Weer handel in mosselen lekker thuis zelfgebakken patat friet eten... Welpenhorde in Yerseke floreert Actie ABN Salaris Spaarplan X Afscheid van huis van bewaring Middelburg zeeu Smakl voor OLIE UIT OOSTERSCHELDE friet «la's pas patat Bisschop Ernst sprak in Goes Schilderen voor carnaval LERAAR V VRAAGT S1 Vlasfabriek te Steenbergen blijft bestaan Algemene Bank Nederland Tweedaagse kerst- schieting te Hulst Eerste diploma's in Ganzebad stad streek Goes Burgerlijke stand 's-Heer Arendskerke Terhole Middelburg Meer geld nodig voor bouw nieuwe kleuterschool in Yerseke Dijkgraaf bekeek stormschade J. van Gorsel opent tunneltje in Goes De makkelijkste manier van sparen. Bon voor informatie. Somber en zacht Vrijdag 28 december 1973 1irMimHiBmrnFiïm (ADVERTENTIE) Zélf thuis patat friet bakken naar eigen smaak: haal zo'n zak voorgebakken Dam-Friet in huis even frituren en... het hele gezin kansmuilen! Dam-Friet is een diepvries- produktvan Dam-Chips en verpakt in't zakje met de rode ruit Geboren: Alain zv K Groen en J Hagelüken, Sandra dv A Traas en P Dek, Dirk zv A Schipper en J Hannewijk, Ma- chiel zv J Geluk en N Hoo- gendoorn, Jan Adriaan zv J Sinke en C van O verveld, Jes sica dv J Dourleijn en D Wil schut, Saskia dv M Pieters en E Rehm, Nicole dv A van der Have en C Bom, René zv J Oostdij-k en A Wagemaker, Maria dv H Minnebreuker en C van Iersel, Catharina dv J van Poppel en C van Poppel, Esmée dv D Oogjen en M de Bruine, Simon zv M Geleijnse en C Nieuwenhuijse, Arnout zv C Hoogerland en S de Wit te, Emile zv W Wennink en H Roseboom, Paulina dv D Gijs- sel en A Nieuwenhuijze, Olaf zv J Filius en T Bos, Daniël zv J. Eckhardt en P Leendert- se, Judith dv J Eckhardt en P Leendertse. Huwelijksaangiften: M Dij- ke en C Smits, R Baarends en A Oosthoek. Gehuwd: C. Zandee en M van de Plasse, B Pardon en C Beeke, P de Rooij en A de Bruine, G Voskens en E Cor- nelisse, A Geelhoed en W van Iwaarden, G de Bat en M Kesselaars, M van Loo en I Remijn, B van Staveren en C van de Poel, F Steketee en A de Rijke, J Pikkaart en S Filius, W Nieuwdorp en A Da gevos, A Bruynzeel en F Tail- lie, J Capel en W Traas, R Alberts en F Kakebeeke, J Allemekinders en W de Leeuw, J Vette en E Sandee, J Toorenaar en A Kuzee. Overleden: Johannes van Boven 86, Simon Kloet 76, Jannetje van de Velde 77, Trijntje Claij 87, Cornells Ko- le 76, Tannetje de Hond 65, Jacoba Schipper 81, Henrica Mohr 70. Inbraak In de Nederlands hervormde kerk te 's-Heer Arendskerke is ingebroken. De inbrekers hebben zich toe gang verschaft tot de kerk door het breken van een ruit je. Uit de consistorie werden o.a. gestolen: antieke asbak ken, koperen asbakken op achtkantige koperen voetjes en uit de kerk werd o.a. ont vreemd een koperen achtarmi ge kaarsenkroon, een oude ko peren kandelaar, een tweear- mlge koperen kandelaar en een uit 1765 daterend zilve ren doopbekken. Door de poli tie wordt een onderzoek inge steld. Boerinnenbond Nagenoeg alle leden van de Boerinnen- bond, afdeling Terhole, waren aanwezig bij de viering van het kerstfeest in het dorpshuis Terhole. Door de met vakantie zijnde pater De Kuiper werd 'n passende eucharistieviering gehouden, waarna een koffie tafel volgde. Hierna kreeg pa ter de Kuiper gelegenheid het een en ander te vertellen over zijn missiewerkgebied In Zai re, waarheen hij volgende maand, weer vertrekt. Op een boeiende manier werd het le ven in Zaire belicht. Ook pa ter Van Acker was aanwe zig. Kerkverwarming Deze week is de laatste hand gelegd «an de werkzaamheden voor reparatie en ombouwing van de verwarmingsinstallatie in de parochiekerk. ANWB-cursns De ANWB houdt op maandag 14 januari een nieuwe cursus „Pech On derweg", die wordt gehouden in de Technische School, Mo lenwater 8 in Middelburg. Be langstellenden kunnen zich bij het ANWB-kantoor op Plein 1940 nr. 6 in Middelburg aan melden. De prijs voor deze cursus, die bestaat uit vier lessen van 2% uur in vier achtereenvol gende weken te houden, is voor ANWB-leden f 37,50 en voor niet-leden f 47,50. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Ik ben van me ning dat de niet-ambtsdragers in de katholieke kerk binnen niet al te lange tijd zelf het kerkelijke leven zullen moe ten dragen. Als we alleen maar eens kijken naar het aantal priesters dat kleiner wordt en het feit dat er prak tisch geen bijkomen". Dit zei gisteren in Goes bisschop H, Ernst van Breda tijdens een avond, welke was belegd voor de Goese katholieke gemeen schap in het St.-Willibrordcol- lege. Bisschop Ernst verklaarde desgevraagd nader dat hij van mening is dat men in Neder land nog niet adequaat genoeg reageert op dit feit. Volgens de bisschop staan we zeer spoedig voor het feit van de leken-kerk. Tijdens de avond werden door bisschop Ernst vele vra gen behandeld welke vooraf waren ingediend. De bijeen komst van de Goese katholie ke gemeenschap met hun bis schop mondde uit in een pas toraal gesprek, waarbij van weerskanten zorgen en be zorgdheden op tafel werden gelegd. Er waren onder meer vragen over de verantwoorde lijkheid van de leek in de kerk, de samenwerking tussen ambtsdragers en leken, de functie van de kerk in deze tijd, de samenwerking tussen de verschillende kerken, en het verschil tussen de eucha ristie en het avondmaal. Inzake de samenwerking tussen de verschillende kerken op allerlei terrein en niveau gaf bisschop Ernst het volgen de algemene beginsel: het is een goede zaak dat we steeds meer gaan kijken naar de din gen die ons in de kerken sa menbindt. Onderweg komen we dan waarschijnlijk wei verschillen tegen. Dan is het moment om te werken dat we deze verschillen overbruggen. De bisschop spitste dit gege ven onder andere toe bij de eucharistie en het avondmaal, maar ook bij de doop en het huwelijk. „Steeds meer blijkt in onze tijd dat er minder werkelijke verschillen zijn tussen de ker ken dan in het verleden wel eens is gedacht. Ik constateer het heuglijk feit dat we elkaar bisschop Ernst. (Van onze correspondent) KRUININGEN Voor de bouw van een nieuwe openba re kleuterschool in Yerseke vragen B. en W. van Reimers- waai van de gemeenteraad een aanvullend krediet van ruim f 162.000,- Voor de nieuwe kleu terschool die het huidige „Kleuteroord" moet vervangen is in maart in de begroting al een bedrag van f 239.000 gul den uitgetrokken. In verband met het ontbre ken van vaste financierings mogelijkheden voor de bouw hebben Gedeputeerde Staten hun toestemming voor een be grotingswijziging van Rei- merswaal onthouden. De in specteur van het kleuteronder wijs heeft de plannen voor de bouw wel goedgekeurd. Het college van B. en W. van Rei- merswaal verwacht dat bin nenkort het nog resterende be drag voor de bouw geleend kan worden. De totale sfich- tings- en inrichtingskosten zijn, met een sterke stijging van de bouwkosten inbegre pen, geraamd op 402.000 gul den. B. en W. gaan de komende raadsvergadering ook een voorstel indienen tot herzie ning van het bestemmingsplan Yerseke-Zuidwest. Deze her ziening houdt in dat er op de voor nieuwbouw bestemde grond meer ruimte vrij zal komen voor de bouw van rij- en-woningen. In het oorspron kelijke bestemmingsplan over heersten de bungalowbouw en de bouw van vrijstaande en dubbele woningen. (Van onze correspondent) HULST In café W. Blom- maert te Hulst werd een twee daagse kerstschieting gehou den op de liggende wip. Aan de schieting op de eer ste dag namen 35 schutters deel. Er werd geschoten op één wip. De hoogvogel werd geschoten door A. van den Branden te Kapellebrug; de eerste zijvogel was voor H. Vos te Heikant; de tweede zij vogel ging naar J. Verhoeven te Kloosterzande. De meeste kleine vogels, vier stuks, wa ren voor L. de Kesel en F. Vonk, beiden uit Kapelle brug. Aan de schieting op de tweede dag namen 45 schut ters deel. Er werd geschoten op twee wippen. Op wip 1 werd de hoogvogel geschoten door V. de Vos te Hulst; de eerste zijvogel door W. Blom- maert te Hulst en de tweede zijvogel door P. Bogaert te Wijchen. Het hoogste aantal kleine vogels, vier stuks, werd geschoten door F. van Swaal en G. de Blieck, beiden uit Hulst. De hoogvogel op wip 2 was voor L. Strobbe te Lams- waarde; de eerste zijvogel voor W. Blommaert te Hulst en de tweede zij vogel voor W. van Swaal te Hulst. De meeste kleine vogels, vier stuks, wer den geschoten door E. Neefs uit Hulst en K. Verschuren uit Lamswaarde. Zaterdag en maandag wor den opnieuw binnenschietin gen gehouden op de liggende wip. Op beide dagen begint men om drie uur. (Van onze correspondent) YERSEKE Dijkgraaf P.J. Dees van het Waterschap de Brede Watering van Zuid-Be veland, heeft deze week per soonlijk de zeewieringen bij Yerseke geïnspecteerd. Hij deed dit na aanleiding van klachten over de toestand van de dijken, die door de heer M. Scheele uit Yerseke waren geuit tijdens de Oosterschelde- hoorzitting in Middelburg. De heer Scheele toonde de dijkgraaf nu verschillende zwakke plekken en plaatsen waar muurtjes op de dijk en de haven in vervallen staat zijn en waar de schuiven voor de openingen in de muurtjes, de z.g. coupures, niet passen. Verscheidene inwoners van Yerseke beklaagden zich bij de heer Dees over de gang van zaken tijdens de laatste storm van 21 december. De dijkgraaf zegde de Yersekena— ren toe, dat het gat van 10 meter dat de laatste storm in de grasglooiing van de dijk van Yerseke heeft geslagen, door het waaterschap op korte termijn hersteld zal worden met betonblokken. (Van onze correspondent) YERSEKE De olie uit de Zeeuwse mossels is bijna geheel verdwenen. Donderdag 2 januari gaat de handel en export weer van start. Volgens professor Korringa van het Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek te IJmuiden is het water van de Oosterschel- de weer schoon. In Yerseke heerst echter geen optimisme. Kwekers en handelaars van het kwetsbafe exportprodu-kt verkeren nog in onzekerheid over de schade die de olie heeft aangericht. Proeven van het Rivo hebben uitgewezen dat het water op de mossel- verwaterplaatsen in de kom van de Oosterschelde weer van goede kwaliteit is. In de buurt van de lijn Gorishoèk- Wemeldinge 'zit hier en daar nog olie in het water; ten wes ten van de Zeelandbrug op de mosselpercelen is tijdens de „oliecrisis" in de mosselhallen geen olie bespeurd. Uit het westelijk deel van de Ooster schelde voerden gisteren een schelde voerden gisteren een twaalftal mosselkotters 3500 tonnen mossels aan op de veiling in Yerseke. De eerste in anderhalve week. Het Rivo is de afgelopen we ken dagelijks voorzien van mossels uit het Oosterschel- de-water. Er is een merkbare verbetering te constateren. Professor Korringa: „Het gaat nu goed, maar we houden een oogje In het zeil". De Rivo- directeur vermoedt dat het verversen van de reeds aange taste mossels nog wel een paar weken zal duren. Ge ruchten dat de olie in de mos- selgronden terechtgekomen is, (Van onze correspondent) YERSEKE Onlangs is het vlootbulletin 1973 versche nen van de Ridder Boude wijngroep Yerseke van Scou ting Nederland. Daarin wordt een overzicht gegeven van de activiteiten, die dit jaar wer den ontplooid. Bij de opening van het nieu we kantoor in Amersfoort door H.M. de koningin was een lid van de groep namens Zeeland aanwezig. De welpen- horde van de Ridder Boude- wijragroep floreert uitstekend. Andere activiteiten waren de dagtocht naar Den Inkel in Kruininigen, deelname aan het gidsenweekemd, de rimboe- jacht van de Zeeuwse welpen en het zomerkamp in Haam stede. De huidige leiding be staat uit de dames A. van de Plasse en E. Kole met assis tentie van de heren A. en E. Donraadt. Het aantal leden van de welpenhorde bedraagt momenteel 24. Ook de zeeverkenners wa ren dit jaar actief. Aan 7 ver kenners werd de machtiging bootzeilen z.b. uitgereikt. In middels is een begin gemaakt met de cursus bootleidingseer- tificaat motoren,. Ook is een nieuwe cursus voor machtiging bootleiding roeien. Het zomer kamp van de zeeverkenners- groep werd vehouden te Vee- re. Verder organiseerde de groep dit jaar de grote zeil wedstrijden om de Ooster- schelde-beker. Hieraan namen 14 lelievletten deel. De Yerse ke groep zelf eindigde hierbij op de derde, zevende en tien de plaats. Ook bij de roeiwed- strijden werd succes geboekt: de junioren afdeling de bak zeeleeuwen behaalden de der de prijs en de bak zeehonden de vijfde prijs. De fietsenrally kwam dit jaar te vervallen. Deze wordt nu in 1974 gehouden rond St - Joris. De leiding van de zee verkennerij Yerseke berust momenteel bij schipper J. van Loo, de stuurlui B. Roose; C. van Driel, C. Hendriksen en W. Meeuwse en assistent stuurman C. van Liere. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nog voor de offi ciële opening van het overdek te Ganzebad te Goes zijn er in deze zwemaccommodatie al zwemdiploma's behaald en uit gereikt. Net voor Kerstmis legden 77 kandidaten de vereiste proe ven af voor de diploma's a (47 stuks) en b (30 stuks). De examencommissie be stond uit de heren C. Wage naar, afgevaardigde van de KNZB, H. Goddijn en mej. C. v. d. Burgt. De heer Wage naar, die beschouwd kan wor den als een autoriteit waar het gaat om kennis van zweraac- commodaties, was vol lof over het nieuwe overdekte zwem bad dat Goes nu heeft en dat op 5 januari officieel wordt geopend. De zwemexamens verliepen vlot. ontkende hij ten stelligste. In Yerseke heeft men nog geen reden tot opgewektheid, mosselhandelaar en exporteur M. Scheele uit Yerseke: „Het is niet best. Je betaalt het niet met drie miljoen. Er is geen begroting van te maken. De lonen van de mensen betalen we gewoon door. Maar we we ten niet of we het terugkrij gen". De visserij vereniging in Yerseke heeft een advocaat in de arm genomen om na te gaan of de schade geclaimed kan worden. Mosselkweker H. van Damme: „Die veertien da gen haal je nooit weer in. Hij vindt dat er veel meer toe zicht gehouden moet worden op de binnenscheepvaart op de Oosterschelde. Er moet een hoge boete gezet worden op het schoonmaken van tanks en het lozen van olie. De heer H. de Leeuw, me de-eigenaar van een mossel conservenfabriek schat de schade voor de conserven op en rond de een miljoen gul den. Over de herkomst van de olie is nog niets met zekerheid te zeggen. De heer De Leeuw: „Het is niet gezegd dat het van die tanker is. Vorige week lagen er drie tankers naast elkaar tussen Yerseke en Wemeldinge en dat was ook geen zuivere koffie". Hij vindt de scheepvaart in het Kanaal door Zuid-Beveland le vensgevaarlijk en stelt boos vast: „Ze racen met die tan kers om het eerst in de sluis te zijn. Er gebeuren straks de grootste ongelukken. De vis sers op Yerseke zijn het beu. We zullen eerst een boot in het kanaal laten zinken en dan Is het klaar". (Van een onzer verslaggevers) GOES Behalve het nieu we overdekte zwembad zal op 5 januari in Goes ook het nieuwe tunneltje nabij het zwembad officieel in gebruik worden genomen. De plechtige opening van beide zaken wordt verricht door de heer drs. J. van Gor sel, hoofd van de hoofdafde ling sportzaken van het minis terie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. De bij eenkomst voor deze plechtig heid is om 16.00 u. in het overdekte zwembad van Goes. fk. (Van onze correspondent). 's-HÉERENHOEK Voor zijn carnaval, zijn Paerehat en ook zijn carnavalsstichting De Koenkelpot, beschildert de 59- jarige Co de Jonge uit 's- Heerenhoek met de hand al meer dan vijf jaar stenen beeldjes. Deze beeldjes stellen ieder jaar een bepaalde figuur voor, die het motto aangeeft voor het te vieren carnaval. Ieder jaar heeft Go voor dit pietepeuterige karwei zich be langeloos beschikbaar gesteld Deze keer gaat het om 430 beeldjes, waarvan het model door Albert Rijk, de voorzitter van de carnavalsstichting, is ontworpen. Het beeldje, door Wim de Vos, in gips gegoten stelt dit jaar de titel van het carnavalslied „Zeg meisje met je sproetjes op je wangen" voor. Het is een vrouwtje ge worden, met sproetjes op haar gezicht, zingend met haar tong uit haar mond, gekleed in een gele, met blauw afgezette jurk, en gecompleteerd met een paar veel te grote schoe nen. Co en zijn bejaarde mede werkers Jan Koole (71), Jan Witkam (70) en Jan Hoondert (66) zijn met dit karwei in de Jeugdhoeve druk doende. De beeldjes, die aan een koord om de hals gedragen kunnen worden, zullen na vol tooiing door de leden van de carnavalsstichting huis-aan- huis worden verkocht. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De coö peratieve vlasfabriek Dinte- loord in Steenbergen blijft voorlopig zeker bestaan. De laatste jaren is er regelmatig sprake geweest van stopzetten, omdat de ontwikkelingen in de vlas zo ongunstig waren dat het bedrijf verlies ople verde. Over het seizoen 1972 1973 werd een verlies geno teerd van 550.000 gulden. De sdtuaiti^ is intussen ech ter ten goede gekeerd. De oogst in 1073 was klein maar goed en de marktpositie van de na-tuurvezeï is verstevigd, Die positie is de laatste maan den nog versterkt, doordat het er naar uit ziet, dat uit olie vervaardigde kunstvezels duurder en schaarser zuilen worden. Dat bleek uit het jaarverslag van d-e vlasfabriek, dat gister morgen op de algemene leden vergadering va nde coöperatie in Roosendaal werd besproken. Tijdens de vergadering werd een statutenwijziging (ADVERTENTIE) Wie een salarisrekening bij de ABN heeft, kan meedoen met het ABN Salaris Spaarplan. En kweekt dan bijna ongemerkt een financiële reserve. Zonder kosten. Zonder moeite. Want als u eenmaal met de ABN hebt afgesproken welk bedrag u maandelijks wilt reserveren, gaat het sparen verder automatisch. U kunt al meedoen met f25,- per maand. En, geef toe, zo'n spaarpotje kunt u eigenlijk ook best opbouwen uit uw salaris. Salaris Spaarplan, dat is een prettige dienst van de ABN. Graag ontvang ik van u nadere gegevens over het ABN Salaris Spaarplan. Naam. Adres. Woonplaats. .Tel.. In ongefrankeerde envelop zenden naar: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer 3502, Amsterdam. B11 aangenomen die het mogöji maakt de vlastoevoer ras de fabriek beter te regela De verplichte levering doorlt- den v<an de coöperatie verval. Daarvoor in de plaats koul een levering volgens contra Het voord-eei daarvan is, de fabriek van tevoren wei hoeveel vlas ze krijgt en wit de prijs daarvan is. Daarcj ban dan de produfctiecapacüei worden ingesteld. Om M, voortbestaan van de vlasfa briek op langere termijn ll waarborgen is, zo meent M bestuur van de coöperatie, waarschijnlijk een andere on- dernem-i-nigsv'oi'm van het bi drijf nodig. Voorzitter it. I Knottnerus voelde het mee voor de vorm waarin doori coöperatie een besloten va- nootschap wordt opgericht, it de vlasfabriek gaat explofc ren. Binnen zo'n b.v. zoudei. al-dus de heer Knottnerus, dij belangen van de vlastelers V best gewaarborgd zijn. Ha- idee zal nog verder bestudeedj en uitgewerkt worden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Donder dagmiddag is er officieel streep gezet onder het W van bewaring in MiddelbuK Daartoe waren alle 46 werkm mers met hun vrouwen bij"-' gekomen in het trieste gebouv te Middelburg. Voor werknemers betekent de» sluiting 'n definitieve streep onder het hoofdstuk Zeel, 8 van de 46 werknemers worde: overgeplaatst naar Haarlem, Alkmaar, Zutp»'1 en Almelo. Vijf blijven j>~ dienst in Middelburg uitoele- nen, nl. als bewaker in P' dagverblijf. Burgemeester P. A. WoW! van Middelburg betreurt sluiting om twee redenen: de eerste plaats is daar verlies aan arbeidsplaats® Bovendien meent dc beer Wolters, zal de sluiting jf het Middelburgse huis van waring afbreuk doen aan® juridische functie van dit 8 bouw. Ook al zal deze funt»| niet helemaal verdwijnen. J. Kolkert, hoofd-officier justitie bij de rechtbank Middelburg, meende dat huis van bewaring in Zeeian niet te missen is. Voor al genen die hun straffen tn G weekend moeten uitzl".k voorzag de heer Kolkert g« moeilijkheden. De heer Visij- die namens de reclassering scheid nam, pepte de ste ming wat op door zijn scheidswoord in rijm op lezen. De heer Van Arkej, gionaal-directeur van het v vangeniswezen in Zeeland,".; H. Muller, die sprak nam. de afwezige president van rechtbank en de geest:ffl verzorger van het huis bewaring, kapelaan R0° 1(| burg, brachten dank aan personeel. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur. Somber en vrij zacht met plaatselijk mist of motregen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 2. Min. temp.: 3 tot 8 graden boven normaal. Max. temp.: 1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 40 pro cent. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 2. Min. temp.: 2 tot 8 graden boven normaal. Max. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 pro cent. waterstanden Konstanz 308 min 2, Rhein- felden 223 plus 3, Straatsburg 204 min 2, Plittersdorf 384 min 3, Maxau 441 min 1, Plo- chingen 169 min 1, Mannheim 278 min 12, Steinbach 159 min 11, Mainz 309 min 17, Bingen 189 min 15, Kaub 230 min 19, Trier 414 min 51, Koblenz 300 min 37, Keulen ?29 min 39, Ruhrort 530 min 9, Lobith 1160 plus 22, Pannerdense Kop 1120 plus 20, Nijmegen 952 plus 30. IJsselkop 989 plus 25, Eefde IJssel 505 plus 35, Deventer 369 plus 32, Monsin 5500 min 65, Borgharen 4134 min 20, Belfeld 1316 min 6, Grave beneden de sluis 583 plus 8. De stuwen in de Rijn zijn geopend. hoogwater Morgen, zaterdag 29 dec. Bergen op Zoom 6 27-18.45 Hansweert 5.44-18.06 Terneuzen 5.06-17.27 Vlissingen 4.38-16.57 Werqeldinge 6.17-18.35 „Wie maakt me los? Voor tv ken op de brug". Nou voor twe kennen. Je krijgt een biljartkt is de bedoeling dat je daarmee ken op de brug is een spel dat in ieder zichzelf respecterend speeld. f/ De biljarttafel vormt het strijdtoneel. Links in de hoek van de tafel wordt een bouten bord met rondjes ge- Plaatst. Ieder rondje heeft cijfers. De drie biljartballen worden met een fikse stoot een voor één het bord op gemanoeuvreerd. De rode bai telt dubbel. Zoals gezegd, ■nag je voor twee kwartje; urie ballen smakken. Maai als je nog nooit van je lever hebt gebiljart dan sla je na tuurlijk een modderfiguur t»rote hilariteit en goed be- hoelde aanwijzingen en op iet laatst toont de wedstrijd— leiding zich zeer tolerant. Ik tag ze met de hand gooien. faa,r 'C gaat dan natuurlijk al als een gieter.

de Stem | 1973 | | pagina 2