Knutselaars bouwden waterfiet Topcoöperatie van fruitveilingen nodig OOGST 1973 WAS GOED AUTOBUSBEDRIJF KRIJGER 60 JAAR MIJN POES W1LNAAR PARIJS WAT NU? PASTOO Nauwelijks rendement in fruitteelt DR. W. KEMMERS OP FRUITTEELTDAG Ondanks stijging blijvend tekort niertransplantaties Ballon uit Goes haalde Zuid- Duitsland Afscheidsreceptie dokter Gelderblora in Nienwdorp stad streék 7 lmamammmmÊmm Samenwerking met ziekenhuis in België niet gewenst geacht ZLM-YOORZITTER: IMpnHmi i§ HMBfai Oecumenische dienst in Goes r PvdA Goes vergadert Heer Hendrikl geeft toneel voorstelling op 18 januaril Zacht weer I Vrijdag 11 januari 1974 markten GOES, 10 januari Export en industrieveiling: Goudrei- nette KL.I 95 tnm en op 45 46, 85-95 42—50, 75-85 40—47. 65-75 30—37, KL.II 65-75 24. IIX 75-85 26. Rode Goudireinet te KL.I 85-95 51, 75-85 45, 65- 75 33. Golden Delicious KL.I 80-85 34—54, 75-80 22,60—47, 70-75 33—54, 65-70 30—41, 60- 65 22,60—28. KL.II 80-85 35 42, 75-80 33—43, 70-75 26—43, 65-70 22,60—37, 60-65 22,60, 70- 80 X 22,70. Cox's Orange P. KL. I 75-80 71—73, 70-75 67—76, 65- 70 41—53, 60-65 26—33. KL.II 75-80 56, 70-75 54, 65-70 41, 60- 65 26—29, 70-80X 24—28. Winston KL.I 75-80 75, 70-75 75—77, 65-70 59—64, 60-65 28—33, 55-60 25. KL.II 60-70X 24. Jonathan KLI 80-85 25, 75 80 30, 70-75 35, 65-70 30—31, 60-65 20. Conference KL.I 65 70 93—100, 60-65 91—96, 55-60 76—80, KL.II 70-75 91, 65-70, 92—94, 60-65 80—90, 55-60 67—76, 50-55 62. 60-70X 72, 50-60X 56—58, 45-50X 26—29 Totale aanvoer hard fruit 12600 bisten. (Van onze redactie binnenland) LEIDEN De stichting Eu rotransplant in Leiden ver wacht, dat in 1974 niet meer dan 140 van de in Nederland benodigde 300 niertransplanta ties kunnen worden uitge voerd. Dit is het gevolg van een blijvend tekort aan donors. Het aantal transplantaties, dat het afgelopen jaar door tus senkomst van de stichting tot stand is gekomen, bedroeg 120. In 1972 was dat 92. Volgens de Eurotransplant- directeur, drs. H. Schippers, zullen de voorlichtingscampag nes daarom met kracht wor den voortgezet. Eurotransplant denkt hierbij aan de kazernes. DEN HAAG (ANP) Het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening heeft meegedeeld, dat sinds 1 januari het maximum van de rijkssubsidies voor bewoners van te slopen krotwoningen en ingrijpend te verbeteren wo ningen is verhoogd. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het Oost- burgse ziekenhuis Sint-Anto- nius heeft van het ministerie van Volksgezondheid in Den Haag te horen gekregen dat van die kant de samenwer king, die het Oostburgse zie kenhuis met het Brugse Sint- Jansziekenhuis dacht op te bouwen, niet zo gewenst wordt geacht. Het bestuur van het zieken huis in Oostburg is telefonisch van deze mening op de hoogte gesteld, een schriftelijke be vestiging volgt nog. In af wachting hiervan zei een woordvoerder van het Sint- Antoniusziekenhuis nog geen commentaar te willen geven. Dr. S. Lelie te Middelburg, geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zee land, zei gisteravond het eens te zijn met het standpunt van het ministerie. De heer Lelie heeft de minister enige tijd geleden overigens ook een uit gebreid advies gestuurd over de samenwerking van het Brugse en het Oostburgse zie' kenhuis. De heer Lelie heeft persoon lijk ook bezwaar tegen deze samenwerking. Het grootste bezwaar hiertegen is volgens hem het geïsoleerde karakter ervan. Een geïsoleerde samen werking, die niet overeenkomt met het functioneren van het ziekenhuis van Oostburg in het regionale Zeeuwsch- Vlaamse verband. „De tijd is voorbij voor een dergelijk geïsoleerd optreden", aldus dr. Lelie. Verder heeft hij zelf contacten met Belgi sche autoriteiten op het gebied van de volksgezondheid opge bouwd en volgens hem zou de samenwerking zoals die tussen Oostburg en Brugge gaat func tioneren mogelijk storend kun nen werken wat het uitbou wen van die contacten tussen Nederlandse en Belgische au toriteiten betreft. (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de hoofdbestuursvergadering van de Z.L.M. heeft voorzitter J. B Becu meegedeeld dat ondanks de droogte- periode de oogst in 1973 bevredigend is geweest. De prijzen voor de vrije produkten waren goed, over de prijzen voor de garantie- produkten was minder reden tot tevredenheid. kunnen niet of nauwelijks ge bruik maken van het openbaar vervoer. De heer Becu merkte verdei op dat de ontwikkeling op de slachtveemarkt heel ongunstig ls geweest. „Vele mensen in deze sector hebben aanzienlij ke verleizen geleden", zo deel de hij mee. Wat het E.E.G.-landbouwbe- leid betreft stelde de heer Be cu dat in verband met de olie crisis en de sterk gestegen grondstoffenprijzen een eens gezinde opstelling gewenst is. Een voorwaarde daarvoor is het op korte termijn tot stand komen van één monetair stel sel Volgens de heer Becu zal da Nederlandse landbouw dit jaai met forse kostenstijgingen te kampen krijgen. Hij vei- wachtte dat die stijging hogei zal zijn dan tien procent en alleen via hogere garantieprij zen opgevangen kan worden. Wat de oliecrisis betereft toonde de heer Becu zich ge znatigd optimistisch. Zoveel mogelijk gewoon doorgaan leek hem de beste remedie. Het Z.L.M. hoofdbestuur was van mening dat bij de benzi- redistributie nog eens extra de aandacht moet worden ge vestigd op de geïsoleerde pos- tie van het platteland. Vele mensen van het platteland De oliecrisis treft voor wat de tuinbouw betreft voorna melijk de glastuinbouw. Door de Z.L.M. zal een snelle om schakeling op aardgas begelei den. Men wil een redelijke regeling voor de aansluitkos ten zien te vinden en volgens de Z.L.M. moeten de betref fende telers van de omschake lingspremie gebruik kunnen maken. Ook wordt onderzocht of nog vele andere bedrijven op aardgas moeten overscha kelen. Tijdens deze vergadering was er wat teleurstelling over de omzetten van de Zeeuwse fruitveilingen over 1973, die waarschijnlijk tien procent la ger zullen liggen dan in 1972 Volgens de heer Goud zal het voor vele veilingen niet mee vallen om gezien de gestegen kosten de exploitatie rond te krijgen. De ongunstiger situa tie is veroorzaakt door de te genvallende appelprijzen en een lage perenoogst, die niet werd goedgemaakt door zeer hoge prijzen. Ook voor de fruittelers zullen over 1973 de bedrijfsuitkomsten waarschijn lijk aanzienlijk lager liggen dan die van 1972. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Tijdens de Zeeuwse fruitteeltdag, welke gisteren werd gehouden in „De Vioone" te Kapelle, heeft dr. W. Rem mers van het „Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland" in Den Haag, de Zeeuwse fruittelers opgeroepen toch massaal ja" te zeggen tegen het plan voor een topcoöperatie van alle Zeeuwse fruitveilingen. De Zeeuwse fruitteelt had volgens de heer Kemmers wel degelijk toekomst. Maar alleen een vol ledig Zeeuwse eenheid in de fruit-afzetstructuur zou in de toe komst nog toereikend zijn. De heer Kemmers hield op ■de Zeeuwse fruitteeltdag een inleiding over „de toekomstige afzetsituatie in het zuidwes ten". De organisators hadden met opzet en doelgericht de spreker hiervoor gevraagd met het oog op de actuele situatie in Zeeland, zo deelde de heer M. J. Goud, voorzitter van de kring Zeeland en West-Noord Brabant van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO) de vergadering vooraf mee, Zijn kring, had deze dag geor ganiseerd in samenwerking met de drie gewestelijke standsorganisaties. In zijn inleiding schetste dr. Kemmers hoe een afzetappa- raat er in deze tijd behoort uit te zien. Ook in de toekomst zal er door de fruittelers in het zuidwesten voor ruim 30 miljoen gulden af te zetten zijn. De spreker verwachtte namelijk een vrij stabiel aan bod, wel door minder bedrij ven maar met meer produktie per bedrijf. Voor Zeeland is momenteel de binnenlandse afzet het belangrijkste en dat zal in de toekomst zo blijven. Uitgaande van gegevens waar de Nederlandse consument zijn fruit koopt, zei de heer Kemmers dat de binnenlandse groothandelaren de belang rijkste afnemers van de GOES Dat een klei ne kinderballon grote reizen kan maken bleek dezer dagen toen de lei ding van de peuterspeel zaal De Teddybeer in Goes-Zuid een brief ont ving van een zekere mijnheer Friedrich Schwab uit Ansbach. De vader van de heer Schwab had bij het werk op het land de res tanten van een ballon gevonden met een kaart eraan. Op die kaart stond de leuze „De 2000 kindercentra in Neder land eisen subsidie. On ze kinderen zullen de regering een zorg zijn". De ballon was opgela ten in het kader van de landelijke actie van de Werkgemeenschap Kin dercentra in Nederland om subsidie te krijgen voor de kindercentra in Nederland. De plaats Ansbach ligt ongeveer 50 km. ten westen van Neurenberg dat 800 km. van Goes verwijderd ligt. Een leu ke bijzonderheid daarbij is dat de hoofdleidster van De Teddybeer, mevr. De Kok uit de omgeving van Neuren berg afkomstig is. In de ze stad werkte zij als leidster in een Jugend- heim en in Zirndorf was zij werkzaam in een Kindergarten in het vluchtelingenkamp daar, waar veel mensen uit Oost-Europa verble ven. De tekst op de kaart was bijna niet meer te lezen, wat voor de heer Schwab aanleiding was om te vragen waarom het ging. Een antwoord dat hij prompt heeft ge kregen. Zeeuwse fruittelers blijven. Levering voor export, indus trie en nationale kruideniers- organisaties vormden een aanvullende functie in de af- zetstructuur. De heer Kemmers behandel de daarna verschillende aspec ten van de afzetstructuur. Over een goede prijsvorming voor de Zeeuwse fruittelers zei hij onder meer: „Maak het aanbod vlot bereikbaar voor de handel en liefst op een punt. Op zo'n centraal punt kun je via de veilmethode ook de maximale concurrentie be werken". Volgens de heer Kemmers is het aantal en de veelzijdigheid van de feitelij ke kopers beslissend voor een goede prijs voor de fruitteler. De belangrijkste taak van een veiling achtte hij het veilen. Zaken als bewaren, sorteren, en verpakken vond hij hulp functies. Voor een goede afzet structuur achtte de heer Kem mers het centraal sorteren en verpakken niet essentieel en dat diende daarom niet te vuur en te zwaard te worden nagejaagd. De heer Kemmers ging ver der specifiek in op de Zeeuw se situatie. Bij de afzet van fruit in het zuidwesten moest het veilen op de eerste plaats komen. Er diende een veil- plaats te komen. De transport kosten moesten gezamenlijk draagbaar worden gemaakt. De hulpfuncties moest men opportunisch oplossen, per on derdeel moest men bekijken of concentratie dan wel decen tralisatie de voorkeur had en daarbij moesten de leden een grote rol spelen. Voo-r al deze zaken noemde de heer Kemmers het recente plan voor de oprichting van een topcoöperatie van veilin gen in Zeeland een goed plan. Het was echter een begin. Vanuit die basis diende verder gebouwd te worden aan de toekomst. Op de Zeeuwse fruitteeltdag werd ook nog een inleiding gehouden over het onderwerp „de geleide ziektenbestrijdinig" door dr. ir. P. Gruys van de p-roefboomgaard „De Schuilen- burg" te Lienden. Hij besprak de methode van deze bestrij ding en constateerde dat de fruittelers zich deze methode via voorlichting en demonstra tie best eigen kunnen ma ken. 1 IBIMIIIIIBIIMW Vrijdag 11 januari 1' I rvan een onzer verslaggevers I 1 MIDDELBURG De ve [kiezingsraad van de KVP Zei land zal zich hegin volgend! week gaan bezig houden m het probleem van de opvolgii I ■van drs. R- C. E. Barbé u ■Hoek, die zich zoals w Keisteren hebben vermeld - I Ric kandidaat voor de statei ■verkiezingen heeft teruggi Itrokken. Als de volgorde van de M niddels definitieve kandidél Mi: .ami 0 Sneeuwwitje voorlo-pig nog op het droge. ('Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE-OS- SENISSE „Sneeuwwitje": zo zal binnenkort de water fiets worden gedoopt, waarvan het ontwerp is ontsproten aan de breinen van de gebroeders Rudi en Werner van der Zan den, Gnido en Fonds en Harry de Bruyeker, die de fiets overigens ook zelf bouwden. De naam van de creatie duidt overigens niet op de schoonheid van het vehilkel, maar wel op de omstandighe den, waaronder het idee voor de bouw ervan is geboren: na melijk in de „kroeg" Rudi van der Zanden: „Daar plegen we meestal 'n sneeuwwitje te drin ken vandaar die naam..." Om even bij het begin te begin nen: „Sneeuwwitje" staat mo menteel in een schuur in Kloosterzande te wachten op de komst van de zomer. Dan zal de waterfiets officieel wor den gedoopt op het water van het recreatieterrein „de Vo gel". „De Vogel" in „Sneeuw witje" hebben alles met elkaar (Van een onzer verslaggevers) GOES In het kader van de week van gebed voor de eenheid van de christenen wordt op zondag 20 januari om 19.00 uur een oec'ne"!- sohe dienst echoden 'n De H"ogte in Goes-Zuid. Deze dienst staat onder aus piciën van de faad van Ker ken te Goes. Voorganger in deze o°rnrpenisehe dienst, is ds. D. Kloppenburg, gerefor meerd predikant te Oost-Sou burg. Het orgel zal worden besnoeid' door de organist Stoffel Gunst. te maken. De bouwers van de waterfiets vinden namelijk, dat er op het recreatieterrein zo weinig te beleven is en hebben in hun achterhoofd het plan om in het vis-annex zwemwater een serie water fietsen te leggen, die ten dien ste van de bezoekers moeten staan. Alleen met dat plan moet de gemeente Hontemsse akkoord gaan. Rudi van der Zanden, die het Hontenisser gemeentebestuur zijn werkge ver mag noemen gelooft niet dat de vroede vaderen voor het plan een cent over zullen hebben en daarom blijft het voorlopig bij dagdromen. „Sneeuwwitje" is daarbij het tastbare bewijs, dat Rudi, Werner, Guido, Fons en Har ry handig genoeg zijn om zo'n wterapparaat in mekaar te knutselen. De waterfiets be staat voor 90 procent uit on derdelen, die men van de vuil nisbelt haalde, variërend van fietskettlngen tot sturen. Het enige, dat men heeft moeten kopen zijn de vier plastic drij vers a 100 gulden in totaal. „Sneeuwwitjfe" heeft een inge bouwde veiligheid, die bestaat uit een chemisch produkt, dat de fiets onder alle omstandig heden drijvende houdt, des noods op zijn kop. Harry de Bruyker: „Dat is geweldig' spul. Je gooit twee vloeistof fen bij elkaar, er ontstaat een chemische reactie en binnen de kortste tijd heb je van 3 liter vloeibare stof, 90 liter vaste met een geweldig drijf- vermogen". Normaal gesproken kan er met dit apparaat dan ook hele maal niets mis te gaan en ook dat is voor het vijf tal weer reden om hun produkt voor de recreatie aan te prijzen. Bij al le onzekerheden staat er in ieder geval 1 ding vast: name lijk dat Sneeuwwitje een on zekere toekomst tegemoet. (Van onze correspondent) GOES Op een druk be zochte receptie in de zaal „Ju liana" te Goes herdacht het autobus- en touringcarbedrijf Krijger Tours" het zestigjari ge bestaan. Dit bedrijf, een van de bekendsten in de pro vincie Zeeland, wordt gedre ven door mevrouw A. M. Cart- ledge en haar zoon Alan Cart- ledge. Onder de vele aanwezi gen bevond zich onder meer de 84-jarige mevrouw Krijger- Strijd, die, hoewel wonende in de serviceflat De Schakel, nog altijd haar zegje in de zaak doet. Verder waren aanwezig bur gemeester mr. P. Huber en wethouder L. de Leeuw, die namens het gemeentebestuur van Goes hun gelukwensen kwamen aanbieden. Ook En gelse gasten uit Ashfort (col lega's) gaven van hun belang stelling blijk. Op 10 januari 1906 begon Janus Krijger een rijwielhan del in de Nieuwstraat van Goes. En hij gaf toen ook nog fietsles voor een gulden per uur. In 1908 kwam de eerste auto in het bedrijf waarmee taxi en toerritten werden ge reden. In 1922 werd de eerste autobusdienst tussen Stavenis- se en Tholen geopend. Mo menteel telt het bedrijf der tien bussen waaronder een grote toerwagen waarmee 57 personen kunnen worden ver voerd. Het bedrijf is speciaal ou reizen naar Engeland" in gericht. Mevrouw Cartledge maakt deze reizen gewoonlijk als reisleidster mee. Zij gaat tevo ren poolshoogte nemen voor bijzondere bezienswaardighe den, soorten van amusement en niet te vergeten gezellige en niet te dure eethuisjes. Verder zijn de reizen gericht op Zwitserland en Oostenrijk. „Wij willen de zaak niet gro ter maken, omdat mijn zoon Alan en ik het overzichtelijk willen houden. We hebben veel relaties met collega-on dernemingen en we werken veel met buitenlandse bedrij ven samen", zei mevrouw Cartledge. Op deze receptie werden aan mevrouw Cartledge en haar zoon Alan veel geschen ken en bloemen aangeboden. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn voorafge gaan door een diner voor de genodigden. Zowel de receptie als het intieme gedeelte werd muzikaal omlijst door Daby den Toonder uit Middelburg. (ADVERTENTIE) Geen paniek, mevrouw H. te A., die komt binnen een week met een fikse kater bij u terug! Mocht u overigens ook wat willen weten over haar eten, vraag dat dan bi] de dierenspeciaalzaak. Alleen daar ligt trouwens het uitstekende Witte Molen VLEES - MENU, nieuwe knabbelbrokjes van puur-natuur en boordevol eiwit. Dat hébben ze niet in Parijs! Volgens de heer Goud is er voor de meeste fruittelersbe- urijven nauwelijks sprake van enig rendement. En toch staat iedere ondernemer voor enor me investeringen, als hij zijn bedrijf tenminste op peil wil houden. De heer Goud zei dat op de eerste plaats een snelle vernieuwing en aanpassing van de opstand nodig is. Nodig voor een gezondmaking en in standhouding van de bedrijfs tak der fruitteelt. Wat de on- uernemers zelf betrof zag de heer Goud een sterke vergrij zing optreden. Dat jonge krachten zich niet presenteren zag men ook tot uiting komen (Van een onzer verslaggevers) GriES De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid houdt de jaarvergadering op donderdag 17 januari in De Prins van Oranje te Goes. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Het gehele bestuur is aftredend maar wel herkiesbaar. Verder worden het verkiezingspro gramma voor de gemeente raadsverkiezingen en de ge meentelijke actualiteiten be sproken. (Van een onzer verslaggevers) NIEUWDORP Op zater- iag 12 januari is er in het 'erenigingsigebouw in Nieuw- orp een afscheidsreceptie van okter Gelderblom. De recep- ie bagiint o-m 14.30 uur. De heer Gelderblom heeft als huis arts twee generaties Nieuw- dorpers medisch bijgestaan. SSssSi Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort. I -J, (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE „Het huidige ondernemersklimaat is rondiil slecht. En genen de recente verwachtingen voor 1974 ziet het niet naar uit dat zulks binnenkort zal verbeteren." Dit zei gil teren in zijn openingstoespraak van de Zeeuwse fruitteeltdag i| De Vroone te Kapelle voorzitter M. J. Goud van de kring Zeelai en West-Noord-Brabant van de Nederlandse Fruittelersorgai satie (N.F.O.j. In de geringe animo om frul teeltkundig onderwijs te vol gen. Het gevaar dat dit sool onderwijsinstituten zoudq gaan verdwijnen, achtte heer Goud levensgroot aanwl zig. Dat zou een groot veriilj zijn. De heer Goud ging' nader l op de redenen van de teruglij pende belangstelling voor fruitteelt. Daartegenover co:| stateerde hij verheugd dat steeds breder krfng het besei begint te groeien dat een fruit! aanpiant/ ook in sterke mali functioneel is bij de aanklf| ding van het landschap. De kringvoorzitter deelde vergaderkng tenslotte mee, dal er dit jaar door de NFO-aMl ling Zëeland en West-Noori| Brabant geen show van tra portmaehines zal worden orgamseerd. (Van een onzer verslaggevers)! HEINKENSZAND De t»f neelvereniging Heer Henddj uit 's-Heer Hendrikskindewl geeft de jaarlijkse toneeluil voering op 18 januari in hf Heer Hendrikshuis te 's-Hei] Hendrikskïnderen. De vereniging speelt het si» Bemoeial van de schrijvt-1 Jack Popplewell in een verbf ling van Alfred Pleiter, f regie is in handen van Gerat Baijens. Het stuk staat te als een komische thriller. De voorstelling op 18 januaf ri begint om 20.00 uur. PI zaal is op die datum op®| vanaf 19.30 uur. De toegaulFl orijs bedraagt f 4.- per perj soon. De kaartverkoop start o4 16 januari bij de heer °J Heerman, Heer Wissestraat 1 te 's-Heer Hendrikskindere»! De toegang voor person®! vanaf 16 jaar. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 1 uur. Zacht weer met af en toe regen, maar ook enkele opkla ringen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot '3. Min. temp.: van 2 tot 8 graden boven normaal. Max. temp.: van 2 tot 7 graden boven nor maal. Kans op een droge peri- ode van minstens 12 uur: 70 proeent. Kans op een geheel 1 droog etmaal: 40 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: van 2 tot 8 graden boven normaal. Max. temp.: van 1 tot 6 graden boven nor maal. Kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. waterstanden DEN HAAG De water hoogten van donderdagmorgen, meegedeeld door Rijkswater staat: Konstanz 288 onv, Rheinfelden 206 min 5, Straatsburg 182 plus 4, Plit- tersdorf 353 min 7, Maxau 415 min 4, Plochingen 164 min 2, Mannhei-m 248 plus 24, Stein- bach 150 plus 8, Mamz 264 plus 13, Bingen 143 plus 12, Kaub 175 plus 11, Trier 344 Plus 18, Koblenz 206 plus 10. i Keulen 183 plus 20, Ruhrort I 325 plus 13, Lobith 950 Plus 5, Pannerdense kop 919 plus 7, Nijmegen 745 plus 1, IJsselkop 849 min 1, Eefde Ussei 400 min 2, Deventer 281 onv, Monsin 5494 onv, Borgha ren 3988 plus 6, Belfeld 1156 roin 4, Grave beneden de Sluis 505 min 2. Morgen, zaterdag 12 janua ri borgen op Zoom 6.25 en V 18.50 Hansweert 5.29 en 17.58 Terneuzen 4.55 en 17.24 Vhssingen 4.25 en 16.51 Wemeldinge 6.15 en 18.40

de Stem | 1974 | | pagina 2