Oliebollen en felicitaties bij ond en nieuw O.-Z.-Vlaanderen W.S.F. stelde hengeldata vast Cling se fanfare „Weldoen door Vermaak" had gunstig 1973 De Stem /De Vrile Zeeuw Jcicl Zee MUZEN MET ODD EN NIEUW een milji Schieting in IJzendijke stad streek tBHHHI Hoïel Internationa! HULST HET ADRES Axel Duiven-expo Koewacht Aardenburg Vaste brandstoffen Graauw Zaamslag Hulst Cl inge Koewacht Sas van Gent Hulst, werkt aan oprichting eigen schaakclub V erkeerscursus Veilig Verkeer Van Leuven" k AUTO DO MIST IN SLOOT Beenbreuk b auto-ongeval Droog Woensdag 2 januari 1974 9 De oliebollen, die voor een deel het komend carnaval moeten financieren, zien er ook op de foto smakelijk uit. (Van onze correspondent) TERNEUZEN 'Tijdens een vergadering van de Wester- schelde Federatie zijn de data vastgesteld van de interna tionale zeehengelwedstrjjden, die in 1974 zullen worden gehouden en die allemaal meetellen voor het kampioen schap van de W.S.F. (ADVERTENTIE) H.S.V. De Wielingen te Cad- zand opent de rij op 15 april met een wedstrijd, die gehou den wordt van 11 tot 14 uui. Daarna volgt IJzendijke op 21 april (12-15 uur) onder voorbe houd dat deze wedstrijd wordt verschoven naar 4 mei als de Algemene Hengelaars Bond, district Zeeland, op 20 april selectiewedstrijden houdt. De verdere data zijn: O.N.I. in Terneuzen op 18 mei van 10.30 tot 13.30 uur, Nummer Eén in Nummer Eén op 21 juli van 13.45 tot 10.45 uur, Philips in Terneuzen op 4 augustus van 13.30 tot 16.30 uur, Zee krab in Breskens op 18 augus tus van 13 tot 16 uur. Z.H.C. in Sluiskil op 1 september van 13 tot 16 uur, Sport en Genoe gen in Hoek op 28 september van 11.15 tot 14.15 uur. De mogelijkheid dat hieraan nog een internationale wed strijd zal worden toegevoegd, is niet uitgesloten. De bestu ren van de twee verenigingen, H.V.S.O. in Zaamslag en De Hoop in Terneuzen, gaan zich beraden over de vraag of het niet mogelijk is in 1974 geza menlijk een internationale wedstrijd te organiseren. (ADVERTENTIE) HULST - Tel. 01140 -3453* KOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 Op de vergadering, die werd bijgewoond door een afvaardi ging van de Belgische Federa tie, heeft de voorzitter van deze federatie, de heer Van de Moeren uit Gent, de data be kendgemaakt van de zeehen- gelwedstrijden van de Belgi sche zusterverenigingen. Dit zijn: 24 maart Noordzeevissers in Knokke-Heist van 11 tot 14 uur, 12 mei Molenvassers in Zee-brugge van 12 tot 15 uur, 16 juni Blanikenbenge van 11 tot 14 uur, 15 september Pa relvissers in Wenduine van 10.30 tot 13.30 uur, 29 septem ber Tarpoenvissers in Wes- teinde van 11 tot 14 uur, 20 oktober O.F.C. Oostende van II tot 14 uur. De wedstrijd voor de be stuursleden van alle bij de W.S.F. aangesloten verenigin gen al gehouden worden op 23 maart. Deze wedstrijd zal door Z.H.C. uit Sluiskil wor den georganiseerd. VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK Filmavond Zaterdagavond houdt de Axelse postduiven vereniging De Verwachting een filmavond. Deze vindt plaaats in het clublokaal bij A. Baart. Deze film zal de levensloop laten zien van een duif. Tevens zijn op deze film een aantzl bekende Zeeuwse hokken te zien. De filmavond is zowel voor leden als voor niet-leden beheel gratis toe gankelijk. Ook is er nog een gratis verloting met veel prij zen De filmavond is 4 januari en begint om halfacht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Axelse post duivenvereniging De Ver wachting heeft weer met suc ces de traditionele duivenshow gehouden. Men heeft deze keer een record-aantal inzen dingen gehad. Ook de publieke belangstel ling was enorm groot. Aan deze show was tevens een verko ping verbonden, die eveneens de nodige belangstelling had. Keurmeester was de heer Za gers uit Bergen op Zoom, die bekend staat als één van de beste keurmeesters van Zuid- Nederland. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de vereniging de heer J- Giele. Uitslagen: Oude doffers 1 en kampioen Fl. van Acker, 2 Herman en Zn, 3 G. Serrarens 4 Herman en Zn 5 B Burm. Jaarling doffers 1 en kampi oen J. Weezepoel 2 KI. van Acker 3 Herman en Zn 4 C. Koster-Dey 5 J. Arens. Jonge doffers 1 en kampioen E. Za- man, 2 E Zaman 3 Herman en Zn 4 G. Meyer 5 A. Arens. Oude duiviranen 1 en kampi oen J. Nolet 2 J. Vasseur 3 C. Koster-Dey 4 J. Vinke, 5 E. Zaman. Jaarling duivinnen 1 en kampioen Fl. van Acker 2 J. Vinke, 3 D. Dieleman 4 C. Koster-Dey 5 Herman en Zn. Jonge duivinnen 1 en kampi oen Herman en Zn 2 J. Nolet 3 C. Koster-Dey 4 A. Arens, 5 P. Lenos. Boiling De Ware Vrien den hielden in café De Zwaan de laatste clubbolling van het jaar. De uitslagen waren als volgt: C. Dhondt - J. Simpe laar 10-7, Th, Dhondt - 1. Hojg 10-3, E. Verhulst - B. Bauwens 6 -10, P. Boekhout - A. de Smet 10-3, W. Rootsaert - L. de Hon 10-2, J. Hol 10. Kampioen 1973 werd J. Sim pelaar met 96 punten. Verdere rangschikking: 2. P. Boekhout 91, 3. L. de Hon en Th. Dhondt 85, 4. W. Rootsaert 82, 5. C. Dhondt 68, 6. E. Verhulst 65. 7. P. Staelens 60, 8. A. de Smet 54, 9. J. Houg 51, 10. C. Gijs 43, 11. B. Bauwens 42, 12 W. Claus 38, 13. J. Hol 36, 14. A. Standaert 30, 15. R. Dhondt 7, 16. P. Temmerman 3. Uit slag kerstholling: 1. C. Dhondt - L. de Hon, 2. Th. Dhondt - E. Verhulst, 3. P. Boekhout - J. Simpelaar, 4. C. Gijs (bij loting), 5. P. Staelens - J. Hoi, 6. A. de Smet - J. Houg. Schieting Aan de hanen- set, iet: ng van Sint Sebastiaan namer 85 schutters deel. De uitslagen: eerste hoogvogel: J. Cattoor unit Maldegem, tweede hoogvogel: D. D'hooge uit Mal degem, eerste zijvogel: C. Walrave uit Knokke, tweede zijvogel: A. Martens uit 's Heerenihoek, eerste kal: J. van de Broecke uit Breskens, tweede kal: O. Devinck uit Oedelem, beker: E. Degrande uit Maldegem. Hanen: 1. A. Dhondt uit Sluis. 2. M. Boer man uit IJzendijke, 3. O. De- candt uit Maldegem, 4. A. Boerman uit IJzendijke, 5. L. Neijt uit Knesselae-re, 6. A. Temmerman uit Moerkerke, 7. R. WSldemauwe uit Oedelem, 8. E. Laureijms uit Maldegem, 10. A. Deoonimck uit Malde gem, 10. W. van Landegem uit Maldegem. Prijsvogel: A. de Baere uit IJzendijke. (ADVERTENTIE) FOKKE's VERENIGDE STEENKOLEN- EN OLIEHANDEL, B.V. HULST Telefoon 01140 - 4151 (Van onze correspondent) CLINGE De fanfare „Weldoen door Vermaak" heeft aan 1973 een bijzonder goed jaar gehad. Tot deze con clusie is voorzitter Fr. Plas schaert gekomen tijdens een druk bezochte ledenvergade ring van het muziekgezelschap in „De Troubadour" in Clin- ge. Er is de afgelopen maanden in kort tijdsbestek veel veran derd, en volgens voorzitter Plasschaert zijn er ook nogal wat veranderingen op til. Dat neemt niet weg, dat het op dit moment met de vereniging bijzonder goed gaat Ook de financiële oosi'to is veel ver beterd, onder meer dank zij de steun van de plaatselijke bevolking. In 1973 werden er aan het gezelschap drie instrumenten geschonken door dr. H. Bra- bers, C. van der Kelen en een dame, die onbekend wenst te blijven. Verder is het bijna zeker, dat de muzikanten en de majoretten het komend voorjaar in splinternieuwe uniformen de straat kunnen optrekken. Tijdens de jongste ledenver gadering moest onder meer een bestuursverkiezing wor den gehouden in verband met het aftreden van de heren J Catry en Chr. Burm, Tijdens de bestuursverkiezing werden de volgende leden in het be st'-"- gekoze-- G. -'an Boven S B' tmaert, Acke en L Pajuwels. Het bestuur is daar mee 'weer op de normale sterkte van elf man. Een an der punt van bespreking was de contributie, die in vergelij king met andere verenigingen bij „Weldoen door Vermaak" nog erg laag is. Daarom werd een voorstel gelanceerd om het bedrag tot vijftien gulden te verhogen. Dit bedrag za) zowel door de muzikanten als de ereleden per jaar betaald moeten worden. Al-s er meer dere leden uit hetzelfde gezin zijn, dan is korting mogelijk Behoudens enkele opmerkin gen van sommige leden, war het merendeel ervan over tuigd, dat de verhoging voor een goed beleid absoluut nood- zakeljk wais. Ook met betrek king tot de paoieractie waren er op deze bijeenkomst posi tieve geluiden te beluisteren Het aantal medewerkers kan nog steeds worden uitgebreid, zodat een vlotte inzameling mogelijk wordt. In het afgelo pen jaar werd voor meer dan 4000 gulden aan oud papier opgehaald. Ondanks de enorme inzet van sommige leden blijft het volgens voorzitter Phsschaert toch nodig om een renteloze lening van 10.000 gulden aan te gaan voor de financiering van verdere activiteiten. Ui teraard kwam tijdens deze bijeenkomst niet alleen de za kelijke zijde van het muziek gezelschap aan de orde. Diri gent G. Pilaet besteedde aan dacht aan de muzikale aspec ten, en toonde zich op dat punt niet ontevreden. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN/KLOOS- TERZANDE De carna valsverenigingen van Sint Jansteen en Kloosterzande hebben het oude jaar uitge luid met een overvloed aan oliebollen. Niet voor eigen consumptie, maar voor de bevolking van beide plaat sen. De in olie gebruinde lekker nijen moesten 'er voor zorgen, dat de kas van de carnavals clubs enigszins werd gespekt met het oog op het naderende carnaval. Zowel in Sint-Jan steen als in Kloosterzande gin gen de bollen er in als koek bij de duizenden klanten, die zich in de loop van de dag aanmeldden. Teams van vrij willigers en vrijwilligsters zorgden respectievelijk voor het bakken en de distributie, dat het er daarbij vaak vrolijk aan toeging, hoeft uiteraard geen betoog. De oliebollenac ties vormden overigens slechts één van de tradities, die met oud en nieuw in ere worden gehouden. Op 1 januari waren er uiter aard ook weer de nieuwjaars recepties. In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen beet gistermorgen om elf uur de gemeente Hon- tenisse de spits af. Hoewel de noodzaak van de nieuwjaars receptie de afgelopen maand in de gemeenteraad nog ter discussie is gesteld, maakte toch nog een tamelijk groot aantal mensen van de gelegen heid gebruik om het gemeen tebestuur de hand te druk ken. Wel gezellig, maar merkbaar minder druk dan vorig jaar was het gistermiddag tijdens de nieuwjaarsreceptie in de burgerzaal van het Hulster stadhuis. Ook hier maakten tal van verenigingsvertegenwoor digers van de gelegenheid ge bruik om elkaar en he-f ge meentebestuur voor 1974 de beste wensen aan te bieden. Of het nu de naar aanlei ding van de oliecrisis gepropa geerde bezuinigingen waren, die hun invloed op het bezoe kersaantal hadden, of de ge zelligheid thuis, is niet be kend. Feit was wel, dat er naast de vele vertrouwde ge zichten ditmaal ook verschil lende ontbraken. KPJ De Katholieke Plat- tolandsjongeren houden vrij dag 4 januari hun algemene vergadering in de zaal bij V. de Caluwé. Op de agenda staat onder meer een bestuursver kiezing. Aftredend zijn F. van Campen M. Steyaert en J. Heyens. De heer Van Campén en mej. Steyaert stellen zich niet meer herkiesbaar. Op de vergadering zal tevens het winterprogramma worden be sproken. KPJ II De KPJ-afdeling Graauw heeft in zaal De Calu wé een quiz-avond gehouden, waarbij de vragen waren ont leend aan een film over Kruisridder. Er namen 22 le den aan deel. Als winnaars kwamen P. Steyaert en V. d» Caluwé uit de bus. Wielercomité Het Wieier- comité Graauw organiseert voor zaterdag 26 januari een reis naar de Vader Abraham show in Oostmalle in Belgi, waaraan onder meer aan mee werken Ria Valk, Vader Abra ham, Ben Cramer, Bueno de Musquita, De Kermisklanten en nog vele anderen. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij P. Taalman, Rozen straat i7 in Graauw. Het ver trek is bepaald op halfzeven. D.V.V. In café Het Wa pen van Zeeland hebben de leden van de kaartvereniging D.V.V. de laatste ronde ge speeld, die meetelde voor het individuele kampioenschap voor 1973. Voor de tweede maal in drie jaar tijd ging de titel naar A. de Zeeuw, die in deze competitie 511 punten behaalde. De verdere klasse ring was: 2. J. de Koeijer 489, 3. Jac. van Doorn 479, 4. J. van Doorn 469, 5. F. van de Bergen 468. Tijdens de jaar vergadering, die op 11 januari wordt gehouden, zullen de be kers en de medailles aan de kampioen en de andere prijs winnaars worden uitgereikt. De uitslag van de laatste wed strijd was: 1. Jac. de Koeijer 53 punten, 2. M. Allaart 51, 3 C. va,n Doorn 49, 4. F. van de Bergen 47, 5. J. de Feijter 45. Vrije kaarting In café Het Wapen van Zeeland hield de kaartvereniging D.V.V. een vrije kaartinig. waaraan zestig personen deelnamen. De uit dagen waren als volgt: 1. Joh. de Feijter uit Zaamslag, 2. A can Eeckman uit Terneuzen, 3 R. Dieleman uit Zaamslag, 4 F. van de Bergen uit Zaam slag, 5. A. Scheele uit Axel. 6. J. Bareman uit Terneuzen, 7 F. Stouthamer uit Axel, 8. J- Buijze uit Othene, 9. J. de Jonge uit Zaamslag, 10. R. Scheele ui t Axel. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zondag op maanda om ongeveer één uur werd in de Nieuwstraat te Terneuzen M. H. uit Hontenis- s« aangehouden, omdait hij zonder vergunning met zijn personenauto reed. Nog geen half uur later werd W. v.d. W. uit Terneuzen wegens hetzelf de feit in de Axelsestraait aan gehouden. De beide auto's werden tot maandagvoormiddag in beslag ge-romen. Tegen bei de overtreders werd proces verbaal opgemaakt. Toen L. I. de R uit de Huijgensstraat te Terneuzen maandagmorgen zijn auto startte, vloog de motor in brand. De brandweer bluste het vuur, maan: de auto was total loss. 9 Op het kruispunt Boeregaat- Herbert Dowweg te Terneu zen slipte de personenauto van M. A. de R. uit Terneuzen, ten gevolge van een to hoge snel heid. In de berm sloeg de auto over de kop en werd zwaar beschadigd. De bestuurder kwam er zonder letsel af. In de nacht van. zondag op maandag werd gepoogd een inbraak te plegen in de super markt van Albert Heijn in het winkelcentrum Zuid te Ter neuzen. Met valse sleutels pro beerden de dieven twee deu ren te openen, maar de sleu tels braken af, zodat zij onver richter zake afdropen. Maandagmorgen, toen hij naar zijn werk wilde gaan, ontdekte W. S. in de Diepen- brockstraat te Terneuzen dat zijn auto was gestolen. In de loop van de morgen werd de auto teruggevonden nabij de marechausseekazerne te Ter neuzen. 9 Maandagnamiddag om h'alf- vier landde op het zweefvlieg- veld in de Wijkhuispolder na bij 'Terneuzen een motorvlieg tuig, Moran oo-G.A.8. van de Gentse flyingclub, bestuurd door de heer C. D. A. Ver meulen uit IJzendijke. In het toestel zaten nog drie passa giers. De piloot koos dit vlieg veld uit voorzorg, omdat het vliegveld te Gent ten gevolge van de mist niet bereikbaar was. Het vliegtuig maakte een perfecte landing. In de bocht nabij de Kraagbrug, op de weg Terho- le-Hoek is de motorrijder B.T.W. uit Ridderkerk maan dagvoormiddag gevallen. De bestuurder werd niet gewond. Er ontstond enige schade aan de motor. 9 Bij het verlaten van het parkeerterrein van het restau rant De Kraag, verleende de autobestuurder J. B. V. uit Terneuzen, op de eerste nieuwjaarsdag geen voorrang aan de bromfietsbestuurder J. W. van Z., eveneens woonach tig in Terneuzen. De bromfiet ser kwam te vallen en brak zijn enkel. Dokter Van Herk verleende de eerste hulp. Expositie In het patro naat in Hulst wordt vrijdag 11 en zaterdag 12 januari een ex positie gehouden met artikelen uit Oost-Afrika en houtsnij werk uit Tanzania en Mozam bique. De tentoonstelling wordt georganiseerd door pa ter Jac. Sol en is op vrijdag geopend van tien tot zeven en op zaterdag van tien tot vier uur. De tentoongestelde arti kelen zijn ook te koop. Prijskaarting. Aan een prijskaarting in Hotel van Oosterom hebben zestig perso nen deelgenomen. Uitslag win naarsronde: 1. G. Voet - H. Colsen, 2. F. Herweg - J. Hoogstad, 3. A. van Oosterom - J. de Kert, 4 Schonenberg - J. Frijser, 5 A. de Nijs - Jo Leeraert, 6 Bakker - R. v. d. Brande, 7 Lauwers - Brooy- mans, 8 G. de Bruijn - Mooct- hamer, .Verliezersronde: 1. G. Kas - V. van Helsland, 2 A. van Iteghem - G. Riske, 3 W. Brand - A. Pleunis, 4 J. v. d. Voorde - W. Avermans. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE In het Hof- zichttheater te IJzendijke werd een schieting gehouden, waaraan zeventig schutters, die afkomstig waren uit zes tien pelotons, meededen. De uitslag is als volgt: hoog vogel: E. Dossehe van club Sporthuis uit Waarschoot, eer ste zij vogel: E. Louwereijns van Sporthuis uit Waarschoot, tweede zij vogel: A. Ivens van Hofzicht uit Sluiskil, extra prijs: G. Doen® van Hofzicht uit IJzendijke. meeste vogels: U. Willllems van Dorpszicht uit St. Magriete. Aan de zogenaamde autoloze zondagschieting werd door ne gentien schutters deelgeno men. De uitslagen: hoogvogel: A. Boerman, zij vogels: L. Groosman, vliegende vogel: W. van Nispen, meest» vogels: Ach Mussche. ARNEMUIDEN Het Zilveren Schor, Work shop, met Willem Breuker, Ham Bennink en Tom de Graaf (leeftijd 16 jaar en ouder). AXEL Jeugdhaven Axel 14.00 uur, filmfestival. Film Tor- nan. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 uur, Pinoccio, a.l.; 20.00 uur, Het gebeurde in het westen, 14 j. (Once upon a time in the west). Het Markiezenhof, 127 teke ningen van Bergen op Zoom tot en met de 18e eeuw. Geo pend dag. 14.00 tot 17.00 uur (t.m. 27 januari). GOES Goes' Museum Expositie schilderijen en wandkleden van Janneke Rammeloo-Weij- land, geopend: ma. t.m. zat. 9.00-12.00 en 14.00-17.00 uur (t.m. 4 jan.). MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis, Kerstsa lon Zeeuwse Kunstkring, geo pend 14.00-17.00 uur, t.m. 12 januari. Zeeuws Museum, Abdij plein, tekeningen van Zeeuwse monumenten, boerderijen en schuren van architect J. Oud (1887-1963), tevens collectie prentbriefkaarten van Walche ren, geopend dag. 10.01-12.30 en 13.30-17.00 uur (t.m. 31 ja nuari). ROTTERDAM De Doelen (Hal), 12.45 uur, R.K.S. i.s.m. De Doelen, kof fieconcert. De Doelen (kleine zaal), 20.15 uur. Pro Arte Se rie. Richard Stein, piano. Hof pleintheater, 20.15 uur, Tête a Ted. 3. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie van amateuristische kunst uit West- en Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen met schilderijen, tekeningen, keramiek, beeld houwwerk en wandkleden (t.m. 14 februari 1974). Geo pend van 14.00-16.00 uur. ANTWERPEN Volkenkundig Museum, Gil- dekamerstraat 2-6, collectie Wiegersma Nederlandse volks kunst; geopend dag. van 10.00- 17.00 uur. Maandag gesloten (t.m. 5 januari). GENT St.-Pietersabdij, werken van Felix de Boeck en „Forum van de Grafiek" (t.m. 6 jan.). Loterij De carnavans- stichting De Kriekeputters heeft in Clinge huis-aan-huis een loterij gehouden. De actie werd ondersteund door een versierde driewieler met daar op een geluidsinstallatie. De actie is geheel naar wens ver lopen. Kaarting Tijdens de teer- dag van de spafarkas in Koe wacht bij A. de Schepper werd een kaarting gehouden, waarbij A. Matteilee en A. Au- denaerde als eersteh uit de bus kwamen, en het koppel B. v. d. Sijpt en L. Roelanidis als tweede. Aan de kaarting namen twintig personen deel. Twaalf deelnemers waren er bij het teerlingen. De uitslag- daar is: 1 A. de Sohepper-mevr. Van Dam; 2 mevr. Roelands-mevr. Van H-ove; 3 mevr. Van Poele- mevr. Audenaarde; 4 mevr. Meeuwse-juffrouw Woumans en 5 mevr. Rogist-mevr. In- gels. Het Groene Laken De biljartvereniging Het Groene Laken houdt voor de leden een toernooi om het drieban denkampioenschap handicap. Tijdens de maand januari wordt er elke vrijdagavond gespeeld in zaal Reseda. Het bestuur heeft diverse leuke prijzen beschikbaar gesteld. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op maandag 7 januari om acht uur wordt er in Den Duliaert een scha ka- vond gehouden met de bedoe ling na te gaan, hoe in Hulst de belangstelling voor deze sport is. Als die interesse groot genoeg is zullen pogin gen in het werk gesteld wor den, om een club in het leven te roepen. Initiatiefnemers zijn de he ren I. Franse, R.J. Scheele, J.H. Stoite en W. Vermaire, Volgens deze heren is er in Hulsit sprake van een groeien de belangstelling voor de schaaksport, maar is er tot op heden van de oprichting van een club niets terecht geko men bij gebrek an geschikte lokaliteit. Die is er wel sinds vorige maand Den Duliaert of ficieus in gefbruik ward geno men. Maandagavond om halfnegen zal er overlegd worden over de vraag of er mogelijkheden zijn om tot geregelde bijeenkom sten te komen. Daarna kan er esn Onderling partijtje worden gespeeld met I. Franse als wedstrijdleider. Bezoeken moeten zelf hun schaakborden en stukken meebrengen. Ver der zal er in het kader van de introductieperiode voor de of ficiële opening van het ge- meenschapscentrumb getracht worden op vrijdag 15 februari een simultaanwedstrijd te or ganiseren met een bekende landelijke of Zeeuwse scha ker. 111 (Van een onzer verslaggevers! KLOOSTERZANDE Zo- Is de laatste jaren gebruike lijk. zal de afdeling Veilig Verkeer van Kloosterzande ook dit seizoen weer een ver- keerscursus organiseren, waar aan zowel leden als niet-leden kunnen meedoen. De cursus is niet alleen be doeld voor automobilisten, maar voor iedereen, die met het verkeer in aanraking komt. Da rot ebehoren du» ook bromfietsers, fietsers en voetgangers. Bij de cursus gaat het om het verwerven en opfrissen van kennis. De cursus begint donderdag 17 januari om hal facht in Hotel van Leuven in Kloosterzande. Ook op 24 januari, 31 janua ri, 7 februari en 14 februari worden er lessen gegeven. De diplom -uitreiking heeft plaats op 21 februari om acht uur in Hotel van Leuven. Het cursus- gelid bedraagt 12,50 gulden en belangstellenden kunnen zich aanmelden bij A. van den Broecke, Margrietstraat 2S Kloosterzande (tel. 1256) of bij J. Rombout, Beatrixistraat 12 eveneens in Kloosterzande (tel. 1677). Opgaven moeten geschieden voor 10 j nuari. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag tm vrijdag 8 15-12 30 en 13 30-17.00 uur. BUTEN KANTOORUREN: ADVEKTENTIF EXPLOITATIE: Breda- maandag tm vrijdag 19 00 21 00 uur. tel 01600 22341; zaterdag 9U0-12 00 uur tel. 016UU 499U0; zondag 20 UW-22.00 uur, tei 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie- S C Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 7920 prwé tel 01150 5745 algemeen redac teur Zeeland A t Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Mid delburg tel 01180-7764 privé tel 01180 7438 redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans tel 01100 3405 Ham Klokstraat 1, Goes tel 01100 8030 privé Coliinshot 35 Goes- redacteur te ïerneuzen er Kanaalzone G van Herkei kan'oot Nieuwstraat 9, Terneuzen re; 01150-7920. privé tel 01150 4H«fl: redacteur O.Z. Vlaanderen A Verlind kantoor Steen-draal 14 Hulst tel 01140- 3751 privé tel 01140 3103 redacteur W Z-Vlaanderen- R van dPt Helm. Melkweg 40 Oostburg tel 01170-3370; sportredactie Zeeiand '1 Koomen '°1 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings. tel 01150-6297. ADV ERTENTIE-EXPLOIT ATIE: Inspecteur ZeelandC Menu. tel. 01100 4316 (Van onze corresponde AARDENBURG O eerste nieuwjaarsdag, 's gens om zes uur is de be der van een personenaut van H. uit Aardenburg, de mist misleid, in de terecht gekomen, toen hl. de richting Maldegem koi de, naar huis reed. Een paar boompjes we vernield en de auto was t loss. De bestuurder en mede-passagier werden gewond. Iedere week kunt u een ROt winnen. Ilford Foto NV, Amsterdam Puzzelactie in deze krant t.t naast gaf Ilford nog twee ƒ147,55) perweek. U ziet, het loont de moeite m< (Van een onzer verslaggever HULST Op het kruispi Zoetervaart nabij Hulst we de Belgische personenauto, l sluurd door C. P. E. uit Dt dermonde, terwijl hij stilsto van achteren aangereden d< een personenauto, bestul door T. F. F. uit Hove (B.). De bestuurder van de eer genoemde auto brak bij ongeluk zijn linker boveobe Nadat hij per ambulance ni het St.-Liduina-ziekenhuis w overgebracht en behande kon hij door naar huis. Bei auto's liepen schade op. De vooruitzichten voor do derdag en vrijdag opgeste door het KNMI op dinsdag o 18 uur: Overwegend dro- met 's nachts lichte vor Temperatuur overdag om h vriespunt. Weersvooruitzichten in c fers gemiddeld over Nede land. Voor donderdag: Aant uren zon: 0 tot 3. Min. temp: tot 4 graden onder norma,. Max. temp: 0 tot 5 grade onder normaal. Kans op ee droge periode van minstens uur: 95 procent. Kans op ee geheel droog etmaal: 80 pr cent. Voor vrijdag: Aantal ure zon: 0 tot 3. Min. temp: v; ongeveer normaal tot 4 grade onder normaal. Max. temp: tot 5 graden onder normaa Kans op een droge period van minstens 12 uur: 90 pre cent. Kan® op een geheel droog etmaal: 70 procent. ■McLUll Kmf'rTir'i- Konstanz 302 onv.. Rheinfel den 209 min 2, Straatsburg 18' min 10, Plittersdorf 361 min 2 Maxau 418 min 4, Plochingei 156 min 2, Mannheim 248 mi] 9, Steinbach 149 plus 4, Main: 257 min 26. Bingen 159 min 3 Kaub 196 min 5, Trier 321 min 14, Koblenz 230 min 17 Keulen 223 min 4, Ruhrort 40; min 23, Lobith 1034 min 31 Pannerdense Kop 999 min 31 Nijmegen 839 min 28, IJssell kop 890 min 24, Eefde IJsse 450 min 24, Deventer 328 mii 22, Monsin 5470 min 6, Borg haren 4047 plus 2, Belfele 1203 min 22, Grave benedeij de sluis 510 min 19. Hoogwater Morgen, donderdag 3 jan. Bergen op Zoom 9.51-22.36 Hansweert 9.20-22.02 Terneuzen 8.50-21.32 Vlissingen 8.20-21.02 Wemeldinge 9.41-22.26. r

de Stem | 1974 | | pagina 2