Geen Sinterklaas zonder Kees Spaans tekent bij Jan van Erp VAN DIJK VEROVERT TAFELTENNISTITEL BOURS STERKSTE IN TERNEUZENSE CROSS Plat jouw in Sluis een klasse apart Koersen profs in trek Jeras in finale verslagen Verwacht Kalender Eindstand ARD SCHENK PRESTEERT WEER NIETS Van Houten op tweede plaats A iSBlS PETRA ZUIDLANDTHEATER - TERNEUZEN „De schatten van Toet-Ank-Amon" VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 14 JANUARI 1974 KALENDERVERGADERING KNWU VERLOOPT KALM (Van onze sportredactie) KAPELLE „Je kunt geen Sinterklaasfeest vieren zon' der dat je iets weggeeft", was een mooie uitsmijter die de heer Blom, voorzitter van het wielercomité 's-Gravenpol der uitdeelde aan zijn collega van het Kruiningse wieier' comité. Dit met betrekking tot de organisatie van prof- koersen. Kruiningen heeft al veel langer een profkoers op de kalender staan, maar de Kruiningse afgevaardigde vond het niet zo prettig dat Jan Janssen, de Brabantse manager, zo'n belangrijke rol speelt in het gehele pakket. In het kort kwam het er op neer dat Jan Janssen te duur zou kosten. Men zou het geld liever anders willen besteden. Janssen wordt nu samen met het reclamepakket be schikbaar gesteld door de KNWU maar er zijn nogal wat onzekerheden over. Sportcom- missielid Arjaan de Schipper: „Niemand weet nog hoeveel in komsten er uit de reclame zul len binnenkomen. Niemand weet dus ook of er geld stroomt naar de organiserende wielercomités of dat Janssen uiteindelijk nog geld gaat kos ten extra voor dat betreffende comité. Kruiningen bleek ech ter als enige comité niet te vreden over deze gang van zaken. De rest blijkbaar wel. Want er is nogal wat animo voor het organiseren van prof- koersen in de Zeeuwse con treien. Behalve dat de ronde van Midden-Zeeland voor profs wordt verreden dit jaar voor het eerst staan er ook criteriums op het pro gramma voor profs in Sas van Gent, 's-Gravenpolder, Kloos- terzande, Hansweert, Kruinin gen. St. Jansteen heeft nog geen definitieve keus ge maakt: of profs of amateurs. In Wemeldinge komt er voor het eerst een avondcriterium voor profs. Erg veel moeilijk heden waren er niet gistermid dag tijdens de kalenderverga dering van het district Zee land van de KNWU in café restaurant Caisson in Kapelle Enige werkelijke probleem bij de samenstelling van de ka lender gaf de datum van 26 mei, waarop in Kloosterzande een profkoers was gepland met een criterium voor de jeugd en de amateurs. Diezelf de dag zou Kwadendamme een criterium voor amateurs, nieuwelingen en junioren wil len houden. Overeengekomen werd na lang gekrakeel dat Kloosterzande vrijwel zeker kan zijn van de 26ste mei, en Kwadendamme waarschijnlijk gaat uitwijken naar 2 juni of 5 mei. De heer Bron van het wielercomité Waterlandkerkje „als we de 9e juni niet krijgen dan kunnen we wel kappen" werd tenslotte te vreden gesteld met het pro vinciaal kampioenschap voor alle categorieën. Enig misverstand ontstond er aan het begin van de ver gadering over het juiste an- vangsuur van de vergadering. Districtsconsul Ben Mulder beweerde dat dat volgens de convocaties die hij had ver stuurd 14.00 uur moest zijn, maar in het officiële medede lingenblad van de KNWU stond 15.00 uur vermeld, even als in De Stem. Dat aanvangs- uur was opgegeven door con sul Ben IJsebaert, die wegens ziekte van zijn vrouw hij is zelf ook nie helemaal fi (rug klachten) niet in Kapelle present kon zijn. Resultaat was dat om twee uur werd begonnen en er een fiks aantal „laatkomers" was. De enige knelpunten die er na de pauze ter sprake kwamen betroffen de samenstelling van de jury's en de organisatie van de jeugdkoersen. Henk Segers van het wielercomité Philippi ne: „Ik zou graag zien dat de jury eens uit wat andere per sonen zou bestaan dan de mensen die we nu telkens krijgen. Ze gedragen zich als de sjah vanPerzië. Er is niet mee te werken". Consul Mul der omzeilde deze klip door de zaak door te spelen naar zijn collega IJsebaert, „omdat deze zaak Zeeuwsch-Vlaande- ren betreft". De zaak van de jeugdwedstrijden moet nog worden bekeken. „Er is nog geen dispensatie aangevraagd door IJsebaert". zei Arjaan de Schipper, die zich er daarom over verbaasde dat er toch al zoveel jeugdkoersen op de ka lender werden geplaatst. Kloosterzande: profs, amateurs en jeugd. Kwadendamme; amateurs, nieuwelingen en ju nioren 28 mei: Hulst, amateurs en junioren. 1 juni: Biervliet: amateurs en jeugd. Avondcri terium. 3 juni: Hansweert: profs en amateurs. 4 juni: IJ- zendijke: junioren. Axel: ama teurs, 8 juni: Midden-Zeeland, Goes: dames en amateurs. juni: 's-Heerenhoek: junioren, nieuwelingen, amateurs en da mes. 14 juni: Wemeldinge: avondcriterium profs. 15 juni: Wemeldinge; amateurs nieu welingen, junioren en dames. 16 juni: Aardenburg, ama teurs. 17 juni: Zuiddorpe: ju nioren, nieuwelingen en ama teurs. 25 juni: St. Jansteen: amateurs of profs. 29 juni: Kruiningen: profs en ama teurs. 30 juni: Oostburg: ama teurs, 2 juni: Renesse; avond criterium amateurs, 6 juli; Haanstede nieuwelingen en amateurs, 9 juli: West- dorpe; amateurs, 13 juli: St. Maartensdijk; dames en amateurs. 14 juli: Hoofd plaat: amateurs. Sas van Gent: profs en liefhebbers. 15 juli: Philippine: junioren en ama teurs. 18 juli: Domburg: avondcriterium amateurs. 20 juli: Sluiskil: nieuwelingen en junioren. 23 juli: Clinge: ama teurs, 25 juli: IJzendijke A- vonderiterium amateurs. 27 ju li: Oud-Vossemeer; jeugd nieuwelingen en amateurs. 28 juli: Graauw: amateurs. 29 ju li: Biervliet: amateurs. 3 au gustus: Heinkenszand: ama teurs, liefhebbers en nieuwe lingen. 10 augustus: Zaamslag: amateurs en junioren. 11 au gustus: Vogelwaarde: nieuwe lingen en amateurs. 17 augus tus: Middelburg: nieuwelingen en junioren. Afwachtingswed- strijd voor jeugd. 18 augustus: 's-Heerenhoek; amateurs nieu welingen en liefhebbers. 24 augustus: Sluis, jeugd en ama teurs, 25 augustus: Koewacht; jeugd en amateurs, 31 augustus 's-Gravenpolder: profs, ama teurs en junioren. 1 septem ber: Sas van Gent: amateurs en jeugd, 3 september: Cad- zand: amateurs. 8 otober: Hulst: amateurs. 4 november: Axel: amateurs. (Van onze sportredactie). 's-GRAVENPOLDER Kees Spaans, de jonge amateurwiel renner uit 's-Gravenpolder heeft een contract getekend bij Jan van Erp. Eerder teken de Jan Raas, de Heinkenszand- se coureur die een profaanbod van Raleigh, de ploeg van Pe ter Post afsloeg bij Van Erp. Raas krijgt dus nu assisten tie van Spaans, een 19-jarigt- renner die vorig jaar overstap te naar de amateurs. Spaans toonde zich bijzonder content. Het is een veelbelovend ama teur, die de laatste twee sei zoenen echter met veel pech af te rekenen heeft gehad. 0 Beeld, van de tafeltenniskampioenschappen voor senioren in de Middelburgse sporthal. (Van onze tkfetennismedewer- ker) MIDDELBURG Twee linkshandige spelers bevatte de topfinale voor de Zeeuwse titel in de hoogste klas, name lijk de geroutineerde voor St.- Aloysius uitkomende 31-jarige René van Dijk en de zorgvul dig gekweekte 17-jarige Dicky Jeras van het Vlissingse Wil- no. Van Dijk had hiervoor in de halve finale de verrassend voor de dag komende outsider Frans van Waterschot uit we ten te schakelen, terwijl Jeras dé verrassing van het toernooi door in de kwartfinale kampi oen 1973 Wilfried Dumez in twee games te verslaan en daarna in de halve finale af stand te nemen van de talent volle Paul van Laere, even eens van St.-Aloysius. De finale met een verdedi gend spelende Van Dijk, die de gretige Jeras in de eerste game met 2115 klopte. Laatstgenoemde werd in de tweede game nog iets feller, waardoor hij via 2149 de stand op 11 bracht. Een ge- lijkopgaande derde game bracht een goed de aanval overnemende Van Dijk daarna met 2118 een 21-voor- sprong. De in de best of five gespeelde eindstrijd kwam daarna in de beslissende fase, want Van Dijk nam snel een grote voorsprong, kwam op 178, waarna Jeras terug kwam tot 1813. Toen drukte Van Dijk nog wat meer door en met 21—18 legde hij ver diend beslag op de Zeeuwse titel 1974, zijn tweede titel sinds 1972. Het door de tafel tennisvereniging 't Zand geor ganiseerde toernooi kende in de herenklasse D en E enkele knelpunten, doordat in beide klassen steeds dezelfde spelers tot de laatste vier waren door gedrongen. Dit kwam op veel tijdverlies te staan. Martin Koster ('t Zand) kwam daar door moegespeeld in de finale D-klas te kort tegen Wilno'er Frits van der Kooij, terwijl Koster in de E-klas tenslotte ook de eer moest laten aan veteraan Magnus (St.-Aloysi- us) die verrassend sterk speelde. Koos Jakobsen (Big Smash) inmiddels mevrouw Van Rooyen, prolongeerde haar titel bij de dames. Wil fried Dumez had wel succes in de dubbelspelen. Samen met René van Dijk schreef hij weer het herendubbel op zijn naam in de hoogste klas en met clubgenote Lea Hersman bleek hij ook de sterkste in de mixed-klas. De overige dub- beispeltitels gingen naar Pirson-Koster in de E-klas, Hackenberg-Overtveld (MZ) in de FG-klas, terwijl de da mes finalisten mevrouw Van Rcoijen en Ridderikhoof de ti tel damesdubbel opstreken. Zoals verwacht hebben met name Peter Kersten en Koen de Vries van Middelburg Zuid bij de oudste jeugdcategorieën, de junioren, de buit verdeeld. Samen gingen ze met 5 titels naar huis en zij traden daar mee volledig in de voetsporen van hun voorgangers Dumez 1 en Matthijssen, die dit jaar alleen bij de senioren uitkwa men. In de juniorenklas schakelde De Vries Wilno-er Ronald van Noppen uit in twee games, terwijl Peter Kersten zich van de finaleplaats verzekerde door teamgenoot Lou Kopmels met 18 en 13 te kloppen. In de eindstrijd wist Kersten met 2114 en 2115 over De Vries te zegevieren. In de jeugdklasse 1 kwamen uiteindelijk dezelfde finalisten uit de bus. Nu was het De Vries, die de hoogste eer voor zich opeiste in de derde game. Beide spelers stonden ook te genover elkaar in de mixed jeugdklas, waar Koen de Vries 6 april: Ronde van Midden- Zeeland (profs: Afwachtings- wedstrijd junioren). 15 april: Groede, junioren. 20 april: Philippine Omloop van de Braakman (amateurs). Af- wacntmgskoers junioren. 30 april: Terneuzen (amateurs, nieuwelingen). 11 mei: Sluis kil (jeugd en liefhebbers). 12 mei: Waterlandkerkje: provin ciaal kampioenschap alle cate gorieën. 18 mei: Kapelle: avondcriterium amateurs. 19 mei: Heikant: jeugd, nieuwe lingen en amateurs. 23 mei: Koewacht: amateurs, liefheb bert en junioren. 26 mei: (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN „Toen Bours na ongeveer 3000 meter ontsnapte, heb ik geprobeerd om op een twintig a dertig meter te bli ven hangen. Maar het ging gewoon niet, er was vandaag tegen hem gewoon niets te doen. Hij liep zeer sterk. Een nadeel voor me was wel, dat ik de afgelopen week iets te veel heb getraind. En dat lieb ik tijdens de cross gevoeld", aldus Wies van Hou ten, die overigens dik tevre den was met zijn tweede plaat Hij moest zaterdag in de eerste wedstrijd van de Zeeuwse crosscompetitie geor. ganiseerd door de atletiekaf- deling van de Terneuzense sportvereniging Schelde Sport, zijn clubgenoot August Bours voor laten gaan. Zo werd het ook nu al was het „loopwonder" Piet Vonck er niet bij een volle dige Hu'lsterse aangelegenheid. De eerste twee plaatsen waren voor atleten van de RKHAV, hoewel men in d.e toekomst toch duideli k rekening zal moeten houden met Cees van Daelen van de vereniging AV '56 uit Goes. Hij behaalde een fraaie vierde plaats, nadat hij pas afgelopen week de trai ning kon hervatten. Door een ongeval met een cirkelzaag hij moet een vinger missen kwam hij drie weken in het ziekenhuis terecht, en nog een tweetal weken thuis. Na af loop zei hij: „Tijdens de cross heb ik nog veel pijn gehad in mijn borst, maar verder ging het wel. Ik heb de training nog maar pas hervat, en met de vierde plaats ben ik dik tevreden. Ik had het eei-lijk gezegd niet verwacht. Over winnaar August Bours kreeg na afloop een applaus voor zijn geleverde prestatie en moest vele handen schudden van atleten en supporters. Hij schreef de eerste veertig pun ten verbonden aan die eer ste plaats achter ziijn naam. Op de Heikantse atleet stond zaterdagmiddag in Terneuzen gewoon geen maat. Bij de start van de 8000 meter nam Bours onmiddellijk de leiding, gevolgd door zijn clubgenoot Van Houten. Na 3000 meter moest Van Houten lossen, en de voorsprong van Bours groeide steeds. Bours: „Wies heeft altijd een zeer sterke start, en dan moet je zeker niet proberen om hem „eraf" te gooien. Dan krijg je hem gewoon niet los, wat je ook probeert" Na 3000 meter ging dtt wel. maar Van Houten gaf toen ook Oggel en Van Daelen geen schijn van kans meer. Het gat tussen Van Houten en zijn achtervolgers bedroeg toen reeds 200 meter, en Van Hou- ten's tweede plaats kwam dan ook niet meer in gevaar. Voor aan waren de plaatsen dan ook al verdeeld terwijl er in de achterhoede nog fel ge knokt werd om de punten. August Bours zag zijn voor sprong elke ronde groter wor den, met daarachter Van Hou ten die zich wilde verzekeren van een tweede plaats. En dat werd het ook voor hem. Een lakonieke RKHAV-trainer Van Rie na afloop: „Dat had ik hier wel verwacht". Bours „Alles liep gewoon naar wens. Ik heb geen enkele moeite ge had". Toch liep Van Houten vandaag zeer sterk". Wel had de Heikantse atleet schrik van Van Daelen. „Toen ik demar reerde en zag dat Van Daelen niet mee ging wist ik genoeg. Ik vond het een mooie trai ning voor de Nederlandse kampioenschappen". Een kam pioenschap waar August Boers zich ook landelijk in de kijker wil gaan lopen. Bours: „We zullen proberen een plaats te bemachtigen bij de eerste vijf tien, of misschien well bij de eerste tien". Bij de dames in deze eerste cross ging de eer ste plaats naar L van Dorse- laar van de Hulsterse atletiek vereniging. Elly Boers van Zeeland S-port werd tweede. J. Breek legde bij de A-jongens beslag op de eerste plaats, na een felle strijd met Ruysinek van AV '56 uit Goes. P. Moei ker van Schelde Sport werd eerste bij de B-jongens. A. Stroo van Marathon hij werd derde stelde enig zins teleur. Bij de B-meisjes werd het een gemakkelijke overwinning voor B. de Nijs van de organiserende vereni ging. Zij gaf Hoogeman van AV '56 geen schijn van kans. De 1500 meter voor C-jongens werd een zege voor P Sturm van AV '56, zijn clubgenoot De Bart werd hier tweede. R. Nijs-kens van de RKHAV kon de eerste 5000 meter (bij de C-meisjes) het tempo van K. ae Nijs niet beantwoorden, maar het werd dan toch nog een fraaie tweede plaats. Bij de D-jongens, die 1000 meter moesten afleggen kon J. Ivens van de RKHAV in de la-atste meters concurrent Smits van Marathon van zich afschudden. Bij de D-meisjes had I. de Nijs van Schelde Sport hele maal geen moeite om A. Sege- ren van Marathon achter zich te laten. Haar voorsprong be droeg ruim vijftig meter. samen met Christa Slinger het hoogste eremetaal verwierf voor Joke Roelse en Peter Kersten. Ook in het jongens- dubbel waren De Vries-Kersten de allersterksten. Evenmin een verrassing was de titel, die André Louwen (St.-Aloysius) verwierf in de jeugd-2-klas. Hij was hier in de beslissende partij duidelijk sterker dan Bas Dingemanse ('t Zand) die hij met 219 en 2114 ver sloeg. Ook de titel in de pupil- lenjongensklas schreef Louwen op zijn naam door daar in de finale zijn clubgenoot Eric Kindt in twee games te klop pen. Bij de aspiranten jongens ging de Zeeuwse titel naar Kees Dirt (Wilno). In de oud ste categorie meisjes zorgde Magda Jakobsen (Big Smash) voor een verrassing door de als eerste geplaatste kampioe ne 1973 Joke Roelse (MZ) de pas naar de eindstrijd af te snijden. Hierin verdedigde Magda zich fel tegen Christa Slinger, doch in de derde ga me ging de titel naar Christa met 1721. De zusjes Blanc- kaert waren oppermachtig in de jongste categorie, waar Sterra de titel in de derde game van Vivian afsnoepte. In de jongens-welpen-klas bleef Wim du Fossé (Wilno) in twee games de baas over Eric Kesel van St.-Aloysius. Burgemeester Wolters van Middelburg reikte na afloop de vele prijzen uit aan de winnaars, waarnder de vereni- gingsprijs, die dit jaar op nieuw naar St.-Aloysius ging voor Middelburg-Zuid. In een latere editie komen wij terug met de volledige uitslagen. 10 0 Theo Plat jouw: grote klasse in beker kader-toernooi. (Van onze snort redactie) SLUIS „Als je een paar van die hoge series om je oren krijgt ben je uitgeteld. Er viel niet tegen te vechten", zei Louis Dallinga, de SIuLskilse horeca-man na zijn nederlaag in de finale van het beker kader-toernooi van het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de knbb tegen Theo Platjouw. Platjouw, de kersverse ere- klasser in het libre-spel was wat zenuwachtig aan de slot dag van het toernooi in café restaurant Centraal in Sluis begonnen. Wat bang dat zijn reputatie een opdoffer zou krijgen, maar hij liet het niet zo ver komen. In de middaguren was Plat jouw al zeker geworden van de eindzege. Frits Bakker, de wisselvallig spelende, maar ta lentvolle Terneuzenaar' had Platjouw een keurig presentje bezorgd in de vorm van een overwinning op de enig over gebleven conourrent van Plat jouw, Da-llinga. Dallinga, de voorgaande dagen in Sluis su persterk spelend zou de grote bedreiging van Platjouw moe ten worden, maar het kwam niet zover. Dezelfde Bakker die tegen Theo Verlinde uit Zaamslag stond te schutteren als een eenzame beginneling een nederlaag van 101200 in maar liefst 30 beurten schoot tegen Dallinga onver wacht sterk uit zijn slof. Dal linga, die moest winnen leed een 209200 nederlaag en dat betekende in feite het „einde" van het toernooi, want op de andere tafel had Theo Plat jouw inmiddels gedecideerd gewonnen van routinier Frey- ser: 40083 in 10 beurten. Voor Dallinga werd het in do finale-partij tegen Platjouw dus zuiver een kwestie van eer. Er viel voor de Sluiskilst kastelein echter weinig eer te behalen, want Platjouw was niet. te genaken. Hij is de sterkste biljarter die Zeeland ooit gehad heeft en hij wilde dat nog eens onomstotelijk be wijzen. Hij poedelde in zijn eerste beurt, maar de aarze lend spelende Dallinga kwam niet verder dan 16. In de tweede beurt pakte Platjouw uit met een reeks van 62, door Dallinga beantwoord met slechts twee caramboles. Toen kwam de definitieve opdoffer voor Dallinga die eerst een serie van 168 cm zijn oren gekegeld kreeg hij kon er slechts drie tegenover stellen en daarna Platjouw met een serie van 170 de partij u: zag maken. Dallinga bleef o; 33 in totaal. „Het lukte niet, maar het i geen schande. We moeten ge woon erkennen dat Platjou? te sterk is. Hij weet in feite dat wij over die 200 of 25 caramboles zeker een beurt tien werk hebben. Maar Plat jouw kan als het even meezi de partij in vier of vijf beut ten uitmaken. Dat heb je i< wel kunnen zien". Platjou» zelf was uiteraard zeer coi tent. „Ik was hypernerveus, maji het is gemakkelijker ge dan ik had verwacht. Zo' overwinning schenkt je toch zelfvertrouwen", merkte Axelse vertegenwoordiger automobielen tevreden Freyser, de Terneuzenii vechtjas die ondanks zijn res. pectabele leeftijd nog aardl uit zijn slof kan schieten ein digde als derde. Hij verloot zijn laatste partij verrassen! van zijn plaatsgenoot Ronnii van Eenenaam, die wat bene den de maat bleef. Van Eene- naam maakte in 25 beurten korte metten met Freyser. 129200. Tevreden was Robert Claeyssens uit Sas van Gent, die de eerste vijf partij en zwak gespeeid had, maar de laatste wedstrijddag sterk terug kwam. Claeyssens ver. sloeg eerst Tas en daarna Ver- linde en vijzelde zijn moyenm jn deze partijen behoorlijk op Content kon ook Theo Tas zijn. Dank zij het vele werk van Theo Tas kon dit toernooi in Sluis worden gespeeld, fraai stukje werk van Tas, die daarmee een stuk propaganda voor de biljartsport in West- 7,eeuwsch-Vlaanderen verzorg de. TON KOOMEX De eindstand luidt respectk- velijk aantal matchpunten, al gemeen gemiddelde en hoogste serie: Theo Platjouw (Axel) H 35.90 195, 2. Louis DallingJ (Sluiskil) 10 15.87 97, 3. Pru dent Freyser (Terneuzen) 12.04 83, 4. Robert Claeyssens (Sas van Gent) 6 9.50 52, Tonnie van Eenenaam (Ter neuzen) 6 8.26 58, 6. Frits Bakker (Terneuzen) 6 8.05 54, 7, Theo Vertinde (Zaamslag) 4 6.47 32, 8. Theo Tas (Sluis) 1 7.11 54. (ADVERTENTIE) DE KANS VAN UW LEVEN Onderga de adembenemende pracht van DE VREEMDSTE STAD TER WERELD DE RODE STAD, WAAR EENS MENSEN OFFERS WERDEN GEBRACHT Petra, de vreemdste stad ter wereld, was gedurende 2000 jaar onvindbaar. Pas enige tijd geleden werd het herontdekt. De enige toegang tot de stad was een smalle „wadi" van ongeveer 5 km lengte en dikwijls nauwelijks een meter breed. Kom kijken naar beelden van het Heilige Altaar waarop mensenoffers aan de zonnegod werden gebracht. Welk vreemd geheim dreef deze rots bewoners ertoe, de harten van meisjes levend uit te rukken Hoor van een verbluffende voorspelling die Winston Churchill verbaasde door haar nauwkeurige vervulling in onze dagen. Zondag 20 januari 2.30 uur BOVENDIEN woensdag 16 januari, om 20.00 uur Bel voor gratis plaatsbespreken-. 01150-6914. VIJFDE SPORTPAGINA 0 Het moment dat Ronn waarvoor hij niet gekwali) RATTVIK (ANP) Di Duitser Erhard Keiler en di Noor Roar Grönvold zijn bi respectievelijk de sprinter: en de all-rounders winnaa; geworden van de internatio nale profschaatswedstrijden die dit weekeinde in he Zweedse Rattvik zijn gehou den. Van de Nederlanders le verde Jan Bols de besti prestatie. Hij won zondag di 5000 meter en eindigde ij het algemeen klassement oj de vierde plaats. Ar< Schenk, die zaterdag dooi een val op de 500 metei reeds kansloos was gewor den, kon zich op de tweedi dag niet revancheren. Op d; 1500 meter plaatste hij zie vijfde en op de 5000 mete werd hij laatste. Kees Ver kerk maakte een val op di 1500 meter en raakte daar door eveneens ver achter. de uitslagen SPRINTERS m: 1 Keiler W.Dlc sec., 2 Blatchford V; ,33 Börjes- Zwe. 40.01 4 Hanninen Finl. 40.10, König Zwe. 40.36 6 Lyma. VS 40.38, 7 Eriksen Nooru 40.74, 8 Linkovesi Finl 1.37.60 (gevallen). 1000 m: 1 Keiler 1.22.71, Eriksen 1.23.56, 3 ,Lyma 1.24.49, 4 Börjes 1.24.79, Linkovesi 1.25.07, 6 Blatch ford 1.25.24, 7 Hannine: 1.25.43, 8 König 1.26.78. 500 meter: 1 Keller e Börjes beiden 39.3, 3 Linke vesi en Blatchford beide 39.7, 5 Hanninen 39.8, König, 40.1, 7 Lyman e Eriksen beiden 40.6. meter: 1 Kelk 2 Eriksen 1.22.41 1.22.63, 4 Linkove König 1.25.18, 1.25.70, 7 Hannine 8 Blatchfor 500 39.65 39.95, 1000 1.21.41, Börjes 1.24.51, Lyman 1.25.88, 1.26.11. Eindklassement: 1 Kelk 161.010 punten, 2 Börj 163.040 punten, 3 Erikse 164.325, 5 Blatchford 165.32 5 Hanninen 165.55, 6 Lym 166.075, 7 König 166.440, Linkovesi 222.090. ALL-ROUNDERS 500 m: 1 Tveter Noor» 40.83, 2 Grönvold Noor 40.94. 3 Olsen Noorw. 41.2 4 Bols Ned. 41.63 5 Högl Zwe. 41.80, 6 Verkerk Ne 42.59, 7 Van Dijk Ned. 42.E 8_Schenk Ned. 55.72. 3000 m: 1 Grönvold 4;24.f 2 Tveter 4.24.98. 3 .Van Di 4.28.99, 4 Olsen 4.30.68, Höglin 4 '10. 6 t11 1 Verkerk 4.33.14, 8 Schei 35.41.

de Stem | 1974 | | pagina 10