Scheldesport wint krap van Fortuna WALCHEREN VERLIEST VAN ZORA Gijzel tekent bij Storm TERNEUZEN EN SPELEN GELIJK: AXEL 1-1 Garos winnaar tennistoernooi pegmol ]Q®0(B[tq Zaamslag te sterk voor Sluis KOEWACHT WINT MET GEMAK VAN RIA: 3-1 Wilier DOE WAl] FER m vori Hontenisse klopt Sluiskil ruim OVERWINNING CORN ROYS A-JUNIOREN M i clclel burg-A rnemuiden 1-1 Gelijkspel Vlissingen sport TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 31 DECEMBER 1973 6 1 (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste afdelingsklasse handbal heren was Fortuna 2 op hezoek bij Scheldesport in Terneuzen. In een zwak gespeelde wedstrijd van de Terneuzenaren waren de inzet en conditie van Fortuna van dien aard, dat Scheldesport op het nippertje de overwinning thuis kon houden. Na zes minuten spelen stond Scheldesport op een 20 voorsprong door Jan Weber en Tonnie van Hoorn. Tonnie Franken en Frans van Gijzen verrasten daarna keeper Kees Hamelink met afstandsschoten 22, Tot de stand 55 scoorden beide ploegen om beurten, waarbij Scheldesport de fout maakte het te gemakkelijk op te nemen. Toen keeper Kees Hamelink daarna misgreep op een schot van Kees van Loon was de goaly van Scheldesport hierdoor zo aangeslagen, dat hij een schot van weer Frans van Gijzen niet eens zag voor de bal in de touwen lag. Met een 75 voorsprong ging For tuna daarna de kleedkamers opzoeken. Na rust kwam Scheldesport via Peter Kor- stanje en Jan Weber toch vrij (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de vier de klas H is de enkele weken als gevolg van de mist afge laste wedstrijd Corn Boys - Hansweertse Boys gespeeld, met als resultaat een 21 ze ge voor de Zeeuwsch-Vlamln- gen. CORN BOYS - HANS WEERTSE BOYS De Zeeuwsdh-Vlaminigen waren over het algemeen de betere ploeg en wonnen verdiend. De thuisclub kwam door Martens op 10, toen deze een hoek-; ?,chöp ineens inschoot. De be- Ltekers kwamen na een kwar tier in de tweede helft wel op 11 door Kwakkelaar, maar enkele minuten later al weer bracht Martens zijn tweede doelpunt tot stand en daarmee de winst - verdiend Corn Boys. voor (Van ker). een voetbalmedewer- TERNEUZEN In de hoofdklas van de juniorencom petitie van de KNVB afdeling Zeeland is de topper Terneu zen AI - Axel AI onbeslist geëindigd: 11. Voor de koplopers uit Axel zonder meèr een goed resul taat waardoor het ene punt voorsprong behouden blijft en daarmede de kans op de titel. Er moeten overigens nog tien wedstrijden gespeeld worden! De wedstrijd Arnemuiden Al - Kloetinge Al werd afgelast. De stand blijft ongewijzigd: Axel Al 12—19, Terneuzen Al 12—18, Walcheren Al 13—16. Bruse Boys Al 1314, Kloe tinge Al 1012, Arnemuiden Al 9—10, Steen Al 12—10. Vlissingen Al 1210, Zierik- zee Al 13—10, HW Al 12—8, Middelburg Al 138. Goes Al 11—7. snel terug naar 77. Maar met de felle tegenstand van de Fortuna-spelers had Schelde sport het erg moeilijk. Lang zaamaan kwam Scheldesport in zijn spel en nu zakte Fortu na iets terug. Alleen doelman Jaak Buuron bleef resoluut in zijn optreden en stopte diverse schoten van de Scheldesport spelers. De Fortuna verdedi ging viel de hoge sprongscho- ten van Tonny van Toorn erg bekwaam op, want door in plaats van te blijven staan, kreeg de Scheldesportspeler steeds vrije worpen tegen zich voor het indringen in de ver dediging. Scheldesport bleef in de tweede helft de betere ploeg en terecht kon Peter Korstanje bij de stand 1010 Scheldesport op een blijvende Kees Hamelink had in deze voorsprong zetten. Keeper periode zijn oude vorm weer wat teruggevonden. Alleen de Fortuna speler Frans Gijzen gaf de Scheldesport-verdedi- ging nogal eens het nakijken. Scheldesport won tenslotte verdiend met 1412. Walche ren had in Goes weinig moeite met Volharding, want met een 218 overwinning blijven de Vlissingers ongeslagen aan de leiding in de eerste klasse. In Terneuzen trad een volledig Sluiskil aan tegen Hontenisse uit Kloosterzande in de dames eerste klasse. Zonder de routi niers Els Kips en Marijke Schelfhout zag trainer Henk van Eek deze laatste kans om uit de degradatie-zone te gera ken zwaar in. Toch zorgde Lies Vermast pas in de tiende minuut ervoor, dat Sluiskil de score' opende, maar dit was slechts voor kort. Spelverdeel- ster en schutster Ans de Ha mer werd op bekwame wijze door de Hontenisse-speelster Griet Mei volledig iiitgescha- keld en kon Ans de Hamer dan nog eens sshieten, dan stond daar de bekwame keep- ster Tilly Lauret (met arm blessure}, als laatste tussen de palen. Loes Asselman maakte al snel daarna voor Hontenisse gelijk en dit luidde ook gelijk een periode in waarin Honte nisse oppermachtig was. Tine ke van Hese zorgde met een schot uit ds tweede lijn voor 12. Met nog 2 minuten te spelen ging de Hontenisse ploeg volledig in een break out, die Loes Asselman goed afrondde 1—3. Na rust was Hontenisse de eerste 20 minu ten duidelijk beter en gemak kelijk spelend ging Hontenisse door. Via goed cirkellopen van Marie-Louise van Puijvelde, die afgewisseld werd door An nelies Baart konden de speel sters in de tweede lijn de geschutsposities goed benut ten, Griet Mei (2xj en daarna Anne-Marle Hoefijzers die met 2 lage schuivers de Sluis kil keeps ter het nakijken gaf 71. Een foutieve speelbal af Hontenisse via Loes Asselman de kans in een leeg doel te scoren 81, Sluiskil kwam op dat moment toch even sterk terug en Loes Vermast kon snel achtereen tweemaal sco ren 8—3. Maar Hontenisse be paalde toch de eindstand op 9—3. (Van onze handbalmedewerker) VLISSINGEN gen trok de (Van onze sport medewerker) BRUINISSE Ook Henny Gijzel (voorheen bij Trico Noble) heeft in het afgelopen week-end getekend voor de nieuwe wieier formatie café-restaurant Storm in Bruinis- se. Ploegleider Chris de Jonge heeft nu acht man in zijn ploeg, die nog zal uitgebreid worden met twee of drie renners. Er bestaat een goede kans dat ook Silvester Aarts en Tonnie Hujjzen bij de nieuwe sponsor een contract zullen ondertekenen. In Vlissin- internationale handbalontmoeting tussen het damesteam van Walcheren en Zora uit Tsjechoslowakije erg veel belangstelling. In een vrij gelijk opgaande eerste helft kon Walcheren de staatsama- teurs van Zora goed volgen. Met de rust was de stand dan ook 9—10. Na rust vlotte het iets minder bij Walcheren, daar coach Riet de Reus op een be,paal'l moment te veel routiniers op de wisselbank had zitten in plaats van in het veld. Zora nam via de uit blinkster, de 30-jarige speel ster Jaroslava Mourkova de leiding. Marjan de Jonge kreeg van af de eerste minuut een straf fe mandekking, maar Corrie van de Wege, die dit seizoen langzaam haar harde schot te rugkrijgt, nam nru het heft in handen. Via een combinatie MOTORSPORT —Cal Ray- born, de Amerikaanse wereld en snelheidsrecordhouder op motoren, is zaterdag omgeko men bij een ongeluk op de Pukehoke-baan bij Auckland (Nieuw Zeeland). Op het fata le moment had Rayborn een snelheid van 180 kilometer per (Van ker) onze sportmedewer- HULST Van een bijzon der mager gevuld amateur- voetbalprogramma maakten veel Zeeuwsch-Vlaamse voet balverenigingen gebruik voor het spelen van vriendschappe lijke wedstrijden. De topper was ongetwijfeld het duel Axel tegen tweedeklasser IJSHOCKEY De Neder landse juniorenploeg heeft in Grefath (W.-Dld) een drie- landentoernooi gewonnen. De laatste wedstrijd tegen West- Duitsland leverde een 83 ze ge op. Raak won in Den Haag met 53 van het Nederlands team, dat zich voorbereidt op het toernooi om de wereldtitel in de B-groep. SCHAKEN Jan Timman heeft tijdens een internatio naal toernooi in Hastings (En geland) in 29 zetten gewonnen van de Brit Michael Basman. Timman heeft de leiding met één punt en een afgebroken partij, samen met de Cubaan Garcia. TENNIS De Nederlandse Lisette Boshouwers is winna res geworden van het indooir- toernooi om de Coupe Bivort, dat in Parijs is gehouden. Ze zegevierde in de finale met tweemaal 64 over de Itali aanse Rosalba Vido. De 22- jarige Australiër Ross Case zorgde in de strijd om de Au stralische titels voor een ver rassing door in Melbourne John Newcombe uit te schake len: 7—6. 6—2. 7—5. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Jacob Garos uit Den Hoorn is tijdens het nationaal indoor jeugd tennis toernooi, dat 27, 28 en 29 de cember in Vlissingen is gehou den, niet alleen eerste gewor den in de leeftijdsgroep jon gens tot en met 16 jaar. Hij kon bovendien de beker voor de beste prestatie van het toernooi mee naar huis nemen. In de finale-partij rekende hij na groot overwicht af met zijn •rivaal René Gorter uit Am sterdam met 6—1 61. Garos heeft tijdens dit hele toernooi slechts tien games te- gengekregen. Gaos speelde snel, aanvallend en bijna fout loos. Door zijn gespreide sla gen maakte hij het in de fina le zijn kop kleinere tegenstan der bijzonder moeilijk. Zelfs de ijzersterke tweehandigge- slagen backhand van de Am sterdammer kon hem dit keer KNVB ZEELAND ZONDAGCOMPETITIE le klas: Lewedorpse Boys - Patrijzen 1 10, Hoofdpla:. 1 - Walcheren 1 21. Koe wacht 1 - Ria 1 31, Philippi ne 1 - IJzendijke 10, Aar- denburg 1 - Schoorudijke 1 1 Reserve le klas: Axel 3 - Vogelwaarde 2 01, Hontenis se 2 - Terneuzen 4 6—1, Dom burg 2 - Zeeland Sport 3 61, ROS 3 - Breskens 3 13, Mid delburg 3 - Noormaninien 2 2 L 2e klas A: Biervliet 2 - Hoofdplaat 10, Oostburg 2 - Aardenburg 2 sch. n.o.g., Olin- ge 2 - Corn Boys 2 50, Hontenisse 3 - Graauw 21, Groede 1 - Oostburg 1 17. 2e klas B: Robur 2 - Jong Ambon 2 2-2, Duetior 2 - Robur 1 11, Zonnemaire 1 - DFS 2 1—8. 3e klas A: Axel 4 - Honte nisse 4 10, Clinige 3 - Corn Boys 3 afg., Graauw 2 - Steen 3 51, Huistenloo 2 - SDO 2 34, Vogelwaarde 3 - HVV 3 0—2. 3e klas B: HW 4 - Vogel waarde 4 61. Corn Boys 4 - Ria 2 01, Sfluiskil 3 - Terho le 2 12, Terneuzen 5 - Koe wacht 2 08. 3e klas C: Oostburg 3 - jroedie 2 02, Schoondijke 2 - Hoofdplaat 3 3—0, Vlissingen 5 - Walcheren 3 41, IJzen dijke 3 - Breskens 4 2—4, Zeel. Sport 4 - RCS 4 30. 3e klas D: Lewed. Boys 2 - Vlissingen 6 31, Goes 3 - Middelburg 5 11. 3e klas E: Robur 3 - Luctor 3 05, Kwadenidamme 1 - Volharding 2 22, Patrijzen 3 - Lewed. Boys 3 32. 3e klas F: Zierikzee 4 - Zierikzee 3 1—4, SVOWK 1 - Patrijzen 4 (29-12) 6—4, Vol harding 3 - Kwadendamme 2 0—S ZATERDAGVOETBAL le klas: Arnemuiden 2 - Co- lijnspl. Boys 1, VCK 1 - Veere 1 afg.. Zaamstae 1 - Sluis 1 3—0. 2e klas A: Bevelanders 1 - Duiveland 1 32. GPC 2 - Ai-nemuiden 3 01, Middel burg 7 - Oostkapelile 1 12. 2e klas B: Hoedekenskerice 1 - Yerseke 2 13, Krabben- dlijke 2 - Borr !e 1 1- -1. Spui 1 - Wemeldngfc 2 40, Waar del - Tern. Boys 2 11. 3e klas A: Colijnspl. Boys 2 - 's-H. Arendskerke 2 41, Wolfaartsdijk 3 - Nieuwdorp 3 2—3. 3e klas B: Domburg 4 - Nieuwland 2 21. 3e klas C: Nieuwdorp 2 - Apolk, 2 23, Schore 1 - Vlis singen 9 3—1. SSV 2 - VCK 3 2—2. 3e klas D: Kruiningen 2 - Tern. Boys 3 41, Riliiandia 2 Steen 4 11, KapeMe 2 - Zaamslag 2 21. 4e klas A: DFS 3 - WIK 3 9—0. Duiveland 3 - SKNWK 3 2—1. 4e klas B: GPC 4 - Seroos- kerke 5 53, Serooskerke 3 - Veere 3 30, Veere 4 - Nieuwland 33 afg. 4e klas C: SSV 3 - Bevelan dere 2 45, Wissenkerke 2 - Serooskerke 4 00. 4e klas D: Apollo 3 - Bors- sele 2 22, Kapele 3 - Hoe- dekenskerke 2 22, Kruinin gen 3 - Kloetinge 5 30,Yer seke 4 - Nieuwdorp 4 13. 4e klas E: Ril'landda 4 - Waarde 3 40. 4e klas F: Sliuis 3 - Corn Boys 5 3—3. niet redden. De finalepartij meisjes tot en met 16 jaar heeft ook een bijzonder goede partij tennis te zien gegeven. Aanvankelijk leek het er even op, dat de irele Mieke Hen driks uit Tilburg beslag zou gaan leggen op de eerste plaats door de eerste set tegen Mariëtte Pakker uit Rotterdam met 6—4 te winnen. In de tweede set hervond de zeer ste vig uitgevoerde Mariëtte haar vorm. Met een zeer harde ser vice wist ze haar tegenstand ster keer op keer in grote moeilijkheden te brengen. Uit eindelijk trok ze de eer tot zich door zowel de tweede set met 16 als de derde set met 36 te winnen. Een deei van de Zeeuwse dealnemers kwam de derde wedstrijddag niet eens meer belangstelling tonen. Ze waen bijna allemaal in de voorron des uitgeschakeld met uitzon dering van Hans Smolders uit Terneuzen, die pas in de kwart-finales werd uitgescha keld door J. van Dam uit As sen in drie sets 67, 6—3, 6 3. Daarmee behaalde hij van de Zeeuwse deelnemers het beste resultaat. Bovendien wist hij in zijn poule de derde plaats te bemachtigen. Ernst Wondergem uit Vlissingen, de Zeeuwse kampioen, werd in de kwartfinales met 6—3 63 door Rene Gorter verslagen. De finale meisjes tot en met 14 jaar tussen Inge Korsten uit Delden en Hanneke Raaij- makers uit Roosendaal gaf een geweldig leuke partij ten nis te zien. De wat steviger gebouwde Inge wist de wed strijd met 64 63 in haar voordeel te beslissen. In de zelfde leeftijdsgroep bij de jongens won Paul Rantij uit Deventer met 6U 64 van R. Groen uit Beverwijk. Bondsgedelegeerde de heer J. Spruijman reikte zaterdaga vond rond 6 uur de prijzen uit, nadat hij eerst de organi satie van het toernooi bedankt had en een pluim had uitge deeld aan de deelnemers. Tij dens de wedstrijden is er nl. niei een onvertogen woord ge vallen. Dit nationaal indoor jeugd- termistoernooi werd dit jaar voor de vijfde achtereenvol gende maal gehouden. Aan dit toernooi namen de 55 beste jeugdtennissers deel uit alle 15 Nederlandse tennisdistric- ten. Terneuzen. Voor de rust was het 'n fraai kijkstuk, dat na de rust werd verstoord door en kele strubbelingen. Het spel was gedurende een vijftiental minuten ook veel te hard, maar scheidsrechter Cor Mi- chielsen hield de zaak voor treffelijk in de hand. Na een 00 ruststand, was het Jaap Lensen die na zeven muurtje en Terneuzendoelman Axel een 10 voorsprong be zorgde. Zijn directe vrije trap schoot hij precies tussen het muurje, en Axel-doelman Ver- Pleunis was kansloos. Terneu zen sloeg terug, maar de Axel- se verdediging bleek voorlopig goed in elkaar te zitten. Toch zou Axel voor de tweedeklas ser Terneuzen moeten capitu leren, en dat was twee minu ten voor tijd. R. Polderman lepelde de bal over de Axelse verdediging, spurtte zelf door en gaf zo Axel-doelman Verpoorte geen schijn van kans. De 11 uit slag was toch wel de juiste voor deze partij. Vogelwaarde dat thuis AZVV ontving, speelde met 2—2 gelijk. In de eerste helft werd er door bei de teams goed voetbal ge speeld, maar het spelpeil zakte in de tweede helft ziendero gen. Het was J. van Nierop die als eerste AZW op een 01 voorsprong bracht, maar Erpelinck maakte al gauw ge lijk. Na de rust schoot Lauret uit een strafschop Vogelwaar de op een 21 voorsprong, maar AZVV kwam goed terug. Dat resulteerde in een gelijk spel, en het was Tilgenkamp die ook ujt een strafschop de stand op 22 bracht. Alles bij elkaar een goed gespeelde oe fenwedstrijd. STEEN had zoals verwacht bijzonder weinig moeite met het twee klassen lager spelen de SDO uit Lamswaarde en na een 11 ruststand werd het tenslotte een 41 over winning. Doordat De Boudt voor STEEN in eigen doel schoot nam SDO een gemakke lijke 01 voorsprong, maar Thuij maakte voor rust nog 1—1 gelijk. Door Van Remortel werd het 21, en door twee treffers van De Feber zorgde deze voor een 41 stand. STEEN was de hele wedstrijd veel sterker. HVV had het bijzonder moeilijk met het bezoekende Hulsterloo. De bezoekers namen zelfs door d'Hondt een 01 voorsprong, maar R. Neefs maakte al gauw 11 gelijk. Wat HVV daarna ook probeer de, Hulsterloo nam 'n punt mee naar huis. Hontenisse leverde het beste resultaat. De ploeg van Theo Bouchoute won in Sluiskil met 25. Door een foutje van Hontenissedoèlman Asselman hij liet de bal glippen kreeg Sluiskil een presentje, maar Fieters maak te er een vijftal minuten later 11 van. Hontenisse, nu toch duidelijk met meer zelfver trouwen, was verreweg de beste ploeg. Het nam door J. de Rijk een 12 voorsprong, maar Sluiskil wist door Jansen op gelijke voet te komen. Na de rust viel Sluiskil hard te rug en werd Hontenisse supe rieur. Het nam door Pieters een 23 voorsprong. Door J. Sponselee werd de voorsprong opgebouwd tot 24 en J. de Rijk maakte er zelfs nog 25 van. Duidelijk was wel dat Hontenisse wêer helemaal te rug de oude ploeg is, waar men in de competitie die zon dag weer van start zal gaan, wel degelijk rekening mee moet houden. met Miarjan scoorde zij uit d( tweede lijn 11. Technici» Matlockova liet daarna een staaltje van haar kunnen zien en scoorde flitsend met een achterwaarts schot 12. Mar jan de Jonge rondde een goed opgezette aanval met een hart schot af. Toen de stand 2-5 werd, had Walcheren eiven het pechduiveltje aan zijn kant. Eerst spetterde een schot van Marjan de Jonge aan de ver keerde kant van de paal uit een en even daarna kraakte het houtwerk door een schot van Lia van Eenenaam. Toch zorgde Corrie van de Wagt (tweemaal) en Marjan de Jon ge dat Walcheren op gelijkt voet kwaim 55. Vooral in de eerste helft toonde Waldhere wilskracht, want na veel s mnig brak de rust met een kleine 109 in het voordeel van Zora aan. Na rust bleet Walcheren terugvechten. Eerst maakte Corrie van de Wege gelijk, waarna Mourkova tot tweemaal toe keepster Joke van Loenen verraste 10—11, Nadat Corrie van de Wege met een onderwaarts 1112 op het bord bracht kreeg Walcheren een mentale opdoffer. Een dubieuze straf- worp voor Zora zorgde ervoor, dat Marjan de Jonge we commentaar op de leiding voor twee minuten het veld moes verlaten. Binnen 2 minuten was het powerplay van dl Tsjechische dames beloond met 2 doelpunten 11—11 Hierdoor was de kracht Walcheren gebroken en routiniers als Corrie van i( Wege, Lia van Eenenaam tn Christiaan Andriessen daam! op de wisnelbank zaten, zetli Zora door. Via Mourkovi tweemaal vanaf de cirkel een strafworp, werd de stand 1117. Dat Corrie van de Wc ge de eindstand op 12-11 bracht, was slechts een forma liteit. (Van ker). voetbalmedewti' (Van onze voetbalmedewer ker). MIDDELBURG De zon dag tweede kiasser Middel- nurg heeft za.erdag idüag in een op eigen terrein gespeelde vriendschappelijke we vtrijd met I1 gelijk gespeeld tegen de zaterdag tweede kiasser Arnemuiden. Voor de hervatting waren de oeste scoringskansen voor Middelburg die allen om zeep gebracht werden. Immers de rust brak aan mex een 00 stand. Middelburg kwam vlak n ade hervatting goedkoop aan de leiding. Daar was een strafschop voor nodig die feil loos werd benut door Henny Wijs Na dit doelpunt werd Arne- inLuflen iets sterker en tien minuten voor het einde kwam de verdiende gelijkmaker. De maker van dit Arnemuiden- do ei punt was Van de Kette rij TERNEUZEN Zaams!i[ versterkte zijn positie M maar eens in de eerste Ha van de zaterdagcompetitie ui de KNVB afdeling Zeelui Op eigen veld werd met U van Sluis gewonnen, dat to- mede wel bedenkelijk achtei- blijft. In Arnemuiden en Koi» kerke kon niet gevoetW worden. Zaamslag speelde meet af een goede wedstrijd® na een kwartier kon Ad Ms- chielsen de score openen (1- 0). Het duurde hierna tot» minuten na de rust eer Keti Kempe de stand naar 2—0 k® koppen, maar intussen hate' Meehielsen en Jansen aUto' kansen gemist. Tien minuM later werd Sluis beslissend F kibpt, toen Bobijn van grot! afstand raak schoot (3—O)."1 stand is ongewijzigd: Zate' slag 1322, Nieuwdorp 12-® Wemeldinge 11—13, Arneite den 2 10—12, WIK 11-1 Brouwershaven 1111, Vet® 1010, Colijnspl. Boys 11-® VCK 10—9, Apollo 11-8,'!.» Arendskerke 128, HeinkenJ* zand 128. Sluis 10—6. (Van een voetbalmedewer ker). TERNEUZEN In de eer ste klas van de zondagcompe titie van de KNVB afdeling Zeeland komt de positie van Koewacht en Philippine niet in gevaar. Koewacht won met 3-1 van hekkesluiter Ria en Philippine was met 10 te sterk voor IJzenlijke Varden- burg blijft bij door de 10 'tge op SchooncUke Philippine - IJZENDIJKE De leiders speelden een (Van een voetbalmedewerker) VLISSINGEN Vlissingen heeft met de 11 tegen BW zeker loon naar werk gekre gen. Hoewel BW pas in de laatste minuut op 11 kwam was Vlissingen zeker niet de beste ploeg. De Bosschenaren speelden de hele wedstrijo een rustige partij voetbal, di( vooral dankzij de handige Tonny van den Bosch voortdu rend aanvallend vol gevaar was. Vlissingen was aanval lend vrij machteloos, doordat de opbouw veelal te traag was. Vlissingen en BW hadden in de eerste helft weinig kan sen. Van de Bosoh schopte een keer naast de bal, maar aan de andere kant overkwam Brasz hetzelfde. Twee minuten voor de rust kwam Vlissingen op 10. Uit een onoverzichtelijke iituatie ontstond een handsge- jü\ van verdediger Passon, .vaarna Philip Krant Uit de oegekende strafschop van ciieidsrechter Broekhoven ingevallen, omdat de aange wezen scheidsrechter niet op kwam) 10 scoorde. Na de •ust bleef BW het beste va/n het spel houden en naarmate de tijd verstreek werden de bezoekers steeds sterker. Tot een minuut voor het einde Tonny van den Bosch BW zeer verdiend naar een 11 kon schieten. slechte wedstrijd, maar won nen desondanks verdiend. De thuisclub was sterker en kreeg de beste kansen. Een kwartier voor tijd kwam het winnende doelpunt van Lauret (1—0). Ook na de rust bleef IJzendij ke verdedigend spelen KOEWACHT - RIA Koe wacht kwam al na enkele mi- huten door een strafschop van Bouwens op 10. Net voor de rust voerde Wauters de score op tot 2—0. Koewacht was veel sterker en kwam halver wege de tweede helft zelfs op 30 door Rietjens. Pas tien minuten voor tijd kon Wille de Ria-eer redden (31) AARDENBURG - SCHOON DIJKE Een aantrekkelijke wedstrijd-. Er werd niet bijster goed gespeeld, maar wel hard gewerkt. De verdedigingen waren het beste deel van de ploeg, al kregen de Aarden burgers in de tweede helft wel de beste kansen. Even na de thee kopte Snauwaert de stand naar 10, waarna vijf minuten later Baert de gele genheid onbenut liet om er 20 van te maken, toen hij, een strafschop te zacht in schoot, waardoor deze ge* werd. Het bleef dus 1—" LEWEDORPSE BOÏS TRIJZEN Een goede W strijd in deze derby, waa™Jj Boys. het beste van het SF hadden. De Boys besW naar later bleek al na minuten de wedstrijd, toen zorgde Pieters al voor i - winnende doelpunt (1—W-1 beste kansen bleven voor thuisclub, die verdiend, a* niet won HOOFDPLAAT CHEREN Een matige we» strijd. Hoofdplaat kreeg beste kansen. Toch W«J Walcheren op 01 door Me« mail, maar met de rust wan; de zaken recht getrokken do» Jan Jonkman (1—1).. P/s A minuten voor het einde weer goalgetter Jonkman zege voor de thuisclub ven stellen (2—1). i De stand: Philippine 10-w Koewacht 10—14, Aardend 9—13, Hoofdplaat 10—12, L» tor 9—11, Schoondijke/' 11, Hulsterloo 9-10, Walc» ren 10—8, Patrijzen lOr-L'fJ wed Boys 10—7. IJzendU» 10—6. Ria 10—4- 0ÊRDE sportpagina (Van TILBURG Ondanks lem II-getrouwen (o Leo Maas) nu al twe taald voetbal in Tilbu tot voor kort de Tilbu maar zekere voetbald Op het toppunt van c ellende trok de door bh geplaagde formatie van 1 Jan Brouwer slechts IOCS schouwers, bepaald gei lukkige basis om succes taikd voetbal te bedii Maiair mat die komst van ter Perreira schijnt de van inspiratie van Maas zijnen te zijn overgespr op een groot gedeelte vi Tilburgse voetbalpubliek, gisteren bevolkten nuiim toeschouwers de betonnei den van het Tilburgse J parit, die tot hun groo thousiasme Willem II mi van VW zagen winne: overwinning van Willem de vierde achtereenrvoi zege van die Tïlburge: evenals in du andere voorgaande duels scoorde ter Feirrera een doelpu. bereidde hij de winnende far voor. Maar impon •was het spel van zowel Jem II, als de nieuwe Pon se aanwinst allerminst. Brouwer concludeerde loop zelfs eerlijk: beweeglijker en speelde rieerder. Wij hebben gel gewonnen. Ik vermoed dl de terugslag is van de strijd die wij woensdag Vitesse hebben gespeeld, hebben de spelers zich d dig geconcentreerd en wij formidabel gespeeld, dien zijn Eykenbroek Stippent conditioneel nog niet honderd procent Zfr lang geblesseerd Vuide Leo Maas zijn aian: „Het publiek mag speltedhnisch misschien aan zijn trekken gek zijn, ©r was sensatie volt doordat we uiteindelijk gewonnen hebben is ÏNZELL Tijdens in tionale wedstrijden, di, omlijsting vn de strijd Westduitse schaatskam schappn in Inzeil werde houden, heeft Hans van den zondag de 5000 met wonnen in 7.26.67. D slechts 0.0 seconden zijn persoonlijk record. Kleine werd in 7.30.86 t\ voor Klaas Vriend, dit 7.34.00 een nieuw perso record reed. Ook Sjaak d ning en Jan Palsma kw dichtbij hun beste tijd. De voornaamste uit zijn: Sprinters: 500 meter: 1 Ned 40.3, 2 Bleeker Ned Bazen kwam ten val. 100 ter: 1. Bleeker 1.21.85, 1.22.50, 3 Bazen 1.23.18. Altrounders: 500 met Palsma Ned 40.76, 2 Var den 41.40, 3 Kleine 41 Yf'ukka Fin en Vrienc 41.80. 5000 meter: 1. Vai den 7.26.61, 2 Kleine 7.3 Vriend 7.34.00, 4 De F Ned 7.37.63, 5 Coates Aust 40.57,6 Palsma 7.41.18.

de Stem | 1973 | | pagina 8