„Het laatste seizoen was eigenlijk' een flop Eddy de Block stapt over naar de KNWU Eerste aats Togo Successen Zeeuwse tafeltennisjeugd Morres wint van St-Lidwina: 3-0 Everaerd en Van de Branden aan de leiding Toptennis in Vlissingen Standen handbal ZEGE VAN WONDERGEM TITELSTRIJD EERSTE KLAS LIBRE IN LAMSWAARDE TRIMBAAN! pl Winst Groen Wit „Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaarvormen, met ^i^totgv rente?" Axel tegen Ter neuzen Algemene Bank Nederland sport HuZaVo houdt groot toernooi Vogelwaarde oefent Legen AZVV „Sterker nog, niet elf maar twaalf!" Vrijdag 28 december 1973 M. 3='ii 5? (Van onze sportmedewerker) HEIKANT Het grensdorpje Heikant dat amper 1200 inwoners telt en zeer wielerminnend krijgt er weer een amateur bij. Naast Henny Gijsel en Peter Vonck hij begon weer opnieuw nadat hij een periode had meege draaid bij de volkskoersen bij de amateurs en Henny Gijsel junior bij de adspiranten, krijgen de wielerenthou- siasten waaronder natuurlijk die van Heikant ook bij de start van het nieuwe seizoen een „nieuweling" aan het werk te zien. Niemand minder dan de in Zeeuwsch-Vlaan- deren zeer bekende volkskoerser Eddy de Block heeft aan het einde van het voorbije volkskoersseizoen besloten over te stappen naar de rangen van de KNWU. Wat het precies gaat worden amateurs of junioren, is op het ogenblik nog niet bekend, om dat hij eerst de volledige wie- Ierkalender wil afwachten. Eddy de Block zag het de laatste volkskoersen allemaal niet meer zitten en besloot voorgoed de door de KNWU zo fel gehate volkskoersen de rug toe te keren. Een overstap, gesteund door goede resultaten in de volkskoersen. Van de 25 wedstrijden waaraan hij deel nam, kwam hij 21 keer binnen de eerste tien over de finish. Bij dit aantal ging hij zeven keer als tweede over de aan- komstlijn, maar wist geen en kele keer de bloemen voor zioh op te eisen. Over zijn be sluit om actief KNWU-wiel- renner te worden zegt hij: „Het laatste volkskoersseizoen is eerlijk gezegd een flop ge worden. Er zat gewoon niets meer in. De strijd en sfeer die er altijd heersten waren dit jaar (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Het Vlis- singse junioren micro-korfbal kersttoernooi georganiseerd door korfbalvereniging Seolto uit Vlissingen en dat gespeeld werd in de Vlissingse sporthal, is een overwinning geworden voor het jeugdteam van de vereniging Togo uit Goes. De finale beloofde een span nende strijd te worden, want zowel Togo in poule A als BKC in poule B wonnen alle poule-wedstrijden. In de grote finale Togo - BKC voor het toernooi bestond een grote pu blieke belangstelling, was het jeugdteam van Togo technisch wel de beste. Had BKC mis schien wat meer inzet, de 21 zege van Togo was zeker niet onverdiend. Voor de tweede en derde plaats tussen Zuid wester en Ondo moesten straf- worpen de beslissing brengen, omdat nu de reglementaire speeltijd de stand 11 gelijk was. Bij de strafworpen toon de Ondo zich het beste team en eindigde zo op de derde plaats tussen Animo en Seolto Dat werd voor Animo een krappe 21 overwinning. Voor de 7e en 8e plaats tussen Stormvogels en Swift was het al gauw duidelijk. Stormvo gels won deze wedstrijd ver diend met 30. Na afloop reikte ere-voorzitter van Seol to, de heer Van der Geugten de prijzen uit. Eindstand: 1. Togo, Goes, 2. BKC, Breskens, 3. Ondo Mid delburg, 4. Zuidwester Sou burg, 5. Animo Souburg, 6. Seolto, Vlissingen, 7. De Stormvogels Westkapelle, 8. Swift, Middelburg. Landelijke le klas da mes: Walcheren 9-16, Fore- halte 9-13, EHV 9-13, SVM 9- 12, De Schutters 9-12, EBHV 8-5, Animo 8-5, Athene 9-5, Velo 9-4, Verburch 9-3. Heren: Hermes 9-17, Swift CR) 9-14, Hellas 9-12, EMM 9 9, Swift (H) 9-9, Blauw Wit 9-8, Internos 9-8, De Schutters 9-5, WLC-DES 9-5, Arnhemia 9-3. Landelijke 2e klas dames: Were Di 7-12, Dongen 7-10, Olympus 7-10, Volt 7-9, Desk 7-7, EMM 7-5, GSC 7-3, Rapid 7-0. Heren: Haringman 7-11, Dongen 7-8, Tachos 6-7, GSC 7-7, Fortuna 7-6, Were Di 7-6, Volt 6-5, Olympus 7-4. zoek. In de wedstrijden was het een en al combine en het niet verzekerd zijn speelde al tijd in mijn achterhoofd. Be gon de combine in de volks koersen zeker al hoogtij te vieren vaststaat dat ook in de rijen van de amateurs hij hiermee geconfronteerd zal worden. De Block: „Verder was het tijdsbestek tussen verschillende wedstrijden veel te groot. Soms trainde je ge woon zes weken voor niets, omdat er in die periode geen enkele wedstrijd verreden werd. Neen, zoiets mag in het volle seizoen toch niet voorko men. Je moraal gaat daardoor weg. Na lang praten komt toch wel duidelijk naar voor dat de bekende amateurwiel renner Peter Gödde uit Koe wacht, een belangrijk deel heeft bijgedragen tot de over gang van de Heikantse volks koerser. Zelf zegt hij hierover: „Ik heb er wel al veel en nog steun aan gehad. Hij draait uiteindelijk toch al een tijdje mee in die amateurrangen en kent zo'n beetje de knepen van het vak. Ja, we hebben er wel eens over gesproken. Ik voelde er zelf ook wel wat voor. Maar ik heb er eerst goed over nagedacht voordat ik de beslissing nam. En ik zeg maar zo oefening baart kunst. Het liefst zou ik enkele maanden bij de categorie juni oren rijden, om dan naar de amateurs over te stappen. Maar het beetje kennis dat ik nu al heb en dat beetje erbij, zou ik het toch willen probe ren. Maar voor ik dat besluit neem, wil ik eerst de volledi ge wielerkalender zien". Af hankelijk van het aantal wed strijden bij de junioren zal hij zijn besluit nemen, junior of rechtstreeks amateur. De Block: „Het zal natuurlijk wel een grote overgang zijn en ik verwacht dat het wel moeilijk zal zijn. Maar uiteindelijk is elke overgang moeilijk. Mijn hoop is er voor in het begin eens een prijsje te kunnen rij den, dat is uiteindelijk altijd gen stimulans. En verder, ja we zullen het moeten afwach ten." Maar één ding staat bij hem vast; hij zal niet meer tot de volkskoerskringen terugke ren. „Als ik bij de amateurs niet mee zou kunnen, dan blijf ik gewoon voor mijn ple zier rijden. Voor het geld ben ik zeker niet overgegaan, dat staat voorlopig bij mij op de tweede plaats. Ik moet niet gaan kijken naar b.v. een Wim de Waal of een Toine van de Bunder. Maar voor hun presta ties neem ik mijn petje af", Het trainen hoeft voor de Hei kantse fietser direct geen pro blemen op te leveren, want tijdens het volkskoersseizoen trainde hij elke dag al zo'n zeventig kilometer. Misschien wat te veel of te weinig, maar hij zal nu zijn trainingsschema kunnen afstemmen op dat van Peter Gödde uit Koewacht. Met hem zal hij komende maanden veel op de Zeeuwsch-Vlaamse wegen te zien zijn. „Mijn persoonlijke mening is, je kunt toch beter tien kilometer te veel trainen dan te weinig, om makkelijk te rijden". Aan Peter Gödde zal de Block ongetwijfeld een goede leermeester hebben, hij boekte het afgelopen wieier- seizoen prachtige resultaten. De Block„Ik zit bijzonder graag in een competitie, het is gewoon mijn lust en mijn le ven om elk weekend te kun nen fietsen". Verder heeft hij alle steun van zijn ouders, want zegt hij met volle trots: „Dat zijn mijn trouwste sup porters". O Eddy de Block: „lk wil nog even de wielerkalender afwachten." (Van onze correspondent) VUGHT Op het door de tafeltennisvereniging J.C.V. georganiseerde nationale jeugdtoernooi tafeltennis heb ben weer diverse Zeeuwse jeugdspelers successen ge boekt. In totaal werd vijf maai op een eerste plaats beslag gelegd terwijl drie tweede prijzen werden veroverd. In de junioren I klas slaagde Wilfried Dumez (St.-Aloysius) er in tot de finale door te dringen waar hij zich ge plaatst zag tegenover de Gro ninger Anne Vlieg, die hij een week eerder had geklopt in de Hallex finale maar desondanks toch had voor moeten laten gaan in het eindklassement. Opnieuw slaagde Dumez dit maal zelfs in twee games zijn tegenstander te kloppen en daardoor wel de eerste plaats te grijpen. Dick Jeras (Wilnio) had in de tweede ronde in de derde game voor dezelfde Anne Vlieg het hoofd moeten bui gen. André Louwen (St.-Aloy sius) bleek oppermachtig in de pupillen I klas en klopte in de eindstrijd zijn Brabantse te- genistander Thijssen (Red Star). Een Middelburg Zuid aange legenheid was de finale bij de pupillen H waar Wim Weg man kans zag Johnny Gabriel- se in twee games te verslaan. Bijzonder goed revancheerde Vivian Blanckaert zich bij de welpen-meisjes waar hij in de finale kans zag Hallex winna res Jeanneitte Timmermans (Accent), in de derde game te overtroeven, waardoor het jon ge Grauwse talentje de eerste prijs greep. Tenslotte zorgde ook Jeanne de Waal (M.Z.) samen met de Limburgse Ine Willems voor een zege in het meisjes dub bel. Zij klopte in de finale Ine Herberigh en Cecile van Hes teren. Eric Kindt en André Louwen bedden St.-Aloysius veroverden een fraaie tweede plaats in de pupillen dubbels achter Theo van Gasteren en Wim de Bruijn en André Stamkot (Middelburg) deed bij de jongens-welpen van zich spreken door de finale te bereiken waarin hij tenslotte tegen Leenders (Succes) een eervolle nederlaag leed. Wilfried Dumez. (Van onze sportmedewerker) HULST De Hulsterse zaalvoetbalvereniging (Huza- Vo) houdt zaterdag 29 decem ber een groot zaalvoetbaltoer nooi, dat gespeeld zal worden in de sporthal „Den Dullaert" in Huist. Alle sterke teams die uitko men in de eerste Hulsterse zaalvoetbalcompetitie hebben ingeschreven, zodat het ook nu niet aan de nodige strijd zal ontbreken. Alle teams spelen een halve competitie, en de eerste wedstrijd begint om 19.30 uiur. De deelnemende verenigingen zijn: Messagie Goud-Geel uit Hulst, Morres- Kantoor uit Hulst, M.H.C. Ra- pide uit Hulst, FC Taalman uit Hulst en een team van Edah- Kooppark uit Hulst. (Van onze sportmedewerker) HULST In de eerste zaal voetbalcompetitie georgani seerd door de Hulsterse HuZa Vo en die gespeeld wordt in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst, had Morres-Kantoor uit Huist de handen vol en dat vooral in de eerste helft aan het team van de broeders St.-Liduina Ziekenhuis uit Hulst. In de eerste helft waren de broeders St.-Lidwina zeker niet de mindere maar men kwam niet tot scoren. Dat deed Morres-Kantoor weï, en op de 15 min. was het De Burger die zijn team op een 1o voorsprong bracht. De Broeders St.-Lidwina probeer den daar nog wel verandering in te brengen maar de Morres- Kantoor-verdediging bleek toch wei goed in elkaar te zitten. Na de rust was Morres-Kan toor toch wel duidelijk de bes te ploeg, en via Jansen liep men uit n-aar een 20 voorsprong. Dat gaf Morres- Kantoor de nodige moed om verder door te drukken, en in de slotfase was het Platjouw die er 30 van maakte. FC van Kerckhoven uit Klooster- zande gaf het team van de buurtvereniging Den Dullaert uit Hulst dit in de strijd der zwakken Den Dullaert geen schijn van kans. Reeds met de rust had FC van Kerckhoven al een 20 voor sprong genomen, en na de rust drong men niet meer aan. Het team van de Buurtvereniging Den Dullaert probeerde het na de rust nog wel, maar Van Kerckhoven gaf geen kansen meer weg. Reeds na zeven min. spelen in de eerste helft was het A. Vervaert die een voorzet prachtig afrondde. Rond het kwartier was het diezelfde speler die ook nu weer met het hoofd de eind cijfers vastlegde. FC Taalman uit Hulst had in zijn wedstrijd bijzonder weinig moeite met FC Bleyko uit Hulst-Walsoor den. Na een 30 voorsprong met de rust, scoorde men in de tweede helft nog viermaal en daartegen kon FC Bleyko maar eenmaal scoren. Het was P. Taalman die de eerste twee doelpunten voor zijn rekening terwijl E. Taalman net voor de mist er 30 van maakte. Ook na de rust een veel beter FC Taalman, en de doelpunten kwamen er dan ook met de regelmaat van de klok. Enkele minuten in de tweede helft was het R. Taalman die het vierde cjoelpunt liet aanteke nen. De FC Bleyko verdedi ging kreeg het bijzonder moei lijk, en weer was het P. Taal man die er 50 en 60 van naakte. F. Taalman maakte er. uiteindelijk nog 70 van, j maar FC Bleyko had het laat ste woord want door A. Brac- ke werd het in de laatste mi nuut 71. (Van onze sportmedewerker) HULST Theo van de Branden uit Heikant in de ca tegorie tot en met 35 jaar en Piet Everaerd nit Hulst in de categorie 35 jaar en ouder, hebben na de eerste wedstrijd voor trimmers en volkskoer- sers de leiding in een winter competitie op home-trainers. Een competitie georganiseerd door de toerclub Hulst, en waarvoor net zoals vorig jaar een grote belangstelling be staat. De tweede wedstrijd die enkele weken geleden in Koe wacht verreden had moeten worden, moest worden uitge steld omdat na enkele wed strijden de klok van een der fietsen het begaf. Th. van de Branden had in die eerste wedstrijd een beetje een mak kie, omdat zijn grootste rivaal Gaston Thuy uit St.-Jansteen niet van de partij was. Op de tweede plaats in de categorie t.m. 35 jaar staat nu Wilfried Marten-s uit Koe wacht met een achterstand van 0.7 sec. op Van de Bran den. De stand: 1 Th. van de Branden Heikant 28.0 sec., 2 W. Martens Koewacht 28.7, 3 W. v. Poecke Koewacht 29.0, 4 en gelijk B. v.d. Velde Axel 29.4, R. Slock Axel 29.4, 5 en gelijk H. de Jong Axel 29.6 en A. 't Gilde Hoek 29.6, 6 en gelijk G. Wijnaeker Koewacht 30.2, A. de Feyter Axel 30.2, 7 E. de Block Heikant 30.3, 8 A. v. Dorselaer Hansweert 30.8, 9 J. v. Dorselaer Lamswaarde 30.9, 10 B. Thomas Westdorpe 31.1, 11 E. de Rijeke Sas van Gent 32.5, 12 H. Maes Kemze- ke B. 32.8, 13 A. de Roo Sluis kil, 33.0, 14 J. van Laer St.- Jansteen 34.0, 15 A. de Belie Hulst 35.1, 16 G. Rogiers Hulst 37.4, ouder dan 35 jaar: 11 Everaerd Hulst 27.5, 2 Baart St.-Niklaas B. 30.3,3 g' Bijvank Sas van Gent 32.3 j H. Nicolaas St.-Jansteen 311 5 J. Thuy St.-Jansteen 33.8 i G. Polfliet Hulst 34.8 secoj. den. De volgende wedstrijd» staan nog op het programS 19 januari 1974 bij A. de Gir tenaere café De Kroon in t, Jansteen en op 23 februjn 1974 de grote finaleavond café De Ster in Hulst. Beid. avonden beginnen om 193 uur. Ook de uitgestelde wa strijd in Koewacht zal verreden worden, maar d momenteel nog geen c voor vastgesteld. Verder 0151. niseert de toerclub Hulst o zondag 28 april 1974 een gto-, toertocht die een lengte hef van 125 km. Deze toertocht ft Zeeuwsch-Vlaanderentoer 's morgens om 9.00 uur vg start en dat eveneens vans café De Ster in Hulst. (Van onze sportredactie) LAMSWAARDE De bil jartvereniging „Ons Vermaak" uit Lamswaarde heeft de orga nisatie op zich" genomen van het kampioenschap eerste klasse libre van het district Zeeuwsch-VIaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Het kampioenschap zal van 12 tot en met 19 januari worden gehouden. Er komen slechts zes spèl-ens uit in deze klasse zodat geen voorwedstrij-den noodzakelijk waren en rechtstreeks tot de finale kan worden overge gaan. De volgende spelers komen hierin uit: J. Josi-assen (HBC, St. Jansteen); A van de Boog aard (KOT, Sas van Gent); C. Reijns (ZBC, Hulst); C. de Schrijver (Ons Vermaak, Lamswaarde); C. Hoogstrate (ABC, Axel), E. Aerts (HBC, Clinge). (Van onze tennismedewerkster). VLISSINGEN Gistermor gen om 9.00 uur is in de Sporthal van de Zeevaart- schooi te Vlissingen, het drie dagen durend Nationaal Indoor Jeugd Tennistoernooi van start gegaan. Omdat de meeste deelnemers uit ver afgelegen provincies moesten komen, lieeft de wedstrijdleiding be sloten eerst de Zeeuwen tegen de Brabanders te laten uitko men, omdat deze deelnemers bijtijds op de Daan aanwezig konden zijn. De Zeeuwse jon gens en meisjes kregen hei direct al erg moeilijk. Op dit toernooi, dat voor de vijfde achtereenvolgende maai wordt gespeeld, komen dit jaar voor net eerst twee ieeitijusgroepen aan bod; tot en met 14 en tot en met 16 jaar. De groep tot en met 18 is afgevallen. Veei heeft de sieer door het verlagen van de léeltijds grens met geleden. Je zou bij na zeggen dat de stemming onuer ue deelnemers beter is geworden. Er hoeft nu met meer met ontzag opgekexen te worden naar de 18-jarige cracks, die meestal zelis op internationaal niveau al gear riveerd waren. Toch lopen de krachten in de beide leeftijds groepen nog wel zodanig uit een, dat uitslagen zoals n.v. 6en 61 geen bijzonder heden vormen. Er werden de eerste dag veertig wedstrijden gespeeld. Omwille van de tijd is er evenals vorig jaar beslo ten te spelen in een set n.i. tot zes, waarna door middel van een tie-brake de beslissing moet worden geforceerd. René Gorter uit Amsterdam kans hebber bij de groep jongens tot en met 16 won met 63 van de sterk spelende T. van Aalst uit Zoetermeer. Een gro te verrassing vormde de 75 overwinning van de Amster dammer Paul Kok op Rob Groen uit Beverwijk. Bij de meisjes leek het ei even op dat de Vlissingse Pien Geertse die aanvankelijk met 41 voorstond tegen J. uon- xers uit Tilburg hoge ogen zou gaan gooien in haar ppule meisjes tot en met 16. Maar de enorme routine van de meisjes uit Brabant, Noord- en Zuid Holland doet ze steeds weer de overwinning binnenhalen. Ernst Wondergem uit Vlissin gen Zeeuws kampioen won in de groep jongens tot en met 16 zijn eerste partij tegen E. van Bommel uit Breda. De jongen won later op zijn beurt weer van H. Bakker uit Rot terdam. In totaal hebben zich 55 deelnemers ingeschreven bij dit toernooi. Al deze jonge lui horen tot de beste tennis sers in hun leeftijdsgroepen van hun provincies. De kwali teiten van het geboden tennis in Vlissingen staan dan ook op een bijzonder hoog peil. Van daag, vrijdag worden de kwart- en een deel van de naive finale gespeeld.' Er wordt nl. in negen poules van vier gespeeld. Iedereen krijgt de kans vier wedstrijden te spelen. De eerste twee van een pule gaan naar de kwart finale. Vandaag wordt er ge speeld in de gemeentelijke sporthal' te Vlissingen en in de hal van de Zeevaartschool. (Van onze sportmedewerker) AXEL Zondag speelt het eerste elftal van de voetbal vereniging Axel thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen Terneuzen. Na de degradatie van Axel aan het einde van de afgelo pen voetbalcompetitie spelen beide teams nu weer eens een echte streekderby. De wed strijd, waar veel belangstelling voor bestaat, begint om 14.30 uur. (Van onze correspondent) VOGELWAARDE De zonda-g derde klasser Vogel waarde speelt zaterdagmiddag op eigen terrein een vriend schappelijke voetbalwedstrijd egen de zaterdag-vierde-klas- ser AZW uit Axel. De wedstrijd begint om 14.45 uur. (Van onze sportredactie) BREDA Groen Wit heeft door de 30 zege op Broekho ven zijn positie in de eerste klas afdeling Brabant aanzien lijk verbeterd. Voor Groen Wit scoorden Kalkowski (2x) en Bakx. De 17-jarige spelers Michielse en Bakx maakten bij de Bredanaars een voor treffelijk debuut. t (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het fonds de jaarlijkse brengsten van de in en sportaccommodaties brachte reclame een t~ dat ten doei heeft finan steun te verlenen bij de hartiging van de belangen betrekking tot de sport in gemeente Terneuzen, was de onlangs gehouden ver" ring van de sportraad veel vertegenwoordigers zeer moeilijk punt. Het totale bedrag f 7590 zou naar de mening van r schillende vertegenwoordi voor tal van doeleinden bruikt moeten worden, daar voelde voorzitter B-arbé niet zo erg veel vw Men had reeds gedacht aan' realisering van een trim" of de aanschaf van een tronisch scorebord voor sporthal. Verschillende V genwoordigers waren etl fel tegen de aanleg van trimbaan. H. van Beest, 1 genwoorchger van het ho hierover: „Zo'm trimbaan eigenlijk alleen maar voor bepaald clubje mensen". Arnold vertegenwoordiger het basisonderwijs stelde om geld beschikbaar te st voor het aanschaffen schaakborden en tafeltei fels voor de basisscho Maar ook dit voorstel w bij de andere vertegenw' gers veel weerstand op. V zitter Barbé over de even1' aan te leggen trimbaan: kosten hiervoor bedragen geveer f 6000,- zodat wer- voldoende hebben. We dan ook nog het geheel 1" kunnen aankleden. In 3-raakman zijn hier zeker gelijkheden voor. Het nai is echter dat het nog afgele is. Voor mij persoonlijk zou Katspolder ideaal zijn", een langdurige discussie sloot de vergadering tenslo toch om bij B. en W. Terneuzen het advies uil brengen voor het geld van sportfonds een trimbaan te leggen. (ADVERTENTIE) De ABN schenkt voor de Nationale Puzzelactie 1973/74 iedere week 5 spaarboekjes met een eerste inleg vanf500,- en25 spaarboekjes met een inleg van f 100,-.

de Stem | 1973 | | pagina 12