1 ii lil i Nog steeds onenigheid bij scheidsrechters Oorzaken St.-Aloysius wacht een zwaar seizoen CONDITIETRAININGEN IN AXEL SUCCESVOL STAN DËNLI JSTEN „Amateur wielrenners het meest getroffen" an Jong punte: Uitzending onder protest van Ajax s Veerman treedt af Programma gaat door CLUBS FEL TEGEN DE STAKING De Schipper over distributie: Donderdag 17 januari 1974 Öbnderdag 17 januari 1974 VOERMANSB „STAKING IS NIET NODIG" (Van onze sportredactie) AXEL-ROOSEND AAL „Een treurige zaak. Dom om het op die manier te spelen. De emoties zijn weer veel te hoog opgelaaid. Zo'n staking die men nu wil houden slaat ner gens op. Ik heb de indruk dat er een Persoonlijk duel wordt uitgevochten over de rug gen van voetbalclubs en spelers heen. Fel te veroordelen. Een staking hoort thuis bij de vakbeweging. Maar niet in de sport", zegt Kees Voermans, de Roosendaalse secre taris van de scheidsrechters commissie van het district Zuid I, dezelfde commissie waarin Lucien Roelandt voorzitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwscb- Vlaanderen een „motor" van de voor dit weekeinde uitgeschreven staking van arbiters in Zeeuwsch-Vlaanderen zitting heeft. voor bedrijfstak dan ook op stellen dat werknemers in wat voor bedrijfstak dan op komen voor hun belangen en dan via de vakbeweging daar het uiterste middel van de sta king grijpen als dat nodig mocht zijn. Maar in de sport mag dat nooit voorkomen. Wat er ook aan de hand is. Ik heb er wel het een en ander over- gehoord, wat de aanleiding ge weest zou zijn, maar dat spreekt me allemaal niet aan. Er zullen heus wel fouten ge maakt zijn aan beide kanten, daar ben ik van overtuigd. Maar als volwassen mensen moet je elkaar toch niet op deze manier behandelen. Dat geschreeuw over en weer naar elkaar leidt tot steeds grotere moeilijkheden. Wat nu nodig is is een bemiddelaar. Een commissie van goede diensten bijvoorbeeld. Liefst een onaf hankelijk persoon uit een an dere afdeling. Iemand die to taal onbevooroordeeld is. Wel licht kan zo'n man de partijen wat dichter bij elkaar bren gen. Want met deze ruzies worden voetballers de dupe die in feite overal buiten staan. Die willen graag een partij voetbal spelen en heb ben geen boodschap aan al die trammelant. Daar wil ik me voor inzetten, om tot zo'n be middelaar te komen. Ik heb er met Jaap Verkerk mijn colle ga (voorzitter van de scheids- rechterscommissie voor het district Zuid 1 over gesproken. We delen dezelfde mening. We betreuren de houding van Roelandt, die in dit geval dan wel als voorzitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen ope reert, maar toch oo k als een collega van ons gezien wordt. Ik kan de scheidsrechters uit Zeeuwsch-Vlaanderen die in KNVB-verband fluiten echter wel aanraden niet mee te sta ken. Dan krijgen ze met de district Zuid 1 te doen en zullen ze wel merken hoe wij (Van onze sportredactie) TERNEÜZEN Gijs Veer man, voorzitter van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaande ren, zal tijdens de jaarverga" dering van deze wielervereni ging op dinsdag 29 januari voor het laatst de voorzitters hamer hanteren. Veerman heeft onlangs te kennen gege ven af te willen treden. Er wordt al geruime ijd gezocht naar een geschikte op volger voor Gijs Veerman. Veerman is niet de enig ver trekkende man in het bestuur van Zeeuwsch-Vlaanderen. M. Lekens, E. van der Linden, P. Wissekerke en J. Minnaert zulllen geen functie meer aan vaarden in het nieuw te vor men bestuur. Als nieuwe be- stuurskanididaten zijn naar vo ren geschoven: Jas de Caluwe - van A. en O. supermarkt in Sluiskil, die vorig jaar veel heeft gedaan op sponsorgebied voor de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen - Ad den Dolder, Mark Groosman, Charles de Smit en Wim Ver planken. (de huidige commis sie van de wielervereniging), De vergadering die in restau rant de Braakman wordt ge houden begint om 19.30 uur. Kandidaten voor bestuursfunc ties kunnen tot vlak voor het begin van de vergadering wor den opgegeven. tegenover deze verwerpelijke actie staan. Disciplinaire maat regelen zullen daar niet uitblij ven". Er is al enkele weken gekrakeeld tussen het bestuur van de KNVB afdeling Zee land en het bestuur van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen aan voooraf gegaan. Belangrijkste oorzaken die tot de staking hebben geleid volgens de scheidsrechtersver eniging Zeeuwsch-Vlaande ren: De wijze van aanstelling van leden van de nieuwe scheidsrechterscommissie Zee land door het bestuur van de afdeling. Belangrijkste grief: vijf personen die als scheids rechter in de afdeling' Zeeland functioneren moeten nu oorde len over de prestaties van hun collega's in diezelfde afdeeling. Dit zou volgens de scheids rechtersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen de rust in het Zeeuwse arbiters-wereldje niet bevorderen. Eerder gedane belofte tij dens de vergadering die on langs in Vlissingen werd ge houden zijn niet nagekomen. Dan wordt een aantal klachten opgenoemd die er in het kort op neer komen dat adviezen van de scheidsrechtersvereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen door het afdelingsbestuur zijn genegeerd en van enige in spraak geen sprake is. Q De scheidsrechters uit Zeeuwsch-Vlaanderen kondi gen dan aan via hun bestuur met ingang van 19 januari geen enkele wedstrijd meer te zullen fluiten voor die afde ling. De voetbalclubs in Zeeland hebben een brief ontvangen waarin gesteld wordt dat het bestuur van de scheidsrech tersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen niet de bedoeling heeft de club te duperen (maar hoe kan men dat nu rijmen met de staking de clubs worden automatisch ge dupeerd, redactie). Maar dal er op dit moment geen ander alternatief was De gangmaker van de nieuwste rel in het Zeeuwsch- Vlaamse scheidsrechterskorps Lucien Roeiandt, eiste min of meer van de heer I. W. Bak ker. voorzittel van de KNVB afdeling Zeeland dat hij naar Zeeuwsch-Vlaanderen zou ko men om tekst en uitleg te geven van de gehele procedu re die gevolg was van het afdelingsbestuur. Het afdelingsbestuur ver klaarde bij monde van de heer Bakker er niets voor te voe len. Het afdelingsbestuur ziet de hele actie var de scheids rechtersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen als een persoonlij ke wraakactie van Lucien Roelandt, dlie het nog steeds niet kan verkroppen dat hij onlangs uit de scheidsrechters commissie Zeeland is gesme ten. Een mening die gedeeld wordt door Kees Steenbakker, lid van de seheidsrechtersver- eni-ginig Zeeuwsch-Vlaanderen en van de strafcommissie van de KNVB afdeling Zeeland en een fel opponent van Roelandt in deze zaak. Zoals de zaken er nu voor staan is het zeker dat de staking doorgaat. De KNVB afdeling Zeeland heeft inmiddels de nodige tegen maatregelen genomen en ver vangende scheidsrechters aan gewezen voor de dit weekein de te spelen wedstrijden die door „stakende Zeeuwsch- Vlaamse scheidsrechters" zou worden geleid. Bovendien blijkt uit d e reacties die op het bondsbureau in Middel burg zijn binnengekomen dui delijk dat lang niet alle scheidsrechters die de brief van Roelandt en consorten ge tekend hebben het eens zijn met die staking, want er ko men steeds meer bereidwilli- gen die willen fluiten bij. De Bevelandse en Walcherse scheidsrechtersverenigingen distanciëren zich al eerder duidelijk van de actie in Zeeuwsch-Vlaanderen. De me ningen in Zeeuwsch-Vlaande ren zelf zijn blijkbaar ook verdeeld. Men voelt steeds meer aan dat men alleen staat in -dit geval. Om het gezicht zo veel mogelijk te redden zal er vrijdagavond in mossel- en palinghuis Lensen in Axel een vergadering worden gehouden en dat lag aanvankelijk he lemaal niet in de bedoeling van de scheidsrechtersvereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen waar definitief wordt beslist of men gaat staken ja of nee. De kans is dus groot dat Zeeuwsch-Vlaanderen alsnog bakzeil haalt. Een en ander kan wel inhouden dat er aan de activiteiten van Lucien Roelandt in de KNVB een ein de zal worden gemaakt. Het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland heeft het bondsbureau in Den Haag in kennis gesteld van de moei lijkheden in de afdeling Zee land en de afdelingsvoorzitter Bakker heeft duidelijk laten weten het allerminst te zullen betreuren als Roelandt op krast. (pas dan zal de rust terugkeren in de afdeling), volgens de heer Bakker. Of de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen nog mo ge besluiten te gaan staken dit weekeinde of niet, het competitieprogramma zal ge woon doorgaan. Met andere scheidsrechters weliswaar. Maar er wordt gespeeld. T. KOOMEN 0 Kees Voermans: „Staking is niet nodig.. (Van onze tafeltennismedewerker) TERNEÜZEN Aanstaande zaterdag gaat de landelijke ta- feltenniscompetitie weer van start voor het tweede gedeelte van het seizoen. St.-Aloysius 1 is ingedeeld in de hoofdklas A en de Zeeuwsch-Vlamingen treffen daarin weer bijzonder zware tegenstanders. Naast Scylla 2 uit Leiden, dat ook vorig jaar tegenstander was, is hier ook het uit de Promotie Ereklas gedegradeerde Tempo Team 3 ingedeeld. Tevens fungeren twee kampioenen uit de voormalige hoofdklas als tegenstander, namelijk Delta Lloyd 2 uit Amsterdam en het Eindhovense PSV 1. Irene 1, met Weijenberg, Zandvliet en Van Unen, dat vorig seizoen ook op de vijfde plaats in de Promotie Ereklas eindigde, nit Tilburg, completeert het zes tal. Evenals vorig jaar zal de Zeeuwse formatie bestaan uit René van Dijk, Wilfried Du- mez en Paul Matthijssen. De eerste wedstrijd gaat naar Amsterdam tegen Tempo Team 3. St.-Aloysius 2, dat vorig seizoendeel het kampioenschap in de voormalige overgangs klasse greep, na een beslis singswedstrijd met Barna, is in de nieuwe overgangsklas ingedeeld bij de uit de promo tie hoofdklas afkomstige (Van onze sportredactie) AXEL De actie van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, die dit weekeinde in staking willen gaan naar aanleiding van een conflict met het afdelingsbe stuur staat op z'n zachtst ge zegd helemaal niet aan bij de voetbalverenigingen in Zee land. Enkele reacties: Breskens secretaris van Hek: „Zijn dal nu grote mensen? Conflicten zijn er om uitgesproken te worden. Praten gaat bij mij nog altijd boven staken. Bo vendien past de staking niet in een sportbeweging. De scheidsrechters moeten hun verstand gebruiken. Zo dupe ren ze de voetbalclubs en de spelers en die hebben er ei genlijk niets mee te maken Betreurenswaardig, zonder meer". Bestuursleden van de voet balvereniging in Zaamsl-ag, Hontenisse, Klinge en AW'24 om er maar een paar te noe men lieten zich in dezelfde zin uit. Algemeen is men van me ning dat het stakingswapen niet gehanteerd mag worden door de scheidsrechters. Dat is de sport onwaardig. (Van onze sportmedewerker) AXEL Afgelopen weekend is in het Axelse bos de laatste conditietraining gehouden voor de Zeeuwse wiel renners. De opkomst evenwel was niet zo groot meer bij deze training omdat de meeste renners reeds op de weg trainen. Voor de jeugd zuilen nog wel enkele trainingen volgen omdat het voor hun nog te vroeg is om de weg op te gaan. Trainer Rinus Markusse over de conditietrainingen: „De opkomst dit seizoen is geweldig geweest. Waar het aan ligt weet ik niet, ik denk dat ik het goed doe anders zouden er niet zoveel opkomen. Het gemiddelde van de zondagen ligt op achtentwintig renners. De avondtrainingen waren iets minder en haalden een gemiddelde van achttien ren ners. overleg deed met de conditie- trainer. Op die marnier had ik de jongens bunnen voorberei den op de overgang. Normaal is het zo, als de conditietrai ning stopt begint automatisch de wegtraining. Ook aan de renners zelf is er nog niets meegedeeld hierover. Met de jeugdcommissie van de wieler vereniging Zeeuwech-Vlaande- ren zijn de contacten optimaal te noemen. Gezamenlijk wer ken we allies uit wat zowel de conditie als de wegtrainingen betreft. Ik vindt het wel type rend dat Middelkamp be stuurslid Piet Vasseur wel al tijd bij de trainingen aanwezig kan zijn. Dit is prettig omdat er dan tenminste iemand aan wezig is waar je diverse din gen mee kunt bespreken. Aan de andere kant is het ook sneu voor de renners nooit iemand van je bestuur te zien. Al met al gaan we volgend jaar situg door, met of zonder bestuurs leden op de training. Ik doe het voor de jongens en voor mijn plezier", aldus trainer Rinus Markusse. Bruijnzeel Kitchen Eaglei uit Schiedam, TOV 1 Noordwijk en Wibats 2 (Ajl sterdam). Daarnaast is Stee^; Hoger TSB 1, gedegrac uit de hoofdklas van de j en Phoehix 3, dat evenals si'J Aloysius 2 kans zag het karJ pioenschap te behalen. Bij d Graauwse reserves is één wij. ziging gekomen door de over schrijving van Rudie van terschoot naar Wilno 1. I), formatie met Paul van La® en Theo Vernimmen wordt m aangevuld doof Jo Bogaert, 4 enige speler uit het derde i, degradeerde team, die got| voor de dag wist te komen. Wilno 1, dat promoveer! naar de landelijke Promotii Overgangsklas, gaat van star; met Dicky Jeras, Frits van de Kooy en nieuweling Rudie vai Waterschoot, die dus reed enige overgangsklasse-erve ring heeft. De Vlissingers ingedeeld bij Shot '65, evel eens een nieuweling op lande lijk niveau, en de voormalige overgangsklassers Deso uit Roosendaal, Salamanders (Den Haag), Vriendenschaar L (Gouda) en Steeds Hoger SIS 3. Gezien de sterke bezetting van Wilno 1 mag tenminste behoud in deze klas, waari; alleen de kampioen promo, veert en de twee laagste tea® degraderen, worden verwacht. Twee teams van Middel. burg-Zuid gaan in de kampi- oensgroep landelijke jeugd on de Nederlandse titel spelen Bij de jongens gaat de uit Koen de Vries, Lou Kopmeii en Peter Kersten bestaand! formatie de strijd aan tegen Wibats, vorig jaar vóór MZ ali eerste geëindigd, Sanocal Scyl la, Jaski, NMB-VDO en Oldra In deze teams is praktisch do gehele Nederlandse j eugdtop aanwezig. Het trio Christa Slinger, Jo. ke Roels en Jeanne de Waal van Middelburg-Zuid gaal eveneens trachten de vorig jaar nét gemiste Nederlandse titel te veroveren. Zij hebben als tegenstandsters de sterke teams van Tanaka, Buna, Scylla, Megacles en Shot. Wil no 1 tenslotte, met Veldhuis, van Noppen en Dert heeft als kampioen van Zeeland van het recht op inschrijving in de landelijke jeugdcompetitie ge bruik gemaakt en de jong! Vlissingers zijn hier in de B- klas ingedeeld bij Intiem '55, NOAD, BKE 2, Vrienden schaar en Frisol-A in wtelke groep zij ongetwijfeld een fa voriete rol zullen gaan spelen. MZ 1 speelt aanstaande zater dag de eerste wedstrijd thuis tegen Wibats, de MZ-meisjes ontvangen dan Buna terwijl Wilno 1 het Dordrechtse Friso l-A ontvangt. Als ik deze cijfers ga verge lijken met het eerste jaar, dit is vijf jaar geleden, dan is het aanital enorm gestegen. Toen haalden we maar een gemid delde van acht renners per training. De meeste wielren ners hebben in de lóóp der jaren de ervaring opgedaan dat deze trainingen goed zijn. De een vertelt het natuurlijk (Van onze sportredactie) AXEL-MIDDELBURG Wat het resultaat van de ver gadering van de scheidsrech tersvereniging in Zeeuwsch- Vlaanderen vrijdagavond in mossel- en palinghuis Lensen ook mag zijn, het programma voor dit weekeinde van de KNVB afdeling Zeeland gaat normaal door. De vervangende arbiters die door het afdelingsbestuur be reid zijn gevonden de open plaatsen in te nemen van de stakingsbeluste Zeeuwseh- Vlaaimse scheidsrechters, flui ten zaterdag en zondag ge woon d'oor aan de ander en zo krijgt men een grote toeloop. In het begin zijn er trainingen bij geweest waar negenendertig renners waren. Dit aantal wordit wat groot om het geheel goed te overzien. Daarom heb ik speci aal voor de jeugd een trainer er bij gekregen, zodat die nu apart kunnen trainen. Ik vindt het prettig dat de- renners de trainingen zo waarderen, op die manier krijg je er zelf ook steeds meer plezier in. Momen teel ben ik diverse trainings schema's aan het doornemen, die ikzelf ook helemaal af werk. Na-ast mijn gebruikelij ke judo training volg ik nu ook een karate training en een volleybaltraining. Hierna zul len ook nog voe-tbal en zwem men volgen". Rinus Markusse, die overigens een drukke da meskapsalon heeft, moet er natuurlijk wat vrije tijd voor kunnen vinden, omda-t al dit werk pro deo is. „Uit al deze trainingen ga ik dan onderde len uithalen die geschikt zijn voor de wielrenners. Iemand waar ik veel steun van heb, bij deze materie is de bekende Axelse judoka Staf de Moor. Samen gaan we al deze sche ma's uitwerken en opnieuw opstellen. Voor volgend jaar zullen we ongetwijfeld nog een betere training kunnen hebben. Nu de trainingen zo succesvol geweest zijn, vindt ik het bijzonder jammer dat ik nooit een enkel bestuurslid heb gezien van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is ook typerend dat er met mij nooit iets besproken is wat de wegtrainingen be treft. Het zou toch een norma le zaak zijn als men dit in RESERVE le KLAS B.V.V. 2 13-23 R.K.C. 2 12 - 11 R.B.C. 2 13-18 T.S.C. 2 11-10 T.O.P. 2 13-14 Woensel 2 12-9 Veerse B. 2 12 - 13 Geldrop 2 12-8 U.N.A. 2 13-13 Vlissingen 2 13-8 Rood Wit 2 12-13 N.A.C. 3 11-6 RESERVE 2e KLAS B D.E.S.K. 2 12-20 Bavel 2 12-12 N.O.A.D. 2 12-18 Roosendaal 2 12-11 Internos 2 12-16 Vlissingen 3 11-9 R.K.T.V.V. 2 12-15 Terneuzen 2 12-8 Baronie 2 12-14 H.V.V. 2 12-4 Middelb. 2 12 -12 W.V.O. 2 11-3 RESERVE 3e KLAS C Rood Wit 3 11-18 R.K.V.V.U. 2 11-10 W.S.C. 2 10-14 V.C.W. 2 11-9 Dongen 2 11-14 Alliance 2 11-8 R.W.B. 2 11-13 Baardwijk 2 11-7 Gilze 2 11-11 V.O.A.B. 2 10-5 Steenberg. 2 12-11 RESERVE 3e KLAS D Dosko 2 11-15 Breskens 2 10-10 Axel 2 10-14 Zeeland Sp. 2 10 - 10 R.C.S. 2 11-13 Goes 2 11-10 Zeelandia 2 11-12 Steen 2 10-8 Vlissingen 4 11-11 Terneuzen J 12 - 4 M.O.C. 2 11-11 (Van onze sportmedewerker) KAPELLE Wanneer de benzined istributde blijft voort duren krijgt ook de wieier. sport hier direct mee te ma ken. Sportcommissie-lid Ar- jaan de Schipper voorziet voor de een meer problemen dan voor de ander. De amateurs zullen volgens hem het meest worden getroffen, omdat zij niet op extra toewijzing be hoeven te rekenen. De Schip per: „Voor de prof-categorie leeft er hij mij wel wat hoop op dit punt, omdat zij nu een maal met het beoefenen van de wielersport hun brood moe ten verdienen. Een extra toe wijzing voor de profs is echter nog niet zeker en wanneer dit gebeurt, vraag ik me af hoe veel kilometers je kunt afleg gen, want daar gaat het uit eindelijk om. De verplaatsingsmogelijk- heden zullen ook voor de, profs waarschijnlijk wel een probleem blijven geven en de amateurs blijven dit seizoen aangewezen op streekontmoe- tingen, wanneer er geen op heffing van distributie komt en men bijvoorbeeld niet met de trein mag reizen. Het is bijzonder spijtig dat de N.S. geen fietsen meer vervoert en de KNWU zal er ongetwijfeld alles aan doen om deze maat regel op te heffen. Er zijn in het verleden ook wel renners geweest, die frame en wielen ingepakt in 'n hoes, meenatmen in de treincoupé. Maar wan neer dit in grote getalen zou gaan plaatsvinden, zie ik dit ook niet meer getollereerd worden". Behalve individuele gevallen meent De Schipper dat ook bij de organisatie van klassieke wedstrijden moeilijkheden te verwachten zijn. „Het eerste bewijs is de afgelasting van de amateur-klassieker De Ster van Zwolle. Naar mijn idee zuilen er helaas meer volgen. Of de op stapel staande prof- klassieker door Miidden-Zee- land daarbij zal zijn op 6 april, moet volgens De Schip per worden afgewacht. Hij re kent voor diat zo'n 50 voligwa- gens in een dergelijke wed strijd over 250 km ruim 1500 liters verslinden. „Let wel, en kel en alleen op een tocht door Midden-Zeeland. Maar vergeet niet, dat al die wagens ook hier naar toe moeten ko men", zegt Arjaan de Schip per. „Daar kun je dan ook wel zo'n 1000 liter voor rekenen, dus ;n het totaal komt dat op 2500 liter. Of ze dat allemaal in Den Haag zullen slikken, zullen we zien, maar omdat profs broodrijders zijn, her haal ik nogmaals, dat een prof-klassieker eerder zal doorgaan dan een amateur wedstrijd over lange afstan den, vergezeld van een vol gerskaravaan". Arjaan de Schipper kan niettemin respeot opbrengen voor de organisators van grote maar ook van kleine profron des in ons land. De Schipper. „We hebben koersen voor be roepsrenners dringend nodig, want er waren er veel te wei nig in de voorgaande jaren. De doorstroming van amateurs naar de beroepscategorie zal zeker weer wel worden geani meerd als er - maar genoeg wedstrijden voor profs worden gecreëerd. Elke provincie moest zeven of acht profkoersen hebben, dan zaten we volledig op het goede pad. Maar het Zeeuwse sportcommissielid voegt er wel aan toe, dat dan de organisatie tot in de punt jes moet kloppen. Wat dat be treft zal de „Zeeuwse ronde" de laatste jaren volledig in het slop", meent de Schipper en bij suggereert het organisatie comité goed op hun zaak te letten. „Let wel dat nu het een prof-klassieker wordt ook de gehele vaderlandse en een gedeelte van de Belgische pers aanwezig zal zijn", zegt hij. Dat impliceert, dat vanaf de 10 Ajax-spïtf Jan Mulder in duel nu ÉlU. 'PnTl'Rn' Z' 0 Piet Keizer scoort Ajax's tweed{ JTcijTct toe. (Van een onzer verslaggevers) I HILVERSUM FC Amster- I dam-doelman Jan Jongbloed blijft een ruime voorsprong [houden in de strijd om de [Eddy PG-trofee, georganiseerd [door de sportredactie van Stu- [dio Sport. |Hij heeft vier punten meer permanence tot aan de finish ai-les moet kloppen, wil men van kritiek verschoond blij ven". De Schipper, die het or ganisatie-comité van enkele adviezen diende samen met het bekende jury-lid Jan Moerdijk, is zeker wel van mening, dat de Zeeuwse ronde met een juiste aanpak kan uit groeien tot een belangrijke wedstrijd. De Schipper: „BIC en Rokado hebben reeds toe gezegd met hun volledige j ploeg te zuilen komen naast een groot aantal van de sterk ste Nederlande renners, waar onder Cees Priem, en Wim de Waal. Als ook Cees Bal d'aar nog van de partij zou zijn is Zeeland best vertegenwoor digd" Belangrijk vindt De Schipper ook voor het publiek, op de Bergweg in Goes, waar de finish ligt, dat dq slotfase ditmaal attractiever wordt ge maakt. De renners gaan im mers niet vanaf Wilhelmina- j dorp richting Kattendijke-We- meldiinge, maar komen eerst vanaf Wilhelminadorp naar Goes en beginnen dan aan het laatste stuk van pak weg 15 kilometer via Kloetinge-Ka- pelle-Wemeldinge en dan te- rug naar Goes. De passage in Goes juist voor de slot-kilome- ters kan niet anders dan inte ressant zijn. Hoewel Arjaan <5e Schipper het natuurlijk spijtig vindt, dat diverse sponsen, waaronder Trico Noble en Ka- vero zich hebben teruggetrok ken, kan hij met de komst van de economische teruggang daar wel begrip voor opbren gen. Van hem krijgt ex-courenr en voorheen ploegleider bij Kavero Chris de Jonge dan ook een extra pluim op zijn wieierpet. Voor het feit dat hij het voor elkaar heeft gebokst een nieuwe sponsor te vinden nl. café-restaurant Storm in Bruinisse. „De Lange" heeft volgens De Schipper tevens grote waardering verdiend, omcfcit in zijn ploeg ook een behoorlijk aantal Zeeuwse renners zijn opgenomen. HILVERSUM (ANP) Hoewei de voetbalwedstrijd Ajax - A.C. Milan gisteravond rechtstreeks door de NOS-te- I levisie is uitgezonden, is dit wel gebeurd onder protest van Ajax. Ajax meent dat de NOS niet het recht had verkregen om de wedstrijd uit te zenden. De Amsterdamse club is te vens van oordeel, dat door te vroege bekendmaking (woens dagmiddag omstreeks 12.00 u.) van de uitzending haar aan- zienlijke schade is berok- kend. Ajax heeft dan ook kort voor de aanvang van de wed strijd bij de programmaleiding I van de NOS geprotesteerd te gen de rechtstreekse uitzen ding. Een woordvoerder van Ajax liet tevens weten, dat van de NOS een schadever goeding van f 108.000,- tot f 150:000,- geëist zou worden Volgens de NOS is de be slissing om de wedstrijd rechtstreeks uit te zenden ge nomen op grond van een over eenkomst tussen de EBU, de Europese Radio Unie en de UEFA. de Euroüese Voetbalor ganisatie. Deze overeenkomst houdt in, dat de UEFA voor wat Nederland betreft namens Ajax toestemming geeft voor een rechtstreekse uitzending m Nederland. Deze overeenkomst heeft in de contacten met Ajax volgens de NOS steeds aus uitgangs punt voo,r de wedstrijdrepor tage gegolden. Tot in de late woensdagnamiddag heeft Ajax hiertegen ook geen bezwaar gemaakt. De NOS meent, dat Ajaxrnet de eis tot schadever goeding bij de NOS niet aan het juiste adres is. Tevens veronderstelt de NOS. dat er wederom sprake is van een communicatiestoornis tussen Ajax, de KNVB en de UE FA. 14' 3. pu 4 ci, 26 br ze sc de 11 to P' to pi p It a g P P

de Stem | 1974 | | pagina 14