i TUNESIE EN LIBIË VORMEN EEN STAAT „Abraham-Koekoek-plaatje" - - N PLAN VAN ISRAËL ALFRINK OVER VERNIEUWING IN DE KERK VAN NEDERLAND Generaal Haig zou betrokken zijn bij spionage-affaire" WEST-DUITSER WURGDE HOTELBEDIENDE oneens Vonhoff (VVD) met subsidie De Tijd CHILI BESCHULDIGT PREMIER DEN UYL PvdA ZUID- HOLLAND VOOR PRIJSSTOF Creatie Kohoutek Beslissing inzake verkiezingen in Engeland deze week Verbazing en scepsis in Arabische wereld over nieuwe unie binnenland buitenland Losgeld voor Esso-directeur Ternaaien- gesprek te Antwerpen Referendum Egypte Algerije China laat Westduitse spion vrij Kerkelijke feesten in Italië naar de zondagen Maandag 14 januari 1974 (K) Mededelingen; weeroverzicht. (K) Journaal. (K) Je t'aime, je t'aime, Speelfilm. (K) Ten Huize van Jan Vaerten, een bezoek aan de in 1909 in Turnhout geboren schilder Jan Vaerten. (K) Laatste Nieuws. Glë (Frans) Moderne wiskunde (8). Schooltelevisie (K) 1, 2, 3j'ai vu. T.V.F., voor de vrouw. (K) Filosofie en leken- moraal. Sportuitzending (K) Joumaai. (K) Zes liedjes, gezon gen door Jacques Hustin, als Belgische selectie voor het Eurovisie Song festival. Wachten op Godot, to neelspel van Samuel Beckett. Journaal. NKRIJK (Rijsseï): —16.15 Lady Panama, film met Louis Jouvet, Suzy Delair, e.a Leven nu. Voor de kleuters. Regionale act. Joumaai. Maurin des Maures, se rie naar de roman van Jeam Aicard. The Strauss Family (2). 23.00 Aanhalingstekens openen. laat. 0.02 Radiojournaal. 3room-top-tien. 1.02 Muz. Meta. 2.02 Continu d» door. 5.02-7.00 Voor dag iaRASTER MAANDAG. ilé (Vlaams 10.30 Schoolradio. 11.00 :tte; fragmenten uit wer- 'an Fred Ravmond. Oscar ss en Eduard Künneke. Nieuws, mededelingen en oerichten. 12.08 Land- kroniek. 12.15 Lichte mu- 12.50 Buitenlands persn- :ht. 13.00 Nieuws, actua- :n, weerbericht en wburgprogramma's. Aan- nd; Lichte muziek. 14.00 vs. 14.03 Schoolradio - 15.03 Nieuws). 16.00 vs. 16.10 Lichte klassieke >k. 17.00 Nieuws. 17.10 de jeugd. 17.30 Lichte or- luziek. 17.55 Weegschaal. Nieuws. 18.05 Voor d« ;en. 18.30 Protestants ienstige uitzending. 18.45 18.55 Taalwenken. 18.57 ;tmuziek. 19.00 Nieuws, [iteiten en mededelingen. Lichte muziek (19.40 g Engels). 19.45 Ópen- kunstbezit. 20.00 Licht iikDrogramma (20.30 vs) 20.40 Praatje. 20.45 programma. 21.0S Snlin- uws. 21.05 Licht Dro- na. 22.00 Nieuws. 22.05 |/s. 22.05 Jeugd '74. 23.00 js. 23.10 Jeugd '74. verv. 23.45 Nieuws. YWddrom dopjp je drme ■moeder zoml verdriet 'Wddrom ben je zo slecht 1 geworden P Wdlisertochl met jou gebeurd? SANTIAGO (RTR-.ANP) De Chileense militaire regering heeft premier Den Uyl schending van het principe van niet-in- menging in de binnenlandse aangelegenheden van een ander land verweten. De junta beschuldigde hem er ook van dat hij „vage en oppervlakkige" opmerkingen over de toestand in Chili heeft gemaakt. In de verklaring dit weekend van hst Chileense ministerie van Buitenlandse Zaken, waarin deze beschuldigingen worden geuit, wordt gezegd dat het ministerie met deze verklaring rea geert op de opmerkingen die premier Den Uyl op 28 december in een vraaggesprek voor de radio heeft gemaakt. Geen van deze opmerkingen wordt echter aangehaald. Het ministerie zegt dan in zijn verklaring dat premier Den Uyl een werkelijk schande lijke oppervlakkigheid ten toon heeft gespreid voor een man, die zo'n hoge functie bekleedt in een bevriende natie. Hij toonde, volgens Santiago „een volslagen gebrek aan ken nis inzake de sociale en economische problemen waarvoor niet alleen Chili m-aar ook andere Latijns-Amerikaanse landen zich geplaatst zien". Den Uyl had ook zo beschuldigt de Chileense junta ver der in onaanvaardbare bewoordingen zijn mening gegeven over de huidige Chileense regering en was zelfs zover gegaan dat hjj gelukkig vage en onnauwkeurige opvattingen had ont vouwd over de manieren om het verzet in Chili te steunen. KUL 0 President Bourguiba van Tunesië (rechts) en kolonel Gaddafi van Lybië bekrachtigen met hun handtekening de eenwording van hun staten. WEE SP Het Kamerlid Koekoek en de artiest Vader Abra ham (Pierre Kartner) hebben zaterdagmiddag in een platen- studio te Weesp de carnavalschlager „Den Uyl is in den Olie" opgenomen. De plaat komt over enkele dagen in de winkels, is uitgeroepen tot „alarmschijf" en vrijdag komen beide heren in het t.v.'-programma „Op losse groeven". BUENOS AIRES (UPI) De Argentijnse guerrillabeweging het „revolutionaire volksleger" ERP heeft in een verklaring aan de pers meegedeeld dat de Argentijnse dochtermaatschap pij van Esso een losgeld van, tien miljoen dollar heeft be-i taald voor de vrijlating van oever van het Suez-kanaal haar eind vorig jaar ontvoerde 160.1 (Vervolg van pag. 1) De grondlijnen van het Isra ëlische plan kunnen er als volgt uitzien: Ontruiming van de westelii- en het terugvallen op de dertig km ten oosten van het kanaal hggende strategische bergpas sen. Uitdunning van de Egypti sche troepenmacht op de ooste lijke kanaaloever na en niet tijdens (concessie) het Israëli sche terugtrekkingsproces. Legering van een VN-vre desmacht tussen beide legers. Egyptische verklaring tot einde van de oorlogstoestand. Heropening van het Suez- Ranaal en herbouw van de verwoeste steden langs de wa terweg. Hoogstwaarschijnlijk zal dr. Kissinger met het Egyptische antwoord op het Israëlische voorstel vanavond of morgen naar Jeruzalem terugkeren. Tevens is er sprake dat de Amerikaanse minister van bui- teniandse zaken zijn nieuwe rondreis door het Midden-Oos ten tot Syrië, Jordanië en Sa- feaie-Arabië zal uitbreiden, n de Jordaanse hoofdstad zou JiJ het onderwerp van schem ing van troepen langs de Isra- «r-n orc*aanse bestandslijn Willen aansnijden. I„_ y, ,ns zijn korte bezoek aan dr- Kissinger nog n kort onderhoud met de bur J?,nÏU,s,ler van Jeruzalem Ted- öy Koliek. a afloop van dit gesprek in "fUwaar bewaakte Koning Da 'f' m de Israëlische stad zb! Koliek dat dr. Kissin- ïLt j mer,ing was toegedaan Ie™ ??er gevoelige Jeruza- i^-Probiematiek in de eindfa- n "et vredesoverleg aan de ™e m°et worden gesteld. directeur Victor Samuelson. - Volgens ERP is het geld be stemd voor levensmiddelen, kleding en medicamenten voor de bevolking in de arme stre ken. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De minister van Buitenlandse Zaken, mr. M. van der Stoel, heeft zater dag een gesprek gehad met zijn Belgische ambtgenoot minister Van Elslande in Antwerpen over de kwestie van de moge lijke vestiging van een olie raffinaderij in het Luikse ge bied. Bij deze gelegenheid heeft min. Van der Stoel nogmaals de ernstige bezwaren van Ne derlandse zijde tegen een mo gelijke vestiging in Ternaaien onder woorden gebracht. Hij heeft daarbij tevens beklem toond. dat de Nederlandse rege ring ervan blijft uitgaan, dat de bij herhaling gedane toezeg ging van tijdig overleg op dit punt door de Belgische regering 1 zal word-r nagekomen. (Van onze redactie buitenland) TUNIS/TRIPOLI/CAIRO De Arabische wereld heeft met stomme verbazing en in veel gevallen met duidelijk scepsis, gereageerd op de proclamatie van de eenwording van Libië en Tunesië. De Libische president Moeammer El-Gaddafi en de Tunesische president Habib Bourguiba maakten zaterdag bekend, dat hun landen zullen samen gaan in één nieuwe staat. De „Arabisch-Islamitische Repu bliek". De verklaring waarin de fusie werd bekendgemaakt, is zaterdag ondertekend in een hotel in de Tunesische stad Djerba. In Tripoli en andere Libische steden zijn massademonstraties gehou den om de voorgenomen unie enthousiast te verwel komen. In Tunesië reageer de de bevolking aanmerke lijk terughoudender. In de hoofdstad Tunis gaven en kele honderden studenten uiting aan hun vreugde. De nieuwe staat zal één grondwet, één president, één vlag één leger hebben. De wet gevende, uitvoerend en rechter lijke machten zullen eveneens worden samengevoegd. Op 18 januari zal in Libië en Tunesië een referendum wor den gehouden over het besluit van de beide staatshoofden. Maar als de voorbereidingstijd te kort blijkt, kan het referen dum ook wordem uitgesteld tot 20 maart. De dag waarop Tu nesië zijn onafhankelijkheid viert. Over het tijdstip van het samengaan en de procedure voor de presidentsverkiezin gen is nog niets bekend. Waar nemers verwachten dat Bou- guiba, gezien zijn leeftijd en ervaring, de eerste president van de nieuwe staat zal zijn. Na zijn terugkeer iri Tunis sprak Bouguiba van een „ge beurtenis die de loop van de geschiedenis zal veranderen". Hij nodigde Algerije, Marokko en Mauretanie uit zich aan te sluiten bij de nieuwe Arabisch- Islamitische Republiek. Als de randen van Noord-Afrika het voorbeeld van Tunesië en Li bië volgen, kan een „krachtige en solide gemeenschap" wor den gevormd, aldus Bourguiba. Opvallend is dat Egypte in deze opsomming ontbreekt. Formeel vormt Libië sinds 1 september 1973 een unie met Egypte. Maar de aarzeling van president Sadat om de eenwor ding in praktijk te brengen en de Egyptische houding tn en na de oktober-oorlog hebben Gad dafi kennelijk ontgoocheld. Gaddafi heeft zich uiterst verontwaardigd getoond over de handelwijze van Egypte, dat zonder voorkennis van Tripoli de oorlog met Israël begon en vervolgens akkoord ging met een bestand en onderhandelin gen. Na de oktoberoorlog sloot hij zelfs de Libische ambas sade in Cairo en riep de diplo matieke staf terug, wat overi gens nog geen verbreking van de diplomatieke betrekkingen inhoudt, Eerder had het Libische staatshoofd al vergeefs gepro beerd Sadat tot wat meer voortvarendheid bij het samen gaan aan te sporen door een mars van 40.000 Libiërs op Cai ro te organiseren. Egypte rea geerde echter weinig enthou siast op deze „spontane actie", blies een deel van de kustweg naar Cairo op en liet de Libi sche stoet bjj het grensplaatsje Mersa Matroeh rechtsomkeer maken. Gaddafi, die zich graag op werpt als voorvechter van de Arabische eenheid heeft zich nu kennelijk teleurgesteld afge wend van Egypte en een intia- tief in westwaartse richting ge nomen. Vanwege zijn grote de viezenreserves en zijn enorme olie-rijkdom kan Libië voor het betrekkelijk arme Tunesië een aantrekkelijke partner zijn. Algerije heeft de ophanden zijnde fusie van Tunesië en Li bië als een onnatuurlijke con structie bestempeld. Het nieuws van het samengaan is blijkens een officieel commen taar voor Algerije als een vol ledige verrassing gekomen. ROTTERDAM Het gewes telijk voorcongres Zuid-Hol land van de PvdA, dat in Rot terdam is gehouden is gezien de prijssituatie van mening dat op korte termijn een al of niet partiële prijsstop moet worden overwogen. Ook is een prijscompensatie voor de lagere inkomensgroepen per 15 februari of 1 maart a.s. noodzakelijk. Tenslotte wil het congres dat dagelijkse pu-blikatie van de goederen van primaire levens behoefte alsmede de prijsstij gingen ten opzichte van voor gaande perioden overwogen moeten worden. De partijraad van de PSP heeft er bij het kabinet op aan gedrongen een algehele prijs stop af te kondigen en het con trole-apparaat te versterken voor een effectieve bewaking van de prijzen. De sterke prijsstijgingen van de laatste tijd noemt de PSP- partijraad onrustbarend en een aanslag op het levenspeil van de werkende bevolking. HILVERSUM (ANP) De vernieuwingen binnen de Ne derlandse kerkprovincie, die zich hebben voorgedaan vanaf de voorbereidingen van het tweede Vaticaans concilie, dus sinds de jaren zestig, zijn naar de mening van kardinaal Al frink uitgevoerd en nage streefd geheel volgens de spel regels, die men in de kerk moet stellen. Dat wil zeggen: zij zijn in verbondenheid met de universele kerk en het cen tum te Rome geschied, zoals o.a. het pastoraal concilie het duidelijkst heeft bewezen, zij zijn alle voortgekomen uit een werkelijke pastorale bezorgd heid en zij zijn ook in het algemeen met geduld nage streefd, zij het misschien niet altijd met het nodige geduld, maar dat dan aan beide zijden. Kortom de kerk van Neder land heeft zich beheerst ge dragen. De kardinaal zei dat in een vraaggesprek met Kruispunt, naar aanleiding van het ver schijnen van het boek van prof. dr. W. Goddijn, voorma lig secretaris van het pastoraal Instituut te Rotterdam, dat tot itel draag „Een beheerste kerk". Op een vraag wanneer de kardinaal van plan ls zijn ambt neer te leggen, ant woordde mgr. Alfrink, dat hij daarvoor op het ogenblik nog geen vaste plannen heeft. Maar toen de ondervrager hem verzekerde, dat in Nederland een angstig toekomstperspec tief bestaat voor het geval hij heen zou gaan en dit dea te angstiger is als Rome zijn op volging zou regelen zoals het bij de laatste blssehoppenbe- noeming is gegaan, verklaarde kardinaal Alfrink dat hij rdeds vele soortgelijke reac ties had gehoord: hij gaat daaronder gebukt. Maar ook bij het vernemen van tegeno vergestelde reacties maakt de kardinaal zich bezorgd. Hij wilde tot slot aan allen de vermaning meegeven, dat welke instantie ook bij zijn opvolging de beslissing zal ne men, deze dat zeker zou doen in de eerlijke bedoeling de kerk te dienen. Of het in Ne derland begrepen zal worden, zo vulde de kardinaal aan, zal ervan afhangen wat er gebeurt en hoe het gebeurt. „Bent u in dit opzicht hoop vol?" werd hem gevraagd. „Ik ben in mijn leven altijd optimist geweest en geble ven", antwoordde kardinaal Alfrink. 1") WASHINGTON (Reuter) De Amerikaanse otnroep- maatschappij A.B.C. weet te melden, dat generaal Haig, de huidige stafchef van het Witte Huis, een belangrijke rol heeft gespeeld in de spionage-affaire rond Henry Kis singer, toen hü destijds onder Kissinger plaatsvervangend lid van de nationale veiligheidsraad was Volgens A.B.C. was Haig het niet eens met de strategie die Kissinger in 1971 bij zijn over leg met de vertegenwoordiger van Noord-Vietnam, Le Due Tho, volgde om tot een wapen stilstand in Vietnam te komen. Haig, die vreesde dat Kissin ger te grote concessies zou doen zonder dat daar iets tegenover stond, had toen volgens de om- roepmaatschappij te kennen gegeven dat hij er geen be zwaar tegen zou maken als de Amerikaanse stafchefs op de hoogte zouden worden gesteld van Kissingers geheime standpunt, zodat diens strate gie door het krachtige verzet van de hoge militaire gewijzigd zou kunnen worden. Generaal Haig heeft inmiddels in een vraaggesprek met A.B.C. ont kend dat er in de Amerikaanse veiligheidsraad gespioneerd zou zijn ten behoeve van het mi nisterie van defensie. Hij gaf echter wel toe, dat hij het op bepaalde punten oneens is ge weest met Kissinger. De New York Times, die zich beroept op goed ingelichte bronnen, liet zaterdag weten, dat een groep van minstens twee officieren inlichtingen, on der meer over de onderhande lingen met China en Vietnam, doorgespeeld heeft naar het Pentagon en dat hiervoor be wijzen bestaan. Het Witte Huis onthulde, dat men in de laatste maanden van 1971 ontdekt heeft dat een over heidsfunctionaris zeer geheime gegevens naar andere landen had laten uitlekken. Deze func tionaris was een lage ambte naar die echter toegang had tot zeer geheim materiaal. Hij is inmiddels ontslagen. In 't kort PARIJS De Franse mode ontwerper Jacques Esterel (rechts) bestudeert zijn creatie „Kohoutek", welke gedragen wordt door de artieste Betty Mars. Het gewaad is gemaakt van mousseline in tonen varië rend van smaragd tot donker blauw, afgezet met glinsteren de lovertjes, hier en daar ge markeerd door grote stenen die aan de planeten doen denken. .5? HONGKONG (UPI) China heeft de 63-jarige Duitser Hemrich Lipphardt vrijgelaten, die ruim 20 jaar in Tientsin ge vangen heeft gezeten. Hij was in 1954 op beschuldiging van spionage voor Amerika veroor deeld. Zaterdag liep hij over de Lowoe-brug naar Hongkong, waar hij door een ambtenaar van het Westduitse consulaat werd begroet. AMSTERDAM (ANP) De 28-jarige Westduitse metse laar Jürgen L., die zaterdagavond op verzoek van de Am sterdamse moordbrigade door de Westberlijnse politie is aangehouden, heeft bekend de vierenveertigjarige hotel bediende Frans Idema in de nacht van maandag op dinsdag door wurging om het leven te hebben gebracht IN het telefoondistrict rond Venlo heeft gisteren enige tijd verwarring geheerst. Een fout in de centrale te Venlo was de oorzaak van een storing, die om halftwee weer opgeheven kon worden. De hotelbediende werd pasj woensdagmiddag levenloos i aangetroffen door een uitvoer- der van een bouwbedrijf, die opmetingen in de woning van Idema aan de Korte Keizer straat in de hoofdstad wilide verrichten. De hotelbediende, die in zijn directe omgeving bekend stond als homofiei, zat enigszins onderuit gezakt op de bank in zijn woonkamer. Hij had een koord om de hals, dat met een van de uiteinden aan de'bank was bevestigd. De Amsterdamse moordbri gade begon onmiddellijk een grootscheeps onderzoek in de buurt, dat tot de aanhouding van de Westduitser in Berlijn leidde, naar een tweede ver dachte, de 19-jarige Westduit se student T. B., van wie wordt aangenomen dat hij eveneens naar zijn land is ge vlucht, wordt nog gezocht. (Van onze parlementaire redactie! DEN HAAG Het liberale kamerlid H. Vonhoff oud. staatssecretaris van CRM overweegt een interpellatie om minister Van Doom (CRM) aan de tand te voelen over het persbeleid, zoals dat tot uit drukking is gekomen in de, aan het dagblad De Tijd toege zegde overheidssteun. In de vaste kamercommissie voor CRM ondervindt Vonhoff ech ter weinig steun voor dat voor nemen, Niet omdat de meerder heid van de commissie niet van de minister nadere inlichtingen wenst te omvatten, maar wel omdat de behandeling van de CRM-begroting half fe bruari voor de deur staat. De commissie-voorzitter, de KVP'er Kleisteriee juicht de door minister Van Doorn geno men maatregel ten aanzien van De Tijd toe „omdat ik van oor deel ben dat het grote goed van de vrije nieuwsgaring en de differentiatie daarin maat regelen eist om de gevaren die de verscheidenheid in menings uiting bedreigen te lijf te gaan. Van de zijde van de overheid is een krachtige steun aan deze verscheidenheid van menings uiting, waaraan binnen ons volk grote behoefte is geboden' aldus de heer Kleisteriee Bijna de helft van de Neder landse bevolking (van 12 jaar en ouder) vindt, dat noodlij dende landelijke dagbladen niet met belastinggeld gesteund behoren te worden: 31 procent vindt van wel. Dit blijkt uit een enquête, luis- NOS zon- die de afdeling kijk- en teronderzoek van de beeft verricht voor het dagavond uitgezonden televisie programma „Diagnose", dat aan de noodlijdende dagbladen was gewijd. Uit het onderzoek is voorts gebleken, dat 31 pro cent verscheidenheid in de pers zeer belangrijk vindt: 33 procent vindt dit tameljjk be langrijk en 16 procent tamelijk onbelangrijk. Voor 10 procent was verscheidenheid totaal overbodig. Indie na een eventuele ver dwijning van Trouw. NRC of De Tijd nog vier of vijf lande lijke dagbladen over zouden blijven, zou daarmee voor 72 procent nog voldoende ver scheidenheid blijven bestaan en voor 20 procent onvoldoen de. Volgens commissaris Van der Voort die het onderzoek leidde, waren er wellicht uit de kamer van Frans Idema een horloge en enkele gram mofoonplaten verdwenen maar beslist geen geld. „Dat had Idema niet". Hij verwacht, dat de metselaar voor zijn daad te zijner tijd in Westduits- 1-and terecht zal moeten staan. „Westduitsland levert geen landgenoten aan het buitenland uit" Zondagmiddag vertrok ook inspecteur Platenkamp naar West-Duitsland om te helpen bij het zoeken naar de student. (Van een onzer verslaggevers) LONDEN Voor het eind van deze week zal de Britse eerste minister Heath moeten beslissen of er in Groot-Brittan- nië vervroegde algemene ver kiezingen gehouden zullen wor den. Als die beslissing positief uit valt zullen de nieuwe verkie zingen op 7 of 14 februari plaatsvinden. De beslissing moet door Heath deze week genomen worden, omdat op 16 februari een admi nistratieve wijziging van het kiesregister voor de deur staat, die de nieuwe verkiezingen op zijn vroegst tot april zouden verlaten. Verkiezingen worden in En geland traditioneel op donder dag gehouden. Van zeer groot belang voor de verwachte winst die de con servatieven van premier Heath hopen te maken, is de houding van de overkoepelende vakcen trale T.U.C, Vandaag praat de premier weer met de T.U.C., maar de vakcentrale heeft tot nu toe alleen willen toezeggen, dat een loonsverhoging voor de mijnwerkers, waaraan de rege ring niet wil toegeven, niet in andere loon onderhart-"Vingen als arg -ment gebruikt zal wor den. HET Twentse confectiebedrijf Howa, gevestigd in Wester- haar, gaat wegens daling van de orders sluiten. De achttien personeelsleden zijn ontslagen. DE vestiging van Packard Bec ker B.V., Chemical Operations in Groningen, gaat sluiten. Door deze sluiting komen 20 man op straat te staan. De Groninger vestiging maakt deel uit van Packard Becker uit Delft. De reden van sluiting vindt zijn oorzaak in de con centratie van activiteiten van het bedrijf. B. en W. van Utrecht willen de eldktriciteitstarieven voor kleinverbruikers per 1 april van dit jaar met iets minder dan 15 procent verhogen. EEN zesling die vrijdag in een kraamkliniek in Kaapstad werd geboren, maakt het goed. DE KRO heeft het afgelopen jaar een vrij aanzienlijk leden verlies geleden. Men verloor ruim 14.000 begunsigers. Aan het begin van 1973 bedroeg het aantal begunstigers 544.179. HET Vaticaan heeft bij monde van mgr. Alessandrini laten weten dat het stappen zal ne men tegen de terdoodveroor deling van de Catalaanse an archist Puig Antich. Aan zes tien Basken werd drie jaar geleden, na interventie van de paus, ook gratie verleend. DE Roermondse politie heeft zaterdag twee uit Roermond afkomstige broers aangehou den, die ervan verdacht worden in de nacht van vrijdag op zaterdag de 30-jarige taxichauf feur M. B. uit Den Bosch met een pistool in de nek gedwon gen te hebben hen van Den Bosch naar Roermond te rijden. IN de Nooröierse stad Omagn is zaterdagavond een bestel wagen met 100 tot 200 kilo springstof in de lucht gevlogen. Daardoor werden een café en vier winkels verwoest. ALLE oliemaatschappijen in de volksrepubliek Kongo zijn bij decreet genationaliseerd. Hier onder vallen alle bekende maatschappijen, behalve het Italiaans Agip-concem. DE Russische partijleider Leo nid Breznjev gaat op 18 ja nuari naar Havanna voor een officieel bezoek aan Cuba. VOOR het eerst heeft Rusland binnen de poolcirkel een kern energiecentrale in gebruik ge nomen, DE 63-"jarige Parijzenaar Jean Martinon is benoemd tot vaste eerste dirigent van het Resi dentie Orkest. VATICAANSTAD (CIC) Het Vaticaan beeft zich bereid verklaard met de Italiaanse re gering samen te werken om een aantal katholieke feestdagen, zoals Driekoningen, Sacra mentsdag en St.-Josef naar de zondag te verplaatsen, teneinde de overvloed aan feestdagen, die miljopnenverlies voor*-de Italiaanse economie betekent, te reduceren.

de Stem | 1974 | | pagina 5