Belgen plaatsen snuffelpalen „Het is voor mij een prestigekwestie" Kalender 1974 van autoclubs LEVERINGSTIJD VAN ONGEVEER EEN JAAR Uitslagen topbiljart Kampioenendag in IJzendijke zonder deelnemers uit Walcheren Uitslagen van schietingen Klacht in raad Sas over inkrimping van bezoekuren door Krediet gevraagd voor zuiveringsplan Amsterdi stad streek 1mm Geen nieuw licht in verduisterings zaak Sas van Gent Arbeids conflict de Roeck duurt voort Sportavond Lamswaarde Biervliet Lijstenmaker Henk van Rijt: Carnavalscluh» vierden feest Sas van Gent Kapel lebrug Sas van Gent Zuiddorpe Fractieberaad in Groede Zaamsïag RAPPORT SOVJET-OLIE Dinsdag 15 januari 1974 (Van een onzer verslaggevers) HULST/KALLO Het ministerie van Volksgezondheid in België gaat op zeer korte termijn een begin maken met de uitvoering van een plan, dat voorziet in de,aanleg van een net snuffelpalen in het Antwerpse industriegebied. (Van onze correspondent) HULST Voor de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie zijn zaterdagavond twee wedstrijden gespeeld. De persoonlijke uitslagen luiden: Marionette (Hulst) - BC 't Raedhuys (Westdorpe) 146, J. van Delft - R. Pollet 11, P. de Smet - R. van Aoker 20, G. van Damme - J. v. d. Goes 11, E. Bogaerd - W. Allonsius 20, Th. de Cock - M. Teirlinck 02, R. Bogaerd - J. Martinet 20, W. van Swaal - M. Pluym 20, J. van Vlierberghe - K. Vonck 02, L. van Mol - M. de Smet 20 en Th. de Witte - P. van Vooren 20. 't Centrum (Hulst) - 't An ker (Hulst) 8—12, E. Roovers - T. Rodrigo 02, F. Hillaert - W. Woginger 02, C. Burm - G. Herwegh 02, H. v. d. Broeck - E. van Overmeeren 20, J. Rombout - J. Haulez 20, W. d'Olieslager - J. Kool 11, L. Warnier - J. van Hau te 11, N. Nagtzaam - J. Kayser 11, C. Nagtzaam - J. Boeding 02 en F. Vlassen- rood - E. Wauters 11. De competitiestand: 1 BC Ona (Hulst) 8-13, 2 't Anker (Hulst 8-12, 3 Marionette (Hulst) 8-11, 4 Kot (Hulst) 8- 9, 5 Excelsior (St.-Niklaas België) 7-7, 6 Tovak (Koe wacht) 7-6, 7 BC 't Raedhuys (Westdorpe) 7-5, 8 't Centrum (Hulst) 8-3 en 9 STC (Sluis kil) 7-2. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Er zijn nog geen nieuwe feiten naar voren gekomen in de zaak van de Sassenaar W.I. die zoals wij gisteren meldden, betrok ken is bij een verduistering van ongeveer f 160.000,-. Wel schijnt vast te staan dat de man, die al meer dan 25 jaar in dienst is van de Amro- bank, geen gelden ten nadele van deze bankinstelling heeft gebruikt. I, die laatstelijk be heerder was van het bijkan toor van de Amro-bank aan de Beethovenstraat in Terneuzen- Zuid, is door zijn werkgever op non-actief gesteld. De gel den, die hij voor een inwoner van Sas van Gent zou beleg gen, heeft I. in een tijdsver loop van tien jaar ontvangen. Volgens de politie heeft hij wel regelmatig rente over het hem toevertrouwde geld be taald. Het is niet bekend wat I. met het verdwenen geld heeft gedaan. Het onderzoek door de rijkspolitie in Sas van Gent naar de gepleegde mal versaties is nog gaande. In Sas van Gent doen geruchten de ronde dat deze zaak een grote re omvang heeft dan aanvan kelijk is gedacht. Dit kon ech ter niet door de politie worden bevestigd. (Van eeri onzer verslaggevers) SINT-GILLIS Het ziet er nog steeds niet naar uit, dat er op korte termijn een oplossing wordt gevonden voor het ar beidsconflict bij het caravan- bedrijf de Roeck in St.-Gil- lis. Het bedrijf wordt al sinds oktober van vorig jaar geteis terd door een staking. Inmid dels hebben vijftien van de honderd stakende werknemers besloten om elders werk te zoeken. Ze zijn de staking beu, maar hebben ook de di rectie van het bedrijf niet in de kaart willen spelen door weer aan het werk te gaan. Overigens blijft die directie nog steeds onvermurwbaar voor wat de eisen van de sta kers betreft. Waarschijnlijk zullen vol gende maand de eerste techni sche voorzieningen al worden getroffen, maar het zal daarna nog geruime tijd duren, voor dat het meetnet operationeel wordt. Voor de snuffelpalen bestaat namelijk een leverings- tijd vam ongeveer een jaar. In het hele antwerpse industrie gebied worden 21 meetposten geïnstalleerd en daarvan ko men er acht op de linkeroever bij Doel, Kieldrecht, Kallo (centrum en industriegebied), Verrebroek, Vrasene en Zwijndrecht (in de Melsele polder en bij fort Zwijn drecht). Het plan voor de plaatsing van de snuffelpalen dateert al uit de ambtsperiode van minister Vlerick van streekeconomie. In het Waasland zelf is het vooral senator F. de Bondt uit Sint Niklaas geweest, die zich de afgelopen jaren heeft inge zet om verwezenlijking van deze plannen te bespoedigen. Ondertussen gaat de industria lisering van de linkeroever rustig door en lijkt op geen enkele wijze afgeremd te wor den door de energiecrisis. Ver wacht wordt, dat binnenkort overgegaan zal worden tot de onteigening van 1000 ha land bouwgebied in de omgeving van Kallo en Doel. Dit aantal komt bovenop de 2800 ha waarop in voorgaande jaren al beslag werd gelegd om de ont wikkelingen onbelemmerd te laten voortgaan. Overigens is het tweede onteigeningsplan in Doel, Kallo en Kieldrecht op fel verzet gestuit, omdat men met de eerste onteigenin gen niet zulke goede ervarin gen heeft. Dat geldt zowel voor de vergoedingen die er voor gegeven zijn, al-s de wij ze, -waarop de gehele procedu re is afgewikkeld. In Verrebroek zullen als ge volg van de nieuwe onteige ningen 317 mensen moeten verhuizen, omdat 89 woningen afgebroken moeten worden. Daartoe behoort ook een nog in aanbouw zijnde villa, waar voor enkele maanden geleden door de gemeente nog zonder bezwaar de nodige vergunnin gen werden afgegeven. Deze gan-g van zaken typeert overi gens de planologie, zoals die door de Belgische overheid op de linker-Scheldeoever wordt bedreven. Er zijn in dit gebied landbouwers, die al voor de tweede maal het hoofd moeten buigen voor een ingrijpende onteigeningsprocedure. De CVP arrondissement Sint Ni klaas heeft in een motie aan minister Califice van openbare werken inmiddels haar veront waardiging uitgesproken over de wijze, waarop wordt omge sprongen met de belangen van de bevolking op de linker oever. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE De sport- en feestavond die in zaal P. Claessen te Lamswaar de werd gehouden, werd druk bezocht. Na de sportevene menten was er een dansa vond. De uitslagen van de sporte venementen waren als volgt: Dames op 250 meter: 1. A. Koenen uit Axel 33,09 secon den, 2. A. Coole uit Goes 34.01. Amateurs op 500 meter: 1. P. Gudde uit Koewacht 56.02 seconden, 2. H. Gijsel uit Hei kant 56.04, 3. W. de Feber uit Sluiskil 57,08, 4. C. Vervaet uit Walsooden 58,04, 5. F. de Belie uit Hulst 60,05, 6. R. Begeijn uit Terneuzen 60.61, 7. L. Strobbe uit Lamswaarde 62.-, 8. P. Vonk uit Heikant 62.04. Trimmers op 250 meter: 1. P. Vervaet uit Hulst 25.09 se conden, 2. W. Martens uit Koewacht 26,04, 3. R. Slok uit Axel 26.06, 4. R. Thomasse uit Westdorpe 26.08, 5. A. van Dorselaer uit Lamswaarde 26.09, 6. W. van Poecke uit Koewacht 27.06, 7. J. van Dorsselaert uit Lamswaarde 28.02, 8. E. de Rijcke uit Sas van Gent 28.02. Supportersclub op 250 me ter: 1. P. Hulshout uit Lams waarde 14,05 seconden, 2. J. van Remortel 14.06, 3. E. Strobbe 14.08, 4. G. de Booy 15.- 5 L. Eysacker 15.04, 6. J. van Driessche 16.01, 7. H. Koekoek 16.05, 8. R. van Driessche 17.00, allen uit Lams waarde. Sportartikelen De «ma- teurwielrenner Charles de Smit heeft zijn sportartikelen zaak in Biervliet geopend. In de zaak zijn allerlei sportarti kelen verkrijgbaar. C Lijstenmaker Rijt. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Kijk niet naar de rommel. Ik ben de boel nog aan het opstarten. Net zoals Dow doet, weet je wel Er breekt een lachje door de baard van Henk van Rijt (41) als hij deze kwinkslag lanceert. Hij gunt zich geen tijd om de uitwerking ervan, op zijn bezoeker af te wachten. „Mijn werk", zegt hij, „is mjjn grootste liefhebbe rij". De manier waarop hij ero ver praat bewijst, dat hij het meent. Zijn werkplaats aan de Cloosterstraat in Kloosterzan- de is behaaglijk warm. „Dat moet ook wel", verklaart hij. „Dat is nodig voor de lijm en het hout". „Zijn werk" bestaat uit het vervaardigen van lijs ten voor alles wat ingelijst moet worden. Moderne lijsten, klassieke, dure, goedkope, mooie, lelijke en afschuwelij ke: kortom, alles wat. zijn klanten wensen. Wie bijvoorbeeld mocht denken, dat een lijst slechts een ondergeschikt onderdeel is van een kunstwerk komt bij het aanhoren van de filosofie en het bekijken van de werk plaats van Henk van Rijt wel tot andere gedachten. Sommi ge l-ijsten van deze uitgewe ken Brabander (oorspronkelijk komt hij uit Helmond) zijn een kunstwerk op zich. Hij behandelt zijn creaties dan oo-k met dezelfde eerbied, die de eigenaar van een kostbaar antiek schilderij tentoon spreidt. Veel klassieke kunstwerken glijden trouwens door Henk van Rijts handen, want tal van particuliere verzamelaars ver trouwen hun kostbare aanwin sten aan hem toe om ze te voorzien van een verguld ka der. Henk van Rijt kan zich de enige professionele lijsten maker in Zeeuwsch-Vlaande ren noemen en hij hoort tot de in totaal 400 ambachtslieden, die Nederland op dit gebied rijk is. Dertien jaar geleden kwam hij naar Kloosterzande als em ployé van de toenmalige tex tielfabriek Van Meyerink. Het bedrijf ging echter failliet en de heer Van Rijt besloot der halve van zijn hobby zijn werk te maken. Sinds kort heeft hij aan de Cloosterstraat een nieuwe werkplaats be- (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De carnavalsclubs van Klooster zande, Lamswaarde, Sint-Jan steen en Stoppeldijk hebben zaterdagavond op uitnodiging van eigenaar Toine Raes de bloemetjes, eens buitpn gezet tijdens het prinsenbal in De Krokodilbar. Het ging er bij zonder vrolijk aan toe, temeer omdat er tot halftien gratis pils werd getapt. trokken, waar behalve de be haaglijke temperatuur ook on. middellijk het grote aquarium zonder tropische vissen opvalt. In de opgeknapte garage han gen aan de muur enkele kunstwerken te wachten op een koper. Nog niet teveel, wamt de garage moet nog ver bouwd worden en vocht vormt op dit moment nog de grootste vijand van hetgeen er aan de miuur hangt. „Lijsten maken", vervolgt Henk van Rijt zijn verhaal, „is mijn hele leven mijn lief hebberij geweest. Ik heb in dertijd contact gezocht met al le fotograf,en in Zeeuwsch, Vlaanderen en de meeste van hen zijn nu mijn klanten. Ik kan niet louter voor particu lieren werken, want daarvoor wonen hier te weinig mensen. Ik ben afhankelijk van een aantal vaste opdrachtgevers, die het commercieel aantrek kelijk maken". Tijdens zijn betoog trekt hij wat laden open en laat au thentieke, oude topografische kaarten van Zeeland zien, „Wat vind je ervan", vraagt hij, zonder het antwoord af te wachten. „Prachtig stukje werk, vind je niet. Ik heb soms werk in mijn bezit, dat maar een tientje waard is en soms spul van duizenden gul dens. 's Avonds gaat het in de kluis. Ik kan me niet verzeke ren. Geen maatschappij wil me vanwege de wisselende waarde hebben. Vinden ze te riskant. Soms krijg ik trou wens dingen onder ogen, waarvan je zegt: moet dat nou. Maar voor mij is het een prestigekwestie. Het maakt me niet uit of er nou een vent binnenkomt, die er een hoop geld tegen aan wil gooien, of iemand met een tientje. De mensen willen voor hun goeie geld, goed spul. En ik maak voor vijftien gulden niet iets. dat er voor een tientje uitziet. Zo ben ik nu eenmaal. Het is een uitdaging..." Tegen de muur van zijn werkplaats hangt zijn voor raad: lijst-laitten in alle soor ten, van alle prijzen en voor alle smaken. Henk van Rijt: „98 procent van mijn werk is klassiek. De mensen willen hier niet op de moderne toer. Ze zien het gewoon niét zit ten. Kijk: Ik vind en dat klinkt misschien- bombastisch dat je de mensen op dit terrein een beetje moet opvoe den. Laten zien wat er te koop is. Vroeger gingen ze voor een lijst naar de meubelmaker en die timmerde iets in mekaar met een spijker, waar het wel aan bleef hangen. Dat is ver anderd". (Van onze correspondent) TERNEUZEN Na de Ze- vac hebben ook de andere (4) Zeeuwse autoclubs voor 1974 hun rittenkalender gereed. Er zal dit jaar weer een provinci ale clubkampioenschappen competitie gehouden worden. Voor deze PCC zullen, ais de oliecrisis dit toelaat gelden de Sloerally de Ienterit op 27 april organisatie mac Schelde- gouwen. 16 juni tijgerrit, WZA. 31 augustus, Slot Osten- derit, mac De Beveianden. De volledige kalender luidt: 19 januari ledenrit (wandelrit van de Beveianden. 17 februa ri verkesrit, WZA. 23 februari Clarijsrit, Beveianden. 2-3 maart nacht van Scheldegou- wen. 9 maart Flessentrekkers rally, de Zeeuwen. 10 maart Vosserit, rc de Vosserijders. 16 maart snertrit, Scheldegouwen. 6 april, Sloerally, de Zeeuwen. 13 arpil. Vermairerit, Beveian den. 14 april, rotenrij rally, Vosserijders. 15 april, paasrit de Zeeuwen. 27 a,ril, Ienterit, Scheldegouwen. 30 april, oran- jerit, de Zeeuwen, 30 april, St.-Albertrit, WZA. 5 mei, Beukelszoonrit, WZA. 19 mei. Vosserit, Vosserijders. 23 mei, gezelligheidsrit, de Zeeuwen. 25 mei VW-rit, Beveianden. 26 mei, Rode Kruisrit, WZA. 2 juni Zonneveldrit, Scheldegou wen. 8 juni WV-rit Colijn- splaat, Beveianden. 17 juli VW -rit Kamperland, Beve ianden. 20 juli GMC-rit Beve ianden. 24 juli, badrit Zoute- lande, Scheldegouwen. 28 juli, schorrebloemrit, WZA. 3 au gustus middenstandrit Wissen- kerke, Beveianden. 11 augus tus, PZC rally, de Vosserij ders. 2 4augustus, zilvermeeu- werit, de Zeeuwen. 31 Slot Ostenderit, Beveianden. 8 sep tember watertorenrit, WZA 14 spemtember monckeyrit, de Vosserijders. 21 september, deltarally, de Zeeuwen. 6 ok tober, osseweirally, WZA. 12 oktober herfstrit, Scheldegou wen. 5 of 19 oktober, perso- neelsverenigingsrit, de Zeeu wen. 20 oktober, oriëntatierit Oostburg, WZA. 3 november, Zeeuwsch-Vlaanderenrit, de Vosserijders en de Zevac. 9 november, Veersemeerrit Scheldegouwen. 10 november Belfortrally, WZA. 16 novem ber kampioensrit Beveianden. 1 december St.-Nicolaasrit Vosserijders. 7 december St.- Nicolaasrit, WZA alleen voor leden. 21 december, wildrit, Scheldegouwen. 21 december, wildrit, Beveianden. 26 de cember, kerstrit, de Zeeuwen. 26 december, wildrit WZA. Wafelactie De carnavals vereniging „Pijke Zot", uit Sas van Gent, heeft dit week end haar traditionele wafel actie gehouden. Deze' actie, die ieder jaar op touw wordt ge zet om de financiële kosten, die aan de bouw van een car navalswagen verbonden zijn, te dekken werd met een ge luidswagen door de gehele ge meente begeleid. Er werden maar liefst 5000 wafels ver kocht. Inbraak Onbekende per sonen hebben in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in een uit golfplaten opge bouwd magazijn van de firma Himsehoot in Westdorpe. In het magazijn stonden levens middelen opgeslagen. De dia- ders kwamen binnen door een deel van het golfplaten dak om te buigen, maar ze hebben volgens de politie niets mee genomen. Schieting De jaarlijkse koningsschieting en teerdag van de schutterssociëteit Stui- venberg in zaal Fabie is weer in alle opzichten een succes geworden. Frans de Block van het naburige Kemzeke-Paal wist in de achtste ronde de koningsvogel naar beneden te halen. Ook vorig jaar was hij koning. Nu nog een derde maal en dan kan hij zich kei zer noemen van deze sociëteit, Na een stevig diner en twee schietingen op de liggende wip werd de koning met mu ziek en dans tot in de kleine uurtjes gevierd. Nachtoperatie Het be stuur van de katholieke Bond van Bejaarden en Gepensio neerden van de afdeling Sas van Gent, organiseert op za terdag 2 februari, een optre den van de toneelvereniging „Sempre Avanti" uit Sluiskil, met het toneelspel: „Nachtope ratie". De aanvang van deze opvoering is 's middags om 14.00 uur in het cultureel cen trum „De Speye" te Sas van Gent. In de pauze zal de be jaarden een kop koffie met tractatie worden aangebo den- PZEM-bezoek Het be stuur van de personeelsvereni ging van de suikerfabriek C.S.M. te Sas van Gent, orga niseert op een nader te bepa len datum voor de dames van haar leden een bezoek aan de P.Z.E.M. te Middelburg. Morgens om 9.00 uur vertrekt men van de fabriek. De dames zullen bij aankomst in Middel burg de gelegenheid krijgen om te winkelen. Om 14.30 uur is er een demonstratie van het energieverbruik van huishou delijke artikelen. Om onge veer 18.00 uur zal iedereen weer thuis zijn. C.S.M. Op vrijdagavond 18 januari houdt de perso neelsvereniging van de CS.M. te Sas van Gent, haar jaarlijks gecombineerde jaarvergade ring van de personeelsvereni ging, de reis- en sportclub, in de kantine van het bedrijf te Sas van Gent, waarna een prijskaarting gehouden zal worden. De aanvang van de vergadering is 19.00 uur. E.H.B.O.-cursus Het be stuur van de katholieke Natio nale Bond voor E.H.B.O., afde ling Sas van Gent, is op don derdagavond 10 januari gestart met een wekelijkse cursus E.H.B.O. De nieuwe cursus omvat 12 lessen in het cultu reel centrum „De Speye" te Sas van Gent. De leiding van deze nieuwe cursus is in han den van dokter E. du Puy. Er zijn 15 deelnemers. St. Albert De buurtvere niging St. Albert te Sas van Gent is door de glasfabriek „Sas van Gent" uitgenodigd om een bezoek te brengen aan het bedrijf. De belangstellen den van de buurtvereniging worden 15 januari verwacht om 19.00 uur in het bedrijf waar zij zullen worden rondgeleid door deskundigen. Schieting In café Cen traal werd een schieting ge houden met een deelname van 42 schutters. De uitslag was: hoogvogel en tweede zijvogel A. Snoeye, Moerbeke (B). Eerste zijvogel M. van Boven, Axel. Grootste aantal kleine vogels met 5 stuks Em. Cro- nenburg, Zuiddorpe- Volgende schieting zaterdag 19 janua ri. DE Hongaarse schrijver Mi- klos Haraszti is wegens ver storing van de openbare orde in Boedapest tot acht maanden voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar veroor deeld. (ADVERTENTIE) Ltr. KERSENBRANDEWIJN Ltr. BESSENJENEVER per fles 8,95 Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstr. 13, St.-Jansteen Telefoon 01140 -2635 (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Op de onlangs gehouden raadsverga dering in het gemeentehuis van Sas van Gent vroeg de heer R.L Spuesens van de confessionele groep of het be kend was, dat het streekzie kenhuis te Sluiskil per 7 janu ari een ernstige inkrimping van de bezoekuren heeft door gevoerd. Het middagbezoek is van anderhalf tot een half uur te ruggebracht wat voor velen een groot probleem oplevert. Graag zag de heer Spues- sens dat hier stappen tegen zouden worden ondernomen door B. en W. Burgemeester Dusarduijn zei dat hij 's morgens hierover al een gesprek had gevoerd met de geneesheerdirecteur van het ziekenhuis te Sluiskil. Deze had gezegd dat deze re geling getroffen was voor het beter laten ineenvloeien van de diensten van het verple gend personeel. De genees heer-directeur zei verder dat deze regeling voor <(e perso nen die erdoor in moe^-khe- den komen, soepel zal worden toegepast. Van een onzer verslaggevers) GROEDE Vanavond (dinsdag) vindt weer het ge. bruikelijke openbare fractie, beraad plaats van de drie pro. gressieve partijen in Oostburg, Op de agenda staat de komen* de raadsvergadering. Begon, nen wordt om 19.30 uur in zaal Boerdam in Groede. Hengelen In het vereni gingsgebouw De Rank hield de hengelvereniging Sport en Ontspanning zaterdagavond de jaarlijkse feestavond. De be. langstelling was erg groot, Kammondorganist De Ruijs- scher uit Hoofdplaat zorgde voor een verhoogde gezellig, heid. Aain het begin van het geslaagde feest werden de prijzen voor de klassering in het individuele klassement in 1973, uitgereikt. Kampioen werd B. Taalman. Kaartclub De kaartvere. niging DW hield in café Het Wapen van Zeeland de jaar lijkse ledenvergadering, die door vrijwel alle leden werd bezocht. Secretaris J. van Doorn stelde zich niet meer herkiesbaar. Zijn functie wordt voorlopig waargenomen door penningmeester J. de Koeijer. Tot lid van het be stuur werd benoemd J, Stolk. Na enige discussie werd be sloten het huidige systeem van puntentoekenning bij de club wedstrijden te handhaven. Be sloten werd ook dit jaar weer een aantal wedstrijden te spe len tegen zusterverenigingen in Axel, Sluiskil en Terneu zen. Voorzitter A. de Zeeuw reikte tenslotte aan J. de Koeijer, tweede in de indivi duele competitie om het olub- kampi-oenschap 1973 een beker uit en aan J. van Doorn, als derde geëindigd, een medaille De kampioensbeker was voor de voorzitter zelf en werd hem overhandigd door de ont troonde kampioen van het vo rig seizoen. De jaarlijkse feest avond van de vereniging wordit gehouden op 1 februa ri. DE bisschop van Novarra mgr. Lupo heeft bepaald, dat gelo vigen in die parochies van zijn bisdom, die niet over een priester beschikken, voor het vervullen van hun zondags plicht kunnen volstaan met het bijwonen van een woord dienst. Dinsdag 15 januari 197- (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE In hotel De Gouden Leeuw werd de jaar lijkse kampioenendag van de kring West-Zeeuwsch-Vlaan deren en Walcheren gehouden. 43 Liefhebbers waren met hun standduiven vertegen woordigd. Opvallend was dat hierbij niemand uit Walcheren was. Toch was de belangstelling voor deze dag groot en heerste er de gehele dag door een gezellige drukte. Dergelijke evenementen zijn bij uitstek geschikt voor vele melkers om met hun collega's uit andere plaatsen en verenigingen onge dwongen van gedachten te wisselen zowel over 't afgelo pen als over het komende vliegseizoen. Nadat in het Hofzichtthea- ter aan de inzzenders een di ner was aangeboden, volgde in de namiddag de huldiging van de kringkampioenen en wer den aan deze n door kringvoor zitter A. Vasseur uit Cadzand de daarvoor beschikbaar ge stelde bekers en andere prij zen uitgereikt. Tot slot volgde een verkoping van bonnen, rechtgevend op een jonge duif, broed 1974, geschonken aan de organisato ren ter bestrijding van de ge maakte kosten. De hoogste prijs deze middag werd be taald voor een bon van G. Dusarduijn uit Groede, n.1. f 100, een bon van H. Mookhoek uit Breskens bracht f 60 op en van J. Lecluiijze uit Biervliet f 40. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Aan de zon- dagschietingen, gehouden bij P. de Caluwe, namen 43 schutters deel. Uitslagen: hoge vogel: F. Herwegh uit Koe wacht; eerste zijvogel: J. de Koster uit Graauw; tweede zijvogel: P. Reyxs uit Kapelle- brug; grootste aantal (3): G. Blommaert uit Hulst. HENGSTDIJK Aan de zaterdagschieting op twee wippen, gehouden bij P. van Dijk, namen 35 schutters deel. Uitslagen: Op wip één: hoge vogel: P. Pauwels uit Groenendijk; eerste zijvogel: R. de Guytenaere uit Vogel waarde; tweede zijvogel: Th. Pauwels uit Axel. Op wip twee; hoge vogel: P. Pauwels uit Groenendijk; eerste zijvo gel: R. Herwegh uit Lams waarde; tweede zijvogel: H. van Waterschoot uit Hengst dijk; extra hoge vogel: P. Claessen uit Lamswaarde; grootste aantal (5): G. Pau wels uit Groenendijk. LAMSWAARDE Aan de zondagschieting op twee wippen, gehouden bij P. Claessen, namen 45 schutters deel. Uitslagen: Op wip één: hoge vogel: W. Asselman uit Kloosterzande. tweede zijvo gel: H. Claessen uit Lams waarde; extra hoge vogel: P. Pauwels uit Kloosterzande; grootste aantal (6): Th. van Kruyssen uit Kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel: K. Claessens uit Lamswaarde; eerste zijvogel: Th. Asselman uit Kloosterzande; tweede zij vogel; H. van Waterschoot uit Hengstdijk; extra hoge vogel: G. de Waal uit Lamswaarde; grootste aantal: A. Schillemans uit Hulst. De volgende schie ting is zaterdag 19 januari bij P. Claessen te Lamswaarde. OSSENISSE Aan de zaterdagschieting gehouden in het verenigings gebouw, namen 27 schutters deel. Uitslagen: hoge vogel: J. Bogaert uit Kloosterzande; eerste zijvogel: J de Kort uit Ossenisse; tweede zijvogel: A. Remijn uit Ossenisse; eerste en tweede extra hoge vogel: E. de Maat uit Ossenisse. der de extra hoge vogel: Th. Rot tier uit Ossenisse; grootste aan tal (3): J. de Waal uit Kloos terzande. OSSENISSE Aan de zondagschieting, ge houden m het verenigingsge bouw, namen 43 schutters deel. Uitslagen: hoge vogel; J. Verhoeven uit Kloosterzande; tweede zijvogel: E de Maat uit Ossenisse; extra hoge vo gel: J de Kort: tweede extra hoge vogel: E. de Waal bei den uit Ossenisse; grootste aantal (6): F. Kouyzer uit Kloosterzande. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De raad van Oostburg krijgt volgende week donderdagavond een voorstel te behandelen om bij na een ton beschikbaar te stel len voor het besteksklaarma- ken van het definitieve ont werpplan Afvalwaterzuivering binnengebied west-Zeeuwscb- Viaanderen. Hierin nemen ook Aarden burg en Sluis deel, wier raden reeds hebben ingestemd met dit plan en gelden hiervoor beschikbaar stelden. Op de slechts 17 punten tellende agenda, die de Oostburgse raad te behandelen krijgt staat ook een kredietaanvraag van 4 mille voor binnenschilderwerk aan de b.l.o.-school. De raad za) ook een naam moeten kiezen voor de nieuwe kleuterscholen in Oostburg en Breskens. Voorgesteld wordt respectievelijk „De Tragelrak- kertjes" en Duimpje'Bij de Ingekomen stukken bevindo" zich twee mededelingen van G.S. van Zeeland, waarbij goedkeuring wordt onthouden aan begrotingswijzigingen. Het betreft plannen voor de aanleg van een parkeerterrein bij het sportveld in Oostburg en ver betering van de Tragel Schoondijke. Goedkeuring onthouden omdat de verwadi" te D.A.C W.-suhsidie nog ni*' is afgekomen. (Van onze redactie buiteland) VERENIGDE NATIE. De energiecrisis heeft voedseltekort en de in' uit de belangstelling drongen. De graanoogst zich hersteld van het strofale peil van 1972. september 1973 kon Voedsel- en Landbouwd nisatie (FAO) meedelen de voorraden graan „ui krap maar niet kritiek" waren. Het slechte weer, dat voedseltekort en prijsstijj gen had geleid, heeft niet herhaald. Maar het 1 wel zijn sporen nagela Het is duidelijk dat de reld, ondanks alle technol sche vooruitgang, nog stf aan de genade van het u is overgeleverd. Na de slechte oogst 1972 raakten de wert| graanreserves, die voor grootste deel in de V.S. la opgeslagen, uitgeput d massale verkoop van gra voorraden aan de Sov, Unie en andere landen. 1 tekort lijkt een proble van korte termijn op het bied van vraag en aanl dat kan worden verhol] door technologische voori gang zoals de „wondergra: soorten" van de jaren 19 maar dat is niet zo. Het rapport 1973 van FAO wijst op de betekei van deze toestand. Zorgwt kend is het dat, wanneer marginaal tekort in de v| wachte produktie in 1973 een der belangrijkste geb den tot een ernstig wereld kort kon leiden, een mar nale verbetering geen luchting kan brengen in reeds gevaarlijke toestand. Het vraagstuk kan worden opgelost met twee drie goede oogsten. Wij sti voor een fundament ONDANKS haar grote raden olie en aardgas is Sovjet-Unie niet van haar uitvoer binnen bare tijd te vergroten, zegt plaatsvervangend mil ter van buitenlandse har I. F. Semnitsjastnow in interview in het weekb „Nowoje Wremja". Het naar hij verklaart onjuist de Sovjet-Unie „achter rug van de Arabische den" haar oüeuitvoer groot. In het afgelopen jl heeft de Russische olietl voer ruim honderd milj ton bedragen. Daarvan 45 miljoen ton naar westé MA7 le kolom slotkoersen v< e s Actieve aandelen Handel en industrie AKZO 53,70 54,80 ABN UK) 251.00 255,00 Anuro 40 57,40 57,40 Am tiublm J5C 180,00 215,00 Deil-MJj 114,00 118,60 Dorducbe t 40 115,30 115,00 Dordtschc V. Pr» 114,00 115,00 Ueuoettco U J ib 185,00 192,00 Heinetteo j Zb 195,50 203,50 BAX. ewi 152,00 152,00 Hoogov 0b 61,60 63,30 BVA Meyer 9% Heli» Mc 80.00 KLM uit 72,00 73,20 Kon- ülle S0 93,10 92,60 KNSM UK 134.50 138,00 Nat- Ned 10 68.50 69,60 Ommeren Oert 317,00 325.00 Philips 10 35,60 36,30 Robeco 60 199,50 200.80 Rolinoo j 60 133.50 135.00 Scheept uo J 60 98.00 99,00 Unilever J ZO 112,80 113,70 Actieve obligaties staatsleningen 8 Ned. 69-94 92,10 93,00 1 7 1 8 L<* 704» 91,60 93,00 8 ld 71-96 91,70 93.20 7 I 7V w. 6»/' ÖV' 8 ld 701-85 8 L. 1011 8 Ui 70111 95,30 92,60 92,40 96,00 93,50 93,60 8 ld 69-16 96,60 97.30 8 ld 70-77 96.60 97,20 89,30 «y- 7»/« UI 71-96 88.20 1*/4 ld 70-87 87,40 88,80 6 1 6 Ul 69-95 93,40 94,80 7fe ld 71-96 87,20 88.50 6 I 5»/< 5». 74i ld 71411 86.30 87.50 7V» ld 72-97 86,00 87.20 1 Vb ld 724)7 92.00 93,00 5H 7V«ld 72-97 83.80 84,80 5 7 1* 661-91 86,00 87,00 5 1 5V 7 Uk 6611 85,80 86.80 7 ld 09-94 84,00 85,00 5V 5'/ 4^ 44 44 «4 44 «V 6Vj id 681-93 81,40 82,40 6V» id 68 11 81,20 82.30 64)» ld 68111 80,80 82,20 6 Vz id Ö8IV 80,80 82,10 6V* U) «6-91 85,00 85,50 6% id 674)2 80,20 81.30 6 ld 674)2 79,20 80.20 83,20 5*/« id 65114M 82.20 4V 5*/« ld 66 1-90 82,00 83.20 5V. ld 641-89 80,60 81,60 5*/« ld 651-90 80,10 81,20 8'/ 5 ld 64 U89 75.80 76,80 8 44fc td 58-83 84.40 -,-Ü 8 4V> ld 59-89 79,00 79,60 8 ld 001-85 83,60 84,00 81 4V» td 6011 77,30 77,80 84 4V» ld 63-93 74,10 74,60 8 4V» td 64-14 98,50 99,00 8 7»; 4V« ld 59-84 83,10 93,50 7'/ 4V« ld 60-90 74.40 75,10 IV. 4V« ld 61-91 74,75 75,50 7 ld 631-93 73,80 74,30 741 4»/« ld 6311 73,20 73,70 Bt 4 ld 61-86 79,30 79,80 14- 4 ld 62-92 72,70 73,70 8 3V« ld 534)3 71,00 72,00 7 3H «d st 47 64,80 65,50 5V 34£ td 51-76 94,50b 95,00b Nl 3H «d 53-83 83,20 83,70 8 3V» td 56-86 78.20 78,50 6V 3V„ Id 4K-98 64,00 85,00 7», 3Vt 50-90 68 80 69.20 J 3V» td 54-94 69,00 69,40 6

de Stem | 1974 | | pagina 6