eijn, deel, sus. >rband 1.50 o Twee autoloze zondagen per maand Dajans plan niet op tafel POLITIEKORPSEN VERHOOGD PARAAT Ook Schiphol extra bewaakt NOODTOESTAND IN ENGELAND WEER VERLENGD Spoedig beslissing over Veronica •sglr GRONDHANDEL iargarine ui half jaar tenminste duurder MINISTER WESTERTERP: ZENDTIJDAANVRAGE Moord mogeïjk vergissing commentaar tenzine-misère NOS te zot VOORSTEL ZUIDGRENS Grote buit bij overval op gokhuis 24it Belangstelling over sn? n januari? ;den haan uit ling kleine Dat is echt ootste sderland. 't groot en dus ilkoenvlees, iet zo n diepvries- bij en s-kafkoentje. il mee van - geprijsde IUbU m (Van onze parlementaire redactie) RIJSWIJK Gewone huis- I houdmargarine is in een halfjaar tenminste 40% duurder geworden. Fors zijn ook de prijsverschillen ge bleken tussen de verschil lende merken. Deze kunnen oplopen tot ongeveer 60%, Dit blijkt uit een onderzoek ra het Konsumenten Kontakt te Rijswijk van d e verschil lende soorten en merken mar garine. Deze consumentenorga nisatie gaat in de toekomst meer prijzen vergelijken, vooral van produkten, die re gelmatig duurder won-den. te Rijswijk van de verschil der is geworden. De prijsstij ging van halvarine bleef be perkt tot maximaal 40%. Plan- tenmargarine steeg 27 a 66% in prijs en vcor dieetmargarine moet 19 a 26% meer worden betaald. De prijzen van gewone huis- houdmargarine variëren van 58 tot 92 cent per half pond. De voordeligste halvarine kost 55 cent, de duurste 82 cent. Voor de goedkoopste plantenmarga- rine moet momenteel 72 cent worden neergeteld, voor de duurste 98 cent. De prijzen van dieetmargarine variëren van 0,99 tot 1,28. Een halfjaar geleden was de prijs van het goedkoopste pakje margarine nog 35 cent. Halva rine kon men nog kopen voor 42 cent en dieetmargarine voor 79 cent. igen t/m woensdag 16 januari (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vanmiddag voeren de vaste Kamercom missies voor Economische Za ken en voor Verkeer en Wa terstaat overleg met de minis ters Lubbers (Economische Zaken) en Westerterp (Ver keer en Waterstaat) over de uitvoeringsmaatregelen bij de benzinedistributie en de re cente ontwikkelingen inzake de olieschaarste. Ook de prijs ontwikkeling komt daarbij aan de orde. De regering is overigens niet van plan de distributie opnieuw uit te stellen. Zij slaagde er dinsdagnacht ook in de meerderheid van de Eerste Kamer te overtuigen van de noodzaak om de distributie doorgang te laten vinden, al was het alleen maar om de voorraden zo hoog mogelijk op te voeren i.van. de voortdu rende onzekerheid over de po litiek van de Arabische lan den. Een VVD-motie waarin werd gevraagd de distributie opnieuw uit te stellen, werd met grote meerderheid ver worpen. De regering overweegt wel, zoals wij gisteren al in enkele edities konden melden, de mo gelijkheid de distributie te zij ner tijd te vervangen door twee autoloze zondagen per maand en een wettelijke maximum snelheid van 90 km per uur. Minister Westerterp heeft voor een dergelijk be- sparingssysttem persoonlijk grote voorkeur. Met een der gelijk systeem zou evenals mét de benzinedistributie die vrijdagnacht ingaat een besparing in het verbruik van motorbenzine bereikt worden van 20%. Dat percentage acht de rege ring thans in afwijking van haar ideeën in december, toen nog werd gesproken over een noodzakelijke besparing van 30% voldoende om de moeilijkheden het hoofd te bieden. Het percentage van 20% wordt nu gehanteerd om dat er een lichte verbetering van de toevoer van ruwe olie geconstateerd kan worden. Westerterp deelde nog mee, dat er na afloop van de twee de distributieperiode „voorzo ver distributie dan nog nood zakelijk zal zijn" een nieuw systeem van extra toewijzing voor zakelijk verkeer zal ko men. Die toewijzing zal dan niet meer gebaseerd zijn op het gemiddeld verbruik van 1 liter op 10 kilometer, maar op het In 1973 voor zakelijke doeleinden feitelijk verbruikte aantal liters benzine. Daarop zal dan 20% worden gekort. (Van onze redactie buitenland) GENEVE De Israëlische en Egyptische legerofficieren die in Genève onderhandelen over troepenscheiding aan het Suez-front zijn gisteren na een korte zitting (van 90 minuten) weer uit elkaar gegaan. Op dinsdag 15 januari zal er op nieuw vergaderd worden. Waarnemers zrin oncfcr van me- eerst met hun regelingen over het gevoelig)» ondërwerp van de troepen tcheiding moeten spreken en dat de belangrijke (Van onze verslaggevers) SCHIPHOL De politiekorpsen van de rond Schiphol liggende gemeenten zijn in staat van verhoogde paraatheid gebracht. Wanneer deze maatregel is ingegaan is niet he kend gemaakt. Deze extra veiligheidsmaatregelen zijn genomen naar aan leiding van de berichten over op handen zijnde acties van Palestijnen die zouden beschikken over Russische SAM-7 ra ketten. Met deze wapens kunnen (zoals bekend) vliegtuigen op 10 kilometer afstand worden geraakt. „Aan de politiekorpsen van de gemeenten in de nabijheid van Schiphol, maar ook aan de boswachters van het Amster damse Bos is gevraagd speciaal te letten op figuren, die moge lijk verdacht zouden kunnen zijn", verklaarde burgemeester C. van Stam van de gemeente Haarlemmermeer, waaronder ook Schiphol ressorteert. T)E benzine-situatie verandert van dag tot dag, soms van uur tot uur. De mensen worden kriegelig van al dat gehussel. Geen wonder: allemaal van ondernemer tot individueel burger, zijn wij zo afhankelijk geworden van (goedkope) energie, dat iedere hapering in de toevoer of dreigend tekort grote gevol gen kan hebben, zowel in de privé-sfeer als nationaal-econo- misch gezien. Van al die tegenstrijdige berichten over de energie-situatie en al of geen distributie zijn de mensen zo geïrriteerd geraakt dat velen eigenlijk niet meer in een energie-crisis geloven. Dat zou dan een grote vergissing zijn. De energie wordt schaars, dus duur en dat zullen we vroeg of laat aan den lijve ervaren. Ook al vertoont het energie-beleid van het huidige kabinet alle feilen van improvisatie en is en wordt er op dit gebied nog dagelijks raar geschutterd, het blijft een grote verdienste van Den Uyl-Lubbers-Westerterp dat zij het gevaar tijdig hebben onderkend. Partij-politieke succesjes hebben zij terecht ondergeschikt gemaakt aan het landsbelang. Zij hebben gehandeld, zoals re geerders betaamt: vooruit zien. Zij hebben gedaan wat iedere zorgzame huisvader of huismoeder pleegt te doen: er voor zor gen, dat er ook morgen brood op de plank staat, in dit geval: olie in de tanks. De oliesituatie zal nog wel geruime tijd ondoorzichtig blijven. Dat is niet de schuld van dit kabinet maar van de Arabieren, ook van ons zelf, door de verspilling van energie, waaraan alle geïndustrialiseerde landen zich bezondigd hebben. Er zullen oos dus nog wel wat verrassingen re wachten staan. Door die energie-crisis hebben wij overigens ook nog een andere les geleerd: hoe moeilijk het is over te schakelen van oen consumptie-maatschappij, waar alles in overvloed (en voor velen in overdaad) aanwezig is naar een wereld van beperkte schaarste. Dat moet de overheid te denken geven. Indivi dueel gewetensonderzoek kan op dit punt overigens ook geen kwaad. PEN van de weinige zekerheden die de Nederlandse samen leving kent is het Algemeen Nederlands Persbureau, oen zonder winstoogmerk werkende stichting van de gezamen- Nederlandse dagbladpers. In de veertig jaren van zijn be staan heeft het ANP zich een reputatie opgebouwd van eerlijke, degelijke en onafhankelijke berichtgeving. De radio-omroep, die al die tijd van de diensten van het ANP gebruik maakt voor de verzorging van de radionieuws- d'enst, is daarvan blijkbaar minder overtuigd. Al enige |aren poogt men in Hilversum zich van het ANP los te maken, waar toe de merkwaardigste argumenten worden aangevoerd. Hoe wel het ANP een speciale afdeling in Hilversum heeft ge- vestigd om het radionieuws te redigeren, wil men bij de NOS toch een eigen nieuwsdienst, zogenaamd om de berichtgeving "eter aan de specifieke radiobehoeften aan te passen. Een nogal onzinnig idee omdat de afzonderlijke omroepverenigingen angstvallig waken over de rechten van de eigen actualiteiten rubrieken. Een volledige radionieuwsdienst, zoals het buiten land die kent, is daarom al onbereikbaar. Nog vreemder is dat men zegt „geen verantwoordelijkheid to kunnen dragen voor in NOS-zendtijd plaats vindende uitzen dingen van het ANP". Alsof er geen afgeleide verantwoorde- 'ikheid zou zijn voortvloeiende uit het contract tussen NOS en ANP! Dan is er f,ef aSpect van de kosten. Een eigen radio- Neuwsdienst gaat veel meer kosten dan een dienst die tevens door de Nederlandse dagbladpers in stand wordt gehouden. Of die eigen NOS-nieuwsdienst het ooit beter zal kunnen, lijkt ons de vraag als we afgaan op de kwaliteit van het NOS-tv- journaal. En het is helemaal te zot om los te lopen dat de NOS een duurder nieuwsapparaat zou overgaan als ze elk ogen- 5,aat te roepen dat ze zo berooid is. De burgemeester voegde daar aan toe dat de autoriteiten niet over concrete aanwijzingen be schikken dat-de Palestijnen het op de Amsterdamse luchthaven zouden hebben voorzien. „Men ,is in heel Europa beducht voor een mogelijke aanslag op lucht havens en vliegtuigen, maar Schiphol is niet met name in de berichten waarover men be schikt, genoemd. Gezien echter de wapens die de Palestijnen vermoedelijk hebben is de be veiliging uitgebreid tot de om liggende gemeenten van Schip hol", aldus Haarlemmermeers burgemeester. De heer Van Stam toonde zich gelukkig over het voorstel dat de luchthavendirectie aan de regering heeft gedaan over de aanschaf van boogvormige de tectors, die de luchthaven uit eigen zak wil betalen. Als de regering met dit, begin decem ber al gedane, voorstel akkoord gaat, zullen binnenkort alle 34 uitgangen naar de vliegtuigen van deze „poortjes" worden voorzien. Alle van Schiphol vertrekkende passagiers zuilen dan gecontroleerd kunnen wor den op metalen voorwerpen Een uitspraak van het kabinet hierover hangt samen met een regeringsuitspraak die een ein de moet maken aan het conflict dat bestaat tussen de rijkspo litie dienst luchtvaart en de luchthavenpolitie over de ver deling van de taken van de be veiliging van luchthaven, pas sagiers en vliegtuigen. Van een verhoogde waak zaamheid langs de Belgisch-Ne derlandse grens was gisteren weinig of niets te merken. Naar een woordvoerder van het de partement van Justitie ons gis teren meedeelde houdt de ver hoogde waakzaamheid alleen in dat douane- en politiemensen in het grensgebied „verscherpt alert" zijn. Er is volgens hem geen spra ke van extra mankracht of ma terieel. „We zijn nu eenmaal Beneluxgebied en dat betekent dat onze zuidgrens bij Frank rijk ligt. We kunnen niet nu weer een muur gaan opbouwen bij de grens met België". Op binnenwegen, zonder dou anepost wordt in deze tijd meer gepatrouilleerd dan gebruike- kelijk is. Behalve naar Palestij nen met raketten wordt daarbij uitgekeken naar mensen die bezig zijn met verboden olie- doorvoer. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Premier Edward Heath heeft woensdag verklaard dat de 260.000 mijnwerkers Engeland ten gronde zullen voeren, als zij blijven vasthouden aan hun looneisen die het regeringsprogram tot inflatiebestrijding doorkrui sen. Hij verzekerde dat het kabinet niet door de knieën zal gaan. De conservatieve regerings leider sprak bij de opening van een spoeddebat van twee da gen waarvoor het Lagerhuis van reces was teruggeroepen. Het kabinet heeft inmiddels de noodtoestand die sinds 12 no vember van kracht is, voor de derde maal met een maand ver lengd. Het is de eerste maal sinds de algemene staking van 1926 dat de noodtoestand langer dan twee maanden van kracht zal zijn. Harold Wilson, de leider van de Labouroppositie, beschuldig de de regering er van dat zij de mijnwerkers de schuld wil geven van alle problemen en het publiek tegen hen wil op zetten. Een bijeenkomst van de mi nister voor de werkgelegenheid, William Whitelaw, met het vol tallige bestuur van de mijnwer- kersbond leverde woensdag geen enkel resultaat op. De lei der van de mijnwerkers, Joe Gormley, stak zijn pessimisme niet onder stoelen of banken. „Ik geloof niet dat wij nog aan AMSTERDAM (ANP) - Een zestal met pistolen, een zaag en een bijl gewapende Chinezen heeft bij een overval op het Chinese gokhuis „Club Number One" aan de Zeedijk in Amsterdam voor ongeveer f 177.000 aan geld en sieraden buitgemaakt. verdere mislukte vergaderingen zullen meedoen. Wij hebben wat dat betreft het eind be reikt, aldus de mijnwerkers leider. In het Lagerhuis verklaarde Heath dat de noodbevoegdhe- den van levensbelang waren om het land te behoeden voor een volledige ineenstorting van de energievoorziening. Volgens hem heeft de driedaagse werk week die sinds het begin van dit jaar voor de industrie van kracht is ongeveer 1,5 miljoen ton steenkool bespaard en het elektriciteitsverbruik met circa 21 procent verminderd. Leden van de Labourfractie maakten veel misbaar toen de premier betoogde dat de werk tijdverkorting noodzakelijk was ter voorkoming van het gevaar dat de inflatie als gevolg van de stijging van de wereldprijzen nog versterkt zou worden door een aanzienlijke binnenlandse geldontwaarding. Behalve de mijnwerkers wensen ook de 29.000 treinbestuurders een loonsverhoging die in strijd is met het inflatiebestrijdingspro- gram. De machinisten dreigen alle treinen tot staan te bren gen. Dit zou betekenen dat er straks niet drie maar slechts twee dagen per week in de Britse industrie zal kunnen worden gewerkt of de stroom voorziening aanzienlijk zal moeten worden beperkt, aange zien 75 procent van de kolen voor de elektrische centrales per trein wordt vervoerd. 0 Pantservoertuigen van de rijkspolitie zijn ook ingezet op de luchthaven zelf. in kort MINISTER Westerterp (Ver keer en Waterstaat) heeft gis teren de scheidende directeur- generaal verkeer van zijn de partement, mr. J. Vrij, de ver sierselen uitgereikt, behorende bij het commandeurschap in de orde van Oranje Nassau. DIRECTEUR H. Bockma van de B.V. Weekbladpers in Amster dam onderzoekt of het moge lijk is het weekblad Haagse Post in een aparte B.V. onder te brengen. EEN ONBEKENDE heeft het Londense kantoor van Grundig gebeld en een losgeld van on geveer 1,6 miljoen gulden ge- eist voor de vrijlating van de In Belfast ontvoerde directeur Niedermayer. EEN JONGE Catalaanse anar chist is gisteren door 'n militai re rechtbank in Barcelona ter dood veroordeeld, o.m. wegens moord op een politieman. DE IN DE Britse pers als Lon- dense „porno-koning" betitelde James Humphreys is gisteren op Schiphol uitgewezen. DE PvdA heeft haar 1Q0.000ste lid ingeschreven. Vooral eind '73 kreeg de partij veel leden bij. PREMIER TRUDOT van Cana da zal in februari enkele offi ciële bezoeken aan Europese landen brengen. DE OFFICIER van justitie in Maastricht heeft acht jaar ge- eist tegen twee broers in Maas tricht, die vorig jaar hun stief moeder om het leven hebben gebracht. DE KLM heeft eerste vlieger A. Kooi uit Soest voor onbe paalde tijd naar huis gestuurd omdat hij weigerde zijn (reeds gefatsoeneerde) baard af te scheren. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Minister van Doorn van CRM beslist deze of volgende maand over de zendtijdaanvraag van de „Ve ronica Omroep Stichting'' (VOS). De omroepraad bracht al advies uit over die aan vraag voor toewijzing van alle zendtijd op een vierde radio zendernet voor een programma zoals thans door radio Veroni ca wordt uitgevonden met uit zondering van het commercië le element. De aanvraag van de „Vero nica Omroep Organisatie, mede tot steun van de VOS" (de VOO) is nog niet zo veT. Mi nister van Doorn heeft name lijk nadere inlichtingen ge vraagd. De VOO was oor spronkelijk opgericht om steun te verlenen aan de VOS, die uitsluitend lichte muziek zou uitzenden. Thans evenwel is er een tweede doelstelling bijgekomen: het verkrijgen van een zendmachtiging als omroeporganisatie, die een volledig programma zal uit zenden. De bewindsman wil nu weten in hoeverre de aan hangers van de oorspronkelij ke vereniging, die zich achter de VOS gesteld hebben, ook de nieuwe doelstelling hebben aanvaard nu deze gericht is op een andersoortig programma (De VOS heeft geen contribu anten, op 6 november jl. had de VOO 205.540 betalende le den). Een en ander blijkt uit een nota, die staatssecretaris Van Huiten van Verkeer en Water staat en de ministers Van Agt van Justitie, Van der Stoel van Buitenlandse Zaken en Van Doorn van CRM aan de Eerste Kamer hebben gezon den. In deze nota wordt inge gaan op een aantal vragen, welke vanuit de senaat gesteld waren over het regeringsvoor stel wettelijke maatregelen te nemen tegen de zeezenders. De Eerste Kamer zal volgen de week dinsdag het voorstel in openbare behandeling ne men. Als zij er mee akkoord gaat kunnen de maatregelen ten uitvoer worden gebracht. politieke beslissingen in Cairo en Tel Aviv genomen worden. In Jeruzalem was eerder op de dag bekend gemaakt dat de Israëlische regering nog geen beslissing heeft genomen over een gedetailleerd plan voor de scheiding. Vorige week heeft de Israëlische minister van de fensie Mosje Dajan hierover gesproken met de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Kissinger. Washington zou het Israëlische voorstel niet geheel goedkeuren. Minis ter Kissinger vertrekt vrijdag morgen om 5 uur uit Washing ton voor een bezoek aan Egyp te en Israël. Hij zal daar be sprekingen voeren over de scheiding van de Israëlische en Egyptische strijdkrachten in het gebied van Suez. Het is de bedoeling dat hij bepaalde hinderpalen bij het overleg in Genève uit de weg ruimt. Arabische diplomaten In Beiroet hebben gemeld dat Egypte, Syrië en Jordanië een topconferentie in Damascus zullen houden om de strategie voor de tweede fase van de Geneefse conferentie te coör dineren. De regering van Koe weit heeft laten weten het de vijf commandostrijders die zich in Koeweit overgaven na de aanslag op een Amerikaans vliegtuig in Rome en de ka ping van een Westduits lijn- toestel, nog steeds in hechtenis heeft. Koeweit wacht op een verzoek van de Palestijnse be vrijdingsorganisatie om over dracht van de commando's. (ADVERTENTIE) w AAN BOORD van het Ameri kaanse ruimtevaartuig Mariner- 10, dat op weg is naar Venus, hebben zich technische moei lijkheden voorgedaan. Het pro gramma is evenwel niet in ge vaar. DE HERTOG van Wellington heeft gezegd dat de geruchten over een romance tussen zijn dochter Jane en de Britse prins Charles „volkomen" dwaas wa ren. Zeg, Tjerk, jij zat gisteravond zo blijmoedig de kijkers aan t« kijken. Wat, als ik vragen mag, mocht wel de reden zijn? Nou, de lichte invoerstijging van ruwe olie, hè. Dat is toch verblijdend. Tenslotte ben ik minister van Verkeer, en ver keer moet kunnen rijden, zy het niet te hard. Maar dat had ik vorige week toch ook al gezegd. Joop zei nog, nou denken de mensen dat de invoer nóg meer is gestegen dan vorige week terwijl wij de zelfde stijging bedoelen. Ja maar, Ruud, eerst zei Joop dat je het de mensen niet dui delijk en niet vaak genoeg kunt vertellen. Eerst wel, Tjerk, maar nu krijgt hij in de gaten dat als drie ministers zeggen dat de situatie is verbeterd, de mensen denken dat de situatie ook drie maal beter is geworden dan daarvoor. Het is trouwens toch moei lijk, hoor, gisteren kwam ik een Kamerlid tegen, die man wist niet eens dat de distributie vijf dagen was uitgesteld. De stum- perd heeft geen teevee. Ja, daar zeg je wat, we tre den de laatste tijd nogal op, hè? Eigenlijk is er niet veel ver schil met een optreden in de Kamer, vind ik. Hier en Nu heeft wel iets weg van de AR- fractie, bij Brandpunt zit je duidelijk in de rooms-rode hoek en Televizier is net de VVD. Na deze uiteraard geheel gefantaseerde dialoog tussen de bewindslieden Lubbers en Westerterp, die we de laatste weken in het kader van de door de regering niet eens gevorder de zendtijd regelmatig op de buis te zien krijgen, wend ik me tot ernstiger zaken. Of nee, eerst nog een ander tv-optreden begin deze week, van het dolkomische duo Guus en Ferry (alias de heren Hil- termann en Hoogendijk). Heb jij ook niet de indruk, Guus, dat die man eigenlijk wil zeggen dat Van der Stoel meer z'n mond moet houden. Wij alt klein landje, niet? De black and whlte-min- strels. Want zwart-wit is het wel. Maar goed, vrijheid-blijheid (al zie ik dat blije niet zo zit ten). Rotterdammer: De olie kruipt toch waar hij niet gaan kan. Gek eigenlijk, toen de distri butie dreigde te beginnen vori ge week, riepen velen om uit stel vanwege al die moeilijke groepen die nog extra benzine moesten krijgen. Nu krijgen de moeilijke groepen extra benzi netoewijzingen en men zegt: zie je wel, er is benzine ge noeg, laat die distributie maar niet doorgaan. Joop: Men krijgt oliestank voor dank. MERIJN. (Vervolg van pag. 1) Afgaande op het kadaster maakt mr. Scholten dus 28 mille winst op die tweëen- halve hectare. Maar dokter Den Hollander heeft die ter reinen kennelijk niet voor zichzelf nodig, want nog op diezelfde 17de mrt. '69 ver koopt hij ze aan., de aannemer P.H. va nder Stoel te Vinke- veen, dezelfde dus van het be stemmingsplan ,,'t Dijkje". Ui teraard moet Van der Stoel er weer wat meer voor betalen dan Den Hollander, zodat de prijs nu f 45.847,- bedraagt. Maar de Vinkeveense aanne mer blijkt evenmin erg ge hecht aan die terreinen, want op 3 april ruilt hij ze tegen gronden van de gebroeders G. en D. Westerlaken, waarvan er een anti-revolutionair raadslid van de gemeente Rijswijk ls. Van der Stoel krijgt in ruil terreinen aan ,,'t Dijkje" en de gebroeders Westerlaken ver kopen de drie percelen in An del aan...de gemeente Andel voor f 33.782,-. Voor zover valt na te gaan hebben deze terrei nen voor de aanleg van sport velden gediend. Aan deze hele transactie vol omwegen om In de gemeente Andel gelegen terreinen tot gemeentelijk eigendom te ma ken heeft de burgemeester, vol gens de kadastrale gegevens niet onbelangrijk verdiend, ter wijl aannemer Van der Stoel weliswaar het meest heeft be taald, maar de begeerde ter reinen in handen heeft gekre gen om er, tegen het bestem mingsplan in, industrieterrei nen van te maken. In het in ons bland van maan dag aangekondigde gesnrek van mr. J. N. Scholten met de mi nister van Binnenlandse Zaken, prof. mr. W. F. de Gaay Fort man, heeft mr. Scholten mee gedeeld de koop van zijn vroe gere ambtswoning in de opge heven gemeente Andel niet te willen doorzetten. Zoals wij in hetzelfde bericht vermeldden, viel de officiële taxatie aan zienlijk hoger uit dan het be drag dat mr. Scholten met zijn gemeente was overeengekomen, 125.000 tegen 72.000 gulden. Mr. Scholten wil wel in zijn vil la blijven wonen. Voor het gemeentebestuur van Woudrichem (waarin Andel is opgenomen) rijst nu de vraag of de kuur in overeenstemming moet worden gebracht met de nieuwe taxatie. Erg happig om de huurover eenkomst met de heer Scholten te verlengen lijkt het gemeen tebestuur Woudrichem niet. Juist gisteren werd bekend dat het een brief aan het provinci aal bestuur heeft geschreven waarin het zegt dat het beter is als mr. Scholten uit het Land van Heusden en Altena ver huist. Volgens het gemeente bestuur leidt zijn aanwezigheid tot ongewenste complicaties. OSLO (UPI/DPA) De moord op de Marokkaan Ach- med Bouchiki, die in juli vorig jaar in de Noorse stad Lille- hammer werd doodgeschoten door twee leden van een pro- Israëlische groep, was mogelijk een vergissing. De moord had een leidende figuur van de Pa lestijnse organisatie „Zwarte September" uit de weg moeten ruimen.

de Stem | 1974 | | pagina 7