Kreatieve Vorming in Hulst weer van start Cabaretier Seth Gaaikema in Hulst SCHUUR MET VOGELS I ROOK OPGEGAAN Bede om hulp draait uit op verwijdering door politie evreden? Broos B.o.Z. nu dicht: meisjes naar Rijen Uitslagen basketbal Oostburg Duivènshow in Hulst 9 streek Kloosterzande In Oud-Vosmeer Sluiskil Kapel lebrug Kinderatelier Bilj artlief hebbers kozen bestuur Hulst St. Jansteen ir is onze wereld mee ge' nfrowteerd. :eft het nog wel zin om ;r te leven, aar heeft God niet de op' aobt gegeven, een goed leven op aarde leiden? >oral voor onze medemen- a te zorgen dag vandaag, maar ook g morgen. ier die in de politiek is ïnteresseerd 1 wel iets hebben ge ïnd, ant zoals de politiek nu widt gedreven valt er op >ze aarde niet te leven. s wij de inflatie niet be> fijden iraen er nog zéér slechte den. kan het heslist niet lsn- •r gaan, il onze weelde blijven be aan. an zijn er nog die Arabic- n. ij hebben het Westen in m macht, aar ondanks de olieboycot gen ons land >e groot de gevolgen, wees ij, want j gaan weer terug naar het rieden e tijd dat wij nog met arden reden. ïi rustig leven gaan we gemoet dat doet ieder mens toch ed? ten wij leven, zoals voor- ders hebben gedaan* ,een dan blijft de wereld taan. en wij leven zoals God in vrede ls het ééns was, heel lang ed-en. s wij allemaal het voor' eld geven lt er op deze aarde ndg te ren. leen door naastenliefde jven wij bestaan, zal deze wereld nog niet ngaan. Eddy Taelman, Hulst ussen is er weer een jaar orbij lar zijn we nu allemaal ;n blij? el is er niet veranderd in jaar toestand is overal even ir cl landen zijn in oorlog t elkaar Iers vliegt men elkander bet haar ene vrede is nog niet loten ergens anders klinken al- er schoten. ar jaar begint men weer t frisse moed ar, owee, als het jaar zich einde spoedt i blijven er van gedane isen ter weinig over, beste nsen ds de natuur zioh ieder r herhaalt wordt ook ons leven elke bepaald »r factoren die we nauwe- s kennen telkens is het rennen, nen, rennen lopen elkaar zowat voor- kunnen niet meer wach- in een rij mooie in de natuur zien niet ia geen mens die daar van geniet. bezien iedere wijziging een hele grote verande- i net als kinderen in een iterklas nieuwe dingen zien als r een vergroótglas welvaart wordt bekeken een matglas n mens is dan ook meer ijn sas leren gebruiken steeds r hasj is dus niet meer zoals was reden zijn met iets kent niet meer d maar blijven klagen, op keer komt het dan toch, dat elkens weer ds maar blijven vragen neer en meer als we nooit leren van i fouten en we elkaar ook de ■heid ongezouten spuien w.e kritiek, vaak eens terecht *elijk, we hebben het zo slecht n we het huidige toch •deren iet kleine niet meer ne- zullen we ons niet beze ilt jaar ons behoorlijk n! J. C. V. D. VREDE ZAAMSLAG Eindredactie Bas Augustijn Donderdag 10 januari 1974 Schieting Aan de bejaar- denschieting in de zaal bij Ko de Waal hebben 46 schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar Fl. Aarssen uit Kloosterzande. De eerste zij vogel was voor L. van Dam men uit Koewacht. De tweede zijvogel ging naar Th. Burm uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels werd af geschoten door P. van Gassen uit Kloosterzande en E. Lam bert uit Vogelwaarde, beiden met een totaal van vier stuks. (Van een onzer verslaggevers) HULST Deze week neemt ook de Kreatieve Vorming in Hulst zijn intrek in het sociaal-culturele centrum ,,Den Dullaert", waar oP maandag 14 januari een begin wordt gemaakt met de cursussen voor het komend jaar. Daar mee komt een eind aan een gedwongen rustperiode van enkele maanden. Die periode begon, toen de ruimte van de Kreatieve Vor ming in het activiteitencen trum 't Houtenkwartier op land van de gemeente aan hun doel werden onttrokken. De reden daarvan was het aanwezige brandgevaar en het ontbreken van de nodige voor- (Van een onzer verslaggevers) BERGEN O P ZOOM Confectieatelier Broos in Ber gen op Zoom suède-koning Broos volgens het handelsre gister is inmiddels toch ge sloten. De twaalf modinettes eijn echter tot eigenaar Broos voor hen een ontslagvergun ning heeft ontvangen voorlo pig tewerk gesteld in zijn ate lier in Rijen. D emeisjes wor den 's morgens om negen uur door een busje opgehaald bij het Bergse atelier en 's avonds om zes uur weer terugge bracht. De industriebond NKV heeft als voorwaarde hierbij gesteld dat de heer Broos zijn modenettes weer het normale salaris uitbetaald. Hij heeft die voorwaarde geaccepteerd. Zoals gemeld betaalde de heer Broos de dames van het Berg se atleier de laatste week van december slechts een gulden netto per dag en over de eer ste week van januari 9 gulden per dag. Motief voor die maat regelen was dat de modinettes „niet hard genoeg gewerkt zouden hebben". De industrie bond NKV zal het te weinig betaalde salaris via de rechter navorderen. (Van onze correspondent). OUD VOSMEER Woens- damiddag is bij de familie Van D. in Oud Vossemeer een schuurtje met daarin verschil lende duiven en andere vogels in vlammen opgegaan. De heer Van D. had in het schuurtje een kachel staan om gezlende tijd van het jaar de vogels wat warmite te geven. Vermoedelijk is de pijp in het dak te warm geworden en is heit hout gaan branden. De brandweer van Oud-Vosse- Jheer en Thclen kon niet voor komen dat het schuurtje met de vogels totaal uitbrandde. EEN goederentrein van de Duitse spoorwegen is woens dag op het baanvak Rheine- Bentheim op een gekantelde Nederlandse truck gereden. Daarbij werd de cabine van de wagen afgerukt. De chauf feur had de cabine al verla ten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Nu de toneelzaal van „Den Dullaert" het stadi um nadert, waarin ook dit on derdeel van het sociaal-cultu reel centrum in gebruik geno men kan worden, is Hulst voortaan opgenomen in het rijtje van bevoorrechte Zeeuwseh-Vlaamse plaatsen, waar regelmatig top-artiesten optreden voor al dan niet ge vulde zalen. De cabareier Seth Gaaikema bijt voor wat Hulst betreft vanavond (don derdag 10 januari) de spits af met zijn programma „Elf ver- dwazingen". Aanvang 20.00 uur Het optreden heeft plaats on der auspiciën van de stichting „Uit". Speelmiddag De speel middag, georganiseerd door de Rowans in Sluiskil, is een groot succes geworden. Onge veer honderd kinderen konden kennismaken met het scou- tingswerk. In het clubhuis aan de Gildestraat werd de jeugd bezig gehouden met verschei dene spellen. Schieting De uitslag van de schieting gehouden in café Dallintga in Sluiskil was: hoge vogel B. Ivens, rechtse zijvo gel mevrouw Ivens, linkse zij- vogels W. Scheele, vliegende vogel B. Luijks en meeste vo gels (4) B. de Waal. Kaarting Op maandag 14 janiuari houdt de Sluiskilse kaartclub Nooit Gedacht haar eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen in café Dallinga. Schieting Zondag 13 ja nuari wordt in oafé Dallinga in Sluiskil een schieting ge houden door de handboog maatschappij Sluiskil. Aan vang 15 uur. In hetzelfde lo kaal begint om 15 uur en wedstrijd van de karabijn- schietvereniging Winnetou. Drive-in-show Voor de ctrive-in-show in restaurant Atlanta in Sluiskil bestond grote belangstelling. Enkele honderden jongelui luisterden naar de muziek gepresenteerd door de d.j.'s R Scheele, Rein den Doelder en Conny van de Velde. Kaarten De uitslag van de kaartwedstrij d gehouden ln café Atlanta was:'l. J, van de Velde uit Terneuzen, 2. L. van Cadzand uit Axel, 3. F. van der Hoofd uit Axel, Aantal neelnemens 70. Schaken De schaakclub Sluiskil heeft het tegen Het Witte .'aard niet verder kun nen brengen dat een 4-4 eind stand. De persoonlijke resulta ten waren J. van de Vreede - A. den Hamer 0-1, J. Ramondt J. Koole 1-0, A. Dubbeldam - M. Cardon %-%, A. Aare- noutse, A. Meeuwse - H. Destombes - R de Groff 0-1 R. Meloen - H Oosterhout 1-0. zieningen om in geval van brand tijdig te kunnen ingrij pen. De gemeente eiste dat deze voorzieningen alsnog zou den worden getroffen, maar het bestuur van de Kreatieve Vorming bleek daar met het gereedkomen van de nieuwe accommodatie in „Den Dul laert" niet zo happig op. Daar om werd besloten om de aan vang van het nieuwe seizoen te verschuiven naar het mo ment, waarop men zijn intrek zou kunnen nemen in het nieuwe gemeenschapscen trum. „In „Den Dullaert" beschikt men nu over een permanente ruimte, dlie voor tal van doel einden geschikt is. De accom modatie zal in principe alleen voor de Kreatieve Vorming worden gebruikt, maar kan eventueel ook aan derden worden verhuurd op avonden, dat er geen cursussen zijn. De nieuwe accommodatie voldoet wel aan alle eisen des tijds. De cursisten hebben er de beschikking over wasgele genheid en daarnaast is deze afdeling zodanig opgezet, dat ze door middel van schotten erg gemakkelijk in kleinere zaaltjes is onder te verdelen. Geen wonder dus, dat het be stuur erg is ingenomen met deze nieuwe voorziening, die overigens vergeleken met 't Houtenkwartier ook zijn be perkingen weer wel heeft Vanaf 14 januari kunnen zich ook weer nieuwe leden (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In de bas ketbalcompetitie in de sport hal De Veerhoek zijn voor wat de komende poulewedstrijden betreft bij de dames de kaar ten al wel geschud. Eloy 1 als enig team nog ongeslagen, kan de eerste plaats op de ranglijst vrijwel niet meer ontgaan. Al leen de dames van KWL 1 zouden nog in puntentotaal ge lijk kunnen komen, maar dan zou Eloy zaterdag aanstaande moeten verliezen van KWL 2 en KWL 1 de beide nog reste rende wedstrijden moeten winnen. Uitslagen dames: KWL 1 - Eloyl: 28-37. HSY- Christelij ke Mavo 6-34. Operatie- EIoy2: 14- 20. Eloy 1- Soos 79- 12. KWL 1- Christelijke Mavo 46- 2. HSY- Eloy2: 10-38. Stand: Eloyl: 6 6 0 0 12. 372-70. KWL1: 5 4 0 1 8. 370- 44. Eloy2: 6 4 0 2 8. 113-125. Christelijke Mavo 7 4 0 3 8. 113-132. KWL2: 4 2 0 2 4. 59- 49. Soos 5 2 0 3 4. 48-216. Operatie 4 0 0 4 0. 36-177. HSY 5 0 0 5 0. 24-325. Bij de heren raakte Soos door twee achtereenvolgende nederlagen nog wat veraer achter. Leraren en het inmid dels uitgespeelde LTS voeren voorlopig de ranglijst aan, maar KWL1 speelde tot nu toe slechts vier wedstrijden die alle de volle winst oplever den. Uitslagen heren: Christelijke Mavo- Eloy 34-32. Soos- LTS 29-36. KWL1- Leraren 36-29. Christelijke Mavo- Globe Trotters 31-35fioos - Leraren 20-30. Christelijke Mavo- LTS 18-27. Eloy- Globe Trotters 20- 27. StanoLeraren 6 5 0 1 10. 216-159. LTS 7 5 0 2 10. 223- 163. KWL1: 4 4 0 0 8. 154-69. Globe Trotters 5 3 0 2 6. 134- 144. Soos 5 2 0 3 4. 114-132. KWL2: 4 1 0 3 2. 96-106. Christelijke Mavo 5 1 0 4 2. 104-147. Eloy 6 0 0 6 0. 131- 241 Programma voor 12 januari; Dames Operatie-Soos. Eloy- KWL2. KWL 1-Eloy 2. Heren: KWLl-Globe Trotters. Eloy- KWL2. Christelijke Mavo-Le raren. Schieting De schuttersso- ciëteit Stuivenberg zal op za terdag 12 januari in zaal Fabie bij E. Schelfhout-De Kind de jaarlijkse koningschieting hou den op de liggende wip. De strijd om het koningschap be gint 's morgens om 10.00 uur. Nadat de koningsvogel zal zijn afgeschoten gaan de schutters aanzitten aan een warme maaltijd. In de namiddag be gint een schieting op twee lig gende wippen. Hierna krijgen de schutters een diner aange boden en vervolgens verzorgt het orkest The Stone Stars een dansavond. aanmelden. Hoe groot de be langstelling voor de cursussen precies zal zijn, kan pas blij ken als de speciale folder, die men heeft laten samenstellen, dezer dagen is verspreid. Mo- momeneel twee hoofdgroepen ten ingeschreven. Volgens die folder wil de Kreatieve Vor ming „mensen jong en oud in de gelegenheid stellen hun creatieve vermogens te ontwikkelen onder deskundige begeleiding". Daarvoor worden bepaalde technieken gebruikt, zoals tekenen, schilderen, klei- werk, dans, kreatief spel en textiele werkvormen. Om de cursussen goed tot hun recht te laten komen is er rekening gehouden met de eigen be langstellingssfeer van verschil lende leeftijdsgroepen. Er zijn momenteel twee hoofdgroepen namelijk het kinderatelier van 6 tot 12 jaar en het open atelier van 16 jaar en ouder. Het juniorenatelier had te weinig deelnemers, maar de mogelijkheid daart->e blijft volgens de folder ooen. Het kinderatelier is elke woensdagmiddag van 15.00 tot 17.0° uur geopend. Er zijn verschillende medewerkers voor aangetrokken en boven dien is er een groepsleidster, waarmee de ouders contact kunnen onderhouden. De kin deren kunnen zich onder meer bezig houden met klei, verf en bewegingsexpressie, zoals een voudig ballet. De ouderen komen in het open atelier aan bod op de maandag- en woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Voor hen zijn er cursussen tekenen, schilderen, boetseren, potten bakken, textiele werkvormen, ballet, creatief spel, fotografie en modelbouw. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij mevrouw E. Brand-Smit, Moersluisstraat 2 in Hulst, tel. 3471. De kosten voor deelname aan het kinderatelier bedragen voor het eerste kind uit een gezin 7,50 gulden per maand en voor het tweede 2,50. Het derde kind (of meer) kan gra tis meedoen. Voor volwasse nen is het 10 gulden per maand en voor de tweede deelnemer uit een gezin 5 gul den. Een gezinspaspoort kost 20 gulden per maand en geeft recht op deelname van het he le gezin. Deelnemers aan de cursus dramatische expressie, dit dit jaar werd gegeven. Den Dullaert aan de buitenkant. 0 P. van der Ven en zijn vrouw voor de resten van hun caravan, die geheel afbrandde door een oververhitte petroleumkachtel. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE— HULST De politie van Hulst heeft woensdagmiddag de oorspronkelijk uit Oostburg afkomstige woonwagenbewo ner P. van der Ven uit het Hulster gemeentehuis verwij derd, nadat de man voor de tweede maal bij de gemeente lijke sociale dienst had aange klopt om financiële hulp voor de aanschaf van een nieuwe caravan. De man is sinds afgelopen weekend dakloos, doordat zijn caravan op het woonwagen kamp van Kloosterzande tot de grond toe afbrandde. De politie van Hontenisee maakte de ramp-dag voor het echtpaar Van der Ven gisteren in de loop van de middag compleet met de mededeling, dat het woonwagencenitrum in Kloos terzande binnenkort ontruimd moet worden omdat het nog steeds illegaal is, hoewel er ten behoeve van de bewoners wel verschillende voorzienin gen zijn getroffen. Door al le ellende van de laatste da gen stonid mevrouw Van der Ven gistermiddag het huilen nader dan het lachen, vooral omdat het jonge stelletje bij de gemeente geen enkele er kenning ondervond voor zijn problemen. Tijdelijk is het tweetal sinds de branid ondergebracht in hotel Van Leuven in Kloos terzande op kosten van de ge meente. Inmiddels heeft de heer Van der Ven volgens zijn betoog de aanzegging gehad, dat binnenkort de rekening niet meer betaald wordt en dat hij en zijn vrouw voor die tijd andere huinvesting ge zocht dienen te hebben. „Maar ik heb geen rooie cent", ver telt hij in wanhoop. „Deze ca ravan hadden we nog maar drie maanden en daarin heb ben we alle geld gestoken. Bo vendien zijn we pas sinds sep tember getrouwd". Daarnaast is hij werkloos, hij moet rondkomen van een ww-uitke- ring, sinds er op de suikerfa briek, waair hij werkzaam is geweest, voor hem geen werk meer is. Hij vindt dat hij door de sociale dienst van Hulst is behandeld als „een' beest" en dat hij daar duidelijk is gedis crimineerd. Die indruk is niet weggeno- 1 men, toen de sociale dienst de hulp van de politie inriep om aan zijn smeekbede een reso luut eind te maken. De gedu peerde woonwagenbewoner vindt, dat hij onredelijk is be handeld, te meer omdat hij heeft aangeboden om het ren teloos voorschot met een be drag van 75 gulden per maand terug te betalen. „Ze hebben ons al in een huis willen stop pen, maar daar voelen we niks voor", aldus een teleurgestelde Van der Ven. Wethouder P. Brand van Hulst denkt er het zijne van. Volgens hem hoeft het jonge paar op geen enkele hulp te rekenen. Dat is vol gens zijn --betoog niet de schuld van de gemeente, maar van het betrokken departe ment. Krachtens de nieuwe woonwagenwet zijn er in den lande diverse plaatsen als een trum-gemeente aangewezen, waar woonwagenbewoners voor hun -(financiële) proble men terecht kunnen. Ook Hulst is zo'n centrum-gemeen te. „Maar dit is onze zaak niet", meent wethouder Brand, „Het gaat buiten ons om. We krijgen geen toestemming om geld beschikbaar te stellen voor een nieuwe wagen, dus we kunnen gewoon niet hel pen. Bovendien is die man niet dakloos, want zijn hotel rekeningen worden betaald" Wat er zal gebeuren als die betalingen ophouden weet ook de heer Brand niet. Volgens hem worden de rekeningen voldaan door de sociale dienst van de gemeente Hontenisse, maar daar weet men van niets en wordt er voor nadere infor matie weer naar Hulst verwe zen. (Van een onzer verslaggevers)' CLINGE Tijdens een bij eenkomst in zaal De Trouba dour hebben de Clingse bil jartliefhebbers een bestuur ge kozen, waarin Robert Willaert is benoemd tot voorzitter en secretaris. F. Ras zal de func tie van penningmeester waar nemen. Als wedstrijdleider fungeert W. Romgens. Zodra eind fe bruari de handicapcompetitie afgelopen is, zal er opnieuw een vergadering worden ge houden. Er zullen dan ook nieuwe léden worden aangeno men. Pas daarna kan een vol ledig bestuur worden gekozen met de betdoeliing officieel naar buiten te treden. Moge lijk zal men ook toetreden tot de landelijke bond. (Van een onzer verslaggevers)' HULSTIn het clublokaal van de postduivenvereniging Vitesse, café Wentzier te Hulst wordt zondag van 10 tot 14 uur een duivènshow gehou den. Tentoongesteld worden dui ven van twee bekende Zeeuwsch-Vlaamse liefheb bers, namelijk Jo Wentzier te Stoppeldijk, in 1973 winnaar van de provinciale wedvlucht voor jonge duiven vanuit Bourges (4e iin de ZNB tegen 3666 duiven), eerste asduif- fcampioen oude duiven, tevens eerste aangeduid en onaange- d'üid kampioen oude diuiven in de sterke combinatie Axel- Stoppeldijk. Uit eigei) stad zijn te zien de duiven van de combinatie P Antheunis - J van Heilstand, die jaar na' jaar formidabele successen weten te behalen. Te bewonderen zal zijn de Nationale overwinnaar 1973 van de loodzware Ruffec- vlucht, maar ze bewezen ook op de vitessevliuchten door het behalen van twee kampioen schappen met oude- en jaar- (ïngduiven en een le, 2e en 3e kampioenschap jaarlingen in de Kring Oost Zeeuwsch- Vlaanderen met 680 leden, in deze categorie hun grote klas se Tentoongesteld wordt ook de door deze combinatie vorig seizoen gewonnen Zeeuwse wisselbeker: „Die zullen we dit laar zo goed en sterk mogelijk als kan met een massale deel name verdedigen", aldus de heer Antheunis. Verder stelt deze combinatie twee jonge duiven, broed 1974, beschik baar die bij opbod zuiden wor den verkocht en waarvan het geldbedrag ter beschikking komt van de kas van de Vites se. Topbiljarters De Hulster topbiljartclub De Lustige Toe pers heeft in het Belgische Rupelmonde een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld te gen topbiljartclub Bol-er-in. De Hulstenaren verloren met 137. Biljarten De topbiljart club Zondagsvermaak heeft een wedstrijd gespeeld tegen De Martino's in de Stadsher berg in Huist. Ook nu moest Zondagsvermaak, dat verschil lende oudere geroutineerd» spelers verloor en met enkele jonge krachten optreedt, een nederlaag incasseren. De Mar tino's wonnen met 1" -7.

de Stem | 1974 | | pagina 5