DEBUUT IN ZESDAAGSE ROTTERDAM Priem ideaal voor conditie Hans Vultink blijft boos DONNER IN KOPGROEP NA WINST OP REE Meer dan 3000m2 klassieke en moderne meubelen uit de hele wereld! iFFO Winst hockey-teara DUIVINNEN WORDEN VAN STAL GEHAALD Valpar tijen „Tour Pellenaars nog niet vergeten I JANUARI 1974 sport commentaar Voortbestaan van NAC IS nieuwe markt 9, roosendaal Wagemakers: debuut voor Nederland Zaterdag 19 januari 1974 isitionele voortzetting 5, Pxc5, Lxc5 zijn maar ree zetten eerder opge- :ou zwart dan eindelijk in. Wit staat echter ge- >or een combinatoire ïg, mogelijk doordat de stukken nog zo slecht rerken. -g5!, Pd7-f6 (Of fxe4, E6, Txf6, Lxf6, Dxe8f, ce4 met winststand. Er 'xf6, gevolgd door Tflf Lb7 wordt beantwoord xf6!, Txe8, Pxe8f en !0. Pe4xf6t, Lg7xf6; 21. Te8-e7 (Lb7, Txf5 6, Pxe6, Txe6, Dxf5 en 22. Pg5xh7ü, Te7-g7-(- De8t, Kg7, Te2!, Th4, g4, Txg4t, fxg4, Lh6t!, 'xf6t en mat). 23. Kgl- (f7 (Hier faalt Txh7 op g7, Tglf en mat). xf6f, Df7xf6; 25. Tfl- art kan hierna beslis- ateriaalverlies of mat :r voorkomen. Men zie: •8t, Df8, Dxf8t, Kxf8, a Lxa7 of: Df7, Txg7f, 'gif, Kf6-Kf8, Lxc5t, 8f! - Dh6t, Ke7, Tg7 h3! of: f4, Lxc5! enz.), eeft het op. lermelinks „Roozen- xstelling en een Sprin- :ra-attaque van Mets- kwam laatstgenoemde trt na 36 zetten toch rdeliger uit de strijd op bijzonder fraaie voordeeltje in winst etten. -5—J m- -M m m m 15 M S3 m Wi 'i% fff pv m"m o V O' O 'O verloop was: 49-43 (3- (9-13) 42-38 (25-30!) '-21) 26x17 (12x32) 44- 23-19 of? (32-38!) 19x 17-12 (49x35) 39-33 34!) 33-28 of? (34-40!) -29) 34x23 (35-44!) 23- 31-27 (10-14) 36-31 1-26 (8-3!) wit geeft fs zeer wenselijk dat :hter of men van het raken. Deze „ethische jls bezorgen de daar- ijdleider wéér enkele :ode geldt, dat men 5t lange denken van >od deed of dat na west één Sansatout - lenkt lang en past - s noord op een slap irdat zuid lang dacht waar hij geen „ge- i kwestie van spel- pelleider 10 7 3 A H B 9 7 4 2 3 H V' ar. Oost opende het pasten - noord ging te met tegenzin zijn ile uitkomst: klaver- pelleider direct over 'erslagen beschikken, en vanuit die weten- Het resultaat werd, troever in schoppen en in het bijzonder géén wedstrijdleider, mensen die het ver- ge te vragen. Maar wél. praktisch gehandeld olsta met te zeggen ssen - die schoppen- e klaverboer. Als ik fél aan de tafel ge- s één (er kunnen 11 t) hebben laten no men, zouden zij hun otestcomité. (Van onze sportredactie) j ROTTERDAM Debutant Cees Priem beschouwt de zes daagse van Rotterdam als een nuttige mogelijkheid om wat ervaring op de baan op te doen, die vrij onbekend voor hem is. Hij vindt het daarbij niet zo'n bezwaar aan de zijde van een ook nog tamelijk ongeroutineerde renner als Janus van Tol te rijden. Priem: „Om te leren is het, dacht ik, nog niet zo verkeerd. Als je nu een ronde verliest, is het niet zo erg. Gebeurt dat met een ervaren coureur dan ligt het heel anders". En verstoken van goede adviezen zijn Priem en Van Tol zeker niet. Priem: „Piet Liebregts (zijn ploegleider - red.) loopt hier elke avond rond en we krij gen ook aanwijzingen van Post", Priem, die nog wat moeite met de aflossingen heeft („Daar verliezen wij veel ter rein mee. Steeds moet je gaten dichtrijden. Bovendien heb ik geen snelheid'), wil als het hem bevalt („tot nu toe is dat zeker het geval. Het gaat er gezellig aan toe en af en toe heb je wat sensatie") door gaan met het zesdaagsewerk. Maar dan voornamelijk als voorbereiding op het wegsei- zoen. Priem: „Het is ideaal om in conditie te komen. Je zit hier bovendien lang op de fiets. Dat is straks dan niet zo (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De zes daagse van Rotterdam heeft gisteravond twee „slachtof fers" geëist. Van Leeuwen werd na een valpartij in het ziekenhuis opgenomen, terwijl Gerard Koel na een foutieve aflossing met zijn ploegmak- ker Cees Bal eveneens ten val kwam. Koel werd voor onbe paalde tijd geneutraliseerd. Bal moest daarna een koppel vormen met Piet de Wit. Bij het sluiten van deze editie gingen de koppels Merckx- Sercu en Pijnen-Duyndam aan de leiding. De stand: 1 Merckx-Sercu 116 punten; 2 Pijnen-puyn- dam 74 punten; 3 op 1 ronde: Mouriuox-Van Lancker 41; 4 Gilmore-Stam 38; 5 op vier ronden Karstens-Hampel 17; 6 op vijf ronden De Wit-Bal 32; 7 op zes ronden Loevesijn- Deloof 2; 8 op zeven ronden Van Tol-Priem 56; 9 P. Ver- schueren-Debosscher 29, 10 op negen ronden Delatorre-Morbi- ato 18, 11 op tien ronden Dean Perkins 59; 12 Bracke-Peel man 16 punten. PAARDENSPORT Het internationale indoor concours hippique „Indoor Brabant" zal dit jaar van 8 tot en met 10 maart in de Brabanthallen te Den Bosoh worden gehouden. Parkoersbouwers zijn Ben Arts en Theo van Vugt. In de inter nationale hoofdnummers puis sance, speel uw spel, jacht- springconcours en de grote prijs van de stad Den Bosch zal in totaal een prijzengeld van 34.000 gulden zijn te ver dienen. vreemd voor me als Ik veel kilometers moet maken. Die kilometers is het enige, waar ik voor het wegseizoen een beetje bang voor ben. Ik zie er meestal tegenop om een hele tijd op de fiets te zitten tijdens de training. Vooral als het vreselijk koud is en je dan ook nog alleen rijdt. Ik train meestal met Ko Blok. Maar dat beetje extra moet je toch zelf doen". Priem behaalde vorig jaar op de weg slechts drie zeges, hoewel hij toch een van de beste Nederlandse profs in de criteriums was. Priem: „Dat eerste jaar is me zeker niet tegengevallen. Vooral niet als ik naar vele anderen kijk, die het eerste jaar al een complete mislukkig zijn. Die drie over winningen is nog niet zo gek. Ik greep vaak net naast de eerste plaats, omdat ik in m'n eentje tegen drie of vier man van een andere ploeg moest opboksen. Ik had nooit veel steun. Dat kwam ook al, om dat wij maar een kleine ploeg hadden. De ploeg die we nu hebben, is een stuk beter. We hoeven de zaak nu niet meer een beetje aan te kijken. We kunnen nu zelf eens iets doen". Priem, de kopman van Fri- sol, is tevreden over de ploeg die rond hem is geformeerd. Dat kan ook moeilijk anders, want de Goesenaar heeft daar bij inspraak gehad van Piet Liebregts. Ook bij het aan trekken van oud-wereldkam pioen Harm Ottenbros, met wie Priem kort na zijn entree bij de profs een hele tijd in de clinch heeft gelegen. Priem: „Na verloop van tijd is dat helemaal overgegaan. Aan het eind van het vorige sei zoen konden we goed met el kaar opschieten. Ottenbros moet mij nu een beetje de weg wijzen. Hij wordt een soort koers-kapitein". Priem, die altijd zijn prof- carrière rustig heeft willen opbouwen, wil dit jaar een beetje proberen door te bre ken in de klassiekers en klei nere ronden. „Ik hoop er in de klassiekers bij te zitten. Er zijn er een paar bij, die me wel liggen. Zoals jGent-Wevel- gem, die ik als amateur een paar maal heb gereden. En van de grote wedstrijden, die wij zelf organiseren, hoop ik er een te winnen. De kleinere rondes wij doen er een stuk of vier, waaronder Bel gië, Luxemburg en de vier daagse van Duinkerken trekken me ook wei. En het grote werk komt later wel". HEIN GROOTHUIS jper» kort geleden geformeerde structuurcommissie buigt zich momenteel over de financiële en structurele problemen bij MAC. Gezien de alarmerende financiële toestand bij de Bredase eredivisievereniging is deze commissie net op tijd, zo niet te laat met zijn activiteiten gestart. Immers de begroting van NAC voor het seizoen '73/'74 vertoont het schrikbarende tekort van ruim vier ton, een weinig florissante uitgangspositie voor een vereniging wiens voetbalprestaties ook al aan de magere kant zijn. Het NAC-bestuur is dikwijls een te amateuristische beleids voering verweten. Dit bestuur wees deze beschuldigingen altijd van de hand door trots te stellen dat die „amateurs" er toch maar steeds voor zorgden dat NAC buiten de rode cijfers bleef. Diezelfde koele cijfers maken nu met een „bomeffect" duidelijk dat men bij NAC inderdaad niet met het noodzakelijke moderne management rond het professionele voetbal is meegegroeid. Al jaren geleden is in deze krant gesteld dat het de hoogste f'id was om hervormingen bij NAC door te voeren. Helaas heeft men zich dit willen realiseren. Kan een structuur commissie nu nog iets bereiken? Wij hopen het van harte voor allen, die (met ons) graag het eredivisievoetbal voor Zuidwest- Nederland behouden zouden willen zien. Maar het lijkt een ïna onmogelijke opgave. Tenzij men tot een heel nieuwe 'snpak zou kunnen komen van het profvoetbal in deze contrei en. In dit verband stelt zich de vraag: is er naast PSV en NAC nog wel plaats voor ander profvoetbal in Brabant en Zeeland? Cees Priem: tevreden met Frisolploeg van dit jaar. (Van onze sportredac tie) ROTTERDAM De Tour-organisatie is Kees Pellenaars nog lang niet vergeten. Dat bleek on langs, toen Bouvet, een van de topmannen van de organisatie van de Tour de France bij de Bredanaar informeerde of er geen mogelijkheid bestaat, dat er dit jaar een gecombineerde Fri- sol-Raieigh-ploeg deel kan nemen aan de Ron de. Pellenaars speelde de vraag door naar Fri- sol, waarvan hij advi seur is. Frisol gaat ech ter zeker niet naar de Tour voor 1975, aldus ploegleider Piet Lie bregts. WIJK AAN ZEE (ANP) - De dagzitting van de vierde ronde van het Hoogoven toernooi in de grootmeester- groep had het verlies van Ree tegen Donner tot be langrijkste resultaat. De Nederlandse grootmeester, die zyn rivaal in een Nimzo- Indiër versloeg, is aldus in de kopgroep aangeland. Daar Donner bovendien nog ongeslagen is, mag op een goed toernooi zijnerzijds worden gehoopt. Timman brak tegen Forintos in prettige stalling af, terwijl het verdaagde duel Langeweg - Enklaar onzeker lijkt. Inte ressant was aanvankelijk Ma- tulovic - Quinteros. Toen de wit-speler teveel van de stel ling vergde, waren zijn kansen echter verkeken. Geweldige tijdnoodseenes speelden zich af bij Herht- Browne. De grootmeesters be steedden meer dan 4 uur aan vijftien zetten. De laatste der tien moesten er in twee minu ten worden afgeroffeld. Dat gebeurde op de seconde nauw keurig: de voortzetting zal vermoedelijk een deling van het punt gaan opleveren, zij het dat, de Browne iets meer perspectieven heeft. Van de- remises was het koningsgam biet Planinc - Ghitescu een aardig kijkspel. In de meestergroep gaat het met de Nederlanders niet al te best. Van Scheltinga kampt met steeds heviger wordende griep. De winstpunten blijven schaars. Voor vandaag staan de afgebroken partijen op het programma. Tevens wordt dan geloot voor de international» damesgroeo. De uitslagen zijn: Grootmeestergroep: Matulo- vic (Zd-Sl) - Quinteros (Arg) afgebr, Adorjan (Hong) - Po= mar (Sp) y2Ree (Ned) - Donner (Ned) 01, Radulov (Buig.) - Sosonko (Ned.) V2, Langeweg (Ned) - Enklaar (Ned) afgebr, Hecht (W-Dld) - Browne (VS) afgebr, Pla ninc (Zd-Sl) - Ghitescu Meestergroep 4e ronde: Gar cia (Cuba) - Van Scheltinga (Ned) i/2—y2, Antunac (ZdSl) - Popov (Buig) 1/21/2, Bachti- ar (Ind) - Kurajica (Zd-Sl) afgebr, Eising (W-Dld) - Har- toch (Ned) li—i/a, Mohrlok (W-Dld) - Dieks (Ned) af gebr, Pytel (Pol) - Tarjan (VS) 1/214, Ciocaltea (Roem) - Keene (Eng) 1/2ii; Stand na 4 ronden: 1. Popov 2, 2-5 Keene, Tarjan, Antunac, Gar cia 21/2, 6-7 Kurajica, Kuijpers 2 plus 1 afgebr, 8-10 Ciocaltea, Hartoch, Van Scheltinga 2, 17. Hachtiar l'/2 plus 2 uitgesteld, 12-13 Pytel, Eising li/2, 14. Mohrlok 1 plus 1 afgebr, 15. Dieks 1/2 plus 1 uitgesteld, 16. Baljon 0. (Roem.) V2 Timman (Ned) - Forintos (Hong) af gebr; Stand na 4 ronden: 1. Planinc 3, 2. Browne 21/2 plus 1 afgebr, 3-5 Sosonko, Donner, Radulov 2%, 6 Hecht 2 plus 1 afgebr, 7-8 Ghitescu, Adorjan 2, 9 Pomar li/2 plus 1 uitge steld, 10. Matulovic V/2 plus 1 afgebr, 11. Ree IV2, 12-13 Timman, Enklaar 1 plus 1 af gebr plus 1 uitgesteld, 15-16 Forintos, Langeweg 0 plus 1 afgebr plus 1 uitgesteld. (ADVERTENTIE) Issa; ggga iBüie mm m J ZIERIKZEE- V. "lOOELBUPG bERgSToP ZO vlissingenC^ ^ROOSENDAAL yiEW - c£-v/ &f PERTH (RTR) Het Ne derlands hockeyteam heeft gisteren in Perth met 30 ge wonnen van West-Austraiië. De tegenstander in Perth was verzwakt doordat vijf spelers- niet ter beschikking waren. Zij maken deel uit van de Australische selectie die zich voorbereidt op de spelen van het Gemenebest. De Nederlanders pasten een man-tot-mandekking toe en zochten het aanvankelijk in snelle uitvallen. Ze hadden duidelijk moeite om zich aan te passen aan het harde veld. Pas laat in de eerste helft viel de openingstreffer, gescoord door Wouter Leefers. Direct na de hervatting trok Nederland ten aanval. De gast heren raakten het initiatief kwijt. Hans Kruizq zorgde voor een tweede doelpunt. Na dat een aanval aanvankelijk was afgeslagen passeerde hij doelman Shepherd. Aanvoer der Frans Spits' bepaalde de eindstand op 30. Grove fou ten van de Australische verde digers waren oorzaak van deze treffer. DUSSELDORP (ANP) „Die ballen zijn zo krom als een hoepel" zei Hans Vultink na zijn gewonnen partij tegen Dufetelle in het Europees kampioenschap 471. Hij wist dat het dit keer niet meer aan de biljarts had kunnen liggen, want die waren in de nacht van donderdag op vrijdag door speciaal uit Amsterdam over gekomen technici helemaal uit elkaar gehaald en opnieuw op gesteld. De ballen waren de schuldigen. Raymond Ceulemans onder streepte die mening later, toen de Belg door een vrij gelukki ge overwinning op Gunther Siebert niet op Vultink achter was geraakt. „Het moet je met deze ballen een beetje meezit ten zoals bij Müller. Dan kun je een paar hoge series maken en in vier beurten uit zijn. Maar als het tegen zit, gebeurt er wat mij nu is overkomen". De Vlaming, die liefst twintig beurten nodig had gehad om Siebert op het nippertje te verslaan (282300) had bo vendien nog de medewerking van een Duitse arbiter gekre gen. Deze had Siebert, terwijl hij bezig was om met een serie de partij het eerst uit te maken, na een volkomen zui vere carambole op achttien punten van de finish afge teld. Het Japanse systeem, ver foeid door biljarters en organi sators maar het stokpaardje van enkele internationale offi cials en daarom nog altijd ge handhaafd, had intussen wel gelijk gekregen met de meest waarschijnlijke finale: Vultink - Ceulemans. Een gevaarlijk outsider bleef echter de West duitser Dieter Müller, die zijn vriend Franz Stenzei in vier beurten met een slotserie van 184 slachtte. Mcller had na de derde ronde nog de kans in eigen hand. Hij moet zowel tegen Vultink als Ceulemans uitkomen. De uitslagen van de partijen voo-r de derde ronde van het toernooi om het Europese kam pioenschap 47/1 zijn: Dufetelle 146 Vultink 300 Siebert 282 20 Ceulemans 300 20 Espona Galvez Sténzei Muller 257 20 300 20 23 300 53 20,85 166 42,85 62 14,10 79 15,00 82 12,85 66 15,00 29 8,50 184 75,00 sport In 't kort SCHAKEN De tweede partij tussen de grootmeesters Boris Spasski en Robert Byrne in het ka-der van het kandida tentoernooi is in Porto Rico in remise geëindigd. De stand is nu 11. Spasski bood op de 72ste zet de Amerikaan deling van het punt aan. In een to- reneindspel beschikte de oud wereldkampioen over een pluspion, maar dit was niet voldoende voor winst. PAARDENSPORT Het internationaal concours hippi que van Den Haag zal dit jaar niet worden gehouden. Het is zelfs zeer de vraag of dit paardensportevenement, dat de afgelopen drie jaren met ver lies draaide in de toekomst nog zal terugkeren. BOKSEN George Fore man, wereldkampioen boksen bij de zwaargewichten, heeft gisteren het contract getekend dat hem verplicht op 25 maart zijn titel te verdedigen tegen Ken Norton. Waar het gevecht plaats zal hebben is nog niet bekend, maar er zal een keuze gemaakt worden uit Houston. Boston. Philadelphia en Las Vegas. Stand na drie ronden: (resp. matchpnt., hoogste serie, alg. gemiddelde) 1. Vultink 6 166 26.47 2. Ceulemans 6 179 20.45 3. Dufetelle 4 139 22.60 4. Müller 4 184 20.44 5. Galvez 2 76 15.43 6. Siebert .2 83 14.45 7 Espona 0 82 11.96 8. Stenzei 0 44 9.76 (Van onze tafeltennismed»- werkerl BREDA Op 22 januari vertrekt eeen Nederlandse af vaardiging naar de open-Tsje chische tafeltenniskampioen schappen. Bondcoach Dusan Tigerman heeft in zijn keur korps ditmaal opgenomen de jeugdige Oudenbossche Marian Wagemakers, die haar debuut bij de senioren gaat maken. Tigerman geeft naast Marian als diame de Steeds-Voofuit speelster Nora Bakker een kanis. De heren formatie be staat uit Hans Lingen, (Bruyn- zeel) de openbaring van de interland tegen Luxemburg, Hemman Hopman (Tempo Team), waarschijnlijk omdat Hemman momenteel de Neder landse persoonlijke ranglijst aanvoert en Bert van der Helm (eveneens Tempo Team). Deze laatste echter onder voorbe houd, indien Van der Helm van school geen vrij kan krij gen zal waarschijnlijk Nico van dier Slobbe zijn plaats innemen. De ploeg komt 29 januari terug. Dit laatste omdat men een goedkope vliegreis kon boeken en de beschikbare tijd nu zal worden benut voor het spelen van meerdere wedstrij den itn Tsjecho Slowakije om zodoende nog wat op te steken van het zeer sterke tafeltennis en wedstrijdmentaliteit uit de Oostbloklanden. (Van onze medewerker). BREDA Onlangs stond er in een landelijk dagblad een stuk over de duiven sport, geschreven door bui tenstaanders, dat droop en kwijlde van de sensatie. Hun adviseur was een Belg, die nog niet zo lang geledein, we gens praktijken die niet door de beugel konden, door de Belze Bond was buiten ge smeten. Zelf schrijf ik al een grote veertig jaar over dui ven. Ik vind dat iemand het één zo goed moet durven zeggen als het ander, het „lilleke" zo goed als het schone en vooral het blij moedige. Maar er is miserie genoeg in de wereld, voor mij hoeft het niet te worden aangedikt. Ik heb ook wel eens geschreven over de ge kende duivenmaatschappij „Rap of dood" of „Eerlijk moet niemand vrezen" of „Mijnen goeien Gepakten" enz. welke namen veelbete kenend genoeg zijn. Maar geen opeenstapeling van on aangenaamheden. die alleen maar pure anti-propaganda voor de duivensport zijn Ie dereen vond het een schan dalig stuk, functionarissen van een Gezondheidsdienst en van het Bondsbureau in Utrecht waren pijnlijk ge troffen ze stonden voor schut in de krant zo kwa lijk waren hun mededelingen uit hun verband gerukt. Al leen v. d. H. schreef in een Bels krantje, gewoontege trouw pour besoin de la cau se, dat het goed was zo. Ik moest nillens willens weer aan de duivin „Goudkopje" uit dat smerige stuk denken, die na enige keren achter mekaar gefaald te hebben, zogezegd voor het mes vloog. En op een neststand van kleine jongens, weer te laat zijnde, toen bij thuiskomst door e?n harteloze baas ge lijk de kop werd afgedaan. Wordt er dan nog met dui vinnen gevlogen? Gaat het dan nieit beter met losse we- duwmannen? Van die ruige honden, die overal tegen kunnen? Jazeker, er is zelfs een nieuwe hausse in. Ik zeg niet dat de tijd van het we duwschap achter de rug is, integendeel, maar zelfs een man als Gerard Vanhee, die de laatste vijfentwintig jaar de sterkste allround-spe ler van België is geweest, heeft zijn duivinnen weer van stal gehaald. Vanhee is een kort geblokt ventje met wakkere kijkers, die op het punt staat van Drees te gaan tr.kken. Hij woont in Wer- vik, een negerij achter Kort- rijk op de Franse grens tegen Lille. In 1949 won hij de eerste prijs nationaal Chatea- roux met een losse jaarling duivin op jaloezie, gekruist ras Bekaert en Commine, De hele gemeente vierde het feest mee, vooral de stami neehouder, de bakker, de beenhouwer en konsoorten, met bier en worstebrood, fritten, gebakken vis en boe- rebrood met schellen ardeen- se hesp. Schrijver dezes, die voor zijn geestesoog de Bourgondische tijden zag herleven, zat er ook met zijn tractement tussen en kwam, zonder stuk in zijn voeten, heelhuids terug thuis op de Baronielaan. Bij die gelegen heid werd vtstges-teld dat Vanhee het spel met duivin- nen duchtig onder de knie had want hij won op dat concours van oud-en-jong met overwegend duivinnen, negen kopprijzen. Er was ook een ontvangst op het ge meentehuis en de burge meester, zelf ook fijn diuive- Jiefhebber zijnde, maar dan gebraden, memoreerde dat. Vanhee weliswaar een kun dig en capabel tabaksboerke was en tevens kolossale ver- kens fokte van door de vijf honderd pond maar dat men hem als duivenboer ook in de verste niet uit mocht vlakken. Hij voorspelde hem „met zijn beruchte duifsoor ten" dan ook een grote toe komst. Zijn vrouw Alies was er effenaf van aangedaan en pinkte iets weg uit een oog hoek, met de punt van hare schort. Ook Vanhee-tje zelf zag mien iets wegschikken van ontroering (vermoedelijk pruimpje tabak- den Br.). In de tijd die verstreken is tus sen 49 en 74 won de natio nale kampioen Vanhee ontel bare kopprijzen, waaronder acht eersten nationaal op fond en grote fond. In het seizoen 1972 won hij alle kampioenschappen die er in de duivenwereld te winnen zijn, maar practisoh alles met wediuwdoffers. Een gouden regen van ereprijzen, titels en poules, ze spreken van een kruiwagen bankbiljetten. Ik durf gerust te zeggen dat Vanhee vandaag de dag een rijk ventje is. Omdat de vriendschap altijd is aange bleven, heeft hij mij wel eens in vertrouwen gezegd: Mijnheei' de Bruin, ze krab ben mij niet bloot. Maar waar ik het over hebben wou, dat zijn die duivinnen. In 1970 is Vanhee er over na gaan denken „duivinnen gaan in te zetten op de over- nachtvluchten". Dit volgens het systeem van de slimme mijnwerker Raymond Cobut te Anderlues in de Walen- pays en zeker ook indachtig het geweldig succes van de facteur in ruste Jef Carlens te Zepperen bij St.-Truidén: 1 en 7 internationaal Barce lona tegen zeven duizend duiven, de fine fleur uit vijf landen, met moeder en doch ter. Voila, zei niet reeds Sha kespeare dat een vrouw (hij sprak op zijn Engels van vijf) duizend man te erg is? Vanhee is ze verleden jaar alreeds gaan oefenen ze het klappen van de zweep te le ren. Ik zei tegen Gerard: „Speelt gij op jaloezie of zo maar los uit de blues, ik bedoel de rén"? „Piet" was het antwoord, „op de halve fond is dat patat, op Barcelo na echter zal het straffere koffie wezen, het zal dan gebeuren op een plat jong van enkele dagen, volop in de pap. Kwestie van ze de ochtend van de tweede dag een uurke "roeger te doen, opstaan eh ze alreeds bij het eerste kraaien van de haan op de wieken te doen gaan". Hoeveel duiven bezit Van hee, dat hij er nogeens ge rust een veertig duivinnen tegen aan kan gooien, als hij wil? Buiten de weduwnaars die hij ervoor gereed maakt? Vier en tachtig koppel kwe kers en honderd vijftig we- duwmannen in volle glorie, gesoigneerd en in de poeier ze blinken als pauwen „en ze slepen met hulden steert" Het is met de duivinnen van de jaarlingen dat hij in 1974 wil trachten nieuwe (aanvul lende) successen te boeken op de internationale Barcelo na in de maand juli. Alle maal goeie. den Bruinen.

de Stem | 1974 | | pagina 23