eindhoofdprijzen DIT ZIJN DE WE EK PRIJZEN! SKOL weekhoofdprijzen ya PUZZEL MEE No.18 (dntiiËj extra eindhoofdprijzen Birtouropa* Zó inzenden Hot postbü DICKSON Soa Vu.den International Bier de super kilometerband meulenhoff nederland mo^^boc!Gnt J een miljoen gulden aan prijzen postbusnr. is in OEN HAAG Oplossing ALLEEN PER BRIEFKAART inzenden (zoals voorbeeld aangeeft). Naast de normale porto plakt u tenminste 1 gulden (en ten hoogste 5 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels extra, ten bate van de Stichting Natuurbe houd en Stichting Natuur beschermingseducatie. Vermeld duidelijk naam en adres en de slagzin welke u in de puzzel heeft gevonden. Mön mag zoveel oplossingen inzenden als men wil mits extra gefrankeerd met tenminste één gul den. Uw oplossing dient uiterlijk vol gende week donderdagmorgen in ons bezit te zijn. Oplossingen die daarna nog binnenkomen doen niet mee aan de trekking, welke ge schiedt door notaris J. H. Birkhoff te Oen Haag. Oplossing van de puzzels en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedeponeerd en zijn bindend. Puzzelaars in het buitenland kun nen meedoen. Zij moeten hun op BRIFFKAART 1 Nationale Puzzelactie De Stem afz: uw naam Postbus 10103 en adres DEN HAAG-2040 lossing op een briefkaart schrijven en in een gesloten envelop met bijvoeging van tenminste twee inter nationale antwoordcoupons (aan ie der postkantoor verkrijgbaar) zenden aan: Postbus 1010, Oen Haag. BELANGRIJK: Tel vooral het aantal malen dat de letter N in deze puzzel voorkomt. Noteer het aantal, MAAR ZEND HET NOG NIET IN. Na 26 puzzels vragen wij u het totaal aantal N's uit ALLE 26 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de unieke Eindhoofdprijzen en extra- eind- hoofdprijzen. Elke week te winnen: 2 x Een Rollei diaprojector 2 x Een Rollei electronenflitser Aangeboden door llford Foto N.V. Bij juiste invulling ontstaat op de regels 26 en 62 horizontaal de- slagzin, die voor het behoud van één van Nederlands mooiste natuurgebieden werd gelanceerd. 'Deze zin stuurt u in (zie: Zó inzenden) waardoor u kans heeft op één van de prachtige week- en riizen. 7ev weekhootdpriizen. Tevens no teert u het aantal N's dat na oplossing in het diagram staat. Aan het einde van deze 26 weken durende puzzelactie moet het totaal aantal letters N worden opgegeven, waardoor u meedingt naar de eind- en extra- eindhoofdprijzen. EERSTE PRIJS (waarde 50.000,-) Een auto, een autoradio, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, een jaar lidmaatschap ANWB-Wegenwacht, 1000 liter super benzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 10.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze van ƒ4.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, ƒ500,- aan grammofoonplaten, voor ƒ500.- boeken naar keuze, een elek trische naaimachine, ƒ3.000.- kleding, een pannenset, een 48-delig servies, twee fietsen, 52 weken lang voor 150.- aan levensmiddelen, ƒ1000.- aan huish. apparaten (mixer, stofzuiger, enz.) ƒ2.000.- aan sieraden, horloges, enz. TWEEDE PRIJS (waarde 30.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine. 3.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze voor 2.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, ƒ250,- aan grammofoonplaten, 250,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, voor ƒ1000,- kleding, 52 weken lang voor ƒ100,- aan levensmiddelen, voor ƒ1000,- aan sieraden, horloges, enz. DERDE PRIJS en VIERDE PRIJS (waarde 20.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, een vakantiereis naar keuze voor ƒ1.500,-, een stereo-versterker, voor ƒ200,- aan grammofoonplaten, ƒ200,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, 52 weken lang voor 40,- aan levensmidde len, 500.- aan sieraden, horloges, enz. VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104, ter waarde van ƒ8.595,en een Dick Wissink Dickson 324 LT Tourcaravan, waarde 5.995,Deze tourcaravan van 3.20 m heeft een perfecte wegligging dankzij onafhankelijke vering met schokbrekers. Buitenzijde gemoffeld aluminium, dus minimaal onderhoud, gezellig interieur met roestvrij stalen aanrecht, gas-, accu- of 220 volt verlichting, is standaard voorzien van koelkast, kachel en dubbele ramen. Aangeboden door Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u deze tourcaravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. Horizontaal: 1. Zelf dichtklappende afsluiting; 7. arend; 13. petroleum; 14. namiddag (afk.); 15. deel van de mast; 16. Noordatlantische verdrag sorganisatie; 17. waarmee we zien; 18. uitstalkast; 21. troefkaart; 22. koerier; 24. kleur; 31. derde woord uit sprookje; 32. nazi-organisatie; 33. uitgebreid lager (afk.); 34. coffeine- houdende drank; 35. klap; 36. uitbouw aan woning; 39. vogelziekte; 40. lidwoord; 41. geen vrouw; 42. reeds; 43. vruchtennat; 45. inwoner van Estland; 47. ratelpopulier; 49. grensdokument; 51. bocht van het been; 53. kweeksel; 55. goedheilig man; 56. hetzelfde (afk.); 57. tech nisch natuurkundig onderzoek; 59. bevel tot eten; 61. tijdelijke rekening (afk.); 65. voornaam van filmfiguur La Douce; 68. schoeisel; 69. plaats; 72. meisjesnaam; 73. zakenpartner; 75. ontkenning; 76. biijven; 77. bekend Egyptisch staathoofd. Verticaal: 1. Voetbalterm; 2. aange past lager onderwijs (afk.); 3. divan; 4. Frans lidwoord; 5. hevige; 6. kon. militaire academie; 7. papegaai; 8. loon voor een etmaal werken; 9. landbouvy nijverheid (afk.); 10. snelle ren vóór het springen; 11. wees gegroet (Lat); 12. eindeloze, bewegende trap; 18. plaats in Gelderland; 19. bijbelse figuur; 20. hulde; 23. honderd gram; 25. een heidsvakcentrale (afk.); 27. waar koeien grazen; 28. gloed; 29. onder grondse gang; 30. groot dier; 36. runderen; 37. riviertje; 38. koddig dier; 43. installatie om skiërs om hoog te brengen; 44. onmeetbaar getal; 46. zetels; 48. bepaald soort hoed; 49. zie 44 verticaal; 50. vechter; 52. vulkaan; 54. land, geheel omgeven door water; 55. uitgedorst graan; 58. thans; 60. riviertje; 63. Engelse meisjesnaam, die van ach teren naar voren precies eender is; .64. algemene rijtuig onderneming (afk.); 66. wereldstad in Zuid- Amerika; 67. mede; 70. zie 23 verticaal; 71. klein hert; 73. volgens enkelen (afk.); 74. ten aanzien (afk.). CARAVANS ZESDE PRIJS (waarde plm. 10.000,—) Een Dick Wissink Dickson 808 LS sta-caravan, ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden zijn geïsoleerd, évenals het dak en zelfs de vloer. Wanden en meubels in teak uitgevoerd, met dakluiken en vele andere details. Deze sta-caravan is een cadeau van Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u de caravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. Twee prijzen: een elektrische tandenbor stel, Apag fabrikaat, winkelwaarde 24,95, een cadeau van Erik Verkoop kantoor van d. C. Christoffersen B.V., Lisse. Vijf prijzen: een spaarboekje met 500,inleg, geschonken door de Al gernon e Bank Nederland. Een Kodak pocket Instamatic 100 came ra, winkelprijs f 91,een cadeau van Kodak Nederland B.V., Odijk. Negen prijzen: 12 bussen Sprème hand en bodylotion k 6,95 per stuk, een geschenk van Bergerac N.V., Den Haag. Zes prijzen: een luxe box kersenbon bons, inhoud 30 stuks per doos a 6,25 van Victoria biscuit- en chocoladefa briek, Dordrecht. Twee prijzen: Rolle! E 19 BC batterij computer elektronenflitser, winkelwaarde 147,55, geschenken van llford Foto N.V., Amsterdam. Zeven prijzen: een puzzel, geschonken door de Bornse Cartonnagefabrlek B.V. te Borne. Een NS wandel-, flets- of dagtocht naar keuze, aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. Een (ntimate-sef, winkelwaarde 22,50, aangeboden door Revion B.V., Amster dam. Een groeibriljantring ter waarde van f 135,een geschenk van Jos Inden, Kalverstraat 51 te Amsterdam. jiiioeltora Pakket met 6 verschillende Stilbepan produkten ter Waarde van f 26,25, een geschenk van Dagra N.V., Diemen. Vijf prijzen: een poster-set, aangeboden door de Suid-Afrikaanse Touristekorpora- Een Pontiac dameshorloge, doublé kast en band, schokvrij uurwerk, winkelwaar de 169,-r-, aangeboden door A. Kins- bergen B.V., Amsterdam. 25 prijzen: een spaarboekje met 100,—, inleg, geschonken door de Algemene' Bank Neder/and te Amsterdam. Tapijtknooppakket ter waarde van 244,80, een geschenk van N.V. Kon. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfa- briek v.h. Wed. D. S. van Sphuppen Zoon Twee prijzen: een slof Roxy Dual Filler nicotine arm waarde '17,50, een geschenk van Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.V., Groningen. Twee prijzen: een Lois jeans broek, In de kleur die u wenst, een geschenk van Saez Vogels B.V., Badhoevedorp. 30 prijzen: een set oogmake-up, merk Orlane, winkelwaarde 12,95 van Par- mex B.V., Apeldoorn. Een bon voor 6 literflessen Coca-Cola aangeboden door The Coca-Cola Export Corporation, Amsterdam. 22 prijzen: een set met 5 paar pantalon kniekousen, winkelwaarde 14,75 ge schonken door Koninklijke Textielbedrij ven M. Jansen de Wit B.V. te Schijndel. Vier prijzen: een Jago shawl ter waarde van 25,geschonken door Jan van Gooi, Amsterdam. Twee-persoons elektrische deken k 192,een geschenk van Erik Ver koopkantoor B.V. te Lisse. Een open boeken- en opbergkast, ter waarde van 140,van Lundia B.V., Varseveld. „Reader's Digest Grote Geïllustreerde Dierenatlas", waarde 69,95, een ge schenk van Uitgeversmij. The Reader's Digest N.V., Amsterdam. Een pakket' levensmiddelen ter waarde van 30,aangeboden door De Gruy- ter, 's-Hertogenbosch. Een half jaar voortreffelijk Skof Interna tional Bier. In Nederland gebrouwen en hoe! Elke week een kratje met 20 halve liters. Lekker thuis met vrienden. Skoll Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V., Breda. Twee prijzen: Rollei P 35A volautomati sche kleinbeeld diaprojector, waarde 351,aangeboden door llford Foto N.V., Amsterdam. Een pakket Knorr produkten ter waarde van 25,een cadeau van Cosmonda Voedingsmiddelen N.V., Utrecht. .Twee prijzen: een doos a 12 flessen gedistilleerd (inhoud 3 liter dubbele graanjenever, 3 liter bessenjenever en 6 liter naar keuze) aangeboden door Distil leerderijen-wijnhandel Hooghoudt B.V., Groningen. Bij een winnaar van een auto kunnen bezwaren zijn tegen het accepteren van die auto op grond van milieu-overwegingen. De Stichting Nationale'Aktie voor Natuur behoud en Natuurbeschermingseducatie heeft uit de aard van de zaak begrip voor deze zienswijze. Zij is in dat geval bereid om uit de opbrengst van de puzzelaktia aan de winnaar, i.p.v. de aulo, de dan geldende cataloguswaarde daarvan in contanten uit te betalen. De Stichting is voornemens de auto aan de Kruisverenigingen aan te bieden ten behoeve van de wijk verpleging. Daarmee wordt be vorderd dat de auto. die nog 2al worden voorzien van een na-verbrander, een sociaal doel zal dienen. 4 autobanden, waarde 475,60, aange boden door Continental Rubber B.V., Amersfoort. l'tr Iftrrtuuhr monteert ze jr•ruun voor ii. Zes prijzen: boek „Prins Claus" door Dra. M. G. Schenk, waarde 24,50, een geschenk van De Boekerij N.V., Baarn. Een boek „Het Leven" samengesteld door Leonard de Vries, winkelwaarde 19,90. Een fascimile-uitgave van het in de eerste helft van deze eeuw heftig bekritiseerde tijdschrift (uitgave van Uit geverij Skarabee), een geschenk van Uitgeverij Luilingh N.V. Publishers, La ren. De eerste weekhoofdprijs: Een Peugeot 104, ter waarde van 8.595,-. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van 2.600,- een geschenk van Phi lips Nederland, Eindhoven. Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastische Philips kleuren- ontvanger. U geniet van het royale 66 cm. grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere getuid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips al!- transistor heeft een winkelwaarde van f 2.595.- en is een geschenk van Philips Nederland B.V. De derde weekhoofdprijs: Een Telelunken Bajazzo Universal 301 draagbare radio, t.w.v../ 405,-, een cadeau van N.V. Elektriciteitsmij. AEG, Amsterdam; een pakket Vinolia-toiletartikelen ter waarde van ƒ30,- aangeboden door Vinolia-Gibbs B.V., Schiedam; een Römertopf, waarin u de heerlijkste gerechten kunt klaarmaken, met receptenboekje en sponsje, t.w.v. 25,90, aangeboden door R. P. Boerma N.V., groothandel In glas, porselein en aardewerk. Hoofddorp; een jaar lang chocoladehagelslag voor het hele gezin tot een maximumr van 1 kilo per week, t.w.v. 200,-, aangeboden door Venz N.V. Vaassen; een Braun Aromaster koffiezetapparaat ter waarde van 148,- van Braun Electrlc.Nederland N.V., Den Haag; ---s - Een boek „Planten en hun naam" door H, Kleijn. winkelwaarde 34,50, een cadeau van Meulenhoff Nederland B.V.v Amsterdam. Warme donsdeken met lakenovertrek, merk Irisette, ter waarde van ƒ250,- aangeboden door Claushuis Beuth Co., Naarden. Een exemplaar van „500.000 puzzelwoor den", Nederlands grootste puzzelwoor denboek, waarde 29,50, een geschenk van Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers te Laren. Deken en sprei t.w.v. ƒ300,- aangebo den door de Koninklijke AaBe-fabrieken, Tilburg. oeW8iv»S ,~OMsteau ja ct|«e° CousteaW üröte -Vves Schatti Vijf prijzen: een origineel Italiaanse schapewollen autowashandschoen Giem- nte NT, rubber gevoerd dus waterdicht, 'winkelwaarde 10,95, aangeboden door G. v. Amersfoort-lmport-Export, Krulle- laan 40, Zeist. Vier prijzen: cadeaubonnen ter waarde van 100,voor aankoop van artikelen naar eigen keuze in een van de zaken van V D, een geschenk van Vroom Dreesmann, Nederland. Vier prijzen: "De Plasticvreter", het 1500ste Zwarte Beertje door Kit Pedler en Garry Davis, k f 3,50, geschenken van A. W. Bruna Zoons, Uitgeverij B.V. Utrecht. Een doos met 12 flessen Spa Rein® „natuurzuiver bronwater", aangeboden door Spa Monopole. mmm III do schitterende boeken „Haaien", „Leven en dood In de wereld van het koraal", „Schatten op de zeebodem" en „De walvis" door Cousteau, winkelprijs ƒ31.50 per boek totale waarde dus ƒ126,-) een geschenk van A. W. Bruna Zoons Uitgeversmij. B.V., Utrecht. De vierde weekhoofdprijs: Een afwasmachine of voor ƒ850,- aan andere Bauknecht-apparaten (wasmachine, centrifuge, koelkast, enz.) aangeboden door Bauknecht B.V., Breda. De vijlde weekhoofdprijs: Een home-trainer Skiff roeimachine op oliedruk waardoor u kilo's lichter wordt waarde 425,-, aangeboden door Carnielli Nederland. 1 L. j De zesde weekhoofdprijs: Een Singer zig-zag machine, type 353 Starlet, ter waarde van ƒ549- een geschenk van Singer B.V., Amsterdam.' De puzzelaars(sters) die aan alle puzzels meedoen maken kans op een bijzondere hoofdprijs. De notaris heett n.l. één van de 26 weken aange wezen waarin hij zes inzendingen trekt, die aan het eind van de aktie be loond worden met bijzondere prijzen: EERSTE PRIJS" Een volledige verzorgde 14-daagse vakantie voor twee personen naar Kenia/Tanzania, plus 999,zakgeld. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische Luchtvaart Mij. Sabena. TWEEDE PRIJS: Een prachtige komplete keuken ter waarde van 5.000,- aangeboden door Bauknecht Nederland B.V., Karolusstr. 14, Oosterhout (NB). De Ie prijs is een geheel verzorgde wereJdvliegre/s. naar Ceylon voor 2 personen, A.W.V. 3.600,- Een geschenk van HOTELPLAN b.v. Intern. Reisorganisatie, Den Haag. Ediweis1voor twee personen naar keuze uit het uitgebreids reizenpakket van Airtouropa, ter waarde van 5.000,Een geschenk van Airtouropa, Zwarteweg 5, Den Haag. Een"volautomatische zig-zag naaimachine, type 706, winkelprijs ƒ1079,-, aangeboden door Singer B.V., Amsterdam. Ee^KodtTk^Super-S filmcamera en projector tot een waarde van ƒ1.000,-, een geschenk van Kodak Nederland B.V., Odijk. ZESDE PRIJS: Een jaar lang Iedere week een kratje Skol bier en een jaar gratig Knorr-pro- dukten, geschenken van Skol Brouwerijen N.V., Breda en Cosmonda Voe dingsmiddelen N.V., Utrecht. De vergunning voor het houden van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Nationale Actie voor Natuurbehoud en Natuurbe schermingseducatie te 's-Herto genbosch, door de Min. v. Justitie bij besluit van 23-3-73, nr. L.O. 73010101048. Deze puzzelactie ten bate van het Natuurbehoud en natuurbeschermings educatie, bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de fantastische eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen, moet men aan het einde van deze puzzelactie het totaal aantal letters N inzenden uit alle 26 puzzeldiagrammen. Dus allé N's die in de oplossingen (niet de omschrijvingen) voorkomen. Men telt ze slechts éénmaal (dus niet én horizontaal en verticaal). Wekelijks telt u de N's schrijft ze op en aan het einde van de puzzelactie zendt u het totaal aantal N's in. De eindhoofdprijzen, die u hiermede kunt winnen vindt u elders op deze pagina

de Stem | 1974 | | pagina 21