Raad praat over plaats nieuw stadhuis Avanti Nachtoperatie VOORKEUR VOOR KEIZER KARELPLEIN Priem voor tweede keer eigenaar Mayfair Heer Hendrik springlevend Peppels onthoofden Vooruil De Sd niet zo Pb Sfeii/De Vriie Zeenwl stad streek Excursie naar Braakman Termesjzeo Terhole Sluis MESTSTOFFEN Fa. de Moor- Vlaeminck Sneeuwganzen in ons land Uitslagen topbiljart Klein publiel voor BRT-musici K Fietser aangereden Maandag 2] januari 1974 Maandag 21' januari (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het college van B. en W. van Sas van Gent heeft een vergadering uitgeschreven waarop de raadsleden en de diverse raadscommissies zich kunnen uit spreken over de situering van het mogelijke nieuwe stad huis in deze gemeente. In de brief, waarin de uitnodiging voor de vergadering vervat is, verheelt het Sasse college niet dat zijn voorkeur uit gaat naar het Keizer Karelpiein als vestigingsplaats voor het nieuwe stad huis met als enige uitwijkmogelijkheid de Prinsenkade. De bij eenkomst begint op donderdag 14 februari om 19.30 uur op het gemeentehuis. Als bijgaand stuk hebben de leden een exemplaar gekregen van de „Verkenning mogelijk heden situering van het nieu we raadhuis van Sas van Gent" zoals dat aan het colle ge is aangeboden door de situ- eringscommissie bestaande uit ir. J. Bolk, medewerker van Stad en Landschap, Chr. Schoonis, architect en R. Siock, hoofd bureau algemene zaken ter gemeentesecreta rie. In deze „Verkenning" wor den 10 alternatieven aangedra gen voor de broodnodige uit breiding van de gemeentelijke accommodatie. In het kort is daarbij aangegeven wat de mogelijkheden zijn, de relatie tot de huidige stadskern, de parkeermogelijkheden en wat dies meer zij. De mogelijkheden zijn res pectievelijk: Uitbreiding huidige raadhuis door aankoop van aanpalend winkelpand. (Parkeerruimte onvoldoende en architectonisch beperkte mogelijkheden) Verbouw Oude Klooster Westkade (restauratie meti subsidie van Monumentenzorg van de bestaande gevel daar achter eigenlijk raadhuis. Sluit goed aan bij het cen trum, voldoende parkeermoge lijkheden, beperkte architeeto nische mogelijkheden). Verbouw jongensschool Kloosterlaan ligging goed evenals parkeermogelijkheden door afbraak van enkele pan den. Vrij beperket architecto nische mogelijkheden) Verbouw r.-k. pastorie aan de Markit kostbare verwer ving, geluidshinder van Wal- zenmolen, ligging aantrekke lijk, beperkte architectonische mogelijkheden) Keizer Karelpiein (Nieuw bouw, markant punt, goede aansluiting bij centrum, be langrijk voor face-lifting stadscentrum) Demping gedeelte westelijke kanaalarm bij Oostdam en si tuering van nieuwe stadhuis hierop (vele voordelen) Op terrein hervormde kerk (verdwijning kerk is groot ge mis, grote ruimtelijke moge lijkheden) Einde van Oostdam (geïso leerd van centrum) In plantsoen aan de West- dam (verlies van groen, aan sluiting op centrum redelijk, architectonische mogelijkhe den) Visserslaan Philippine (ver wering grond geen probleem als winkelcentrum niet door gaat, bijdrage aan karakteris tiek Philippine). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Onder lei ding van de bestuursleden van de vogelwacht de Steltkluut, de heren G. Spo-nselee en G. Ot- tens, maakten zaterdagmorgen een dertigtal leden van deze vogelwacht een excursie naar die Braakman. Verheugend was daarbij dat het gezelschap voor een zeer belangrijk deel uit jongeren bestond. Voor de westsluis te Terneuzen werd een (vrij zeldzame) roodkeel- duiker opgemerkt. In de Braakman, .waar men zich hoofdzakelijk bepaalde tot de dijk tussen de lovenpoider- Koudepolder en Braakman werden een tweehonderd kol- ganzen opgemerkt. Verder zag men er bergeenden, smienten, brilduikers en kuifduikers, kuifeenden, futen en blauwe reigers. Bovendien, kon men er ook de torenvalk waarnemen. Het ongewoon zachte weer zal waarschijnlijk de reden zijn dat er minder wintergasten werden aangetroffen dan aan vankelijk verondersteld werd. Nietterhin was het een zeer leerzame en boeiende excur sie. Foto boven en o-nder: Spelmomenten Sempre Avanti. Brandje Aan boord van het binnenschip Ria, schipper W. K. Schot, dat aan de Schuttershofweg te Terneuzen lag, brak brand uit ten gevol ge van laswerkzaamheden. waarbij olie vlam vatte. De betimmering van het achter schip vatte vlam. Hoewel de schipper met enkele brandblus- apparaten bet vuur spoedig meester was, ontstond er toch nog een flinke schade. Toen de brandweer arriveerde was het vuur reeds geblust. KPJ De algemene leden vergadering van de KPJ, afde ling Terhole wordt gehouden op vrijdag 5 februari om 20.00 uur in café R. van Geertruy in Terhole. Op de agenda staat ondermeer een bestuursverkie zing wegens het periodiek af treden van voorzitter Alfons van Dorsselaer. Hij is herkies baar. (Vervolg van pagina 1) THOLEN De heer Priem die de fabrieksgebouwen van „Mayfair" wil overnemen leg de de basis voor deze industrie al twintig jaar geleden. Op de expositie „Dit maakt Tholen" trok hij zoveel belangstelling dat zijn bedrijf niet alleen voor de binnenlandse, maar ook de buitenlandse markt ging wer ken. Later kwam de afzet in handen van Borsumij Weherij Nederland te Rotterdam en werd oprichter Priem uitge schakeld. Veel plezier hebben de nieuwe eigenaren er niet aan beleefd. De nogal eens wis selende bedrijfsleiding en het starre vasthouden aan conven tionele kleding terwijl de mode omsloeg naar de vrjjetijdskle- ding leidden in oktober van het afgelopen jaar al tot werktijd verkorting. Er zijn bij „May fair" nu vakkleermakers die voor de derde keer op straat komen te staan. De heer Priem stichtte ln Sint-Maartensdijk een nieuw fabriekje voor leren en suède kleding. Hij heeft daar twintig mensen aan het werk en in een filiaal in Stavenisse eenzelfde aantal. Hij kan nog geen garan ties geven of en hoeveel men sen van „Mayfair" bij hem in fl i cm Q-f Iri meen V<"vmort. (Van onze correspondent) GOES-'s HEERHENDRIKS KINDEREN Sommige men sen ten spijt, heeft het ama-j teurtoneelgezelschap Heer Hendrik van 's Heerhendriks- kinderen vrijdagavond weer eens bewezen nog steeds een springlevende toneelgroep te rijn. Heer Hendrik speelde voor eigen puibliek in een bijna uit verkochte zaal de komische thriller „Bemoeial" van Jack Poppelwell onder regie van de heer Baaijens. Om te beginnen moet gezegd worden dat de keuze van het stuk een zeer goede keuze was. De bemoeial stelt enerzijds geen al te noge eisen aan de spelers ander zijds garandeert het bij een redelijke presentatie een Kos telijke avond voor het publiek Welnu het publiek kon ook tevreden zijn. Ondanks de handicap van een piepklein to neeltje slaagde men erin oe vaart erin te houden. Dit moet vooral toegeschreven worden aan mevrouw Corrie van Schaik-Schipper, die de roi van mrs. Piper vertolkte, de poetsvrouw in een kantoorge bouw, die door haar en tege lijk ondanks haar bemoeizucht commissaris Baxter gespeeld door Paul Proost, helpt de raadsels rond een dubbele moord op te lossen. Het was wel een dankbare rol maar ze liet zich niet verleiden dit uit te buiten. Van de andere acteurs, die van matig tot zeer redelijk acteerden moet met name An neke Ventevogel genoemd worden, die in de kleine rol van Vicky Reynolds Met zien, dat we van haar voor de toe komst nog veel mogen ver wachten. Onder de pauze vond er een verloting plaats en na afloop van de toneelvoorstel ling was er bal. Al met al een zeer geslaagde avond. Brokkenrit Zondagmid dag reed de autobestuurder R. J. A. V. uit Overijsse (B) in de kom van Sluis tegen een drietal, in verschillende stra ten geparkeerde auto's. Bij on derzoek door de politie bleek dat de man onder invloed ver keerde en tijdens de grote drukte die heerste alles niet meer zo scherp zag. Aan de auto's ontstond heel wat scha de. Tegen de bestuurder werd rvvnocvcj-vpirKïi I oncmmaaUU (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Wie1 niet sterk' is, moet slim zijn. Wie zich genoodzaakt ziet de populieren rond zijn fruit- kweeubedrijf te snoeien, ziet er tegen op om daarvoor de bomen in te klimmen. Boven-1 diien is dat geen ongevaarlijk' karwei. Fruitkweker C.J.F. de Cock uit Vogelwaarde stapelde daarom zeventien grote vei ling-kisten op een platte land- bouwwagen en zette zijn trac tor ervoor. Vanaf dit rijdend platform werden de populie ren snel en keurig mï-t een motorzaag op gelijke hoogte ontkopt. (Van onze correspondent) SLUISKIL Met veel succes heeft de Sluiskilse toneelclub Sempre Avanti het toneelstuk „Nachtoperatie", geschreven door Jan de Beer van Belver voor het voetlicht gebracht. Dat gebeurde zaterdagavond in een goed gevulde zaal van het Gildehuis, waar de Berend Boudewijnquiz weinig invloed op het bezoekersaantal bleek uit te oefenen. Regisseur Richard van Cleemputte had „Nachtopera tie" uitgekozen (noodgedwon gen) vanwege de bezetting van drie dames en vier heren. Niettemin is het een groot succes geworden. Tenslotte heet Sempre Avanti al meer dan een kwart eeuw in Sluis kil een naam als toneelvereni ging op te houden. De hoofdrolspelers verdien den beslist allemaal een ruime voldoende tijdens deze pre mière. De Sluiskilse bejaarden kunnen op 27 januari ook van toneelspel genieten wanneer üi het Gildehuis voor hen een opvoering zal plaatsvinden- Voor de r.-k. Bejaardenbond tenslotte zal Sempre Avanti op 2 februari optreden in De Speye te Sas van Gent (ADVERTENTIE) Uw concurrerend adres Gentsestraat 30 - HULST Nieuw telefoonnummer 01140 - 4151 Of 4155 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het zuidwesten van ons land ver blijven momenteel vier sneeuwganzen. De dieren gra zen tussen de Veerse Gatdam en Kamperland op de grasmat van de voormalige schorren. Volgens het boek de aufifauna van Nederland (1970) is de sneeuwgans een zogenaamde dwaalgast in ons land. Het is een vogelsoort die het broed- torritorium heeft in Noord- Amerika en die wel eens kan afdwalen naar Ierland, Noor wegen, ijsland en zo nu en dan ook naar ons land. BERGEN OP ZOOM Schouwburg Luxor, Opvoe ring van het stuk „Blauw Blauw" van Hugo Claus. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van tekeningen, aqua rellen, olieverven, plastieken en keramiek van Joop Mijs- bergen, Jeltje Datsma, Willem Simonis, Jacques Timmer mans, Alda Vos en Volkert van Willigen (t.m. 28 jan). Geopend dag. van 13.30-17.00 uur en op vrijd. ook van 19.00-21.00 uur op zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, Steenbergse- straat, tekeningen van Bergen op Zoom uit de 16e t.m. de 18e eeuw (t.m. 10 febr.). Dag. van 14.00-17.00 uur. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand (t.m. 31 jan). Ma t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30 17.30 uur. GOES. Grand, 20.00 uur: Irma la douce 14 j. SBIt-gebouw, Singelstraat 13, expositie olieverfschilderij en van Antoon Beysens, geo pend van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur (t.m. 25 jan). HULST. Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Burgerzaal stadhuis, Exposi tie grafieken „Vrij vertaald" (t.m. 27 jan). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, zat. van 15.00- 17.00 uur. (Van onze correspondent) HULST Stonden voor het afgelopen weekeinde in de oost-Zeeuwsch-Vlaamse topbil- jartcompetitie de laatste twee wedstrijden van de eerste competitiehelft op he pro gramma, een daarvan werd opnieuw uitgesteld en dat was de in het Belgische St.-Niklaas te spelen wedstrijd Excelsior bc 't Raedhuys (Westdorpe). De wedstrijd die wel door ging werd in Koewacht ge speeld en ging tussen Tovak en STC uit Sluiskil. Het thuis- spelende Tovak zorgde op nieuw voor een goede presta tie en stuurde het bezoekende STC met een 128 nederlaag terug naar huis. De uitgestelde wedstrijd Excelsior - bc't Raedhuys is verschoven naar zaterdagavond 26 januari. De dag waarop in het café van de herfstkampioen be ONA bij Piet Wenztler in Hulst de prijsuitreiking plaats zal vin den van de herfstbeker. De persoonlijke uitslagen van de wedstrijd Tovak - STC zien er als volgt uit: Tovak (Koe wacht) - STC (Sluiskil 128; mevr. Coppieters - A. v.d. Voorde 02, P. van Gassen - R. Boelens 11, C. Martens - L. Dallinga 11, F. Buis - J. Klaassen 20, L. Coppieters - L. de Schepper 2-^0, G. de Vlieghere - M. Dallinga 11, A. Coppieters - E. Hemelsoet 11, B. Rombout - R. van Opdorp 20, P. de Caluwe - B. de Waal 11 en A. de Bouvere - W. Jansen van Roosendaal 11. De stand werd hierdoor: i. bc ONA (Hulst) 8-13, 2. 't Anker (Hulst) 8-12, 3. Mario- uette (Hulst) 8-11, 4. KOT (Hulst) 8-9, 5. Tovak (Koe wacht) 8-8, 6. Excelsior (St.- Niklaas, België) 7-7, 7. bc 't Raedhuys (Westdorpe) 7-5, 8. 't Centrum (Hulst) 8-3 en 9. STC (Sluiskil) 8-2. MIDDELBURG. City, 20.00 uur: De sexy, duwe van villa P. 18 j. Rijksarchief, Sint Pjjj, straat,- expositie „Schip» mag ik overvaren" (t.mj maart). Ma. t.m. vrijd. 9.00-12.30 en 13.30-17.00 zat. van 9.30-12.30 Zeeuws Museum, AbdiipTJ tekeningen van Zeeuwse numenten, boerderijen schuren van architect J. (1887-1963). Tevens collect oude prentbriefkaarten Walcheren. Geopend dag. 10.00-12.30 uur en van i 17.00 uur (t.m. 31 jan). Vleeshal stadhuis, E kunst uit Zeel and Jan). Ma. t.m. 17.00 uur, zond. 17.00 uur. JctllUoi zat. J id.Jg r ROTTERDAM. Schouwburg, met je wolken1 neelraad Rotterdam. TERNEUZEN. Luxor, 20.00 uur: 1 ,voor Gringo a.l. - VI'GEN Alh.imbra, 20.00 uur: la douce 14 j. IJZENDIJKE. Streekmuseum, Exposii van amateuristische kunst f West- en O.-Zeeuwsch-Vlil deren met schilderijen, tef ningen, keramiek, beeldhxJ werk en wandkleden (t.m.) febr). Geopend van 14.00-1(| uur. ANTWERPEN. Kon. Ned. Schouwtml 20.00 uur: „Arme moordenaa van Pavel Kohout. RingfhJ ter, Pastorijstraat, 20.00 \i| Vlaamse Kameropera met bruiloft van Jeanette" J Vietot- Massé en „Susantf geheim" van Ermanno Ferrari. BRUGGE. Stadsschouwburg, 20.00 t „Octors" Bach-orkest. GENT. Kon. Ned. Schouwbd 20.00 uur: „Jij en Hij, ik) zij" van Noel Coward difl N.T.G. (Van een onzer verslaggevers)! HULST Naar schatti zestig jongeren hebben zatel dagavond in het sociaal call reel centrum Den Dullaertl Hulst het optreden bij gewoel van de BRT Big Jazz Bal onder leiding van E. Verschej ren. Het concert werd l onder auspiciën van Jeugd Muziek, waarvan de organs tors met deze belangstelt! niet ontevreden waren. El publiek was overigens laaial enthousiast over de verrichüf gen van dit muzikale schap, dat onder meer yel schillende eigen composill ten gehore bracht. En van de organisatoi „Het is vreemd om te moe'! zien, dat zo'n optreden i| steeds goed in de smaak vil maar dat er zo weinig menssj de moed hebben om er naai] komen kijken". De geplande vertoning de film „De blinde fotogoil van de Nederlandse regissal Van Ditvoort is niet doorfl gaan in verband met tectoi| sche moeilijkheden. Ml üüWülfl 0 Open schooldag in Hengstdi,j (Van een onzej VLISSINGEN De voort Koninklijke Maatschappij „D Rijn-Schelde-V erolmeconcerr merking genomen niet zo Bij „De Schelde" worden in vesteringsgoederen gemaakt en door de grote golf bestol lingen in voorgaande jaren de werkbezetting voor de meeste afdelingen goed. Hel bedrijf verwacht wel dat de orderontvangst in 1974, en daardoor de werkbezetting ln latere jaren, door de economi sche toestand minder kan zijn dan tot voor twee maanden werd verwacht. Dit zei ir. J. Bout, voorzitter van de direc tie, in zijn jaarrede, afgedrukt in het personeelsblad De Schelde. De scheepsbouwafde- (Van onze correspondent), MIDDELBURG Doordat de fietser A. C. K. uit Koude- kerke zaterdag op de kruising Stationsstraat-Blauwedijk geen voorrang verleende aan een personenauto, bestuurd door J. G. uit Middelburg, ontstond er een aanrijding. De fietser diende opgenomen te worden in het Gasthuis te Middelburg hoogw; Morgen, dinsdag 22 jan. Bergen op Zoom 3.21 en 15.39 Hansweert 2.24 en 14.45 Terneuzen 1.49 en 14-09 Vlissingen 1.-19 en 13.37 Wemeldinge 3.11 en 15.29 Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen)' HWi Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES' Klokstraat tel. 01100-8030 (3 lijnen). 1 KANTOORUREN. Maandag t m vrijdag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m, vrijdag 19 00-21 00 uur, tel 01600-2231'] zaterdag 9UD-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 2U.UO-22.O0 u»,J tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midde» Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraatjl Terneuzen, tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redij teur Zeeland' A t Koopman. Kantoor Kromme Weele 4, delburg, tel. 01180-7764 privé tel 01180-7438- redacteur Middet Zeeland drs. J Bouwnians, tel. 01100-3405. sant Klokstraa'- does tel 01100-8030 privé Collinshol 35 Goes- redacteur1' emeuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwstraal'L l'erneuzen. te! 01150-7920. privé tel. 01150-4866: redacteur O'! Vlaanderen A Verlind kantoor Steenstraat 14 Hulst, tel O"®, 1751 privé tel 01140-3103: redacteur W Z-Vlaanderen: R '?J der Helm. Melkweg 40 Oostburg. tel 01170-3370; sportredsdj Zeeiand: 'I. Koomen. rel. 01155-2594. I FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: inspecteur Zeeland: P. Konlngs, tel. 01150-0297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: inspecteur Zeeland: C. Menu. tel 01100-4318 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur: Overwegend droog, plaatselijk mist en iets lagere temperatu ren. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog et maal: 70 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min temp.: 1 tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: van ongeveer nor- Maal tot 4 graden boven nor maal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent- Kans op een geheel droog et maal: 70 procent.

de Stem | 1974 | | pagina 2