EUW JES T III EUGD GOED VULTINK OOK TE STERK VOOR VAN DER SMISSEN Fort una Dusseldorf verslaat Bayern4-2 Conflict binnen KNWU over toewijzing N.K. NAC SI FFFF KOSTBAAR PUNT IN ALKMAAR WEG VIERDE KLASSER BEDWINGT LIVERPOOL Philips kleuren- Uitslagen jeugd- schaken JENNY TURALL: WERELDRECORD Merckx in zesdaagse Rotterdam EXCELSIOR-PSV IN EINDHOVEN Gratie voor Libuda BESLISSING Overwinning Verschueren een miljoen gulden aan prijzen It. VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 7 JANUARI 1974 handen. Stand: Blauw Wit 47, Luctor II 56, Tjoba 66, Zaamslag I 45, Volhaj ding II 5—3, Togo III 4—1. In 3A bleef Top aan <J|i leiding, Animo IV kon in es matige wedstrijd niet voldoet; de tegenstand leveren en wetl met 95 verslagen. Stormvs gels II liet zich door Zuidtvt:. ters III verrassen. Het wet na een spannende maar matig wedstrijd 68, waarmee Zuid; westers de eerste punten vel gaarde. Stand: Top 1 4—1 Swift V 46, Stormvogels 55, Animo IV 54, Seolto I 42. Zuidwesters III 42. Bij de junioren haalde It! der Swift in IA weer een stevig uit. Animo werd hlei van het slachtoffer. De zebra kregen geen kans en verlote met 210. De andere koplop Tjoba deed het wat minde maar speelde toch ook Oud: met 510 weg. BKC werkt zich weer wat naar boven. Tti gen Seolto deden de Bresker sen het goed. Af en toe wj rommelig verdiende BKC 4 52 overwinning volkoma Stand: Swift JI 4—8, Tjoba I 5—8, BKC JI 5—6, Ondo I 42, Animo JI 42. Seolto I 4—0. In 2A kwamen Swift JI en Tjoba J2 tegen elkaar uil De okplopers gaven elkaai niet veel toe, maar toch wa Tjoba licht in de meerderheit Dat werd gestalte gegeven !t een 46 overwinning, waar. mee het de kop van Swit overnam. De twee laagstge. plaatsten Stormvogels et Zuidwesters bleken elkaai niet veel te ontlopen. Met 6—1 werd Zuidwesters de geluk' kigste ploeg. In 2B had Zaamslag tegen Olympia geei schijn van kans en werd mei 413 weggespeeld. (Van onze sportmedewerker)'. SAS VAN GENT Dfg uitslag van de derde van de vijf te spelen ronden voor hel; individueel jeugdkampioen schap schaken van Zeeland la| de verschillende poules groepen is: Klasse A 16 tot 20 Jaar,B Groep I: M. Cardon - J. Ra-| mond 10. F. Snijders - Riemens Vz. Groep 2: J. Dees - K. Nieuwelinck 0—1. H. Oosterhout - J. v. d Vreede 10. J. Maas - J. den Engelsman 10. Groep 3: E Snijkers - M. Kloet 01. P Goedbloed - B. v. Antwerpen VzG. Riemens - L. dt Vin 10. Groep 4: D. Carol J. Koster 10. P. Benski - P. Zwemer 10. R. Burgerhoff G. Cevaal arbitrage, Klasse B 13 tot 16 jaar: Groep 1: U. v. Houten - H. Kok 01. H. Provoost - C, Maas VzVz. Groep 2: H. Koetje - D. Gooris 10. P. v, Rooyen - K. Krieg 10. E. Brouwer - R. de Nooyer 1J. Groep 3: H. Groffen - F Steyn 10. P. Meys - G. Jeras i 01. F Kayser - P. Pleunis 1—0. Klasse C tot 13 Jaar: Groep I 1 F. Maas - J. K. de Nooyer 01. T. Hylkema - C. Laport 10. R. de Smit - D. Glerum strijd tegen Midden-Brabant. De Zeeuwse meisjes konden de keiharde services niet vol doende onder controle krijgen waardoor de eigen aanval niet op dreef kon komen. Onver biddelijk doorgaand werd Zee land naar huis gespeeld met 15—2 en 154. Eindstand: 1 Midden Bra bant. 2 Zeeland, 3 Rotterdam- Dordrecht, 4 West Brabant. De jongens junioren startten afstekend. De eerste set werd grandioos spelend met 15—3 van West-Brabant gewonnen. West Brabant herstelde zich in e tweede set en dwong met 1511 een derde set af. Deze werd echter weer door Zee land met 1511 gewonnen een 21 overwinning dus voor Zeeland. De beide volgende tegenstanders Rotterdam-Dor drecht en Midden Brabant ble" en echter te sterk zodat on danks zeer goed spel toch twee maal met 20 verloren werd. Eindstand 1 Midden Br*- ïant, 2 Rotterdam-Dordrecht, Zeeland, 4 West-Brabant. UITGEEST (ANP) Met even groot machtsvertoon als waarmee hij het toernooi om de nationale titel in het anker kader 47/2 in Uitgeest was be gonnen, heeft Hans Vultink het ook afgesloten. In de finale te gen de eveneens ongeslagen Christ van der Smissen wees Vultink met een magnifiek ge speelde slotserie van 329 de aanval van de jonge Brabander op zijn kadertroon af. Vultink, die vooral vrijdag iets in vorm was teruggevallen, waardoor ook zijn aanvankelijk fraaie algemeen gemiddelde tot beneden de 100 was gezakt, heerste in die eindstrijd op voor hem typische wijze. Even in drukwekkend als hij het vori ge seizoen in twee eindstrijden de Westduitser Dieter Müller de weg maar het Europees en wereldkampioenschap had af gesneden, deed hij dit nu ten opzichte van Van der Smissen. Vultink won namelijk na een angstwekkend zwak begin in slechts drie beurten en vijzelde daardoor zijn algemeen gemid delde nog op tot 84.84. Gezien de inferieure kwaliteit van het materiaal een topprestatie. Met vertrouwen zal Vultink half april naar Allicante ver trekken, waar hij als enige Ne derlander in het toernooi om het Europese kampioenschap zijn titel zal verdedigen. Vul tink is na het behalen van de wereldtitel in het 47/2 eind vo rig seizoen in Krefeld een stuk zekerder van zichzelf gewor den en kan, al dit seizoen met een behoorlijke kans van sla gen proberen Piet van de Pol alè meest succesvolle Neder landse biljarter voorbij te stre ven. In Uitgeest boekte Vul tink zijn tweeëntwintigste na tionale titel in de ereklasse en kwam in dat opzicht op gelijke hoogte met Van de Pol. Vul tink staat nog een wereldtitel en twee Europese titels op de ex-Rotterdammer achter. Het komende seizoen zou hij dat verschil wel eens kunnen gaan overbruggen. Een tijdlang heeft Vultink zijn supporters in het door exitra-televisieschijnwerpers smoorhete achterzaaitje in Uit geest overigens in grote span ning gelaten. Hij had uiteraard zaterdagmiddag weinig moeite gehad met trainingspartner Ben Velthuis, terwijl Van der Smissen ongeslagen was geble ven tegen Wim van Deventer. De finale begon nerveus. Van der Smissen miste de acquit- stoot en liet een mooie positie voor Vultink achter, die echter ma vier puntjes ook zijn zenu wen nog niet meester bleek te zijn. De negentienjarige Bra bander demarreerde nu met een reeks van 91, die echter nog te moeizaam was gespeeld om Vultink en zijn clan in on gerustheid te brengen. Maar toen de grootmeester zelf na 67 in ideale positie miste en de ballen in een trosje bijeen liet liggen, begon men nerveus op de stoelen heen en weer te schuiven. Zou Vultink, die er op uit is om dit seizoen alle bin-nen zijn bereik zijnde nationale titels te veroveren, nu al falen? Hij had vorige maand in Amersfoort ruimschoots gezegevierd in het 47/1, maar daar had Van der Smissen, de slanke biljarttove- naar uit St.-Willebrord, niet tot de deelnemers behoord. De Brabander, die wel eens van zichzelf heeft gezegd geen wed strijdzenuwen te kennen, maar sindsdien anders heeft getoond, liet het echter na vierenvijftig caramboles in zijn derde beurt afweten. Hij liet bovendien een niet al te moeilijke situatie op het biljart achter en was ge klopt. Vultink, in de war ge bracht door zijn missers in de eerste twee beurten, begon voorzichtig. Hij probeerde een paar niet gemakkelijke posi ties uit en drukte resoluut dooi toen, hij merkte over de inzin king heen te zijn. Nog een keer kwam hij in moeilijkhe den, toen de ballen ver uiteen rolden, maar met een schitte^ rende en riskante tweebander over de hele lengte van het biljart bracht hij na 175 ballen de partij weer onder controle Vultink was niet meer te stui ten. Typisch voor de Achter hoeker: Juist in de finale maakte hij met 329 de hoogste serie van het hele toernooi. aüg. pnt. h.s. gerri 1. Vultink 14 329 84.84 2. v. d. Smissen 11 304 57.86 3. Bessems 8 261 40.20 4. Velthuis 6 189 27.3) 5. Vet 5 186 35.2b 6. v. Nijnatitem 4 157 28.80 7. v, Deventer 4 180 26.18 8. Feeke 4 157 24.92 Hans Vultink BONN (SID-DPA) De topwedstrijd van het eerste programma van de tweede speelhelft in de Bundesliga was het treffen tussen Fortuna Dusseldorf en Bayern München. Ruim zestigduizend toeschouwers hebben een bij zonder aantrekkelijke wed strijd gezien. Voor Fortuna was het een uitermate gunsti ge dag. De ploeg bleef in de zevende achtereenvolgende wedstrijd ongeslagen en bezet nu met 23 punten een gedeel de tweede plaats. De leiding is in handen van Eintracht Frankfurt, dat op ei gen terrein met 21 van FC Köln won. Eintracht heeft 25 punten verzameld. Met twee punten achterstand volgen Bo- russia Mönchengladbach, Bay ern München, dat met 42 van Fortuna Dusseldorf ver loor en Fortuna. Fortuna was de gehele wed strijd sterker maar moest na 17 minuten toch toestaan dat Bayern München door Uii Höness de leiding nam. Twin tig minuten later maakte de thuisclub gelijk. Uit een vrije (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE/BEEK De kwestie van de toewijzing van liet Nederlands kam- I pioenschap op de weg voor profs, amateurs en dames Hoogerheide of het Limburgse Adsteeg-circuit is uitgegroeid tot een regelrechte prestigestrijd tussen het hoofdbe stuur van de KNWU en de sportcommissie van de wielrenunie. In feite heeft de sport- commissie afgelopen donderdag al gekozen voor het parkoers dat in het Westbrabantse l Hoogerheide is uitgezet. Daar waar Zeeland, Noord-Brabant en de Belgische provincie Antwerpen elkaar raken. Slechts een lid van de sportcommissie, de heer Förster, Lim- t burger en speciaal belast met de zaken van de profs in de Nederlandse wielrennerij, voelde niet zoveel voor het parkoers rond Hoogerheide in de gemeente Woensdrecht. Sentimenten zullen daarbij wel een rol hebben gespeeld. Ondanks het feit, dat de Isponcommissie qua meerder- Iheid (en die beslist) akkoord [ging met Hoogerheide besloot men donderdag toch nog het alternatief van vergunninghou der Ton Vissers (voor 72.000 [gulden) te gaan bekijken. Dat gebeurde afgelopen zaterdag j in Zuid-Limburg op het aan- gepaste Adsteeg-circuit. Daar WIELRENNEN: Door al» tweede te eindigen in een veld- f rit te Markelo heeft Herman Snoeijink uit Denekamp de ti- tel veldrijden van Overijssel veroverd. Winnaar van de wedstrijd werd Gert Wilde- I boer (Apeldoorn), derde Jan Spijker (Kampen). AUTOSPORT: De Britse fa- I briek Lola zal na een afwezig- Iheid van tien jaar weer terug- I keren in de formule-I-racerij. [Lola heeft ingeschreven voor [de Grote Prijs van Argentinië, j die op 13 januari te Buenos I Aires wordt gehouden. De wa gens zullen worden gereden laoor oud-wereldkampioen ('62 en '68) Graham Hill en Guy I Edwards, die zijn debuul [maakt in de formule-1. ATLETIEK: Een internatio nale veldloop in Hechtel (Bel- gje) heeft zowel bij de dames a's de heren een Nederlandse [overwinning opgeloverd. Thea Martens (Sprint) won de 3000 meter bij de dames voor de Belgische Odette Boes en Go- jmlieve Coenegracht (AV [Weert). SCHAKEN: In de achtste Ironde van het schaaktoernooi I e Hastings heeft Jan Timman [een half punt ingeboet op ziln concurrenten Koetsmin, Tal én ■Adorjan. Timman deelde het Ipunt met zijn naaste belagei [ozaboj terwijl Koetsmin (te- lf6" Hartston), Adorjan (tegen ISuttles) en Tal (tegen Rell- istab) het volle pond behaal- laen. Timman bezet nu de eer- [ste plaats met QVz punt. VOLLEYBAL: De Neder- Aandse kampioen volleybal bi} öames, Van Houten-VCH Bit Heerlen, heeft in de twee de ronde van het toernooi om ae Luropacup gewonnen van artizan Rijeka uit Zuid-Sla- K'uitslaS cvas 3—1 (15- 9,15-5,15-17,15-9). TENNIS: Zuid-Afrika heeft [een voorsprong van 2—0 geno- ben ln de wedstrijd tegen pcuador in Guayaquil uit de ™eede ronde van de Zuida enkaanse zone van het ten- inistoernooi om de Davis-be Kt D,e uitslagen van de eer- |S? enkelspelen zijn: Olvera IHewjtt 4_6 e6, 4—6: An- jdrado - Moo i 2 'j, 1 werd duidelijk, dat de sport commissie in een dilemma verkeerde. Het hoofdbestuur had namelijk laten weten, dat men het niet eens was met het feit, dat de sportcommissie- naar Hoogerheide was getogen om daar het parkoers te keu ren, omdat dat parkoers niet voorkwam op de lijst van vier mogelijkheden, waarop Ton Vissers de Nederlandse kam pioenschappen kreeg toegewe zen. De Oisterwijkse wieler- maniager voerde bij zijn offi ciële voordracht de parkoersen van Berg en Dal, Beekse Ber gen, Adsteeg en Cauberg op. Toen Vissers echter de titel strijd toegewezen kreeg, zocht het wieüercomité Hoogerheide Vooruit contact met hem. Hoogerheide Vooruit had zelf eerder ingeschreven op de Ne derlandse kampioenschappen maar miste die door het rela tief hoge bedrag dat Ton Vis sers over had voor de toewij zing. Vissers reisde toen naar Hoogerheide waar hij tot een akkoord kwam. Daarop stelde Vissers de aportcommissie van de KNWU op de hoogte, dat hij de Nederlandse kampioen schappen graag op het par koers in Hoogerheide zou wjl- len organiseren. Tegen deze laatste kandidatuur nu heeft het hoofdbestuur van de KNWU bezwaar. De „bonzen" van de wielrenunie willen Vissers houden aan zijn oor spronkelijke lijst van vier mo gelijkheden. Een deel van de sportcom missie is het daar duidelijk niet mee eens. De aanmerkin gen van het hoofdbestuur wor den zelfs door verschillende sportcommissieleden be schouwd als een inbreuk op de verdeelde taken. Taken, die omschreven zijn dat de sport commissie verantwoordelijk ts voor de sportieve kanten van de Nederlandse wielrennerij en het hoofdbestuur de be leidslijnen mag uitstippelen. Een van de sportcommissie leden, die liever niet zijn naam genoemd ziet: „Wij ne men deze zaak hoog op. Als het zo doorgaat zijn we wel verplicht om Hoogerheide goed te keuren. Enkelen vat, ons beschouwen dit als een inbreuk op alle afspraken die er in het verleden gemaakt zijn. Vandaar dat wij dinsdag avond eerst een gesprek wil len hebben met het hoofdbe stuur. Daarna zullen wij als sportcommissie onze beslissing bekend maken. Intussen echter is die beslis sing al gevallen. Zaterdag middag deelde Bas Goud voor zitter Jan Jansen van het wie- lerro Hoo ;erheide Vooruit namelijk per telefoon mee, dai hij nog niet kon zeggen waar de Nederlandse kampioen schappen zouden worden ge houden, maar dat de sportcom missie wel een besluit had ge nomen. Aan te nemen valt nn, dat Hoogerheide inderdaad de kampioenschappen krijgt toe gewezen. Zeker, omdat de sportcommissie de taken met het hoofdbestuur gescheiden wil houden. En ook, omdat de zaak in Hoogerheide financieel geheel en organisatorisch voor een groot gedeelte rond is, terwijl Ton Vissers ln Zuid-Limburg nog geen enkele afspraak heeft gemaakt De mededeling van sportcommis- sïelid Bas Goud aan Jansen: „Hoogerheide blijft voor hon derd procent kandidaat" en de uitspraak van Bas Goud dat de sportcommissie het Ad steeg-circuit zaterdagmiddag niet heeft goedgekeurd onder schrijven dat. ROB VAN DEURSEN (Van onze sportmedewerker) ANTWERPEN Ex-we reldkampioen. achter zware motoren Theo Verschuren is zaterdagavond winnaar gewor den van de „Grote Prijs van \ntwerpen" achter zware mo toren. Van de drie races schreef bij de tweede en der de op zijn nrram. Wereldkam pioen Cees Siam won de eer ste. Eindstand: 1. Verscnueren, 2. Stam, 3. De Wit, 4. De Loof, 5. Kemper. Jan de Jong: Groot aandeel in gelijk spel van NAC. trap van Geye schoot Hansen de bal onhoudbaar langs Mai- er: 11. Ook na de rust bleef Fortuna furieus aanvallen. Via Egon Kohnen, de middenvel der die na een ernstige blessu re m november zijn rentree maakte en nu de beste man v,an net veid was, kwam For tuna tussen de 55ste en 60ste minuut op 31. Het teleur stellende Bayern slaagde er nog wei in via Zobel dichter bij te komen maar in de 89e minuut herstelde Herzog de ruarge van twee doelpunten. Gerd Müller had tegen Zewe niets in te brengen. Vielen er in Düsseidorf zes doelpunten, in Keulen scoor den Fortuna en Borussia Mönchengladbach acht maal. De bezoekers eisten vijf van die goals op. Jupp Heynckes stelde de zege van de Borus- sen veilig door in de tweede helft in een tijdsbestek van 20 minuten een onvervalste hat trick te scoren. De overwin ning eiste wel het een en an der van de zenuwen van de toeschouwers. Fortuna nam twee maal de leiding: 10 en 32. Bij twee van die drie goals ging doelman Kleff be paald niet vrij uit. Hij had het geluk dat Heynckes zo pro ductief was. Heynckes is nu met 17 doelpunten topscorer in de Bundesliga, Gerd Müller slaat tweede met 15 treffers. Eintracht Frankfurt kwam SYDNEY De Australische Jenny Tnrall heeft zaterdag tijdens wedstrijden in Sydney het wereldrecord 800 meter vrije slag dames gebracht op 8.50.1 Het record (8.52.97) was sinds 9 september van het vo rig jaar in handen van de Italiaanse Novella Calligaris, die haar prestatie ln Belgrado leverde. De nieuwe wereldrecord- houdster is slechts 13 jaar, meet 1.58 meter en weegt 47,5 kilogram. De 14-jarige Sally Lockyear, de beste vriendin van Jenny Turrall, bleef ads tweede met 8.50.3 ook ruim ondre het oude wereldrecord. Ook andere meisjes kwamen tij-diens de wedstrijden om de zwemfcampioensehappen van Nieuw-Zuid-Wales tot opmer kelijke prestaties. Zo won dé 14-j-ari-ge Sonya Gray de finale 100 meter vrije slag dames in 59.6 seconden nadat zij in de series reeds 59.9 seconden had gezwommen. (Van onze sportredactie) ALKMAAR NAC zou niets te mopperen hebben gehad, als zij na een kwartier al tegen een achterstand van 30 zouden hebben gekeken. En dat het scorebord na afloop nog steeds 00 wees in plaats van 50, mocht compleet een voetbalwonder heten. Want AZ '67 veegde NAC van het veld. Maar tezelfdertijd groeide in die periode de vecht lust van de Bredanaars naar een zeldzaam hoogtepunt. En bovendien werd hun zelfvertrouwen geschraagd, omdat zij het patente middel vonden om de aanvalsgolven van AZ te temperen: sterk gegroepeerd voetballen op de eigen helft en enkele felle tegencounters. Doelman Jan de Jong ver richtte de ongelooflijkste red dingen. Arie Delmotte groeide naar een grote vorm. En Daar, Schrijvers regeerde ais een veldheer. Zonder eigenlijk in paniek te komen, maar we met het veilige motto var „weg is weg", klaarde de de 'ensie van de gasten de moei lijkste situaties. Op het wapei van pure taktiek hield NAC in de tweede helft vast, wat he in de eerste niet zonder geluk had veroverd: een kostbaar puntje in een verduiveld moeilijke uitwedstrijd. Daar zag het, in het prille regin van deze wedstrijd al- asbehalve n-aar uit. De trouwe 4AC-supporters verbleekten bij het geweld dat AZ 67 ont ketende. Bakker trok aan de ïoodrem tegen Hogesteger. De fomg redde bij een kopbal van Sist met zijn voet en in de volgende seconde beukte hij ren omhaal van Frank uit het toel. Bakker redde bij een felle inzet van diezelfde Frank op de doellijn. Nygard, Kist en Wil-dbret zetten vooral rechtsback Blom voor zware problemen, maar Quaars en Bouwmeester brachten gaan deweg wat rust op het mid denveld. Alkmaar rook het doelpunt, maar De Jonig wist van geen wijken, noch bij een strie mend schot van Frank, noch bij een uitval van Kist. En weer was Bakker bij een schuiver van De Jager die n-a een half u-ur was ingeval len voor Vredenburg op de doellijn present om De Jon-g de broodnodige assistentie te verlenen. Vlak na de thee dook De Jong moedig op de schoen van Kist. In die periode lachte het geluk de Brabanders ook enigszins toe, toen scheids rechter Vervoort een hands-ge val van Blom in het straf schopgebied achteloos weg wuifde. Vermeulen werd ech ter genoteerd wegens vasthou den. Alkmaar dacht nog meer -iruk te kunnen uitoefenen door Surendonk in te zetten voor De Jager, maar die zet beantwoordde Wuilems door Bouwmeester die een pa tente partij had vertolkt op te offeren voor Dierickx, die de Bredase verdediging wat meer body gaf. Brouwers, die geen vierkante meter ruimte had gekregen, moest het veld nog ruimen voor Van Rooy, een lastige stoorzender, die technisch echter nog veel te kort komt. Maar NAC hield stand. Het Alkmaarse slag zwaard verloor zijn scherpte op de betonnen muur, die Schrij vers en de zijnen hadden op gericht. Met drie punten uit twee wedstrijden en J-an de Jon-g in ongenaakbare vorm en Schrij- yens die praktisch met de mi nuut zijn oude wedstrijdritme terugkrijgt, schijnen de som berste dagen voor de Breda naars voorbij. JAN KRIJN LONDEN (ANP) Geen van de Engelse eeistedivisie- clubs, die zaterdag in de derde ronde van de FA-cup in het veld kwam, is uitgeschakeld door een vereniging die lager speelde. Desondanks was er zaterdag een aantal sensatio nele uitslagen. Liverpool, nummer twee uit de eerste divisie kwam op ei gen veld niet verder dan een gelijk spel (22) tegen Don- easter Rovers, laatste in de vierde en laagste klasse. Leeds United bleef ongeslagen, maar moet om in het betertoernooi te blijven nog eens tegen Wol verhampton spelen (11). Twee van de drie verenigin gen die niet in de league spe len, moeten opnieuw in de slag. Hendon speelde 11 bij 'Je- "istle en Boston United letiwong Derby in een uit wedstrijd: 00. Hereford uit de derde divisie dwong West Ham United tot het uiterste in een Incidentrijke wedstrijd, die met 11 eindigde. Leeds United, de ongenaak bare leider uit de eerste ctivi- ste, was in zijn eerste beker- optreden dicht bij uitschake ling. Tien minuten na rust zet te John Richards Wolverhamp ton, vo-rig jaar in d-e halve finale doo-r Leeds ui-rgescha- k-eld, o-p winst. Pas acht minu ten voor het einde maakte Pe ter Lorrimer gelijk uit een strafschop. Kevin Keegam scoorde al in de vierde minuut voor Liverpool, maar Kitchen en O'Ca-llaghan gaven Doncas- ter Rovers bij rust een voor sprong van 21. Keegan zorg de er met zijn tweede doel punt, een kwartier n-a rust voor dat Liverpool ten minste nog een keer tegen de club uit de vierde divisie kan spelen. Derby County, dait bijna twintig jaar gel-eden voor de beker met 16 van Boston United verloor, had weer d-e hand-en vol aan de vereniging die niet in de league speelt. Er werd niet gescoo-rd. Newcastle Un-ited had niet genoeg aan een doelpunt van Pat Howard, want na rust maakte Rod Hai der gelijk voor Hendon. Hereford nam halverwege Je eerste helft een voorsprong tegen West Ham United, die pas in de laatste minuut teniet werd ged-a-an door Pa-t Hol land. Tussen de beide doel punten raakte West Ham Uni- ted-aanv-oerder Moore- kwijt met een enkel-blessure en McDowell met vermoedelijk een gebro-ken enkel. Bobby Go-uld van de Hammers kreeg een officiële waarschuwing en het publiek werd via de radio- insita-Ilatie door de politie ge maand niet langer voorwerpen; op het speelveld te gooien. Van de éersted-i-visclubs ver dwenen Sheffield (23 bij Ipswich) en Tottenham Hot spur (01 bij Leieester). Chelsea dankte het aan zijn doel-man John Phillips dat de pl-oeg nog eens de Londense derby tegen Queens Park Ran gers mag spelen. Phillips stop te een strafschop. Bekerhouder Sunderland redde het net te gen Carlisle, 00. In de Schotse eerste divisie versterkte Celtic zijn positie »a-n de top. Voor de vijfde keer in dit seizoen stond de ploeg tegenover rivaal Ran gers. Het werd de vierde overwinning van Celtic: 10, dank zij een treffer van Bob by Leroux. Hibernian bleef tweede, op zeven punten, dank zij een overwinning met 30 op East Fife. SCHAATSEN: Dries van A/ijhe uit Oosterwolde, de Ne Jerlandse kampioen wielren nen op de weg bij de ama teurs, heeft op de kunstijsbaan uan Alkmaar een schaatswed strijd over een uur gewon nen. weer aan de leiding door de winst van 21 op FC Köln en iiet verlies van Bayern München. International Jürgen Grabowski zorgde ln de 79ste minuut door een schitterend doelpunt dat de winst in Frankfort bleef. Na een half uur hadden de bezoekers de leiding genomen door een doelpunt van Müller. Nog geen twee minuten later was het weer gelijk toen Frankfurts amateurspeler Helmut Müller scoorde. AMSTELVEEN (ANP) Peter Post, wedstrijdleider van de Rotterdamse zesdaagse, die op 17 januari begint, ls er opnieuw In geslaagd Merckx voor zijn wedstrijd te contrac teren Eddy Merckx zal, net als m de vorige Rotterdamse zes daagse, rijden met Patrick Sercu. Het koppel Merckx- Sercu zal in Rotterdam ook weer Pijnen en Duyndam als koppel ontmoeten, het tweetal dat de vorige Rotterdamse zesdaagse won. Peter Post heeft na langdu rige onderhandelingen Merckx geen vetter contract behoeven te geven dan de vorige keer. Jean van Buggerthout, de ma nager van Merckx is tegelij kertijd organisator van de Antwerpse zesdaagse en daar wilde hij graag een „ingere den" Merckx aan de start heb ben. Ook hij heeft er bij Merckx op aangedrongen in Rotterdam te starten. ROTTERDAM (ANP) De wedstrijd Excelsior - PSV voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker zal in Eindhoven worden ge speeld. De KNVB heeft geen bezwaar tegen omzetting van de wedstrijd. Doordat PSV een inhaal wedstrijd moet spelen tegen Roda JC kan de bekerwed strijd op 20 januari niet door gaan. De KNVB wilde daarop de wedstrijd verplaatsen naar een midweekse dag. Excelsior heeft echter niet de beschik king over een lichtinstallatie en de Rotterdammers voelden er weinig voor uit te wijken naar het Feyenoord-stadion of het Sparta-kasteel. De datum voor het duel in Eindhoven is nog niet vastgesteld. De ont moeting moet in elk geval voor 24 februari plaats vin den FRANKFORT (ANP) De Westduitse voetbalbond heeft zaterdag in Frankfort besloten de oud-international Rainer Libuda te begenadigen en weer speelgerechtigd te ver klaren. Libuda was destijds in de omkoopaffaire gestraft met een levenslange schorsing. De 30-jarige ex-Schalke '04 spe ler, die nu bij de Franse club Strasbourg onder contract staat, moet wel aan zijn finan ciële verplichtingen ten op zichte van de bond (hij is ongeveer 6000 mark schuldig) voldoen en zijn klacht bij een neutrale arbitragecommissie intrekken. Strasbourg dreigde onlangs met een eis tot scha devergoeding. Over drie ande re ex-Schalkespelers, die bij net omkoopschandaal waren betrokken en tot 1 maart ge schorst rijn (Klaus Fichtel, Aki Lütkebohmert en Rolf Rüssmann) werd geen beslis sing genomen (ADVERTENTIE) Iedere week 26 weken lang! kunt u voor ƒ1 dit prachtige geschenk van Philips winnen, wanneer u deelneemt aan de Natio nale Puzzelactie in deze krant ten bate van de Stichting Natuurbe- houd en Natuurbeschermingseducatie. Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastische Philips kieuren- ontvanger. U geniet van het royale 66 cm. grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TV! Deze luxe Philips all-transistor heeft een winkelwaarde van 2.595.- en is een geschenk van Philips Nederland B.V.

de Stem | 1974 | | pagina 11