond in het sociaal cultu-j centrum Den Dullaert ig t het optreden bij gewoon) de BRT Big Jazz Band x leiding van E. Verschue- :t concert werd gegevca r auspiciën van Jeugd en .ek, waarvan de organisa- met deze belangstelling ontevreden waren. Het iek was overigens laaiend ausiast over de verrichtin- van dit muzikale gezel i, dat onder meer ver lende eigen composities ehore bracht. van de organisators: is vreemd om te moeten dat zo'n optreden wel s goed in de smaak valt, dat er zo weinig mensen toed hebben om er naar te ;n kijken". geplande vertoning van ilm „De blinde fotograaf" de Nederlandse regisseur Ditvoort is niet doorge in verband met techni- moeilijkheden. Dij De Stem B V. 0-7920 (4 lijnen); HULST: en); GOES- Kiokstraat 1. 50-17.00 uur. 00 uur. tel 0 1 600-22341; tO; zondag 20.00-22.00 uub of 01150-6297; Midden' Kantoor Nieuwstraat 150-5745 algemeen redat' r Kromme Weele 4, Mw- 0-7438 redacteur Midden" -3405. sant Kiokstraat 1. f 35 Goes: redacteur el kantooT Nieuwstraat 1150-4866: redacteur OM' I traat 14 Hulst, tel 0" W Z -Vlaanderen: R van 01170-3370; sportredactie d 01155-2237. 4150-6297. 100-4316 (Van een onze verslaggevers)

de Stem | 1974 | | pagina 3