Nog meer problemen rond begeleiding Oranje JO JASPERS: „SCHULDIGEN AANWIJZEN TEGENSTANDERS ORANJE Fadrhonc: „harde maatregelen" KSB DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND 55 Lotto 55 commentaar -haos rond Oranje IUIU X X X X X X X X X X X IXI X BETROUWBAAR GELD LENEN I sooo.- tot C 30.ÜU0,- Is H «eregeld. Discreet. Geen ten. Kwijtschelding t>SJ ril J den Geen Informatie kgever sJ taf 10 maanden. ancJcantoot „MADJOE" Idrift 36b Rotterdam. OIO* sterdam URKII2174Ï. >ndE en weekends 01#* »PR en SHMS3 74 en 020-921747. huwelijkei SAMEN UIT SAMEN THUIS >e wij op discrete wijze een nen-zijn van twee mensen fe stand brengen, vertellen u graag in onze nieuwe ochure. Op een moderne rantwoorde wijze kimt ook een serieuze partner ont- oeten via CENTRUM EUROPA derland grootste bureau met iRSOONLIJKE bemiddeling, kend door Raad van Toe- :ht. BON >nd mij gratis en vrijblij- °id de nieuwe brochure „Wie zijn, wat wij doen" in een ïtrale envelop, zonder af- tider, dus 100% discretie. LAM ÉRES AATS CENTRUM EUROPA itbus 1073, Beverwijk. Tele- >n 02510-25720 of Centrum ropa, Vinkenbos 3, Ulven- ut (bij Breda). ote SCHIETING maandag 7 jan. "bij W« >mmaert, Hulst. Gratis 30 den. Begin 15.00 uur. LEDING VERANDEREN >r dames en heren ook bont leder master tailor. Chrlsti- i Lemmens, Terhei j den, ssaustraat 26, tel. I I I I I J SEELER: „GROEP III... ECHTE VECHT GROEP I (Van onze speciale verslag gever) FRANKFURT. Uwe See- ler de eens zo befaamde West- duitse topschutter van Hambur ger Sport Verein en Franz Beckenbauer, de „keizer" van Bayern München, waren een stemmig in hun oordeel over groep III van het wereldkam pioenschap voetbal. „De enige groep waar geen echte winnaar is aan te wij zen," oordeelde Beckenbauer. En Seeler: „Een echte vecht- groep. Voor mij zijn Uruguay, Bulgarije, Nederland en Zwe den even sterk. De eerste en tweede plaats zijn dus volko men open. In alle andere groe pen zijn favorieten, maar in groep ill zal keihard geknokt moeten worden." „Zweden heeft iedere prog nose in groep III onmogelijk gemaakt," reageerde KNVB-- I secretaris-penningmeester Henk Burgwal. „Zweden is een on berekenbare tegenstander. Ik had liever Haiti, Australië of Zaïre als zwak land in onze groep gezien." „Anderzijds toch ook perspec tieven voor Nederland," zegt mr. Hogewoning. „In groep II krijgen we in ieder geval te ma ken met de minst sterke van de geplaatste ploegen. West-Duits- land, Brazilië acht ik nu een maal beduidend beter dan Uru guay. Daarnaast ben ik blij dat we niet Oost-Duitsland een echte angsttegenstander voor Oranje in de groep ontmoe ten. Voor de Bulgaren ben ik niet zo bang. Na hetgeen Ajax in Sofia is overkomen, is de ploeg wel duidelijk gewaar, schuwd." De speelplaatsen Hannover en Dortmund zijn daarnaast ook duidelijk in het voordeel van Nederland. „Zeker het klei ne stadion van Dortmund, waar de mensen zo heerlijk dicht langs de lijn zitten. En als de Nederlanders de wedstrijden te gen Zweden en Bulgarije eens massaal bezoeken, dan kunnen in die ontmoetingen al vol doende punten worden gepakt om zeker te zijn van een eerste of tweede plaats," aldus mr. Hogewoning. Washington Cataldi, de se cretaris-generaal van de Uru- guayse voetbalbond en presi dent van kampioensploeg Pe- narol over Nederland als te genstander: „We hebben niets te vrezen. Ons ligt het Europese spel wel. Daarnaast hebben we een jonge ploeg met Fernando Morena als de grote ontdek king. Een 21-jarige knaap die tijdens een toernee liefst 23 doelpunten scoorde in 22 wed strijden." In Uruguay zijn op het mo ment nog enkele problemen rond de bondscoach. „Momen teel," aldus Cataldi, „hebben we niemand onder contract, maar voor 15 januari is de zaak wel rond. De kandidaten zijn: Roque Maspoli, de weggezon den coach Hugo Bagnulo, Ro berto Porta en Ricardo Faccio. Onze voorkeur gaat uit naar Maspoli." Ondanks het feit dat Uruguay thans geen coach heeft, het to tale voorbereidingsplan voor de WK is wel klaar. Op 4 maart komt de selectiegroep voor het eerst dit jaar bij elkaar, waar na men op 17 maart op toernee gaat: 2 wedstrijden in Midden- Amerika en 4 in Azië, Op 15 mei komt men naar Europa waar dan wedströden worden gespeeld tegen de nationale ploegen van Polen, België, Spanje en Frankrijk alsmede tegen het Italiaanse Fiorentina. Zijn de oefenwedstrijden voor Nederland nog altijd niet rond, in Bulgarije Heeft men al vast omlijnde plannen. Bondscoach Hristo Mladenov (sinds 2 jaar bondscoach, nadat hij eerst als trainer/journalist 18 jaar werk zaam was geweest) roept eind deze maand zijn spelers bij elk aar. Voor het wereldkampioen schap volgen dan nog oefen wedstrijden tegen Hongarije (31 maart in Boedapest), Tsje- choslowakije (13 april), Turkije (8 mei) en Engeland (1 juni), allemaal in Sofia. Erg gelukkig voelde Mladenov zich niet met Nederland als tegenstander. Zei hij eerst nog: „We hebben het niet zo slecht getroffen," later kwam hij 'op deze uitspraak te rug met de verklaring „We zul len moeten profiteren van de misstappen van de concurren ten. Want iedereen zal -in deze groep punten gaan verspelen." En over de kwaliteiten van zijn eigen ploeg: „Na het echec van Mexico (Nederlagen tegen West-Duitsland en Peru en een gelijkspel tegen Marokko) is 't Bulgaarse elftal een totaal nieuwe weg ingeslagen. Ik zie het niet als zo'n groot nadeel dat de meeste Nederlanders de spelers van Sofia zo goed ken nen. Ook wij weten nu wel waar de zwakte van Nederland is te vinden." De Zweedse bondscoach Geor ge „Aby" Ericsom tenslotte over de groep Hl: „Allemaal gelijk waardige tegenstanders. We krijgen het allemaal moeilijk. Nu de FIFA ons als zwak land had aangemerkt, wisten we al bij voorbaat dat onze kansen niet zo groot waren. Daarnaast blijft het voor mij natuurlijk in de voorbereidingsperiode een groot probleem dat de meeste Zweedse internationals uit het buitenland moeten komen. Liefst acht in totaal. En we hebben nog maar 2 wedstrijden als voorbereiding. Op 1 mei in Hamburg tegen West-Duitsland en daarna 3 juni in Kopenha gen tegen Denemarken. Maar Nederland krijgt het tegen ons dubbel zwaar. Niet alleen door spelers als Edström en Nord qvist (PSV) en Kindvall (ex Feyenoord), maar nog meer door de zeker 10.000 supporters die we uit Zweden meebrengen. Het kan een spektakel worden: ZwedenNederland in Dort mund." JACK ARENTSEN FRANKFURT Zijn de problemen rond bondscoach Fadrhonc nog altijd niet opge- Bost (de spelers komen vanavond in Utrecht bijeen om over de begeleiding rond Oranje te praten), andere moeilijkheden hebben zich zaterdagavond in Frankfurt alweer aange diend, zegt secretaris-penningmeester Henk Burgwal: „Eind deze week is de benoeming [te verwachten van een in volledige dienst komende team-manager". Bondsbestuurder Jo Jaspers oordeelt kort en fel: „Waar blijven we als mijn hoogst-betaalde KNVB-func- tionaris zaken gaat vertellen, waarvan hij niets afweet en waardoor hij het Bondsbe- stuur onmondig maakt. De woorden van Burgwal worden niet gesteund door het fondsbestuur". Later blijkt tijdens een ge sprek met de heer Jaspers, die Jvoor het Bondsbestuur de pu- [bliciteit behandelt, dat er de komende dagen rond de figuur Henk Burgwal nu ineens extra problemen kunnen komen. Jas- fPers: „Als er nu nog geslacht offerd moet worden, dan slacht offeren we zeker niet de men- Isen die op dit moment ten nauwste bij de begeleiding zijn betrokken. Maar dan gaan we de werkelijke schuldigen aan vijzen. Mensen die verantwoor delijkheid dragen; niet de uit voerders. We zullen dan in pigen kring de schuldigen moe en aanwijzen." De naam van Burgwal wordt vel niet genoemd, maar de l,verspreking" die Burgwal za terdagavond na de loting in Frankfurt deed, zou toch wel [eens verstrekkende gevolgen kunnen hebben. „Want", zegt po Jaspers, „waar haalt men de pnzin vandaan: een team-mana- ter in vaste dienst. Een man vaarvoor dus weer veel geld noet worden uitgetrokken. En lat geld heeft de KNVB op dit noment gewoon niet. De pre- nies voor de Nederlands elftal- ers zÜn oog niet eens vol daan. Dit geld komt er natuur lijk wel, maar we zijn nadruk kelijk aan een begroting gebon den. Geld voor een nieuwe man is er niet. En nogmaals, we gaan niet meer slachtofferen." De mogelijkheid is dus groot dat Jack van Zanten, momen teel nog alitijd chef d'équipe vam het Nederlands elftal, maar de laatste dagen steeds duidelijker naar de achtergrond geschoven, door de „conservatieve" vleu gel in het Bondsbestuur in het zadel wordt gehouden. Jo Jas pers: „Met mij zijn er nog meer verstandige mensen in het Bondsbestuur die nooit zouden instemmen met een nieuwe fi guur als team-manager." In Frankfurt werden al de nodige speculaties gemaakt rond het aantrekken van een team manager. De namen van Ernst Happel en de bij de loting aan wezige Max Merkel werden genoemd. Henk Burgwal: „De komst var Happel acht ik wel uitgesloten". Bondsbestuurder Jaspers: „Als we ooit een team manager zouden kunnen be noemen, dan zou het zeker Happel niet worden. Vandaag heb ik nu niet zulke goede din gen over zijn privé-leven ge- )E loting in Frankfurt heeft een voor Nederland niet on- gunstig resultaat opgeleverd. Bulgarije, Zweden en Uru- Llk'i? 9,een ,te9enstanders om mee te spotten, maar op het Voetbaltechnische vlak zijn voor Nederland zeer zeker alle ransen aanwezig. Pe moeihjkbed6" bij' Nederland liggen echter op een veel ge kir,™' er t0rrein' namelijk bij de begeleiding. Want op een LI T' spelers, begeleiders en bondbestuurders eens- fonH naar de WM'74. zouden moeten toewerken, is de chaos ■sertio kT-01noo'f 20 groot geweest. Bondsbestuurders Lvpr a G 1 i8n amatetJrvoetbal) en begeleiders vechten Ltri|j HT Va,n Nederlands elftal heen een interne machts- al ho>UL' 0,.fD8.'.ers doen regelmatig uitlatingen die, ook 3 J'1 dil<wii's een kern van waarheid, menselijk ge pen nauweli|ks te accepteren zijn. L(0:endl!n 9aan zii' met het eindtoernooi in Duitsland zo Bk hm? G ^e"r'.J>era<:'en °f dr. Fadhronc weLacceptabel is Deze t pC^aC: L Z''n ^0* me* Johan Cruyff eens wanneer r e sieit dat het praten maar eens moet zijn afgelopen en dat iïiiL t \°f i 3 d moet worden- En -Is heren voetballers, zake- LLl als z'i ziin' niet alleen om de eer willen spelen, eren |uist zij inzien dat grote successen in een wereldtoer- be'nint"T"TierC'ee' 9ez'en bijzonder gunstig kunnen werken. Het kirh ^>Van 6e?,wein'g professionele instelling wanneer men F oh dit niet voldoende realiseert. hoord." Vreemd was het overigens wel dat de KNVB zaterdag avond tijdens de loting slechts door twee man werd vertegen woordigd: mr. Jacques Hoge woning (voorzitter sectiebe- stuur betaald voetbal) en de heer Jaspers. Waarom was Jack van Zanten niet in Fr„nikfurt? de chef d'équipe was er immers toch ook bij toen de loting voor de kwalificatiegroepen* werd verricht. Jaspers: „De zaken zijn de laatste weken duidelijk gescheiden. Dit was geen tech nische zaak dus Jack van Zan ten had hier niets te maken." De klachten en wensen van de Nederlands elftalspelers, die vanavond vergaderen, zullen door Karei Janssen (Vereni ging van Contractspelers) naar het Bondsbestuur worden door gespeeld. Mogelijk kunnen de klachten en wensen nog ver werkt worden in het eindrap port rond de begeleiding van Oranje. „Zaterdag", aldus Jo Jaspers, „moet alles rond zijn. .Thans wachten we een rapport van de commissie af en dan zal tijdens een gezamenlijke ver gadering het werkstuk wereld kampioenschap afgerond wor den. Het eerste rapport was een bekwaam stuk werk; we hopen nu maar dat ook het vervolg goed zal zijn, al hoeft dat nog niet te betekenen dat we alle zaken ook zonder correcties overnemen. Maar zaterdag wordt de zaak definitief afge sloten." De spelers van het Nederlands elftal zullen pas daarna worden ingelicht over alle zaken. „We gaan de jongens", aldus nog maals Jo Jaspers, „opening van zaken geven. We zullen ze pre cies vertellen, waarom we op deze manier hebben moeten handelen." Wanneer de zaak met de spe lers rond is, wacht nog de be spreking met de clubs, die de spelers aan het Nederlands elf tal afstaan. Want deze groep wil voor de periode van het we reldkampioenschap een hogere vergoeding dan 1.000 gulden per speler. „En daar hebben we begrip voor", vervolgt Jaspers, „maar of we de clubs ter wille kunnen zijn is een tweede." De problemen rond Oranje blijven zich voorlopig nog op stapelen. En de ellende lijkt niet meer te overzien, wanneer onverhoopt het sectiebestuur betaald voetbal komende zater dag nog eens gaat aftreden. En die kans is ook nog volop aan wezig. JACK ARENTSEN 0 Henk Burgwal, hier samen met Jacques Hoge woning, vormt de inzet van het zoveelste incident rond de begeleiding van Oranje. (Van onze sportredactie) FRANKFURT Nederland heeft in poule III Uruguay, Zweden en Bulgarije als te genstanders getroffen. De voornaamste gegevens over de toekomstige tegenstanders van Oranje zijn: BULGARIJE Voor de vierde achtereen volgende maal heeft Bulga rije zich geplaatst. Ditmaal komt het in de eindronde door uitschakeling van Portugal, Noord-Ierland en\Cyprus. In de kwalificatie startten de Bulgaren met een overwin ning op Portugal en dit be wijst dat zij tot opvallende prestaties in staat zijn. Na de flop in de wereldbe ker 1970 (het verloor met 2 3 van Peru en speelde met 1 1 gelijk tegen Marokko) gleed Bulgarije naar een dieptepunt, dat mede veroorzaakt werd door de tragische dood van de nationale voetbalheld Georgi Asparoukov, „Goun- di" genoemd. Had mén dus te maken met een stilstand in de wederop bouw, Ook speltechnisch moesten nog drie problemen worden weggewerkt: een te laag tempo, de omslachtigheid in de actie en de geringe schotvaardigheid. Of de hier boven genoemde moeilijkhe den konden worden opgelost, zal nog moeten blijken. Vast staat, dat het Bulgaarse voet bal weer groeiende is, waar door het nationale team op nieuw een vaardige tegen stander is geworden. Het le ger heeft de meest vooraan staande ploegen ingelijfd en alle talentvolle spelers voor „dienst" opgeroepen. De hes- te en meest bekende is aan voerder Bonev, die in de voorronde voor zes doelpun ten zorgde. Basisteam: Goranov; Zafi- rov, Aladjov, Jetchev en Iv- kov; Kolev, Bonev en Stoja- uov; Voiniv, Milanov en De- nev. Coach: Mladenov. ZWEDEN Zweden, dat in de strijd om de wereldbeker dikwijls voor verrassingen heeft gezorgd, behoorde ook in 1970 tot de laatste zestien, maar slaagde er toen niet in tbt de kwart finales door te dringen. Het werd gewipt door Italië, dat met 41 won. Zweden plaatste zich dit maal door een heter doelge- middelde dan Oostenrijk en Hongarije, al moest -daar na de ontmoeting met Malta nog een beslissingswedstrijd tegen Oostenrijk aan te pas komen om dat te bereiken. Iedereen juichte, maar de Zweedse voetballeiders zaten neteen in de zorgen. In eigen land kennen zij alleen „ama- teur"-voctbaï en dit betekent dat men voor de eindronde een beroep zal moeten doen op de in het buitenland spe lende profs als Sandberg (Kaiserslautern), Edström (PSV), Larsson (ex-Stutt- gart), Grahn (Grashoppers), Torstensson (Bayern Mün chen) en Nordquist (PSV). Daarbij rekent men naast sterspeler Ove Kindvall ook op Ronnie Hellström, de 23- jarige talentvolle doelman van Hamerby, die schitterde in de beslissingswedstrijd te gen Oostenrijk en een der beste keepers kan worden in de eindronde. Het Zweedse voetbalseizoen begint in 1974 half april, maar zal half mei onderbroken worden om alle aandacht aan de nationale ploeg te kunnen besteden. Coach: Georg Eriks son. URUGUAY Weinig landen kunnen een erelijst voorleggen als Uru guay. Het land behaalde in 1924 en 1928 de Olympische voetbaltitel en werd in 1930 en 1950 wereldkampioen. Dit maal hebben de Uru's het kunnen rooien met een team, dat voornamelijk uit tweede keus spelers bestaat. In de af gelopen twee jaar zijn de meeste internationals naar het buitenland uitgeweken, om dat in eigen land de grote clubs aan de grond zitten. Niet minder dan zeven be kende Uruguayse spelers ar riveerden onlangs in Spanje, dat dit jaar weer zijn grenzen voor buitenlandse spelers openstelde. Uruguay, reeds zes maal in het eindtoernooi vertegen woordigd, werd tevens gecon fronteerd met het feit dat clubs als Penarol en National liever geen spelers voor de nationale ploeg wilden af staan. De voetbalsport in Uruguay wordt nog steeds op een op vallend simpele manier be dreven. Dat simpel dan in or ganisatorische betekenis. Be stuurders hebben weinig macht, de topspelers verdie nen nog steeds niet de bedra gen die men elders in Zuid- Amerika en Europa opstrijkt. Voor het komende voetbaige- beuren in West-Duitsland zal men een heel nieuwe ploeg moeten klaarstomen. Zoals bekend blinken de Uru's niet uit door teamverband en col lectiviteit. Wel zal men op nieuw hun grenzeloze tech niek en virtuoziteit kunnen Santos, Masnik, De Simone, bewonderen. De kandidaten: Ubinas, Cardaccio, Zoryes, Cubilla, Bertoehi, Morena, Esparrago en Mil ar. Daarbij zien we, juist geleld nog slechts drie spelers uit de ploeg van 1970 (Ubinas. Cu billa en Esparrago), die toen in de strijd om de derde plaats met 10 verloor van West-Duitsland. Coach Hugo Bagnnlo heeft ontslag genomen 0 Dr. Fadrhonc: „Als het moet kan ik harde maatregelen nemen." DEN HAAG Bondscoach nummer één, dr. Frantisek Fadrhonc, heeft zaterdag in het programma Brandpunt van de KRO de loting van het Neder lands elftal voor het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal „niet ongunstig" ge noemd. Dr. Fadrhonc: „Maar iedere tegenstander is moeilijk Er zijn voor ons twee beken den bij. Zweden hebben we te gen Oostenrijk gezien en Bul garije heb ik hekeken tegen Portugal". De bondscoach meende dat het presteren van Nederland in de eindronden niet in de eerste plaats afhan kelijk is van de loting, maar „van de inzet, de sfeer en de begeleiding". Dr Fadrhonc ver der: „Kansen hebben we altijd. Zeker met een prettige bege leiding. Ik ben verrast door de duidelijkheid van het commu niqué dat de KNVB eind de cember heeft uitgegeven. Dat geeft mogelijkheden". Op een vraag uit de zaal of hij het verantwoord vindt als bondscoach aan te blijven nu er in de spelersgroep een stro ming tegen hem is, antwoordde dr. Fadrhonc: „Het is niet zo dat ik in dienst ben van Wil lem van Hanegem (eveneens in de studio aanwezig), maar van de KNVB". De bondscoach maakte duidelijk dat er van hem mogelijk harde besluiten, zijn te verwachten: „Ik ben vriendelijk tot op zekere hoog te. Als het moet kan ik optre den. Dit, het wereldkampioen schap, is een zeer speciale ge legenheid, die speciale maatre gelen vereist". Met betrekking tot zijn positie binnen de KNVB, tot een week geleden, gebruikte dr. Fadrhonc het woord „speelbal". Cor van der Hart, de tweede bondscoach, meende dat er-niet veel verschil in sterkte tussen de groepen is. Van der Hart: „Maar groep één springt eruit met West- en Oost-Duitsland. Wat onze tegenstander betreft, Uruguay kennen we niet. Zwe den wel Ik persoonlijk had min of meer gerekend op Oost- Duitslaind". Wim van Hanegem was even eens van menig dat de Berlijn se scholier Detlev Lange (11) voor Nederland een vrij geluk kige hand van trekken had ge had. De Feyenoorder: „Het is niet slecht. Groep twee er. vier zijn volgens mij het sterkst". Op het moment dat in Frank fort geloot werd stonden in het PSV-stadion nog enkele spe lers bij elkaar in een ploeg, die over enkele maanden tegen over elkaar zullen staan. Rail Edström, de Zwee'dse aanvallei van PSV, die maandag in het ziekenhuis wordt opgenomen voor het verwijderen van zijn amandelen en daarvoor naa-r verwachting twee weken bui tenspel zal staan: „Het is voor ons 'n erg zware poule met Ne derland erbij. Maar waarom wordt Zweden eigenlijk bij de zwakke landen gerekend. Wij zijn er toch vaak genoeg bij ge weest en een land als Oost- Duitsland b.v. nooit". Jan van Beveren, die naar alle waarschijnlijkheid over twee weken weer actief zal zijn: „Wat is ervan te zeggen? Er zijn geen gemakkelijke pou les. Wij moeten gewoon alles winnen, dan worden wij we reldkampioen". René van der Kerkhof had liever Brazilië dan Uruguay in de poule gehad. „Ik geloof dal hun type spel ons beter ligt i Uruguay heeft een onpasseer- bare keeper. En van Bulgarije hebben wij al meer verloren. Nee gemakkelijk zal het zeker niet worden". Johan Cruyff verklaarde te gen een verslaggever van het Spaanse persbureau EFE dat Nederland een moeilijke groep had getroffen. „Alle ploegen in de Nederlandse groep zijn sterk. Uruguay kan in een wed strijd zeer gevaarlijk zijn, Zwe den beschikt over goede spe lers en de Bulgaren zijn taai zoais trouwens de meeste Oost- eurogese equipes. Ondanks de sterkte van de tegenstanders geloof ik dat Nederland toch goede kansen heeft zich voor de volgende ronde te plaatsen". Piet Keizer, die niet naar de loting op de televisie had ge keken („dat hoor ik morgen wel") was redelijk tevreden met de indeling die Nederland had getroffen. Keizer vertelde; „Een keurig groepje. Het is een open groep en dat lijkt mij beter dan dat je een verschrik kelijk sterke bij je hebt, die alles afslacht. Dan is een slech te wedstrijd tegen een wat zwakkere misschien fataal. Nu is er evenwicht en dat bete kent gelijke kansen en een mo gelijkheid op herstel na een minder goed resultaat. (ADVERTENTIE) AD GAEagles-F'noord AZ'67-NAC Haarlsm-Twente FC Utrecht-NEC PSV-FC A'dam MVV-Roda JC Graafsch-Den Haag Sparta Telstar Vol.dam-Caimbuur Fortuna-Hera-cles Helm.Sp-Veendajm Volewij okers-PEC Wageningen-SVV HAMBURG (DPA) De winnende getallen in de Duitse Lotto zijn: 8 17 22 31 37 38. Reservegetal: 47. (ADVERTENTIE) Fa. WETSTEIJN 4. MUZIEK- EN SPEELAUTOMATEN ROTTERDAM "t. 010-25433) V -V'TL.

de Stem | 1974 | | pagina 7