Werklozen omscholen VNDSE OP Statenfracties uitspraak gevraagd over onderwijstaak VMZ in beroep bij Kroon te vergunningen voor Total GEEN ZORGEN VOOR DE SCHELDE IN '74 VOORZITTER KAMER VAN KOOPHANDEL: WERKLOOSHEID IS STRUCTUREEL ARP stelde kandidaten lijst samen ERS Werktijd verkorting in Z.-W.-Nederland WEER EEN BENZINEDRINKER MINDER. Benzine Vakbonden willen geen mensen aanwijzen voor waterschappen K. v. K. Iaat de vertegenwoordigers in waterschappen begeleiden door commissie Kamer van koophandel kiest voorzitter K. v. K. verwacht verhoging van vleesprijs AUTO MET PANTY'S GESTOLEN stad streak Opklaringen Sherry Teruggang in duivensport Bedrijven hadden redelijk jaar Donderdag 10 januari 1974 verslaggevers) nden van de N.V.S.H. herleeft, zijn, bruist het binnen de Be- Ir van activiteiten en plannen, tgroepen in oprichting. Een en )nferentie toegelicht door voor- >ij elkaar geweest. Besloten erd om twee werkgroepen p te richten. Beidé werkgroe pen gaan het thema „ontmoe- ing" aanpakken. De ene werkgroep zal echter meer projecten gaan voorbe reiden. Zij gaat zich toeleggen >p bestaande literatuur en films over allerlei onderwer pen en deze zaken bestuderen, fa de toekomst kunnen dan bijvoorbeeld wijkraden, instel-, iinigen voor jongerenwerk en andere verenigingen een be- reep doen op de NVSH-afde- ing de Bevelanden, wanneer dj bepaalde onderwerpen in ïun kring aan de orde willen rtellen. De werkgroep wil zich ;en stuk informatie eigen ma ten en die ten dienste stel en. De andere werkgroep zal ich meer specifiek gaan bezig' rouden met relatievormen en ntermenselijke relaties. Be- loelinig is om te komen tof forming van zogeheten „en- outergroepen". In het kader ran deze groepen kunnen nensen dan met elkaar van ledaehten wisselen over pro- ilemen die men zelf ervaart. Seksualiteit in de meest irede zin van het woord aan- aardbaar maken", dat is vol lens voorzitter H. Verbeek het oofdmotief van de activitei- en welke de afdeling de Be- elanden van de NVSH nil laat ontplooien. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse ARP heeft de defini tieve kandidatenlijst voor de komende statenverkiezingen vastgesteld. De lijst luidt als volgt: 1. J. v.d. Bos, Tholen, 2. W. I Huson, Terneuzen, 3. C. Bal kenende, Kapelle, 4. D. Geuze, Oostburg, 5. I. Filius, Vlissin- I gen, 6. G. J. de Jager, Anna- I Jacoba Polder, 7. C. Pinxteren, I Middelburg, 8. ir. H. Rakers, 's-Heer Hendrikskinderen, 9. M. Lorier, Souburg, 10. drs. M. Beinema, Middelburg, 11. A. Scheele-Dekker, Temeuzen, 12 L. Wattel, Oostkapelle, 13. G. Christiaanse, Terneuzen, 14. C. A. van Oord, Haamstede, 15. B. Koole, Souburg, 16. W. J. Sanderse, Serooskerke, 17. C. I Joziasse, Vrouwenpolder, 18. C. Urbanus, Vlissingen, 19. J. A. van der Bijl, Zonnemaire, 20. W. van Kempen, Poort vliet De ARP komt in de gehele provincie met deze lijst uit, met uitzondering van het ge bied in de centrale Sluis. Op de plaatsen 18, 19 en 20 zijn, wat Sluis betreft, regionale kandidaten geplaatst. Binnenkort zal de Zeeuwse ARP worden betrokken bij de procedure voor verkiezing van een partijvoorzitter, alsmede bij de besluitvorming over sa menwerking met de CHU en de KVP in C.D.A.-verband. De partijraad van de ARP heeft onlangs een resolutie aanvaard waarin tot samenwerking in CDA-verband besloten werd. De provinciale partijformaties is gevraagd deze resolutie te steunen. inder de 12 jaar: 1 Sonja Nop- 'eney, Stormvogel A 48.1, 2 an ja Hamelink De Schelde 9.2, 3 Birgit van Bebberen 'oseidon 50.9. 50 meter borstcrawl jon- ens onder de 12 jaar: 1 Rob an de Velde Stormvogel A 5-1, 2 Niek Bruggeman tormvogel A 2.50.7, 2 Storm- lieleman Stormvogel B 38.4. 10 x 25 meter borstcrawl stafette meisjes 8 jaar en ou- er: 1 Stormvogel A 3.07.6, 2 )e Schelde 3.08.1, 3 De Geul 16.0. 10 x 25 meter borstcrawl stafette jongens 8 jaar en on er: 1 Stormvogel A 2.45.4, 2 tormvogel B 2.46.3 3 V' eul 2.55.5. Eindstand meisjes: 1 Storm' ogel A 14.27.8, 2 De Schelde i.00.00, 3 Stormvogel 5.17.4, 4 De Geul 15.25.1, 5 eelandia 15.38.4, 6 Poseidon 5.54.7, 7 Luctor 16.09.5, 8 De anze 16.15.5. Eindstand jongens: 1 Storm- /gel A 13.26.7, 2 Stormvogel 14.27.2, 3 De Geul 14.41.1. e Schelde 14.43.0, 5 Zeelan' a 15 21 6, 6 Luctor 16.09.4, 7 .31.0. 16.15.0, 8 De Ganze Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. Enkele perioden met regen, ook opklaringen en temperatu ren in het algemeen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Ne derland. Voor vrijdag. Aantal uren zon nul tot 3. Min. temp. van I tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: nul tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent. Kans op een geheel droog etmaal 20 pro cent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: nul tot 4. Min. temp.: ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Max. temp., van ongeveer normaal tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. waterstanden DEN HAAG Waterhoog ten van woensdagmorgen, meegedeeld door Rijkswater staat: Konstanz 288 min 1, Rheinfelden 211 plus 7, Straatsburg 178 plus 14, Plit- tersdorf 360 plus 20, Maxau 419 plus 21, Plochingen 160 plus 8. Mannheim 224 plus 7, Ste nbach 142 plus 3, Mamz 251 plus 8, Bingen 131 plus 6, Kaub 164 plus 6, Trier 326 plus 25, Koblenz 196 plus 5, Keulen 163 plus 11, Ruhrort 312 min 4, Lobith 945 mm 1, Pannerdense Kop 912 min 3. Nijmegen 744 min 1, IJsselkop 850 min 3, Eefde IJssel 402 onv., Deventer 281 plus 2, Monsin 5494 plus 46, Borgha ren 3982 min 26. Belfeld 1160 plus 11, Grave beneden de sluis 507 plus 2. De minste waterdiepten in de vaargeul, heden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn hl centimeters: Spijk-St.-An dries 360, Driel-Amerongen 300, Doesburg-Mond Twente kanaal 290, Mond Twenteka- naal-Deventer 290, waterdlep te beneden St.-Andries 360. hoogwater Morgen, vrijdag 11 januari Bergen op Zoom 5.42 en 18.06. Hansweert 4.51 en 17.20. Terjjeuzen 4.14 en 16.41. Vlissingen 3 43 en 16.07. Wemeldinge 5.32 en 17.56. BREDA Tot en met maandag hadden in West- en Midden- Brabant 112 bedrijven werktijdverkorting aangevraagd voor in totaal 1025 werknemers. In Zeeland waren dat 38 bedrijven die kortere werktijden aanvroegen voor 315 werknemers. Meer plaatselijk uitgesplitst ziet de lijst eruit als volgt (na de plaatsnaam volgt het aantal bedrijven dat werktijdverkor ting aanvroeg en vervolgens het cijfer dat slaat op het be trokken aantal werknemers). Breda 13 143 Bergen op Zoom 9 69 Tilburg - 12 282 Den Bosch 14 148 Roosendaal 12 54 Oosterhout 5 29 Overig West-Brabant 13 48 Overig Midden-Brabant 34 252 Zeeuwsch-Vlaanderen 15 134 Walcheren 13 52 Zuid-Beveland 9 124 Schouwen-Duiveland 1 5 Bij deze opsomming zijn niet inbegrepen de horecabedrijven (28 stuks in Midden- West-Brabant en Zeeland samen vroegen werktijdverkorting aan voor 259 mensen). Het betreft in hoofdzaak garagebedrijven, maar er zijn ook drie produktiebedrijven van polyesterboten bij, drie caravan bouwers en een revisiebedrijf. Voor Brabant kon ook nog een nadere specificatie worden gemaakt over de aantallen gekorte werkuren. Voor 155 werk nemers bedraagt de korting minder dan 10 uur per week; voor 738 man een halve werkweek. De overigen gaan minder dan de helft van de gebruikelijke tijd werken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse statenfracties krijgen van de statencommissie voor onderwijs en cultuur een vraag voorge legd of de provincie niet wat meer voor het onderwijs moet doen. Formeel is de onderwijstaak voor de provincie onbelang rijk, maar volgens de statencommissie, die gisteren in het kader van de bespreking van de sociaal-culturele ontwikkeiingsschets over de onderwijsproblemen sprak, begint het erop te lijken dat de provincie die onderwijstaak wat wil uitbouwen. Commissievoorziter A. van Overbeeke zei het op prijs te stellen als de statenfracties eens een duidelijke uitspraak (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De vakbon den maken geen gebruik van de uitnodiging om mensen aan te wijzen die namens de groep huishoudelijke vervuilers straks in de besturen van de water schappen (nieuwe stijl) mee zullen praten over kwaliteits verbetering van het oppervlak tewater. De vakbonden, latep het aan wijzen van vertegenwoordigers van huishoudelijke vervuilers aan de gemeenten over. Dit deelden gisteren tijdens de ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeeland de vakbondsbestuurders W. Pel (NVV) en C. Pinxteren (CNV) mee. Het belangrijkste motief voor deze houding van de vakbon den is het feit dat het aantal vertegenwoordigers van de huishoudelijke en industriële vervuilers in de besturen van de waterschappen nieuwe stijl zo gering is dat de vertegen woordigers van het Z.g. ge bouwd en ongebouwd toch de dienst zullen uitmaken. „En dat is een kwalijke zaak" merkte de heer C. Pinxteren op. Verder wijzen de vakbonden het aanwijzen van vertegen woordigers van de groep huis houdelijke vervuilers van de hand omdat dit voor de vak bonden een extra belasting gaat betekenen voor de aange legenheid die volgens de heer W. Pel niet zo heel veel met het vakbondswerk zelf heeft te maken. doen over de omgang van, de provinciale onderwijstaak, zo dat gedeputeerde staten dam weten tot hoever gegaan kan worden. De statencommissie voor onderwijs en cultuur had speciaal de sociaal-culturele ontwikkeiingsschets als onder werp van gesprek gekozen om zodoende een aantal vragen te formuleren, die eerst in de sta tenfracties aan de orde komen voordat het statendebat over de ontwikkeiingsschets zelf be gint. De heer C. van Waterschoot legde de vraag voor of in de ontwikkeiingsschets de begrip pen economische groei en wel zijn niet teveel aan elkaar zijn gekoppeld. „Ik wil niet zeggen dat er tussen beide begrippen helemaal geen relatie is, maar het is wel zo dat er vaak bij welzijn de economische ontwik keling aan de orde wordt ge steld en andersom niet. We zul len over deze zaak eens dieper moeten nadenken", aldus de heer van Waterschoot. Op de vraag of het provinciaal be stuur bereid is om straks sub sidie te verlenen aan het RPCZ als daarvoor mogelijk in de toekomst een gemeenschappe lijke regeling wordt opgericht, deelde gedeputeerde mr. J. Boersma mee dat gedeputeerde staten daar niet veel voor voe len. Wel laat men het RPCZ m de periode dat er nog geen gemeenschappelijke regeling is financieel niet in de kou staan als deze instelling in moeilijk heden zou komen, Ook het gebrek aan voldoen de coördinatie op het gebied van het opbouwwerk in Zee land kwam ter sprake. Gede puteerde J. Stenvert deelde mee dat de opbouwwerkers onderling wel contacten heb ben, maar dat men toe zou moeten naar een goed contact op provinciaal niveau. Tijdens de commissieverga dering bleek dat de Zeeuwse welzijnswerkers, die graag mét de statenleden een gesprek willen hebben over de sociaal- culturele ontwikkeiingsschets hiervoor de kans krijgen op 18 januari aanstaande. In de bo venzaal van de statenzaal te Middelburg is er dap een ont moeting tussen de zogenaamde veldwerkers en de statenleden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De heer C. A. Kameraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Midden- en Noord-Zeeland heeft gisteren tijdens de in Vlissingen ge houden vergadering zich zorgen gemaakt over de werk loosheid in Zeeland. Volgens hem heeft deze werkloosheid een structureel karakter en naar zjjn smaak zal de grootst mogelijke aandacht moeten worden geschonken aan het omscholen van de werklozen. Ook het bedrijfsleven zal een belangrijke rol moeten spelen hjj het begeleiden van dat omscholingsproces. Wat de werkloosheidssitua tie betreft sprak de heer Ka meraad ook van „een kortslui ting op de arbeidsmarkt". Vol gens hem is het verontrustend dat ofschoon Zeeland veel werklozen telt toch sommige bedrijven niet aan mensen kunnen komen. Voor het beter op elkaar afstemmen van de vraag en het aanbod achtte hij omscholing een oplossing. De heer Kameraad consta teerde dat er in Midden- en Noord-Zeeland minder behoef te blijkt te bestaan aan basis industrie, maar wel aan klei nere en middelgrote bedrjven. Hij wees erop dat het schep pen van werkgelegenheid in de recreatieve sector vergro ting van de seizoenwerkloos heid tot gevolg kan hebben. Een belangrijk gegeven omdat het aantal recreatie- en hore cabedrijven in Zeeland steeds toeneemt. In Zeeland zijn er eind 1972 en de eerste drie kwartalen van 1973 99 recrea tie- en horecabedrijven bijge komen. Dit blijkt uit een on derzoek van de Kamer van Koophandel, waarvan de re sultaten eind maart bekend zullen worden gemaakt. De heer Kameraad ging ook in op de lasten, waarmee het be drijfsleven in verband met de waterzuivering zal worden ge confronteerd. Hij noemde het onjuist om de achterstand, die op dit gebied is opgelopen, ten koste van grote financiële of fers in snel tempo te willen inlopen en vond dat bij de uitvoering van de ambitieuze waterzuiveringsplannen ook prioriteiten moeten worden gesteld. De heer Kameraad was van mening dat het be drijfsleven zich wat het beleid van de waterschappen betreft als een eenheid zal moeten presenteren. Nadat hij in zijn nieuwjaarsrede van vorig jaar had gepleit voor het stichten van een school voor laboratori- umpersoneel kwam de heer Kameraad nu met de wens om in Zeeland een opleiding voor hoger administratief-econo- misch onderwijs te creëren. Hij meende dat de aanwezig- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor midden- en noord-Zee land heeft gisteren een bege leidingscommissie in het leven geroepen, die voorlichting gaat geven aan de mensen, die door de Kamer van Koophandel worden aangewezen als verte genwoordigers van de huis houdelijke en industriële ver vuilers in de besturen van de waterschappen. De Kamer van Koophandel is een van de instanties, die /hiervoor bij Gedeputeerde Staten kandidaten kan voor dragen. De commissie bestaat uit de heren C. A. Kameraad, voorzitter, E. T Oosterhuis, A. C. Polderdijk, dr ir. J. Nij- man als bestuurslid van het bureau milieuhygiëne en de heer J. Logge als technisch deskundige. Het dagelijks bestuur van de Kamer van Koophande,l kreeg gisteren tijdens de ver gadering, die in hotel Britan nia te Vlissingen werd gehou den. de volmacht om de voor dracht voor G.S samerl te stellen. In dit verband ver zocht secretaris mr. W. M. Ot- ten de aanwezigen namen van geschikte kandidaten te noe men. Wel toonde het bestuur van de kamer zich teleurgesteld over het feit dat de Kamer van Koophande, pas in een zeer laat stadium in het vooro verleg over de kandidaatsstel ling en samenstelling van het toekomstige waterschapsbe stuur is betrokken. Slechts in een enkel waterschap is met de betrokken instanties over leg geweest en dat terwijl voor 1 februari de namen van alle kandidaten bij G.S. bin nen moeten zijn. heid van een dergelijke oplei ding stimulerend zou kunnen werken op de komst van nieu we bedrijven naar Zeeland. Voor wat de Zeeuwse werkge legenheid betreft noemde de heer Kameraad het aanleggen van de vaste oeververbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen - van groot belang en verder toonde hij zich een voorstander van het tolvrij maken van de Zee- landbrug. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Vere niging Milieuhygiëne Zeeland is in beroep gegaan bij de Kroon tegen het feit, dat GS van Zeeland een aantal ver gunningen hebben verleend aan de Franse olieraffinaderij „Total", die kort geleden in he Sloegebied met de produk- tie is begonnen. De VMZ heeft zich niet al leen aan de bestaande wetge ving gespiegeld om bezwaar tegen het verlenen van ver gunningen aan „Total" te kun nen maken, maar de vereni ging heeft ook rekening ge houden met het systeem van vergunningen voor enigszins vergelijkbare bedrijven": de raffinaderij van Mobil in Am sterdam en de aluminhimfa- briek van Péchiney, die als naaste buurman van „To tal' ook in' het Sloegebied staat. De VMZ heeft de Kroon ge vraagd om de inmiddels dtoor GS van Zeeland verleende vergunningen volgens de hin derwetten en de wet inzake luchtverontreiniging alsnog te weigeren. De VMZ heeft, ondanks het feit dat GS van Zeeland pagi na's vol voorwaarden aan de vergunningen voor „Total" heeft verbonden, op tal van punten ernstig bezwaar tegen de raffinaderij. Het bedrijf veroorzaakt, zo stelt de VMZ vast onder verwijzing naar in ternationale aanvaarde nor men, te veel lawaai. De stank- hinder die het bedrijf, on- daniks scherpe maatregelen toch zal veroorzaken, kan zeer hinderlijk worden. De zoge naamde „fakkel" die boven de raffinaderij brandt, veroor zaakt niet alleen esn vorm van optische hinder maar de VMZ wil speciaal geregeld zien dat de fakkel des nachts niet wordt gebruikt voor een verhevigde afvoer van indus- triegassen. Volgens de VMZ is ook "Dow-Chemical in Terneu zen ervan verdacht des nachts extra hoeveelheden „gassen af te fakkelen". Uitvoerig prote steert de vereniging tegen de grote uitworp aan yde van de raffinaderij wa door (zoals GS van Zeek zelf hebben toegegeven) bepaalde atmosferische om standigheden „smog-toestam den" in en rond het Sloegebied kunnen ontstaan. De VMZ wift, wat het smog-gevaar betreft dat aan „Total" dezelfde eisen worden gesteld als aan de Mo bil -raffin aderij in Amsterdam. Er wordt tenslotte bezwaar gemaakt tegen de omstandig heid dat ten aanzien van de informatie over „Total" aan <fe bevolking, minder openhartig heid is betoond als bv. gebeur de ten tijde van de vestiging van Péchiney. Tegen een rap port over de milieuhygiënische aspecten van de Total-vestl- ging heeft de VMZ het be zwaar, dat het geheel geba seerd is op gegevens van het betrokken bedrijf (Total-Ne- derland) zelf. Het rapport geeft bovendien geen vergelij kende gegevens waardoor men „Total" zou kunnen beoorde len in „competities" met ande re raffinaderijen. PUTTE In Putte wordt net als vn andere plaatsen regelmatig grof vuil opgehaald. Maar dat er een complete auto wordt meegegeven is iets wat niet regelmatig voorkomt. De auto die in Putte bij het grof vuil stond, was, zoals de foto laat zien, wel keurig is stukken gezaagd. Vast staat in ieder geval dat er voor deze wagen geen benzinebonnen meer hoeven te worden verstrekt. Dus: opgeruimd is nu éxtra netjes (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland zit momenteel voor de vraag hoe men bij de volgende aanvraagronde voor het verkrijgen van extra ben zine het bedrijfsleven nu ter wille moet zijn. Bij het aanvragen van de eerste extra bonnen moesten de bedrijven speciaal mensen naar Middelburg sturen om daar de formaliteiten af te handelen. Zelfs men sen uit Tholen en Sehou- wen-Duiveland moesten naar Middelburg. „Als dat de volgende keer weer moet gebeu ren, dan zijn de bedrij ven gezamenlijk heel wat extra benzine kwijt. We kunnen en ze echt niet dan naar Middelburg la ten komen. We hebben nog geen oplossing voor dit probleem, maar de mogelijkheid bestaat dat we de machtiging per post gaan sturen als dat tenminste wordt toege staan of dat we zelf naar ver gelegen gebieden gaan", deelde gisteren tijdens de in Vlissingen gehouden vergadering van de Kamer van Koop handel secretaris mr. W M. Otten mee. (Van een onzer verslaggevers) TERNEZEN De algeme ne vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal dinsdag 15 januari een voor zitter en onder-voorzitters kie zen. In deze vergadering die om 11 uur begint houdt voor zitter F. de Vos zijn jaarrede. aa (ADVERTENTIE) Wie Spanje kent,kent Osborne sherry Caiidad Superior (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het overzicht van de Kamer van Koophandel voor midden- en Noord-Zeeland voor wat de economische bedrijvigheid 1973 en de verwachtingen voor 1974 betreft, wordt mee gedeeld dat de consument er rekening mee zal moeten hou den dat het vlees dit jaar duurder zal worden. Dit in verband met het wereldtekort aan vlees. In hetzelfde overzicht wordt ook gemeld dat er over het algemeen een teruggang in de duivensport is waar te nemen. Dat komt voornamelijk door dat vele gemeenten geen toe stemming geven om in nieuw bouwwijken duivenkooien neer te zetten. De belangstel ling voor het houden van vo gels en kleine huisdieren blijft volgens het overzicht toene men. De omzet in voeders neemt dan ook gestadig toe. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Uit het gis teren door de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor mid den- en noord-Zeeland vrijge geven overzicht van de gang van zaken in 1973 en de voor uitzichten voor 1974 voor wat het midden- en noordzeeuwse bedrijfsleven betreft, blijkt dat De Schelde in Vlissingen zich dit jaar weinig zorgen hoeft te maken. Door de opdracht van het rijk voor de bouw van een serie van vier fregatten is de werkgelegenheid voor dit be drijf voorlopig goed verzekerd. Uit het overzicht blijkt dat de meeste bedrijven fa midden- en noord-Zeeland een redelijk goed 1973 achter de rug heb ben. Duidelijk wordt ook dat de verwachtingen voor 1974 ln verband met de energiecrisis heel onzeker zijn geworden en dat investeringen slechts met de grootste voorzichtigheid zul len worden gedaan. Dit zal dan onder meer goed merkbaar zijn in de bouwnijverheid. In 1973 ls er nog wemig te merken geweest van een ver minderde woningbouwproduk- tie, maar- in 1974 zal men het effect van een toenemende ver zadiging aan woningen en het t'eit dat investeringen met veel meer aarzeling worden gedaan, wel goed merkbaar zijn. Voor wat de groothandel betreft is de handel in oude metalen tó 1973 aardig aan zijn trekken ge- Komen. Ook de to.ekomst ziet er voor deze bedrijfstak niet zo slecht uit omdat het streven naar hergebruik van metalen (recyclering) groter wordt. In dit verband zullen door de han delaren grote investeringen moeten worden gedaan. Ook voor de zaad- en kweeK- handel ziet de toekomst er gun stig uit evenals voor de aard- appelhandel. Voor de groot handel in farmaceutische en cosmetische artikelen is 1973 een slecht jaar geweest en de verwachtingen voor dit jaar zijn niet hoog gespannen. De groothandel in ijzerwaren ver wacht dat er door het psycholo gische effect van de „mineur- publieiteit' 'in verband met de energiecrisis de klad zal ko men in de verkoop van duur zame consumptiegoederen, bo- als ijskasten, wasmachines e.d. De verwachtingen van de men sen in deze branche zijn niet optimistisch. Ook voor de mensen bi de detailhandel zijn de vooruit zichten niet zo gunstig. In 1973 is de omzet wel toegenomen, maar door de stijgende kosten ging de nettowinst eerder dalen dan stijgen. Vast staat dat in 1974 de omzet in deze branche niet verder zal groeien. Over de vooruitzichten voor de horeca- en recreatie-onder nemers kan volgens het over zicht weinig gezegd worden. Vast staat wel dat vele horeca bedrijven op een omzetdaling zullen moeten rekenen. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL Bij Hud son Textiel aan de Boulevard in Roosendaal is in de nacht van dinsdag op woensdag een met 10.500 panties geladen be stelauto gestolen. Auto en pan ties werden gistermiddag vol ledig intact teruggevonden in St.-Willebrord. De Roosendaal- se gemeentepolitie en de rijk spolitie stellen een onderzoek in, maar van de daders ont brak gisteravond nog elk spoor. De panties hadden een waarde van rond 16 duizend' gulden, zo liet de Hudson-di- rectie gistermiddag weten. De bestelauto stond geparkeerd in de afgesloten gigantische be drijfsruimte van Hudson Tex tiel. De dieven zijn het bedrijf binnengekomen door het for ceren van een raam. De dief stal werd gistermorgen ont dekt.

de Stem | 1974 | | pagina 3