„Oliereuzen betaalden Nixons herverkiezing" BELGIË BLIJFT VOGELS VANGEN WILL Y CLAES Belangstelling voor Adolf Hitler herleeft Vies w Eshtiis niet at ASP1N BESCHULDIG T PRESIDENT VS De goede kanten van de energiecrisis Pyromaan sloeg weer toe DADERS GEPAKT VAN BRAND IN LEEUWARDEN binnenland buitenland Beneluxverdrag niet afdoende Dood stief moeder niet beraamd Protesteren verboden in Z.-Korea Strijd geluwd in Cambodja een miljoen gulden aan prijzen voor/1.- Eerlijke) vinder Eerlijk verdelen NA TIEN Ja VOGELS VA Woensdag 9 januari 1974 v.-oensaag v januari 19 CVan onze correspondent) WASHINGTON Ondanks, of dank zij, de energietekorten gaat het de grote oliemaatschappijen voor de wind. Volgens een studie van de Chase Manhattan Bank zagen 30 oliemaatschap pijen hun winst in het derde kwartaal van 1973 toegenomen met gemiddeld 79 procent. De volgende cjjfers vergelijken de winsten die na het derde kwartaal vam de jaren 1971, 1972 en 1973 werden geregistreerd: 1971 1972 1973 U.S. D. U.S. D. U.S. D. Exxon 357.000.000 353.000.000 638.000.000 Royal Dutch (Shell) 209.300.000 110.500.000 413.700.000 Texaco 218.200.000 207.400.000 307.400.00 Standard (Cal.) 135.000.000 150.000.000 226.000.00 Mobil 134.100.000 140.900.000 231.200.00i Gulf 141.000.000 110.000.000 210.000.000 Standard (Indiana) 93.300.000 107.300.000 147.300.000 British Petr. (BP) 87.000.000 35.000.000 135.000.000 Atlantic Richfield 50.600.000 51.600.000 59.800.000 Phillips Petroleum 32.400.000 37.600.000 53.900.000 In toenemende mate worden er beschuldigingen geuit dat de oliemaatschappijen van de energieschaarste profiteren en op duistere wijze tegen de consument samenspannen. De industrie wordt geconfronteerd met een grootscheepse anti trust actie: volgens de Ameri kaanse Federal Trade Com mission beheersen acht olie maatschappijen de Amerikaan se markt en 64 procent van alle oliereserves in de Vero- nigde Staten. De oliemaatschappijen worden ervan beschuldigd de aanvoer op de Amerikaanse markt moedwillig laag te hebben ge houden. l.ee Aspin, een lid van het Huis van Afgevaar digden, beweert dat president Nixon weinig tegen de olie maatschappijen kan onderne men omdat zij meer dan 5 miljoen dollar hebben bijge dragen aan zijn verkiezings campagne van 1972. Het totale strijdforads van Richard Nixon was iets meer dan 60 miljoen dollar. Volgens Lee Aspin schonk Gulf Oil de president een be drag van 1.176.500 dollar. Een aantal oliemaatschappijen schonlk illegale verkiezingsbij- dragen, die later door de cowi- missie voor de herverkiezing r van president Nixon werden - teruggestort. Aspin, die een diepgaande studie heeft ge wijd aan de bijdragen van de oliemaatschappijen aan Nixons verkiezingscampagne, zegt: „President Nixons handen zijn gebonden en hij kan in de huidige energiecrisis niet doel treffend optreden. De grote oliemaatschappijen hebben hem in een dubbele Nelson. Na hun enorme bijdragen kan hij weinig doen om de olie maatschappijen in toom te houden". Lee- Aspin heeft in het Huis van Afgevaardigden voorstel len ingediend om de overdadi ge winsten van de oliemaat schappijen aan extra belas tingheffingen te onderwerpen en de maatschappijen te dwin gen hun produktie op te voe ren. Hij wil ook dat de belas- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Iedereen kent het geschiedenis-makende verschil in interpr'etatie van de V.N.-resolutie uit 1967 over het terugtrekken van de troepen na de Zesdaagse Oorlog in het Midden-Oosten. Israël beriep zich op de Engelse tekst en bleef waar het zat terwijl de Arabieren op grond van de Franse tekst eisten dat Israël zich uit alle bezette ge bieden zou terugtrekken. De oliemaatschappijen maakten enorme winsten ting op olie-invoer wondt afge- sohaft en dat belasting-incen- tieven voor het zoeken naar olie in het buitenland worden opgeheven. Aspin heeft zijn studie in handen gesteld van de Watergatecommissie. BERT VAN VELZEN PARIJS De energiecrisis heeft ook goede kanten en maakt velen vindingrijk. Een heel goed ding is bijvoorbeeld liet vermin deren van de milieuvervuiling, zo zegt Hilliard Roderick, hoofd van de afdeling milieubescherming van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). „Nu de energie diuuir wordt, zu®en de mensen er minder van gaan gebruiken, energie (benzine, stookolie e.d.) ver vuilt die lucht. Bovendien gaan fabrikanten beter gebruik ma ken van de brandstof door doelmatiger methoden te ge bruiken die tolt betere resulta ten ledidten, en diait leidt ook tot miinidar vervuiling. Tenslotte gaam de kosten voor installa ties voor toezicht op vervui ling in het nieit valliein tegen de kosten Voor de brandstof, wanneer die dirie maal zo deur is gewerden. Roderick en zijn staf van 35 economen, diplomaten en ge leerden hebben het er drukker door gekregen. Zijn rustige kantoor in Parijs lijkt op een „oorlogszaal" met een grote kaart waarop 68 stations zijn gemerkt waar in Europa nage gaan wordt hoeveel zwaveldi- verbranden van de lucht in In Europa miljoen tan is dat twintig .wiavél per jaiair, hot gebruik van 700 miljoen ton olie. „Dait is zoiets als wanneer men al'le afval van een jaar van heel Frankrijk 22 miljoen ton per jaia,r de lucht in zou blazen", alidlus Roderick. Roderick zegt dat hij dik wijls tegen de bierkaai moet vechten omdat veel regeringen vrezen diat msiartregeten tegen vervuiling naidetig zoiuiden zijn voor de economische groei van hun lamid. Zo hébben slechts acht tanden gemeld boe hun rivieren worden vervuild door schuim van afwaamiidd'elen. „Wij kunnen onze richüijnen niet opleggen. Het enige wat wig kunnen doen is voorstellen bij de regeringen inleveren", alidlus Roderick. Een ander voordeel van de energiecrisis is, dat veel men sen andere energiebronnen gaan gebruiken. Zo heeft een Australische fabriek van windmolens, de „Quirks Victo ry Light Company", in novem ber honderd molens uitge voerd en in december nog meer. Vooral de uitvoer naar de VS is sterk gestegen. Daar ging voor de energiecrisis slechts een molen in zes maanden heen, aldus de direc trice, mevrouw Dorothy Gul- son. Boeren en stedelingen die buiten wonen willen de mo lens nu graag hebben voor het :iteit, ge bruikt. De „officiële" elektri- var- gebnuifet. De twiaialf me malen. met <Me wie ken levert 2000 wiaitt via 56 batterijen van twee cellen en kost tussen die 5000 en 9000 Australische dollar (ongeveer f 18.000,-tot f35.000,-). Br komen bestellingen uit de hele wereld binnen. Ook in de Nederlands-Belgi sche betrekkingen "blijkt een dergelijk, op een enkel woord berustend, onoverbrugbaar misverstand te bestaan. Inzet: de vangst van zangvo gels. Er is een Beneiluxover- eenikomst op het gebied van de jacht en de vogelbescher ming. die de vangst van zang vogels, die vooral in België ongehoorde vormen aannam, aan banden te leggen. Niettemin stond de Belgi sche regering in 1973 de vangst van zangvogels op gro te schaal bij wijze van tijde lijke maatregel toe in de peri ode van 10 oktober tot en met 25 november. Dit ondanks een persoonlijk beroep van staats secretaris Meijer van CRM op de Belgische minister van landlbouw de vogelvangst niet toe te staan. De Nederlandse bewindsman baseerde zich daarbij op de Nederlandse tekst van de overeenkomst, die het vangen van vogels alleen toestaat met behulp van zogenaamde niet- automatisuhe klepkooien. Met zo'n. kooi kan slechts één vo gel per keer en dan nog met veel moeite gevangen worden. Wanneer de vogel de kooi is binnengevlogen, moet de mens era met de hand te bedienen iatep naar beneden laten. Pas wanneer de vogel uit de kooi is gehaald kan de klepkooi MAASTRICHT (ANP) Op de eerste dag van hun proces hebben de broers Elie en Jopia M., respectievelijk 19 en. 23 j. oud, ondanks urenlange verho ren volgehouden de dood van hun 54-jarige stiefmoeder, 18 juli 1973, niet van tevoren te hebben beraam'd. Zij bekenden wel doodslag. Zij zeidien tegen de president van de rechtbank, mr. G. Her- mesdorfdie dag 's morgens hun ouderlijke woning door de achterdeur te zijn binnenge gaan om hun stiefmoeder om een ziekenfondskaart en ande re papieren te vragen. De Broers waren in mei uit de woning gezet door hun vader en stiefmoeder. 0 Willy Claes, de Belgische minister van economische zaken, is in Brussel verkozen tot de politieke figuur van 1973". Ieder jaar wijzen de parlementaire journalisten in België de politieke figuur van het jaar aan. Claes kreeg dit maal deze titel „omdat hij vertrouwen inboezemde door de nieuwe stijl die hij in de regeringsploeg inbracht, omdat hij gelooft in wat hij verklaart en omdat hij weet wat hij wil". Twee het vorig jaar in West-Duitsland verschenen boeken over Adolf Hitler wor den symptomatisch gevonden voor een herleefde belangstel ling voor degene die van 1933 tot 1945 „Führer" van het Duitse rijk was. De Neder landse vertalingen van deze werken van Werner Maser ra Joachim Fest waarvan de eerste een oorspronkelijke stu die en de tweede meer een uitputtende compilatie schreef zullen wel niet op zich laten wachten en vooruitlopen de daarop bracht uitgeverij De Fontein een goedkope her druk van de lijvige biografie door Hans Bernd Gisevius, die tien jaar geleden verscheen. Van de beide in de aanhef genoemde boeken wordt ge zegd dat ze afrekenen met de legenden rond Hitier. Een van de medewerkers van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie, dus. N.K.C.A. In 't Veld, heeft er onlangs op gewezen dat iedere hoofdrolspeler in de wereldge schiedenis onderwerp van le gendevorming word't. Bij Hit- Ier bestaat het gevaar dat er een eenzijdig beeld wordt ge schilderd van een intrigant, een hystericus, een tapijten- vreter. De vraag wordt er des te klemmender do-or hoe het dan toch mogelijk was dat ie mand met zulke eigenschap pen, die een ander slechts aan de zelfkant van de samenle ving zouden hebben gebracht, toch een vollk van tachtig mil joen een decennium lang in de ban van zijn persoonlijkheid heeft bunnen brengen en hou den. Op die vraag heeft Gisevius al tien jaar voor het verschij nen van de jongste studies een afdoend antwoord gegeven. Hoewel ook hij met name Hit- Iers hysterie en daarmee sa menhangende woede-aanvallen tamelijk nadrukkelijk schil dert, toont hij tevens aan dat dergelijke scènes pasten in een plan van koele berekening om tegenstanders te intimide ren. Hitier was zeker ook niet uitsluitend sluw, hij was intel ligent en die intelligentie werd bovendien geleid door een inderdaad opmerkelijke politieke intuïtie en een in drukwekkende wilskracht. Dat alles zou waarschijnlijk nog niet tot een catastrofe voor de mensheid hebben behoeven te leiden, wanneer het Duitse staatshoofd ook maar enige morele overweging had ge kend. En zelfs dan: Hitiers op komst is in hioge mate bevor derd door het ontbreken van tegenspelers van formaat, zo wel op het binnenlandse als op het buitenlandse podium. Het belang van het boek van Gisevius is vooral gelegen in de uitvoerige, zij het voor de hedendaagse lezer niet altijd eenvoudige schildering van het Duitse politieke bestel tus sen 1918 en 1933. Eén ding staat daarbij voorop: Hitier en zijn trawanten zijn in hoge mate geholpen door de politie ke zelfoverschatting, onbe kwaamheid en karakterloos heid van de Duitse rechterzij de, de katholieke centrumpar tij inbegrepen. De collaboratie in Duitsland zelf begon al in de twintiger jaren en duurde tot het einde toe. Het valt daarbij op dut linkse groeperingen er hele maal niet aan te pas komen. Coltaboratie was voor hen al opnieuw voor het vangen van één vogel worden afgesteld. De Belgische regering, die door het erg op de vogelvangst gestelde thuisfront onder zwa re druik werd gezet, gaf toe aan een nieuwe massale aan slag op de zangvogels door zich te beroepen op de Franse tekst van de overeenkomst, die het gebruik toestaat van „cages nion-automatiques". De vangteohndeken van de Bel gen, o.a. inloopkooien waar mee verschillende vogels tege' lijk gevangen kunnen worden, worden onder deze niet-auto- matische kooien gerangschikt. Staatssecretaris Meijer heeft een en ainder uit de doeken gedaan in antwoord op schrif telijke vragen van het Twee de-Kamerlid Tuynman (WD). Reactie van een woordvoer der van CRM dn Den Haag: „De Vlamingen vloeken altijd op alles wat Frans is behalve wanneer het in hun kraam te pas komt. Dan stinkt- het Frans ineens niet meer. Tien duizenden voigels zijn hierdoor afgeslacht". (Van onze redactie buitenland) SEOEL President Park Tsjoeng-Hee van Zuid-Korea heeft de grondwettelijke macht aan zich getrokken om de „niod- zakelijke maatregelen" te ne men na drie maanden van on lusten onder studenten en in tellectuelen, zo heet het in een bekendmaking van de regering in Seoel. Als eerste maatregel is alle verzet verboden tegen de grondwet die de president vo rig jaar ander de staat van be leg zelf invoerde. Krachtens de nieuwe noodmaatregelen kan ieder die zich tegen de grond wet verzet zander aanhou dingsbevel worden gearresteerd en tot vijftien jaar gevangen warden gezet. De berechtingen zullen ge schieden door noodkrijgsraden bestaande uit militairen en bur gers. De afgelopen maanden hebben studenten en intellec' tuelen voortdurend aangedron gen op terugkeer tot de oude grondwet en democratisch be stuur. De huidige grondwet maakt het Park Tsjoeng-Hee mogelijk president voor het le ven te blijven met uitgebreide bevoegdheden. GRONINGEN (ANP) Dins dag heeft de pas gebouwde coaster Gabriella vast gezeten in de doorvaart van de Gideon- brug in de rijksweg van Gro ningen naar Hoogezand. Het verkeer werd omgeleid via Haren en Waterhuizen. De coaster vertrok dinsdagmorgen vanaf de scheepswerf van Gebr. van Diepen in Waterhui zen en voer door het Winscho- terdiep op weg naar Delfzijl via het Eemskanaal. De Gideonbrug, die nog maar korte tijd in gebruik is, ligt on geveer een kilometer van de werf. De brug heeft een door- vaartbreedte van 16 meter. Het schip is bijna 15 meter breed. De coaster zat met de mast te gen het openstaande brugdek, terwijl de romp klem zat tus sen de beide bruggehoofden. uitgesloten omdat de Nazi's die zelf honend afwezen. Soci aal-democraten en communis ten werden verzetsstrijders omdat er voor hen geen ande- :e mogelijkheid was, wat niet ..suit dat talloos velen bewust het martelaarschap hebben gekozen. En dat be stond in wezen minder in de nazi-vervolging zelf dan in het feit dat het linkse kader zich door zijn troepen in de steek gelaten voelde. Want die negen ennegentig percent van Duit se ja-knikkers kwam toch in hoofdzaak van de arbeiders. Dat facet komt bij Gisevius jammer genoeg weinig uit de verf. Wat in Gisevius' studie wel duidelijk wordt, Is dat de na- tionaal-socialistlsche beweging in Duitsland haar machtsposi tie slechts heeft kannen ver krijgen omdat haar leider dat merkwaardige samenstel van eigenschappen bezat dat hem nog steeds tot een boeiend verschijnsel maakt. Zonder deze Hitier zouden de nazi's 'tooit zo ver zijn gekomen. Eveneens is waar dat de ka rakterologische beperkingen van de Führer Duitsland naar de ondergang hebben gevoerd. Het Derde Rijk heeft geen duizend, maar slechts twaalf jaar bestaan, lang genoeg om miljoenen in het verderf te- storten. Het is een bittere ge dachte dat met een tikkeltje meer moed en een greintje meer inzicht var degenen die zich democraten noemden dat onheil voorkomen had kunnen worden. JOOP BARTMAN (H. B. Gisevius Adolf Hitier Uitgeverij De Fontein. De Bilt 12,50). PHNOM PENH Na twee dagen van zware gevechten in een dicht bevolkt gebied op 8 km ten westen van de Cam bodjaanse hoofdstad Phnom Penh is de strijd daar geleide lijk afgenomen. Een aantal burgers zou om het leven zijn gekomen, maar het Cambodjaanse opperbevel geeft geen cijfers van de ver liezen bij de treepen en de burgerbevolking. Het wilde dan ook niet het bericht beves tigen dat de troepen van de „Rode Khmer" honderden dor pelingen hebben ontvoerd en minstens 50 huizen in brand hebben gestoken. President Lon Nol van Cam bodja heeft opdracht gegeven een soort burgerwacht te vor men ter bescherming van de „Rode Khmer" BLIJHAM (ANP) De py romaan in het Groningse Blij- ham heeft maandagavond weer zijn slag geslagen. Een uur voordat de bewaking was inge steld dit gebeurt al zolang de pyromaan nog steeds op vrije voeten is ging de kap- schuur van de landbouwer H. Moed aan de Driepoldersweg in Blijham in vlammen op. Een partij hooi en stro ging ver loren. De laatste slag van de pyromaan was in de nacht van 28 op 29 oktober. (Van een onzer verslaggevers) LEEUWARDEN De poli tie in Leeuwarden heeft twee jongens gearresteerd die op zondag' voor Kerstmis brand hebben gesticht in de oude am bachtsschool in de Friese hoofdstad. Het zijn de 14-jari- ge M. K. en zijn 18-jarige vriend H. E. I., beiden uit Leeuwarden. Zij stichtten vorige week op nieuw een brand in Leeuwar den. Daarbij werd de 14-jarige M. K. door een getuige in de kraag gegrepen. Bij deze brand in een oud pakhuis dat als woonhuis gebruikt werd werd een schade vain 5000, veroorzaakt.De vriend van K. werd een dag later aangehou den. DOOR een explosie op de 21.540 ton metende Griekse olietanker Atrotos in de Golf van Mexico is brand uitge broken. (ADVERTENTIE) Deze lichtgewicht SINGER Stariet naaimachine kunt u elke week winnen, als u voor 1.- meepuzzelt met de Aktie Natuur in deze krant. De kleine compacte lichtgewicht van Singer, met de slimme „één-hands-greep" is eenvoudig te bedienen, geen ingewikkelde obstakels of constructies. Hij kan zig-zaggen en blindzomen; maakt moeiteloos knoopsgaten en zet razendsnel knopen aan. Winkel waarde/ 549.-. Doe mee! papS®*] oor uw pet» Brieven voor ue*e rubriek ok met volledige naam en adres wore ondertekend. Bij publikatite zullen vermeld wordon. Slechts bij hoge zondering zal van deze regel wordi afgeweken. Naam en adres zijn dan| de redactie bekend. Publikatie van I ven (verkort of onverkort) betekent dat de redactife het in alle gevj Mn» is met inhoud, cq. strekking. Als gewoonlijk was ftl „De Pannehoef" da bol tussen Etten-Zunderr-Rijsl gen aan 't hardlopen totl plotseling voor mij op I grond een handtas zag ligl Toen ik die opende scheeil inhoud wel iets meer te f dan de gebruikelijke upetui.Tel maar eens op: j topapxeren en groene rijbewijs B-E, bromfiets zekering, plm. f 250,- con) geld, 2 kascheques van f f 4 girobetaalkaarten en 24 t zinebonnen (jawel). Dat is toch. geen klei] heidje, dus. ik vlug mijn gepakt en richting Rijsbera waar de mensen woonden.] in de veronderstelling d ten einde raad waren, hoe anders pakte het uit. Nadat mijnheer de deurl geopend liet hij me tien J nuutjes op de stoep stJ Daarna kwam zijn vrouw de tas met een totale van pakweg f 1300,- aanpaj Ze zei dat ze de vorige wel in de Pannehoef was| weest, maar dat ze nog miste. Zonder dat ze vroe] waai- ik vandaan kwam ki vertrekken. Je zou toch een kilometer of 50 gerd zijn voor die „pechvogels"] ja, en mijnheer zei ook dat hij die tas uit Mexico meegebracht. Zo zie je Stank voor dank zegt men i eens. Wie de schoen trekke hem aan. ETTEN-LEUR. A. BRC| Naar aanleiding van de crisis en de daardoor ontslJ verandering voor alle mer.1 hoort men steeds meer ofl bezuinigingen in energie f waarschijnlijk ook in alles we de laatste jaren zo gew| vonden. Wie de jaren 3(140 meej maakt heeft weet wel welvaart is. En toch heeft woord voor veel mensen i verschillende betekenis. Ik zo voor me de ïnensen nooit genoeg hebben, stel duurdere a-utos, steeds duutl re huizen. De advertenties f de banken liegen er niet het lijkt wel of ze het cadeau geven. Ik heb a het idee dat deze men! nooit stilstaan bij het léed ij anderen. Dan is er de tweede grol mensen die na hard wer'| een eigen huis hebben, tuin, een autootje, en er v| schrikkelijk blij mee zijn, ze het zo ver hebben kun! brengen. Er is nog een del groep; zo blij met wat zeil heid, met het werk, ali| vuur in de kachel, en altijd de dreigende angst i zonder meer op straat gezet! worden. Ook deze groep vof zich welvarend hoewel ze geleken met de eerste grtj met erg weinig tevreden is. Welke groep zal nu wil het hardst gaan roepen nul tijden slechter gaain warden! ik denk toch wel dea nen die nergens erg meer] hadden als in zichzelf, hebben met geld gesmeten I met eten gemorst verschrikt! lijk. Terwijl aan de andq kant van de wereld de honger zaten te lijden. Als) de rekening terug beta! krijgen hoop ik dat de mens] met dat kleine beetje gei] niet de dupe worden, we hopen dat het mee vallen, maar zo kon het n| langer. Misschien dat er eerlijke verdeling ontstaat, i zullen het 'moeten afwat| ten. ETTEN-LEUR. MEVR. MAASj 0 Op het eerste gezicht z\ goed kijkt zie je dat er et het zijn kun je ergens anti In droomland was het weer. Alle elfjes blevei hun huisje. Op een keer b iemand in droomland al den de elfjes het verb omdat het vies weer was. Dus moest hij maar i regen staan. Dat vond hij leuk. Een elfje zei tegen we hebben toch gezegd da] niemand mag komen. Maa wist het helemaal niet. Ülili li-li." ito'1***'I"'li'* <6 9 De achtjarige Patrick va (Van oen on EPE ^Ik wil ze hou vergunning of niet, ik sts de hogie raad, tot de Verei naar prins Bernhard". De „kinderen" die Frits een kraanvogel, een rode die wonen in zijn mini-d bij Epe. Eshuis is in conflict met 1 ministerie van CRM, dat kantonrechter heeft inge; om de vogels krachten® ar til: 1, lid 2 van de vogelwet vs de eigenaar af te nemen. E buis heeft een vergunnn voor era dierentuin, ma; geen officieel papier dat h rechtigt beschermde vogels houden. Op 23 september vorig ja: viel het ambteJijike zwaai vain Damocles. Ruim tien ja; had Frits Eshiuis zijn vogels onwetend van de regels en zijn zwartste dromen niet vei moedend dat hij het eens t< gen de blinde macht van vro we justitia moest opnemej „De 'beheerder, Evert Kam belde me op 'er zijn drie mei sen van het ministerie Kier ze willen de vergunning zier zei hij. 'Vergunning zei i| ''ik weet nergens van'. 'Ja zegt de beheerder, 'ze zijn he hele park aan het uittekene en je mag de dieren niet hou den, ze zijn beschermd en z moeten naar Artis'. Ik zei: leven we in zo'n staat I denk er niet aan". „Enfin, die kerels bomen b: mij en ze zeggen dat ze mi moeten bekeuren als ik gee afstand doe van de vogels. I zeg: 'ben je belazerd Di vogels horen bij mij, ze gaa niet naar Artis, ze gaan va mijin gevangenis naar een ar dere gevangenis en dat is nei gras goed voor. Bovendir gaan ze dan dood, want krijgen ander voedsel. Kij toeneer, als u altijd boereko'

de Stem | 1974 | | pagina 10