kterfiets IN VACATURE BARBÉ NOG NIET VOORZIEN PIES PABUS Gesproken weekblad heeft 100 abonnees Bedrijfsleven afwachtend PASTOOR FRANSE BEGRAVEN ARTS WAS VERKEERD VOORGELICHT OVER ZONDAGSRIJVERBOD Nederlandse Toerunie heeft kalender klaar voor Z.-W.-Nederland WE Waaraip GRONDSTOFFENCRISIS NIET IN WERKLOOSHEID MERKBAAR Onderzoek naar oorzaak scheeps- ongeluk R. Hesters overleden „Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaarvormen, met CtotQ% rente?" Gepakt op weg Aalst naar Zierikzee Algemene Bank Nederland stad streek 1mi■mm leer Hendrik >eeft toneel- oorstelling p 18 januari I (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ver- (kiezingsraad van de KVP Zee- Jland zal zich begin volgende ■week gaan bezig houden met ■het probleem van de opvolging Ivan drs. R- C. E. Barbé uit ■Hoek, die zich zoals wij luisteren hebben vermeld lals kandidaat voor de staten verkiezingen heeft terugge- Itrokken. Zacht weer KOPLOPER SPORT Kalender vergadering in Kapelle PROCENTEN PPR betreurt uitsluiting PSP van progressieve samenstelling „Sterker nog, niet elf maar twaalf!" Lezing van KZGW gaat niet door Vrijdag 11 januari 1974 N- .li"i'"''l i ■.■ëtffï *SL..v c-V-c ?w ENTIE) komt binnen een week met u overigens ook wat willen m bij de dierenspeciaalzaak, kende Witte Molen VLEES - puur-natuur en boordevol >iept, fluit, koert of knort. erslaggevers) ideniemersklimaat is ronduit chtingen voor 1974 ziet het ei t zal verbeteren." Dit zei gis- n de Zeeuwse truitteeltdag is J. Goud van de kring Zeeland Nederlandse Fruittelersorgani a de geringe animo om fruit' aeltkundig onderwijs te vol- en. Het gevaar dat dit soort ndèrwijsinstituten zouden aan verdwijnen, achtte eer Goud levensgroot aanwe- [g. Dat zou een groot verlies ijn. De heer Goud ging nader ro p de redenen van de teruglo' ende belangstelling voor ds 'uitteelt. Daartegenover con- ateerde hij verheugd dat is eeds breder kring het besef egint te groeien dat een fruit- mplant ook in sterke mate mctionéel is bij de aankk' mg van het landschap. De kringvoorzitter deelde de ergadcrkng tenslotte mee, dat r dit jaar door de NFO-afde- ng Zëeland en West-Noord- rabant geen show van trans- irtmachines zal worden ge- rgamseerd. I an een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De to- :elvereniging Heer Hendrik t 's-Heer Hend rikskinderen eft de jaarlijkse toneeluit- 'ering op 18 januari in het eer Hendrikshuis te 's-Hee' endriks kinderen. De vereniging speelt het stuk ^moeial van de schrijver ck Popplewell in een verta- ig van Alfred Pleiter. Dj* gie is in handen van Gerard ijens. Het stuk staat te boek s een komische thriller. De voorstelling op 18 janua- begint om 20.00 uur. De al is op die datum open naf 19.30 uur. De toegang3' js bedraagt f 4.- per per- ar De kaartverkoop start oP januari bij de heer erman, Heer Wissestraat -> 's-Heer Hendrikskinderen- toegang is voor personen naf 16 jaar. Als de volgorde van de m- niddels definitieve kandida tenlijst van de KVP wordt aangehouden, dan zöu de heer M. Baert uit Hulst de plaats van de heer Barbé moeten gaan innemen. In dat geval zal ook de heer P. A. Wilderom uit Vlissingen een plaats op schuiven en (indien de KVP 6 statenzetels haalt) op een ver kiesbare plaats komen. De verkiezingsraad van de KVP Zeeland wil zich echter nog eens apart beraden over de vervanging van de heer Barbé, wiens besluit om zich terug te trekken algemeen in de partijgelederen wordt be treurd. De verkiezingsraad zal zich, naar het zich laat aan zien, niet alleen bezig houden met de kwaliteitseisen die aan de vervanger van drs. Barbé moeten worden gesteld, maar zij zal ook rekening houden met regionale factoren, zo de len ingewijden ons mede. Zo als de door de heer A. van Geesbergen aangevoerde lijst er nu uitziet, is de Zeeuwsch- Vlaamse kanaalzone zwaar on dervertegenwoordigd, sinds de heer Barbé zich heeft terugge trokken. Als regionale facto ren bepalend zijn, dan zouden de heren C. E. Franken of M. L. M. IJzebaert, die beiden uit Axel komen, de meest voor de hand liggende vervangers voor drs. Barbé zijn, in weerwil van het feit dat zij veel lagere plaatsen op de kandidatenlijst innemen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de nauwelijks 12 maanden van zijn bestaan heeft het gespro ken weekblad „Ons Zeeland" zijn abonnementenbestand we ten op te voeren tot 100 perso nen, over het algemeen visueel gehandicapten. Het bereiken van de lOhste abonnee in zo'n korte tijd wordt als een mijlpaal beschouwd, waarbij men wel even stil wil staan. Op donderdag 17 janua ri a.s. zal dan ook in het verpleegtehuis „Ter Hooge" in Middelburg een feestelijke bijeenkomst worden gehouden, waarbij aan de 100ste abonnee de geluidsband wordt over handigd die de tekst van het gesproken weekblad van die bewuste week, bevat. Het gesproken weekblad ls de vrucht van een samenwer king tussen de Zeeuwse con tactcommissie voor visueel ge handicapten en de ziekenom roep „Radio Walcheren". De laatste instelling, die op basis van vrijwilligheid functio neert, heeft drie ploegen spre kers en technici, die om de beurt de nodige uren besteden aan het samenstellen van het gesproken weekblad, volgens een selectie door de oud-jour nalist W. Leertouwer. De geluidsbanden worden telkenmale door veel meer dan 100 personen beluisterd, zo is gebleken. Verschillende be jaardentehuizen en verpleegte huizen hebben een abonne ment op „Uns Zeeland", waar door een veel grotere luister dichtheid dan 100 personen verzekerd is. Behalve visueel gehandicapten blijken er ook abonnees te zijn, die wegens een lichamelijk gebrek niet in staat zijn om een normale krant te hanteren, en door wie „Ons Zeeland" dan ook een uitkomst is. Onder de luiste raars bevinden zich ook enke le analfabeten, zo heeft men ontdekt. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur. Zacht weer met af en toe regen, maar ook enkele opkla ringen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 totN3. Min. temp.: van 2 tot 8 graden boven normaal. Max. temp.: van 2 tot 7 graden boven nor maal. Kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: van 2 tot 8 graden boven normaal. Max. temp.: van 1 tot 6 graden boven nor maal. Kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. ("Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE Gistermor gen werd onder Matige be langstelling de onlangs overlê- den emeritus-pastoor J. Franse teraarde besteld. Om halfelf vond in de r.-k. berk te Ovezande een eucha ristieviering plaats, die gecon celebreerd werd door deken A. Blommerde en geassisteerd door pastoor Dekker, een stu diegenoot van pastoor Franse. Hierbij was 'aanwezig de heer C. Holtkamp, oud-pastoor van 's-Heerenhoek. Pastoor Franse was vanaf 1951 tot 1966 werkzaam in Ovezande en verbleef daar ge durende de laatste jaren van -zijn leven in emeritaat. In zijn preek schetste deken Blom merde het leven van pastoor Franse, waarbij hij vooral de rustperiode van de overleden priester benadrukte. DEN HAAG De water hoogten van donderdagmorgen, meegedeeld door Rijkswater staat: Konstanz 288 onv, Rheinfelden 206 min 5. Straatsburg 182 plus 4, Plit- tersdorf 353 min 7, Maxau 415 min 4, Plochingen 164 min 2, Mannheim 248 plus 24, Stein- bach 150 plus 8, Mamz 264 Plus 13, Bingen 143 plus 12, Kaub 175 plus 11, Trier 344 plus 18, Koblenz 206 plus 10. Keulen 183 plus 20, Ruhrort '25 plus 13, Lobith 950 Plus 5, Pannerdense kop 919 plus 7, Nijmegen 745 plus 1, JJsseltop 849 min 1, Eefde IJssel 400 min 2, Deventer 281 °uv, Monsin 5494 onv, Borgha ren 3988 plus 6, Belfeld 1156 jmn 4, Grave beneden de Sluis 305 min 2. oogwater ^.Morgen, zaterdag 12 janua- "ergen 18.50 Hansweert 5.29 en 17.58 Terneuzen 4.55 en 17.24 Vhssingen 4.25 en 16.51 "emeldinge 6.15 en 18.40 op Zoom 6.25 en (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA De Bredase eco nomische politierechter mr. A. Aerden heeft woensdagmorgen een arts uit Aalst, die in het weekend van 11 november zo- lig jaar een collega in Zierik- zee moest vervangen en de afstand van Aalst naar Zierilt- zee per auto had overbrugd, terwijl het zondagrijverbod van kracht was, conform de eis van de officier van justitie ontslagen van rechtsvervol ging. De arts had dat te dan ken aan het feit, dat een amb tenaar van de rijksverkeersin spectie hem verkeerd had voorgelicht. Hij was op de avond van 11 novembei onder Dinteloord op de rijksweg geverbaliseerd, omdat hij de bekende beschik king zou hebben overtreden. „Ik moest maandagmorgen in Zierikzee een collega vervan gen", vertelde de arts. „Vrij dag tevoren heb ik bij de rijksverkeersinspectie in Mid delburg gevraagd of ik in plaats van in i.e late na-nacht van zondag reeds zondagavond van Aalst naar Zierikzee zou mogen rijden, omdat ik maan dagochtend al om acht uur spreekuur moest houden. Er werd mij meegedeeld, dat ik dat rustig kon doen. Een ont heffing, althans een schrifte lijk bewijs, dat ik mocht rij den, had ik niet nodig, werd me gezegd. En daarop ben ik tewerkgegaan". „Maar die rit van Aalst naar Zierikzee had toch niets met de uitoefening van uw beroep te maken, zo als de beschikking vereist", wierp de officier van justitie op. Maar volgens de arte wa ren de patiënten meer gediend met een uitgeslapen arts dan een arts, die tweeëneenhalf uur achter het stuur van een auto heeft gezeten en dan aan zijn spreekuur begint. De ambtenaar van de rijks verkeersinspectie M. uit Mid delburg gaf als getuige onmid dellijk toe, dat hij de arts niet precies conform de beschik king had ingelicht". De be schikking munt op dit punt niet uit door duidelijkheid" zei de ambtenaar, die overi gens het verhaal van de arts, met zijn verontschuldigingen voor de onjuiste voorlichting, bevestigde. Toen had de offi cier van justitie in feite geen been meer om op te staan, maar hij moest wel kwijt, dat hij „het beneden de stand van de arts achtte dat hij voor zo'n reden bij de rijksverkeersin spectie had aangeklopt". Naar zijn mening was verdachte fout geweest", maar het ele ment schuld ontbreekt, omdat hij door de daartoe bevoegde instantie verkeerd is inge licht". „U hebt in een toestand van dwaling omtrent het recht verkeerd", zei de politierech ter, die de arts conform de eis van rechtsvervolging ontsloeg. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het onder zoek naar de oorzaak van de botsing van de onderzeebootja ger H.M. Noord-Brabant en de Engelse tanker Tacoma City is in volle gang Er wordt een verzameling aangelegd van al le belangrijke gegeven zoals tijden, snelheden, stroomsnei- heden en ook zal de situatie op schaal worden nagebootst. Pas dan zal men een antwoord op de schuldvraag kunnen ge ven. De 19-jarige machinist der eerste klasse P. Diederick uit Sneek, die na de aanvaring werd vermist, blijkt om het leven te zijn gekomen. Woens dagavond werd zijn stoffelijk overschot gevonden in de ma chinekamer. De korporaal-ma chinist G. van Erf uit Hippo- lytushoef, die bij de aanvaring ernstig gewond raakte, ver keerde gisteren nog in levens gevaar. Hij kreeg veel stoom naar binnen en liep brandwon den op. Over de vraag waarom de jager van de marine, die veel sneller is dan de tanker, zich niet tijdig uit de voeten had gemaakt toen de tanker op hem af stevende, deelde de marinevoorlichtingsdienst gis teren mee dat de jager eigen lijk te dicht onder de wal zat om nog snel te kunnen vluch ten. Wel heeft de commandant van de jager getracht om de botsing met de tanker zover mogelijk naar achteren te la ten plaatsvinden omdat bij een botsing aan de voorkant een grote kans bestond op het ex ploderen van de ketel en het aantal slachtoffers dan niet te overzien was geweest. Zoals bekend waren er bij d-e jager ongeveer 210 man aan boord, voornamelijk navigatie-officie- ren, die in opleiding waren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De huidige grondstoffencrisis werkt nog niet merkbaar door in de maandcijfers die het districts bureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland gisteren heeft vrijgegeven. Voor zover er van een „olie-tendens" sprake is, moet men die zoeken in de dalende vraag naar personeel, in vergelijking met deze vraag in bijvoorbeeld november en oktober. Het be drijfsleven in Zeeland neemt bij zijn personeelsplanning voor de naaste toekomst kennelijk een afwachtende houding aan, zo is de conclusie van de hoofdambtenaren van het DBA te Middel burg. Nu het „boekjaar 1973" is afgesloten, kan het DBA ook een balans over een langere periode leveren. De geregis treerde arbeidsreserven (de werklozen plus de mensen in sociale werkplaatsen en in de aanvullende werkgelegenheids objecten) bedroeg in 1970: 1,9 procent van de mannelijke be roepsbevolking. In 1971 werd dit 2,2, in 1972 steeg het tot 4,2 procent en over 1973 is thans een percentage van 3,6 berekend. Daaruit blijkt, dat op de arbeidsmarkt voor man nen de situatie in 1973 relatief guntiger was dan in het voor afgaande jaar, maar weer be duidend slechter dan in 1970 en in 1971. Daarbij komt, dat het aantal aanvragen voor mannelijk per soneel gestadig daalt. In 1970 bedroeg de vraag drie' procent van de mannelijke beroepsbe volking, in 1971 was het 2,6 procent in 1972 een procent en in het afgelopen jaar 1,3 pro cent. Gaat het bij de boven staande percentages om jaar gemiddelden als men een mo mentopname van de arbeids markt maakt, dan wordt het beeld wat scherper. De gere gistreerde arbeidsreserve in Zeeland liep in december 1973 op tot 4,1 procent van de man nelijke beroepsbevolking. Per eind november noteerde men nog een percentage van 3,4. Eind december 1972 kwam Zeeland met 5,2 proc. werk lozen bij de koplopers onder de Nederlandse provincies te recht. De geregistreerde ar beidsreserve van vrouwen be draagt 3,4 proeent evenveel als eind november 1973 en als eind december 1972. De vraag vertoont een neiging tot dalen. Het aantal werkzoekenden is beduidend gestegen in de rayons Goes, Middelburg, Hulst, Oostburg en Zierikzee. De belangrijkste factor die het arbeidsmarktbeeld bepaalt is echter het seizoen, zoals men merkt aan het toegenomen aantal bouwvakkers horeca mensen en landbouwkrachten Rat zich bij de arbeidsbureaus als werkzoekend heeft laten inschrijven. In absolutte cijfers uitgedrukt is de situatie op de Zeeuwse arbeidsmarkt gun stiger dan die van ruim een jaar geleden. Er zijn 653 min der werklozen in Zeeland dan eind 1972. Onder de diverse rayons neemt Oostburg met een ar beidsreserve van 7,5 procent als van ouds de eerste plaats (Van onze sportredactie). TERNEUZEN De kalen dervergadering van het dis trict Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Wieier Unie zal zondag 13 januari worden gehouden in café-res taurant De Caisson in Kapel le. I Deze vergadering, waarop de data van de verschillende koersen zullen worden vastge steld en waarop de nieuwe reglementen van de KNWU zullen worden besproken met de wielercomités begint om 15.00 uur. Tevens zal op deze bijeenkomst worden gesproken over de probleen die zijn ont staan door de benzinedistribu tie. in. Daarna volgen Zierikzee (6,1), Middelburg (5,2), Hulst (4,8) en Tholen (3,8). De ray ons Goes en Vlissingen bevin den zich statistisch gezien bui ten de gevarenzone. Voor het gehele gewest Zeeuwseh-Vlagnderen bere kende het DBA een werkloos heidspercentage van 4,1 op dit moment. Het gewest Middel burg blijft daar met 4 procent net onder terwijl het gewest Zierikzee met 5,2 de hoogste procentuele werkloosheid heeft. De vraag naar personeel is merkwaardigerwijze in het gewest Zierikzee het hoogst: 1,8 procent. Het gewest Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een openstaande vraag van 1,3 procent van de beroepsbevol king, waarin het rayon Oost burg met een vraagpercentage van 0,5 ook hier weer het diepste punt van de Zeeuwse arbeidsmarkt aangeeft. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Na een kortstondige ziekte is in het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst op 76-jarige leeftijd René Hesters overleden. Hij was in vlasserskringen een zeer bekende figuur en tot voor kort medefirmant van het grote vlassersbedrijf Hesters en Calle in de Vlasstraat in Heikant. Het bedrijf wordt momenteel voortgezet door Y, Calle. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar aan leiding van het overleg met de PvdA, D '66 en PSP heeft het bestuur van de PPR Zeeland een verklaring uitgegeven waarin men betreurt, dat de PSP uitgesloten werd van de samenwerking van de progres sieven. De PPR zegt een voorstan der te zijn van een zo groot mogelijke progressieve samen werking op programma-basis, „Tijdens het overleg bleek, al dus de verklaring, dat de pro gramma's van de betrokken partijen in Zeeland geen be langrijke verschillen verto nen". Het PPR-bestuur van Zee land verklaart verder dat de kwestie van de collegevorming niet uitputtend is behandeld. Het door de PvdA ingenomen standpunt spreekt het PPR- bestuur niet aan omdat de be volking moet kunnen kiezen op basis van duidelijk pro grammatische overeenkomsten tussen ptrtijen. Het program- maoverleg moet daarom duide lijk voor de verkiezingen plaatsvinden. Naar de mening van de PPR zal dan voor de kiezer duidelijk zijn voor welk beleid deze zijn stem uitbrengt. Zo is de PPR bij voorbeeld bereid programma's te vergelijken met AR en KVP om tot een programmao vereenkomst voor de verkie zingen te komen, als blijkt dat deze partijen eenzelfde beleid in Zeeland voor de komende vier jaar voor ogen staat. (ADVERTENTIE) De ABN schenkt voor de Nationale Puzzelactie 1973/74 iedere week 5 spaarboekjes met een eerste inleg van f500,- en 25 spaarboekjes met een inleg van f 100,-. (Van onze correspondent) HULST De kalender van de toertochten georganiseerd door het district Zuidwest van de Nederlandse Toerunie voor het seizoen 1974 ziet er als volgt uit: Zondag 24 maart Lentetocht lengte 60 km. De organisatie is in handen van de toerclub Kruisland. Vertrek om 9.00 uur vanaf café Buermans, Roosendaalseweg 116 in Kruisland. Zondag 31 maart Grenstoer- tocht, lengte 60 km. Organi satie de rijwieltoerclub Noord- Brabant. Vertrek tussen 9.00 uur en 10.00 uur vanaf café restaurant De Luiten, Volta straat 47 in Roosendaal (Tempo vrij). Zondag 7 april Maas tot Vennenroute lengte 120 en 60 km. Organisatie fietsclub Bra- bantia. Vertrek resp. om 8.00 en 9.00 uur vanaf hotel Royal, Raadhuisplein 2 in Drunen na bij 's-Hertogenbosch. Zondag 28 april Zeeuwsch- Vlaanderentoer lengte 125 km. Organisatie toerclub Hulst. Vertrek om 9.00 uur vanaf ca fé De Ster, Ovërdamstraat 7 in Hulst. Zondag 21 april Schouwen- Duivelandtocht, lengte 150 km. Organisatie rijwieltoerclub De Pedaleurs. Vertrek om 8.00 uur vanaf De Tojobar, Huij- bergsestraat 2, Bergen op Zoom. Zondag 19 mei Midden-Zee- landtocht, lengte 150 km. Or ganisatie De Zeeuwse Ren- en Toerclub Theo Midelkamp. Vertrek 9.00 uur vanaf het station N.S. in Goes. Maandag 3 juni Kastelen1 tocht, lengte 120 km. Organi satie fietsclub Brabantia. Lengte 120 km. Organisatie satie fietsclub Brabantia. Ver trek om 8.00 uur vanaf Hotel Royal, Raadhuisplein 2 in Dru nen. Maandag 24 jun-i t.m. don derdag 27 juni avondtoertoch ten van 35 tot 40 km. Organi satie rijwieltoerclub Noord- Brabant. .Vertrek tussen 18.00 uur en 19.30 uur. Vanaf café restaurant De Luiten, Volta straat 47 in Roosendaal. Dinsdag 2 juli t.m. vrijdag 5 juli avondvierdaagse met af standen van 25 tot 35 km. Or ganisatie fietsclub Brabantia. Vertrek tussen 18 00 uur en 19.00 uur, dit vanaf hotel Roy al, Raadhuisplein 2 in Dru nen. Dinsdag 23 juli t.m. vrijdag 26 juli Bosbad-Brabantia-Vier- daagse, lengte 50 en 100 km Organisatie fietsclub Brabantia, vertrek vanaf Bosbadhal in Hoeven. Zaterdag 3 augustus Beve landtoer lengte 90 km. Organi satie Zeeuwse Ren- en Toer club Theo Middelkamp. Ver trek om 9.00 uur vanaf café De Geere, Lange Viele 51 in Middelburg. Zondag 4 augustus West- Brabant toertocht, lengte 100 km. Organisatie toerclub Kruisland. Vertrek om 9.00 uur vanaf café Buermans, Roosendaalseweg 116 in Kruisland. Zaterdag 10 augustus Baro- s nietocht, lengte 150 km. Orga nisatie rijwieltoerclub -Noord- Brabant, vertrek om 8.00 uur vanaf café-restaurant De Lui ten, Voltastraat 47, Roosendaal. Zondag 11 augustus „Bra bantse Pijl lengte 150 km. Or ganisatie fietsclub Brabantia. Vertrek om 8.00 uur vanaf ca fé Sep, O.L. Vrouwestraat 101 in Zegge. Zondag 18 augustus, Kanaal- tocht, lengte 80 km. Organisa tie rijwieltoerclub De Peda leurs, vertrek om 9.00 uur vanaf de Tojobar Heijbergse- straat 2 in Bergen op Zoom. Zondag 25 augustus Bra- mentoer, lengte 50 km. Orga nisatie rijwieletoerclub Noord- Brabant. Vertrek tussen 9.00 uur en 10.00 uur vanaf café zaal Prins Bernhard, Polder straat 4 in Breda (vrij tem po). Zondag 8 september, Duiven- torentocht, lengte 80 km. Or ganisatie fietsclub Brabantia. Vertrek om 9.00 uur vanaf ho tel Royal, Raadhuisplein 2 in Drunen. Zondag 22 september: Schel- dezoomtocht, lengte 100 km. Zondag 22 september Schelde- zoomtocht, lengte 100 km. Or ganisatie Zeeuwse Ren- en toerclub Theo Middelkamp. Vertrek om 9.30 uur vanaf station N.S. in Goes. Zondag 29 september Dorpen omloop lengte 80 km. Organi satie rijwieltoerclub Noord- Brabant. Vertrek tussen 9.00 uur en 10.00 uur vanaf zaal Romantica, Wildertsedijk 8 in Zundert (vrij tempo). Zondag 6 ojrtober, Herfst- kleurentocht, lengte 80 km. Organisatie tietsclub Brabantia vertrek om 9.00 uur vanaf café Sep, O.L. Vrouwestraat 101 in ?egge. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De aan gekondigde lezing van het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen die vana vond om acht uur zou begin nen in het Abdijcomplex 11 te Middelburg kan wegens ziekte van de spreker dr. H. J. C. M. Ruijgers geen doorgang vin den.

de Stem | 1974 | | pagina 3